Slecht weer verhindert topprestaties in Inzeil Silvesterloop voor Chileen Warnke Dannenberg wint strijd in Garmisch Winst Tony Roche op Dick Stockton Nieuw transfersysteem tast Amerikaans honkbal niet aan Jos Valentijn op 1000 meter tweemaal verrast dat ontsnappingspogingen succes Tijdens Vierschansentoemooi IJshockeyjeugd van Sovjet-Unie wereldkampioen Lake Placid verschaft veel werk India schaatst MAANDAG 3 JANUARI 1977 SPORT TROUW/KWARTET 13 Hans van Helden INZELL Onder steeds slech ter wordende omstandigheden hebben enkele Nederlandse schaatsers uit de kernploegen afgelopen dagen deelgenomen aan internationale wedstrijden in het Beierse Inzeil. Bij de sprinters slaagde Jos Valentijn er in de invitatieklasse te win nen. Op de langere afstanden imponeerde Hans van Helden tweemaal, al valt dat uit de tijden die hij realiseerde niet af te lezen. In de sprintersklasse was Jos Valen tijn de enige van het uitgenodigde gezelschap die op de 500 meter onder de veertig seconden wist te blijven. Valentijn won in een tijd van 39,53 seconden. Hij bleef daarmee ver voor het jonge talent Sies Uilkema. De Fries liet een tijd van 40,08 seconden noteren. Hij bleef de aanzienlijk er varener Eppie Bleeker voor. Bleeker SAO PAULO (Reuter) De Chileen se atleet Edmundo Warnke heeft in Sao Paulo de traditionele Silvester loop gewonnen. Warnke legde de 8900 meter door de straten van de Braziliaanse wereldstad af in 23 mi nuten en 50.8 seconden, ongeveer 37 seconden langzamer dan de re cordtijd van de Columbiaanse atleet Voctor Mora (in 1975). De tweede plaats was voor de Italiaan Franco Fava (24.05.8) die vorig jaar derde werd. De Mexicaan Luis Hernandez, het afgelopen jaar zesde, eindigde deze keer op de derde plaats (24.09.0). De Nederlandse atleet Gerard Te- broke werd 33e. Bij de dames, die voor de tweede maal in de 52-jarige geschiedenis van deze wedstrijd meeliepen, ging de overwinning weer naar de Westduitse Christa Vahlensiek. Haar tijd, 28 minuten en 36.2 seconden, was bijna een halve minuut beter, dan die van de Zweedse Elsa Gus- tafsson (29.01.6). De Poolse Renata Penlonowska (29.28.4) werd derde Edmundo Warnke dankte zijn over winning aan een onverklaarbare in eenstorting van de sterke Portugees Carlos Lopes. Deze had aan het be gin van de zware, drie kilomter lange klim in de „Ruada Consolacao". de leiding genomen, het tempo behoor lijk verhoogd en zorgde daarmee dat het veld ver uit elkaar viel. Lopes veroverde een voorsprong van onge veer tien meter op Warnke. maar de Portugees bleef kort voor het einde •van de klim op 800 meter van de finish, staan, niet in staat nog een pas te verzetten. Na de wedstrijd verklaarde hij: „Ik weet niet wat er gebeurde. Ik verloor de macht over mijn benen. Ik verloor al mijn kracht." Warnke nam de kop over en behield - tot op de eindstreep een voorsprong. Daar werd zijn triomf door een groep Chileense supporters uitbundig ge vierd. De Chileen droeg zijn overwin ning na afloop op aan „het Chileense volk. mijn ouders en mijn Westduit se trainer." „Mijn trainer heeft ge zegd dat ik kalm van start moest gaan om vervolgens in de laatste kilometers tempoverhogingen door te voeren. Hij heeft gelijk gehad", aldus Warnke. Dt uitslagen van de SZfle Silvestrrleop rijn: Heren I. Edmundo Warnke (Chili). SM meter ia 23 minuten en 50.8 seconden. I. Franco Fava <IU.) 24.OS,8. 3. Luis Hcrnandei (Met.) 14.88.6,4. Markus Ryfell (Zwi.) 24.13.8. 5. Leon Schots (Bel.) 24.17,0, 6. Rafael Palomares (Me*.) 24.22,2, 7. Tony Simmons (G.Br.) 24.25.0. 8. Ravael Perez (Cosla Rica) 24.27.0, 9 Johnny Perez (Bol.) 24.30.0, 10. Eloy Rodriguez Schlcdcr (Bra.) 24.32.0. 33. Gerard Tebroke (Nod.) geen tijd opge- Dames: I. Christa Vahlensiek (W.DI 8900 me ter in 28 minuten en 36,2 seconden. 2. Elsa GusUfsson (Zwe.) 29.01,6, 3. Renata Penlo nowska (Pol.) 29.28,4, 4. Veronica Martinez (Me*.) 29.S5.8. Jos Hermens heeft in Someren de Donck-Cross gewonnen. De Nij meegse wereldrecordhouder op de 20 kilometer en de uurloop maakte op het zware parkoers weer een uitstekende indruk. Het was de eerste maal dat Jos Hermens na de Olympische Spelen van Montreal in eigen land weer aan de start kwam. Al in de eerste van de zes ronden van 1500 meter nam hij de leiding en stond die niet meer af. Hermens legde de 9000 meter over een zeer modderig parkoers af in 29 minuten en 50 seconden. In de laatste ronde verloor Hermens zijn bril. Deze werd door trainer Jan Vos uit de modder gevist en even verder op het par koers weer aangereikt. Achter Jos Hermens eindigde Haico Scham (CIKO '66) op de tweede plaats. De Arnhemmer die voortdu rend met Cor Vriend had gelopen, kwam op de tweede plaats doordat Vriend in de laatste ronde een val maakte. Scham had een ach terstand van tien seconden op Hermens. 1. Jos Hermens (KNAÜI 9000 meter In 29 minu ten en 50 seconden. 2. Haico Scham (CIKO '66) 30.00. 3. Cor Vriend (P8V) 30.04; 4 Jo Schout (RKHAV) geen tijd opgenomen. 5. Peter Vos (OVAV), 6. SJaak Denls (Sprint). 7. Amoud Schout (RKHAV). 8. Michel Franssen (Swift). 9. Michel Vlsschers (UnlUs). 10. Hans Mens (HAC). De 8panjaard Mariano Haro heeft in Manresa bij Barcelona een interna tionale veldloop over 10.000 meter gewonnen. Haro versloeg in de eind sprint zijn landgenoot Antonio Campos, die hem als enige had kun nen volgen. Haro liep de tien kilometer in 30 minuten en 42 seconden. Campos finishte negen seconden later. De Westduitser Detlef Uhlemann. die bij de Olympische Spelen in Montre al de bronzen medaille op de 5000 meter veroverde, legde beslag op de derde plaats. Hij had een ach terstand van bijna een minuut op Haro. kwam uit op een tijd van 40,53 se conden. Op de 1000 meter liet Valentijn zich echter verrassen door Bert de Jong. Deze Fries uit Grouw liet een tijd van 1.19,36 voor zich noteren. Jos Valentijn bleef daarbij 0,38 seconde achter. Sies Uilkema moest hier aan zienlijk meer prijs geven. Hij werd nu zesde in een tijd van 1.20.64. Hoewel de wind wat afnam, waren de omstandigheden toch duidelijk niet goed genoeg voor de Nederlanders om naar nieuwe toptijden te rijken. Dat lukte op 500 meter de Westduit se oud-wereldrecordhouder Erhard Keiler nog wel. Tijdens de Beierse sprintkampioenschappen die gelijk tijdig in Inzeil werden afgewerkt kwam hij uit op 39,16 seconden. Op de 1000 meter bleek Keiler echter toch nog wat achter te blijven bij de tijd van Valentijn: 1.21,46. Valentijns puntentotaal over de twee afstanden was daardoor beter dan dat van Keiler: 79.400 punten tegen 79,890 punten. Op de tweede dag won Jos Valentijn opnieuw de 500 meter. Deze keer was hij onder betere omstandigheden veel sneller dan op de eerste dag: 39,17. Opnieuw werd Sies Uilkema tweede, maar zijn tijd lag boven die van de eerste dag: 40,24 seconden. Erhard Keiler was op de 500 meter langzamer dan Valentijn. De tijd van de Duitser was nu 39,39. Op de 1000 meter moest Jos Valen-» tijn een nieuwe nederlaag incasse ren. Deze keer was Eppie Bleeker sneller. Maar Bleekers tijd betekent internationaal gezien volstrekt niets. De omstandigheden waren er ook naar. Er was een strakke wind terwijl de sneeuw neerviel. Bleeker deed 1 minuut 23,30 seconden over de twee ronden. Voor Valentijn werd 1.23,42 genoteerd, waarmee hij twee de werd. Op deze afstand liet Erhard Keiler 1.24,23 noteren. Zijn punten totaal werd daardoor 161,395. Voor Jos Valentijn werd een totaal van 160,280 genoteerd, waarmee hij Er hard Keiler ruim voor bleef. De all-rounders van Leen Pfrommer kwamen op Nieuwjaarsdag en giste ren in totaal tweemaal aan de start. Op Nieuwjaarsdag was het voor een 5000 meter. Hans van Helden toonde zich op deze afstand de snelste. Hij finishte na 7 minuten 27,31 secon den. Klaas Vriend werd tweede in 7.29,44 terwijl Piet Kleine 7.31,43 no teerde. Dit drietal bleef binnen vier seconden van elkaar, maar de overi ge leden van de kernploeg lagen op ruime afstand. Jan Derksen werd vierde in een tijd van 7.39,16 en Jan Boere vijfde in 7.39,84. Op de tweede dag verschenen de Nederlanders voor een 1500 meter aan de start. Deze keer waren de omstandigheden er niet naar om tot toptijden te reiken. Hans van Hel den werd winnaar in een tijd van 2.22,99. Dat is ongeveer vergelijk baar met het wereldrecord dat de legendarische Oscar Mathisen nog voor de eerste wereldoorlog op deze afstand vestigde. De overige Nederlanders deelden in de malaise. Jan Derksen bijvoor beeld bleef met 2.26,51 nog ruim achter op Van Helden. De WEstduitse all-rounders reden in Inzeil een onderlinge kleine vier kamp. De zege ging daarbij naar Markus Elcher die zelf uit Inzeil komt. Zijn tijden waren: 500 meter 42,59 seconden; 3000 meter 4.34,89 1500 meter 2.19,92 5000 meter 7.48,78. Eichers puntentotaal kwam zo op 181.918. ZatenUr InviUtie-klasie: 508 m: 1. Jos Valentijn (Ned) 39.53, 2. Sies UUkema (Ned) 40.08. 3. Eppie Bleeker (Ned) 40.29. 4. Arjan van der Kreeke (Ned) 40.53. 1000 m: 1. Bert de Jong (ned. 1.19,38. 2. Jos ValenUJn (Ned) 1.19,74. 3. Arjan van der Kreeke (Ned) 1.19.96, 4. Eppie Bleeker (Ned) 1.20.19. 6. Sies Uilkema (Ned). 1.20.64. 5000 m: 1. Hans van Helden 7.27,31. 2. Klaas Vriend 7.29.44. 3. Piet Kleine 7.31.43, 4. Jan •Derksen 7.39.16. 5. Jan Boere 7.39,84 6. Joop Pasman 7.43.82. Zondag: 500 m: 1. Jos Valentijn (Ned) 39.17. 2. Sies Uilkema (Ned) 40,24. 3. Eppie Bleeker (Ned) 40.33, 4. Arjan van der Kreeke (Ned) 40.57. 5. Bert de Jong (Ned) 41.58 1000 m: 1. Eppie Bleeker (Ned) 1.23 30. 2. Jos Valentijn (Ned) 1.23.42. 3. Arjan van der Kreeke (Ned) 1.23.62, 4. Bert de Jong (Ned) 1.24.03 1500 a: i. Hans van Helden (Ned) 2.22.99.2. Jan Derksen (Ned) 2.26.51. MARATHON De Nieuwjaarsschaatsmarathon te Heerenveen is in de eindsprint ge wonnen door Jos Pronk uit De Rijp. In de laatste ronde maakten Pronk en Co Giling zich enigszins los uit het tot dan bijna complete veld en sloegen een gaatje van enkele tien tallen meters. Pronk verraste Giling in het gevecht op de laatste meters. Uit het veld van zo'n zestig deelne mers hadden eerder Te Winkel en het duo Portengen/Weijs gepro beerd te ontsnappen. Het hoge tem po van de groep voorkwam echter - TT. hadden. J Een van de deelnemers tijdens het Vierschansentoemooi in Gar- misch Partenkirchen zweeft naar de grond. Op de startlijst ontbrak de gevrees de sprinter Marten Hoekstra. De laatste tijd heeft Hoekstra rugklachten, die zich ook in zijn benen doen voelen. Vorige week ver trok Hoekstra, hoewel het hem door zijn arts was afgeraden, toch in Gro ningen. In Heerenveen echter veron derstelde men dat de afwezigheid van Hoekstra de eerste stap op weg naar het definitieve einde van zijn schaatsloopbaan zou kunnen zijn. A-rijden: 100 ronden: 1 Jos Pronk (De Rijp); 2. Co Giling (Warmenhuizen); 3. Arte Eriks (Wie- ringen); 4. Marcel Pennlngs (Nieuw-Vennepi; 5. Piet Bloedjes (Limmen); 6. Jaap Jonkman (Bo- venkarspel); 7. Henk Portengen (Diemen); 8. Rien de Roon (Oud-Beljerlandi; 9. Egbert Vos- sebelt (Ermelo); 10. Jos Raaymakers (Hoensbroek). Dames: 25 ronden 1. Atje Keulen-Deelstra (Irnsum); 2. Sjoukje Kramer-Dam (Akkmm); 3. Carla Duyn (Beverwijk); 4. Grietje Albada- Bakker (Balk); 5. Tnjnte RoozendaaJ-Rep (Oostzaan). GARMISCH-PARTENKIRCHEN Het tweede duel tussen Toni In- nauer en Jochen Dannenberg tij dens het vierschansentoemooi is in Garmisch-Partenkirchen in een overwinning geëindigd voor Dan nenberg. De Oostduitser, die don derdag in Oberstdorf in de eerste wedstrijd de eer moest laten aan Innauer, gaf zijn naaste concurrent nu met sprongen van 93,5 meter en 94 meter, alsmede een waardering van 235,2 punten geen schijn van SYDNEY De 35-jarige Australiër Tony Roche heeft gisteren de een dag eerder door een onweersbui on derbroken finale van het toernooi om de kampioenschappen van Nieuw Zuid Wales in Sydney tegen de Amerikaan Dick Stockton in vier sets gewonnen: 6-3 3-6 6-3 6-4. De wedstrijd werd zaterdag In de tweede set gestaakt bij de stand 5-2 in het voordeel van Stockton, nadat Roche de eerste set had gewonnen. Roche stond zondag de tweede set snel af met 3-6, maar had daarna nauwelijks een uur nodig om de Amerikaan te verslaan en de hoofd prijs van 13.500 dollar (ruim 30.000 gulden) op te strijken. Stockton kreeg voor de tweede plaats de helft van dit bedrag. Roche had op weg naar de finale achtereen volgens van zijn landgenoten Mark Edmondson en Phil Dent en de Ar gentijn Guillermo Vilas gewonnen. Hij stond zes maanden geleden op het punt om met de wedstrijdsport te stoppen vanwege een hardnekki ge blessure, maar besloot toch door te gaan. Het publiek had voor het vervolg van dit duel op zondag gratis toe gang gekregen, waardoor meer dan 6000 toeschouwers voor de resteren de 21 games van de partij kwamen opdagen. De finale van het damesenkelspel werd in Sydney gewonnen door de Australische Kerry Reid. Zij ver sloeg haar als eerste geplaatste landgenote Dianne Fromholz in drie sets: 3-6, 6-2, 6-4. IVAN BRIXI De Tsjechische tenniskampioen bij de Jeugd, Ivan Brixi, is. naar zater dag is bekend geworden, naar de Verenigde Staten uitgeweken. Hij wil daar politiek asiel vragen. De 18-jarige Brixi kwam vorige week vrijdag per vliegtuig uit Frankfort in New York aan, waar hij bij een stu dent. die hij op reis had ontmoet, logeerde. Donderdag klopte hij al tevergeefs bij de immigratie- en na turalisatiedienst aan. Het bureau was toen echter gesloten. De Tsjech meldt zich maandag voor de tweede keer bij deze dienst om politiek asiel te vragen. Indien zijn verzoek wordt ingewil ligd, is Brixi de derde Oosteurope- aanse tennisspeler, die binnen zes tien maanden naar de Verenigde Staten uitwijkt. Zijn landgenote Martina Navratilova en de Roe meense Mariana Simionescu, de ver loofde van Björn Borg, gingen hem voor. Brixi betaalde zijn vliegticket, dat 300 dollar (ruim 700 gulden) kostte, met het geld dat hij bij een toernooi, in Parijs had verdiend. Eerder had hij al in het geheim voor de benodig de Amerikaanse en Westduitse visa gezorgd. Aan de New York Times, het blad dat dit bericht zaterdag publiceerde, vertelde Brixi dat hij zijn vader, die onder de regering van Dubcek rechter was maar sinds de Russische invasie in Tsjechoslowa- kije en de val van Dubcek als taxi chauffeur werkte, van zijn plannen op de hoogte had gesteld. Zijn moe der en tienjarig zusje had hij niet ingelicht. kans. Innauer, winnaar van de zilve ren medaille op de Olympische Spe len in Innsbrück, bereikte in de eerste sprong 86,5 meter en vervol gens 90,0 meter, goed voor een to taal aantal punten van 222,3. De Oostduitse suprematie bij het schansspringen werd voor de 20.000 toeschouwers nog eens bevestigd door de derde plaats van Harald Duschek (220,1 punten) en de vierde plaats van Henry Glass (219,3 punten). HEINI HEMMI EBNAT-KAPPEL De Zwitser Heini Hemmi is winnaar geworden van de reuzenslalom, meetellend voor het klassement om de we reldbeker, in Ebnat-Kappel. Heini Hemmi won de eerste serie in 1.41.71. In de tweede serie moest hij de eer laten aanzijn broer Christian (1.29.47), maar deze kon hem niet meer bedreigen. Heini Hemmi werd totaal winnaar in 3.11.22 en klom daardoor naar de tweede plaats in het klassement om de wereldbeker De leider in dat klassement, de Itali aan Piero Gros. kwam niet verder dan de vijfde plaats. JEUGDKAMPIOENE SPITAL AN OHRM - De dertienja rige, in Luxemburg wonende. Sylvia Gulden is in Spital an uhrm (Oos tenrijk) Nederlands jeugdkampioe ne ski geworden in de slalom en de combinatie. De titel bij de jongens ging naar de 15-jarige Martin Lama ker uit Wassenaar, die ook al win naar van de reuzenslalom was ge worden. De deelnemers aan de jeugdkampi oenschappen konden hun parkoers van 600 meter met een hoogte verschil van 130 meter en 53 poortjes onder gunstige omstandig heden afleggen. De sneeuw was uitstekend en een warme zon zorgde voor een temperatuur die tot enkele graden boven het vriespunt steeg. BANSKA BYSTRICA - De IJshoc- keyploeg van de Sovjet-Unie heeft het voor de eerste keer gehouden toernooi om het wereldkampioen schap voor jeugdploegen gewonnen. In de laatste en beslissende wed strijd won de Sovjet-Unie met 6-4 (periodestanden 6-0. 0-0, 0-4) van naaste concurrent Canada. De Sov jet-Unie beëindigde het toernooi zonder nederlaag, met de doelcijfers 51-19. De tweede plaats is voor Ca nada. voor de derde plaats komen Finland nog. Tsjecho-Slowakije en Zweden in aanmerking. LAKE PLACID (ANP) Peter Ber- le. directeur van de commissie voor milieubeheer in de staat New York. heeft dit weekeinde bevestigd dat er geen enkel bezwaar bestaat tegen het houden van de Olympische Win terspelen in Lake Placid. „Ik zie niet in waarom de Winterspe len hier niet zouden kunnen worden gehouden", zei hij bij de opening van een grote stoeltjeslift op White- face Mountain, waar de alpine ski evenementen tijdens de Spelen moeten worden gehouden. „De pro testen van de milieubeschermers zijn niet onredelijk, maar van de andere kant ben ik ervan overtuigd dat het organisatiecomité niet uit vernielers bestaat en dat zij stellig in de gelegenheid zijn alles tijdig klaar te hebben." Lake Placid heeft de Winterspelen al eens eerder beleefd, namelijk in 1932. De plaats ligt in het nationale park van de Adirondacks in het noorden van de staat New York. Ieder nieuw bouwwerk, of dat nu huizen, wegen of sportieve accom modaties zijn, iedere verandering van de huidige situatie trouwens, behoeft de toestemming van de be heerders van dit beschermde na tuurgebied. De grootste ingreep in de bestaande situatie, het bouwen van de negentig-meterspringschans. staat op dit moment dan ook centraal in de discussies. De staat New York echter en ook de autoriteiten in Washington zijn voorstander van het houden van de Spelen in de streek van Lake Placid. Daar namelijk schommelt het per centage van de werklozen rond de zeventien en dat getal is een van de hoogste binnen de Verenigde Sta ten. Omdat de Winterspelen een nieuwe impuls aan de streek zouden kunnen geven, neemt men aan dat de geschiedenis van Denver-1976 zich niet zal herhalen. Toen Immers moest men afzien van het houden van de Winterspelen om dat de plaatselijke bevolking zich een fel tegenstander toonde van de Winterspelen. Een dergelijke oppo sitie in eigen huis wordt in Lake Placid in het geheel niet verwacht, integendeel. RUGBY Een team samengesteld uit oude re spelers won een vriendschappelijke wed strijd ln Hilversum van het Nederlands Jeugdteam met de cijfers 20-10. Gisteren was er geen rugby ln verband met de slechte gesteldheid van de terreinen. SIMLA (ANP) India heeft een nieuwe sport ontdekt:, schaatsen. In de afgelopen da gen werden in Simla, een stadje in het noorden van het land, de nationale kampioenschappen gehouden. Het meeste succes was, aldus het Sovjetpersbu reau Tass, weggelegd voor de pas 15-jarige Bina Bubna uit Calcutta. Zij won het kunstrij den bij de dames en samen met haar broer ook het paartijden. Bij de hardrijwedstrijden werd zij tweede in het eindklasse ment. Welke tijden er werden gereden vermeldt dc historie niet. NEW YORK (ANP) - Sinds ln het Amerikaanse profhonkbal het ou de transfersysteem Is losgelaten, waarbij spelerscontracten alleen konden worden ontbonden wan neer de club de speler verkocht, is niet de chaotische situatie ont staan, die de eigenaars van de clubs hadden verwacht. Zij hielden vol dat wanneer er een einde kwam aan het oude systeem, waarin spe lers soms „levenslang" aan hun club waren verbonden, de rijke teams alle goede spelers zouden wegkopen. Een aanzienlijk gedeel te van de „vrijgekomen" spelers koos echter zelf voor de minder succesvolle ploegen ln de kleinere Amerikaanse steden. De nieuwe transfersituatie ln de Verenigde Staten is voortgekomen uit een groot aantal acties in de afgelopen jaren. De spelersrevolu tie. die voornamelijk op het weglo pen bij trainingen en het aanspan nen van korte gedingen neerkwam, had uiteindelijk resultaat. Er kwam een overeenkomst tot stand tussen spelers en eigenaars. Daar bij werd bepaald dat elke speler, die zes Jaar onder contract heeft gestaan bij een vereniging, na af loop van dat contract, automatisch een vrije transfer krijgt. Hij mag dan zelf uitmaken of hij bij een nieuwe vereniging wil spelen of bij zijn oude club wil blijven. Verder kunnen in het kader van de nieuwe verbintenis spelers onder meer hun vrijheid verkrijgen ais ze een jaar of langer met honkballen stoppen. Natuurlijk bleven de reusachtige transfers toch niet uit. Daarvan werd de Oakland Athletics, in 1972. 1973 en 1974 winnaar van de World Series, het meest de dupe en trok de New York Yankees het meest profijt. De Oakland Athletics ver loor maar liefst zes topspelers. on der wie Reggie Jackson, die een vijfjarig contract tekende bij de New York Yankees, dat hem onge veer 7,5 miljoen gulden (3 miljoen dollar) opleverde Jackson wees overigens een nog hoger aanbod van de Montreal Expos (Can) van bijna 10 miljoen gulden (4 miljoen dollar) van de hand. De New York Yankees haalde nog een topper binnen. Werper Don Gullett van de Cincinnattl Reds werd gecontracteerd. Zijn zesjarige verbintenis kostte de Yankees 4.5 miljoen gulden (1,9 miljoen dollar). Toptransfers waren verder: 5,3 mil joen gulden (2,2 Miljoen dollar) voor werper Wayne Garland van Baltimore naar de Cleveland Indi ans en 5 miljoen gulden (2,1 miljoen dollar:) voor Joe Rudi van Oakland naar de California Angels. Aan het eind van het vorig seizoen kwamen ln totaal 23 honkballers „transfervrij". De eigenaren orga niseerden daarop een soort veiling, waarop de verenigingen die onder aan de ranglijsten van de verschil lende leagues waren geëindigd, als eerste met de 23 mochten onder handelen. Ook de spelers, die tenslotte wel bij hun oude vereni ging bleven, werden er beter van. Zij konden hun veelal voor een korte periode afgesloten contrac ten omzetten ln langerlopende.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13