■FC AMSTERDAM STAPT UIT DE FBO Voorwaarden tan steun Hogewoning Budobond mist 23.000 gulden Weer kritiek op Max Euwe Geschil Mansveld en Den Haag opgelost )ptreden bestuur laatste maanden onaanvaardbaar en ongenuanceerd Winst Betty Stove lerste divisieclubs eisen snel actie Financiële moeilijkheden vallen mee fgelastingen Rentewijziging op Viste Termijn Spaarrekeningen 872 74! 8 77% 67z% Tot aan winterstop geen aanvoerder Nu uit Tsjechoslowakije Joegoslavische doelman voor AZ'67 IRDAG 4 DECEMBER 1976 SPORT ISTERDAM De eredivisiever- figing FC Amsterdam heeft zijn (maatschap van de FBO. de be- (igenvereniging van de clubs in (t betaald voetbal, opgezegd. De psterdamse club vindt dat het (stuur van de FBO onaan- (ardbaar en ongenuanceerd is op- itreden gedurende de laatste Banden. In dat verband wordt iwezen op het demonstratieve trtrek uit de algemene vergade- ag van het betaalde voetbal. Te- ins vindt FC Amsterdam dat het jstuur van de FBO zich voortdu- nd buiten het werkgeversterrein het betaalde voetbal beweegt in gens^elling tot de gemaakte af- (raken. Als laatste bezwaar wordt tnoemd het bij herhaling optre- »n uit naam van de clubs zonder lartoe door die clubs te zijn ge- achtigd. erhalve meent FC Amsterdam lt door het optreden van het be- uur van de FBO de belangen van (t betaalde voetbal onnodig wor- fn geschaad en de noodzakelijke jst bij voortduring nodeloos Drdt verstoord, hetgeen vooral de »sitie van de FBO als werkgevers- rganisatie onduidelijk maakt. FC pisterdam verklaart zich bereid (entueel met andere clubs te ko men tot de oprichting van een orga nisatie welke meer duidelijkheid in de verhoudingen tussen werkne mers en werkgevers kan produce ren, als dat niet de-FBO kan zijn. Overigens: bij de opzegging van het lidmaatschap van de FBO door de FC Amsterdam zal ook het feit, dat de kritiek van de verzamelde belangenorganisaties zich voorna melijk ook richt op de figuur van sectiebestuurder en FC Amster dam-voorzitter Dé Stoop een niet onbelangrijke rol hebben gespeeld. Argentinië '78 BUENOS AIRES „De organisa tie van het wereldkampioenschap voetbal kent nog slechts een paar kleine problemen", heeft de vice- voorzitter van het organisatie co mité in Argentinië verklaard. De kapitein-ter-zee Carlos Alberto La- coste vertelde dat de moeilijkhe den, die nog moeten worden opge lost, betrekking hebben op de kaartverkoop, het verblijf van de bezoekers, het transport en de accreditaties. Hij voegde er aan toe dat herbouw en vernieuwing van de stadions, het opzetten van de verbindingen voor radio, televisie en telefoon als opgeloste zaken kunnen worden beschouwd. De werkzaamheden op die punten geschieden volgens het opgestelde schema, of zijn al verder dan was gedacht. Als bewijs voor zijn verklaringen voerde hij de beweringen van de FIFA-waarnemers aan, die tijdens hun vergadering te Buenos Aires hebben gezegd tevreden te zijn met de voortgang van de werkzaamhe den. „Wanneer de bestuurders van de FIFA zeggen", stelde Lacoste, „dat zij tevreden zijn, dan is dat omdat zij hebben kunnen zien dat wij hebben voldaan aan al hun ei sen. Hun verantwoordelijkheden liggen op precies hetzelfde terrein als de onze en als iets niet in orde zou zijn geweest, dan zouden zij dat zonder twijfel hebben laten weten." Wat de kaartverkoop betreft, zei de heer Lacoste dat het in de bedoe ling ligt in maart te beginnen. Er zullen bonnen te koop zijn, die pas kort voor het toernooi kunnen wor den ingewisseld tegen plaatsbewij zen. „Dit gebeurt", verklaarde de Argentijnse marine-officier „om fraude te voorkomen." Via de bon nen zullen de reisbureaus, of even tueel de nationale voerbalbonden, tegelijkertijd garanties krijgen voor hotelaccommodatie en transport. Gezien de ligging van Argentinië verwachtte de heer Lacoste niet dat een geweldige stroom toeristen naar Argenintië zou komen. Hij meende dat daarom een kleine uitbreiding van de bestaande ho telcapaciteit voldoende zou zijn om iedereen onder dak, te brengen. Voor de toeristen uit de nabijgele gen landen Brazilië, Uruguay en Chili wordt gedacht een één- dagsreizen per vliegtuig, waardoor grote problemen met de huisves ting zouden worden voorkomen. „In ieder geval", maakte de vice- voorzitter van het organisatiecomi té duidelijk, „zullen wij niet meer kaarten naar het buitenland verko pen dan mogelijk is gezien de capa citeit van de hotels die de kaarten- bezitters moeten opvangen. Wij kiezen liever voor een relatief klein aantal bezoekers van verre dan voor massaal toerisme met eventu eel daarbij behorende moeilijk heden." FC Kaiserslautern KAISERSLAUTERN Willi Mül- ler, de voorzitter van de Westduitse bundesligaclub FC Kaiserslautern. heeft verklaard dat zijn vereniging in beroep zal gaan tegen de beslis sing van de Westduitse voetbal bond de gestaakte ontmoeting Kai- serslautern-Fortuna Düsseldorf reglementair de uitslag van 0-2 te geven. Bij de stand 0-1, moest de ontmoeting worden gestaakt, aan gezien het publiek stenen en blik jes op het veld wierp. Kaiserslau tern. dat voor de ongeregeldheden verantwoordelijk werd gesteld, kreeg bovendien een boete van 8000 mark. Müller zei: „Ik heb er genoeg van. Er is veel onwaarheid over ons geschreven en we zijn der mate belasterd, dat ik er nog niet veel op weet te zeggen. Het staat alleen vast dat we in beroep zullen gaan." Jimmy Adamson SUNDERLAND Jimmy Adam- son is benoemd tot manager van de Engelse eerste divisieclub Sunder land. Adamson, die twaalf jaar ge leden al eens benaderd was voor deze functie maar er toen niet op inging, vervangt Bob Stokoe, die eerder dit seizoen was ontslagen. In mei was de Rotterdamse eredivisie club Sparta met Adamson tot over eenkomst gekomen. Na een week besloot Adamson echter naar En geland terug te keren. Beroep TURIJN In tegenstelling tot wat de Westduitse club Kaiserslautern is overkomen, toen de vereniging werd bestraft wegens ongere geldheden van supporters rond het speelvedld, heeft een bijna identie ke situatie de Italiaanse eerste divi sieclub Juventus geen straf opgele verd. Tijdens de competitiewed strijd Juventus-Hellas Verona (2-1) werd de linksbuiten van Verona, Zigoni. op weg naar de kleedkamer door een uit het publiek gegooide fles aan het hoofd getroffen. Zigoni liep een hersenschudding op. Al berto Barbe, de „sportrechter" van het Italiaanse betaalde voetbal, verklaarde de wedstrijd toch ge wonnen voor de thuisclub. Hellas Verona gaat tegen deze uitspraak in beroep. SYDNEY - Betty Stöve heeft in de kwartfinales dames enkelspel van het internationale toernooi te Syd ney een overwinning geboekt op Evonne Cawley (Aus). De Neder landse won met 7-6, 6-4. De eerste set ging constant gelijk op. Uitein delijk won Betty Stöve de tie break met 13-11. Evonne Cawley, die in mei haar eerste baby verwacht, kon daarna het geweld van Stöve niet meer houden. De als vijfde ge plaatste Betty Stöve komt in de halve finales uit tegen de Austra lische Kerry Reid. ROME - Het Italiaans Olympisch comité (CONI) heeft in Rome beslo ten dat de tennisbond vrij is de finale om de davis beker in Chili te spelen. In de eindstrijd tussen Chili en Italië moet van 17 tot 19 decem ber in Santiago plaatsvinden. Een veto kan volgens de CONI alleen van de Italiaanse regering komen. ASUNCION - De in de Nederlandse tenniscompetitie uitkomende Vene zolaan Humphrey Hose heeft in de finale van een internationaal toer nooi in Asuncion (Paraguay) met 6-7 3-6 verloren van Victor Pecci. Het was het eerste toernooi van een ten- niscircuit, waaraan acht spelers deelnemen. Het tweede toernooi wordt in Montevideo gespeeld. Hose had in het dubbelspel meer succes. Met Pecci won hij van de Columbia- nen Ivan Molina en Jairo Velasco: 6-3 6-2. lor Matty Verkamman (ISTERDAM Het sectiebestuur betaald voetbal heeft de fcente herverkiezing van de reglementair aftredende leden HiYstra, Stoop en Kernkamp als een onomstotelijk bewijs van ittiouwen van de achterban uitgelegd. De ruime verkiezingso- pvitining op de morrende oppositie in feite stond het pblijven van het complete sectiebestuur op het spel werd >r de Hogewoning-combo als een riant succes naar buiten •racht. len en met name het voorstel met betrekking tot zaterdagavond voetbal annex verbetering van de accommodaties door het sectie bestuur op de kortst mogelijke ter mijn worden uitgewerkt en in be spreking worden gebracht bij de be treffende departementale instanties. De suggestie van een van uw be stuursleden terzake commissies e.d. in te stellen, spreekt ons niet aan: het sectiebestuur zelf zal eventu eel geassisteerd door een of meerde re clubbestuurders deze aangele genheid moeten voorbereiden en op korte termijn op ministerieel niveau aan de orde stellen. Wij zijn van mening dat het sectiebestuur hier het initiatief zelf in handen moet nemen, niet moet afwachten wat al lerlei ministeriële instanties, kamer commissies, speciaal door de minis ter ingestelde werkgroepen aan plannen en voorstellen naar voren brengen. Wij zijn van mening dat in het verleden té vaak een afwachten de houding is aangenomen. Het ligt in onze bedoeling in februari of maart weer een bijeenkomst van de eerste divisieclubs te beleggen. Wij verwachten dat op dat moment het sectiebestuur voormelde plannen met voortvarendheid heeft uitge werkt en ons van de eerste resulta- het in werkelijkheid iets anders wist elke insider. De clubs, die ■antwoordelijk waren voor het icces" van het sectiebestuur, heb- i dat nu ook keihard op papier let. Hetgeen de duidelijkheid bin- a de soms schimmige wereld van (betaalde voetbal, waarachtig ten We komt. In een brief, die door kntien van de negentien eerste (isieclubs aan het sectiebestuur is Scht, wordt duidelijk dat het hui- ie bestuur betaald voetbal door de en achterban in wezen niet meer i het voordeel van de twijfel is !und. Het gros van de eerste divi- ïlubs, dat zich op 18 november ir Hogewoning en de zijnen uit- ak, heeft zich in verband met het iroor hen veelal dodelijke rap- !t-Christiaanse, met de nodige jfels achter de huidige leiders chaard. Voornamelijk, omdat het tiebestuur zich zegt in te spannen r het behoud van 37 betaalde bs in Nederland. bedoelde brief maakt duidelijk de eerste divisieclubs harde ei- aan het sectiebestuur hebben «ld. Zo luidt de slot-alinea: „De mtien, op de vergadering van 16 ember j.l. aanwezige eerste divi- lubs vragen aan het sectiebe- ir met de allergrootste aandrang, de, in deze brief gedane voorstel- DEN HAAG Het vermiste geldbe drag binnen de Budobond Neder land (BBN) bedraagt geen half mil joen, zoals aanvankelijk is gesugge reerd, maar slechts 23.000 gulden. Het grootste deel van dat bedrag is een kastekort, dat bij de boekhouder werd geconstateerd. Het gaat hier om ongeveer 15.000 gulden aan de boekhouder afgedragen na ont vangst in de zomerkampen. In het overzicht van de wedstrijd organisatiecommissie ontbreekt een bedrag van 3500 gulden. Verder heeft de bondspenningmeester in 1976 vier cheques afgegeven met een geza menlijke waarde van ongeveer 4400 die niet in de financiële administra tie waren terug te vinden. Via de bank, die fotocopieën heeft gemaakt van de cheques, is inmiddels bekend aan wie deze zijn uitbetaald. Doordat de BBN in korte tijd diverse boekhouders heeft gehad, is men zich ervan bewust, dat de financiële administratie een ingewikkelde zaak is. De bondsadmlnistrateur heeft overigens geen gehoor gegeven aan het verzoek van het hoofdbestuur uitleg van zaken te geven. Het be stuur van de BBN heeft ook nog moeilijkheden met een affaire, na melijk de karate- en tae kwando- kampen. Besloten was aan kampen deel te namen, maar de hoofdpen ningmeester heeft dit besluit volko men naast zich neergelegd. Daarom moesten de kampen op het laatste moment worden geannuleerd, het geen een schadepost opleverde van 15.000 gulden. Het bestuur heeft van de afgevaar digden naar de jaarvergadering het vertrouwen gekregen en zal voor 1 mei 1977 zorgen, dat de financiële administratie in orde is. Men heeft inmiddels maatregelen genomen, die moeten leiden tot een ..goed functio nerende administratie". Men ver wacht dat, door het aantrekken van de heer Van der Graaf als boekhou der. het beleid zodanig kan worden veranderd, dat in mei van het vol gend jaar de zaak in orde is. Cas de Quay: „Clubs als PSV, aantrekkelijke zaak is". ten op de hoogte kan stellen. Of de steun die het overgrote deel van de eerste divisieclubs bij de laatste stemming aan uw bestuur heeft ge geven, zal kunnen worden besten digd, is niet alleen afhankelijk van uw positieve reactie op onze voor stellen, maar meer nog van uw da den terzake in de eerstkomende maanden." Kortom, de eerste divisie heeft het sectiebestuur het mes op de keel gezet. Vanwege het feit, dat de mees te eerste divisieclubs zelf de doodsteek van overheidswege nader bij voelen komen. Een vergadering van eerste- divisieclubs, onder wisselend voor zitterschap van mr. drs. Cas de Quay (Fortuna SC) en Bob van Slo ten (FC Vlaardingen), heeft als NAC en MW bewijzen dat het voetbal op zaterdagavond een (ADVERTENTIE) Programma redivisie :tar - FC Utrecht Ahead Eagles - FC Twente enoord - FC VVV Amsterdam - NAC a JC - Ajax - Sparta Graafschap - FC Den Haag (67 - PSV Ihoven - Haarlem ;rste Divisie idaag V - FC Dordrecht gen Den Bosch - Fortuna SC Amersfoort - Volendam mond Sport - Veendam leningen - SC Cambuur em II PEC Zwolle renveen - Vitesse Groningen - SVV Bcles Excelsior N HAAG De regen van de afge- ln week heeft vele voetbalvelden «speelbaar gemaakt. De volgende Hingen van de KNVB hebben dan alle wedstrijden voor zaterdag Hast: Amsterdam, Dordrecht, Ida, Den Haag, Haarlem, Leiden, ird-Holland, Botterdam, Utrecht Zwolle. Als gevolg van de ontwikkeling op de geld- en kapitaalmarkt zien we ons genoodzaakt de rente tarieven op de Vaste Termijn Spaarrekeningen met ingang van 6 december 1976 te verlagen. De nieuwe rentevergoeding wordt op spaarrekeningen met een looptijd van 6 jaar op spaarrekeningen met een looptijd van 5 jaar op spaarrekeningen met een looptijd van 4 jaar op spaarrekeningen met een looptijd van 3 jaar op spaarrekeningen met een looptijd van 2 jaar Op reeds gestorte bedragen op lopende Vaste Termijn Spaarrekeningen wordt gedurende de looptijd geen rentewijziging doorgevoerd. Voor bijstortingen op reeds eerder geopende Vaste Termijn Spaarrekeningen met een looptijd van 7 jaar geldt eveneens een rente van 8'/2%. Nieuwe Vaste Termijn Spaar rekeningen met een looptijd van 7 jaar worden niet meer geopend. De rentevergoeding op alle overige spaarvormen is ongewijzigd. Nederlandsche Middenstandsbank antwoord op het rapport- Christiaanse dat het ministerie adviseert om rond vijftien clubs uit het betaalde voetbal te laten ver dwijnen een alternatief aan het voltallige sectiebestuur voorgelegd. Teneinde tot gezond betaald voet bal te komen, is het belangrijkste streven van de betreffende clubs tot betaald voetbal op de zaterdagavon den te komen. Cas de Quay: „Wij willen af van de concurrentie van het amateurvoetbal. Wanneer het amateurvoetbal nu wordt afgelast, dan trekt een club als FSC al gauw 1500 2000 toeschouwers meer. Bo vendien bewijzen clubs als PSV, NAC en MW dat het voetbal op de zaterdagavond een aantrekkelijke zaak is. Zeker ook gezien het sterk gewijzigde recreatiepatroon". Het spelen op de zaterdagavond be tekent wel, dat alle clubs over een lichtinstallatie zullen moeten be schikken. De eerste-divisieclubs wil len de overheidsgelden voor dat doel én verbetering van de accommoda ties aanwenden. De Quay eerst nog: „Ik ben het eens met de visie dat je een ongezonde bedrijfstak moet stoppen. Maar de overheid moeteen twijfelachtige bedrijfstak steunen. In het rapport-Christiaanse gaat het echter alleen maar om de liquidatie van een aantal clubs. Een oplossing in de vorm van een onafhankelijke klasse zien wij ook niet. Je zit dan toch weer met die zondagmiddag. Nee, als het betaalde voetbal wil, kan het gezamenlijk sterk zijn. Het is onnodig om te liquideren. Het rapport-Christiaanse heeft dezelfde inhoud als de plannen van Klaas Molenaar, toen hij voorzitter van de FBO was. Ik begrijp wel dat er mo menteel een soort broedermoord dreigt van de kant van de 22 clubs, die denken over te blijven." Ten aanzien van de financiering van lichtinstallaties/accommodaties doen de eerste divisieclubs het vol gende voorstel aan het sectiebe stuur: „Er moet voor worden gezorgd, dat alle clubs de beschikking krijgen over een goede lichtinstallatie en tenminste 5000 overdekte zit- en/of staanplaatsen". De kosten die er aan een dergelijke investering zijn verbonden bedragen in totaal zo'n 20 miljoen gulden; voor een club die reeds beschikt over een lichtinstal latie 450.000, voor een organisatie die nog geen lichtinstallatie heeft 650.000. Gelden die met steun van de rijksoverheid, toto-lotto en ge meentelijke overheid op tafel moe ten komen. Gedurende een periode van zeven jaar zou dat een injectie van 4 miljoen per jaar moeten zijn. Overigens hanteren de bedreigde clubs ook bepaalde normen voor het spelen van betaald voetbal. In de brief staat: „Hoewel het exploitatie beeld van club tot club verschilt, is er een „communis opinio" dat een gemiddelde van 2000 toeschouwers per wedstrijd het uiterste minimum is om te kunnen voortbestaan; een gemiddelde van circa 3500 toeschou wers is voor het merendeel van de clubs een reëler uitgangspunt. Men kan zich afvragen of de BVO met een gemiddeld toeschouwers-aantal beneden de 2000 nog een reële functie vervult in het passieve recre atiepatroon en dan nog recht kan doen gelden op subsidies uit ge meenschapsgelden en Toto/Lotto". DEN HAAG De moeilijkheden, die waren gerezen bij FC Den Haag rond Aad Mansveld zijn uitgepraat. Mansveld had tegen- overde pers nogal wat kritiek geuit op trainer Anton Malatinsky, hetgeen de ausputzer weliswaar een voorwaardelijke boete ople verde, maar tevens reden was rond de tafel te gaan zitten Mansveld toonde zich dan ook niet geheel ontevreden over de gang van zaken: „In een gesprek met de technische leiding en manager Van Hal is alles uitgepraat. Na de wed strijd tegen Roda heb ik wat te emo tioneel geschreeuwd dat de trai ningsmethoden van Malatinsky slecht zijn, maar dat is eigenlijk niet waar. Het is meer een kwestie van minder prettig werken. Nu hebben we daarover gesproken. Er zullen meer zaken op papier worden vastgelegd. Dan weet je waar je aan toe bent". Mansveld, die de langste staat van dienst heeft bij ADO en FC Den Haag van de huidige spe lersgroep. wil in ieder geval geen aanvoerder mfeer zijn. In die functie achtte hij het zijn taak te proteste ren bij de scheidsrechters indien die in zijn ogen verkeerde beslissingen namen. Daarvoor is Mansveld enige keren beboeten FC Den Haag wil die bedragen niet betalen. „Dat is voor mij reden die band niet meer te dragen. De spelers willen mij echter wel als aanvoerder. Na de winterstop zal Ik het daarom nog eens be kijken". De komende twee wedstrij den zal Mansveld zich geheel aan zijn eigen spel kunnen wijden en daarvan kan Den Haag alleen maar profiteren, want zijn waarde voor de ploeg bewees hij niet alleen als ver dediger, maar ook door het maken van vijf doelpunten, bijna een vijfde van het Haagse totaal. De tuchtcommlssle van de KNVB heeft de vol gende straffen uitgedeeld PEC Zwolle J Tuin. één wedstrijd en 75. Nac: H. Quaars, 250, FC Vlaardingen: H. de Ruyter, twee en 100. MW: O. Schrljncmakers. twee en 150, MW P. Frantzen. één en één voorwaardelijk. Vitesse: R. Rink, één. Rods JC W Burgers, één en één voorwaardelijk, NEC: J. Peters, 300, Excelsior. J. Waslander, twee en 100. Ajax: R. de Haan. één en 125. Ajax: R. Klinkenberg, één en één voorwaardelijk. Go Ahead Eagles: H. J. Voogsgeerd. twee en 100. PSV: A. Hooyer, twee en 125, FC Den Bosch: F Brok. twee en 100, Wagenlngen: J. Kelderman, drie en één voor waardelijk. Wagenlngen A. V. der KUft. twee en één voorwaardelijk. FC Den Haag C. Tempe laar. één en 175. FC Den Haag: J Oalje. één en 100. FC Den Haag: H. BUJle, één en één voor waardelijk en 150. De volgende spelers kregen een boeking: J. Frandsen (Wagenlngen). R. v.d. Bol iFC Vlaar dingen). D. Schneider (Feyenoord), H Weck, P Verhoeven (belden MWi en W. NUdam iAZ'67i Er worden geen verdere maatregelen genomen tegen E. Achterberg (FC Oronlngen). AMSTERDAM De Alkmaarse eredivisieclub AZ'67 heeft in Amsterdam de Joegoslavische doel man Rizah Meskovic van Hajduk Split gecontracteerd voor twee en een half Jaar. Meskovic zal waarschijnlijk morgen al debuteren in de thuiswedstrijd tegen PSV. PRAAG Het blad van de Tsje- choslowaakse communistische par tij Rude Pravo heeft een aanval ge richt op de voorzitter van de interna tionale schaakbond FIDE, de Neder lander dr. Max Euwe. Dit blad zegt dat Euwe een reactionair is die be weert dat politiek en sport geschei den moeten blijven. Eeuwe voert een eigen zeer reactionair beleid, aldus Rude Pravo. Onder de kop „Provocateurs" schreef het blad. dat het onlangs in Israël gehouden congres van de FI DE „precies werd gevoerd zoals dr. Euwe en enige leden van het bestuur van de FIDE en hun politieke en ideologische raadgevers dat hadden gewenst". Het blad vervolgde dat „deze heren wisten dat een aantal landen niet zou deelnemen aan de zogenaamde schaakolympiade in Haifa en aan het congres zodat zij buiten haast de helft van de leden van de FIDE om konden doen wat zij verkozen", en zo werden door Euwe c.s. een nieuw vast lid aangenomen", de Zuidafrikaanse racisten". Tegelijkertijd hadden dr. Euwe en andere het verzoek om lidmaatschap van Zuid-Jemen afgewezen en de Sowjet-grootmeester Kortsnoj die dit jaar in Nederland politiek asiel had aangevraagd laten deelnemen aan de voorronden van het we reldkampioenschap en dit laatste was „een uitdagend besluit waarbij slechts de meest-reactionaire krach ten gebaat zijn die trachten te vech ten tegen de vermindering van inter nationale spanningen en tegen het vreedzaam naast elkaar leven". De Rude Pravo noemde dan het pro ces van niet-blanke sportlieden in de Zuidafrikaanse stad SL Elizabeth, het interneren van acht voetballers in Chili, het aanstellen van de Hon gaarse emigrant Ference Puskas als coach van de Chileense voetbalploeg en het financiële schandaal dat in Israël was losgebarsten om de voor zitter van het Israëlische comité, J. Inbar, en schreef dat „dr. Max Euwe betrokken is bij deze wereld van schandalen en provocaties". De krant besloot met te zeggen dat Tsjechoslowaakse sportlieden „zoals die van veel andere landen" de ver klaring van de Sowjet-scbaakbond steunen dat de FIDE een buitenge woon congres moet houden in 1977. SCHAKEN - Ook in de vierde ronde van bel toernooi om bet ichaakkampioenschvp van de Sowjet-llnie heeft wereldkampioen Anatoli Karpov geen wimtparlij kunnen bockeji. Na vijf aur «pelen wei oen. Oud-wereldkampioen Tigran Petros) an beefl door een overwinning op Bori» Goelko de leiding genomen. SCHAATSEN - Op de Deventer bnnstija- k met 1.21.* ruim aebt-ttende ve- eonde onder bet oud* record van Joban Gra- na Ih <1.22 m SKIËN - Do Italiaanse Claudia beeft in Bormio CHoord-llal de id eel «aa do ..dorld ae4e uastatom vio*" ditaae 1. gh vierhonderdste van een do A*eflfta«tM! CtoAv Neéuon, dia tweed, werd. kalhy Kreinrr, Olympisch kampioen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 21