Verloren jaren voor zuivel Twijfels over wetsontwerp Koopsom verzekeringen Markberichten Scheepvaart heeft „Den Haag" nodig Lubbers wil bundeling buitengaatse activiteit RSV, IHC en De Groot Verlanglijst voor nieuwe landbouwcommissaris McKinsey onderzoekt mogelijkheden "ir randstad uitzendbureau IPS overweegt tejaardenhypotheek OPEC-vergadering toch op 15 december „Staatssecretaris schoot over doel heen" Dreigend tekort bouwmaterialen Syrië en Jordanië bereiden unie voor Beurs van New York Grotere verliezen schadeverzekeraars pNDERDAG 9 DECEMBER 1976 .18 K FINANCIËN/ECONOMIE TROUW/KWARTET S17/H 19 (fan een onzer verslaggevers pEN HAAG Voor de Europese zuivelpolitiek is 1976, evenals (975, een verloren jaar geworden. Tot deze sombere conclusie Iwam voorzitter drs H. Schelhaas van het Produktschap voor juivel gisteren in de bestuursvergadering. Als ooreaak noemde ïij het feit, dat er nauwelijks iets is veranderd in de Europese juivelpolitiek. forig jaar om deze tijd. aldus de heer Ichelhaas. praatten wij over precies jezelf de maatregelen als thans; paatregelen die toen naar onze me ling dringend genomen moesten korden, ja zelfs lang genomen had- jen moeten zijn. pe heer Schelhaas moest echter jaststellen, dat cle oogst aan zuivel- aolitiek uitermate karig is geweest: (en zeer omstreden cautieregeling (oor mager melkpoeder en het be- jluit (waarvan de uitvoering nog lauwelijks ter hand is genomen) tot jen „bepaald nog niet indruk wekkend" voedselhulpprogramma. Crisissituatie j was het eens met dr Wagner van e Duitse boerenbond dat, indien er ?in vorig jaar een premieregeling joor het niet op de markt brengen lan melk was getroffen, in 1977 en 1978 niet gesproken zou hoeven wor den van een crisissituatie in de Euro pese zuivelsector. Bij een passende zuivelpolitiek zouden er, aldus de voorzitter, nauwelijks nog over schotten zijn. Hij weet de huidige situatie aan de stagnatie in de Euro pese eenwording, waarvan zowel alle vergaderingen van de Raad van Landbouwministers als de recente Europese top duidelijke demonstra ties zijn geweest. De melkaanvoer in de Europese Ge meenschap zal, ondanks de uitzon derlijk droge zomer, ruim twee pro cent groter zijn dan vorig jaar. De melkpoedervoorraad is op dit mo ment „slechts" 130.000 ton en de botervoorraad 92.000 ton groter dan vorig Jaar. Wat mager melkpoeder betreft tekende hij bij deze „relatief niet ongeunstige" ontwikkeling aan, dat het grootste deel van het gepro duceerde mager melkpoeder ver kocht moet worden aan de kunstkal- vermelksector. De botermarkt is al- Drs. H. Schelhaas: „Er hadden nauwelijks overschotten hoeven zijn." leen „min of meer" in evenwicht doordat de boter in Engeland nog tegen ongeveer de helft van de EG- prljs kan worden verkocht. Duidelijke wensen Gezien de stagnatie in de Europese zuivelpolitiek legde de heer Schel haas de nieuwe landbouwcommissa ris (Vredeling?) een aantal duidelijke verlangens voor, namelijk: Een meer effectieve procedure voor het nemen van beslissingen ten aanzien van de Europese zuivelpoli tiek („anders dreigen er nog meer verloren Jaren"); Het bewuste stimuleren van de verkoop („een stimulering van de vraag naar zuivelprodukten Is verre weg de beste oplossing voor de huidi ge zulvelproblemen"); Naast een onmiddellijke invoering van een premieregeling voor het niet in de handel brengen van melk, is vooral een afbouw van de bestaande melkpoederberg dringend nodig. Tot slot van zijn toespraak bracht de heer Schelhaas een eresaluut aan de scheldende landbouwcommissaris Lardlnols. „Hij verdient het, dat er op de laatste vergadering van de Europese Raad van Landbouwmi nisters die hij bijwoont op 20 en 21 december, een concreet besluit wordt genomen over de door hem gedane (sanerings) voorstellen. Al was het alleen maar bij wijze van afscheidsgeschenk," aldus de heer Schelhaas. DEN HAAG Minister Lubbers wil dat Kijn-Schelde-Verolme. IHC-Holland en De Groot Zwijndrecht hun buitengaatse activi teiten (offshore) gaan bundelen. Hij heeft de drie ondernemingen uitgenodigd mee te werken aan de uitwerking van een plan tot bundeling. Als coördinator van dit plan zal optreden mr. drs. H Langman. voorganger van Lubbers als minister van econo mische zaken en nu lid van de raad van bestuur van de Algemene Bank Nederland. "Als tijdelijke boekhouder heb ik het naar mijn zin, maar het liefst wil ik een vaste job in de horeca Johan van de Pol (27) uit Bennekom verliet na drie jaar de H.B.S., stapte over op de avond mulo en vervulde overdag een ad ministratieve baan bij een verffa- briek in Ede. Haalde daarna zijn praktijkdiploma Boekhouden en ging vervolgens de dienst in. Na deze periode kocht hij een cafetaria, die hij om gezondheids redenen van zijn vrouw moest ver kopen. Hij stapte bij Randstad in Arnhem binnen, waar men zorgde voor een baan als boekhouder bij de Heidemij, waar hij met plezier werkt. 't Liefst zou hij een vaste job als vertegenwoordiger bij een Horeca bedrijf hebben. Tot die tijd werkt hij via het uitzendbureau, dus kan hij rustig de markt verkennen. DEN HAAG De Nederlandse reders zullen in toenemende mate „Den Haag" nodig hebben. Ze zijn dan ook verheugd, dat de regering maatregelen (investeringspremies) genomen heeft om de maritieme bedrijvigheid voor Nederland te behouden. )it zei ir. W. H. Brouwer, voorzitter :an de Kon. Ned. Redersvereniging KNRV) en directeur van Shell Tan iers in de algemene ledenvergade- ïng van de KNRV. In zijn betoog ;ing de KNRV-voorzitter in op de leiging om de nationale scheepvaart beschouwen als eerste ipdrachtgever voor de nationale cheepsbouw. De Nederlandse cheepvaart heeft hieraan tot op ze- :ere hoogte meegewerkt door zich tereid te verklaren de scheepsbou wers voor hun orders de kans te even als eerste op een opdracht in e tekenen. (Zoals bekend heeft de Volgens Langman hebben RSV, IHC en De Groot op zich genomen de mogelijkheden van het plan te be studeren. In het oriénterend overleg tussen de heer Langman en de on dernemingen is de behoefte naar vo ren gekomen het op de uitwerking van een plan gerichte onderzoek te laten verrichten door externe advi seurs. Het adviesbureau McKinsey zal deze opdracht krijgen. Doel van het onderzoek is na te gaan of door een offshore-bundeling van de drie ondernemingen plus eventu eel ander bedrijven de internationa le concurrentiepositie versterkt kan worden. Met name moet hierbij gelet worden op de continuïteit en de werkgelegenheid. teerd. De bevindingen van het on derzoek worden gerapporteerd. De bevindingen van het onderzoekteam zullen tijdig ter kennis worden ge bracht van de ondernemingsraden van de betrokken ondernemingen. Een stukje informatie over motieven en mogelijkheden van mensen die tijdelijk werk ambiëren. CAO en tijdelijke arbeid. Tijdelijke arbeid heeft binnen de totale werkgelegenheid, in de laatste 10 jaar. een opmerkelijke ontwikkeling doorgemaakt. Een voorname reden hiervoor was de stabiliserende invloed van het inzetten van tijdelijke werk nemers op de werkgelegenheid voor het vaste personeel. Gelijk tijdig groeide de vraag naar meer gespecialiseerde functies binnen organisaties en bedrijfsleven Hierop kon "tijdelijke arbeid" positief reageren met een steeds breder scala van "tijdelijke" specialisten. Door deze ontwikkeling ont stond de behoefte tot duidelijker positionering van tijdelijk werk en van de uitzendkracht De belangrijk ste bijdrage tot verduidelijking vormde het tot stand komen (per 1 januari 1972) van de "Collectieve Arbeidsovereenkomst voor Uit zendkrachten in de kantoor- en administratieve sector". Dezë~ CAO is nog steeds van kracht en is bindend voor alle uitzendbureaus. Voor de industriële sector is door de Algemene Bond Uitzend bureaus (A.B.U.) sinds ljuli 1976 een "Regeling Arbeidsvoorwaarden voor geschoolde en ongeschoolde arbeid" opgesteld, die bindend is voor ABU-leden. Hierin wordt aan sluiting gezocht op bestaande in dustriële CAO's en afspraken per bedrijf. In de (para)medische sector hanteert men geen CAO maar de zeer duidelijk vastgestelde tarie ven en arbeidsvoorwaarden van de Nationale Ziekenhuis Raad. Deze arbeidsvoorwaarden gelden als richtlijn voor alle leden van de Algemene Bond Uitzendbureaus Door duidelijke regelingen over honorering en arbeidsvoorwaarden is tijdelijke arbeid uitgegroeid tot een volwassen en belangrijke functie binnen de totale werkge legenheid. Integrale tekst beschikbaar op aanvraag. De Intercedente Hetty Louwaard uit Arnh heeft al heel wat ervaring. N 4t 4-jarige MAVO ging ze naar Fran krijk als au-pair, keerde na een jaar terug en begon als tijdelijke telefoniste via Randstad. Kort daarna bood Randstad haar een vaste baan aan als intercedente. Ze doet nu in Arnhem - samen met een collega - de administratieve en (para)medische unit. Interce deren betekent voor Hetty dat ze zowel de wensen van de uitzend kracht als van het bedrijf goed kent en die ook daadwerkelijk in praktijk brengt. Dit vraagt men senkennis. inzicht en flexibiliteit. Eigenschappen die nodig zijn om zowel uitzendkracht als bedrijf- tot wederzijdse tevredenheid - tijdelijk tot elkaar te brengen. Prognose DEN HAAG De Rijkspostspaar bank overweegt met een nieuwe hy potheekvorm te komen, namelijk de .open-ended mortgage". Drs. J. P. Matthijsse, directeur van de Rijkspostspaarbank, heeft dit mee gedeeld in „Welwezen", blad van de Verzekeraars. Deze hypotheekvorm dient om gepensioneerden of men en, die wat eerder met werken wil- en ophouden, gedurende een be perkte periode (maximaal 10 jaar) (en aanvulling op hun pensioenin- tomen te verschaffen door de ver trekking van een krediet (met bij- Voorbeeld maandelijkse uitbetalin- ;en) op onderpand van hun woning. Iet een dergelijke hypotheekvorm wordt in Engeland reeds gewerkt, zij let nog niet op grote schaal. Nederlandse scheepvaart voor 3,5 miljard aan scheepsbouwplannen bij de overheid gelegd.) Toch vindt de heer Brouwers, aat hiermee een gevaarlijk pad is inge slagen. Hij wijst erop, dat deze natio nale koppeling van belangen nooit kan inhouden dat de Nederlandse reder voor zijn schip een hogere prijs zou moeten betalen dan zijn concur rent, die een vergelijkbaar schip zou bestellen bij een buitenlandse werf. Daarbij komt nog, dat iedere be scherming op het ene gebied, wordt vergolden op een ander gebied. Zo merkt de reder, die een ander land een opdracht onthoudt, dat een ver- voersopdracht uit dat land aan hem voorbij gaat. In de relatie tussen industrielanden en de rest van de wereld signaleerde de heer Brouwers een aantal marktveranderingen, die voor de zeevaart van belang zijn. In de eerste plaats noemde hij het verschijnsel van toenemende kartelvorming van grondstofleveranciers. De hogere grondstofprijzen, die hiervan het ge volg kunnen zijn. geven die landen de ruimte een hogere vergoeding te bieden voor de vervoersprestatle. In de tweede plaats is er de toenemen de neiging van grondstofproducen ten ook half- of eindprodukten te vervaardigen. Verder is er de inter nationale arbeidsverdeling met als gevolg veranderde vervoersstromen. Zo gingen katoentjes vroeger van Twente naar het Verre Oosten. Nu is dit omgekeerd. Langman en de drie ondernemingen vragen in hun opdracht aan McKin sey om een prognose van de ontwik keling op de offshore-markt in de komende vijf a tien Jaar. Daarnaast hebben zij het adviesbureau verzocht 1. Ontwikkeling en beoordeling van de beste wijze van marktvoorzie- ning, voortbouwend op een bunde ling van in Nederland aanwezig ken nis en capaciteit. 2. Uitwerking van voorstellen over opzet, structuur en kader van een samenwerkingsverband tussen de betrokken ondernemingen. 3. Prognose van de te verwachten resultaten en invloeden op de werkgelegenheid. Medio 1977 zal naar verwachting over dit onderzoek worden gerappor- CARACAS De vergadering van de Organisatie van Olie Exporteren de Landen (OPEC) waarop de beslis sing moet vallen over de verhoging van de olieprijs zal toch op 15 de cember in Qater beginnen. Dat heeft de Venezolaanse olieminister. Va lentin Hernandez, verklaard. De laatste tijd is van allerlei kanten voorspeld dat de vergadering van de OPEC niet op 15 december zou be ginnen. zoals de bedoeling was, maar zou worden uitgesteld. De re den van het uitstel zou zijn dat de OPEC het resultaat van de Noord- Zuid-dialoog in Parijs wilde afwach ten. Hernandez zei echter dat de OPEC-landen hebben besloten toch op 15 december bijeen te komen, aangezien zij ervan uitgingen dat de slotvergadering van de Noord-Zuid- dialoog zal worden uitgesteld. DEN HAAG Prof. dr J. H. Christiaanse, hoogleraar in het belastingrecht en Eerste-Kamerlid voor de ARP is weinig ingenomen met het wetsontwerp dat rente wil belasten van levensverzeke ringen met spaarelement als minder dan 20 jaar premie is betaald. Dit wetsontwerp is onlangs door staatssecretaris Van Rooijen ingediend. Volgens prof. Christiaanse moet het wetsontwerp zich beperken tot de koopsomaffaire. In dat geval kopen mensen een levensverzekering met spaarelement ln één keer in plaats van jaren lang premie te betalen. Die eenmalige koop geeft zeer grote fis cale voordelen Prof. Christiaanse zegt in „Welwe zen", het blad van de verzekeraars dat het wetsontwerp op geen enkele wijze nadeel mag berokkenen aan het levensveizekeringwezen. De Tweede Kamer moet een aantal wij zigingen in het wetsontwerp aan brengen in die zin, dat het thans bestaande regiem rond levensverze keringen in stand blijft, aldus prof. Christiaanse. Jhr mr L. E. de Geer van Oudegein, lid van de vaste commissie voor fi nanciën uit de Eerste Kamer, heeft het wetsontwerp van staatssecreta ris Van Rooijen nog nauwelijks be studeerd, maar, zegt hij in „welwe zen", hij heeft de indruk, dat de staatssecretaris met zijn wets ontwerp zo wild heeft huisgehouden, dat hij ver over zijn eigenlijke doel is heengeschoten en een heleboel on mogelijk wil maken, dat op zichzelf onredelijk is. De Geer denkt met name aan niet meer zo jonge mensen die nauwe lijks meer in de gelegenheid zijn om een gemengde verzekering van twin tig jaar te sluiten. Die termijn staat in het wetsontwerp. Pas daar boven ontloopt men het strenge fiscale re giem. Ook het VVD-kamerlid Ko ning vindt het ontwerp van Van Rooijen veel te ver gaan. AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (Tussen haakjes de officiële slotkoers van gistermiddag). AKZO 26.30 (26 20 gl). Hoog ovens (36 80). Kon. Olie 121 20-121 60(120.50). Philips 25 60 (25 60). Unilever U3.5O-U3.70 (112.50), KLM - (94.50) CHEM-Y in Bodegraven, een che misch bedrijf, gaat produktle, ver koop en administratie overbrengen naar het Westdultse Emmerik. Che- m-Y heeft daar sinds 1958 een vesti ging. Reden is dat het bedrijf zijn uitbreidingsplannen in Bodegraven niet kan realiseren. Research en ont wikkeling blijven in Bodegraven, evenals het zusterbedrijf Andrelon Cosmetics. Werknemers die niet meeverhuizen, zullen daar zoveel mogelijk een plaats krijgen. Werknemers die wel meegaan, kun nen in verband met de ligging van Emmerik (5 km. van de Nederlandse grens) toch in Nederland blijven wonen. VENETA (tapijt) wacht in de na bije toekomst nog een moeilijke pe riode maar meent in een wat verdere Van een onzer verslaggevers RIJSWIJK -De FODI, de Federa tie van Oppervlaktedelfstoffenwin- nende Industrieë, heeft de Landelij ke Commissie tot Coördinatie van het Ontgrondingsbeleid om spoed beraad gevraagd. De reden hiervan is de benarde positie, waarin de grondstofvoorziening voor een aan tal bouwmaterialen dreigt te komen. De FODI meent dat. als er volgend jaar door de regering geen positieve beslissingen worden genomen ten aanzien van de ontgronding van grind, zand en mergel, het jaarge- bruik aan beton spoedig zal gaan teruglopen. De gevolgen daarvan zijn, zo wordt gezegd, prijsverhoging van bouwwerken en toeneming van de werkloosheid in verscheidene be drijven en bedrijfstakken toekomst beter te kunnen draaien Vooral het vierde kwartaal van het afgelopen boekjaar (tot 30 juni) was oorzaak van het verlies van 1,3 (v.J. 2,3) miljoen. ADM, de Amsterdamsche Droog dok-Maatschappij werkt beter dan eerder dit Jaar werd verwacht. Hield men aanvankelijk rekening met een verlies, thans meldt het bedrijf dat de omzet dit jaar hoger is uitgeval len. Gepaard gaande met een ver mindering van de kosten ten gevol ge van de herstructurering zal 1976 AMMAN (Reuter) Syrië en Jorda nië, die zes jaar geleden nog vrijwel op voet van oorlog met elkaar ston den, voeren besprekingen die tot een unie tussen de twee landen kan leiden, zo is gisteren uit welinge lichte kring in Amman vernomen. President Assad van Syrië en ko ning Hoessein van Jordanië hebben hun goedkeuring gehecht aan sa menwerkingsplannen die de pre miers van de twee landen hadden opgesteld om de economische, wet telijke, douane-, onderwijs- en tele- communicatiestelsels van de twee landen op elkaar af te stemmen. Assad en Hoessein zouden streven naar een unie die andere Arabische landen tot voorbeeld zou kunnen dienen. een bescheiden winst brengen. In 1975 werd een nettoverlies geleden van 4,5 min. Hierbij is geen reke ning gehouden met de kosten van de uitgevoerde herstructurering. 'ACFInduttt 32''» Auoni AcsnAmm 23V. DEN HAAG In 1975 is het technisch resultaat van de Neder- landse schadeverzekeringsmaat- 2 schappijen sterk teruggelopen, zo 0 blijkt uit voorlopige berekeningen van het CBS. Het technisch resul taat is wat er van de verdiende pre mie overblijft na aftrek van kosten, provisie en geleden schaden. Hierbij wordt dus geen rekening gehouden met de opbrengsten uit beleggingen. Poeldijk Alicante 530. golden champ 590-620. tomaten 320-1750. binn 430-680. andijvie 120- 155. spinazie 305-310. sla 19'/»-40. pepers groen 590 640. pepers rood 290. paprika groen 185-385. paprika rood 395-455. selderij 12-35. krulpeterse- lie 37. radijs 56-67. boerenkool 41-52. bleekselde rij 16-74. raapstelen 25'/». *s Gravenzande glassla 16-50"». paprika groen 245-365. paprika rood 415-480. andijvie 124-125. spinazie 290-320. pepers groen 640-830. pepers rood 180 260. radijs 22-78. rode kool 37. groene kool 51. Chinese kool 36-43. boerenkool 44-59. selderij 10-31. peterselie 27. raapstelen 25. prei 79-118. bleekselderij 71 108 DE LIER Aardappelen 60 62. andijvie 152- 164. spruiten 96-139. witlof 295-305. rode papri ka p kg 335-450. gr paprika p kg 105-240. gr pepers p kg 585. rode pepers p kg 280. peterse lie 48. selderij 12 18. spinazie 135-150. sla 12 51. uien p kg 79-81. rodekool 48-49. groenekool 58 62. prei 96-111 HONSELERSDIJK - Euphorbia 30-116. SniJ- groen 135-230. Amaryllis 59-91. Anjers 35-57. Anjers tros 266-560. Anthurium 157-318. Chry santen. tros. normaalcultuur 210 310, Chrysan ten. gepl. normaalcultuur 35-118. Chrysanten, tros. jaarrondeultuur 280-425. Chrysanten. gepl.. jaarrondeultuur 66-107, Fresia, enkel 209- 520. F-esia. dubbel 316-920 Gerbera gemengd 44-81. Gerbera op kleur 59-96, Irissen 307-480. Leliekelken 68-136, LelieUkken 76-385, Orchi deeën 71-500. Rozen, groot 51-115. Rozen, klein 31-85. Tulpen 213-275. Strelitzta 205-320 VEILINOVERENIOINO ..ZUID HOLLAND ZUID". BARENDRECHT - Spruiten, aanvoer per kg AI 121/133. All 112/114. BI 128'135. Bil 125/137. CIJ 120/122. AIII 93/107. BUI 55«3. CIII 35. ADI 148. ADII 94/118. ADIU 7483. DU 98113. DIII 7279. AIV 33 mldd prijs Stoofsla kg 52/70. Witlof AI 350/390, All 260/350, Bil 220310. DII 230/310 Radijs I 53/58. Andijvie 99162. Boerenkool 2264. chin.kool 53/67. gele kool 10/62. groenekool 25 59, knolseld 29 101. 25 47. peterselie 23'5S. prei 33/131. rodekool 27/56. selderij 26'44. glassla 12 48, spitskool 125 137 uien 26/120. veldsla 310/360. winterpeen 30/46. waspeen 102 MIDDENMEER Tarwe 44 10-45 50. gerst 43.40-44.40. haver 41-42.50, capucijners 72.50- 97 50. groene erwten 55 50 62 50, karwijzaad 280-300. blauwmaanzaad 325-350. wlthooi 275- 410. graszaadhooi 250-280. haverstro 225, gerste stro 230. tarwestro 180, voeraardappelen 30 85. cons, aardappelen, binnenland bintje 0 48- 51.50. bintje 35 53-57. vlas ongerepeld per kilo 044 DEN BOSCH. 8 dec Aanvoer totaal 8218, run deren 2288. graskalveren 378, vette kalveren 91. nuchtere kalveren 2985. schapen en lammeren 1651. gelten 66. slachtvarkens 773. lopers 6 en slachtrunderen 1208 Prljien (in guldens) melk en kalikoeten 1525-2625. gutste koeien 1215- 1875. roodbonte kalfvaarzen 1875-2775. zwartbonte 1650-2325. klatnvaaraen 1450-1850. gulste vaarzen 1450-1750. pinken 1025-1350, graskalveren 650-975. roodbonte nuchtere kal veren voor lok en mesterij 300-500, zwartbonte 250-430. weideschapen 100-135. lammeren 110- 140. stieren Ie kwal 6 85-7.35,2e kwal 6 55-6 80. vaarzen le kwal 6 65-7 35. 2e kwal 6 00-6 55, koelen (resp le. 2e en 3e kwal) 6 35-7 00. 8 60- 6 25. 5.2S-5.5S. worstkoelen 4 20-5 20. vette kal veren ires, le, 2e en 3e kwali 5.25-5 50, 5 00 5 20. 4 70-4 95. nuchtere slachtkalveren 1 30-1 35. slachtzeugen iresp le. 2e en 3e kwali 2 61-2 66. 2.52-2.60. 2 42 2 50, slachtvarkens 2 70 2 90. vet te schapen 140-190, vette lammeren 150-200 cXta BEURS MONTREAL A*a« 24 13 Bo'Tei «7 25 41 *Bov>t 0 60 C CiftPst 1525 OomUr 15 36 Huikvy IS 00 Ulltf» Sn—Ctrt .S'oepfl 30 SS 25.83 28 13 25 38 15 63 16 66 1863 9.50 30 38 22.75 28 00 13.75, NAGEKOMEN FUNOt enen* CG'Owt O»«flut a/12 6 79a 8 40# 560# 13.65# 1751# 9S4# 7»# 50# 5 50# 13.65# 17.51# 9 64# Openb Nuts* 228 56 OOW JONES MOEIE6 6/i2 tm 961 77 940 69 45 23101 230 16 104 20 104 77 91 «6 9164 JMN 3*4f)N-lTH 63*0 «TANOARO'ANO POORS •ndusvwen 113 62 11512 114 8» 500 loodsen 107 7 - - NYSE 54 6 7 55 64 55 63

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 19