Openbaarheid ondanks minister het nieuwe spittaal Toonkunstenaarsbond ontzet over protest van Concertgebouworkest :i ik FAMILIEBERICHTEN Uw reclameboodschap bereikt 355.000 geïnteresseerde TkOUWlezers en lezeressen Vijf gemeenten in West-Betuwe Grondwetsbepaling openbaarheid bestuur a CNV tot senaat: verwerp wet op gastarbeiders Half jaar cel voor messteek Heeft Van Kemenade moeite met zakelijke kritiek VRIJDAG 24 DECEMBER 1976 TROUW/KWARTET kunnen deze week tot en met donderdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Voor de krant van maandag kan dit vrijdag tot 16 uur en ook nog op zondagavond van 18.00- 20.00 uur. Geboren: INY SOLWEY dochter van Tjitske Kuijken-Sluis Kees Kuijken Amsterdam 23 december 1976 Deurioostraat 125. Psalm 145:3 Geboren TONNIS (Tonny) broertje van Dieden k en Arjen K. H Wierenga E- T. Wierenga-van Gijssel Houwerzijl. 17 december 1976 Vliedorperweg 8 Dankbaar en blij hopen wij D.V. dinsdag 4 januari met onze lieve ouders P. L. van Andel J. N. van Andel- Blijdorp hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Wilt u hen hiermee felici teren dan bent u van harte welkom op dinsdag 4 januari van 17.00-18.30 uur in de „Meerbaak" te Mid- denmeer. De kinderen Middenmeer. Kolhornerweg 7. Met grote dankbaarhetd voor een gezegend en gelukkig 45-jarig huwelijk nodigen kinderen en kleinkinderen van I. H. van Schelven N. van Schelven van Eyk graag familie, vrienden en kennissen uit om dit heuglijk feit met hen te vieren tijdens een gezellig samenzijn op dinsdag. 28 december 1976 van vier uur tot half zes, in De Hoeksteen". Chr Geref. kerk. Warande hoek B.K laan. Schiedam De kinderen en kleinkinderen./ Privé-adres. V. Ruvsdaellaan 36b Schiedam. Langs deze weg willen we allen die de vreugd, die we mochten beleven bij onze jubilea: 18 nov. 1.1. 40 j. getrouwd en 13 dec 1.1. 40 j. predikant op een of andere wijze blijk van belangstelling hebben gegeven, zeer hartelijk danken We hebben met onze kinderen en kleinkinderen echte feestdagen mogen beleven. Zegene de Heer de wensen die zijn uitgesproken, en zegene Hij u ook met en door alle aanstaande feestdagen. Met hartelijke groeten Ds J. Kampsman G. J. Kampsman-Van Elburg Wie in de schuilplaats des Allerhoogsten u geze ten. vernacht m de schaduw des Almachtigen. Ik zeg tot de Here Mijn toevlucht en mijn vesting, mijn Cod. op wie ik vertrouw. Psalm 91:1 en 2 In Jezus ontslapen onze geliefde Moeder, Groot-, Overgrootmoeder en Pleegmoeder Willemina Marie Jeanette Van Bueren Sinds 7 oktober 1962 weduwe van Willem Struik. 10 juli 1888 - 22 december 1976. Bosch en Duin. gem. Zeist Geref Verpleeghuis „De Wijngaard" waar zij de laatste jaren liefdevol werd verzorgd. Corr adres P J Struik. Westeinde 134. Enkhuizen. Enkhuizen A. Struik-Sluis Middelburg W H Eggink-Struik Enkhuizen P J Struik M. Struik-Sluis Tollebeek (NOP) L B Bulthuis-Struik A Bulthuis Enkhuizen P Struik R E Struik-Baas Middelburg J J Wattel-Boelee J Wattel klein- en achterkleinkinderen. Moeder is opgebaard in het Uitvaartcentrum Breedstraat 66 te Enkhuizen. Bezoekuur vrijdag avond van 19 00-20 09 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op maandag 27 december voorm. 11 00 uur in genoemd centrum, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats te Enkhuizen om 11.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het uitvaartcentrum tot 13.00 uur. Psalm 89:1 (onber.) In de volle zekerheid des geloofs heeft de Here tot Zich genomen onze geliefde zorgzame Vader. Groot- en Overgrootvader Jan Marinus van Vliet Sinds 22 december 1961 weduwnaar van A Roo- denburg. in de gezegende ouderdom van 92 jaar Ter Aar L- Lok-van Vliet J C Lok Zevenhoven Chr Rodenburg-van Vliet L. Rodenburg Huizen (N.H J Roubos-van Vliet L. Roubos Ter Aar D van Vliet E. W. van Vliet-Wingelaar Woubrugge M G. Schuilenburg- van Vliet H. C. Schuilenburg klein- en achterkleinkinderen Ter Aar. 23 december 1976 Correspondentie-aflres: Oostkanaalweg 29 B. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 27 december a s om I 00 uur in de Geref. Kerk te Ter Aar. waarna de begrafenis zal plaatshebben om z 1.45 uur op de Algemene begraafplaats te Ter Aar Tevens ook gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Dorpshuis te Ter Aar Geen bloemen. Heden overleed in haar Heer en Heiland onze geliefde Moeder. Behuwd, Groot- en Overgroot moeder Thona van Driel weduwe van D. Hondsmerk op de leeftijd van 102 jaar en 3 maanden Ulverstone (Tasmame-Australië) Cath. Bienefelt-Hondsmerk J. Bienefelt Middelburg: .C. Hondsmerk M. Hondsmerk-Verhage Kalamunde (West-Australié): Th. Simons-Hondsmerk D. Simons klein en achterkleinkinden Bruinisse, 22 december 1976. Bej.centr. „In 't Opper". Condoleance adres: Tamariskenlaan 3, Middel burg. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 27 december a s. om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Zierikzee. Heden nam de Here plotseling tot Zich onze lieve Moeder. Behuwd- en Grootmoeder. Zuster. Schoonzuster en Tante Maria Beuse kamp-Kruit weduwe van J. R. Beusekamp in de ouderdom van 78 jaar 2e Exloermond: J. R. Dijkhuizen-Beusekamp J. C. E. Dijkhuizen Ria.Bernard. Ineke, Han Zoeterwoude (Rijndijk). W. M Beusekamp E. S. Beu se kamp-van Hoorn en verdere familie. Leiden. 23 december 1976 Apollolaan 342 Corresp.adres: Servatiusstraat 19, Zoeterwoude (Rijndijk) De rouwdienst zal gehouden worden maandag 27 december a.s. in de aula van de algemene be graafplaats „Rhijnhof', aanvang 15.30 uur, waar na de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Allen die van hun deelneming blijk gaven bij het overlij den van mijn Zuster en onze Tante Engelbertha Ligleringen betuigen wij onze hartelijke dank Uit aller naam: D. W. van der Dussen-Ligteringen 's-Gravenhage. december 1976. Theresiastraat 336. Gevestigd te Apeldoorn per 1 januari 1977 H. L. MOLIER, chirurg, in samenwerking met A. J. Froeling, L. van Meenen en Dr. A. Schouten, chirurgen. Spreekuur volgens afspraak in het Lukas Zieken huis. Onze familiekring werd weer kleiner door het heengaan van onze Schoonzuster en Tante Maria Beuse kamp-Kruit weduwe van J. R Beusekamp. in de ouderdom van 78 jaar. „Uw genade zij ook haar genoeg". Kampen: Wa. Beusekamp Heemstede: G. Ph. Beusekamp S. Beuse kamp-ten Broeke Krommenie: Mies Beusekamp nichten en neven De Here nam op Zijn tijd tot Zich, op de leeftijd van bijna 72 jaar, onze lieve Man. Broer. Vader en Grootvader Jan van der Wonde oud-deurwaarder te Dokkum ridder in de orde van Oranje Nassau echtgenoot van Tietje de Vries; eerder gehuwd geweest met Betske van Wagenmgen en Emke Bakker Ik stel mij den HERE bestendig voor ogen; omdat Hij aan mijn rechterhand staat, wankel ik niet. Ps. 16:8 Dokkum. 22 december 1976 Eelaan 3. Dokkum. T. van der Woude-de Vries Noord bergum: B. van der Woude Ouderkerk a.d. Amstel: J. Davidse-van der Woude J. Davidse Liverpool: H. van der Woude L. van der Woude-Kewish Groningen: P. van der Woude C. A. van der Woude-Jaarsma Nieuwleusen: A. Los-van der Woude J. R. Los Wierden: G. Tjerkstra-van der Woude W. Tjerkstra Dokkum: F de Beer A. de Beer-Geertsma Nij verdal: J de Beer J. J. de Beer-van Duyn Sittard: W. T. Koekoek-van der Woude J. Koekoek en kleinkinderen De rouwdienst zal gehouden worden op dinsdag 28 december a s. 's namiddags om 2 uur in het kerkgebouw De Fontein. Op de Keppels te Dokkum. waarna de begrafenis zal plaatshebben. Er is gelegenheid tot condoleren op maandag 27 december a s. des avonds van 7 tot 8 uur in De Fontein. Riddeikefk-Bolnes Paulusschool-Christelijk Basison derwijs De Wetstraat 111 Gevraagd een ONDERWIJZER(ES) voorlopig voor een 5e klas. 28 leerlingen Datum van indiensttreding: in overleg te regelen Inl. en soil F Kool, schoolleider. Bollekstraat 45, Ridder kerk-Bolnes. tel. 01804-16984 GEMEENTE BUNSCHOTEN PL'BLIKATIE ar. 97 De burgemeester van Bunscho ten maakt bekend, dat met in gang van 28 december 1976 ge durende een maand ter ge- meentesekretarie. afdeling al gemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 16 november 1976.. nr. 356RO/1948, waarbij gedeel telijke goedkeuring is verleend aan het op 17 december 1975 door de gemeenteraad vastge stelde bestemmingsplan „De Kronkels", regelende de be stemming van de gronden gele gen ten zuiden van de woon wijk Blokhuiswetering. Het plangebied wordt aan de west en zuidzijde begrensd door het landelijk gebied en aan de oostzijde door de hoofdontslui- tingsweg van het stedelijk gebied. Aan een gedeelte van de be stemmingen alsmede aan een gedeelte van de voorschriften is goedkeuring onthouden Gedurende genoemde penode kunnen degenen, die zich tijdig met bezwaren zowel tol de raad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, alsmede dege nen. die bezwaren hebben te gen de gedeeltelijke onthou ding van goedkeuring door Ge deputeerde Staten, beroep in stellen bij de Kroon Het be roepschrift moet zo mogelijk in tweevoud worden inge diend bij de afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State Bunschoten, 22 december 1976. De burgemeester voornoemd. P Kok 1 b streekziekenhuis warnsveld/bijzutphen. In verband met toename van werkzaamheden op de afdeling Medische Registratie zoeken wij kontakt met een MEDISCH REGISTRATIE ASSISTENTE De werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit het koderen van diagnoses, operaties en niet-operatieve ingrepen. Bij de Stichting Medische Registratie te Utrecht waarbij ons ziekenhuis is aangesloten worden de gekodeerde gegevens tot statistisch materiaal verwerkt Wij vragen hel MAVO-diploma. voltooide opleiding tot medisch registratie assistente. of verpleegkundige opleiding Voor het verkrijgen van nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer P J B. Eykelkamp. medisch administrateur Uw sollicitatie kunt u richten aan het Hoofd Personeelszaken. Ooyerhoekseweg 8. Wamsveld KERSTNACHTDIENST CONCERTGEBOUW stichting diensten me", -e,ui tstellenden. Vrijdag 24 december 1976 20.30 uur Piet van Egmond-orgel LOUIS van DIJK - piano ABBIE de QUANT - fluit CHR. KAMPER MANNENKOOR olv KLAAS JAN MULDER Ds. R.J. van PAGEE - het KERSTEVANGELIE deuren open om 20 00 uur. Toegang vrij Programma Gratis Van onze muziekredactie AMSTERDAM Met ontzetting hebben wij kennis genon van uw protest bij minister Van Doorn van CRM tegen aat| noemt een tweede eigenmachtige salarisverhoging voor de led van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Zo begint een brief van de Neder landse Toonkunstenaars Bond (NTB) aan het bestuur van de Stich ting Het Concertgebouworkest. Zo als wij maandag berichtten, eiste dit bestuur in een telegram aan CRM een onmiddellijke salarisverhoging voor het orkest van tien procent naar aanleiding van een salarisver hoging bij het Rotterdamse orkest. De NTB vindt dat het Amsterdamse protest getuigt van het ontbreken van solidariteit met vakgenoten. „Het Concertgebouworkest is er op geen enkele manier mee gediend in dien de musici van het Rotterdamse orkest de vijf procent salarisverho ging waartoe de gemeenteraad van Rotterdam besloot, niet zouden krij gen", aldus de NTB. De bond meent ook, dat de stap die het Concertgebouworkest nu geno men heeft de gehele orkestenwereld in een slecht daglicht plaatst. „Met de actie, op het moment nota bene dat de discussie in de tweede kamer zal plaatsvinden over de Nota Orkes- tenbestel, hebben de bestuurders van het Concertgebouworkest het hele toonkunstenaarsberoep in dis krediet gebracht", zo besluit de NTB zijn brief, waarin alle Nederlandse musici worden opgeroepen hun af keuring over deze actie van het Con certgebouworkest duidelijk te doen blijken. Nooit is Van de zijde van het Concertge bouworkest deelde men ons als reac tie op deze brief mee, dat het geenszins de bedoeling is dat de le den van het Rotterdams Philharmo nisch Orkest de salarisverhoging zouden moeten teruggeven. „Wij hebben er nooit bezwaar tegen gemaakt dat de salarissen zowel van het Rotterdams Philharmonisch als van het Residentie Orkest zouden worden verhoogd tot het huidige ni veau van die van het Concertgebou workest. Maar dan moet er voor het Concertgebouworkest wel een nieu- Van onze parlementsredactie DEN HAAG - De West-Betuwe wordt ingedeeld in vijf grote ge meenten. De Tweede Kamer nam gisteren een wetsontwerp aan waa rin naast de vergrote gemeenten Tiel, Culemborg en Geldermalsen ook plaats voor een vergrote ge meente Buren en een „Waalgemeen te" gecreëerd zijn. Het oorspronkelijke regeringsvoor stel beoogde de instelling van drie grote gemeenten Tiel met 30.000, Culemborg met 20.000, Geldermal sen met 28.000 inwoners. Door het Kamerlid Schakel was namens het CDA echter een amendement inge diend tot vorming van een Waalge meente, bestaande uit de gemeen ten Est en Opijnen, Haaften, Ophe- mert^Varik en Waardenburg. Door de WD-er Evenhuis werd een amendement ingediend waarmee een vergrote gemeente Buren in het leven geroepen werd, bestaande uit Buren zelf, alsmede Beusichem en een deel van Zoelen. Als gevolg van de amendementen die aanvaard werden zal Culemborg nu niet aan merkelijk groter worden terwijl ook Geldermalsen en Tiel aanmerkelijk kleiner worden dan in de opzet van de regering. we regeling komen waarin de uil deringspositie van dat orkest, door alle betrokkenen wordt erki tot uitdrukking wordt gebracht, tekenen alleen verzet aan tegen eenzijdige verhoging zonder dat vaststaat aangaande de ni ke verhoging van de salarissen het Concertgebouworkest". Van onze parlementsredactie DEN HAAG In de grondwet k<j j een bepaling inzake openbaartyj van bestuur. De ministerraad 1 hier hierover gisteren een sontwerp aanvaard. De bepal schrijft voor dat de overheid bil uitvoering van haar taak openbl heid betracht via regels die naden de wet geregeld worden Het v| sontwerp zal nu om advies aanj Raad van State worden voorgel^ De werking van de voorgestep»J grondwettelijke bepaling strekt ook uit tot de lagere overheidsorfcT nen, voorzover ten aanzien van openbaar van bestuur van die or nen in de toekomstige wetteli regeling voorzieningen worden genomen. ii Van onze sociaal-economisc redactie DEN HAAG - Het CNV heeft Eerste Kamer gevraagd het w sontwerp buitenlandse werkneml_ te verwerpen. Het wetsontwerp t volgens het CNV de vrijheid van buitenlander op de arbeidsmarkt Nederland aan. Pas na drie j; krijgt de buitenlander dezelfde rei ten als een Nederlandse werknei Bovendien zou, als het wetsontwi wet wordt, Nederland, volgens CNV. niet meer kunnen overga tot bekrachtiging van het verdi dat deze zomer is gesloten tussen landen van de ILO (internation arbeids organisatie) Dat verdi bepaalt dat de lidstaten van de II waaronder Nederland, geen ond scheid zullen maken tussen eif onderdanen en buitenlant werknemers. 10 S) 1 Van een verslaggever AMSTERDAM - De rechtbanl Amsterdam heeft donderdago tend de 23-jarige audio-visu technicus L. H. wegens zware handeling veroordeeld tot neg maanden gevangenisstraf waari drie maanden voorwaardelijk en trek van voorlopige hechtenis, was een jaar tegen hem geëist. Di de Bijlmermeer wonende H. had juni van dit jaar op sportcomplex Bijlmer een soci dienstverlener met een vleesmes de rug gestoken. Een en ander z zijn gebeurd nadat zij elkaar ovei weer hadden beledigd Voor de grote belangstelling en de vele blijken van medeleven die wij mochten ontvangen na het nog onver wacht overlijden van mijn lieve Man, onze lieve Vader, Groot- en Overgrootvader Gerhard Wesselink betuigen wij namens de familie hartelijk dank M. Wenelink-Potjewijd en kinderen Ruurlo, december 1976 E 37 door Piet Hagen DEN HAAG - Minister Van Kemenade heeft soms moeite met het verschijnsel van de openbaarheid. Hoewel hij geen gelegenheid ongebruikt laat om te pleiten voor spreiding van kennis en macht, heeft hij zich lang verzet tegen toelating van de pers bij het centrale onderwijsoverleg dat maan delijks in Den Haag wordt gevoerd. Dat deze openbaarheid in het nu gereed liggende koninklij ke besluit toch verzekerd wordt, is meer ondanks dan dank zij deze minister.En op een ander punt houdt de minister nog steeds het been stijf: de onderwijsraad (het belangrijkste adviescollege van de minister) heeft meer dan eens aangedron gen op grotere openbaarheid van de adviezen, maar de minister voelt daar niet voor. Nu is openbaarheid een fraai beginsel, maar in de praktijk moet men zich daar niet te veel van voor stellen. Wie bij voorbeeld denkt dat de centrale com missie van onderwijsover leg schoolgaand Nederland elke maand in staat van op winding kan brengen, ver kijkt zich toch op de leiten Ik heb een jaargang van de nog altijd niet openbare no tulen zitten doorlezen en daaruit de conclusie getrok ken dat de lezers van dit dagblad met veel nieuws ge mist hebben doordat hun correspondent niet toegela ten werd bij het topoverleg over onderwijszaken Dat betekent niet dat het centrale overleg van de mi nister (die de vergaderingen voorzit) en de 24 vertegen woordigers van het protes tants-christelijk, het rooms- katholiek, het openbaar en het algemeen-bijzonder on derwijs niet van belang is. De minister krijgt hier al vast een eerste indruk van wat er bij besturen- en per soneelsorganisaties leeft. De organisaties kunnen hun wensen op tafel leggen en hopen dat de minister daar rekening mee houdt. Maar in veel gevallen blijft het toch een beetje een schijngevecht Dat komt ten dele doordat belangrij ke beleidsvoorstellen ui teindelijk toch met in deze commissie.maar in het par lement beslist worden. Bo vendien blijkt soms (in de notulen ligt dat er soms dui- mendik bovenop) dat de zuilen in zichzelf verdeeld zijn. Zo kan het zijn dat een personeelsorganisatie het wetsontwerp op het basis onderwijs in hoodlijnen toe juicht, maar een besturen bond deze afwijst, terwijl dan toch één vertegenwoor diger namens de desbetref fende zuil het woord moet voeren. De ministeriële voorzitter zal in die situa tieswei eens een binnenpre tje hebben Dat zij hem ge gund: kwalijker is dat hij zo te gemakkelijk tot de conclusie komt dat „het" centrale onderwijsoverleg het met zijn voornemens eens ls. Dat gebeurt gere geld. Weet wat u doet En de minister kan dat (ook dat is wel gebeurd) later weer uitspelen in het parle ment: „het" onderwijs staat achter mij. u moet als volksvertegenwoordigers goed weten wat u doet als u ons in de wielen rijdt. We zouden de minister er niet direct van verdenken dat hij het tegenspel dat hij krijgt soms maar lastig vindt, wanneer hij in andere gevallen meer ernst maakte met het beginsel van de openbaarheid. Helaas is dat niet altijd het geval Het uitermate kritische advies van de commissie middenschool op de con tourennota kreeg van de voorlichtingsdienst van het ministerie niet die correcte behandeling die wij van de ze dienst gewend zijn. Het nog veel kritischer com mentaar van de onderwijs raad leidde tot een onge meen felle aanval van de minister op de raad en op zijn voorzitter I.A. Diepen horst. Beledigd We herinneren hieraan om dat de raad nu, bij monde van zijn secretaris mr. H. Drop, van zich af gebeten heeft in een uitvoerige nota waarin de verdiensten van de onderwijsraad breed worden uitgemeten. Sinds 1919 heeft de raad een be langrijke functie gehad bij het bewaken van de finan ciële gelijkstelling van openbaar en bijzonder on derwijs, bij de wetgeving. bij de toepassing van w ten en bij het vernieuwin beleid. Uit het stuk van Drop blijkt duidelijk dat raad zich beledigd v door de minister Mr prop legt uit dat commentaar op de conti rennota (waarin sommij de privé-mening van vo zitter Diepenhorst hebb gelezen) het resultaat is vele vergaderingen, tient len bladzijden notities een honderd pagina's n* len. Als men de raad verw dat het commentaar I niet voldoende doorwri was. dan moet men dat wijt eerder aan de minis maken. Hij is het die eerdere verzoeken om sterking van de raad ne tie! beschikt heeft. Ook dere voorstellen tot ver tering van de werkwijze verden niets op. zelfs n het verzoek om de advie van de raad rechtstre( aan de pers te mogen zenden. De vraag die mr. Drop het eind van zijn nota sl laat zich ook uitstekend bruiken als slotzin voor verhaal: "heeft een met te bekwaamheid en tot ding gevoerd beleid s( tijds ernstige moeite zakelijke kritiek?" I

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 12