Jeen Feyenoord spektakel mdanks kat en muis-spel VVCS en WON geven uitleg aan leden CLUBS ACHTER HOGEWONING Milan in slotfase uitgeschakeld UEFA CUP Lof voor Van Doorn angdurig overwicht Rotterdammers met „maar" twee doelpunten beloond SF wil lieuwe tructuur an SNS Vier waarschuwingen in harde wedstrijd Feyenoord uit rode cijfers ege Van der Mije Bayern betaalt belastingschuld Nieuw verlies honkbalteam (ERDAG 9 DECEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET PS 11 /RH 13 Derde ronde le 2e FC Köln (WDId)-Queens Park Rangers (Eng) 0-3 4-1 FC Schalke'04 (WDId) RWD Molenbeek (Belg) 0-1 1-1 Feyenoord (Ned)-Espagnol (Sp) 1-0 2-0 Videoton (Hong)-FC Magdeburg (DDR) 0-5 1-0 Rode Ster Belgrado (Joeg)-AEK (Griek) 0-2 3-1 Barcelona (Sp)Ostecs Vaxjö (Zwe) 3-0 5-1 Tsjachtor Donetzk (Rusl)-Juventus (It) 0-3 1-0 AC Milan (It)-Atletico Bilbao (Sp) 1-4 3-1 RICHARD MATTHIJSSE pTTERDAM Feyenoord is gisteravond de kwartfinales van UEFA-cuptoernooi binnengestapt. Nadat de Rotterdammers vijf- l dagen geleden in Barcelona via een 01 zege al een brede basis Iden gelegd voor een plaats bij de laatste acht, namen zij in het Lrn-treffen met Espagnol het laatste restje onzekerheid weg. Spanjaarden die in hun nationale petitie de derde plaats bezetten, door Feyenoord dit keer op alleszins verdiende 2—0 neder- I gezet. Nadat Willi Kreuz in de e helft de score had geopend, vol- Nico Jansen na de rust het rei. De granieten Feyenoord-spits, soms meedogenloze gevechten met I bewaker De Filipe aanging, was (STERDAM De algemene ver- Öering van de Nederlandse Sport jderatle heeft zich in Amsterdam (gesproken tegen „overwegend trheidsingrijpen in de sport". De Itte van zwembond-voorzltter mr hp van der Krol van onder meer strekking werd met algemene Immen aangenomen. i deze motie wordt voorts gezegd |t de „enige taak van de Stichting Nederlandse Sporttotalisator IS) dient te zijn een evenwichtige rdeling van toto- en lottogelden behoeve van het optimale ont- kkelen van de georganiseerde ort". afgevaardigden spraken zich uit jen een SNS als beleidsbepalend gaan Te meer daar in deze stich- g de minister van cultuur, recrea- en maatschappelijk werk een ve rtelt heeft. de motie-Van der Krol stelt de remene vergadering zich achter H uiteicht van de minister „op eep (elmatlg overleg tussen de over bid en de georganiseerde sport als lijkwaardlge partners ten einde te raken tot een gecoördineerd hati- iaal sportbeleid". NSF meent dat de overheid niet eidsbepalend, doch slechts aan- lend en voorwaarde scheppend bet optreden. Er wordt aangedron- n op een zodanige flexibiliteit in subsidiëring dat de bonden hun en verantwoordelijkheid kunnen igen bij het benadrukken van ac- iteiten en dat voor de centrale paraten in alle bonden een rede- bestaansminimum kan worden farandeerd. de minister zal worden aange- ingen op een zodanige herstruc- ering van de Stichting de Natio- e Sporttotalisator dat zo staat de motie ten eerste: de inbreng de georganiseerde sport beter tot nu toe tot zijn recht kan men; ten tweede: de georganiseer- sport zelf kan beslissen over de deling van de voor haar beschik- ar komende financiële middelen; derde: meer duidelijkheid gaat (taan over het beleid dat het be ur van de stichting de Nationale orttotalisator met betrekking tot verdeling van toto- en lottogel- voert. nkehtNNls - Betty Störe heelt zich geplaatst Stre ttor de derde ronde van een internaUonaal lernooi in Melbourne door de Amerikaanse n v *1 Ziegenfus (6-0. 4-«. 6-0» te verslaan OETBAL De Graafschap won een landschappelijk duel van het militair Treffers Hiddlnk <2^^ kc le", LYMFISCHE SPELEN - Robert Kane is «en tol voorzitter van het Amerikaans -npisch Comité OtTBAL - De Braziliaan EliasNascimento It zijn vrouw die graag voetbal speelde een pistool van het veld gehaald Hij ot en verwondde twee ploeggenotes van In Vrouw Nascimento heeft inmiddels zijn reuses aangeboden. lens 'OETBAL In een wedstrijd voor de afde- vrijwel de gehele wedstrijd voor de Spanjaarden een obsessie. Feyenoord, dat het duel met veel verve en een grote strijdlust begon, zakte in de tweede helft vaak diep weg. Pas nadat Jan Verheijen de plaats van Martin Vreijsen had ingenomen, kwam er wat meer vaart in de Rotterdamse ploeg. Vujadin Boskov, het driftige baasje dat met Feyenoord zo graag triomfen op nationaal en internationaal niveau wil oogsten, had het vol bravoure aan gekondigd. Feyenoord moest voor spektakel zorgen. Welnu, de Rotter dammers, die na de eerste slijtageslag in Barcelona een voordelige uitgangs positie hadden verworven, startten de confrontatie al meteen boordevol da dendrang. De Filipe zoog zich daarbij vast aan Nico Jansen, de bonkige Feyenoorder die in het eerste treffen met zijn ci pier een door bloedgetekende mini- oorlog had gevoerd. Niettemin zag Jansen in de ouverture kans zijn eerste schot te lossen, dat al snel werd ge volgd door een fraaie inzet van Dick Schneider, die ongehinderd tot de zes tien meterlijn had kunnen opstomen. De paniek in de Spaanse gelederen begon zich allengs steeds duidelijker af te tekenen. Het grootste geluk van de wereld had Espanol toen een kop-, bal van Nico Jansen uit een door Vreijsen genomen hoekschop de onder kant van de lat trof. De bijzonder ge concentreerd acterende Rotterdam mers kwamen in de eerste twintig mi nuten voor het eerst in de problemen toen Schneider zijn tegenstander Ma- ranon uit het oog had verloren en deze slechts doelman Treijtel nog voor zich vond. Door tijdig uitlopen kon de 30-jarige aanvoerder van Feyenoord het dreigende gevaar op het juiste mo ment in de kiem smoren. Ondertussen had de Franse scheids rechter Wurtz Jeremias al met de gele kaart geconfronteerd nadat de Zuidamerikaan Rijsbergen het leven al te zuur had gemaakt. Dat Feyen- oords overmacht vooralsnog niet tot wapenfeiten leidde, lag aan het feit dat de Rotterdammers hun aanvallen te gehaast opzetten en doorgaans al leen de rechtervleugel inschakelden. Maar een kwartier voor rust gebeurde het dan toch. Het was Willi Kreuz, Feyenoords zwoegende middenvelder, die het duel een verfrissende wending gaf. Nadat de Oostenrijker in eerste aanleg een ziedend schot van zijn voet had laten vertrekken dat door Fernan dez tot hoekschop werd verwerkt, had hij een fractie later toch meer succes. Een splijtende pass van Vreijsen be reikte Kreuz die onhoudbaar voor doelman Fernandez inkopte: 10. Wat kon Feyenoord nu nog gebeu ren. Het werd zelfs via Nico Jansen 20, maar De ,Filipe protesteerde te recht tegen de goal van de bonkige spits, die de bal met de vuisten tegen het net had gedrukt. De Feyenoorder, gebrand op een treffer, liet in de Van onze sportredactie AMSTERDAM Bij de kwartfinalisten van het UEFA-Cup toernooi hebben zich twee Spaanse clubs weten te plaatsen. Barcelona was eigenlijk al vóór de thuiswedstrijd tegen osters Vaxjö zeker van die plaats, omdat de Spanjaarden uit al met 0-3 gewonnen hadden. Nu werd het voor 65.000 toeschouwers in Barcelona 5-1. Na een goed genomen hoekschop kopt Willy Kreuz Feyenoord naar een 1-0 voorsprong. Verdugo en Canto van Espagnol kijken gespannen toe. 35ste minuut een juweel van een mogelijkheid onbenut door na een reeks van missers in het hart van de Spaanse verdediging enkele centime ters naast te schieten. Het aangeslagen Espagnol dat met trage acties en veel balverlies Feyenoord bestreed, kwam in de slotfase van de eerste periode aan aanvallen nauwelijks meer toe. De Franse rechtspreker, die in de eerste helft de confrontatie uitstekend had geleid, verzuimde kort na de on derbreking Nico Jansen te straffen toen deze zich letterlijk in de rug van doelman Fernandez boorde. Een hoogst onbehouwen actie van de Feyenoorder. De Rotterdammers, overmoedig ge worden door het gemak waarmee zij aanvankelijk de Spaanse lipies waren binnengestormd, manifesteerden zich overigens steeds matiger. Zeer tot woede van trainer Boskov. Het nonchalante optreden van Fey enoord kwam de ploeg bijna op een treffer te staan. Schneider kon echter de inzet van Maranon uit de gapende doelmond trappen. En toen de man- schappen van Boskov weer even het tempo opschroefden waren ze toen al bijna op 2—0 gekomen. De krachtige kopbal van Theo de Jong glipte ech ter tegen de paal. Feyenoord was weer klaarwakker. Maar doordat de aanvalsacties alle creativiteitontbeerden kon de matig spelende formatie van trainer Santa- maria zich vooralsnog probleemloos staande houden. Al had doelman Fer nandez Vrouwe Fortuna aan zijn zijde toen Nico Jansen na een gladde com binatie tussen Schneider en Vreijsen voor de tweede maal vol met het voor hoofd de bal tegen de lat kopte. Maar Nico Jansen kreeg toch zijn zin. Nadat Boskov Vreijsen verwisseld had voor Verheijen werd Feyenoord's tweede treffer een feit. Het was Ver heijen die de verdediging van Espag nol samen met Van Deinsen uiteen rafelde waarna voor Jansen de weg tot scoren openlag: 20. „We hebben verdiend gewonnen. Es pagnol heeft hier beter gespeeld dan in Barcelona. De ploeg is naar mijn mening zonder angst en offensiever en collectiever opgetreden," zei na af loop trainer Boskov. Hij vond de wed strijd van het begin tot bet einde een boeiend spektakel. „Ik heb in de twee de helft Vreijsen uit het elftal gehaald omdat hij te nerveus was. Er ontston den te veel misverstanden tussen hem en Schneider", verklaarde de Joegosla vische trainer, die in de volgende ron de ook graag een Spaanse club zou ontmoeten. FEYENOORD-ESPAGNOL 2-0 <1-0) 28: Kreuz 1-0, 77: Nico Jansen 2-0. Toeschouwers: 63.000. Scheidsrechter: Wutz (Oost). FEYENOORD: Treytel; Schneider. Rijsbergen, Van de Korput, Vos; Kreuz, De Jong, Wlm Jansen; Vreijsen (Verheijen), Nico Jansen; Van Deinsen. ESPAGNOL: Oato; Mollnos. De Felipe, Verdu go. Canito; Amado, Sosolma, José Manuel; Je remias, Osorlo, Maranon. ROTTERDAM Het UEFA- cupvoetbal heeft Feyenoord uit de rode cijfers geholpen. De Rotterdam se titelkandidaat, eens vanwege de trouw van „het legioen" financieel voorbeeld voor de hele voetbalwereld, had voor deze competitie min of meer gerekend op rode cijfers. Vooral om dat de publieke belangstelling aan het begin van deze competitie zwaar tegenviel. Manager Guus Brox vertelde voor het begin van Fcyenoord-Espanol: „Om de begroting sluitend te houden, zouden we over de gehele competitie een gemiddelde van 37.000 toeschou wers moeten hebben. Mede door de goede resultaten van de laatste wed strijden zitten we nu op een gemid delde van bijna 31.000. Daardoor zou er niettemin een flink gat in de begro ting vallen. Maar doordat we de derde ronde van het toernooi om de UEFA- beker hebben bereikt, incasseerden we zoveel extra inkomsten, dat we misschien nog wel iets over houden ook. Als het sportief zo goed blijft gaan als de laatste tijd, komen we niet in financiële problemen". Johan Cruyff nam het tweede Spaanse doelpunt voor zijn reke ning, nadat Manuel Clares al in de derde minuut voor 1-0 had gezorgd. Nog voor rust werd het 3-0 door Juan Asensl. In de tweede helft brachten weer Asensl en Juan Carlos Heredia de Barcelona produktle op vijf. Veel meer spanning bracht het duel tussen AC Milaan en Atletlco Ma drid. De Spanjaarden wonnen de eerste wedstrijd met 4-1, maar kwa men zeven minuten voor tijd met 3-0 achter te staan. En dat zou uitscha keling van de Spanjaarden betekend hebben. Een strafschop aan de Spanjaarden bracht toen de beslis sing: 3-1. In de eerste helft hield Atletico's doelman Jose Irribar de Italianen van doelpunten af. AC Milan was stukken sterker, gesteund door 40.000 toeschouwers, maar had de grootste moeite met het benutten van kansen. Pas na rust kwamen de doelpunten, de eerste ln de eerste minuut van Sabadinl. Biasiolo en Calloni zorgden daarna voor 3-0 en een uitbundige stemming op de tri bunes. Maar vlak voor tijd kwam dan alsnog de grote teleurstelling voor AC Milan. Scheidsrechter Echsweller (Wdl) leg de de bal op de stip nadat Bignon een overtreding tegen Rojo had ge maakt. Madariaga zorgde toen voor de verrassende ontknoping. In deze harde wedstrijd waren er waarschu wingen voor Giani Rivera (AC Milan) en Vilaar, Amorrortu en Onaderra van de bezoekers. Juventus wist onder bar slechte omstandigheden in Rusland redelijk overeind te blijven tegen Tsjachtor Donetzk. Het werd 1-0 voor de Rus sen, maar dat was bij lange na niet voldoende om de in Turijn opgelo pen 3-0 nederlaag ongedaan te maken. Voor een grote verrassing zorgde AEK Athene. De Grieken getraind door oud bondscoach Frantisek Fadhronc, verloren weliswaar met 3-1 van Rode Ster Belgrado, maar gingen door dat ene doelpunt (Vag- ner) wel naar de kwartfinales omdat ze thuis met 2-0 gewonnen hadden. )OSENDAAL (ANP) De ln Is- 1 woonachtige ex-Russische Alla lesjnir heeft de leiding genomen het interzonale damesschaaktoer- oi in Roosendaal. Zij versloeg in negende ronde de Hongaarse isza Veröczi, die na acht ronden l ongeslagen koploper was. esjnir en Veröczi hebben 67» pun- i uit negen partijen, maar esjnir heeft nog een afgebroken tij staan tegen de Braziliaanse Oliveira. derlands kampioene Cathy van Mije kwam op gelijke hoogte t Veröczi door een overwinning de Columbiaanse Ilse de Caro. De nfcede Nederlandse deelneemster, in jprie Vreeken, kwam remise over- met de Italiaanse Gramignani. DEN HAAG (ANP) De WCS heeft via het NW aan alle contractspelers een brief ge stuurd waarin wordt gezegd dat de KNVB zonder overleg beslissingen neemt over zaken die in de eerste plaats de spe lers, de werknemers, in het be taalde voetbal betreffen. In die brief schrijft de Vereniging Van Contract Spelers onder andere: „Wij hebben u constant geïnfor meerd en ruggespraak met u gehou den over.het gevecht om Inspraak tussen de belangenverenigingen ln het betaalde voetbal en het sectie- bestuur. Deze strijd gaat om een waardige behandeling van de WCS en WON en om het recht van contractspelers en oefenmeesters mee te spreken en mee te stemmen over zaken als het eventueel afschaf fen van divisies, het jeugdvoetbal, de transfersommen, lonen, schorsingen en boetes, verzekering, aantal bui tenlandse spelers en reclame rechten. In 1976 beslist de KNVB nog steeds, zonder behoorlijk overleg met u of ons, over uw werkgelegenheid, uw inkomen en tal van zaken waar u als contractspeler ten nauwste bij be trokken bent. Het Is zelfs zo ver gekomen dat wan neer VVCS en WON op grond van hun plicht uw belangen te beharti gen het woord vragen in de algemene vergadering, waar de KNVB alle za ken in zijn eentje bekokstooft onze bestuurders als het ware de zaal wor den uitgejaagd. Aan deze onaan vaardbare toestand willen WCS en WON een eind maken. Omdat met het autoritaire bestuur- Hogewoning niet constructief valt samen te werken, werden VVCS en WON gedwongen de contacten met het bestuur betaald voetbal te ver breken en met een actieprogramma naar buiten te komen. Dit om duide lijk te maken dat wij niet langer genoegen wensen te nemen met de onbehoorlijke behandeling die wij moeten ondergaan en de machteloze situatie waarin WCS en WON ver keren. Mede omdat het bestaan van een aantal clubs en de werkgelegenheid van vele spelers in gevaar ls en wij door het bestuur betaald voetbal en een deel van zijn achterban niet se rieus worden genomen, zijn wij in actie gekomen. WCS en WON beogen met het in de pers afgedrukte actieprogramma te bereiken dat: De overheid ingrijpt om het stuurlo ze betaald voetbal van de ondergang te redden; Een beter werkend bestuur betaald voetbal wordt aangesteld; Een gezonde overlegsituatie met de clubs ontstaat; De contractspelers en oefenmeesters spreek- en stemrecht krijgen in de algemene vergadering en in het be stuur betaald voetbal; Aan contractspelers en jeugdspelers het wettelijk minimumloon wordt toegekend; Het betaalde voetbal zich houdt aan ontslagregels; Het vragen van transfersommen wordt afgeschaft. VVCS en WON zijn van mening dat het betaalde voetbal in deze tijd behoefte heeft aan een sterk bestuur dat het vertrouwen heeft van alle partijen. Wij verwachten van u en al uw col lega's de nodige solidariteit en loyali teit ten opzichte van elkaar, van toekomstige betaalde voetballers en van de spelersvakbond VVCS. In dien de omstandigheden daartoe aanleiding geven, zullen wij vergade- stand na negen ronden Is: 1 Koesjnir 6' i 1 alg2. Van der Mije. Veröczi 6'/,. 4 skaja 6 1 uitgS. Lematsjko Wi, 6. Iston 5 1 aig.. 7 Belavenetsj 4 1 alg.. 8. a, irevie 4. 9 Orton 3''» 1 alg.. 10 Fomlna 3 11 Vreeken 2"t, 12 De Oliveira 2*2 alg.. De Caro 2, 14. Gramignani 1 1 uitg. UTRECHT De clubs uil hel be taalde voetbal hebben zich gesteld achter het sectie-bestuur. In een ruim drie uur vergende bijeenkomst kreeg het bestuur het fiat van 36 van de 37 clubs over de gevoerde be leidslijn met betrekking tot het structuurrapport, dat aanleiding werd tot de geschillen met de belan genorganisaties. Bij de opiniepeiling in de vergade ring, waar alleen SC Amersfoort we gens besprekingen met het gemeen tebestuur over de wankele financië le positie ontbrak, stemde niemand tegen. Drie verenigingen verklaar den blanco te willen stemmen. De steun van de verenigingen uit de eerste divisie is, zoals Trouw afgelo pen zaterdag reeds wist te melden voorwaardelijk tot februari gegeven. Aan de hand van de daden van het sectiebestuur zal dan bezien worden of de steun opnieuw en onvoorwaar delijk kan worden toegezegd. De aanvaarding door de clubs van het beleid bleek duidelijk uit het verzoek van de vergadering aan Ho- gewoning om na afloop als woordvoerder voor allen op te tre den. Een bewijs van aanvaarding van het beleid hebben de clubs over igens al eerder gegeven tijdens de bestuursverkiezing, toen zij het zit tende bestuur met overgrote meer derheid herkozen. In een vergadering met de voorzit ters van de clubs heeft Hogewoning inzicht gegeven in de gesprekken die met de minister van CRM door het sectiebestuur betaald voetbal zijn gevoerd. Na de vergadering vertelde de Y>orzitter van het sectiebestuur nadrukkelijk dat bemiddeling van de minister heeft geleid tot een toena dering van de partijen. ,,De minister," zei Hogewoning, „vindt de eenheid in voetballand een absolute noodzaak. Wij willen alles doen om de vertrouwenscrisis op te lossen. Door de minister is zo langzamerhand de minimale ver trouwensbasis hersteld." „Dinsdagavond," vervolgde Hoge woning, ,,is in de vergadering onze gedachte dat de verschillende partij en in het betaalde voetbal niet bui-' ten elkaar kunnen, benadrukt. De voorzitters van de clubs gibgen ak koord met het door ons gevoerde beleid op weg naar het medezeg genschap van de belangenorganisa ties. Wij van onze kant willen niet verder gaan met het voeren van de oorlog die ons door de anderen is aangezegd." „Wij zullen de andere partijen, zoals wij altijd hebben gezegd, uitnodigen voor gesprekken, met uitzondering van de FBO. Het bestuur van de organisatie van de werkgevers zelf heeft namelijk ons geschreven niet meer met ons te willen praten. Dan houdt het voor ons op. De VVCS en de WON hebben ook wel laten we ten niet meer met het sectiebestuur te willen onderhandelen, maar die mededelingen zijn altijd via via ge komen. Het nee van die organisaties is dus veel minder absoluut dan dat van de FBO. ringen uitschrijven voor nader over leg met u." De WON zal komende maandag tij dens een vergadering in Zeist ope ning van zaken geven aan de leden. DEN HAAG (ANP) De fractiecommissie CRM van de Tweede Kamerfractie van de Partij van de Arbeid heeft gistermorgen gesproken met vertegenwoordi gers van VVCS, WON, BBSV en FBO over de huidige conflictsituatie in het betaalde voetbal. Van weerszijden worden de activiteiten van de minister van CRM om uit de conflictsituatie te komen van harte toegejuicht. De doortastende wijze waarop de minister probeert een overlegstructuur in het betaalde voetbal van de grond te krijgen, die voldoet aan de eisen van democratisering en mede verantwoordelijkheid van de belangenorganisaties, ondervond ieders instem ming. Daarom moet het structuurrapport van de structuurcommissie (waarin zitting hebben de belangenorganisaties en enkele waarnemers van de KNVB) naar de mening van de gesprekspartners zo snel mogelijk uitgebracht worden, zodat het sectiebestuur betaald voetbal nog vóór 17 december (de door minister Van Doorn genoemde datum) daarop kan reageren. Gelet op de initiatieven van de minister kan in dit stadium, zo werd door beide partijen vastgesteld, het bemiddelingsaanbod van de zijde van de PvdA-fractie vooralsnog achterwege blijven. Johan Cruyff .doelpunt. Slechts 8.000 toeschouwers waren er bij het duel tussen Vldeoton (Hon) en FC Magdeburg. Dat was ook niet vreemd omdat de Oostduitsers thuis al met 5-0 gewonnen hadden. Nu werd het door een doelpunt van Na- gy 1-0 voor Videoton. München (SID) FC Bayern München ls zijn belastingverplich tingen nagekomen en heeft 2,4 mil joen mark winstbelasting aan de Westdultse fiscus overgemaakt. Hierdoor komt ook een einde aan de pogingen van de Zuidduitse club om voor het sluiten van de transfer markt nog een nieuwe speler te contracteren. Zoals een woordvoerder van Bayern op een persconferentie mededeelde, heeft het Westduilse ministerie van financiën een verzoek van de club afgewezen, waarin Bayern voorstelt de nog te vorderen winstbelasting te gebruiken voor de bouw van een sportcomplex, waarvan beide partij en voordeel zouden hebben. Woordelijk staat in een perscommu niqué van Bayern: „Voorzitter Wil helm Neudecker is zeer teleurge steld over de beslissing van het Westdultse ministerie van finan ciën, vooral omdat het ministerie van financiën van Beieren het voor stel van FC Bayern gesteund heeft". Neudecker wees er verder op. dat voetbalclubs belastingtechnisch schijnbaar slechter behandeld wor den dan theaters, ijsrevues. kermis sen. enzovoort. De inkomsten van dit soort instanties worden slechts met een gehalveerd BTW tarief be last. In een mededeling van het mi nisterie wordt gezegd dat het „Neu decker maar gedeeltelijk duidelijk ls. waarom staats- en stadstheaters jaarlijks met miljoenen marken ge subsidieerd worden. Het betaalde voetbal echter, moet als bedrijf ge zien worden, en is daardoor ver plicht bedrijfs- en winstbelasting te betalen". CARTAGENA (ANP) Het Neder lands honkbalteam heeft ook zijn vierde ontmoeting in het toernooi om de wereldtitel honkbal verloren. In de eerste wedstrijd van de vijfde speeldag versloeg Nicaragua de Ne derlandse ploeg met 10-2. De ploeg van de Dominicaanse Re publiek boekte zijn tweede overwin ning. Na de sensationele overwin ning op Cuba. versloegen de Domi nicanen nu gastland Columbia met 8-3. Kuo Yuan Chin, eerste werper vari Taiwan, stuurde maar liefst negen tien Mexicanen met een „nul" naar de kant. Taiwan won van Mexico met 4-0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13