Concurrentie bedreigt basketbal Boycot Uithof opgeheven deTijd j Kwestie publiciteit speelt geen doorslaggevende rol oaches en trainers naar het buitenland Extra tweekamp voor Cathy van der Mije VanAat schrijft Herzberg ponsors bieden tegen elkaar op en lopen weg door stijgende kosten ia Sportfonds Leo van der Kar Gedeeld derde in interzonetoernooi Nationaal team zonder Amerikaanse Nederlanders Tom Smits naar PSV Engelse clubs: grote schulden I I I I Weekblad pERDAG -16 DECEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 iSTERDAM Enkele weken geleden, bij de oprichting van de Topsportliga als onderdeel van Nederlandse Basketball Bond, toonde de voorzitter van beide organisaties, Jan Berteling, zich iermate tevreden over de ontwikkelingen binnen het Nederlandse basketbal in de afgelopen ren. Deze positieve ontwikkelingen waren zijns inziens een rechtstreeks gevolg van het ïomeen sponsoring. Volgens hem is niet alleen de kwaliteit van het basketbal toegenomen, ook ele Nederlandse basketballers spelen op een hoger niveau dan zonder sponsoring mogelijk zou n geweest". tor Bob Lieshout en Berend van Baak ar zijn mening is het enige wat de rdere ontwikkeling van het bas- tbal in de weg staat, het feit dat de bliciteitsmedia „ten onrechte, ïtieve, niet bestaande, of in enkele vallen verouderde namen gebrui- n om op die wijze te kunnen ont- men aan het gebruik van sponsor- men". Het geen dan te wijten zou n aan een aantal „individuele jour listen die op deze wijze hun afkeer n commerciële beïnvloeding van sport willen uiten". ankele basis n wel heel erg simpele benadering n de problemen waarmee het Ne- rlandse basketbal geconfronteerd irdt. De werkelijkheid is dat de »or Berteling gesignaleerde positie ontwikkeling berust op een te inkele basis. De NBB met zijn' .000 leden moet tot één van de einere sportbonden gerekend wor- n en kampt bovendien met een hrijnend tekort aan bestuurlijk en chnies kader. Zelfs zo ernstig, dat- •t bondsbestuur er eigenlijk niet uwig om was dat Montreal niet haald werd, omdat de dan te ver achten toeloop van leden nooit ver- >rkt had kunnen worden. t de toeschouwersaantallen, hoe- l enigszins in stijgende lijn. zijn jlet zodanig dat men kan stellen dat t basketbal al is aangeslagen bij iet grote publiek. Dit is des te em- 1 ;er, omdat het bedrijven van top- iketbal veel geld kost. Veel meer n wat er aan recettes binnenkomt, tr is geen enkele club in de top van M Nederlandse basketbal die Zichzelf uit de recette-opbrèngst kan I bedruipen. Het gevolg is, dat wan- leer een club topbasketbal wil spe- fn, deze op zoek moet naar één, of leer geldschieters. Op het ogenblik rorden alle tien ploegen in de ere- ivisie gesteund door een sponsor. >verigens, niet noodzakelijkerwijze illeen door een sponsor. Bij sommi- 1 clubs is de situatie zo, dat de onsor het leeuwendeel van de kos- en voor zijn rekening neemt, maar jat een aantal particulieren, door jet verstrekken van allerlei vooizie- lingen, zoals het gratis ter beschik king stellen van flats en auto's, ook ten gedeelte bijdragen. Bovendien js het vaak zo dat sponsors ontken hen dat de salarissen van d e Ameri kaanse spelers tot de sponsorkosten prekend moeten worden, omdat zij het bedrijf van de sponsor rerkzaam zijn. pudget blaar deze overwegingen terzijde. Theo Kinsbergen: Basketbal is voor mij profbasketbal. een club zal toch minstens anderhal ve en waarschijnlijk meer dan twee ton nodig hebben om mee te kunnen draaien. Het betreft hier schattin gen, omdat het goede sier is onder de clubs de juiste bedragen niet bekend te maken. Met zo'n budget van om en nabij de twee ton heeft de club tegelijkertijd de zekerheid dat men geen enkele rol van betekenis ?al spelen in de strijd om de bo venste plaatsten, want daar is nog meer geld voor nodig. De schattin gen lopen hier uiteen van drie tot vijf ton. Bedragen die nodig zijn om een team met twee goede Amerika nen, enkele Nederlandse topspelers en Amerikaanse Nederlanders, en indien mogelijk een Amerikaanse coach op de been te brengen. In het Nederlandse basketbal zijn er twee ereplaatsen te vergeven: het kampioenschap en de nationale be ker. Hetgeen betekent dat er vaak niet meer dan twee sponsors zijn die in een seizoen voldoende rendement uit hun investering halen. Dat wil zeggen, genoeg publiciteit krijgen. De meeste andere sponsors en clubs, zullen na afloop van het voor hun teleurstellende seizoen beseffen dat er meer geld nodig is om het kampi oenschap. of de beker te kopen. Dat men meer kapitaal zal moeten in vesteren wil de sponsoring rende ment opleveren. Kampioen en be kerwinnaar zullen zich dit ook reali seren en eveneens hun budget willen verhogen teneinde de resultaten van het afgelopen seizoen te kunnen continueren. Theo Kinsbergen, coach en eigenaar van landskampioen Amstelveen: „Als je aan professionele sport doet. is ieder kampioenschap gekocht. Basketbal is voor mij profbasketbal, ook in Nederland. Ik heb aange toond dat je met een verstandig aankoopbeleid een eind kan komen." Publiciteit Gevolg van dit tegen elkaar opbie den is wel, dat de andere sponsors, ondanks hun greotere investerin gen, weer geen resultaten zien en ontevreden worden. Teleurgestelde sponsors trekken zich terug en mo gelijk geïnteresseerde sponsors wor den afgeschrikt door de enorme be dragen die de clubs nodig hebben, zonder dat dat er een garantie be staat dat ze er erg veel van terugzien in de vorm van publiciteit. Het is bepaald niet overdreven te stellen dat de mogelijkheid bestaat dat op een gegeven moment de meeste sponsors er de brui aan ge ven. Niet, let op meneer Berteling, omdat de pers geen aandacht aan de betreffende clubs zou besteden, maar omdat ze doodgeconcurreerd worden door hun mede-sponsors. Slechts twee, of drie gesponsorde clubs zouden overblijven, hetgeen d e dood voor de basketbalcompetitie zou inluiden en het einde zou bete kenen voor de door de NBB met zoveel trots gemeldde opbloei, die het Nederlandse basketbal de laatste jaren heeft gekend. Ervan uitgaande dat het de moeite waard is een dergelijke situatie te voorkomen, zal er naar oplossingen gezocht moeten worden. Een moge lijkheid is, dat de NBB een maxi mum stelt aan de sponsorbijdrage. Dit lijkt een aardige oplossing, maar in werkelijkheid zet zo'n aan de clubs opgelegde budgetbeperking weinig zoden aan de dijk. Iedere sponsor die toch meer wil, vindt natuurlijk wegen om, zonder de club rechtstreeks te betalen, zijn geld op de juiste plaats te invensteren. Bij voorbeeld het hierboven al genoem de pro forma op de loonlijst van het bedrijf plaatsen van de spelers. Daarnaast blijven er altijd de gefor tuneerde supporters, die niet te be roerd zijn hun spelers iets extra's toe te stoppen. Basketbal: niet langer alleen strijd om de bal maar vooral ook een strijd om de centen. Een tweede mogelijkheid om uit de problemen te komen, is dat de spon sors zelf met elkaar om de tafel gaan zitten en eens gaan overleggen hoe ze kunnen voorkomen dat ze elkaar het bestaan onmogelijk maken. He laas is ook dit niet meer dan een mogelijkheid. De grote zwakte van een dergelijke „gentleman's agree ment" is dat er maar één van de betrokkenen alle afspraken aan zijn laars hoeft te lappen, om alle bedoe lingen van de overige sponsors ge heel te ondergraven. Wanneer er een geldschieter naar voren komt, die geen enkele boodschap heeft aan het verlangen van de rest van de sponsors de kosten zo laag mogelijk te houden, omdat zijn enige doel is zo snel mogelijk kampioen te wor den, wat dat ook moge kosten. Nee, beter zou zijn helemaal over te stappen naar professioneel basket bal op Amerikaanse leest. In de Ver enigde Staten is de situatie zo dat degenen die een team wensen te kopen, of op te richten, zich dienen te melden bij de organisatie van de profteams, de NBA (National Bas- kettball Association). Deze organi satie wordt geleid door een zoge naamde „commissioner" met ver gaande bevoegdheden. Namens de al bestaande clubs onderzoekt hij in hoeverre de plannen van de poten tiële eigenaars serieus genomen moeten worden en dan vooral hoe veel geld aanwezig is en welke ga ranties zij op lange termijn kunnen geven. Bovenal let hij erop, wanneer zij een nieuw team wensen op te richten, of daar wel publieke be langstelling voor bestaat. Blijken er onvoldoende garanties gegeven te kunnen worden, qua financiën, of publieke belangstelling, dan ver biedt de „commissioner" hun een team te kopen, of op te richten. Het probleem van de gefortuneerde supporter kan door het instituut van de „commissioner", zij het in mindere mate. ook ondervangen worden. Zijn bevoegdheden reiken zo ver, dat wanneer een team het op het gebied van deze „sidedeals" te bont maakt, hij door middel van boetes kan ingrijpen en op deze wij ze eerlijker verhoudingen tussen clubs kan verzekeren. Een enorm voordeel van het Ameri kaanse systeem is dat het niet. of nauwelijks mogelijk is dat de rijkste club ook de beste spelers weet op te kopen, één van de grootste gevaren die de Nederlandse competitie be dreigt. Kort gezegd komt het Ameri kaanse systeem er hier op neer dat de slechtste club van het afgelopen seizoen, de beste speler van de Ame rikaanse universiteiten die de kweekvijver vormen voor de prof teams, mag maken. Al deze reglementeringen om die zaken te vermijden, die ook de con tinuïteit van het Nederlandse bas ketbal bedreigen: een onevenwichti ge competitie en de daarmee samen hangende terugval in publiciteit en clubs, die hun voortbestaan op het spel zetten in hun pogingen een be paalde speler te contracteren. Duidelijk is wel dat een en ander niet geheel in overeenstemming is met het hier geldende arbeidsrecht, maar dat zal bij topsport wel altijd het geval zijn. Immers, topsport concentreert zich op degenen die de topprestaties leveren, die mensen worden in de watten gelegd en krij gen de goede salarissen, maar be kommert zich niet om degenen die in de jacht op prestaties afvallen. Terwijl het arbeidsrecht er Juist op gericht is, degenen die het niet kun nen bolwerken te beschermen. Bezwaren Maar ook de NBB en de sponsors zullen tegen een Amerikaanse opzet hun bezwaren hebben. Vooral het verzet van de Bond zal fel zijn. Een ruiterlijke erkenning van het feit dat in Nederland spelers betaald worden, zou namelijk het einde be tekenen voor de topprestaties van het Nederlandse team en het presti ge dat de NBB daaraan ontleent. In de internationale basketbalwereld viert het schijnamateurisme nog hoogtij (ooit gevraagd naar de echt niet kinderachtige bedragen die in het Italiaanse basketbal betaald worden, herinnerde de voorzitter van de Italiaanse bond er aan dat het hier alleen om onkosten vergoe ding ging. tenslotte moesten topspe lers veel biefstukken eten") en zou den echte Nederlandse amateurs geen schijn van kans maken. Bovendien zou een dergelijke erken ning de Bond ook op een verlies aan subsidies komen te staan, omdat NOC en CRM alleen amateuraktivi- teiten wensen te subsidiëren. Het op poten zetten van een proforganisa- tie zou dus veel geld gaan kosten en het is maar de vraag of de sponsors bereid zouden zijn dit geld te fourne ren. Gezien het geringe aantal leden van de NBB de beperkte publieke belangstelling en de navenante pu bliciteit, zou het een investering op de zeer lange termijn worden en of de sponsors daar zin in hebben..? Winstbejag De kans dat de opbloei van het Nederlands basketbal kortstondig zal zijn, is levensgroot aanwezig en dat is dan niet het gevolg van de aktiviteiten van een aantal „indivi duele journalisten", zoals J an Berte- lings schijnt te denken, maar van het onbeschaamde winstbejag van een aantal sponsors, dat elke rege ling waarbij de ontwikkeling van het basketbal gebaat zou kunnen zijn onmogelijk maakt én een bas- ketbalbond die dat niet wil inzien. IMSTERDAM Het Sportfonds Leo van der Kar zal voor het lerst in 1977, daartoe mede financieel in staat gesteld door de Itichting nationale sporttotalisator, coaches/trainers uitzenden laar het buitenland om aldaar hun vakbekwaamheid te vergro ten. Er was door de sportbonden en opleidingsinstituten een Iwintigtal voordrachten bij het sportfonds Leo van der Kar hgediend, waaruit zes personen zijn geslecteerd met een om- ichreven opdracht tot rapporteting, opdat de uitzending voor de )etreffende nationale sportorganisaties het meest nuttige effect bplevert. De geselecteerde trainers/coaches ïijn: Mark Splint (1945), die zich in fle Nederlandse Rugby Bond met School-rugby bezig houdt. Hij gaat in Engeland een stage lopen bij de Rugby Football Union England. Karei Gietelink (1943), coach van de junioren- en adspiranten kernploeg Van de Budo Bond Nederland, die Zich aan de Sport Hochschule van Leipzig (DDR) op de hoogte gaat stellen van de Oostduitse trainings methoden. Marijke Dommerholt(1951), jeugdin- Structrice sector dressuur van de Ne derlandse Hippische Sportbond. Zij gaat een trainingsstage volgen bij de Duitse dressuur-expert Klimke. Peter Nicolaas Over (1944), trainer van de nationale jeugd- Volleybalploeg en docent examinator van de Nederlandse Vol leybal Bond. Hij zal enige tijd naar Polen of Hongarije gaan voor het volgen van een stage. Cor Smulders (1947), assistent trai ner van de centrale trainingsgroep van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. Hij gaat enke le weken naar Rusland om de trai ning van de Russische top-tumers mee te maken en te bestuderen. Albert Krook (1944), trainer van de DEN HAAG Op het Haagse schaatscentrum De Uithof zullen in het vervolg weer internationale wedstrijden mogen worden ge houden. De Internationale Schaats Unie (ISU) heeft de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsen rijders Bond (KNSB) schriftelijk laten weten dat de boycot, die gold sinds de periode van het profschaatsen, is opgeheven. De directie van De Uithof had de ISU onlangs laten weten zich te zullen houden aan de reglemen ten van de overkoepelende unie. BROEKMAN Het bevalt Kees Broekman best in West-Berlijn. Na vier jaar trai ner te zijn geweest van de Itali aanse ploeg, drie jaar van de Ne derlandse dames en drie jaar van de Zweedse equipe heeft Broek man (49) nu de jeugd op de kunstijsbaan in Berlijn onderzijn hoede. „Mijn contract loopt na dit sei zoen af", aldus de Europese kam pioen van 1953, „maar het staat al praktisch vast dat ik daama zal blijven. Ik vind het erg plezierig de jeugd hier op te leiden." Broekman heeft zich een bepaald doel gesteld: „Ik wil proberen Andreas Lemke en Dietmar Sem- ler. die beiden pas 17 jaar zijn, en de allrounder Thomas Nietsch, die 20 jaar is, in de Olympische ploeg voor 1980 te krijgen". Broekman ziet er weinig heil in bondstrainer te worden in West Duitsland. „Dan ben ik gedoemd zonder al te veel succes te werken. In Berlijn kan ik ongestoord mijn gang gaan. Als bondstrainer zou ik niet meer dan een soort rondreizende prediker zijn". De voormalige trainer van de Westduitse bond, de Noor Thor- mod Moum, zei dit weekeinde nog tijdens de internationale sprintwedstrijden in Berlijn over Broekman: „Hij heeft in Berlijn prima werk geleverd. Zo n Diet mar Semler is bijvoorbeeld in een jaar enorm vooruitgegaan". JORRITSMA Jorrit Jorritsma zal zich dit sei zoen bezig houden met de trai ning van de leden van de Westduitse schaatsvereniging TSV 1861 Straubing uit Beieren. Jorritsma is de laatste jaren trai ner geweest van de Canadese se lectie. Hij stond na het vorig sei zoen op de nominatie Gerard Maarse als trainer van de Neder landse dameskemploeg op te volgen. KAKEL GIETELINK dames kernploeg van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond. Krook gaat op aanbeveling van de schaatstrainersverenlging het speci ale atletiek-onderdeel van deschaat- straining volgen aan de Sporthochschule in Leipzig. Het sportfonds Leo van der Kar zal zijn activiteiten t.a.v. jeugdige sporttalenten, die voor trainingssta ges worden uitgezonden blijven voortzetten. ROOSENDAAL - De Nederlandse Cathy van der Mije zal met de Bul gaarse Tatjana Lematsjko in een tweekamp uit moeten maken wie mag deelnemen aan het kandidaten toernooi om de wereldtitel schaken voor dames. Cathy van der Mije ein digde in het in Roosendaal gehou den interzonetoernooi op een gedeel de derde plaats. Uit het interzonetoernooi dat giste ren werd afgesloten plaatsten de Russische Elena Asjmilovskaja en de Israëlische Alle Koesjnir zich rechtstreeks door op de eerste twee plaatsen beslag te leggen. De ulUlagen van de partijen voor de dertiende en laatste ronde Tatjana Fomlna (Ruall-Zsuzsa Veröczl (Hongl 1-0. Elena Asjmilovskaja (Ruell- Cathy van der Mije (Ned) 0-1. LoedmUla Belave- netsj (Rusl)-Alla Koesjnir (Israel) '/i-'/a. MUunka Lazarevlc (J sl)-Ruth Orton (VS.) '/>-'/>, Rlta Ora- mlgnanl (It)-Jana Harston (Eng) 0-1, Corry Vre- ken (Ned)-Ilse de Caro (Col) 1-0, Tatjana Le matsjko (Buli-Chrlstlna d'Ollvclra (Bral 1-0. Eindstand: 1 Asjmilovskaja 0'/» pnt. 2 Koesjnir 9''i pnt, 3/4. Van der Mije en Lematsjko 9 pnt, 5. Veröczl 8V> pnt, 6 Harston 7'/» pnt. 7 Belave- netsj 7 pnt. 8/9 Lazarevlc en Fomlna belden 8'/i pnt. 10 Vreeken 5'/j pnt, 11 Orton 5 pnt. 12 De Ollveira 4 pnt. 13. De Caro 2'/» pnt. 14. Oramlg- nanl 1 pnt IJSHOCKEY - Tilburg Trappers is uitge schakeld voor het toernooi om de Europa Cup door een nederlaag (4-7) ln en tegen Lagnau (Zwl). In de eerste wedstrijd hadden de Tllburgers al met 5-8 verloren VOETBAL FC Homburg dat een klasse lager speelt, heeft de Bundcsllgavereniging Karlsruhe 8C uitgeschakeld voor de Duitse beker door een zege in het overgespeelde duel: 1-0 Het duel moest overgespeeld wor den nadat In de vorige wedstrijd een KarUruhe-speler. nadat hij bulten de lijnen behandeld was. zich niet weer bij de scheidsrechter had gemeld, maar gewoon weer mee was gaan doen Hij gal toen de voorzet waaruit Karlsruhe 2-0 scoorde SCHAATSEN De 20-Jarlge Oostduitse Helke Lange. In 75 tweede bij het we reldkampioenschap sprint, moet wegens een blessure stoppen. SKI In Cortina d'Ampezzo won Annema- rle Moser-Proell een afdaling, tellend voor de strijd om de wereldbeker. KIEZEN Westduitse Journalisten hebben Rosl Mlltermaler en Oregor Braun uitgeroe pen tot aportmensen van 1976 Rosl won tijdens de winterspelen twee gouden medail les. Oregor (leute er in Montreal ook twee bij elkaar. DEN HAAG (ANP) De kans is groot, dat er binnenkort geen Nederlandse Amerikanen meer mogen worden opgesteld in de nationale basketbalploeg. De Nederlandse Basketbal Bond heeft onlangs een brief ontvan gen van de internationale fede ratie (FIBA), waarin nieuwe reglementen staan omtrent de nationaliteit van spelers. Belangrijkste verandering is, dat iedereen die uit een ander land komt als buitenlander wordt beschouwd. Dat bete kent, dat bondscoach Jan Janbroers geen beroep meer zal kunnen doen op de zogenoemde Nederlandse Amerikanen, die de laatste jaren zo'n belangrijke rol hebben gespeeld bij de suc cessen van het Nederlands he renteam. NBB-voorzitter Jan Berteling toonde zich hevig verontwaar digd over het schrijven van de FIBA. ,,Hct is vreemd, dat zo'n ingrijpende verandering in een simpel briefje wordt medege deeld. Hij hebben de FIBA dan ook een brief teruggestuurd, waarin wij drie vragen hebben gesteld: a) Hoe moet deze regel worden geïnterpreteerd? b) Kan dat nu zo maar? en e) Rea liseert men zich, dat de ploegen van een aantal landen (Neder land, Griekenland, Israël) zeer verzwakt zullen worden? Ik heb een idee, dat dit besluit is geno men onder druk van de Oosteu- ropesc landen. In Amerika wo nen veel Tsjechen, Polen enz. Deze landen hebben echter nog geen beroep gedaan op spelers en zien nu, dat andere landen met sprongen vooruitgaan." Wanneer de FIBA voet bij stuk houdt, zal het ongetwijfeld be tekenen, dat landen als Neder land, Griekenland, Israël, maar ook België, Frankrijk. West- Duitsland en Zwitserland inter nationaal een flinke stap terug zullen moeten doen. Vooral Is raël, dat iedereen van joodsen bloede, die naar Israël emi greert, als Israëli beschouwt en tot de sterkste landen van Euro pa behoort, zal het nodige mer ken van de nieuwe regel. De verwachting is echter, dat het( laatste woord over deze zaak nog niet zal zijn gesproken. Veel landen zullen ongetwijfeld in opstand komen, vooral omdat deze maatregel niet in over eenstemming is met de wettelij ke bepalingen, die in de diverse landen gelden. ADVERTENTIE BREDA - PSV heeft de 23-jarige linkerspits Tom Smits van NAC uit Breda gekocht. Sinds afgelopen maandag onderhandelde PSV bui ten het bureau Inter Football om met NAC en Smits. Dit tot groot ongenoegen van IF en directeur Coster. Gistermiddag kwamen beide betrok ken clubs en Smits tot een definitie ve overeenstemming. Het transfer- bedrag is niet officieel bekend ge maakt. maar zou rond een half mil joen gulden liggen. Tom Smits is vanaf morgenmiddag gerechtigd om voor zijn nieuwe ver eniging uit te komen. Mogelijk maakt hij dan komende zondag zijn debuut bij de Eindhovenaren in het inhaalduel tegen AZ'67. LONDEN (ANP) - Van de 92 vereni gingen in de Engelse Football Lea gue staan er slechts vijf niet in de „rode cijfers". Alleen Arsenal. Leeds United, Liverpool. Manchester Uni ted en Manchester City hebben nog kapitaal. Volgens het handelsregister in Londen, alle Engelse clubs immers zijn nv's, is er bij 87 clubs uit de league een totaal tekort van zo'n zestig miljoen gulden. Bij de becijfe ring is geen rekening gehouden met de transferwaarde van de spelers die in dienst zijn en met de waarde van stadions en opstallen. Chelsea, lijstaanvoerder in de twee de divisie, heeft de grootste schuld. Op stamford Bridge is de accommo datie verbeterd en werd een nieuwe tribune gebouwd, het gevolg Is dat Chelsea nu een tekort heeft van ruim dertien miljoen gulden. Stad genoot Crystal Palace is. op afstand, tweede met een schuld van vijf mil joen gulden. 'De justitie was hardho rend'. schreef mr. Abel Herzberg in de Tijd over Menten Van Agt reageerde met een brief die nu wordt gepubliceerd, mét Herz- bergs antwoord: 'Hebben wij niet genoeg aan de Drie van Breda Herman van Run op het CDA- congres Spaanse ille galen 'Socialisme is Span- je's enige kans' De infla tie van de oliedollars OorlogsgeheimCoven try werd bewust opgeof ferd Het gevecht om de nieuwe King Kong De gekookte eieren van Virgi nia Woolf Waarom nog katholiek onderwijs? H J. Neuman over de 'aardige man' Cyrus Vance Jan Mulder: Van Hane- gem moet blijven Bon voor proefabonnement I S weken de Tijd voor S gulden. adres: c «Urn:I Zonder posUegel renden een de Ti|d. Antwoordnummer 6, Amsterdam Betaling ne ontvangst ven acceptgiro. Overal te koop: I 2.-. J^bonnementen: tel. 020 - 23 39

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13