NEESKENS BLIJFT BIJ BARCELONA Club Brugge mist punt bij Lokeren Engels voetbal moet inkrimpen Ajax moet bezuinigen Kritiek Feyenoord op KNVB Cor Coster: „Johan Cruijff wil wel naar Nederland terug" RWD Molenbeek loopt in op leider in België Winst voor oud-internationals Drie Nederlanders in gekozen „Europees elftal" valt terug Econoom Nicholas Wiseman kijkt in de toekomst Wil Brouwers wint in Oss IAANDAG 3 JANUARI 1977 SPORT TROUW/KWARTET 11 AMSTERDAM Ajax zal de tering naar de nering zetten. In zijn nieuwjaarstoespraak name lijk zei voorzitter Jaap van Praag zondagmiddag dat de pen ningmeester bezuinigingen zal moeten doorvoeren. „Wij willen bijvoorbeeld", voegde Van Praag er aan toe, „niet langer kapitalen uittrekken voor het contracteren van nieuwe spe lers, hoewel onze financiële po sitie dat wel toelaat." Van Praag verklaarde dat het niet in de bedoeling van de lei ding van de club ligt te bezuini gen op het technische apparaat. De voorzitter ontkende dan ook hartstochtelijk dat de lijn llel- ling-Meijer uit bezuinigings overwegingen zal worden door getrokken met bijvoorbeeld de spelers Gluic, Zuidema, Stuy en Wickel. „Wij hebben Helling en Meijer niet uitgeleend op financiële gronden," stelde Van Praag, „maar omdat onze trai ner dat voor hun conditie, wed strijdritme en prestaties beter achtte. Aan het eind van het seizoen kunnen wij rustig bekij ken of zij weer een plaats in de selectiegroep verdienen. Spelen is in ieder geval voor hen beter dan op de bank zitten en dat de club er nog geld voor terugkrijgt is mooi meegenomen, maar in wezen een bijkomstigheid." Het duidelijk stipuleren van de noodzaak tot bezuinigen ver drong bijna de traditionele aan val van Van Praag op de bestu ren van de KNVB. Die aanval was ook weer niet mis. Van Praag zei onder andere: „De windmolen Hogewoning", toen hij de voorzitter van de sectie betaald voetbal bedoelde. En verder: „Het lag in mijn bedoe ling gezien het mijns inziens totaal verkeerde beleid van de KNVB-bestuurderen, er dit jaar geen woord aan te wijden, aan gezien het zo langzamerhand zinloos wordt." Hij sprak nog zinnen als: „De zaak Burgwal lijkt op dit mo ment afgesloten. De beerput- dampen zullen echter nog maandenlang te ruiken zijn." „Gemanipuleer met de moties van wantrouwen jegens het bondsbestuur." „Volgens mijn informaties zou er niet eens een rapport-Kastermans bestaan." „Wat moet je met mensen die zo kortzichtig denken." Van Praag kwam tot de conclu sie dat het beter was indien Ajax zich niet meer met het landelijke voetbal bemoeide, omdat het doelloos is. „De KNVB heeft, wat,Ajax betreft, een kans voor open doel gemist, wij moeten er nu voor zorgen dat al onze aandacht en werklust zich op Ajax richt." Leo van Zandvliet, Feyenoords voorzitter, is zaterdag tijdens zijn nieuwjaarstoespraak gedu rende de receptie van zijn club op het sportpark Varkenoord, niet de moeilijkheden van de laatste tijd in het betaalde voet bal uit de weg gegaan. Van Zandvliet zei onder andere: „Precies een jaar geleden ben ik op deze zeïfde plek veel te optimistisch geweest toen ik sprak over het beleid binnen de KNVB. Wij zijn geconfronteerd met grote moeilijkheden en met, als uitvloeisel daarvan, tal van acties. Wij zijn in een stroomversnelling terecht ge komen." De voorzitter van Feyenoord zei verder dat er binnenkort met de clubs uit de regio die betaald voetbal spelen, overleg zal wor den gepleegd over het rapport Christiaanse. Hij verwacht een aantal structurele veranderin gen en wees er in dit verband op dat er een uitnodiging aan de betaalde clubs in Rotterdam is gestuurd om met de Rotterdam se wethouder van sport en re creatie, Johan de Jong, te ko men praten. Feyenoord zelf heeft een studiecommissie, die zal gaan onderzoeken hoe het best de aansluiting bij de nieu we ontwikkeling behouden kan blijven, of kan worden verkre gen. Verwacht wordt dat het rapport van de commissie in maart of april zal verschijnen. Van Zandvliet sprak de hoop uit dat de KNVB en de andere orga nisaties die zich met het betaal de voetbal bezig houden, zich zullen laten leiden door een uit gangspunt, namelijk het behar tigen van de belangen van het betaalde voetbal en dat daarbij het medezeggenschap van spe lers en trainers zal kunnen wor den verwezenlijkt. Van onze sportredactie AMSTERDAM Johan Cruijff komt volgend seizoen zo goed als zeker terug naar Nederland, terwijl Johan Neeskens zeer waarschijnlijk bij zijn uidige werkgever blijft en derhalve niet terugkeert naar zijn geboorteland. Deze conclusie valt te trekken uit het gesirek dat Cruijffs schoonvader Cor Coster en Ajax- voorzitter Jaap van Praag gisteren in het radioprogramma Langs de lijn met elkaar voerden. Wat betreft Johan Neeskens, waar van evenals Johan Cruijff het contract aan het einde van dit sei zoen bij Barcelona afloopt, liet Van Praag blijken voorlopig nog weinig interesse te koesteren. Van Praag: „We hebben er binnenshuis nog niet eens over gepraat, laat staan contact over gezocht. Eerlijk gezegd zullen we ook in de nabije toekomst daar toe niet veel pogingen doen. Nees kens verdient in Spanje een vorste lijk salaris waar geen enkele buiten landse club aan kan tornen. En dan hebben we het nog niet eens over het transferbedrag gehad. Nee. Johan Neeskens speelt ook het komende seizoen in Spanje, bij Barcelona." Een uitspraak die Neeskens* advi seur Cor Coster wel kan onderstre pen. Coster: „Neeskens verdient op dit moment netto in het handje een half miljoen per jaar. Het moet dui delijk zijn dat een leder die belang stelling heeft hem dit ten minste moet kunnen bieden. Verder zal een transferbedrag op tafel moeten ko- ,men waarvan de hoogte nog niet is bepaald." Aangenomen mag worden dat dit bedrag rond de drie miljoen gulden komt te liggen. Door het unieke Spaanse transfersysteem zal een groot gedeelte van dit kapitaal niet aan de „benadeelde" club worden verstrekt maar aan de speler zelf. Reken Je daarbij het handgeld dan wordt duidelijk dat Neeskens zeer COR COSTER zeker baat bij een eventuele (vroege) overgang naar een andere ploeg zal hebben. Coster echter: „Wat lk in Neeskens' gedachten heb kunnen bespeuren Staat zijn beslissing al vast. Hij blijft bij Barcelona of in ieder geval in Spanje. Je moet niet vergeten dat een profvoetballer in Spanje een be lastingvrij inkomen heeft. Ik geloof ook niet dat er in de wereld een ploeg bestaat die aan het einde van dit seizoen hoger zal bieden dan Barce lona. Vandaar dat een nuchtere kijk op de zaken zoals Van Praag die heeft wellicht de eiiige juiste Is." Desondanks zijn er verschillende clubs die inmiddels naar de midden velder van Barcelona reikhalzend uitkijken. In het rijtje Hamburger. SV, Borussia Mönchengladbach. Feyenoord en als het puntje bij paal tje komt zeer zeker ook Ajax past verder nog AZ '67. Bij een eventuele onderhandelingssituatie zal Coster de belangstelling van de Alkmaarse club zeker serieus nemen. „Ook in het verleden heeft AZ '67 al getoond belangstelling te hebben voor goede (en dure) voetballers. Het salaris wat Neeskens zal vragen zal voor de ge broeders Molenaar volgens mij niet onoverkomenlijk zijn", aldus Coster. Bij de Alkmaarse ploeg zal ongetwij feld ook weer een toenemende inte resse zijn ontstaan naar een andere Barcelona vedette: Johan Cruijff. Vooral nu Cor Coster heeft laten doorschemeren dat Cruijff met de kerstdagen in familiekring heeft ver kondigd volgend seizoen zeker weer naar Nederland te willen terugkeren. De Opvoeding van zijn kinderen speelt hierin een grote rol. Van Praag belangstellend: „Cor dat had je wel eens eerder mogen zeg gen". Maar later voorzichtig: „Als ik dit hoor begin ik toch weer een beet je te twijfelen. Cruijff heeft wel vaker gezegd dat hij naar Nederland wil komen. Aan het aspect van zijn kin deren til ik niet zo zwaar. Zij spreken zowel Spaans als Nederlands. Dat hoeft voor Johan dus geen argument te zijn om terug te komen". Coster: „Rond maart/april gaan we weieens praten. In tegenstelling tot Neeskens hoeft Cruijff geen geweldi- JOHAN NEESKENS ge bedragen op te leveren. HIJ heeft in Spanje zijn doel inmiddels wel bereikt". BRUSSEL Club Brugge en RWD Molenbeek, de twee koplo pers in de Belgische competitie, hebben op de eerste speeldag van het nieuwe jaar zware uitwedstrijden moeten spelen. RWDM liep een punt op leider Club Brugge in door de wedstrijd tegen KV Mechelen met 0-1 te winnen. Club Brugge verspeelde aan Lokeren een punt. De ploeg van Ernst Happel, die zwaar geha vend aan het karwei begon, moest genoegen nemen met een gelijk spel (2-2). Lokeren—Club Brugge was vooral in de eerste twintig minuten erg boei end. Club Brugge begon het duel. zonder Lambert, Krieger, Volders en De Cubber en bovendien moest Cou rant wegens een blessure al snel plaats maken voor Levefre. Club Brugge was voortreffelijk be gonnen. Al na twee minuten kwam Brugge aan de leiding door een tref fer van Hynderickx. De thuisclub maakte een kwartier later gelijk door Henrotay maar nog voor de rust werd het 2-1 voor Club Brugge toen Vandereycken een vrije trap uitste kend Inschoot. Na de hervatting toen Lubanski bij Lokeren was inge vallen had de thuisclub het beste van het spel. Club Brugge werd zwaar ln de verdediging gedrongen. De bezoekers bleven tot de 78e mi nuut overeind toen maakte Van Les sen verdiend gelijk. RWDM behaalde bij Mechelen een wat gelukkige overwinning. De Brus selse ploeg was in de eerste helft weliswaar de betere formatie maar kon dat niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Dat lukte wel in de tweede helft maar toen gebeur de het tegen de veldverhouding in. Mechelen dat om onduidelijke rede nen een doelpunt van Van Marcke zag afgekeurd, zag RWDM uiteinde lijk toch nog winnen toen Wellens HAARLEM De overwinning van 2-0, die de oud-internationals op Nieuwjaarsdag in de traditionele wedstrijd op de Koninklijke HFC behaalden, hadden zij vooral en op nieuw te danken aan hun betere techniek. Eenvoudig ging het echter allerminst. KHFC trachtte met snel le aanvallen in het offensief te ko men, maar werd daarbij veelal ge stoord door Ben Muller en Theo van Duivenbode. Op het redelijk be speelbare veld scoorde Hennie van Nee, uit aangeven van Piet de Vries, na een kwartier voor de eerste keer. Het daaropvolgende Haarlems over wicht op het doel van Otto Roffel had weinig resultaat een voorzet van Koens inschoot: 0-1. Beerschot haalde op knappe wijze een punt weg bij Standard Luik. De thuisclub had weliswaar steeds het betere van het spel maar had doel man Plot nodig om op voorsprong te komen. Piot benutte een strafschop feillos toen Bukal binnen het strafschopgebied door een te genstander was gévloerd. Dat ge beurde in de 26e minuut. Vlak voor de rust zorgde Mucher voorde gelijk maker. Cerkel Brugge, getraind door Han Grijzenhout. doet het de laatste we ken bijzonder goed. De tweede club uit Brugge won op eigen terrein met 4-0 van Beringen. Uitstekend op dreef waren Kleton en Vercammen. Voor Cerkel scoorden Vercammen (2), Beheydt en De Wale. FC Luik blijft klappen krijgen. Na de zware nederlagen van de afgelopen weken (Cerkel Brugge 10-0, Win- terslag 4-0) werd het zondag bij FC Antwerp een nederlaag van 5-0. Anderlecht kwam alleen op de derde plaats, achter Club Brugge en RWD Molenbeek, door een overwinning met 3-0 op Lierse SK. Vercauteren maakte al na veertien minuten het eerste doelpunt. Ressel scoorde ruim een kwartier later tegen zijn vroegere club. Vlak na rust bracht Van der Eist de stand op 3-0 Anderlecht was heer en meester, maar de uitblinkende doel man Engelen van Lierse stond de Brusselse formatie niet nog meer treffers toe. ENGELSE LEAGUE Liverpool en Manchester United zijn zaterdag goed uit het nieuwjaars- programma van de Engelse league gekomen. Liverpool behield zijn ge flatteerde positie aan de top van de ranglijst (vier punten voor op Ipswich, maar ook vier wedstrijden meer gespeeld) door een overwin ning van 2-0 op nummer laatst Sun derland. Manchester United maakte duidelijk op de weg terug te zijn door een overwinning met dezelfde cijfers op Aston Villa, dat deson danks vierde bleef. Het nieuwjaarsprogramma in Enge- Bill Jennings van West Ham United komt juist te Iaat na een voorzet die Tottenhams doelman Pat Jennings eerder al miste. |P— Real 2-1 in de derby tegen West Ham BELGRADO Europees kampioen Tsjechoslowakije is bij een verkie zing, uitgeschreven door het Joegos lavische blad „Sport", als beste Eu ropese voetbalploeg uit de bus geko men. 79 voetbaljournalisten, waar van 25 buitenlanders, kozen West- Duitsland als tweede en Nederland als derde. Ook werd er een „Europees elftal" gekozen. Daarin werden drie Neder landers opgesteld. De verkiezing van de elftallen was: 1. Tsjechoslowakije, 2. West-Duits- land, 3. Nederland, 4 Italië, 5. Joe goslavië. 6. Oost-Duitsland, 7. Hon garije, 8. België, 9. Frankrijk, 10. Polen. Het Europese elftal ziet er als volgt uit: Viktor (Tsj), Vogts (Wdl), Bec- kenbauer (Wdl), Ondrus (Tsj), Krol (Ned), Bonhof (Wdl), Oblak (Joe), Cauzio (Ita), Muller (Wdl), Cruijff (Ned), Rensenbrink (Ned). land en Schotland werd overigens tot de helft gereduceerd door de barre weersomstandigheden. Regen en sneeuw maakten vele velden ab soluut onbespeelbaar en ln de eerste divisie gingen slechts vijf van de elf wedstrijden door. Bij die vijf was de verrassende over winning van Norwich op Leicester (3-2). Viv Busby, in de herfst door Norwich overgenomen van Fulham, scoorde drie keer en kwam daarmee op zeven doelpunten uit zeven du els. Spurs kwam wat uit de degrada- tlezorgen door een overwinning van Brooking, op 1-0 stond. Manchester United speelde, tn weer wil van een zeer slecht veld, goed tegen Aston Villa. Het overwicht werd onderstreept door twee treffers van Stuart Pearson in het eerste kwart van het duel. Sammy Mcllroy miste in de laatste minuut nog een strafschop voor de Mancunians. Liverpool, zonder Kevin Keegan, kwam tegen Sunderland niet in de moeilijkheden. Ray Kennedy zette de lijstaanvoerder al vlug op winst uc iijovaauvucivjci ai vru£ u)i wwjau - en diep in de tweede helft verdub- I q r] i yvi 1 belde international Phil Thomps in V ld LI 111111 U V de marge. De stand in de eerste divisie is: Liverpool 23-32, Ipswich 19-28, Manch. City 21-28, Aston Villa 21-25. Newcastle 19-24, Middlesbrough 21- 24, Arsenal 19-23, Birmingham 21-21. Leicester 22-21, West Bromwich 19- 20, Leeds United 19-19, Norwich 20- 19. Manch. United 18-18, Coventry 18-18, Everton 20-18, Stoke City 19- 17, Derby County 18-16, Tottenham 20-15, Queens P.R. 18-14. Bristol Ci ty 18-13, West Ham United 20-12, Sunderland 21-9. ENGELSE LEAGUE Liverpool-Sunderland 2-0. Monchester Unlted-Aston VtUa 2-0. Mlddlesbrough-Sloke City 0-0, Norwich City- Leicester City 3-2. Tottenham Hotspur-West Ham United 2-1 SCHOTSE LEAGUE Ayr Unl- ted-KUmarnock 3-1, Rangers-Partick Thistle 1-0. PORTUGAL Lekxoes-Oulmaraes 2-1, Montljo-Belcnenscs 1- 0. Porto-Boa vista 2-0. AtleUco-Setubal 2-5. Bra- ga-Estorll 1-1. SPANJE Atletico Madrid-Real Madrid 4-0. Malaga- Santander 1-2. Salamanca-Las Palm&s 0-0, At letico De Bilbao Betis 1-0, Barcelona-Efche 4-1, Herculea-Bspano) 2-0. Sevilla-Real Soctcdad 0- 3. Burgos-Celta 1-0. Real Zaragoza-Valencia 2-2. LONDEN (UPI) Volgens Nicholas Wiseman, lector aan de universiteit van Huil zal de Engelse voetbalcom petitie op een heel andere leest ge schoeid moeten worden. De Britten zullen een „super-league" moeten sa menstellen, waarin vijftien clubs, al le afkomstig uit de grote steden, kunnen uitkomen. Wiseman schreef zijn mening ln een artikel over de economische toestand van het En gelse voetbal, dat gepubliceerd werd in „Lloyds Bank Review". „Voetbal gaat mogelijk dezelfde weg op als de bioscopen," aldus Wise man. „Tegenwoordig bestaan er een klein aantal, dure en luxueuze bio scopen waar de nieuwste films ge draald worden. Misschien zal dat hetzelfde worden met voetbal, als men in een „super-league" de vijf- tien topteams onderbrengt. Deze clubs kunnen dan hun top- amusement brengen in moderne sta dions, terwijl de rest van de league clubs semi-professloneel kunnen gaan spelen en hun sport zo betaal baar houden." Engeland telt op het ogenblik niet minder dan 92 profclubs die verdeeld over vier divisies spelen Met name in de lagere regionen lijden veel clubs een kwijnend bestaan en kan men nauwelijks meer van volwaar dig profvoetbal spreken. Wiseman wees erop dat Schotland in feite al een stap in de richting van verantwoord profvoetbal heeft ge daan, door de tien beste teams onder te brengen ln de eerste divisie en daaronder twee andere divisies-te organiseren, waarin ook plaats Is voor semi-professloneel voetbal. Volgens het systeem van Wiseman gaan de clubs uit de „super-league" elkaar vier maal per seizoen ontmoe ten. Dat moet volgens de lector uit Huil ervoor gaan zorgen dat in feite iedere wedstrijd van het grootste be lang wordt en als zodanig ook door het publiek herkend moet worden. Het nieuwe transfersysteem in Enge land werkt volgens Wiseman al in de richting van een „super-league". „Deze £rend begon toen de bepalin gen over het maximum salaris wer den weggenomen. Daardoor zijn de beste spelers bij de sterkste clubs terecht gekomen." Het gevolg is dan weer dat alleen clubs in de grote bevolkingscentra kans hebben op een succesvolle toekomst. Do kleine clubs hebben die kans niet omdat daar financieel lang niet zoveel opge bracht kan worden als bij de clubs uit de grote steden. Wiseman: „Succes dat leidt tot het aantrekken van betere spelers zal ongetwijfeld ook leiden tot een con centratie van de voetbal-kwaliteit in een super-league. Dit was eens een futuristische visie. Maar het kan al snel de werkelijkheid worden." Wiseman toont dat aan door te wij zen op de Britse voetbaltranfer- markt. De belangrijkste transferza ken werden steeds gedaan tussen de rijke clubs met de transfersom als winst voor de topdivisle. aldus de conclusie van Wiseman. GRONINGEN - In de strijd om het wereldkampioenschap schaken voor de jeugd is de stand aan de kop door de resultaten in de negende, tiende en elfde ronde plotseling sterk gewijzigd. Aan de kop gaan nu de Tsjech Ftacnik en de Amerikaan Diesen met 8'/> punt. De Israëliër Grindberg is met een half punt min der derde, terwijl de vierde plaats gedeeld wordt door de Australiër Rogers, de Argentijn Campora en de Rus Vladimlrov, met 77» punt. Met name de terugval van Vladiml rov is zeer opmerkelijk. Hij leek re gelrecht op de overwinning af te stevenen. Maar in de negende ronde ging het ineens mis. Lubomir Ftac- mic won de partij die in eerste In stantie met voordeel voor Jevgeni Vladimirov was afgebroken. In de tiende ronde volgde een nieuwe ne derlaag. Nu was het de Australiër Ian Rogers die de Rus tot capitula tie dwong. In de elfde ronde kwam hij tegen de Mexicaan Sisniega niet verder dan remise. Voor de Nederlanders Baart en Eg- mond is geen succes weggelegd in dit toernooi. In de tiende ronde speelden zij remise tegen elkaar. Baart kwam ln de negen ronde tot remise tegen de Roemeen Foisor maar won in de elfde ronde van de Fransman Sellos. Egmond won van de Pool Twardon en speelde in de elfde ronde remise tegen de Brazili aan Chaves. De Jonge Russische schaker Oleg Romanasjin en zijn landgenoot en oud-wereldkampioen Vassill Smis- lov hebben na de derde ronde van het traditionele toernooi in de En gelse badplaaU Hastings de leiding. In de de zesde ronde van een Inter nationaal schaaktoernooi te Stockholm heeft Hans Böhm ge wonnen van de IJslander Amason. Na die overwinning staat Böhm, met 47, punt op de gedeelde vijfde plaats in het veld van (lertlg scha kers. De top van het klassement bestaat uit: 1. Mariottl (Ita) en Udenfeldt (Zwe.) 57, pnt., 3. Radoelov (Bul.) en Karsslon (Zwe.) 5 pnt., 5. Ostojic (JsU. Jansson (Zwe Wirthensohn (Tsj.), Poutiainen (Fin), Sznapik (Pol.), Niklasson (Zwe.), Krstev (Jsl.) en Böhm (Ned). 47, pnt. De vervangende kruisjes voor de wedstrijden, die voorkomen op het formulier van sporttoto nummer 1, Zijn: Unitas-EDO: twee De Spartaan-VUC: twee CVV-AFC: een UVS-DWV: twee ElinkwiJk-RVC: een Valthermond-Sportclub Erica: drie De Treffers-Achllles '12: drie Haaksbergen-Enschedese Boys: een Emmen-Germanicus: drie Limburgia-SVN: een Voerendaal-TOP: twee Longa-Panningen: een Almania-RKC: een Een juist ingevulde kölom ziet er als volgt uit: 2 - 2 -1 - 2 -1 - 3 - 3 -1 - 3 -1 - 2-1-1. Aan de eerste toto van 1977. die zou spelen op de hoofdklasse van de amateurs hebben 129.107 totospelers meegedaan Zij zorgden voor een inleg van 355 799 gulden Voor de prijzen is beschikbaar 169 004 gulden De prijzen zijn eerste prijs 67 601. tweede prijs 42 251. de» de prijs: ƒ59.151. Het aantal deelnemers aan de lotto bedroeg 767.016. ZIJ legden ln 3.140 683 Voor de prij zen la beschikbaar: 1 683.802 De prijzen zijn: eerste prijs (met Jackpoti ƒ714.116, tweede prijs: 149.182. derde prijs: 223.773. vierde-en vijfde prijs 298.304 De winnende cijfers zijn: 6-0-19-24-25-41. Reservegetal 14. Antwerp-FC Loik 5-0. «V MechelwwKWD Mo lenbeek 0-1, KV KortriJk-AS Oostende 4-2. SP Charleroi-Warcgem 0-1. Standard Luik- Beerschot 1-1, Lokeren-Club Brugge 2-2. Ccrcle Brugge-Beringen 4-0. Wlntersiag-Be veren 0-0. Anderlecht-Lierse SK 3-0. Stand: 1 Club Brugge 16-24.2. RWi>Molenbeek 16-23. 3. Beerschot. Kortrijk en Antwerp 16-20. 6. Anderlecht en Lierse SK 15-19. Cercle Brugge 16-19. ITALIË Ce$ena-Catanzaro 1-0. Fiorentina-Bologna 3-0. Foggia-Oenua 2-3. Inter Roma 3-0. Juventus- Perugl» 1-0, Lazio-AC Milan 1-2. Sampdoria- EREDIVISIE Zaterdag- P8V-Etndhoven ZondagOo Ahemd- Telstar. Feyenoord-FC Utrecht, FC Amster dam F"C Twente. Roda JC-FC VVV. NEC-NAC. De Graalschap-Ajax. AZ 67-Sparu. Haarlem- FC Den Haag EERSTE DIVISIE Zondag SC Amersfoort-FC Den Bosch. Hel mond SportFortuna SC. Wageningen- Volendam. Willem H-Veendam. Heerenveen SC Cambuur, FC Oronlngcn-PEC, Heracles- Vitesse. MW-8VV. FC Vlaardlngen-Excelslor. HOOFDKLASSE A Zondag Rood Wit A-Xerxes, Aalsmecr-Hermes DVS, Unitas-EDO. De Spartaan-VUC. CVV- AFC. UVS-DWV. ElinkwiJk-RVC HOOFDKLASSE B Zondag. Valthermond-8pcl Erica. Sneek- Rheden, Rhoda-Hoogeveen. Ede-DOS'19. De Trelfers-AchiUes 12. Haaksbergen-Enschedese Boys. Emmcn-Cennanicus HOOFDKLASSE C Zondag: Limburgia-SVN. Voerendaal-TOP. UNA-Veritas, BVV-RBC. Longa-Pannlngen. Helmond-EHC. AJmania-RKC OSS Wil brouwers uit Horat- America is winnaar geworden van de internationale veldrit in Oss. Hij had voor de 25 kilometer een tijd nodig van 57 minuten en 47 secon den. Brouwers, die door zijn zege tevens Brabants kampioen werd, ontsnapte al na drie kilometer en nam meer dan een halve minuut voorsprong op de rest van het veld. Aan het eind bedroeg zijn voor sprong echter nog maar acht secon den op Henk Stamsnljder en de Belg André Geirland. Er stonden rond het natte, maar goed berijdbare par cours 2000 toeschouwers. 1 WU B'.viuwcrs (Horst-Amcrlcai de 25 kilome ter In 57.47. 2 Henk Stamsnljder (Enteri op 8 scc3 Andre Geirland (Beli op 8 sec 4. Ger Scheller (Hengelo) op 16 sec 5 Hermen Snoey- Ink iDenekampi op 43 set6 Cees van de Wereld (Nieuwkoop» op 50 sec 7 Martin Verha gen (Eerde» op 1 58. 8 M dc Vries (Hoevelaken» op 2.12. 9. Hans Steekers (Noordwtjkerhouli op 2 29, 10 Bas Meijer iBeekbergeni op 2.32. Hen- me Kuiper werd met een achterstand van 3.11 dertiende. Hennie Stamsnljder uit Enter heeft zaterdag de Nieuwjaarsveldritin het Nijrisbos bij Almelo met overmacht gewonnen. Stamsnljder had na 25 kilometer ongeveer een minuut voorsprong op zijn concurrenten. De nationale wedstrijd telde tevens als Overijssels kampioenschap, in die strijd werd achter winnaar en kampioen Stamsnijder Herman Snoeljlnk tweede (derdei en Jan 01- de Meule derde (twaalfde). Stamsnijder ging vrijwel in het ver trek in de aanval. Hij maakte zich al snel los van het veld en slechts vijf renners bleven min of meer bij hem In de buurt, namelijk Gerrlt en Al- bert Scheller, Herman 8noeijink, Wil Brouwers en Hans Steekers. Door materiaal pech viel Albert Scheller terug.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11