Journaal doet extra aan jaaroverzicht O 1 c 0 0 0 0 Oliebollenmix Hetdal der Craddocks Radio- en televisieprogramma's Tijd van leven tïïirr Uitzending al vanavond Regioprogramma met echte bakkersgist Skispringen in Garmisch Omzien naar de sport in 1976 Cursussen van Teleac FERDINAND Even puzzelen O O WOENSDAG 29 DECEMBER 1976 RADiO/TV TROUW/KWARTET 4|SDAG Wij hebben op de televisie al zo vaak iemand zien sterven, dat we daar niet meer van uit onze voegen raken. Een politiefilm of een western waarin weinig of geen koppen rollen, vinden we niet eens meer spannend. Daaraan denkt U misschien wanneer U in het omroepblad leest dat de NOS vanavond een film uitzendt over een vrouw die ten dode is opgeschreven. Een van de vele dramatische verhalen, waartegen we ons door de gewenning, heel goed bestand veronderstellen Vergis U echter niet: Leva Livet is wel iets anders dan een film die ten gerieve van de bioscoopkassa, simpele sentimenten beroert. De Zweedse produktie, hier uitgebracht onder de titel Tijd van leven, c onfronteert de kijker met de dood als een onontkoombare werkelijkheid. Er kunnen emoties worden losgewoeld, waarvan men bij zichzelf het bestaan niet had vermoed. Leva Livet is zeldzaam indringend. De door actrices en acteurs gespeelde situaties worden al gauw een aangrijpende realiteit. Mona Malm wordt voor de kijker lijfelijk en geestelijk de 45-jarige Mina Torstensson. de gelukkig getrouwde moeder van vier kinderen die door een hersentumor zal sterven. De film dwingt ons. getuige te zijn van Nina's strijd tegen de dood als de laatste vijand. Wij krijgen het gevoel, een maandenlang durend proces van onzekerheid, angst, opstandigheid, twijfel en aanvaarding-ten-leste van minuut tot minuut mee te maken. Geen moment is er de kans om de naderende ontmoeting met de dood uit te stellen. Je kunt er ook geen ogenblik aan ontsnappen door te vluchten ineen sentimentele aandoening Aldoor is er in deze film een realiteit werkzaam die ons tot partij maakt in het onherroepelijke afscheid. Zoals ook vader Bengt en zijn kinderen erbij betrokken zijn. Wanneer je dat als beroepskijker, ondanks je in jarenlange training door Ton Hydra opgebouwde vermogen tot distantiëren, toch overkomt, dan ls er echt wel iets aan de hand. Iets dat boven de gewone speelfilm uitstijgt. Je mag je dan nog een poos met verbazing en bewondering afvragen, hoe de rolvertolkers dit hebben kunnen opbrengen, maar je gaat je het meest bezighouden met de dood zelf. Dat is merkwaardig, ook al omdat ..Leva Livet" in de regie van de meer als actrice bekende Gun Jónssen, over de hele linie bijzonder ingetogen is. Nergens wordt de film belerend. Het ..memento mori" is vaker woordloos aanwezig, dan dat het onder woorden wordt gebracht. Een uitzondering ontstaat wanneer de niet-godsdienstige Nina met de ziekenhuispredikant wil praten. Na de voorvertoning van de film. enkele dagen geleden, bleek dit één van de weinig controversiële taferelen te zijn. Omdat een jonge dominee aan het sterfbed verscheen en er niet goed raad mee wist en omdat hij geen andere woorden tot zijn beschikking had dan een bijbeltekst. Dramaturgisch zwak, zei iemand. Ik vond deze ontmoeting echter zeer aannemelijk en doortrokken van eenzelfde puurheid als de andere scènes. Er zullen heel wat jonge geestelijken voor zichzelf met de dood nog niet tot klaarheid zijn gekomen. Die Zweedse dominee gaf dat te kennen door 1 Cor.l3:12 voor te lezen. „Want wij zien nu door een spiegel in een duistere rede, maar alsdan zullen wij zien aangezicht tot aangezicht; nu ken ik tendele. maar alsdan zal ik kennen, gelijk ook ik gekend ben". Of Nma langs deze weg tot aanvaarding is gekomen, wordt niet verwoord; de heenwijzing naar de weg is wel present. Mede daardoor is de film niet pessimistisch, al dient men zich af te vragen, of meekijkende huisgenoten de emoties kunnen doorstaan. OBELIX CO Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De samenstel lers van het Jaaroverzicht over 1976 van het NOS-Journaal maken dit keer gebruik van een nieuwe opzet. Ook de uit zendtijd is anders dan in voor gaande jaren. Niet op de laatste middag van het jaar, maar vanavond al tussen 21.50 en 23.20 uur op Nederland I ontrolt het jaaroverzicht zich op het scherm. Van de uitzending is bijzonder veel werk gemaakt. Bestond het over zicht in andere jaren alleen uit een samen vatting-op-film van de be langrijkste nieuwsgebeurtenissen uit binnen- en buitenland, nu zal er ook ruimte zijn voor gesprekken met mensen die in 1976 betrokken waren bij bepaalde gebeurtenissen. Een aantal gasten is uitgenodigd met wie naar aanleiding van het nieuws waarin ze centraal stonden zal worden teruggekeken. Onder hen zijn vice-president Van Agt. de schei dende EEG-landbouwcommissaris Lardinois en de naar zijn land terug gekeerde Spaanse balling Lino Calle. Daarnaast was de journaalredactie benieuwd te weten wat „het pu bliek" nu als hoogtepunten uit het nieuws aanmerkt. De Journalisten bepalen nu eenmaal beroepsmatig iedere dag wat de mensen voor nieuws krijgen voorgeschoteld. Toch is het de vraag, zo meent de redactie, of mensen uit het nieuwsaanbod van een jaar dezelfde belangrijkste fei ten kiezen als de journalisten die een jaaroverzicht voor een televisie journaal samenstellen. Daarvoor zijn 343 personen van vijf tien jaar en ouder, representatief voor de Nederlandse bevolking van vijftien jaar en ouder, ondervraagd. up de uitslag hopen we In de krant van donderdag nog terug te komen. De uitkomst van dit onderzoek wordt eveneens in het jaaroveizicht opgenomen. Daarbij wordt een ver gelijking gemaakt met de selectie van de redactie. Een paar actuele reportages zijn verder gemaakt over Lardinois afscheid. zaken, die dit jaar in het nieuws kwamen, maar die nu, aan het einde van het jaar, naar de achtergrond lijken te zijn verdwenen. Ondanks alle aanvullingen en vernieuwingen zullen de samenvattingen-op-iilm van het belangrijkste nieuws uit het afgelopen jaar hun plaats behouden. Karei Eykman schreef de tekst en Bert Bouman maakte de tekeningen voor Het ver haal van Johannes. Kenmerk is daarna gewijd aan Mozambi que een jaar na de vrijwording. Ned. 2 19 05 Tijd van leven is een zeer aangrijpende Zweedse film over de laatste maanden en het einde van een ongeneeslijk zieke vrouw, Ned. 1 I 19.50. Met het Radio Filharmo nisch Orkest speelt Rick van der Linden het vierde orgel concert van H&ndel. Ned. 2 '*21.55 De NOS brengt het jaaro verzicht van het Journaal op het scherm Ned. 1 21.50 Orkestpalet is gewijd aan de grote cellist Pablo Casals, die honderd jaar geleden werd geboren Hllv 4 10.00 Harriét Freezer werkt mee aan Een middagje Stoom radio Hilv. 2 13.00 Schrijver en historicus A. Alberts vervolgt zijn gesprek met Jan Roelands. HUv. 2/21.30 HILVERSUM „Informatie uit de regio" heet het nieuwe regionale programma dat de NOS-radio in de ether brengt, naast het bestaande regionale „Zoeklicht op Nederland", dat blijft. „Informatie uit de regio" zal iedere week worden uitgezonden op dinsdag van 17.40 tot 17.55 uur op Hilversum 2. De eerste keer is dat op 4 januari. Beurtelings zullen twéé regionale omroepen een bijdrage leveren. De regionale omroepen, die regelmatig zullen meewerken zijn: de Regionale Omroep Noord en Oost (RONO). de Regionale Omroep Zuid (RÓZ). STAD Radio Amsterdam en de Om roep Brabant m Eindhoven. „Zoek licht op Nederland" wordt iedere vrijdagmiddag uitgezonden. ADVERTENTIE Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - Traditiegetrouw zullen op Nieuwsj aarsdag de inter nationale wedstrijden in het ski springen op de grote Olympische Schans ln Garmisch-Partenkirchen beginnen. De NOS schakelt twee maal over naar dit evenement en wel van 13.30 tot 13.45 uur en van 15.00 tot 15.30 uur op Nederland 1. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Op de sportgebeur tenissen van het afgelopen Jaar zal worden teruggezien in het jaarover zicht. dat Studio Sport verzorgt op Nieuwjaarsdag van 13.45 tot 15.00 uur op Nederland 1. De Olympische Spelen in Montreal zullen daarbij een grote plaats innemen. Evenals bij het jaaroverzicht van het NOS-journaal van vanavond zal ook Studio Sport zich niet beperken tot alleen maar samenvattingen-op- film. maar gebruik maken van diver se achtergrondreportages. RADIO VANDAAG HILVERSUM I (Zn m en FM-lunalrn) TROS: 7 00 Nieuws. 7 02 (Sl Rustig bij komen lichte muziek. 7.30 Nieuws. 7.41 (S> Aktua ochtendeditie. 830 Nieuws. 8.38 Gymnastiek voor de huisvrouw 8 43 (S) Kom er maar eens by. Gesprek en klassieke muziek. 10 00 (S) Een oude hit in nieuwe sntt 10 30 Nieuws 19.33 (S) Toer ja-Toer nee. Wekelijkse Streek-in. 11.45 <S> Cafe- chantant. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12-30 Nieuws. 12.41 Aktua II. 13 00 (S) Hoogtepunten uit musicals. 13.30 (S) Sport na sport. 14.00 (Si Specialiteiten al la carte Muzikaal wetvsprogramma 13 00 iS) AU dal zou kunnen Licht verzoekpla- tenprogramma. (15.30-15 32 Nieuws). 16.30 .S) Keerpunt OVERHEIDSVOORLICH TING 17.20 Mens en samenleving. TROS: 17 30 Nieuws 17.32 (S> Actua magaone. 18 30 Nieuws 18.41 (Sl De een riet het zus en de ander «et het zo 19.00 (SiMuxiektnp'.iek van zeven tot tien met om 19.00 (S> Jazz sir. 20 00 Eight o'clock special. 21.00 (S) Kruisen moL 22.00 (S) Een mondje frans. 22.30 Nieuws. 22 40 Aktue III 23.00 Coulissen, een luchtig kunstprogramma 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II <402 en FM-kanalea). VA RA 7.00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnastiek 7 20 In de Roode Cirkel nieuwsprogramma (6.00 Nieuws) 935 Wa terstanden 9 40 Teksten en muziek van Vic tor Jara. een piatenkaraktensüek 10 00 Ra- •liimeekblad. II 00 Nieuws H03Johanvan Minnen Ombudsman 11 15 Even .terug" draaien oude grammofoonplaten 1200 Pannerden Centraal, gesprekken. 13 00 Nieuws 13.11 Dingen van de dag 13 30 Een TV VANDAAG middagje Stoomradio. 16.00 Nieuws. 16.03 Kommer en vreugd, hoorspelserie. 16 45 Lichte grammofoonmuziek 17.00 (S) Metro poli- Orkest olv. Dolf van der Linden. R V U 17.35 Spotthne en ..de zwarte opera" (1) VARA 17.55 Mededelingen. 18 00 NEDERLAND P Nieuws 18 11 Dingen van de dag. P.P.: 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond VARA. 18 30 (S) Tussen start en finish sport en muziek. 1930 (S) Brassband Magazine 20.00 Nieuws. 20.05 (S) VARA- Klassiek: Radio Filharmonisch Orkest en solist: klassieke muziek 21 30 (S) A. Alberts, schrijver en historicus (2). gesprek 22 05 iS) Muziek van Nederlander» NOS 22 30 Gam- ma van Alpha en Beta Nieuws uit de we reld van wetenschap en technologie. 23 00 (S) Met het oog op morgen (23.05 Aktualitei- tenoverzicht. 23.20 Den Haag vandaag. 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan 23 55-24.00 Nieuw* HILVERSUM III (445 en FM kanalen) le der heel uur Nieuw». KRO 7 02 (S) Drie op je boterham Muziek en informatie voor de werkmens 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Dne draait op verzoek; verzoekverhalen 12 03 (S) Dnc tussen de middag. 14.03 (S) PnpconLacL De Theo Stokkink-show. 16.03 (S) Hitmecsters De Vincent van Enge lenshow NOS 18 03 De vacaturebank. 18 10 «Sl Top Honderd 0 02 (S) Metro's Midnight Music 1.02 (S) Take it easy. 2 02 (S) Dat w ordt weer nachtwerk 4 02 7.00 (S) De acnternacht. Preludium: Klassieke kamer- en orkestmu ziek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Ongehoord: klas sieke muziek. 10.00 (S) Orkestpalet klassic- 15.00 TELEAC: Introductieprogramma vooraar 1977 15.30 KRO: Wal heet oud. reponage 16.00 KRO wereldcircus 16.50 Dames en heren, k eulerprogramma 17.10 The Fimstones 18.30 TELEAC: IniroducLeprogramma deren verzorging 18.45 NO»: Berenboot 18.55 Journaal 19.06 Van gewest lot gewest 19.40 NEOERLAND 18.45 NOS: Kortweg 18.55 Journaal 19.05 IKON: Hel verhaal van Johannes 19.30 IKONXKRO/RKK: Kenmerk: mtormatie over kerk en samenleving HILVERSUM IV (FM Kanalen) NCRV 7 06 Nieuws 7 n2 Het levende Woord 7 06(S)Te Drum Laudamus geu ijde muziek. 7.30 (S) Pol. Part_ Pacifistische Socialistische Parti| 19.50 NOS: Tijd van fcven. Mm 2135 Journaal 2135 Jaaroverzctk journaal 23.20 Journaal 20.00 NOS: Journaal 21.35 Veronica sport 21 -SS Veronica klassiek, concert 22.15 Sursky en Hutch. poMiesene 23.05 Jongeren kiezen, programma over de uesgerechtigde tongeren 23.15 De hooghe heren, portret van een Van onze radio- en tv-redactie UTRECHT Aan het eind van de maand januari begint Teleac met een aantal nieuwe cursussen. Dat zijn: Inleiding tot de ontwikkelings problematiek op 25 januari, Wij en het Weer. onder meer over de voor spelling van het weer, op 31 januari, en Dierenveizorging, op 30 januari. De cursus over ontwikkelingspro blematiek bestaat uit zestien lessen, die iedere dinsdagavond van 18.15 tot 18.45 uur worden uitgezonden en die worden herhaald op zaterdag van 10.30 tot 11.00 uur. In de lessen gaat men in op de belangrijkste pro blemen in de ontwikkelingslanden, maar ook vraagt men zich af wat de gevolgen zijn van de invoering van oplossingen in de traditionele sa menleving. „Wij en het Weer" wordt in dertien lessen uitgezonden iedere week maandag van 18.15 tot 18.45 uur. De cursus wil op eenvoudige wijze laten zien hoe het weerbericht tot stand komt. Ook zal er aandacht worden besteed aan de sociaal-economische aspecten van het weer. ..Dierenveizorging" gaat in dertien lessen uit van vragen als: welke huisvesting heeft het dier nodig, welke veizorging moet het verder hebben. In iedere les wordt voor een aantal huisdieren een onderwerp be licht. Tevens wordt ingegaan op de problemen die zich bij normale ver zorging voordoen. De lessen zijn steeds op zondag van 15.30 tot 16.00 uur en worden herhaald op woensdag van 15.00 tot 15.30 uur. Voor meer inlichtingen over Teleac- cursussen en over aan te schaffen materiaal is het adres van Teleac. postbus 2414, Utrecht. 81: En nu gingen er belangrijke din gen gebeuren. Pepi, de brigadier, de opperwachtmeester, de kapitein en dan ook nog alle vrijwilligers be klommen het karretje en eentje van de vrijwilligers begon samen met Pepi aan de krukken te rukken. Langzaam zette het véhikeltje zich in beweging, doch dank zij de ge spierde armen van de twee krukruk- kers had het al gauw zoveel snelheid te pakken, dat het met een behoor lijke vaart over de rails stoof. Nauw lettend speurde de zwaargewapende bemanning van het wagentje naar de vluchtelingen uit, doch hoe ze ook keken, nergens was iets te zien. ke muziek. 12.00 -17.00 (S) Tristan und Isol de. opera. (14.00 Nieuws. 14.02-15.00 (S) Een uur natuur). Ook de afgekoppelde koelwagen konden ze maar nergens ontwaren. Slechts de spoorlijn van Parijs naar Ottoburg lag leeg en verlaten in het bergmassief van de Dolopathen. „Het iijkent wel hekserij!" gromde opperwachtmeester Zwiebelmann. - - „Stóp!" riep brigadier Piet. toen plotseling uit, en nog vóór het karre tje stilstond was hij er al afgespron gen. „Asjeblief!" riep hij uit. en met een machtige zwaai van zijn politie- arm wees hij op het afbuigende spoorlijntje, dat gids in een tunnel verdween. „Dóór zijn ze heenge gaan!" voegde hij er aan toe. -- „Het is een oude lijn, die niet meer wordt gebruikt", gromde Pepi. Maar Pepi,8 s de ervaren spoorman, zag al gauw.puwd dat er met de wissel was geknoeid.jld le( „Wel. wel!" snoof hij. „Ze hebben de stan wissel omgetimmerd met een stuk |Priai steen of zo iets!" -- „Net wat ik" dacht", grijnslachte de brigadier. „Zie je wel hoe sterk de bodem hier helt? Als die goederenwagen een maal een beetje gang heeft, dan rijdt-ie vanzelf de helling af en de tunnel in. En let dan nou óók eens op die bloemen en planten, die tus sen de rails groeien. Een aantal er van zijn helemaal geplet en platge- reden. Dat bewijst, dat er nog maar kort geleden een trein overheen is gegaan zoi niet ;ten wel rden eken. op. ider 2335 Veronca's agenda 23.30 NOS: Journaal „We motte ze late kletse," zei Elinor berekenend. „Ze komme er toch wel te wete bij stukkies en brokkies. Nou, me hebbe et met je vader be praat, en die hep beloofd datteme op je verjaardag in de kerrek moge trouwe. Late me nou verstandig we- ze. dat hebbie me beloofd. Haar zachte lichaam onder het dun ne Jurkje en de zachte muziek die van verweg tot hem doordrong wa ren een ware kwelling voor hem. Hij slikte echter zijn protest in een kus te haar zachtjes op haar ogen en het puntje van haar neus. Toen liep ze weg na een laatste: „O. lieve Wil ly. Hij ging echter niet naar huis, maar bleef in de buurt van het grote huis. Nijdig luisterde hij naar het geritsel en gegiechel in de struiken, waar Pansy Potter met een jonge visser uit de Valleibaai gekheid zat te maken, want het was „haar beurt" zoals ze het noemde. De meisjes Potter, die zich veel meer vrijheden veroorloofden dan haar leeftijdgenootjes waren toegestaan, wisten drommels goed dat Temmer het niet zou goedkeuren als ze tege lijk uit de balzaal verdwenen. Ze hadden afgesproken om de beurt „een luchtje te scheppen". Violet en Cissie waren in het grote huis en Pansy moest over een poosje weer weg omdat Cissie „ook een eindje om wilde", vermoedelijk met de zelfde jongeman als zij. De meisjes Potter huldigden feitelijk ongewe ten het communistische principe dat iedereen alles met elkaar delen moest, mannen zowel als windpas- tei. En als ze er zijn in hadden na men ze het ervan. Op deze manier had Temmer niets in de gaten, maar al zouden ze met zijn drieën weg zijn, dan nog zou hij het niet merken. Hij liep namelijk samen met Sam op de binnenplats en genoot van het bier dat hij zelf in de boerenkar had meegenomen. Temmer wantrouwde de drank die hij ergens anders dan thuis kreeg en nam bij gelegenheden als deze liever iets mee van zichzelf. Hij vond het ook plezierig, nu eens de kans te hebben met Sam te praten, zijn lie- velingszoon. Samen bespraken ze de veranderingen die zich sinds de vori ge zomer hadden voltrokken. „Wat denk-ie. Sam," vroeg Temmer, naar het huis knikkend. „Zou-ie et allemaal zellef betale of zoudie der ons voor late dokke?" Hij kon zich niet indenken dat de nieuwe pachtheer zo n feest zou houden zonder de pacht te verhogen Sam stelde hem echter gerust. „Makie maar rue druk over mr. Craddock. va." zei hij. „Hij heppet ware geloof hij zitter niet over te meiere net R. F. D«ld«rfield „De Boekerij. Baarn ais die zanik van een Willoughby, maar hij hep voor ze naaste alles over, ook al zittie niet psalleme te zinge of te bidde. De afgelopen week ree-die na me huis. en toen zee-die teuge Joannie dat die kleine van ons et eerste kind zou worre wat hier gebore wordt sinds tie pachter is. Hij zee dat ze net zellef mellek en eiere bij de huisboerderij mog hale as ze wilde totdatteme zellef kippe en ganze konde hou^ve. Als dat niet een goeie vent is en hij heppet dak bove ons hoofd al late make. „Wat zeggie me daar.zei Tem mer. diep onder de indruk. „Als ik jou was vroeg ik em om peet te staan voor de kleine. Dan krijge meschien je hele leve lang eiere en mellek voor niks!" Sam knikte, vol waardering voor de vooruitziende blik van zijn vader. „Dat doen ik vas, va," zei hij. „Maar nou mottik met me Joannie maar weer es naar huis. Me motte op die karrespore oppasse, zie je. Me kenne niet te hard rije, want et hobbelt zo en Joannie is bijna zover, zie je." Meg Potter was ook met haar rug tegen het keunrek gan zitten. vlaklZIJ^ onder Hazel. Ze staarde naar del afj dansvloer, maar aan haar gezichtfwacl was niet te zien of ze het leuk vond.fcoel Het kon ook zijn dat ze het enthousi-j je asme van de gasten niet deelde. cd te Het gedoe van haar oudere dochters die om de beurt naar buiten gingen°ew liet haar koudt; zelfs de mogelijk-iken heid dat er negen maanden later nog een hongerige mond te stillen zou|j tw zijn onder haar dak. Ze maakte zichL :e niet druk over hun goede naam.-j want ze had een ruime kijk op het[? leven. Op haar zestiende was ze uit*1516 haar troep gegaan om het leven vanlks een nietsnut te delen, maar al had ze on haar stamfamilie verlaten, toch|nen voelde en dacht ze nog als een zigeu-' nerin en verachtte een geregeld le ven. Zolang de meisjes maar genoeg we geld binnenbrachten vond ze alles' best. Ze hield niet van hen. noch van eter haar man en zoons, al was ze henpen trouw. Een van hen vormde een uit-L zondering: de tweede zoon Smut !at:e Het was op en top een zigeuner jon-»a gen met zijn ravenzwarte haren, zijn, 00 donkere uiterlijk en zijn typischeldra manier van lopen. Smut stroopte.iner maar toch hield de wetenschap dat[n h lord Gilroy klemmen tegen stropers, pet uitzette, en zijn boswachters meteen! liet schieten. Meg niet uit haar slaapraai wanneer Smut's nachts aan de over-lven kant van de Teazel opereerde. Ze had het volste vertrouwen in zijn, inzicht, zijn snelle wijze van hande- e len en zijn gave meteen ieder geluid- i Je of beweging in de begroeiing op te» merken en te weten of er gevaarf11 dreigde. Smut rook iedere boswach-^A ter op zeventig meter afstand end kroop 's nachts sneller dan een vosU^ en minstens even onhoorbaar opfe zijn buik over de grond. (wordt vervolgd ir ti Her! ivo Bat nbli Horizontaal woorden invullen die betekenen: 1. kwelling, 2. industrie, 3. later, 4. pasmunt. 5. steunpilaar, 6. draad loos overgebracht telegram, 7. per soonlijk. 8. van de ene kant, 9. met zijn figuur verlegen. Bij juiste oplossing leest men in de diagonaal, op de cirkeltjes, een zegswijze. Oplossing van vorige puzzel 1. p. 2. els. 3. boort. 4. meent. 5. anagram, 6. robot, 7. laars. 8. rat. 9. s. PLOEGBAAS 2 3 i i 5 6 7 9

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4