heeft nog illusies l McKenzie weer terug m Betaald voetbal toch aan tafel Regering verbiedt Davis Cup-finale niet li Heel veel mannen hebben een afwasmachine verzekerd. Maar niet eens hun vrouw. seen Caszely wegens beenbreuk opnieuw niet tegen Feyenoord bg niet Sen-fe aan ülote werk Everton contracteert Anderlecht-aanvaller Honkbalteam opnieuw verslagen Van der Mije breekt af Köln uitgeschakeld Op initiatief van minister Italië toch tegen Chili 'TETIAG 8 DECEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET11 inellaT h<( Matty Verkamman elopet_ aarm melis >a i^ERDAM Carlos Caszely. de Chileense sterspeler van de ise club Espanol, heeft opnieuw een been gebroken. De r van Feyenoords UEFA Cup-tegenstander van vanavond, jantamaria, had voor de return op de terugkeer van zijn fve en produktieve middenvelder gerekend, maar eergis- wam Caszely tijdens de training zo ongelukkig ten val, een kuitbeen brak. Caszely was nauwelijks hersteld van rige beenbreuk. De spelmaker van het vorig seizoen, ik uiteraard in de selectie van Espanol, die gistermiddag in jjtterdamse Hilton-hotel neerstreek. fig eerder had Feyenoords Vujadin Boskov nog aange- 3 dat hij alleen een rentree nzely nog vreesde. De Chileen dij Espanol vrijwel louter door ir en ellende gekweld. Espa- |n Caszely van de Spaanse •£vant over. nadat de kleine /elder na het wereldkampi- »p in West-Duitsland niet iar zijn land wenste terug te jaszely gold indertijd als een ler van de vermoorde presi- alvador Allende. In sportief maakte hij in West- i'njnd geen beste beurt. Want de scheidsrechter Babacan p hem tijdens de eerste wed- West-Duitsland. na een VP-Jovertredingen tegen Berti re tVyJal in de eerste helft van het trt van der Duim pi iClij rechfl :CHT Niet op heUifppertje gebruikelijk, m^r ver voor nderen. heeftifflbert van der tijdens de schaatswedstrijden t Dom-wj£»itrofee het klasse- lover cteiÉRtanden 500 en 3000 piJallMÜnders gewonnen, teerde zich daarmee als iet/bende op de resteren- ïde landenwedstrijd Ne- Roorwegen, die op 18 en 19 jtoer in Eindhoven wordt ge- ttidrang van de tengere pupil 'Krt van 't Oever was zo groot i meteen de hoofdprijs weg- via een overwinning op de t in 40.3 seconden en een twee- laats op de drie kilometer m I Beide tijden betekenden dik- rsoonlijke records. Op de 3000 was alleen wereldkampioen Kleine de Friese ontdekking ebleven. Ier Duim bleef niet alleen de inenten voor de. na de blessu- h Jan de Vries, opengevallen i de baas. maar ook kernploeg als Jan Derksen, Klaas Vriend )op Pasman, hoewel deze rij- bij de matige weersomstandig- 1 niet slecht voor de dag kwa- •7 Zelfs Hans van Helden moest i dit—_seizoen verworven, lei- (hap hjet een zuurzoet gezicht enden géven. I Bij de junioren heeft Van der voornamelijk door pech teen nationale titel behaald. 1 Oever staat zijn pupil met bedenkingen af. „Hij is er Kien wel aan toe, ma,ar je moet tóch een speciale mentale bege- g geven". derlandse ploeg voor de wed- Nederland-Noorwegen be- Uit: Sprinters: Jos Valentijn, ilkema. Jan Bazen en André eveld. Allrounders: Jan Derk- jans van Helden. Piet Kleine, faasman, Klaas Vriend en Hil- an der Duim. Portengen won in Utrecht ens een wedstrijd over hon- onden. De beslissing viel zo'n i ronden voor het einde. Toen ipten elf rijders, onder wie de ge Jeen van den Berg. Enkele heeft de veteraan uit Heeren- ;epoogd een voorsprong te ne- Dat gelukte echter niet. Eerst t Henk Portengen hem terug, ?o Giling. hartslag van een mara- Ihaatser varieert tijdens zo'n rd ronden-wedstrijd tussen de 194 slagen per minuut. Dat is Jen uit een proef van enkele merkers aan de medische fa- 1 van de universiteit van irdam. De onderzoekers: Jo s. Henk de Best en Jos Gijsel. igen bij de wedstrijden om de rofee de latere winnaar Henk Igen van een aantal elektro- n een zendertje op de rug. Op |ze kon het hartritme geduren- gehele wedstrijd worden ge- Uit de opgevangen signalen borden opgemaakt, dat de fag van Portengen al na drie minuut opliep tot 160 om ge ile een uur vrijwel op dat ni- le blijven met uitschieters ge- de de premie- en eindsprint 94 slagen Uit die registratie hoe goed het is gesteld met de lie van deze marathonschaat- f blijkt ook nog iets anders uit: noeilijk het is om tijdens de pg de wedstrijdsituatie na te [n. Bij proeven met de fietser ier kon namelijk dezelfde 1 Portengen bij maximale be- E zijn hartslag met hoger op- fa dan tot 185. In de wedstrijd f bleek hij tot meer in staat, nderzoekteam is van plan Jleken is dat de gebruikte ap- lur bruikbaar is ook proe- doen bij beoefenaars van an- iporten Handballers vormen fede groep, die aan de beurt Espanol zal nu vrijwel zeker met hetzelfde team als in Barcelona tegen Feyenoord uitkomen. Sante- maria twijfelt alleen nog op de rech tervleugel tussen Cuesta en het gro te talent Solsona, dat echter door een leveraandoening lange tijd uit de roulatie is geweest. Santemaria: ..Solsona heeft verleden week tegen Ibizza voor het eerst weer een oefen wedstrijd gespeeld. Het zware veld zal voor hem waarschijnlijk een pro bleem worden." Espanol zal daarom als volgt van start gaan: Fernandez. Molinos, De Felipe, Ortiz Aquino, Verdugo, Fer nandez Amado, Jose Manuel. Osa- rio, Cuesta, Jeremias, Maranon. Voorstopper Pedro de Felipe zorgde voor enige verwarring door te mel den. dat hij in de heenwedstrijd na één van de harde duels met Nico Jansen een gele kaart van de Oostduitse scheidsrechter Prokop had gekregen. Een strafkaart, die door niemand ook niet door het bestuur van Espanol is gezien. De Felipe hield evenwel bij hoog en bij laag vol. dat hij was beboet. De UEFA (Europese voetbal unie) maakte gistermiddag een einde aan de verwarring. Perschef Rudolf Ro- thenbuller: ..Manuel Fernandez van Espanol en Van Deinsen en Rijsber- gen van Feyenoord hebben in Bar celona gele kaarten gekregen. Wan neer De Felipe inderdaad een gele kaart had gekregen, dan was hij zonder twijfel voor de return ge schorst, want op 3 november liep hij in de vorige ronde tegen Eintracht Braunschweig wel een gele kaart op." Wim Rijsbergen en Jan van Deinsen zijn inmiddels door de UEFA ge waarschuwd dat een tweede gele kaart een wedstrijd schorsing bete kent. Ook Theo de Jong kan zich in het Europa Cupgebeuren geen gele Trainer Santamaria (r.) van Espanol samen met zijn aanvoerder De Filipe. De Felipe zal vanavond weer alles in het werk stellen om het Nico Jansen zo moeilijk mogelijk te maken. „Als Jansen oorlog wil, wil ik dat ook," aldus één der hardste verdedigers van Spanje. kaart meer veroorloven. De Rotter damse middenvelder kreeg in de re turn tussen Feyenoord en het Westduitse Kaiserslautern. die in de tweede ronde werd gespeeld, het geel voorgeschoteld. De Felipe ontkende overigens, dat hij tegenover een Spaanse sportkrant de volgende (in het blad „El Mundo Deportivo" afgedrukte) verklaring over Nico Jansen had af gelegd: „Als Feyenoord er in slaagt om zich te plaatsen, dan zal ik zorgen dat Nico Jansen en ik het veld wor den uitgestuurd. Dan kan Nico Jan sen in elk geval niet in de volgende ronde spelen." De Felipe, lachend: „Dit is nieuw voor mij. Ik heb dit echt nooit gezegd." Wel voegde de 32-jarige ex- verdediger van Real Madrid er aan toe: „Nico Jansen maakt veel over tredingen. Als hij wil voetballen, dan voetbal ik ook. Maar als hij oorlog wil, dan wil ik dat ook." De Felipe, die in Spanje als een der hardste verdedigers geldt, tenslotte: „Ik pro beer altijd te voetballen. In mijn hele carrière ben ik nog maar één keer uit het veld gestuurd. Dat is al vijftien jaar geleden, in een wedstrijd tegen Elche." Coach Jose Santamaria zei on danks de 0-1 nederlaag in de thuis wedstrijd de moed nog niet te hebben opgegeven. De voormalige Uruguayaanse vedette van het „gro te" Real Madrid: „Illusies heb ik altijd, die eindigen eventueel pas na negentig minuten voetbal. Espanol is in goede vorm, dat bewijst onze gedeelde eerste plaats in de Spaanse competitie. Niemand had zo'n hoge positie van ons verwacht. Wij heb ben die klassering nog bereikt zon der onze beste spelers: Caszely en Solsona." Op de vraag of hij het eerste duel tussen Espanol en Feyenoord niet te hard had gevonden, antwoordde Santamaria: „Het was een wedstrijd met veel inzet en enthousiasme. Ik heb geen slechte intenties bij welke spelers dan ook gezien." BRUSSEL Duncan McKenzie heeft het niet langer dan zes maan den uitgehouden in België. Een half jaar geleden kocht Anderlecht de aanvaller van Leeds United voor bijna 900.000 gulden, maandag avond laat tekende McKenzie in een hotel in de buurt van het Brus selse vliegveld een vierjarig contract bij de Engelse eerste- divisieclub Everton. Daarbij was de manager van de ploeg uit Liver pool, Jim Greenhof, aanwezig. McKenzie verklaarde dat de hoog te van de transfersom ongeveer ge lijk was aan het bedrag dat Ander lecht aan Leeds had betaald. Hij had onlangs in een interview ge zegd dat hij moeite had zich aan de speelwijze van Anderlecht aan te passen. Vooral het feit dat hij de laatste weken vrijwel voortdurend op de reservebank zat, had zijn besluit om Anderlecht te verlaten, versneld. „Wij gaan als vrienden uit elkaar, maar ik hoop bij Everton weer te kunnen voetballen. Zater dag tegen Coventry ben lk er al bij", aldus McKenzie. Robert Wurtz DEN HAAG— Robert Wurtz. de Franse arbiter die vanavond in het Feyenoordstadion de tweede wed strijd voor de achtste finales van het toernooi om de UEFA-beker tussen Feyenoord en Espafiol leidt, is zeer Jong aan de internationale top gekomen. De scheidsrechter uit Straatsburg is 32 jaar. Hij speelde voor Racing Strassbourg maar verwisselde al vrij vroeg het spelershirt voor het zwart van scheidsrechter. Robert Wurtz maakte snel carrière en kwam als 28-jarige voor de eerste maal op de internationale lijst. In de vele internationale wedstrijden die Wurtz tot nu heeft geleid, ont popte hij zich als een energieke persoonlijkheid met een voortreffe lijke lichamelijke conditie. Hij werd in 1971 door de Mexicaanse voetbalbond uitgenodigd om enke le belangrijke wedstrijden voor de competitie te leiden. Het verblijf in Mexcio duurde drie maanden. De Franse scheidsrechter viel en kele jaren geleden op door de wat spectaculaire manier waarop hij een wedstrijd leidde. De laatste tijd is dat veranderd. Het optreden van Wurtz is soberder en kalmer gewor den. De kwaliteit van zijn leiding heeft er echter niet onder geleden. Twee leden van het Oostduitse voetbalelftal onder de 21 jaar hebben in Istanboel politiek asiel aangevraagd. De spelers Jürgen Pahln (19 jaar, links) en Horbert Nachtwein (20) speel den mee tegen Turkije in Bursa. Aan de Turkse politie gaven zij te verstaan zich in West-Duitsland te willen vestigen. (met goed gevolg) werd geopereerd. De 75-voudige international is in 1972 aan een meniscus geopereerd en had daarvoor een reputatie op gebouwd als de man, die nooit bles sures had. Zeven jaar achtereen speelde hij zonder onderbreking zijn wedstrijden in de Bundesliga. De uitschakeling van Vogts had overigens voor zijn club nog wel op een slechter moment kunnen ko men. Tot het einde van de eerste helft van de competitie waren er nog maar vier wedstrijden en de strijd om de Europese beker voor landskampioenen begint pas weer in maart. Vereniging Berti Vogts MONCHENGLADBACH - Berti Vogts. de verdediger van Borussia Mönchengladbach en het Westduitse elftal, zal zeker nog een aantal weken zijn uitgeschakeld. Vogts liep in de vriendschappelijke interlandwedstrijd tegen Tsjecho- slowakije een gescheurde spier in zijn lies op. De blessure was derma te ernstig, dat Vogts kort hierop BERN Dinsdag is in Bem be kend gemaakt dat 28 spelers van de hoogste voetbalafdeling in Zwitser land de „Vereniging van Zwitserse voetbaispelers" in het leven heb ben geroepen. Het initiatief is een logisch gevolg van het proces na een conflict tussen de club FC Ser- vette en de speler Georges Perroud. Het gerechtshof in Lausanne heeft als hoogste instantie op 15 juni geoordeeld dat het contract tussen een club en een speler moet worden beschouwd als een arbeidsover eenkomst en dat transfersommen hiermee strijdig zijn. De nieuw op gerichte vereniging heeft al een commissie ingesteld om de over gang van een speler van de ene naar de andere club binnen de wet telijke bepalingen voor een ar beidscontract te laten verlopen. Nu al hebben meer dan 200 voetballers van de in totaal 320, die in de hoogste Zwitserse afdeling uitko men, zich bij de vereniging aange sloten, onder wie alle internatio nals. Pele NEW YORK De Braziliaanse sterspeler Pele zal volgend jaar september een punt zetten achter zijn loopbaan als voetballer. Hij zal zich geheel gaan wijden aan zijn taak als speciale raadsman van de nationale ploeg van Brazilië in de voorbereiding op het toernooi om het wereldkampioenschap in 1978. Pele zal, ter gelegenheid van zijn afscheid, met zijn huidige club „New York Cosmos" een we- reldtoemee maken. Daarbij staat ondermeer een wedstrijd in New York op het programma tussen Cosmos en Santos uit Brazilië, de club waar Pele het grootste deel van zijn (voetbal)leven doorbracht. Hij zal echter eerst nog een volledi ge competitie meedraaien in de Verenigde Staten. Gorski WARSCHAU De voormalige coach van het Poolse voetbalelftal. Kazimierz Gorski. heeft een contract getekend bij de Griekse eerste-divisleclub Panathinaikos. Dit heeft het Poolse persbureau PAP in Warschau meegedeeld. Gorski is vijf jaar coach van het nationale team geweest en voerde in die tijd Polen naar de Olym pische titel in 1972 en naar de derde plaats bij de wereldkampi oenschappen twee jaar later. Na het teleurstellende verlies in de fi nale van het Olympisch voetbal toernooi in Montreal tegen Oost- Duitsland werd Gorski van zijn functie ontheven en opgevolgd door hulptrainer Jacek Gmoch. Oorski zal in de Griekse voetbal competitie te maken krijgen met nog een ex-bondscoach. Sinds en kele jaren traint Frantisek Fadrhonc, eens trainer van het Ne- derlands elftal, namelijk het hoofd stedelijke AEK. CARTAGENA (ANP) De ploeg uit de Dominicaanse Republiek heeft tijdens het toernooi om de wereldti tel honkbal in de Columbiaanse plaats Cartagena, voor een enorme verrassing gezorgd door favoriet Cu ba te verslaan met 13-12. Nederland verloor ook de derde wedstrijd tegen Mexico. De Oranje- ploeg had tot de vijfde innings van de ontmoeting nog wel de leiding (3—2). Daarna ging de ploeg echter in de fout. Werper Bertil Haage kon nauwelijks de Mexicaanse slagmen sen naar de kant krijgen. In één ruk zette Mexico Nederland op een ach terstand van 3-8. Beide ploegen scoorden daarna nog eenmaal: 4-9. Stand: 1. Japan 2-4, 2. Cuba 3-4, 3. Dom. Republiek 2-3,4. Columbia en Taiwan 1-2, 6. Porto Rico 2-2, 7. Mexico 3-2, 8. Zuid-Korea 1-1, 9. Ni caragua en Panama 1-0, 11. Neder land 3-0. Nederland speelt zijn volgende wed strijd tegen Nicaragua. ROOSENDAAL De twee Neder landse dames in het Interzonaal schaaktoernooi in Roosendaal, Ca thy van der Mije en Corrie Vreeken, hebben tijdens de achtste ronde hun partijen afgebroken. Van der Mije speelt met zwart tegen de Brazili aanse Christina Börges de Oliviera en Vreeken neemt het eveneens op met zwart tegen de Joegoslavische Lazarevic. De taktisch zeer goed spelende Zsuszi Verözi uit Hongarije heeft haar leidende positie verste vigd door een overwinning te beha len op de Bulgaarse Tatjana Le- matsjko. Verözci heeft nu 6,5 pun ten. Alla Koesjnir uit Israël en de Russische Elena Asjmilovskaja vol gen met 5,5 punten en achtereenvol gens een afgebroken en een uitge stelde partij. De Nederlandse kam pioenen Cathy van der Mije staat op de vijfde plaats met 4,5 punten en een afbebroken partij. Corrie Vree ken staat op een teleurstellende der tiende en voorlaatste plaats. Vree ken heeft 1 punt en een afgebroken partij. De stand na de eerste zitting van de achtste ronde is: 1. Veroeczi 6.5 punten. 2 Koesjnir 5,5 en een afg.. en Asjmllovskaja 5.5 en een uitge stelde partij, 4. Hartston 5,5. van der Mije 4,5 en 1 afg.. 6. Lematsjko 4.5, 7. Lazarevic 4 en 1 afg., 8. Belaveneta) 4,9. Orton en Fomlna 3 en 1 afg., 11. De Ollvelra 2 en 2 afg., 12 De Caro 2. 13. Vreeken 1 en 1 afg., 14. Gramignanl 0.5 en 1 uitg. KoLN Ondanks een ruime 4-1 overwinning op het Engelse Queens Park Rangers heeft FC Köln zich niet kunnen plaatsen bij de laatste acht in het UEFA-cuptoernooi. De Rangers hadden de eerste wedstrijd in Londen met 3-0 gewonnen. Het doelpunt in Köln telt nu dubbel waardoor de Engelsen zich plaatsen. De ruststand in Köln was 3-1 en de wedstrijd werd geleid door de Spaanse scheidsrechter Sanchez- Ibanez. DEN HAAG Onder leiding van de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. mr. H W van Doorn, heeft gisterochtend in Rijswijk een bespreking plaatsgevonden tussen vertegenwoordigers van de belangenorganisaties in het betaalde voetbal en een delegaUe van het sectiebestuur over de ontstane situatie en de actuele proble men. Deze hebben vooral te maken met de medezeggenschap en het tot stand komen van een CAO. Het sectiebestuur van de KNVB en de belangenorganisaties hebben de minister toegezegd hem uiterlijk vrijdag 17 december mee te delen naar welk bestuursmodel hun voorkeur uitgaat en welke activiteiten in de komende maanden zullen moeten worden ontwikkeld teneinde aan de medezeggenschap verder gestalte te geven en zo spoedig mogelijk een CAO tot stand te brengen. In de bespreking is bovendien meegedeeld dat op korte termijn de structuurcommissie zijn werkzaamheden zal voortzetten om zo spoe dig mogelijk tot afronding van zijn rapportage te komen. Het overleg van de minister met het betaald voetbal en de belangenorganisaties wordt, zo mogelijk deze maand, nog voortgezet. Mr. Van Doorn die vrijdag had gesproken met het sectiebestuur. had maandagavond ook al de vertegenwoordigers van de belangenorgani saties ontvangen Hij sprak met delegaties van de vereniging van contractspelers (VVCS). de vereniging van oefenmeesters in Nederland (WON), de belangenvereniging scheidsrechters betaald voetbal (BSBV) en de federatie van betaald voetbalorganisaties (FBO). Ook in dit gesprek werd gesproken over de actuele gebeurtenissen in het betaalde voetbal. Een en ander leidde ertoe dat op verzoek van de minister van CRM het sectiebestuur en de vertegenwoordigers van de belangenorganisaties gisteren met de bewindsman om de tafel zijn gaan zitten. Het is overigens twijfelachtig of de structuur-commissie binnen afzien bare tijd tot een afgerond rapport kan komen. De verstandhouding is namelijk niet optimaal meer na de algemene vergadering van de KNVB op 27 november, toen de voorzitter van de commissie. Guus Couwenberg. geen toelichting mocht geven op het Inmiddels versche nen interimrapport. Bovendien is onlangs het bestuur van de FBO afgetreden en heeft de WCS zich alles behalve lovend uitgelaten over Dé Stoop, die namens de KNVB in de structuurcommissie zitting heeft Volgens het interim-rapport zijn er drie bestuursmodellen mogelijk. 1. Een bestuur bestaande uit een voorzitter en zes leden, waarbij bestuursleden van belangenorganisaties, actieve voetballers, oefen- meesters en scheidsrechters geen deel mogen uitmaken van het bestuur. Ook bestuursleden van clubs kunnen niet worden gekozen. 2. Een bestuur bestaande uit een voorzitter en tien leden, waarbij twee plaatsen zijn ingeruimd voor vertegenwoordigers van de spelers en één WON-vertegenwoordiger worden gekozen en daarna steeds een drie tal zou moeten worden gekozen, dat het vertrouwen geniet van de belangengroepen. ROME (Reuter) Dario Antoniozzi, Italiaans minister voor sport en toerisme, heeft in Rome in het parlement gezegd dat de Italiaanse regering niet over mogelijkheden beschikt om beslis singen van nationale sportbonden ongedaan te maken. Hierdoor kan de regering het Italiaanse tennisteam, dat van 19 tot en met 21 december de finale van het toernooi om de Daviscup tegen Chili speelt, niet verbieden in Santiago te spelen. De mededeling van Antoniozzi heeft een einde gemaakt aan een maand van argumenteren over en weer, met als inzet een eventueel, door de rege ring op te leggen verbod van de Italiaanse ploeg om in Santiago te gen Chili te spelen. Lord Killanin, voorzitter van het In ternationaal Olympisch Comité, heeft een uitnodiging ontvangen om de finale om de Daviscup bij te wo nen. Armando Gellona, de voorzitter van het Chileens Olympisch Comité, die dit in Santiago bekendmaakte, zei ook dat er uitnodigingen waren gestuurd aan zijn Italiaanse collega, Giulio Onesti, en aan topfunctiona rissen van de Daviscup-commissie. „We hebben dit gedaan," aldus Gel lona, „om de officials in de sportbon den, met name bij het tennis, de kalmte en de massale steun voor dergelijke evenementen in Chili te laten zien. Hun aanwezigheid moet tevens de kwaardaardige aanvallen op Chili ontkrachten." De Italiaanse spelers zijn het afgelo pen weekeinde in Santiago aangeko men, met uitzondering van Paolo Bertolucci, die al in de Chileense hoofdstad verbleef. Op de tweede dag van het Masters- tennistoernooi in Houston heeft de 24-jarige Pool Wojciech Fibak in de „witte" groep voor een verrassing gezorgd door in twee sets te winnen van de Spanjaard Manuel Orantes: 7-5 7-6. Het is de eerste keer dat de Pool aan een Masters-toernooi deel neemt. De partij tussen Fibak en Orantes had een enerverend verloop. In beide sets ging het gelijk op tot 5-5. Fibak toonde zich In de beslissende fase echter twee keer net iets sterker dan zijn opponent. De tweede set werd afgesloten met een tiebreaker. Daarin nam de Pool, die Orantes eerder dit jaar ook al in Stockholm had verslagen, een voorsprong van 5-1. Fibak sloot de tle-breaker en de wedstrijd tenslotte winnend af met 7-3. In de „witte" gToep won voorts de Amerikaan Eddie Dibbs in twee sets van zijn landgenoot Roscoe Tanner: 6-4 7-5. In de „blauwe" groep ver sloeg Brian Gottfried (VS), die de plaats inneemt van Jimmy Connors, in drie sets Guillermo Vilas Arg): 6-3 2-6 6-4. Standen: witte groep: 1. Fibak 1 ge speeld 2 punten, 2. Orantes en Dibbs 2-2, 4. Tanner 1-0. Blauwe groep: 1. Solomon 1 gespeeld 2 punten, 2. Gottfried en Vilas 2-2,4. Ramirez 1-0. Betty Stöve heeft de tweede ronde bereikt van een internationaal ten nistoernooi, dat in Kooyong (Aus) wordt gespeeld. Zij won van de vroe gere Wimbledon-kampioene, Maria Bueno (Bra) in drie sets: 6-16-7 6-3 en komt in de tweede ronde van het toernooi, waarin 50.000 dollar (125.000 gulden) te verdienen valt, uit tegen de Amerikaanse Val Zie- genfuss. Maria Bueno was na haar nederlaag tegen Betty Stöve zo gedeprimeerd dat zij besloot direct naar Brazilië terug te keren om de kerstdagen thuis door te brengen. Betty Stöve is voor het toernooi in Kooyong als vierde geplaatst. De enige geplaatste speelster, die uitgeschakeld werd, was de Zuidafri- kaanse Greer Stevens, die in drie sets verloor van haar landgenote Linky Boshoff: 6-3 2-6 4-6. Een ande re oud-Wimbledon kampioene, Mar garet Court, had het erg moeilijk tegen Lesley Bowrey. maar won on danks kramp in haar been, toch: 6-7 7-5 6-3. De Amerikanen Jimmy Connors en Chris Evert worden door het dagblad „The Daily Telegraph" de beste tennissers van het jaar 1976 genoemd. Lance Tingay, een gezag hebbend man in de tenniswereld, is van mening dat de Zweed Björn Borg in de eerste helft van het jaar zeker nummer één was door zijn overwinningen op Wimbledon en in het WCT-toernooi. Het toernooi van Forest Hills bracht echter de omme keer. Connors versloeg Borg in de finale en heeft daarna zeer sterk gespeeld. Opvallend is het ontbre ken van Arthur Ashe (VS) bij de eerste tien. Bij de dames was er geen twijfel mogelijk. Chris Evert is de beste, dan Evonne Cawley (Aus) en daarachter volgen op grote afstand de anderen. (ADVERTENTIE! Het klinkt wat cru, maar de feiten liggen niet anders. Bijna iedereen verzekert zich in Nederland tegen financiële tegenvallers. Huis en haard,auto en vakantie,ziekte en ongeval.Ze zijn keurig gedekt. Men vindt dat vanzelfsprekend. Maar het ligt anders als het om een meer emotionele zaak gaat. Als de moeder in een jong gezin zou overlijden. De gedachte daaraan drukt men weg. Naast al het leed,zijn er dan kosten die bijna geen mens kan opbrengen. Dan is het toch ook logisch.dat het leven van de getrouwde vrouw verzekerd wordt. Met de Hartetyrouwpolis van de Utrecht. UTRECHT Daar slaat AMEV achter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11