Rhodesië-akkoord moet aangepast worden Hoea kondigt uiveringen aan in China So wj et-president Podgorny naar zuidelijk Afrika n saSowjets houden vier dissidenten aan Beperkingen voor Syrische joden in Syrië opgeheven Indiaas weekblad sluit liever dan buigen voor censuur Mondale de leukste? Palestijnen in Israël in hongerstaking Albanië krijgt nieuwe grondwet Postzakken leeg gestolen Blanken nog steeds afwijzend tegenover herstel Brits gezag VTETOENSDAG 29 DECEMBER 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 n be- older ?reed >r de in te t een )r de klare Meer it we :ente [ONGKONG (AFP, UPI, Reuter) In 1977 zal een campagne /orden gevoerd om de 30 miljoen leden tellende communistische >artij van China weer op het rechte pad te brengen, zo heeft tartij voorzitter Hoea Kwo-feng aangekondigd. )at is nodig om de „bende van vier" nder aanvoering van Mao's weduwe 'siang Tsjing in veel partij-organen tiensen van haar eigen keus heeft eïnfiltreerd. Het op het rechte pad irengen van de partij waarmee ;ennelijk een omvangrijke zuivering rordt bedoeld zal met zórg moe- in gebeuren, aldus Hoea in zijn rede in ge+oor de Nationale Landbouwconfe- an defentle in Peking. >r eer 'anuil)e bestuursorganen op provinciaal wijze n gemeentelijk niveau zullen even- wor ens het komende jaar worden ver in dff^^en op een reeks plaatselijke kken beurt n. Im- len d. In- in di ?ie in- in d$' stus. ireinii :tuui e mal nmi: e vei ejaar- ie, beui onen ïente. efor- leer. olkscongressen. Het centraal comi té van de partij zal een campagne aiieèr leginnen orfl de partij te consolide- lerteii en en bet rechte pad te brengen op mor len geschikt ogenblik in het komen- hooj 'e j^ar- De bedoeling is het zuiveren jbberran de rijen van onze partij," aldus begir *oea- )ie reorganisatie van de partij en ian het bestuur is noodzakelijk ge worden, aldus Hoea, omdat de „ben- J( ie van vier" veel organisaties heeft il iemand met mensen van haar eigen ceus. „Nieuwe partijleden zijn gere- iruteerd in strijd met de bepalingen ran de partijstatuten, kaders zijn levorderd in weerwil van bestaande I egels, en zelfs slechte elementen lijn in de partij geïnfiltreerd, en zelfs n leidinggevende lichamen, onder bescherming van de bende van is le 1 r. 'ier". de loea zei dat een grootscheepse bur geroorlog losgebroken zou zijn in China als de machtsgreep van Tsji- ing Tsjing en haar medestanders geslaagd zou zijn. In dat geval zou ?hina ook blootgesteld zijn aan .buitenlandse agressie". )e vier zouden gecapituleerd heb- >en voor het imperialisme en het lociaal-imperialisme, rekenend op ie bajonetten van de agressor om ïen in het zadel te houden, aldus loea. Dan zou de ernstigste crisis :ijn ontstaan sinds de oprichting van de Chinese volksrepubliek in 1949. Nadat hij de gebeurtenissen in 1976 de revue liet passeren stippelde Hoea de „strijd-opgaven" voor 1977 uit. Zuivering van de aanhangers van de „bende van vier" en het uit roeien van hun diepgewortelde in vloed is de „centrale taak", waarvoor de partij en land zich in 1977 gesteld zien. Als gevolg van politieke woelingen en „ernstige natuurrampen is de prestatie van onze nationale econo mie dit jaar niet zo groot als die zou moeten zijn." Het opvoeren van de economische ontwikkeling is ook een belangrijke taak voor het nieuwe jaar. NEW DELHI (UPI) Het Engelsta lige weekblad Mainstream dat in India wordt uitgegeven is gisteren voor het laatste verschenen. Het blad dat zich kritisch opstelde ten aanzien van de noodtoestand, die eerder dit jaar door de Indiase pre mier Indira Gandhi werd afgekon digd, verkoos vrijwillige sluiting bo ven akkoord gaan met de door Ghandi afgekondigde perscensuur. In een hoofdartikel op de voorpagi na onder de kop „Tot ziens" schreef hoofdredacteur Nikhil Chakravarty: „In het leven van een krant, net als in het leven van een mens, komt er een ogenblik waarop de doelstelling uit het oog dreigt te raken door de beperkende omstandigheden. Een dergelijk ogenblik is er vandaag voor Mainstream gekomen na veer tien jaar van gezwoeg en beproe ving." Ofschoon Chakravarty niet precies schreef waarop hij precies doelde lieten werknemers van Mainstream weten dat men niet bereid was om voor de perscensuur te buigen. De toekomstige president van de Verenigde Staten, Jimmy Carter, zit hier weer eens breed uit te lachen terwijl zijn „vice" Walter Mondale (helemaal rechts) het woord heeft. Carter verblijft momenteel op het vakantie-eiland Simons Island voor de kust van Georgia waar hij dagelijks overleg voert met leden van zijn kabinet. Hier zit hij met Michael Blumenthal (straks minister van financiën), Bert Lance (hoofd van het begrotingsbureau) en Charles Schultze (voorzitter van de economische adviesraad). MOSKOU (Reuter) President Nikolai Podgorny van de Sow- jet-Unie is van plan begin volgend jaar een reis te maken lanrs enkele landen in zuidelijk Afrika. Dit is in Afrikaanse diploma- tieke bronnen in Moskou vernomen. GAZA (AP. Reuter) Arabische vrouwen hebben gisteren stenen naar voorbijrijdende auto's gegooid uit protest tegen de behandeling van hun hongerstakende familiele den in de Israëlische gevangenis. Negentien dagen geleden gingen on geveer vierhonderd Palestijnen die om veiligheidsredenen in de gevan genis van Aschkelon worden vastge houden uit protest tegen hun behan deling in de gevangenis in hon gerstaking. Naast een betere behandeling eisen de hongerstakers de status van krijgsgevangenen. De militaire gou verneur van het sinds 1967 door Is raël bezette Gazastrook, generaal Avraham Orly heeft lateh weten al les te zullen doen om de hongersta king te beëindigen. Het „Comité voor het behoud van Jeruzalem" is gisteren in Amman met zijn werk begonnen, in tegen woordigheid van gedelegeerden van dertien Islamitische landen en Ke- rim Gaye, secretaris-generaal van de Islamitische conferentie. Het co mité is opgericht ten gevolge van een besluit van de zesde Islami tische conferentie van ministers van buitenlandse zaken, die in mei van dit jaar in Istanbul werd gehouden. De taak van het comité is. het toe passen van de resoluties met betrek king tot Jeruzalem die op Arabische en Islamitische topconferenties zijn aangenomen. Zij behelzen steun aan de strijd van het volk in Oost- Jeruzalem, het waken over het be waren van het Arabische karakter van de stad en het beschermen van de Islamitische gewijde plaatsen. WENEN (DPA, Reuter) De Al- baanse partijleider Enver Hoxha heeft alle economische samenwer king tussen Albanië, de westerse landen en de landen van het Oostblok van de hand gewezen. Dit deed hij bij het indienen van een nieuwe Albaanse grondwet bij het parlement in Tirana. In zijn toespraak zei Hoxha „Wij zullen op onze eigen kracht blijven vertrouwen". Hoxha noemde in zijn toespraak de Volksrepubliek China niet. Wel liet hij zich in scherpe bewoordingen uit over de Sowjet- Unie. Volgens Hoxha moet de nieuwe grondwet de mogelijkheid uitscha kelen om in Albanië „vreemde ideo logieën, theorieën van de moderne revisionisten en reactionaire cultu ren te verspreiden." )U1SI strui MOSKOU (AP, UPI, Reuter) In de afgelopen week zijn m0< opnieuw vier bekende dissidenten in de Sowjet-Unie gearres- iljoe teerd. Onder hen bevinden zich Wladimir Borissow en Wladimir Swerdlin. aant iterai Borissow, elektriciën van zijn vak, is oofdi| volgens zijn vrouw opgesloten in de Ing 6 afdeling voor „gevaarlijke" geestes- waan zieken. De man heeft in het verleden mod negen jaar in psychiatrische inrich- lige t tingen doorgebracht vanwege zijn /al m acties' voor de mensenrechten. janujBorissow werd bekend doordat zijn de Sinmiddels uitgewezen lotgenoot 1- v"Boekowsky aandacht aan zijn zaak ota qbesteedde en door langdurige hon- ouwilgerstakingen die hij samen met zijn collega-dissident Victor Fainberg or ganiseerde. Sinds begin 1974 was Borissow op vrije voeten. Volgens zijn vrouw houdt zijn aanhouding mogelijk ver band met een onderzoek naar dissi dente leuzen die begin dit jaar in Leningrad op enkele miiren waren geschilderd. Op het moment van zijn arrestatie zou Borissow documenten over die zaak bij zich hebben ge dragen. Swerdlin werd maandag aangehou den op grond van artikel 218 van het Russische strafrecht. Volgens dissi denten in Leningrad had de politie tijdens een huizoeking in de woning van Swerdlin in augustus een aantal kogels van klein kaliber gevonden. Artikel 218 verbiedt het bezit van vuurwapens en zaken die met vuur wapens verband houden. Swerdlin vroeg twee jaar geleden een uitreisvisum naar Israël aan. De ze werd hem geweigerd omdat zijn broer toegang tot staatsgeheimen zou hebben. Swerdlin behoort tot de bekendere „refuseniks" in de Sow jet-Unie. Refuseniks zijn joden die geen toestemming krijgen om de Sowj^t-Unie te verlaten. Eerder deze maand werden twee andere dissiden ten in Leningrad aangehouden. Dit waren de dichteres Joelija Wozne- senskaja die van het „verspreiden van publikaties die het Sowjet- systeem belasten" beschuldigd wordt. Haar proces begint vandaag Op 23 december werd de joodse refu- senik Ilja Levin gearresteerd en tot vijftien dagen gevangenis veroor deeld wegens straatschending. Verleden week zijn ook vijf Ameri kaanse toeristen op het vliegveld van Moskou vastgehouden. Een van hen, Jacob Devitt, vertelde dat hij zestien uur lang op het vliegveld werd ondervraagd, alvorens hij op een vliegtuig met bestemming Parijs werd gezet. Levitt en de vier andere Amerikanen geloven dat de Sowjet-Unie vreesde dat zij aan een internationaal sym posium over joodse cultuur in Mos kou, dat verleden week door de Rus sische repressailles bemoeilijkt werd, hadden willen deelnemen. Alle joodse literatuur die Levitt bij zich had werd door de Sowjet- autoriteiten in beslag genomen. WARSCHAU (DPA) Onbe kenden hebben de inhoud ge stolen van ongeveer tweedui zend brieven die Pdlen die in de Verenigde Staten wonen, ter gelegenheid van kerstmis naar hun oude vaderland had den gestuurd. Naar de Poolse kranten dinsdag berichtten, arriveerde kort voor kerstmis een postzak uit het Westduitse Frankfort, in Warschau. Er zaten onge veer 2.000 geopende en bescha digde enveloppen in met adressen in Polen. De Westduitse posterijen had den er een brief bijgedaan waa rin stond dat de zending op 7 december bij het hoofd postkantoor van Frankfort was gevonden. Hoe de brieven in West-Duitsland konden te rechtkomen is niet bekend. Aangenomen wordt dat de opengemaakte brieven dollar biljetten bevatten, aangezien Polen in het buitenland met kerstmis dikwijls geld naar verwanten in hun vroegere va derland sturen. De Poolse kranten hebben het voorval aangegrepen om erop te wijzen dat men bij geldver keer beter van banken gebruik kan maken. Dit is echter bij zulk verkeer tussen het Westen en Oost-Europa een uitermate tijdrovende zaak. Het is de bedoeling dat Podgorny naar Zambia. Tanzania en Mozambi que gaat. Alle drie landen zijn als zogenaamde frontlijnstaten nauw betrokken bij de oorlog in hun ge meenschappelijke buurland Rho- desië. Het zal de eerste keer zijn dat één van de drie leiders uit het Kremlin een bezoek brengt aan zuidelijk Afri ka. Totnutoe is in dit gebied de Brit se, en sinds kort ook de Amerikaanse diplomatie, overheersend geweest. Engeland speelt als „moederland" van Rhodesië automatisch een grote rol. De Verenigde Staten zijn op het to neel verschenen sinds de mislukte poging om in Angola de linkse orga nisatie MPLA van de macht te hou den. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Henry Kissinger heeft dit jaar bij zijn pendeldienst alle drie landen, waar Podgorny nu heen wil, geraadpleegd. De Sowjet-Unie heeft zich zeer kri tisch uitgelaten over de Amerikaan se en Britse pogingen om de twee brandhaarden in zuidelijk Afrika (de apartheid in Zuid-Afrika en de guer rilla in Rhodesië) te beteugelen. Zelf heeft Moskou echter geen diploma tieke initiatieven genomen. Wel zijn de enkele leiders uit zuide lijk Afrika in de loop der jaren door het Kremlin ontvangen. President Kaoenda van Zambia ging in 1974, president Machel van Mozambique in mei van dit jaar. Tussen Tanzania en de Sowjet-Unie zijn in het verle den geen contacten op het hoogste niveau geweest. Dat heeft waarschijnlijk te maken met de ster ke banden die Tanzania onderhield met China, waarmee de Sowjet-Unie juist weer niet zo goed is. Rekken In haar commentaren op Kissingers verrichtingen in zuidelijk Afrika heeft de Sowjet-Unie altijd veel lip pendienst bewezen aan de radicale elementen in het zwarte verzet tegen de blanke regiems in Zuid-Afrika en Rhodesië. Het heette dan dat de VS en Engeland niets anders deden dan proberen het bestaan van die blanke minderheidsregeringen zo lang mo gelijk te rekken. Daadwerkelijk zal de Sowjet-Unie het verzet in Rhodesië en Zuid- Afrika wel steunen, maar daar is officieel weinig van bekend. Van ver scheidene Afrikaanse landen is al gezegd dat ze na hun koloniale be staan wel snel marionetten van de Sowjet-Unie zouden worden, maar tot nu toe heeft het Kremlin feitelijk nauwelijks voet aan wal gekregen in Afrika. Het enige Afrikaanse land waarmee de Sowjet-Unie werkelijk zeer nauwe banden onderhoudt is Somalië, waar Podgorny in 1974 ook is geweest. KOEWEIT (Reuter) Het Koeweitse blad Al Oabas meldde gisteren, dat de Syrische regering besloten heeft alle beperkin gen op te heffen voor Syrische joden, zodat zij weer mogen reizen, eigendommen mogen hebben en in staatsdienst mogen treden. Het genomen besluit zou gebaseerd zijn op bevindingen van een commis sie op hoog niveau, die tot taak had de positie van de 8.000 joden in Syrië te onderzoeken. De Syrische regering zou de aanbe veling van de commissie aanvaard hebben, dat Syrische joden alle rech ten dienen te hebben en voorrech ten, die door de andere Syrische bur gers worden genoten. Israël en joodse groeperingen buiten Syrië hebben in het verleden gepro testeerd tegen „mishandeling van Syrische joden" sinds beperkingen aan hen waren opgelegd na de stich ting van de joodse staat in 1948. De Syrische minister van binnen landse zaken, brigadier generaal Ad- nan Dabbagh heeft gisteren bekend gemaakt dat Syrische veiligheidsa genten een door Irak gefinancierde groep terroristen hebben opgerold. Deze groep zou voor de aanslag op het leven van de Syrische minister van buitenlandse zaken, Khaddan, eerder deze maand verantwoordelijk zijn. Dabbagh zei dat de groep ook voor een reeks van bomaanslagen in de Syrische hoofdstad verantwoor delijk waren. Dabbagh deed een op roep aan de Syrische bevolking om bij de zoekactie naar drie zich op vrije voeten bevindende terroristen behulpzaam te zijn. loor Nico Kussendrager p blank Rhodesië steeds meer van plan het uit te vechten in plaats van het uit te praten, zo gelooft 10k zwart steeds meer dat alleen verheviging van de guerrillastrijd de blanke minderheidsregering n het land op de knieën kan dwingen. [ijdens het „vredesoverleg" in Genè- e heeft de blanke leider Ian Smith en bijzonder starre houding ingeno- nen en hij heeft daarvoor zijn rede- en. Blank Rhodesië put moed uit let verloop van de strijd van de jfgelopen maanden (zie onze krant !an gisteren en bovendien ver lacht Smith dat in Groot Brlttanië linnen afzienbare tijd een conserva- |eve regering aan het bewind zal (omen. )aarvan heeft hij veel meer steun te erwachten dan van het huidige La- (ourbestuur (blank Rhodesië ver- llaarde zich elf jaar geleden eenzij- |ig onafhankelijk en Groot- Irittannië is staatsrechtelijk nog leeds „verantwoordelijk" voor de jroegere kolonie). Ook rekent Smith p nieuwe steun van de Zuidafri- laanse premier John Vorster, die |em naar de conferentietafel dwong p van wie hij afhankelijk is, maar Be op het moment aarzelt. >e starheid van Smith en de zijnen h Genève bleek vooral op twee pun- En: de datum van de onafhankelijk- jd en de vorm van een overgangs- iewind in Rhodesië. Na weken buwtrekken werd uiteindelijk onder Irotest van de zwarte vertegenwoor- ligingen bepaald dat zwart Rhode- l maart 1978 onafhankelijk moet 'orden, maar Smith heeft daarop middellijk alweer alle mogelijke irbehoud gemaakt. lij ziet 1 maart 1978 nu als een treefdatum, die. zo blijkt overdui- (elijk uit Smith' houding, niet ge laaid zal worden. De nationalisten (aarentegen beschouwen de afge broken datum als een uiterste tijdstip en streven naar onafhanke lijkheid zoveel éérder als mogelijk is. De datum van de onafhankelijkheid ligt kortom lang zo vast niet als de Britse conferentievoorzitter Ivor Ri chard wil doen voorkomen. Wat betreft de overgangsregering (die de touwtjes in handen heeft tot de onafhankelijkheid) vindt Smith dat die ondergeschikt moet zijn aan een staatsraad, van zwarten en blan ken en met een blanke voorzitter, die uiteindelijk de beslissingen neemt. Daarmee zou de feitelijke macht tot de datum van de onafhankelijkheid in blanke handen blijven. De zwarten daarentegen zien niets in zo'n staatsraad en willen een in meerderheid zwarte overgangsrege ring met een zwarte premier en zwar ten op de sleutelposten defensie en justitie. Op die manier zou nog voor de formele onafhankelijkheid de fei telijke macht in zwarte handen zijn. Het is een levensgroot verschil van mening waar de partijen in Genève dan ook niet uitgekomen zijn en er moet bij de hervatting van de confe rentie half volgende maand over worden verder gepraat. Eigen gelijk Ian Smith is overtuigd van zijn eigen gelijk en wijst daarbij op de overeen komst die hij heeft gesloten met de Amerikaanse bemiddelaar, minister van buitenlandse zaken Henry Kis singer. De leider van de blanke min derheidsregering spreekt van een „contract" waarvan niet kan worden afgeweken, terwijl de zwarten aan het akkoord geen enkele boodschap hebben omdat niet met hen is over legd. Voor de inhoud van de overeen komst zijn we afhankelijk van de samenvatting die Smith er op 24 september in een toen als historisch beschouwde radio-uitzending van gaf. Hij aanvaardde onder andere een zwart meerderheidsbewind bin nen twee jaar (een toezegging waar op Smith nu als gezegd steeds meer terugkomt), ging akkoord met een Rhodesië-conferentie (die er kwam) en schaarde zich achter een half-om- half staatsraad waartegen de zwar ten - zie boven - bezwaar maken). Wat het vastgelopen overleg weer op gang kan brengen is een verandering in de afspraken die met Kissinger zijn gemaakt. Tijdens een bezoek aan Washington vorige week zei con ferentie-voorzitter Richard dat de Verenigde Staten bereid zijn tot een aanpassing van het akkoord, met name wat betreft de overgangsrege ring. Er zijn verschillende mogelijkheden overwogen: een hoge Britse functio naris op de departementen van justi tie en defensie, een comité, van zwart en blank onder een Britse voorzitter voor beide departemen ten, een blanke op het ene departe ment en een zwarte op het andere of zowel justitie als defensie laten be zetten door een „vooruitstrevende" blanke die niet behoort tot Smith' Rhodesische front. Maar het is de vraag wat de over eenstemming met de vertrekkende minister Kissinger nu nog voorstelt. Veel belangrijker is dat de blanke minderheidsregering akkoord gaat met een Britse rol, en dat is nu precies wat zij afwijst. Britse gezag betekent en ge zichtsverlies voor Smith. Wel denkt Groot-Brittannië over een „bemiddelende instantie" in Rhode sië bestaande bij voorbeeld uit een Brit, een Nigeriaan, een Indiër en een Canadees (alle leden van het Geme nebest), die geschillen tijdens het overgangsbestuur zou moeten be slechten. Want, zo werd in Genève voortdurend benadrukt, zelfs als het overleg tussen blank en zwart succes mocht hebben, dan nog is er alle kans op diepgaande verschillen van mening binnen een eventuele be stuursraad of overgangsregering. Dezer dagen vertrekt Ivor Richard voor een reis naar Zambia, Tanzania, Botswana en Mozambique (vier van de vijf frontlijnlanden) en naar Zuid- Afrika en Rhodesië voor overleg over de Britse bemoeienis. Zowel de zwar te nationalisten als de blanke min derheidsregering staan bijzonder aarzelend tegenover die trip. Robert Moegabe en Joshua Nkomo, twee van de zwarte leiders, hebben al ge waarschuwd voor een nieuwe impe rialistische samenzwering" terwijl Ian Smith zal blijven vasthouden aan de overeenkomst die hij met Kissinger heeft bereikt, niet meer en mogelijk zelfs minder. Gematigden De Britse conferentievoorzitter Ivor Richard Groot-Brittannië heeft dat voor een groot deel aan zichzelf te wijten. Bij het begin van de conferentie wees Londen iedere rol van beteke nis af. Het toch al zo geteisterde Groot-Brittannië wilde zich geen nieuwe moeilijkheden op de hals ha len en niet betrokken raken bij de verwikkelingen in Zuidelijk Afrika. Pas tijdens het verloop van de confe rentie waren de Britten onder druk bereid als het dan toch echt moest een meer actieve rol te aanvaarden. Londen bleef aarzelend over het be noemen van een Britse gouverneur in Rhodesië. terwijl het zeker niet bereid is troepen te sturen. De natio nalisten voelen wel voor een gouver neur omdat het een herstel van het Als de reis van Richard niets ople vert en als de Rhodesië-conferentie volgende maand na de hervatting alsnog mislukt, zal Smith de Kissin- ger-overeenkomst gaan bepraten met de gematigde zwarten in zijn land. zo heeft hij herhaalde malen gedreigd. Daarmee doelt hij op de stamhoofden, die echter door de meerderheid van de Afrikanen als „zetbazen" worden beschouwd, en een akkoord met hen zal dan ook niet aanvaard worden. Andere mogelijkheden om met „ge matigden" te praten heeft Smith niet meer. In het verleden heeft hij gegokt op Joshua Nkomo maar sinds die uit eigen lijfsbehoud een ak koord heeeft gesloten met de radica le Robert Moegabe is die kans ver keken. Smith lijkt op het ogenblik nog het meest op te hebben met bisschop Abel Moezerewa, die nauwelijks nog een guerrillaleger achter zich heeft maar wel gezag heeft onder grote delen van de Afrikaanse bevolking en op brede steun kan rekenen. Maar Moezorewa kan niet met Smith onderhandelen zonder zich de woede van de andere nationalistische lei ders op de hals te halen en zal dat ook niet proberen. Ook dan zal een verheviging van de guerrillastrijd in het land het gevolg zijn en zouden de verschillen onder de zwarte nationa* listen nog groter worden. Eén van de weinige winstpunten die zij in Genève hebben weten te boe ken is dat de tegenstellingen onder ling niet nog groter zijn geworden dan zij al waren. Wel braken tijdens het overleg guerrillastrijders met hun voorman Robert Moegabe, die volgens hem door aan het overleg deel te nemen de handen had vuil gemaakt. Al eerder bleek in de guer rillastrijd dat zodra leiders aan di plomatiek overleg gaan deelnemen een deel van de radicale achterban het heft zelf in handen neemt. Moegabe heeft nu afgelopen zondag in een interview met de Tanzaniaan- se radio gezegd dat de pauze in het Rodesië-overleg zal worden gebruikt om de guerrilleros te hergroeperen en te versterken. Ook dat is een aanwijzing dat op het ogenblik helaas een regeling voor Rhodesië eerder uit de loop van een geweer lijkt te komen dan van een conferen tietafel. Dit is het laatste artikel in een serie van twee over de Rhodesische kwes tie. Het eerste plaatsten wij gisteren).

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7