Dopingonderzoek in betaald voetbal feijvers: ,Er zijn nog titelkansen' r Snelle doorbraak Fries talent Europese pers wil WK '78 in Nederland' Dokter Mosterd stelt een jaar durende blinde proef voor Zuidamerikaanse voetbalfede ratie: Comst Tom Smits moet vooral aanval PSV inspireren rie wedstrijden oor Aad Mansveld Interland tegen Noorwegen test voor Sies Uilkema en Hilbert van der Duim Cathy van der Mije mogelijk in kandidatentoernooi Franz Klammer wint afdaling Winst Orantes en Solomon Nederland behaalt eerste honkbalzege TERDAG 18 DECEMBER 1976 SPORT TR0UW/KWARTTET4 [EIST De medische commissie van de KNVB zal vandaag het bondsbestuur de eerste gedachten meedelen over het aan haar opgedra- -en onderzoek van het dopingge- iruik in het betaalde voetbal. De medische commissie kreeg deze opdracht naar aanleiding van de op merkelijke uitspraken van AZ'67-clubarts Jimmy van Rompu, die enkele spelers van Roda JC na liet duel in Alkmaar van het gebruik van doping beschuldigde. De medische commissie van de KNVB onder voorzitterschap van dokter Wim Mosterd is nog niet zo ver dat zij met uitgewerkte ideeën kan komen. „Het is een uiterst complexe zaak", zegt dokter Mosterd ook. „Niet alleen gaat het om de noodzaak van een in te stellen controle, tevens zul je tot een lijst moeten komen welke middelen ver boden zijn. De procedure van de controle is dan een ander praktisch punt". De medische commissie van de voet balbond hoopt na het onderhoud met het bondsbestuur en gesprekken met de betrokken belangengroepen (spelers en vooral de clubartsen) tot een opzet te kunnen komen, waarin op wetenschappelijk verantwoorde wijze de problematiek kan worden bestudeerd. De gedachten gaan daarbij in de richting van een één jaar durend zogenaamd blind onderzoek. In dit proefjaar zal er op dopinggebruik worden gecontroleerd, waarbij de gecontroleerde spelers anoniem blij ven en derhalve bij eventueel ge constateerde gebruik van verboden stimulerende middelen (volgens de nog op te stellen lijst) niet gestraft zullen worden. Mosterd: „Hiervoor zullen we na tuurlijk de medewerking van de spe lers nodig hebben en uiteraard fi nanciële middelen voor ter beschik king moeten krijgen. Een onderzoek als dit komt in de orde van grootte van zo'n twee ton. Na afloop van het proefjaar zal dan moeten worden vastgesteld of een regelmatige controle inderdaad noodzakelijk is. Voor alsnog staat dit niet vast". j LIMA. De president van de Zuidamrikaanse voetbalfederqtlé. Teofilo Salinas uit Peru. heeft in Lima scherpe kritiek geuit tegen de Europese pers ten aanzien van het wereldkampi oenschap voetbal, dat in 1978 in Argentinië wordt gehouden Volgens Salinas proberen de sportjournalisten in Europa dit kampioenschap te verplaatsen naar België of Nederland, doer een anti-campagne tegen Argentinië te voeren. Van een onzer verslaggevers INDHOVEN Aan de wens van Kees Rijvers, de trainer van ït nog altijd landskampioens zijnde PSV, was tot gisteren in >t westen nauwelijks gehoor gegeven. „Van mij mag het gaan leeuwen", riep hij na de zegen van zijn ploeg op Haarlem (4-0) it. „De ingelaste wedstrijd tegen AZ'67 (morgen in Alkmaar) omt helemaal niet gelegen". at laatste is met de inmiddels ivallen sneeuw aan de voora- >nd van een wellicht toch weer ka- taal treffen van de Eindhovense rmatie naar de achtergrond ge- ongen. Het feit, dat de al geboekte ikanties van een aantal PSV'ers jn geannuleerd, dat de buiten- ndse werknemers van het Eindho- >nse voetbalbedrijf hun kerstreis lar huis hebben moeten uitstellen bekorten, en dat vanddag geen SV'ers op de tribune zitten bij het ritse spektakelstuk in Londen tus- n Arsenal en Manchester United, is )g slechts een wat naar gevolg van it in Eindhoven nog steeds als on- igrijpelijk ervaren afgelasten van et Alkmaarse sportpark, twee we en geleden. „Afgelopen week kon er ider dezelfde omstandigheden wel orden gespeeld," roept Willy van er Kuylen, de van zijn spierblessure irstelde schutter nog. Maar ook gt Rene van de Kerkhof realis- sch: „De meeste spelers waren aan ikantie toe. Dan komt deze week er ig eens extra bij. Ik zou de afgelo- m week naar Spanje zijn gegaan, ie vakantie schiet er nu bij in. dereen is daar eigenlijk wel wat urgesteld over. Maar je bent prof. moet je dit maar nemen". En }n van Gelder, de manager: „Het •k gaat voor het meisje, de spelers ben dat gelukkig ook zo he lpen". mekkerde in ieder geval de af- pen dagen niet over het ver- nde onrecht. Zetten zich op- leuw aan de arbeid, baarde opzien or een snelle transactie met NAC's >n Smits af te ronden en hoopt nog ir het einde van dit jaar de selec- groep verder uit te breiden, orbjörn Nielsson, speler van IFK ötenborg en Bajevic van Velez ostar zijn daarvoor als kandidaten enoemd. Feyenoord. Medegegadig- voor Nielsson, is in de dans om de inst van deze Zweed inmiddels af- ihaakt. .Volgens manager Guus rox van de Rotterdammers, omdat ielsson contacten met Ralf Ed- •öm, de lange Zweedse spits van 5V heeft gehad en de transactie aar het Rotterdamse nooit voor 15 ecember kon zijn geregeld; de da im waarop de laatste spelers aange- eld konden worden bij de UEFA .AD MANSVELD 1ST Aad Mansveld, ausputzer n FC Den Haag, is door de uchtcommissie van de KNVB voor Irie wedstrijden geschorst. Hij reeg in de wedstrijd tegen AZ'67 en gele kaart van arbiter Slem Wei- inga, omdat hij Kristen Nygaard nderuit haalde. Mansveld kreeg bo- endien een boete van 300 gulden. te overige straffen lijn: 1 de Keizer (FC Dordrecht) een boete van 100 ulden. J. Hamming (PEC/Zwolie) twee wed- Irtjdcn. een boete van 150 gulden en een lopen- e voorwaardelijke uitsluiting van één wed- trijd In stand gehouden. T. Hendriks (Oo Ahe- d Eagles) twee wedstrijden en een boete van 00 gulden. J. v.d Berg (NEC) twee wedstrijden, rn boete van 150 gulden en het recht om trweer te voeren tegen het omzetten van een oorwaardelljke straf In een onvoorwaardellj- H Veenendaal (Vitesse) kreeg een boeking. frogramma voor de over enkele maanden verder gaande Europese bekerwedstrijden. Naast Nielsson en Bajevic denkt PSV nog altijd aan Jan Peters, bege nadigd middenvelder van NEC, een belangstelling die al eerder in Trouw/Kwartet is aangehaald. PSV gelooft nog altijd in de voetbal competitie 1976-1977. Ondanks ui tingen van nog geen twee maanden geleden, dat de ploeg een verloren seizoen speelde, ondanks het feit, dat de kloof tussen PSV en leider Ajax op dit moment nog altijd 8 punten bedraagt. Kees Rijvers: „Winnen we echter van AZ'67. dan komen we op 6 punten en zie ik echt wel mogelijkheden." Voor dat opti misme voert de PSV-trainer een aantal argumenten aan. De komst van Smits natuurlijk. Met hem hoopt Rijvers zijn team evenwichti ger te kunnen opbouwen. Een goed draaiende Smits zal vooral Van der Kuylen van extra aanvoer vanaf het middenveld kunnen vooreien, waar door de Eindhovense ploeg meer va riatie in het aanvalspatroon kan brengen. Voorts de extra prikkel, die door PSV's activiteiten op de transfermarkt is ontstaan. En zeker niet als laatste: het optreden van de PSV'ploeg afgelopen zaterdagavond in Eindhoven tegen Haarlem. Een kwartier werd er weer even „ouder wets" gespeeld. „Er werd toen ook weer een klassieke goal gescoord", weet Kees Rijvers. „Een pass van Rene van der Kerkhof, met het. hoofd verlengd door Ralf Edström en ingeschoten door Willy van der Kuylen. Het was lang geleden, dat we er weer zo een maakten, terwijl dit vroeger, en dat is minder dan een Kees Rijvers (links) is nog optimistisch over het voetbalseizoen '76-'77. Hier spreekt de PSV-trainer met Rene van de Kerkhof, Ralf Edstrom, Willy van de Kerkhof en Gerrie Deykers. seizoen geleden, steeds ging." En concluderend: „er zat zeker het eerste kwartier duidelijk vooruit gang in. De ploeg is gretig, wil graag zo snel mogelijk de mindere periode afsluiten. Je merkt dat ook tijdens de training." Rene van der Kerkhof onderschrijft dat laatste. Zegt echter ook: „Terug zijn we nog lang niet. Dat kun je niet zeggen omdat er nu een wedstrijd met 4-0 gewonnen is. Wel is de stem ming er een stuk beter door gewor den. Nog meer wil men voor elkaar werken, wil men blijven bewegen. Maar daarnaast: de realiteit is na tuurlijk dat Je na zo'n 4-0 overwin ning de volgende wedstrijd toch weer opnieuw moet beginnen en ook die moet trachten te winnen. Dat is althans wel de bedoeling." Die winst moet dan in Alkmaar wor den behaald op een AZ'67, dat men een achtste plaats op de ranglijst en twee punten achter PSV ook voor een mogelijk laatste kans op een topplaats in de eredivisie vecht en het echec van Den Haag (verlies in de laatste minuut ondanks een groot overwicht) zo snel mogelijk moet vergeten. „Een andere zaak om niet zo gelukkig te zijn met dit duel," weet Rijvers. „Een moeilijke kluif en dat terwijl de anderen het al achter de rug hadden en wat vrije dagen konden Inlassen. Met drie we ken kun je een week vakantie heb ben, met twee weken kan dat niet." In een Interview met het persbureau Reuter zei Salinas: „De pers in Euro pa schildert Argentinië af als een land van kidnappers, guerrilla's en moordenaars. Hierdoor hopen zij dat de kampioenschappen gespeeld zul len worden in Nederland of België, twee landen die geprobeerd hebben een boycot op touw te zetten." Salinas meende dat de veilig heidsmaatregelen in 1978 voldoende zullen zijn. „Vorige maand bij de vriendschappelijke Interland tussen Argentinië en de Sowjet-Unie in Bu enos Aires is er niets gebeurd. Er waren genoeg veiligheidsagenten om eventuele problemen te verhelpen," aldus Salinas, die zich verder afvroeg waarom er geen protesten waren te gen het wereldkampioenschap voet bal in München twee jaar geleden. Tijdens de Olympische spelen in de Zuidduitse stad werden Israëlische atleten vermoord. „Waarom heeft de Europese pers toen niet tegen het houden van het wereldkampi oenschap in Duitsland geageerd? Waarom kunnen we niet aannemen dat de voorzorgsmaatregelen in Ar gentinië niet even groot zijn als in 1974", zo deelde Salinas mee. Verder meldde hij dat de voorberei dingen voor 1978 goed op gang waren gekomen en er zeker geen moeilijk heden te verwachten zijn. Suriname ZURICH Het Surinaamse voet balelftal zal vandaag in Cayenne, de hoofdstad van Frans Guyana, de beslissingswedstrijd speeln tegen Trinidad. De winnaar van het duel plaatst zich voor de finaleronde van de Noord- en Middenamerikaanse zone en de Caraibische groep voor het wereldkampioenschap 1978. Uit die finaleronde gaat alleen de win naar zover naar het eindtoernooi in Argentinië. De beslissingswedstrijd tussen Haïti en Panama zal 29 december in Pa nama worden gespeeld. De winnaar van deze ontmoeting plaatst zich eveneens voor het finaletoernooi van deze zone. Staking GENUA De spelers van de Itali aanse eerste divisieclub Sampdoria zijn in staking gegaan uit protest tegen het niet betalen van hun sala rissen. Een woordvoerder van de spelers zei dat dè club tot twee keer toe het salaris niet had overgemaakt en dat ook premies, van het afgelo- Door Erik Oudshoorn HEERENVEEN Niemand verwachtte ze eigenlijk al zo vroeg. Maar de chronometers konden niet verloochenen dat sprinter Sies Uilkema en allrounder Hilbert van der Duim hun gooi naar de hoogste schaatstitels al dit seizoen zouden aankondigen. En nadrukkelijk. Zelfs zo dat menige gerenommeerde schaatscrack in het voorspel van dit seizoen er versteld van stond. Jos Valentijn bijvoorbeeld, hij moest in Oost en West-Berlijn het achttienjarig springtalent Sies Uilkema eerbiedig voor laten gaan. Wat goed is komt snel, is een bijna clichématig gezegde. Maar het ook te snel? idivisie |TS7.PSV tyenoord-FC VVV Praten met Sies Uilkema en Hilbert van der Duim betekent converseren met twee verschillende karakters en persoonlijkheden uit toch één het zelfde gebied: Friesland. Hilbert van der Duim onderscheidt zich daarin misschien nog wel het meest. De pas negentienjarige allround-belofte voor de toekomt, studerend voor on derwijzer. neemt de schaatssport met al zijn tradities en emotionele momenten nog niet zo verschrikke lijk serieus, schaatsen vind ik leuk om als ontspanning er bij toe doen", zegt Hilbert dan ook. Maar voorlopig laat ik mijn onderwijsstudie prevale ren. Ik train nu vier vijf keer per week. en dat is eigenlijk al veel te veel. Steeds meer gaat het ten koste van mijn studie, daarom ambieer ik de eerste twee Jaar nog geen plaats in de kernploeg. Trouwens, sportief gezien zou het waarschijnlijk niet eens gaan want voor een plekje in die ploeg moet Je je minstens bij de eerste vier van het nationale senio ren kampioenschap klasseren. Nou daar doe ik niet eens aan mee. Ik heb me wel ingeschreven voor het junio ren kampioenschap in Den Haag (3 en 4 jan). Overigens geloof ik niet dat Leen Pfrommer nu zoveel interesse in mij koestert. Ik heb hem nog nooit gesproken of gezien. Alleen In Utrecht tijdens de wedstrijden om de Dom-troffee zag ik hem af en toe rondlopen". In schrille tegenstelling tot de ide alen van Van der Duim staan die van de veel ambitieuzere sprinter Sies Uilkema. Zijn studie op de Horeca- school in Heerenveen vormt voor hem geen sta in weg. „Op school heb ik altijd goede cijfers gehad. Daar om. als ik met een briefje aan kom zetten dat ik een paar dagen weg moet voor het schaatsen dan is dat geen probleem." aldus Sies. En over zijn sprong als B-junior «naar de sprintploeg vertelt hij: „Als allroun der reed ik. zonder daar specifiek op te trainen, al goede tijden op de korte afstanden. Maar dat is niet de enige waarom ik voor de sprint heb gekozen. In de ploeg van Henk Gem- ser kan ik namelijk veel vlotter doorbreken naar de top als allroun der. Als ik naar Jong Oranje was gegaan, de ploeg van Egbert van 't Oever, had het zeker nog twee jaar geduurd eer ik me bij 's werelds beste topschaatsers kon voeren. En dat zou mij echt te lang geduurd hebben.' Sies Uilkema straalt één brok ambi tie uit. Gezien zijn verrichtingen dit seizoen komt niemand er onderuit om ze serieus te nemen. Zijn snelste tijd op de 500 meter (39.1) stond zelfs lange tijd genoteerd als de beste seizoentijd van de wereld. Maar ook Uilkema's persoonlijk record op de duizend meter is van wereldklasse: Na de schaatswedstrijden in Kongsberg maak te de Noorse coach Johs Tennman de selectie voor de Interland tegen Nederland, vandaag en morgen ln Eindhoven, bekend Wat betrelt de allrounders zijn dat Sten Stensen. KaJ Stenshjemmet, Amund Sjóbrend, Jan Egil- Slorholt. Terje Andersen en Hennlng Kaarud De sprinters Per Blórang. Frode Rönnlng, JÖrrr Dldrlksen en KaJ-Arne Engelstad De ploeg van Leen Plrommcr bestaat uit de volgende allrounders Hans van Helden. Joop Pasman, Plet Kleine, Jan Derksen, Klaas Vriend, en Hilbert van der Duim De sprintploeg bestaat uit Jo« Valentijn, Jan Bazen. Sies UUkema en André Kraayeveld 1.21.02. Tevreden is de Friese sprin ter nog allerminst. „Ik voel me nog lang niet in topvorm. Als je echt in vorm bent dan denk je: verdomd wat rij lk goed. Tot op heden heb ik dat nog niet gehad. Ik kan mijn krachten nog niet voor honderd pro- De verrassingen van het nieuwe schaatsseizoen: Hilbert van der Duim (links) en Sies Uilkema. cent aanwenaen aoor een gebrek aan techniek. Jos Valentijn bijvoor beeld kan dat wel. Daarom zal hij mij in de loop van het seizoen nog wel voorbij gaan. Maar ik wil ook proberen nog scherpere tijden op de klokken te brengen. Als ik mijn techniek nog wat perfectioneer lukt dat zeker. Volgende week gaan we veertien dagen naar Inzeil en daar wil ik dat zwakke punt nog wat gaan bijschaven. Maar ook is het de be doeling dat we wat tot rust komen." Vooral van de gelegenheid tot re laxen zal Sies Uilkema gretig ge bruik maken. Sinds de start van het schaatsseizoen is hij nog maar nau welijks in de weekenden thuis ge weest. En de avonden werden in beslag genomen door de dagelijkse trainingen. Uilkema: „Ik heb een geweldige hekel gekregen aan al dat heen en weer gereis. Zo'n toernooi als in Berlijn is op zich, zowel geeste lijk als lichamelijk, al vermoeiend genoeg. Na het eerste toernooi in Oost-Berlijn ben ik volledig door de knieën gegaan. Drie dagen lang was ik ziek en misselijk. Misschien moet ik nog wat aan de spanning voor zo'n toernooi wennen. Na Berlijn had ik weinig zin om ook nog naar de selectiewedstrijden in Utrecht te gaan. Ik was immers toch al ge plaatst voor de interland tegen Noorwegen. Maar ja, dan krijg je de volgende dag gelijk de kranten weer die vinden dat je na een goede tijd onmiddellijk kapsones hebt gekre gen. De Journalisten hebben er geen flauw benul van wat je na zo'n week end voelt." Uit het relaas van Sies blijkt wel dat het deelnemen aan „grote" toernooi en voor jonge schaatsers een extra zware belasting vormt. Met het oog hierop vond Egbert van 't Oever, de trainer van Jong Oranje, het onver antwoordelijk dat zijn pupil Hilbert van der Duim aan de interland te gen Noorwegen mee doet. Van der Duim zelf kijkt daar anders tegen aan. „Ik ben echt niet van plan om me te forceren. Bovendien heb ik niets te verliezen. Als ik voel dat ik moeilijk kom te zitten ga ik gewoon wat rustiger aan doen. Loopt het erg slecht af dan heb ik pech gehad. Daarom, ik ben met elke plaats te vreden", is zijn laconieke antwoord. Als het woord klantenbinding hem ter ore komt reageert van der Duim: „Ik rij voor mezelf, niet ter vermaak van het publiek. Dat zou voor mij een te ondankbare taak zijn. Als je voor een groot publiek goede resul taten boekt, dan ls het gejuich voor en na. Zit je echter tijdelijk in de put dan laat datzelfde publiek je zakken als een baksteen. Ik geloof eigenlijk dat elke schaatser dit voor ogen moet houden". De loting voor de schaaUinterland is als volgt Sprint 500 meter t UUkema (Nedi BJOrang (Nool. 2. Valentijn (Nedi-Engelstad iNooi. 3 Roenmng iNooi-Baien iNed). 4. Kraaijeveld (Nedi-DIdriksen (Nooi. Allround 500 meier 1 Derksen (Nedi- Stonshjemmet (Noot. 2. 8J6brcnd iNoonVan Helden (Nedi.3 PasmanfNedi-StensentNooi.4. Kaarud (Nooi-Vrlcnd iNedl. 5. Van der Duim (Ned)-8torholt (Noo), 6. Andersen (Noo)-Klcine (Ned). Sprint 1000 meter 1 Bazen-Rocnning, 2 B)b rang-UUkema, 3. Valentljn-Dldriksen. 4 En gels tad-KmalJeveld. Allround 3000 meter 1 Derksen-Andersen. 2. Stensen-Van der Duim, 3 Van Helden-Kaarud. 4 Storholt-Kleine. 5 Pasman-Sjobrend. 6. Stenshjemmet-Vriend In tegenstelling tot Van der Duim schrijft Uilkema zichzelf wel een kwalificatie toe. „Tevreden ben ik pas met een derde of vierde plaats. En concentratieverlies omdat lk in het middelpunt van de belangstel ling zou staan? Dat zie ik niet zo zitten. Na het startschot hoor lk. noch zie ik. de mensen meer. Misla gen maak lk nooit. Wel ben lk op juniorenkampioenschap, toevallig ook in Eindhoven, ooit eens geval len. Desondanks zie lk de interland met optimisme tegemoet. Volgens mij gaan zowel de sprinters als de allrounders voorbij de Noren. Een revanche van Dokka dus." pen seizoen, niet uitbetaald warén Hoelang de staking zou duren. lA-erö niet meegedeeld. Sampdoria neemt van de zestien in de Italiaanse eerste divisie uitkomende clutys <(e el/de plaats in met zeven punten uit ne gen wedstrijden. ROOSENDAAL - tndfeft Cathy Van der Mije er in zou slageh 'de schaaktweekamp tegêrt de Bulgaar se Tajana Lematsjko te winnen, 0dn komt de Nederlandse in de kwartfin ales van het Kandldatcntöernobjpjit tegen Elena Asjmilovskaja uit'we Sovjet-Unie. Cathy van der Mije ter sloeg deze Russische in de laatste ronde van het interzonale toernooi in Roosendaal. De loting voor ,de kwartfinales van het Kadidaten- toernooi. waarvoor de -drie beste speelsters van de interzonale toer nooien in Tiflis en Roosendaal zich hebben geplaatst met de grootmees ters uit de Sovjet-Unie Alexandria en Levitina, heeft het volgende re sultaat gehad: 1. Alexandria (sov) - Tsjiboetfa- nidsje (sov) 2. Levitinatsovi - Koesjnir (Isr) 3. Fatalibekova (sovi - Koslovskaja (sov) 4. Asjmilovskaja (sov) - Van der Mije (Nedi of Le matsjko (bul). Mocht Cathy van der Mije er in slagen door te dringen tot.de hajve finales, dan komt zij1 uit tefcen de winnares van het duel tussèn Alexandria en de pas vijftienjarige Tsjiboerdanidsje. Het toernooi wordt in 1977 afgewerkt De wiftha- res verkrijgt het recht de we- reldkampioene Nona OapHndasJVlli uit te dagen. - VAL OARDENA - De Oostenrijkse Olympische kampioen Franz Klam mer heeft in Val Gardena de eerSle afdaling van dit seizoen die mèetelt voor het wereldkampioenschap, ge wonnen. Klammer maakte flyer, htt 3750 meter lange traject een tijd van 2 minuten en 3,83 seconden. Hij was daarmee ruim een seconde sneller dan de Italiaan Herbert Plank, die tweede werd. De derde plaats was voor de Noor Erik Haker. In de strijd om.de wereldbeker gaat de Amerikaan Phil Mahre met veer tig punten aan kop. gevolgd door Piero Gros uit Italië met 31 punten. De Zweed Ingemar Stenmark ls met 26 punten derde. Lise-Marie Morerod heelJUn Cortina d'Ampezzo haar tweede overwin ning behaald in een wedstrijd Voor de wereldbeker alphinë "skiën. T)e Zwitserse toonde zich in balde manches van de slalom de snélste De tweede plaats ging naar Héuhnje Wenzel uit Lichtenstein en dèw)e werd de Italiaanse Claudia Giöraa- ni. In de strijd om de wereldbeker leidt Morerod met 70 punten voor de Oostenrijkse Proel (60 punten) -en Hannie Wenzel Wenzel met 51 punten. LAS VEGAS De Spanjaard fïh- nuel Orantes en de Amerikaan Ha rold Solomon hebben in Las Vegas (VS) hun eerste kwalificatiewed strijd in het toernooi om de „Chql lenge"-beker gewonnen,. Orantes versloeg Ilie Nastase (Roe) met 7—6, 36 64 en Solomon zegevierde met 6—3. 6—4 over Rod Laver (Ausi De vier speler* vormen een g)t>ép waaruit de eerste twee fclch plaatÜén ypor de halve finales van het toer nooi. dat met 320.000 dollar (ongt- veer 800.000 gulden) gedoteerd is. De winnaar van die halve eindstrijd ontvangt 50.000 dollar eq.kbmt op 10 april In de finale uit tégen Jitnrtly Connors. De Amerikaan plaatste zich twee weken geleden, eveneens In Las Vegas, voor de eindstrijd CARTAGENA - Het Nederlandse honkbalnegental heeftin Cartagena (Colna acht achtereenvolgende nel derlagen zijn eerste overwinning be, haald. Panama, medegegadigde voor de laatste plaats, werd met 8-5 verslagen. De overwinning kwaip pas in de negende inttngs tot stand Na acht innings was het nog 4-4 IQ de laatste slagbeurt scoorde de Ne derlandse ploeg vier keer, terwijl de Panamezen daar slechts een run t<£ ^genover konden stellen Voor Nedeé land stonden Volkerijk en Beidschat op de heuvel. ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 27