Vul de Bergs naar dochter in Canada. De mensen van de Amro Bank maken't u zo makkelijk mogelijk. ELKE ZATERDAG IN TrOUW ZATERDAG 18 DECEMBER 1976 TROUW/KWARTET Terwijl de dingdong-bel nog naklinkt, verschijnt mevrouw Van de Berg (51) lachend in de deuropening. „O, ik zie 't al (bandrecorder en fototas verraden ons), kom binnen." In de gezellige woonkamer waarin een doorgewinterde doe-het-zelver kennelijk veel tijd gestoken heeft, ontmoeten wij ook de heer Van de Berg (53): „Zo, heren van de Amro, ga d'r maar vast goed voor zitten." Zo gezegd, zo gedaan. En nadat we zijn neergestreken tussen ficussen, vingerplanten en potjes met stekken branden wij meteen los: Zo'n verre reis moet toch een hele onder neming voor u zijn? I „Zeker financieel," stelt de heer Van de Berg direct, ,,'t I wordt onze duurste vakantie. Het scheelt gelukkig dat we de eerste week bij kennissen I van onze dochter Els van Je Berg- geen hangende pootjes. KUMlCn lOgCrCIl. „Nou niet overdrijven Jan," reageert de vrouw des huizes, „we hebben toch een mooi bedrag verzameld op die spaarrekening sinds Els vertrokken is?" „We? Jij, zal je bedoelen," meldt de heer Van de Berg. „Tja, ik dacht dat Els wel met hangende pootjes zou terugkomen. Maar ik had 't kunnen weten, 't Zijn allebei stijfkopjes, m'n vrouw en m'n dochter." De echtelieden kijken elkaar vriendelijk en ViuiM/k. veelbetekenend aan. Mevrouw neemt over: ,Ja, toen ze dat verpleegstersdiploma eenmaal had, moest en zou ze wat van de wereld zien. We hebben 't er in het begin wel moeilijk mee gehad hoor. Onze zoon was ook al uit huis. En nou zit ze met een vriendin in Montreal. Gelukkig maar voor een paar jaar." En de reis is via Amro Reizen geregeld? „Wat heet reis, alles is eigenlijk bij jullie geregeld, niet An?" Mevrouw knikt: ,Ja, we hadden al 'ns eerder zo'n folder met ABC-reizen naar Amro Reizen Bij 515 van de ruim 800 Amro Banken liggen reisgidsen voor de komende zomer klaar. Die banken zijn herkenbaar aan het Amro Reizen vignet. U vindt er speciaal opgeleide reis adviseurs die veel bestemmingen uit eigen ervaring kennen en die u ook daardoor goed kunnen in formeren en adviseren. Echtpaar t an de Bergmet Els in een kampeerbus verder. Amerika en Canada bij jullie mee genomen, je kunt tenslotte niet weten, en toen ging de rest eigenlijk vanzelf." „Hoewel vanzelf," springt Pa in, „d'r valt natuurlijk heel wat te bepraten over zo'n expeditie. Maar ik moet zeggen, er is een mooi programma in elkaar gezet. We hebben via 1 de Amro zo'n kampeerbus met alles d'r op I en d'r aan ge- 1 'ij ABC tun Holland International, huurd en daar zwerven we met z'n drietjes nog 2 weken mee rond. St. Laurensrivier, Niagara watervallen en het binnenland met de grote nationale parken, ideaal voor een kampeerwagen. 2500 Kilo meter, dwars door het land. Dat moet wel fantastisch worden." Dat moet ook wel een lieve duit gaan kosten? ,,'t Is begroot op 7150 gulden voor 3 weken," g/ zegt mevrouw, spiekend op een velletje Amro brief- I papier.„Daar zit 1500 gulden j zakgeld bij. En natuurlijk de reis- en annuleringsverzekeringen samen zo'n 350 gulden. Met 't bedrag dat Els voor haar rekening neemt, komen we op 5900 gulden." Wij weten genoeg. We ronden af met het toewensen van 'n erg goeie reis en staan alweer met de jassen aan als ons nog iets te binnen schiet. Het reisgeld. Hoe staat 't daar mee? „Voor gezorgd," zegt de heer Van de Berg geamuseerd. „Canadese dollars èn dollarcheques. Keurig via de Amro. Alles is geregeld. Op nieuwjaarsdag bellen we Els om te melden dat we definitief op 18 mei aankomen. Met 'n koffer vol hagelslag, want die is daar niet te JÏ/< Komperen in Canada Omdat snel-crbij-wezen de grootste en voordeligste keus be tekent, is het aanbevelenswaar dig om nü wat gidsen te halen en tijdig te boeken. De keus uit vlieg-, boot-, trein-, bus- en autoreizen van Neckermann, Holland International, Europa Express, Rent-a-home en Trans alpino is groter dan ooit. ABC-reizen Echt goedkoop vliegen naar de Verenigde Staten of Canada doet u d.m.v. chartervluchten die tenminste 2 maanden van tevoren geboekt en betaald wor den. Amro biedt deze ABC-rei zen van Holland International vanaf Schiphol naar verschillen de plaatsen. Voorbeelden; Verenigde Staten New York retour va. f 847,- San Francisco retour va. f 1255,- Los Angeles retour v.a, f 1281 ,- Canada Calgary retour va. f 1032,- Toronto retour va. j' 887,- Vancouvcr retour va. f 1107,- Hierbij verplicht u zich wel 'n bepaalde verblijfsperiode aan te houden, meestal 3 tot 4 weken. gen door geheel Amerika f 455,-). Kortom, mogelijkheden te om en redenen genoeg om snel eens het ABC programma te halen. N.B. Alle hier genoemde prijzen onder voorbehoud van tussentijdse wijziging. Beis- en annulerings verzekeringen Ga nooit met i'akantie zon der goede reisverzekering. Zéker niet als de reis naar Canada of de U.S.A. gaat. Bij ziekte of onge val vergoedt uw ziekenfonds of ziekteverzekering niets of slechts een gedeelte van de kosten. Ter wijl die zeker 2 x zo hoog zijn als in Nederland. Zo'n Amro reis verzekering moet u er dus bij krijgen." Spaarrekening Een enkeltje Canada kan-ie krijgen. Maar wor een pot honing moel-ie toch bij de kruidenier zijn Sparen voor 'n grote uitgave blijkt in de praktijk het beste te gaan volgens het ouderwetse „aparte potjes principe". Anno 1976 betekent dat de opening van 'n aparte spaarrekening. Dat bevordert de overzichtelijkheid en geeft meer rente dan 'n sala risrekening. Bovendien biedt Amro de mogelijkheid tot automatisch sparen. Dan gaat Ier maandelijks een afgesproken bedrag van uw Amro Privê- rekening naar de spaarrekening. Wilt u zich niet vastleggen op een bepaald bedrag? Laat dan overboeken wat er aan het eind van de maand nog op uw Privé- rekening staat. Er zijn nog wel meer moge lijkheden om te sparen volgens de AmrOmaat methode. De voordelen zijn duidelijk. Je kunt niet meer vergeten te sparen Envrijwel ongemerkt groeit er een aardig spaarpotje. Nog even dit: AmrOmaat sparen kunt u altijd stoppen of veranderen. VóaeninQmodo In aansluiting op de vlucht kunt u bij ons uit verschillende verblijfsmogelijkheden kiezen, zodat u niet op de bonnefooi hoeft. Zo zijn er b.v. vanuit New York diverse volledig verzorgde busreizen van 6 t/m 31 dagen. Bijvoorbeeld 6 dagen naar Phila delphia, Washington, Niagara Falls voor f 565,- p.p.; 14 dagen Florida voor ca. f 1250,- p.p. Vanuit Toronto b.v. 5 dagen voor f 588,- p.p.; vanuit Van couver b.v. 10 dagen door de staat Ontario voor f 1105,- p.p. Ook kunt u voor 'n verblijf in b.v. New York kiezen (2 we ken, 2-pers. krmer logies f 735,- p.p.). Of een kampeerbus huren, of een auto (f 425,- per weck; onbeperkt aantal kilometers). Of 'n speciaal abonnement nemen voor de Greyhoundbus, of Con tinental Trailways waarmee u dan onbeperkt kunt reizen (15 dagen f 455,- p.p.). Of per trein een Amtrak-abonnement (14 da- PikrukkeninConoda hebben. Per dag moet u daar mini maal f 4,80 p.p. voor uittrekken. U heeft dan f 12.000,- dekking voor ziektekosten, terwijl een even groot bedrag beschikbaar is voor extra reis- en verblijfkos ten mocht u eerder of later terug moeten. Uiteraard zijn ook over lijden/invaliditeit, bagagever lies en reisgeld (f 1000,-) verzekerd. Ook een annuleringsverze kering is geen overbodige luxe bij zo'n dure reis. Als u b.v. vlak voor vertrek ziek wordt moet u het grootste deel van de rcissom toch betalen. De annuleringsver zekering dekt die schade tegen 3 a 4"« van de rcissom (afhankelijk van de soort reis). Nog een tip tot slot. Laat de Amro even kijken naar uw' W.A.-vcrzekcring als u naar een ander continent gaat. Die verze kering moet dan een iccrelJJck- king geven met een verzekerd bedrag van zeker f 500.000,-. Reisgeld Nog steeds nemen veel mensen al hun vakantiegeld in contanten mee. Daarmee lopen ze het risico dat hun vakantie door verlies of diefstal van geld in het water valt. Amro's advies luidt: neem contanten in vreemde valuta al leen voor de eerste dagen mee. Kies voor de rest cheques. Amro reischeques of Eurocheques zijn ideaal voor Europa, dollar cheques zijn het beste voor V.S. en Canada. Daarmee bent u van alle zorgen af: u wisselt regelmatig wat om, kunt er ook vaak mee betalen en beperkt daarmee 't risico. De cheques zelf zijn vol ledig verzekerd. Komt u zonder geld te zitten door verlies of diefstal van uw dollarchcqucs, dan wordt u bij de dichtstbijzijn de bank binnen 24 uur geholpen. Laatste tip: neem I vooral wat reserve- geld in de vorm van extra-cheques mee. Den Ham (O.) 'JTZ* Bwi ran t lot 1&7 en nog vrij mal de Kcreidagan. I Kaapbul*. NUaMhMk 4. «al. 004»»-1087. Ta hour comI. lager, recreatiebungalow 4 por*., te., verwarming Tel. 01823-3770. b-g.g. 4848 T*L 01037-1847. speciale advertentiepagina's Inlichtingen: tel. 020-913456, toestel 783.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8