Uitbreiden gevangenissen stap naar politiestaat' Coornhert-liga kritisch over Van Agt FAMILIEBERICHTEN WINKELEN medewerk(st)er Juliana Ziekenhuis een boekhoudkundig medewerker (m/v) Gemeente 's-Gravenhage DONDERDAG 30 DECEMBER 1976 TROUW/KWARTET )NDE Van een onzer verslaggevers DEN HAAG „Staten die hun gevangeniswezen voortdurend uitbreiden zijn totalitair, of zijn op weg het te worden. Tot deze staten behoort thans ook Nederland." Dit schrijft de Coornhert- liga. een werkgroep die zich ten doel stelt het strafrecht te hervormen, in de „Tegen-nota beleidsvraagstukken gevangenis wezen 1976", die gisteren aan de vaste commissie voor justitie in de Tweede Kamer is aangeboden. De Coornhert-liga levert met dit werkstuk commentaar op de Nota beleidsvraagstukken gevangeniswe zen 1976. die de staatssecretaris van justitie, mr. H. J. Zeevalking. In sep tember aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. Volgens de liga wemelt het in die nota van ..fouten, on zorgvuldigheden en negentiende- eeuwse gedachtengangen" en wordt ermee aangetoond dat het het depar tement ontbreekt „aan een visie op samenleving en delinkwentie, die probleemoplossend Is." Anders dan de Vereniging van re- classeringsinstellingen pleit de Coornhert-liga niet voor afschaffing van de gevangenisstraf, maar ze is wel van mening dat de bestaande capaciteit van drieduizend gevange nisplaatsen niet zou moeten worden uitgebreid. Ook de Coornhert-liga vindt vrijheidsstraffen .zinloos", zo als zij in de tegen-nota schrijft, maar zij overweegt daarbij ..dat het nog wel een lange tijd zal duren alvorens onze samenleving wij allen van onze verslaving aan de vrijheidsstraf zullen zijn genezen." In de nota wordt geconstateerd dat onder leiding van minister Van Agt weinig terecht is gekomen van decri minalisering. dat wil zeggen: beper king van als strafbaar omschreven gedrag. De liga vindt, integendeel, dat „de minister heel duidelijk de koers van de criminalisering (is) in geslagen." waarbij wordt gewezen op de door de Kamers aanvaarde anti- kraak-wet en de plannen „sa menspanning tot ernstige delicten" strafbaar te stellen. Bij deze plannen tekent de liga aan: „Hier wordt een stap gezet in de richting van de poli tiestaat. In plaats van gedragingen van mensen worden thans ook inten ties van mensen strafbaar gesteld. Het valt te hopen dat de Tweede Kamer hierop niet zal Ingaan." Behalve voor decriminalisering pleit de liga ook voor afschaffing van vrijheidsstraffen voor vermogensde licten. Zij geeft daarbij enkele maat regelen ter vermindering van het aantal vermogensdelicten in over weging. Zo zou tegengegaan moeten worden dat grote geldsommen en kostbaarheden op makkelijk toe gankelijke plaatsen worden be waard en zou vervalsing van che ques bemoeilijkt moeten worden. Kwaliteit Met name wordt de samenstellers van de nota-Zeevalking verweten te weinig oog te hebben voor de kwali teit van het gevangeniswezen. Zelf doet de liga een aantal voorstellen ter verbetering van het leefklimaat in de inrichtingen,, waarbij zij ervan uitgaat dat de fysieke vrijheidsbe neming de enige toegestane aantas ting van de rechten van de gedeti neerde is. Nu is de gevangenis, aldus de Coornhert-liga. „een school van verveling, verbittering, druggebruik en criminaliteit, een scholing tot re cidive." Dat het kabinet streeft naar sprei ding van inkomen, kennis en macht, blijkt volgens de Coornhert-liga niet uit het beleid inzake het gevangenis wezen. Voor het gevangeniswezen uli :"v!S zou meer geld beschikbaar gestt moeten worden. Wetenschappen onderzoek, aldus de liga. heeft l vestigd dat „tengevolge van aller! selectie-mechanismen de socia zwakste groeperingen uit de bei king de meeste kans hebben in gevangenis terecht te komen." De Coomhert-liga stelt dat de sti ging van de kwaliteit van de Nei landse democratie o.a. kan worde c afgelezen uit de vermindering va het aantal gevangenissen van d Jroi rechtsstaat, die Nederland wil zij 469- met name blijkt uit de wijze waaro ncre de rechten van minderheidsgroep ringen gestalte krijgen. kunnen deze week tot en met donderdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Voor de krant van maandag kan dit vrijdag tot 16 uur en ook nog op zondagavond van 18.00- 20.00 uur. Getrouwd: G. Versluis en R. A. E. Kuiper December 1976. Wielewaalplein 24. Gro ningen. Adres na 1 febr. 1977: 26 Johnstreet St Cathari nes, Ontario. Canada. Met grote verslagenheid geven wij u kennis dat op 28 december jl. door een noodlottig ongeval van ons zijn weggenomen mijn lieve Papa en Mama, onze kinderen, mijn lieve Man Johannes de Bruin op de leeftijd van 29 jaar Alida Cornelia Hendrika de Bruin -van Dam op de leeftijd van 27 jaar Albertus Johannes van der Linden op de leeftijd van 22 jaar Heer. hun namen leggen we in Uw handen, maar laat Uw kracht sterk boven onze zwakheid staan. Usselstein (U) 1976 Correspondentieadres: Touwlaan 16. IJsselstein (U): Joost Usselstein (U): Familie de Bruin Nieuwegein Familie van Dam Londen (Engeland): J. J. van der Linden-de Bruin IJsselstein (U): Familie van der Linden De overledenen zijn opgebaard inde Burchtkapel aan de Vicarielaan. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar donder dag van 19.00 uur tot 20.00 uur. Geen bloemen De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 31 december a s. om 13.00 uur in de Burchtkapel. Aansluitend volgt de begrafenis om 14.00 uur op de nieuwe algemene begraafplaats aan de Noord- ijsseldijk te IJsselstein. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het ..Slot" aan de Touwlaan. De raad van de Gereformeerde Kerk te Rotter- dam-Alexanderstad geeft met leedwezen kennis van het overlijden van R. Bijkersma Tot het laatst heeft hij vele jaren met grote trouw op akkurate wijze de administratie van ons kerke lijk bureau behartigd. Moge God zijn vrouw en nabestaanden nabij zijn in dit zwaar verlies. Na mens de kerkeraad voor algemene zaken J. Tevel praeses P. Moet scriba De rouwdienst zal worden gehouden DV vrijdag 31 december om 14 uur, in de Verrijzeniskerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden ca. 15 uur op de begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingse- weg 334 Heden nam de HEERE tot Zich onze lieve Zuster. Schoonzuster, Tante en Vriendin Annigje Visscher in de ouderdom van 86 jaar. Psalm 27 1 oude berijming Groningen. 28 december 1976 Huize „Patrimonium". Beukenlaan 36 Familie Visscher J. van Houten Correspondentieadres: Berkenlaan 68. Groningen De overledene is opgebaard in de aula van huize „Patrimonium" Condoleanüebezoek aldaar donderdagavond van 7 tot 8 uur Een rouwdienst wordt gehouden vrijdag 31 de cember a s. in de kerkzaal van huize „Patrimoni um". aanvang 11 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Noorderbegraafplaats om 12 uur. Openbaringen 21:6 en 7 En Hij sprak tot mij: Zij zijn ge schied Ik ben de alpha en de omega, het begin en het einde. Ik zal dorstigen geven uit de bron ran het water des levens, om niet. Wie overwint, zal deze dingen beër ven en Ik zal hem een God zijn en hij zal Mtj een zoon zijn. De kerkeraad van de N. H. Andreaskerk (BW J W te Putten geeft bedroefd kennis van het overlijden van onze vriend en mede- kerkeraadslid Evert Hard Pieter Willem de Bruyn op de leeftijd van 49 jaar. Putten. 28 december 1976. In vol geloofsvertrouwen is in zijn Heer en Hei land ontslapen mijn lieve Man, onze zeer zorgza me Vader en Opa Jacobus van der Kooy op de leeftijd van 65 jaar. E. E. van der Kooy-Boers Ab en Miep Koos Ewoud Mar en Wil Eline Marièlle Nelly en Jan Jelle Kurt 's-Gravenzande, 29 december 1976 Monsterseweg 74 Gelegenheid tot condoleren donderdag 30 decem ber van 15.00-16.30 uur en van 19.30-20.30 uur. De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op vrijdag 31 december a.s. om 14.00 uur in de Gereformeerde Noorderkerk, Langestraat 130, 's- Gravenzande, waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de algemene begraafplaats te 's- Gravenzande. Na een langdurige ziekte heeft de Here tot Zich genomen onze Broer Zwager en Oom Jacobus van der Kooij Rotterdam: M. van der Kooij N. van der Kooij-Niezen Utrecht: A. Blok-van der Kooij P. H. Blok Rotterdam: A. J. van der Kooij G. van der Kooij-van Vliet Rotterdam: W. van der Kooij R. A. van der Kooij-Knulst Rotterdam: S. van der Kooij A. H. van der Kooij-Boot Rotterdam: A. van der Kooij A. K. van der Kooij-Mulders Rotterdam: P. van der Kooij Rotterdam: S. J. van der Kooij G. T. van der Kooij-Parie Neven en nichten 's-Gravenzande, 29 december 1976. In zijn Heer en Heiland ontslapen onze geliefde Schoonzoon, Zwager en Oom Jacobus van der Kooy echtgenoot van E. E. Boers, op de leeftijd van 65 jaar. Naaldwijk: M. Boers M. G. Boers-van Veelen Berkel en Rodenrijs: J. Boers P. Boers-Voorsluis 's-Gravenzande: W. van Staalduinen-Boers A. Boers A. G. Boers-van der Houwen M. Boers J. P. A. Boers-Heus M. G. Boers M. H. Boers-Bos Neven en nichten "s-Gravenzande, 29 december 1976 Het Bestuur van de Vereniging Westlandse Spaar en Hulpbank geeft met diep leedwezen kennis van het overlijden van haar 2e Voorzitter de Heer J. van der Kooy op de leeftijd van 65 jaar. Bijna 15 jaar diende hij onze Spaarbank met zijn toewijding en met de gaven van zijn aktieve geest en helder inzicht. Wij gedenken zijn werk in grote dankbaarheid. Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar zijn vrouw, kinderen en verdere familie. Moge God hen in dit verlies zeer nabij zijn. Namens het Bestuur: J. Veile koop. voorzitter N. Booster, secretaris 's-Gravenzande, 29 december 1976. Gij hebt hem in Uw handpalmen gegraveerd, hij is van U. Door een droevig ongeval is op de leeftijd van 31 jaar ontslapen onze zeer geliefde Zoon, Broer, Zwager en Oom Henk Pauw geliefde echtgenoot van Joke Pauw-Berkhout en papa van Mariètte en Jaqueline P Pauw M. Pauw-Den Hartigh Broers en Zusters Oudorp. 29 december 1976 Geen bloemen Donderdag 30 december om 20.00 uur ge bedsdienst met aansluitend condoleren in Chapel- le Ardente. Van Maerlantstraat 4, Alkmaar. Vrijdag 31 december is er een rouwdienst om 14.00 uur in de Laurentiuskerk te Oudorp, waarna de begrafenis plaatsvindt om 15.00 uur op de algemene begraafplaats, aan de Bovenweg te St Panera*. Van het eeuwige leven verzekerd- God heeft in Zijn heerlijkheid opgenomen onze lieve, zorgzame en meelevende Man, Vader en Opa Teunis van de Stouwe Hij mocht de leeftijd van 79 jaar bereiken. Omdat hij zich in leven en sterven het eigendom wist van zijn getrouwe zaligmaker Jezus Christus, wilde hij dat in dit overlijdensbericht naar zondag 1 van Catechismus zou worden verwezen Zwolle (Berkum) G. van de Stouwe- van der Stouwe Den Haag: J. Speelman-van de Stouwe L. J. Speelman Reinier, Guido, Lien, Leonie, Paul Rhenen: M. H. Nieuwboer-van de Stouwe W. Nieuwboer Alice, Minke, Gert Maartensdijk: G. Zanting-van de Stouwe H. Zanting Marca. Harm Albert, Teun, Victor Soesterberg: A. Scheffer-van de Stouwe L. Scheffer Theo, Yvonne Zwolle (Berkum), 29 december 1976 Abelenlaan 46 Gelegenheid tot condoleren op vrijdag 31 decem ber van 16.00-16.30 uur in de Monuta-stichting, Potgietersingel 5. Zwolle en op maandag 3 januari van 12.30-13.00 uur in De Hoofdhof te Berkum. Een dienst van woord en gebed wordt gehouden op maandag 3 januari om 13.00 uur in de gerefor meerde kerk „De Hoofdhof', Kerkweg 26 te Berkum. Aansluitend om ongeveer 14.00 uur de begrafenis op de Algemene Begraafplaats, Meppelerstraat- weg 1 te Zwolle. Jezus! Uw verzoenend sterven, blijft het rustpunt van ons hart. In dit geloofsvertrouwen is na een langdurige ziekte, die zij moedig heeft gedragen, op Eerste Kerstdag van ons heengegaan mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve zorgzame Moeder en Oma Femmetje Akkerman-Boersma op de leeftijd van 84 jaar. Diemen: W. P. Akkerman Delft. F. M. Kranendonk-Akkerman A. Kranendonk Jan, Wijnand en Sigurd Diemen: G. Akkerman S. Akkerman-Onggoperlojo Femmy Diemen, 25 december 1976 Huize „Probezo", Arent Krijtsstraat 48 De begrafenis heeft plaatsgevonden woensdag 29 december op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan te Amsterdam Gelegenheid tot condoleren donderdag 30 decem ber van 14-15 uur in de ontvangkamer van Huize „Probezo". Door strijd tot overwinning in Jezus ontslapen onze lieve Moeder, Grootmoeder en Overgroot moeder Dirkie Janna Brandse weduwe van Pieter Adrianus Soetens in de ouderdom van 86 jaar. Amsterdam: J. van Rietschoten-Soetens C. van Rietschoten Amsterdam: J. A. Soetens H. H. Soetens-van der Vegt Canada: D. J. Willemsen-Soetens W. Willemsen Canada: R. Troost-Soetens J. Troost Canada: H. D. Verburg Klein- en achterkleinkinderen. Amsterdam. 28 december 1976 Huize „De Schutse", Hemsterhuisstraat 123. Correspondentie-adres: J. A. Soetens, Dr. Jan van den Tempelstraat 37-in, Amsterdam. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 31 december om 9.15 uur in Huize „De Schutse", waarna de begrafenis zal plaatsvinden tegen 10.30 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan te Amsterdam. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Micha 7 vers 7 God nam onverwacht tot Zich onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Hendrika van der Deijl-van der Zwan op de leeftijd van 74 jaar Mede namens verdere familie: W. van der Zwan Bloemendaal, 28 december 1976. Veen en Duin 80. Na een moedig gedragen lijden heeft de Here van ons weggenomen mijn geliefde Vrouw, onze lieve en zorgzame Moeder en Oma. Bonny Bruggemann—Kloosterman op de leeftijd van 64 jaar. Gezang 293 2 Eennebroek: D. Bruggemann Bennebroek: Heino Bruggemann Toos Bruggemann—De Winter Daniêlle, Frank en Robert Amsterdam: Ko Bruggemann Ria Bruggemann—Den Ouden Josine Bennebroek: Anneke Bruggemann Oranjewoud: Tames van Zwol Bennebroek, 28 december 1976 Fresialaan 12. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op vrijdag 31 december a.s. om 13 uur in de Ned. Hervormde kerk te Bennebroek (voorganger ds. J. Dijkstra te Bennebroek). Daarna zal de ter aarde bestelling plaats hebben om 13.25 uur op de begraafplaats aldaar. Na de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de kerk. Geen bloemen. Geen bezoek aan huis Vertrek vanAf Fresialaan 12 om 12.40 uur. Na een moedig gedragen lijden heeft de Here tot Zieh genomen onze lieve Schoonzuster Bonny Kloosterman echtgenote van Daniël Bruggemann, op de leeftijd van 64 jaar. Appingedam: S. H. Steendam Winschoten: S. Bruggemann—Middel Den Ham: H. Bruggemann—Heuver Sneek: A. van de WeijBruggemann J. van de Weij Sneek: M. Berrevoets—Bruggemann Bennebroek, 28 december 1976. Zeer verdrietig doch niet zonder hoop, zwaar ge slagen doch niet versla gen. geven wij u kennis dat na een zeer ernstige ziekte is bevorderd tot heerlijkheid mijn lieve Vrouw, onze lieve Mama, Dochter, Schoondochter en Zuster Jannetje Elisabeth Bouterse—Filius op de leeftijd van 41 jaar. Psalm 23. Namens wederzijdse familie: J. D. Bouterse Anja Kees Jurgen Zeist, 28 december 1976 Nijenheim 52-16 Gelegenheid tot condole ren een half uur voor de aanvang van de rouw dienst, welke zal plaatsvinden op vrijdag 31 december 1976 om 13.30 uur in de Gerefor meerde Kerk te Kamper land (Zld.) door de wel eerwaarde heer ds. J. G. Arensman, waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de algemene be graafplaats te Kamper land. diversen Het adree voor die DISCOFTEL die dat eoekt wat bij nergens rlndt. Keuae uit SO.OOO stuks klassiek, populair, pop en 30 tot BO% korting. Discostar. Dam straat S. Adam. tolsf. 020 228904. alles op glasgebied Kortljn Olas- bewerklng. 111. A'dam. Tal. 024438. Waardevast geschenk! Sieraden met brillent rechtstreeks van fa briek naar verbruiker. Vakbe kwame voorlichting elke deg van A-17 uur. DtamantmiJ. H. B. SLIJPER. DIAMANTBEURS. Weeeperpleln 4. kamer ÏOO, 4e etage. tel. 02O-220O33. draad manden DRAMECO B.V. Wegens ometandlgh. te koop 40 m* massief eiken lamel parket 88 mm. dik. Zelf te leggen en begint op deze en de andere advertentiepa gina's ELKE OCHTEND OPNIEUW En ik hoorde een stem uit de Hemel die tot mij zei: Zalig zijn de doden die in de Here sterven, van nu aan. Openbaring 14 13a Op Zijn tijd nam God tot Zich onze onvergetelijke Oom Jacobus van der Meij echtgenoot van Cornelia Zandbergen, op de leeftijd van 67 jaar. Met zijn zonnige aard en altijd goede raad, zal hij voortdurend in onze herinnering blijven. J van der Meij Czn. N. G. F. van der Meij-Heemskerk en kinderen Rijnsburg, 27 december 1976 Homanstraat 2 Met diepe droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze vriend en collega de Heer Jacobus van der Meij op de leeftijd van 67 jaar. Wij verliezen in hem een trouw en enthousiast bestuurslid. Moge de Here zijn vrouw en kinderen de kracht geven om dit zware verlies te dragen. Bestuur en leden Grossiersver eniging „Wederzijds Belang" te Rijnsburg. end enn en lijk omi aar uid ang Voor uw medeleven ons betoond na het overlijden en bi va: de begrafenis van mijn zeer geliefde Dochter, onze lievi zeer zorgzame Zuster, Schoonzuster en Tante Maartje Hoogendijk betuigen wij u onze hartelijke dank. Uit aller naam: C. Hoogendijk-Benard Capelle a.d. IJssel. december 1976. Voor ons klinisch chemisch laboratorium vragen wij zo spoedig mogelijk een jeugdig part-time administratieve voor 5 middagen per week. Bij voorkeur enige jaren voortgezet opleiding. Inlichtingen bij. resp. sollicitaties aan, mevrouw G. van de Wende, hoofd-analiste. telefoon (020) 122111, toestel 38. TER HAARSTRAAT 17 AMSTERDAM WEST DE APOTHEEK HAAGSE ZIEKENHUIZEN centrale ziekenhuisapotheek voor 's-Gravenhage en om streken met een personeelsbestand van 135 medewerkers, heeft plaatsingsmogelijkheid voor die aangesteld kan worden op een salaris binnen de salarisgroepen lopend van ƒ1.925,— tot ƒ2.973,— bruto per maand. Taak: Tot de taak van deze medewerker kan o.m. worden gerekend: het mede verzorgen van de boekhouding, het assisteren bij het opmaken van het financieel ver slag en de begroting, het zorgdragen voor de kredietbewaking. het vervangen van de hoofdboekhouder-afdelingschef bij diens afwezigheid, hel geven van leiding aan een achttal medewerkers. Vereist: Het bezit ven de diploma's M.A.V.O./H.A.V.O.. Moderne Bedrijfsadministratie en het Staats Praktijk Diploma dan wel studerend voor dit diploma. Voorts is ervarin&in het geven van leiding gewenst. Van gegadigden voor deze functie wordt bereidheid tot medewerking aan een psychologisch onderzoek verwacht. Het resultaat hiervan wordt zo mogelijk direct na afloop door de psycholoog met de sollicitant besproken. Rapport zal slechts worden uitge bracht na toestemming van de kandidaat De vakantietoelage bedraagt 7.8% van het jaarsalaris. Welvaartsvaste pensioenvoorziening en gunstige regelingen met betrekking tot verlof- en studiefaciliteiten, studie- en ziektekosten. Schriftelijke sollicitaties kunnen onder Nr. A 7606 worden gericht aan de Apotheker-directeur van de Apotheek Haagse Ziekenhuizen, Escamplaan 900, 's-Gravenhage.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10