UNIEKE TROUW/JUBILEUMBOOTREIS PER S.S. CALYPSO VIER HET 10-JARIG JUBILEUM MEE VAN 21 OKTOBER T/M 10 NOVEMBER 1977 VANUIT... ROTTERDAM (21 DAGEN VANAF 1590,-) I Zoals velen reeds weten bestaan de TROUW/KWARTET- reizen In 1977 precies 10 Jaar. En met gepaste trots kijken wij terug op al die jaren, waarin duizenden Trouw-lezers per vliegtuig of per boet met ons op reis gingen. Jubileren is echter niet alleen een kwestie van terugblikken; een jubileum moet ook gevierd worden. Daarom verheugt het ons bijzon der u een jubileumaanbod te kunnen doen in de vorm van een fantastische bootreis, die naar onze mening de kroon gaat vormen op 10 jaar TROUW-reizen! De grootste verrassing van deze nieuwe reis? Eerlijk gezegd weten wij dat zelf niet. Misschien het prachtige passa giersschip CALYPSO dat wij charterden ofwel het feit dat de reis In Rotterdam begint? Of de met zorg samengestelde route met o.a. bezoeken aan Lissabon, Cairo, Jeruzalem, Athene en Rome? Nogmaals, het is moeilijk te zeggen wat het grootste pluspunt is. Wel staat vast dat het een uitzonderlijke reis belooft te worden! Een feestelijk gebeuren, waarin wij u graag tegen betaling van een feestelijke prijs willen laten delen. Gedurende de reis zal de comfortabele CALYPSO uw drijven de hotel zijn. Na elke excursie keert u weer in uw eigen hut terug en dat betekent dus geen gepak met koffers onderweg. Het hele schip Is airconditioned en alle hutten zijn voorzien van een eigen badkamer. Daarnaast biedt het grote passa giersschip met haar vele salons, zwembaden, het theater en bars veel ontspanningsmogelijkheden. Meer daarover elders in deze aankondiging. Een grote staf zal de Jubileumreis begeleiden. Aan boord zal vooral tijdens de dagen op zee een programma worden georganiseerd, dat met name is bedoeld als voorbereiding op de vele plaatsen die tijdens de reis worden bezocht. Hiervoor hebben dr. L. Biegel (bekend Midden-Oosten-deskundige) en ds. B. J. Aalbers (velen ongetwijfeld nog bekend als studielei der van de PAULUSREIS) In definitief hun medewerking toegezegd. Los daarvan zullen oud-deelnemers aan boord veel bekende gezichten zien onder de reisleiding. Als u voorkeur voor een bepaalde reisleid(st)er hebt, vermeldt u dat dan op het aanmeldingsformulier. HAIFA ASHDOD ALEXANDRIE REISPROGRAMMA 1ste dag Vertrek per CALYPSO uit Rotterdam (Wilhelminakade) om 12.00 uur; Welkomstdiner; 2e dag Op zee; kennismakingsbijeenkomsten voor de groepen; 3e dag Op zee; voorbereiding op excursie naar Lissabon; 4e dag Aankomst te Lissabon (07.00 uur); excursie naar Lissabon en omgeving; vertrek uit Lissabon om 24.00 uur; 5e dag Op zee; passage Straat van Gibraltar; 6e dag Op zee; 7e dag Op zee; voorbereiding op excursie Malta; Se dag Aankomst te Malta (07.00 uur); ochtend- of middagexcursie over het eiland; vertrek van Malta om 24.00 uur; 9e dag Op zee; 10e dag Op zee; voorbereiding op excursie Alexandria; 11e dag Aankomst Alexandrië om 07.00 uur; dagexcursie naar Cairo en de piramiden in de omgeving; vertrek uit Alexandrië om 18.00 uur; 12e dag Aankomst te Ashdod (Israël) om 09.00 uur; dagexcursie naar Jeruzalem en tegen de avond gaan wij weer aan boord in Haifa; 13e dag Dagexcursie vanuit Haifa naar het Meer van Galllea met onderweg bezoeken aan Acco, Nazareth en Tiberias; ver trek om 18.00 uur uit Haifa; 14e dag Op zee; voorbereiding op excursie Epheze; 15e dag Aankomst te Kusadasi (Turkije) om 09.00 uur; dagexcursie naar Epheze en Smyrna; om 18.00 uur inscheping en vertrek uit Izmir; 16e dag Aankomst te Piraeus om 08.00 uur; dagexcursies (naar keuze) naar Athene (Acropolis) en Kaap Sunion; Korinthe of Delphi; vertrek uit Piraeus om 24.00 uur; 17e dag Op zee; voorbereiding op excursie Rome; 18e dag Op zee; slotbijeenkomsten van de groepen; in de avond presenteert de bemanning een show; 19e dag Aankomst te Civitavechia om 08.00 uur; dagexcursie naar Rome (St. Pieter, forum, Collosseum, etc.); vertrek uit Civitavechia om 20.00 uur; 20e dag Aankomst te Genua om 09.00 uur; ontscheping en vertrek in de loop van de middag per speciale TROUW-trein naar Nederland; 21e dag Aankomst in de loop van de ochtend te Arnhem; einde van de reis. reissom Ondanks het feit dat prijsstijgingen overal aan de orde van de dag zijn kan deze jubileumreis worden aangeboden voor een basispnis van 1590,-- p.p. In dit bedrag is begrepen: Bootreis vanuit Rotterdam door de Middellandse Zee tot Genua met volledige verzorging, met uitzonde ring van fooi aan de be manning; Accommodatie aan boord in een 4-persoons hut met douche en toilet; Alle maaltijden; Treinreis Genua-Arnhem met volledige verzorging; Deelname aan programma aan boord. Uitvoerige routebeschrij ving en verdere documen tatie. Voor accomodate in een 3-persoons hut wordt een toeslag van 200.-- p.p. bere kend en voor een 2-persoons buitenhut een toeslag van 400,-- p.p. Dan bevin den zich aan boord nog een aantal extra ruime 2-persoons hutten op het A-dek waarvoor een toeslag van 600.» p.p. is verschuldigd. Toewijzing van de hutten geschiedt In volgorde van binnenkomst van de aan meldingen De verzorging aan boord van de CALYPSO is voor iedereen gelijk. Wij atlenderen u erop dat de basisprijs van 1590.-- gehandhaafd blijft tot 1 januan 1977. Daarna wordt de reissom met 100,-- verhoogd. excursies In de diverse aanloophavens worden ex cursies georganiseerd. LISSABON Dagexcursie naar de fraaie Portu gese hoofdstad aan de Taag met de beroemde Belémtoren, kleurrijke straten, spuitende fontljnen en mooie parken. Kosten 50,p.p. Ochtend- of middagexcursie over dit Interessante eiland In de Mid dellandse Zee met uiteraard een bezoek aan de hoofdstad Valletta. Kosten 20.-- p.p. ALEXANDRIA Dagexcurele naar de Egyptische hoofdstad Cairo met o.a. bezoek aan de Citadel en natuurlijk aan de In de omgeving van de stad gele gen piramiden en sfinx. Kosten 90." p.p. JERUZALEM Na ontscheping in Ashdod dag tocht naar Jeruzalem met o.a. be zoek aan de Klaagmuur en Tem pelplein en vervolgens tocht van Jeruzalem vla Tel Aviv naar Haifa, waar tegen de avond wordt Inge scheept op de CALYPSO. Kosten 50,-- p.p. GALILEA Dagtocht vanuit Haifa naar het bezoeken aan Acco, Nazareth en Tiberias, Kosten 50,-- p.p. KUSADASI Dagtocht vanuit het Turkse Kusa dasi naar de prachtige opgraving van het oude Epheae. Na bezichti ging tocht per touringcar naar het oude Smyrna, waarna inscheping op de CALYPSO te Izmir Kosten 60.-- p p. Israël Jubileumvliegreizen In recordtijd volgeboekt De Jubileumvliegreizen naar Israël die wij op zater dag 4 december jl. aankon digden zijn in recordtijd volgeboekt. Voor de 14- daagse vliegreis van 2 t/m 15 maart 1977 waren na 3 dagen al geen boekingen meer mogelijk, terwijl de 10-daagse vliegreis (7 t/m 16 maart 1977) na 5 dagen helemaal was volgeboekt! Eventuele belangstellen den kunnen uitsluitend nog op een wachtlijst wor den geplaatst. In daza aanloophaven kan worden gekozen uit verschillende deg- tochten: a) Dagexcursie naar Athena (be zoek o.a. aah Acropolis) en Kaap Sunion, gelegen op het zuidelijkste puntje van Attlca. Kosten 60,-- PP- b) Dagexcursie naar het oude en moderne Corlnthe. Tijdens deze tocht wordt het Kanaal van Co rlnthe gepasseerd. Kosten 60.-- P-P- c) Dagtocht vanuit Piraeus naar het oude Delphi, dat destijds als plaats van het beroemde orakel grote be kendheid genoot. Kosten 60.-- PP- Dagtocht vanuit Civitavechia naar de Italiaanse hoofdstad Rome, met bezoeken aan de St. Pieter, het Forum en het Colloseeum. Kosten 60,-- p.p. Alle excursies zijn volledig verzorgd (ook maaltijden onderweg) en alle tochten worden begeleid door Neder landse reisleiders, eventueel geassis teerd door plaatselijke gidsen. De mo gelijkheid bestaat om op de excursies afzonderlijk In te tekenen. Deelnemers die zich echter aanmelden voor alle acht excursies ontvangen een reduc tie van 60,-- op de kosten van het totale excursiepakket. Dat houdt In dat zij In plaats van 430,- slechts 350.- voldoen. Voor de excursies kan men zich uitsluitend vooraf In Nederland opgeven. Daartoe ontvangt men tijdig een opgaveformuller. wie kunnen deelnemen? Deelname aan de Jubileumreis staat in de eerste plaats natuurlijk ooen voor abonnees van de TROUW/KWARTET- bladen, waarbi| oud-deelnemers een streepje voor zullen hebben indien zij zich tenminste snel aanmelden. Belangstel lenden adviseren wij met klem niet te lang met aanmelding te wachten Uit ervaring weten wij dat de belangstelling voor dit soort reizen erg groot is en dat zal zeker voor deze jubileumreis het geval zijn Bovendien is het van belang te weten dat de basisprijs van f 1590,- met ingang van 1 januari 1977 met 100.-- p.p zat worden verhoogd. aanmeldingen f Voor aanmeldingen verzoeken wij u uitsluitend gebruik te maken van het hierbij afgedrukte aanmeldingsformulier. Vult u het s v p. duideli|k met blokletters in? Inschrijving geschiedt in volgorde van binnenkomst. Alleen schriftelijke aanmel dingen worden In behandeling genomen. Voor aanmelding van mederelzende echtgenote, vriend of vriendin is een aparte ruimte gereserveerd. Indien het formulier voor twee personen van toe passing Is. dienen beiden het ook te ondertekenen. Alle deelnemers ontvangen persoonlijk bericht van Inschrijving. Is de reis volte- kend. dan ontvangt men ook daarvan schriftelijk bericht. In een dergelijk geval wordt u desgewenst op een wachtlijst geplaatst. annuleringsverzekering Alle deelnemers worden geacht over een goede gezondheid te beschikken en tegen de inspanningen van een dergelij ke reis bestand te zijn. Niettemin bestaat de mogelijkheid dat men van deelname aan de reis moet afzien door plotselinge zieke of anderezins. Men kan de financiële risico's van een plotselinge annulering verzekeren d.m.v. een annuleringsverze kering. De premie van een dergelijke verzekering bedraagt voor de TROUW/ jubileumreis 30 - per persoon, te vol doen samen met de eerste betaling van de reissom onmiddellijk na inschrijving. Deze annuleringsverzekering dekt alle annuleringskosten voorzover deze hel gevolg zijn van overmacht. Daaronder valt overlijden of ernstige ziekte respec tievelijk ernstig ongevalsletsel van verze kerde of diens naaste niet-medereizende familileden In de eerste en tweede graad. Het sluiten van een dergelijke varzeke ring wordt dringend aanbevolen. Indien men namelijk niet over een annu leringsverzekering beschikt zi|n bi| een plotselinge annulering per persoon de volgende bedragen verschuldigd: bij annulering tot 3 maanden voor vertrek 30.- bij annulering tussen 3 maanden en 1 maand voor vertrek 10% van de reissom; bij annulering van 1 maand en 1 week voor vertrek 25% van de reissom; bij annulering binnen 1 week voor vertrek 75% van de reiBSom betalingen De reissom wordt in 3 termijnen voldaan Na ontvangst van ons bencht van in schrijving betaalt men een eerste termijn van 300,-- p.p.. eventueel vermeerderd met de premie van de annuleringsverze kering ad 30.-- p.p. Per 1 april 1977 dient een tweede termijn van 500.-- p.p te worden voldaan, terwijl het restant van de reissom per 1 september 1977 op onze girorekening dient te worden over gemaakt. Alle bedragen gelieve men te storten op girorekening 464596 ten name van het Instituut voor Internationale Ex cursies te Bergen (NH) met duidelijke vermelding van de desbetreffende reis en het deelnemersnummer. verantwoordelijkheid De verantwoordelijkheid voor de uitvoe ring van deze jubileumreis berust ook nu weer bij het Instituut voor Internationale Excursies. Postbus 54 te Bergen (NH) Eventuele correspondentie dient men ook rechtstreeks aan dit adres te richten. Oringend worden de deelnemers ver zocht de korrespondentie tot het uiterste te beperken. De deelnemers ontvangen over de reis en alle bijbehorende zaken tijdig bericht. Wijzigingen moet het Insti- tuut J jubileumreis voor feestprijs In de aanhef van deze aankondiging merkten wij op, dat deze jubileumreia een feestelijk gebeuren belooft te wor den, waarin wij u graag tegen betaling van een feestelijke prijs willen laten delen. Dat deze opmerking geen fabeltje is willen wij u aan de hand van enkele voorbeelden trachten duidelijk te maken: Op basis van de tarieven die de rederij voor de CALYPSO normaal hanteert zou de basisprijs voor een reis als onze Jubileumreis (los van treinreis uiteraard) voor een 4- persoons hut neerkomen op 2400,-- p.p. Normaal wordt voor een 3-persoons hut een toeslag p.p. berekend van 600 (TROU W-rels 200,p.p.), terwijl een 2-persoons hut 1600,-- lot 2000,-- per persoon extra kosten (TROUW/- reis 400," of 600,-- p.p.) Met ia maar dat u het weet! - Jt .n'r! 61

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8