Van Agt Vakbonden en NOM reageerden afwijzend op tussenvoorstel Lubbers en Boersma teleurgesteld FAMILIEBERICHTEN VRIJDAG 17 DECEMBER 1976 TROUW/KWAR Van een onzer verslaggevers WINSCHOTEN Zowel de Noordelijke Ontwikkelings Maat schappij (NOM) als de vakbonden hebben enkele weken geleden afwijzend gereageerd op een tussenvoorstel van de ministers Lubbers en Boersma voor een oplossing bij de Noordnederlandse machinefabriek te Winschoten. Deze fabriek is de afgelopen vier dagen bezet geweest Dit zei minister Lubbers gisterenmiddag in Pa terswolde De bewindsman is niet van plan te gaan bemiddelen ..De regio moet het dan verder zelf maar oplossen en dat gebeurd nu kenne iijk op het scherpst van de snede.-' Het tussenvoorstel hield onder meer in dat het huidige plan van de NOM om de Noordned met 135 man over te nemen en 105 te laten afvloeien, werd uitgevoerd Daarnaast bood minister Boersma aan om voor die 105 een speciale regeling te treffen m de vorm van extra begeleiding, bij scholing en dergelijke Zij zouden dan weer in dienst van de fabriek kunnen komen als de orderportefeuille weer beter gevuld raakt. ZVolgens minister Lubbers reageerde de NOM nogal pessimistisch ten asasnzien van de haalbaarheid hiervan. ZDe vakbon den hielden zonder meer vast aan het aan het werk houden van alle werknemers. Beide bewindslieden waren teleurge steld en zien geen kans om nog ande re initiatieven te nemen. Het tussen voorstel zou teveel geld kosten, al dus minister Lubbers. Vandaag zal de raad van commissarissen van de NOM praten over de kwestie. Giste ravond is de bezetting van de Noord- fned al afgelopen. Werknemers en vakbonden wachten nu af of er als nog een nieuwe opening kan komen na hun actie. Volgens voorstanders van de voor haven dient in een dergelijk ..open beraad" ook een eventuele haven ontwikkeling buiten de pieren te worden betrokken. Havenwethou der Goekoop van Amsterdam, te vens statenlid voorde WD, betreur de de afwijzing van de Voorhaven door Provinciale Staten, maar zei zijn hoop te vestigen op de rijkso verheid: ,,Het rijk moet beslissen, het besluit van de provincie is slechts een advies aluds de wet houder Hoogovens Provinciale Staten spraken zich ook uit tegen uitbreiding van Hoogo vens in de richting van de zee, om dat de noodzaak tot uitbreiding niet is aangetoond. De meerderheid, die wel een capaciteitsuitbreiding (van acht tot elf miljoen ton staal per jaar) toestond, vroeg GS pas dan met een voorstel tot een dergelijke terreinuitbeiding te komen, wan neer de noodzaak is aangetoond. Tenslotte bevestigen Provinciale Staten de opvatting van GS dat uitbreiding van de luchthaven Schiphol met een vijfde baan on aanvaardbaar is gezien de daarmee gepaard gaande geluidsbelasting. Vervolg van paginal TTit het onderzoek van mr W'arda bliikt dat de procureur-generaal Hart suiker als eerste gesuggereerd heeft de arrestatie van Menten pas op maandag 15 november te doen plaats vinden Hartsuiker neemt het ziin on dergeschikten Messchaert en Haber- mehl kwalijk die datum niet te hebben vprvroegd. toen er zich allerlei ge beurtenissen in het voorafgaande weekend voordeden. Het openbaar mi nisterie ging ervan uit dat Menten niet zou ontvluchten omdat hij op 16 november een scheiding van tafel en bed met ziin vrouw Meta zou regelen in Amsterdam Deze scheidingsproce dure werd door het openbaar ministe rie beschouwd als een poging van Menten zijn geld in veiligheid te bren gen. Zoals bekend is het rapport van Wiarda uiterst vertrouwelijk aan de vaste commissie van justitie doorgege ven. Die vertrouwelijkheid was er de reden van dat minister Van Agt noch de commissie van justitie gisteren na afloop van een vijf uur durend over leg, enige mededeling over de inhoud wilde doen. Minister Van Agt sprak alleen met zeer veel nadruk sommige berichten tegen dat de leden van het openbaar ministerie officieel berispt zouden zijn. De onjuiste berichten daarover hebben deze mensen veel schade gedaan, zei Van Agt. Hij. zowel als, de Kamercommissie was ernstig verontwaardigd dat er on danks alle vertrouwelijkheid, toch delen van het rapport-Wiarda zijn uit gelekt. De commissie is van plan fe onderzoeken wie daarvoor verant woordelijk is. De justitiecommissie was algemeen van mening dal minis ter Van Agt de vertrouwelijkheid van het rapport terecht handhaafde. Zelfs het PSP-Kamerlid Van der Spek, die over het algemeen tegen onnodige ge heimzinnigdoenerij is, vertelde ons gisteravond dat hij het op dit punt helemaal eens is met de minister. Ik sta er helemaal achter dat dit rapport voorlopig vertrouwelijk blijft. Minis ter Van Agt kondigde overigens wel aan dat het rapport over enige tijd openbaar zal worden. Minister Van Agt deelde wel mee dat van de autoriteiten in de Sovjet-Unie nog steeds geen definitief tijdstip is doorgekregen waarop de Nederlandse rechercheurs naar Rusland kunnen gaan om het proces tegen Menten voor te bereiden. De Nederlandse ambassa deur in Moskou is vandaag bij de Rus sische autoriteiten ontboden en heeft daar de boodschap gekregen dat de autoriteiten ernst maken met de zaak. Van Agt wees erop dat hij tijdens het Kamerdebat op negentien november al van de Russen het groene licht heeft gekregen, maar daarna is des ondanks de boodschap gekomen dat Nederland eerst een officieel verzoek voor de toelating van de Nederlandse rechercheurs moest doen voordat de Russen een beslissing konden nemen. Een maand en tien dagen nadat dat officiële verzoek binnen zou zijn, zou den de Nederlandse rechercheurs dan naar de Sovjet-Unie kunnen afreizen. De eNderlandse regering heeft er in middels al enkele keren op gewezen dat dat officiële verzoek al lang was gedaan. Tipgever Rechter-commissaris mr. H van Duuren verwacht, dat het onder zoek naar de eventuele tipgever van Menten nog wel enkele weken kan duren. Dit heeft hij gisteravond meegedeeld. Men is met dit onder zoek halverwege, maar een houvast Is er nog niet ondanks het feit, dat al een aantal getuigen is gehoord Mr van Duuren zei desgevraagd niet uit te sluiten, dat het feit. dat Menten gevlucht is ook op toeval kan berus ten, maar de mogelijkheid, dat hij een tip heeft gekregen sluit ik niet uit. ALMELO De gekozen leden van de Centrale Ondernemingsraad (COR) bij Nijverdal-ten Cate drin gen bij regering en parlement aan op maatregelen ter beperking van goedkope importen. Daardoor zou men zoveel mogelijk arbeidsplaat sen in de textielindustrie willen be houden. De directie van Nijverdal deelde deze week mee in twee jaar tijd het personeelsbestand met 1200 arbeidsplaatsen te gaan inkrimpen. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. In plaats van kaarten Mede namens onze kinderen en kleinkinderen danken wij allen die door felicitaties, post, bloemen en geschen ken ons 50-jarig huwelijksfeest op 9 november jl. tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt JOH. A. VAN DER MEER M. J. VAN DER MEER—VAN DER MEER Wilhelminastraat 38 De Lier Ik ben niet dood. de Heer heeft mi; geroepen. B:j Hem te wonen m Zijn heilig huis Ik hoef geen rust en vrede meer te :oeken. Ik heb het nu. want ik ben veilig thuis Voor ons nog onverwacht is in zijn Heer en Heiland ontslapen onze heve vader, grootvader en overgrootvader Pieter de Vries weduwnaar van Cornelia Dokter in de ouderdom van 82 jaar Amsterdam. J de Vries G. B de Vnes-Klokman 's-Gravenhage. C. de Vries E. de Vries-Weesjes Purmerend. M Stolp- de Vries D Stolp Canada. P de Vries H. de Vries-Aanstoot Amerika. F de Vries M de Vries-Veldhuis A. v. d Berg-de Vries Canada. L de Vries G de Vries-Veldhuis kleinkinderen en achterkleinkinderen Amsterdam. 15 december 1976 Huize ..De Kimme". Beemsterstraat 546 Correspondentie-adres J de Vries. Lauernessestraat 8 III Geen bezoek Dc begrafenis zal plaatsvinden maandag 20 de cember om 14 uur op de Noorderbegraafplaats aan de Buikslolermeerdijk Vertrek vanuit het PCB-gebouw. Vondelstraat 101. om 13.15 uur Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats „Veilig in Jezus' armen". Voor ons geheel onverwacht nam God tot Zich onze lieve Zuster. Schoonzuster en Tante Elsje van der Zwaag op de leeftijd van 57 jaar. Voorburg: L. Oosterhout-van der Zwaag Amsterdam: H. Weltevreden-van der Zwaag Voorburg: G. van der Zwaag L. van der Zwaag-Terwel Australië: L. J. van der Zwaag J. van der Zwaag-Buitenbos Spijk: H M. L Dijksterhuis-Scheper M. Dijksterhuis Bilthoven. L. van der Zwaag J. M. van der Zwaag-Sikken neven en nichten Amsterdam. 14 december 1976 Da Costakade 31" Geen bezoek De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 17 decem ber om 12.30 uur op de Nieuwe Oosterbe graafplaats. Kruislaan te Amsterdam. Vertrek van huis om 11.45 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condolren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Tot onze diepe droefheid, nam de Heere. voor ons toch nog onverwacht uit ons midden weg. onze lieve zorgzame Zuster. Behuwdzuster. Tante en oud-tante Hendrika Johanna van Eden In de ouderdom van ruim 80 jaar Voorburg J F van Eden W van Eden-Knol Wagemngen F van Eden Wagemngen A C van Eden en verdere familie Wagemngen. 16 december 1976 Nieuwslraat 12 Liever geen be/oek aan huis De teraardebestelling /al plaatsvinden din dag 21 december a s om 11 00 uur op de algemene be graafplaat?- te Wagemngen Vertrek van het sterfhui:- om 10 30 uur Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula van de begraafplaats. „Veilig in Jezus armen" Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons geweest is. delen wij u mee dat God tot Zich heeft genomen onze lieve zorgzame Vrouw. Moe der en Oma Eelke Jantje Aafina Veenkamp-Boerema, op de leeftijd van 59 jaar. Wieringerwerf: J.K. Veenkamp Delft: H W G. Boeijenga-Veenkamp J.A Boeijenga Bert Jan Ellen Wieringerwerf: T G. Veenkamp F C Veenkamp-van Rij Natalie Annemiek Marlies Wieringerwerf. 15 december 1976 Helfrichlaan 19 De rouwdienst zal gehouden worden op maandag 20 december 13.30 uur in de Gereformeerde kerk te Wieringerwerf, waarna de begrafenis op de algemene begraafplaats te Middenmeer zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na afloop in „Ons Centrum" bij de Geref.kerk te Wieringerwerf. Liever geen bezoek aan huis. Dr J. LEEUWEX- BURGH, arts-specialist voor mondziekten te Amsterdam, heeft de praktijk neergelegd. Hij dankt de vele collega's en patiënten voor het in hem gestelde vertrouwen. Heden nam de Here tot Zich onze lieve Zuster en Tante Geertruida Felder in de gezegende ouderdom van 92 jaar Namens de Familie H. G. Felder Scheveningen, 15 december 1976 Duinkerkestraat 14 De bijzetting in het familiegraf zal D.V. plaatsvin den zaterdag 18 december op de Ned. herv. be graafplaats Oud-Kralingen" Kralingseweg334 te Rotterdam na aankomst in de kapel om 12 uur. Heden nam de Here tot Zich onze lieve Zwager, Oom en huisgenoot Freek Eppinga op de leeftijd van 83 jaar. weduwnaar van Mieke Duijf. Wederzijdse familie en mevrouw Sas-Hendriks Landsmeer, 16 december 1976. Corr.adres: J. Sas, Van Beekstraat 124,Landsmeer. De overledene is opgebaard wethouder Albert Bakkerplantsoen 7. Er is daar gelegenheid tot afscheidnemen zaterdag a.s. tussen 14 en 16 uur. Maandagmiddag 20 december om 13 uur wordt er een rouwdienst gehouden, in de Voorhof van de Geref. Kerk teLandsmeer.ingang Kalkoenstraat. De dienst wordt voorgegaan door dr. H. Bade, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats teLandsmeeromstr. 14 uur. Vertrek van huis omstr. 12.45 uur. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Na een langdurige ernstige ziekte nam de Hemel se Vader lot Zich onze lieve Zus. Schoonzus en Tante Elly J. A. Veenkamp-Boerema echtgenote van J. K. Veenkamp Wieringerwerf. 15 december 1976. Haar leven was liefde Catechismus eerste vraag en antwoord. Slootdorp J I A Bouwman-Boerema N. J Bouwman Paterswolde W M Veenkamp H. Veenkamp-Diemer Nagelt- (NOP) W M Veenkamp M J Vcenkamp-Bakker Scheemda A Veenkamp-Boelman Delfzijl A P Veenkamp E J Veenkamp-van Anken neven en nichten De Here nam tot Zich Zijn kind onze lieve zuster en tante Aleida Johanna van Lochem- Nusselder in de leeftijd van 72 jaar. Aalten: H. A. J. van Lochem G. J. S. van Lochem-ten Boom Aalten: J. H. van Lochem H. C. van Lochem-Winkelhorst Pretoria: G. W. van Lochem H. A. van Lochem-Fels Aalten: A. C. Lammers-van Lochem Pretoria: H. van Lochem W. F. van Lochem-van den Dool Aalten: E. van Lochem Rijswijk: J. H Steegstra-van Lochem Dinxperloo: D J. Heinen-van Lochem J. H. Heinen Namens neven en nichten: Aalten: G. W. van Lochem P H. van Lochem-ten Heuvel Aalten. 15 december 1976 Cond.-adres: Landstraat II. Aalten De begrafenis zal plaatshebben op maandag 20 december a.s. op ie Oude Begraafplaats, Varsse- veldsestraat te Aalten. De rouwdienst wordt gehouden om I uur in het Uitvaartcentrum. Romienendiek 2A Gelegenheid tot condoleren vanaf half een in het uitvaartcentrum De uitvaartdienst is op maandag 20 december a s om 13 00 uur in het Uitvaartcentrum. Romienen diek 2A te Aalten. waarna de begrafenis plaatsvindt op de Oude Begraafplaats te Aalten. Voor uw blijken van medeleven tijdens de ziekte 4 het overlijden van onze lieve Man en Vader Roelof Jansen zeggen wij. mede namens de familie, hartelijk dai F Jansen-Lopers en kinderen Meppel. december 1976 L. Springerlaan 12.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 14