flhsillalll Nieuwe boeken NVIILIEBERICHTEN )AG 4 OECEMBER 1976 ifrontatie agina 2 van Trouw van maan- taan twee verslagen: een rap- over de samenstelling van de irmeerde synode, en van een dering van het confessioneel irmeerd beraad. In het eerste g lijkt mij duidelijk gemaakt. aan de synode enkele manke- ■ÉMjan kleven, die moeilijk te ver ben, evenwel van verstrekkende iepgaande betekenis zijn. De et meest treffende en door el- rvaring bevestigde opmerking, over de samenstelling van de je voor wat betreft de sociale Ikingslagen. >og hebben voor bij voorbeeld verken in een industrieel kli- i. Maar de vragen niet uit eigen Jng kennen. UIT /E it tweede verslag lijkt mij dui- t gemaakt welke weg het CGB il De kerk moet neen zeggen 9 i de geest van de autonomie. 977 nalisme. syncretisme, marxis- tse- n ook kapitalisme en egoïsme. I inziens is een nieuw dak no- £en begaanbare, maar ook zeer weg lijkt mij die van de ontatie met de vele ismen dige ichter en waarin dwingende iten werkzaam zijn. In de maat- ppij. in de politiek, in het bank- __jdri]fsleven. in de ambtelijke en ^^Jurlijke organen en instellin- in de reclame, in de con- Itiedwang. Ten eerste omdat U niet vrij uitgaan, aangetast ten tweede omdat daar de laard ligt. Onze Heer leidt en leidt buiten de legerplaats, pchijnlijk verstaat de moderne dan ook de vraag naar de .adige God." Dan gaat het stof tl af. Stofjagers als: Wiersinga. e frt. Wereldraad, Ikon hebben jaarbij bitter nodig. Onze zorg I zich daar manifesteren, waar trk uit de mist moet komen, r L. Oost ioholcontrole u vooraf weten van alcohol [ole? Natuurlijk niet! Men heeft [altijd te gedragen naar de wet- Die zijn niet voor niets ge kt. Het zal je kind maar zijn die |ide gereden is. Voorkoming is IUINIGEN op landskas uitga- Jil. ziekenhuiskosten en invalidi- juitkering. trdam J. C. ten CATE Czn VAN LEZERS Abortus Op 14 december zal de Abortuswet in de Eerste Kamer onderwerp van bespreking uitmaken. Een goede wet moet het welzijn dienen en ge baseerd zijn op de natuurlijke ze denwet. die door allen dient te wor den erkend. Volgens de 2edenwet dient het leven te worden geëerbie digd en beschermd. Iedereen heeft recht op leven, doch in het nieuwe wetsvoorstel wordt daarop een uit zondering gemaakt voor het leven in de moederschoot, dus voor een men selijk wezen, dat ook recht heeft op leven. Een dergelijke wet kan dus niet als een goede wet worden be schouwd. omdat zij in strijd is met de natuurlijke zedenwet. Hopelijk zal de Eerste Kamer het ingediende wetsontwerp afwijzen, nu dat in de Tweede Kamer niet bereikt kon worden. Eventuele ongunstige ge volgen moeten dan op aangepaste wijze bestreden worden, zoals door voorlichting, waarschuwing, zo no dig met de strafwet De ingediende handtekeningen hebben wel aange toond. hoe in ruime kring van de bevolking over dit wetsontwerp wordt geoordeeld. Korte, duidelijk geschreven, liefst aaa éën kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet Postbus 859. Amsterdam. Bij publlkatle wordt de naam van de schrijver vermeld. Nijmegen Dr. J. E. Sehulte Ecuador (2) Dat free-lance journalist Koos Kos ter sommige protestantse zendings bewegingen niet waardeert is nog daar aan toe. Maar dat Trouw zo'n on-objectief artikel van de2e journa list plaatst, dat begrijp ik niet. Als mensen verantwoording willen dra gen na hun bekering, als mensen in liefde de hand aan de ploeg willen slaan, als mensen nuttige dingen gaan doen en onnuttige dingen bij voorbeeld roken en alcoholgebruik gaan nalaten, dan kunnen wij dit alleen toejuichen. Dat deze mensen zich voor politiek niet zo zeer inte resseren is evangelisch gezien te be grijpen. Sint-Pancras H. Vroegop Nes Ammim Looijens artikel „Shlomo zette z'n auto stil" vraagt om een reaktle. Blijkens het naschrift was het be doeld als een bespreking van Simon Schoons boek over Nes Ammim. de christelijke nederzetting in Israël. Maar een bespreking is het eigenlijk niet geworden en een eerlijke be spreking al helemaal niet. Het is waar. zo waanzinnig hard als indertijd wordt er nu niet meer in de rozen en avocado's gewerkt in Nes Ammim. Maar zou Looijen daar dan naar terug willen? Zelf heb lk die periode meegemaakt ook in de kassen maar toen kwam de ere dienst op de sjabbat wel op de twee de plaats en voor vele oververmoei de werkers op helemaal geen plaats. Hoeveel goeds er over die periode verder te zeggen valt maar het was ook de tijd van de overschatting van de eigen daad; met alle nare gevolgen van dien. Trouwens om op het verhaal van Looijen terug te komen zette Shlomo niet z'n auto langs de kant van de weg om te praten? Heeft Looijen daar zelf niet zijn verhaal aan te danken, aan die wóórden? Waarom dan dit artikel dat duide lijk, onrecht doet aan hethuidge Nes Ammim dat èn aan de rozenteelt èn aan de dialoog met Israël werkt? Waarom juist op dit moment nu ze daar eindelijk het evenwicht van woord en daad lijken te hebben ge vonden? Wijk bij Duurstede H. R. Stroes Consument Blijkens het verslag van de rede van prof. Dreesmann acht deze de over heid te betuttelend ten aanzien van de bescherming van de consument, die kennelijk niet als volwassen wordt beschouwd. Dreesmann ver onderstelt het tegendeel en is zelfs van mening dat diezelfde consu ment heel wat onvolwassener is in zijn politieke keuze. En juist in dit laatste geval gaat de overheid uit van een volwassen kiezer. En juist daar zet Dreesmann een vraagteken bij. Het vraagteken van mijn kant geldt echter het feit dat het bedrijfsleven de consument kennelijk zelf ook niet als volwassen erkent. De infan tiele reclame om. door middel van de STER getuigt daar dagelijks van. Ervan uitgaande dat die reklame inderdaad effekt sorteert (anders was men er echt wel mee gestopt), zeg ik: gelukkig dat de overheid door middel van voorschriften door die onzin heen prikt. Usselstein L. A. Hokke Beelden (2) De heer J. Tipker Kzn. te le Exloêr- mond dacht er goed aan te doen het voortreffelijke verhaal over de pas toor van Breskens (Trouw 20 novem ber) te bekritiseren met verwijzing naar antwoord 98 uit de Heidel- bergse Catechismus: „God wil ons niet door stomme beelden, maar door de levende verkondiging zijns Woords onderwezen hebben". Dit is van briefschrijver weer zo'n anti papistisch trekje. Door de geschie denis en de oecumene allang achter haald. Trouwens, wie enige kennis heeft van de zogenaamde „beelden dienst" bij Rome. weet dat de ka tholieke kerk zeker in onze tijd sterk achter de levende verkondiging van Gods Woord staat. En teruggaande in de geschiedenis moge ik wijzen op tal van vermaningen door de r.k. geestelijkheid aan de gelovigen ge geven. op het stuk van de beelden „dienst". Te Maastricht staat onder een Christusbeeld, boven de kerkdeur: Leer. Christenmend, wat gij hier ziet Is Christus' beeld, maar Christus niet Daarom, aanbid noch hout, noch steen Maar Christus, uwen Heer, alleen". Evenzo vermaant een opschrift op de muur van de bekende St Gudula kathedraal te Brussel: Christi beelt altit eert als ghi het siet Nochtans nyet het beelt aanbid, maar diet bediet" En zo heb ik in vele en op vele kerken ln specifieke, katholieke ge bieden, hier en in het buitenland, soortgelijke vermaningen gezien. Het vergeten van de „Beel denstorm" en het waarderen van de Catechismus, kunnen we in deze tijd best verenigen. Oostburg K. H. M. van den Berg VU en doelstelling Nu de universiteitsraad van de Vrije Universiteit de beslissing over het rapport van de werkgroep doelstel ling heeft uitgesteld, wil ik gaarne een enkele opmerking maken. De fameuze „dan-wel-verklaring" houdt in dat iemand, die gekozen is in de universiteitsraad in de plaats van een verklaring van instemming met de doelstelling kan volstaan met de verklaring: „Ik ken de doelstelling en ik ben bereid naar vermogen in de geest van de doelstelling te werken." De „geest van de doelstelling" betreft nu niet meer de geest van het evangelie (want dat is onmogelijk bij iemand die zich niet langer innerlijk aan het evangelie onderwerpt), maar de praktische doeleinden, waarin de doelstelling bij de bestuurswerk zaamheden wordt geconcentreerd, zoals de toenenemende democrati sering, de „vernieuwing" van de sa menleving. de verheffing van de ont wikkelingslanden. de bestrijding van de Zuid-Afrikaanse apartheid, de bevordering van de milieuhy giëne, enzovoorts. Het is mij werkeleijk een raadsel dat èn college van bestuur èn bestuur van de vereniging deze valstrik in de dubbelzinnige bewoording („geest der doelstelling") niet hebben door zien. Ik kan u verzekeren, dat deze verschuiving niet tot het be- stuursvlak beperkt zal blijven en met innerlijke noodwendigheid zal worden uitgebreid naar het vlak van alle benoemingen van zowel het we tenschappelijk als het niet- wetenschappelijk personeel. Laat het bestuur van de vereniging besef fen. dat wanneer het niet pal staat voor de christelijke signatuur van deze universiteit, de ondergang van de vereniging onafwendbaar is. Bussum II. J. van Eikema Hommes Appeldag (2) Terecht merkte dominee Overduin op de appeldag van het confessio neel gereformeerd beraad op, dat we niet aan ketterjacht moesten doen. Dat wil zeggen geen aanmerking op kleinigheden en geen spijkers op laag water zoeken. Toch betoogde hij ook, dat wanneer het hart van het Evangelie wordt aangetast er gehandeld moet worden. Liefde en geduld sluiten immers handelen niet uit. Hooghalen A. G. Lindeboom-Bakker A. Meijcring-Elzinga Arthur Hutchings: Mozart de mens. Uit het Engels vertaald door Ad Cala- me. Uiig. Keesing BV Amsterdam. 113 blz. SS. Dit fraai geïllustreerde boekwerk dat bij de cassette met opnamen van de symfonieën van Mozart on der Josef Krips (op Philips) hoort, is ook afzonderlijk te koop Men hoeft er beslist de vertolkingen onder Krips niet bij te hebben, om het als een uitstekende begeleiding bij Mo- zarts muziek te kunnen genieten. Maar de overeenkomst tussen de bevattelijkheid en de schijnbaar moeiteloze perfectie van Krips' ver tolkingen, en de plezierig leesbare schrijftrant waarin professor Hutchings zijn goed gedocumen teerde visie op de componist als mens geeft, is toch wel treffend. Knap is de scheiding die de schrij ver ongeforceerd weet vol te houden tussen het schrijven over de mens en over de musicus, die onderwerp van het volgende deel zal zijn Er is overvloedig, goed gekozen illustra tiemateriaal dat voor een deel de sfeer van de tijd waarin Mozart leef de treffend weergeeft Het is syste matisch gerangschikt in onderwer pen als „Reizen en mode" „Het We nen van Mozart" en er is een uitge breide geïllustreerde verhandeling over symboliek en ceremonies van de Vrijmetselarij. (Mozart was lid van de Weense loge». Het enige be zwaar van dit boek is. dat het ten behoeve van de illustraties zo'n on handzaam groot formaat kreeg R. N. D. Moord op de Frankfurter Buchmesse (Sijthoff. 17.50) door Hubert Monteilhet stoelt op een leuk idee, maar Amsterdam ligt ver van Parijs en we vrezen dat veel der toespelingen en grapjes de Nederlandse lezer zul len ontgaan. Monsieur Labattut-Largaud. docent letteren aan de Sorbonne en ln zijn vrije tijd broodschrijver van thrillers en historische ro mans. in de macht van de poeni ge uitgever Grouillot, plagieert (half bij wijze van grap) een volslagen vergeten roman van Abbé Prévost (Manon Lascaut) wat een immense bestseller wordt en een literaire prijs ople vert. Het genoegen wordt helaas vergald door oude vrijster Cecile Dubois, bibliothecaresse bij de Nationale Bibliotheek, die op de hoogte is van de letter diefstal. De titel suggereert dat het ver haal zich afspeelt op de grote jaarlijkse Boekenkennis waar de lezer echter pas tegen het slot terechtkomt en dan vertelt Mon teilhet eigenlijk nog meer over het waardeloze Frankfurter nachtleven dan over de beurs. Leuk voor wie een beetje op de hoogte is van het Parijse literaire leven, maar voor de rest, zo zo Van uitgeverij Kosmos. Amsterdam ontvingen we vier handenar beldboeken: Draadfiguren van W. Farnworth (95 blz - 17 50». Mand.-- werk (moderne toepassing van tracii tionele vlechttechniekem door V Harvey en M'Thiadens «134 blz 39 50); Gip* gieten, door D Cowlev (96 blz. - 20 50). Het mirfckrann-- boek (150 toepassingen van oud pa pier) door V Eisner en A Weiss 105 blz. - 19.50) Miljoenenorder Holland Signal bouwt walradar Van een verslaggever ROTTERDAM - Hollandse Signal apparatenfabriek (HSA) in Hengelo, een dochter van Philips, krijgt de opdracht voor de bouw van een nieuw walradarsysteem in het Rot terdamse havengebied. Met deze or der zal een bedrag gemoeid zijn van 150 200 miljoen gulden. HSA zal ook. op voet van gelijkheid met het Amerikaanse bedrijf Sperry Rand. ingeschakeld worden bij de voorbereidende studies voor het walradarsysteem. De kosten hier van worden begroot op ongeveer 6.2 miljoen gulden. Het Hengelose be drijf zal tevens de proefopstelling mogen bouwen, waarmee men wil proberen of het ln de toekomst ge kozen systeem aan alle eisen zal voldoen. De kosten van het totale project komen ten laste van de ge meente Rotterdam, het ministerie van Defensie en het ministerie van Verkeer en Waterstaat, met dien verstande dat elk een derde van het bedrag voor zijn rekening neemt. uftntit van maandag tot en met vrijdag llefottsch van 9.00-19.30 uur opgegeven srdeit op nummer 020-913456. jp zondagavond is dit alleen, mogelijk van i.00-2000 uur. famens onze kinderen zeggen wij U hartelijk dank p vele felicitaties, bloemen en cadeaus die wij van thten ontvangen bij ons 25 jarig huwelijk. ™*^daardoor is deze dag voor ons onvergetelijk ge- Jan van Nierop Jo van Nierop-Disseldorp n a/d Rijn, 4 december 1976 leekterweg 59 In plaats van kaarten ember a.s. is liet 25 jaar geleden dat onze ouders - Of G. de Jager M. de Jager-Beurkens |len we zaterdag 18 december vieren. Mocht u hen feliciteren dan kan dit van 16.00-17.30 u. in het loes van het landgoed Ekenstein nabij Appin- Hun kinderen: Lian en Tom Ina en Wim Gilles Toon Marja Christien Hereweg 1. ag 11 december is het 45 jaar geleden dat onze en grootouders H. Ippel en A. Ippel-v.d. Stelt wd zijn. genade was groot en zijn zegeningen ontelbaar. J hen feliciteren, dan bent U van harte welkom 15.00 u en 17.00 u m Motel „Gorinchem". v. idorpweg 8-10 te Gorinchem. kinderen, kleinkinderen, jstraat 17. 'endijk (N.-Br namens kinderen en kleinkinderen willen wij illen hartelijk danken die er toe bijdroegen dat de van ons 50-jarig huwelijksfeest voor ons zo ftelijk is geworden. Wij voelen ons met U allen pen in dankbaarheid voor wat God ons gaf. Ds. F. SLOMP T. SLOMP-TEN KATE. p. Marijkeweg 66. je zeer vele blijken van belangstelling in welke jok die wij mochten ontvangen bij ons 50-jarig (ksfeest zeggen wij u heel hartelijk dank. J. van Woerden M. van Woerden-Van den Berg udt 2a x luiden, december 1976 kar en getroffen door de zeer vele blijken van Itelling en vriendschap, ontvangen voor. tijdens ns 50-jarig huwelijksfeest, zeggen wij u allen heel Ie dank M. W. Oussoren J. Oussoren-Nagel len. november 1976 v. Nijenrodestraat 94 Heden nam d« Here tot Zich onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader Cornells Barnard weduwnaar van Jannigje den Otter in de ouderdom van 85 jaar. Rotterdam: J. Barnard Blaricum: H. J. Barnard R. Barnard-Venema Bussum: J. Barnard E. Barnard-Visscher en kleinkinderen Rotterdam, 2 december 1976, Schermlaan 55 b geen bloemen Gelegenheid voor condoleance- en rouwbezoek in de rouwkamer van de O.R.V., Mathenesserlaan 470, Rotterdam-West, maandag van 19.00 tot 19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden dinsdag 7 december a.s. op de Algemene Begraafplaats „Hofwijk", Delftweg 230, Rotterdam-Overschie. Vertrek van Mathenesserlaan 470 om 14.00 uur. Aankomst in de kapel om 14.30 uur. „Zo zal Hij alles maken, dat g'u verwond'ren moet." In vrede ging naar zijn Heer en Heiland na een zegenrijk leven onze lieve Vader en Opa Adam de Boer in de ouderdom van 89 jaar weduwnaar van Klaaske Klinkert We zullen hem erg missen. Haren (Gr.): Marry van Klinken-de Boer Johan van Klinken Gert en Alco Semarang (Ind.). tijd. Steenwijk: Dini de Boer Steenwijk. 3 december 1976. H. C. Fledderusstraat 4. De rouwdienst zal gehouden worden op dinsdag 7 december 1976. 's middags om half twee in de Geref. Kerk, Onnastraat. Steenwijk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula, Kornputsingei 40. Steen wijk. Heden Overleed in de ouderdom van 75 jaar mijn lieve Man, onze lieve Vader en Grootvader Dr Jan Pieter de Jong chirurg, Officier in de Orde van Oranje Nassau. Erelid van de Nederlandse Vereniging voor Heel kunde, Drager van de Erepenning in zilver van de stad Gouda. Rotterdam: H. de Jong-Maasland M. C. C. de Jong A. Met Gouda: J. H. M: Koch-de Jong J D C. Koch Karei, Jan Piet, Henriëtte Loc hem: D. R. Milders-de Jong C. F. A. Mllders Maarten, Diederik Caroline, Vincent Barchem. 2 december 1976 Dennenlaan 3. De rouwdienst, geleid door ds Thea Barnard, zal worden gehouden in de Hervormde Kerk te Barchem op maandag 6 december om 13.15 uur. Daarna zal de begrafenis plaatsvinden in aanwe zigheid van de naaste familie. Gelegenheid tot condoleren in ,,'t Onderschoer" na afloop van de begrafenis. Bestuur en directie van het Diaconessenhuis „de Wijk" geven met leedwezen kennis van het overlij den van Dr J. P. de Jong die van 1940 tot 1966 geneesheer-directeur van ons ziekenhuis was. Met grote dankbaarheid gedenken wij hem, die met volledige inzet van de hem door God geschon ken gaven het Diaconessenhuis heeft gediend en aan de voorbereiding van het Bleuland ziekenhuis heeft meegewerkt. Namens bestuur en directie. Dr. A. Jongbloed, voorzitter Dr. Gerh. Huls. pred.-directeur. Gouda, 3 december 1976 Het heeft de Heer behaagd heden tot Zich te nemen onze lieve Schoonzuster en Tante Klaasjen Riethorst weduwe van A. Demmer in de ouderdom van 90 jaar Uit aller naam, H.J. Riethorst Velp (Gld.) 2 december 1976 Correspondentie-adres: Hoofdstraat 8. Deurnin- gen (Post Hengelo Ov.) Een korte rouwdienst waarin voorgaat Ds. F. Bredschneyder „Ned. Herv. predikant wordt ge houden op dinsdag 7 december a.s. om 14.00 uur in de „Biesdel", Biesdelselaan 89 te Velp. waarna de teraardbestelling zal plaatshebben omstreeks 15.00 uur op de begraafplaats „Heiderust" te Worth - Rheden. Zondag 1. Dankbaar voor wat hij voor ons gedaan heeft, geven wij u kennis dat God voor ons nog vrij onverwacht tot £ich nam mijn geliefde man. onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Gerrit Nicolaas Hoogendoorn op de leeftijd van 81 jaar. J. Hoogendoorn-Dijs kinderen, klein- en achterkleinkin deren De Hoef, 3 december 1976 Oostzijde 66. Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 7 decem ber in „Ons Huis". Oostzijde 22, De Hoef. om 10.30 uur. De rouwdienst zal daar gehouden worden om 11.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Ned. Herv. Begraafplaats te Mijdrecht om 11.45 uur. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen en geen toespraken. „Hij zal Zien op Wien hij hoopte Na een lang lijden mocht mijn geliefde man, onze vader en opa Leendert Tissink ingaan in de eeuwige vrede van Zijn Heer en Heiland. Hij bereikte de leeftijd van 78 jaar. Middelburg: C.J. Tissink Tissink Dordrecht: C.J. Tissink L.G. Tissink Lindenberg Cora, Leo, Arie Middelburg: J.C. Tissink Middelburg. 2 december 1976 Segeerstraat 58. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Rouwbezoek van 17.30 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 7 decem ber 1976 om plm. 14.00 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg. Vertrek vanaf de Segeerstraat 58 om 13.45 uur Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie le condoleren in de condoleanceruimte van de aula op de begraafplaats. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen Hier Hem volgen Hier Hem dienen, doet ons gaan met zekerheid. Wie Gods hand grijpt bij zijn leven, zal tot sterven zijn bereid." O. Op donderdag 2 december overleed onze lieve Vader en Grootvader Theo Oostra weduwnaar van.Atie Koolhaas Alger Oostra Eefje Oostra-Dijk Martje Nienke Harmen Oostra Sanny Oostra-Nijkamp Aede Oostra Gerard Oostra Hoogeveen. 2 december 1976 De Vos van Steenwijklaan 10. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 7 decem ber om 13.00 uur vanuit de Hoofdstraatkerk te Hoogeveen. Gelegenheid tot condoleren van 11.30—12.00 uur. Aanvang van de rouwdienst om 12.15 uur. Thuis geen bezoek. Heden ging in tot het feest van zijn Heer Ds. Th. Oostra Vele jaren heeft hij onze gemeente mogen dienen. Rijke gaven had de Heer hem geschonken. Dankbaar zijn wij voor de arbeid die hij in ons midden, en met name in wijk West heeft mogen verrichten. Hoogeveen, 2 december 1976. Namens de Kerkeraad van algemene zaken: Ds. L. L. van der Vliet, preases G J. Westerveld, scriba Namens wijk West: W. Neutel. 2e preases J. de Jonge, scriba Enige kennisgeving In Heerlijkheid ontslapen onze Zuster en Tante Maria Engeltje Bos op de leeftijd van 81 jaar. Uit aller naam: W. Bos Utrecht. 3 december 1976 „Warande," Neckardreef 10. Corr. adres: Verhagenstraat 50, Rotterdam. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 7 december om 11.30 uur op de begraafplaats „Daelwijck." Floridadreef. Vooraf wordt om 10.45 uur een rouwdienst gehou den in „Tamarinde", Neckardreef 6. „Hij is verlost, God heeft hem welgedaan." Heden nam de Here, toch nog onverwacht, tot Zich mijn innig geliefde man. onze lieve vader, schoonvader, grootvader en overgrootvader, broer, zwager en oom. Petrus Beishuizen Ridder in de Orde van Oranje-Nassau in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam. C. Beishuizen-Schuitemaker. Voorburg. 3 december 1976. Dirk van Voorburglaan 41. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis „Schakenbosch" te Leidschendam. Aldaar geen bezoek. Een korte rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 8 december om 11.00 uur in de aula van de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan te Voor burg. waarna de teraardebestelling aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na afloop in de ont vangkamer van de begraafplaats. Voor de vele blijken van belangstelling en medele ven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lie ve Man. onze zorgzame Va der en Grootvader Johannes Petrus Tegelaar betuigen wij u onze welge meende dank. S. A. Tegelaar-Bckooij kinderen en kleinkin deren Alphen aan den Rijn, de cember 1976 Uranusstraat 218, service flat (Driehoorne). Voor de vele blijken van medeleven aan ons betoond na het overlijden van onze lieve Vader en Opa Jan Nanninga betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Haren (Gr.), december 1976. Uit aller naam: R. D. W. Nanninga Voor uw blijken van medeleven die wij mochten ontvan gen tijdens de korte ziekte, bij het overlijden en de begrafenis van onze lieve Vader. Groot- en Overgroot- vadér Jakob de Vries betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: K. de Vries Winsum (Gn.). november 1976. IN PLAATS VAN KAARTEN. Voor de blijken van deelneming en medeleven, die wij mochten ontvangen na het heengaan van onze lieve zuster en schoonzuster Danielle van Eysselsteijn weduwe van BOCKE ANDRINGA .betuigen wij u langs deze weg gaarne onze hartelijke en welgemeende dank. Namens de familie: A. Andringa Heerenveen, december 1976 K. R. Poststraat 36 Overstelpend waren de vele blijken van deelneming, die wij ontvingen na het zo plotseling overlijden van onze geliefde man en vader Willem Star We werden hierdoor getroost Graag hadden wij ieder persoonlijk willen bedanken, maar dit bleek ondoenlijk. Daarom willen wij langs deze weg allen, die in welke vorm dan ook. van hun medele ven blijk gaven, hartelijk danken. Mede door het gebed van velen, heeft de Here ons gesterkt, doet dit nog, en naar wij geloven, zal Hij dit ook verder doen. M Star-van den Haak en kinderen. Rijnsburg. november 1976 Burg. Meyboomslraat 16. DANKBETUIGING Voor uw sympathiekè, warme blijken van medeleven na het overlijden van onze dierbare man. vader en groot vader Dammis de Geus willen wij onze hartelijke dank betuigen, de vele reacties hebben ons gesterkt in de moeilijke dagen *t>ieseïsïraaT 7?T (Daltonflat). Uit aller naam M de Geus-Hout io.U Off

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 15