FBO BESTUUR HAAKT AF Hennie Roos: eindelijk weer tijd voor zichzelf Promotie voor zaalhandbalteam Westduits voetbalrecord Lenen. Ukunt't op meer dan een manier. Irak teruggetrokken van WK-voetbal'78 'Rules are rules' legt ISU-functie neer Nog ongeslagen sinds finale tegen Nederland Tijdens wereldkampioenschap C-groep Technische commissie KNGV weer terug Winst Lematsjko Nederlaag voor Karpov Bertolucci opgetogen over Chfli DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 17 Van onze sportredactie AMSTERDAM De ontwik kelingen op bestuurlijk niveau binnen het betaalde voetbal in Nederland volgen elkaar steeds sneller op. Inmiddels is name lijk ook het bestuur van de FBO, de Federatie Betaald Voetbal Organisaties opge stapt. De bestuurderen van de FBO menen dat er een goede overlegsituatie met het sectie- bestuur dient te zijn. Onder de huidige omstandigheden be staat die echter niet. Achter het besluit van het besluit van de FBO staat echter nog veel meer de frustraties over het gebrek aan steun van de verenigingen. De FBO wordt geacht de verenigingen in het betaalde voetbal te vertegen woordigen. Afgelopen zaterdag tij dens de vergadering van de sectie betaald voetbal in Zeist, bleek ech ter dat de clubs zich opstelden ach ter het zittende sectiebestuur, ter wijl de FBO opstapte. Eerder al was dat verschil van me ning naar buiten gekomen, toen de verkiezing van drie bestuurders van de sectie aan de orde was. De FBO kwam toen met drie tegenkandida ten, maar de clubs kozen in grote meerderheid voor de zittende be stuurders Zon, Zwikstra en Kernkamp, in plaats van het FBO- trio Van Zanten. Timman en Hop penbrouwer. Guus Couwenberg, voorzitter van de FBO, vertrekt boos uit de vergadering van de sectie betaald voetbal, afgelopen zaterdag in Zeist. Nadat het bestuur van de FBO in Rotterdam had vergaderd, werd er een communiqué uitgegeven waarin stond: „Het bestuur van de FBO heeft in zijn vergadering van dinsdagavond in Rotterdam de situatie in het be taalde voetbal besproken. Tevens heeft men zich erover beraden of het nog wel zinvol was de werkzaamhe den voort te zetten. Mede gezien de grote verschillen van inzicht tussen het sectiebestuur betaald voetbal en de FBO-leiding over het gevoerde beleid van dat bestuur inzake het overleg met de belangenorganisaties heeft het bestuur van de FBO be sloten zijn bestuurszetels ter be schikking te moeten stellen. Het FBO-bestuur meent dat een goede vertrouwensrelatie met het huidige sectiebestuur niet meer mogelijk is". Op 8 januari zullen de leden van de FBO in een algemene vergadering worden ingelicht over de achtergron den van dit besluit. Tot die datum zal de FBO ook geen overleg meer voeren met het sectiebestuur van het betaalde voetbal. Wel zalk het bestaande overleg met de andere belangenorganisaties wor den voortgezet Deze organisaties VVCS (Vereniging Van Contract Spelers) en WON (Vereniging van Oefenmeesters in Nederland) heb ben inmiddels ook het vertrouwen in het sectiebestuur opgezegd. Ze heb ben een eisenpakket geformuleerd, waarin nadrukkelijk wordt gesteld dat zij niets meer te verwachten heb ben van het sectiebestuur. Daarbij is echter ook duidelijk ge worden, dat er binnen de spelers nadrukkelijk verschillen van mening bestaan over het beleid van de VVCS. Een aantal spelers overweegt om het lidmaatschap van de eigen belangenorganisatie op te zeggen. Daarbij dient ook aangetekend te worden dat het dan met name spe lers betreft die qua salaris eigenlijk nauwelijks passen in een organisatie die vecht voor minimum-eisen. Op merkelijk was dan ook dat de VVCS niet werd ingeschakeld bij de ge sprekken tussen spelers van het Ne derlands elftal en het sectiebestuur over de nieuwe interim-bondscoach. Zoals de zaken er nu voor staan, had de VVCS waarschijnlijk ook niet wensen deel te nemen aan dat over leg. maar het is duidelijk dat een aantal spelers zichzelf capabeler achten dan de VVCS om overleg te plegen. AMSTERDAM Het gezelschap van krasse zeventigers, dat Nederlands sportfaam internationaal op bestuurlijk niveau uitdraagt, telt binnenkort een uitvaller. Hennie Roos. ook wel „rules are rules" genoemd als verpersoonlijking van zijn meest geciteerde uitspraak, stelt zich na een zittingsperiode van zes jaar niet langer beschikbaar als hoogste baas van het mondiale hardrijden, als vice-voorzitter van de International Skating Union (ISU). Als 73-jarige is hij nog net zo kwiek als zijn generatiegenoten Van Karnebeek, Paulen en Euwe en best in staat aan een nieuwe bestuurlijke periode te beginnen. Maar Roos wil niet meer. De bouw- te zeggen. „Misschien dat de Noor ondernemer in ruste uit Amsterdam, die zich financieel wel het een en ander kan veroorloven, houdt het voor gezien. Hij wil de landen van zijn jeugd wel eens terugzien: Zuid- Afrika en Indonesië, naties, waar je als schaatsofficial nu eenmaal niet komt. Regels Hennie Roos is op de schaatsbanen gemakkelijk te herkennen. Klein van stuk, de handen diep in de zak ken van een zware donkergrijze jas, het hoofd bijna verzonken onder een Russische bontmuts. Hoe vaak stap te hij niet met driftige passen op een nog uithijgende rijder af of een colle ga-official, die niet naar zijn zin had gehandeld? Regels zijn regels tenslotte. Daar kunnen Jan Bols (ge diskwalificeerd tijdens de strijd om het Europees kampioenschap van 1971 in Heerenveen) en Harm Kui pers (aan de kant gezet na overtre ding van de reglementen tijdens het toernooi om het Europees kampi oenschap van 1972 in Davos) over meepraten. Er viel met Hennie Roos op dergelijke momenten geen koe handel te drijven, ook al is Roos op zijn tijd best bereid naar hiaten in de schaatswetgeving te speuren. Hennie Roos is 28 jaar bestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond geweest. 22 jaar bestuurslid van de Internatio nale Schaats Unie en 15 jaar voorzit ter van de landelijke technische commissie. „Ik ben bij de ISU altijd met algemene stemmen herkozen." zegt Roos niet zonder trots. Hij is destijds door mensen uit de sectie kunstrijden benaderd om voorzitter van het „speedskatingcommitee" te worden. „Ik kreeg ook van die kant te horen dat ik gekozen was." Roos werd later de opvolger van de Zweedse sporteminentie Sven Laftman. die als ruim tachtigjarige nog over het ijs schuifelde als vice- voorzitter van de ISU. Roos: „Die man wou niet weg. Laftman wist veel. Maar ik weet meer". Over de opvolging van Roos valt nog weinig Poulsen een kandidaat is. Het moet wel iemand zijn. die doorkneed is in het vak." Vrij Hennie Roos voelt de last van het moeten steeds zwaarder drukken. „Het is bij mij nu echt zo: je moet dit en je moet dat. Je hebt als schaatsbaas nu eenmaal je verplich tingen. Als het seizoen voorbij is ben je alweer met het volgende seizoen bezig. Ik wil vrij zijn. Ik zou nu best wel eens tegen mijn vrouw willen zeggen: kom. we gaan een maandje naar de Canarische eilanden. Dat gaat niet, want je kunt niet zomaar bij de wedstrijden wegblijven. Be grijp me goed, mijn hart gaat nog altijd uit naar de hardrijderij, maar ik wil zelf een keuze maken uit de wedstrijden die ik wil zien". Roos is enkele maanden geleden niet in Barcelona geweest bij de vergadering van de internationale Sportfederaties en het Internatio naal Olympisch Comité (IOC). ..Daar was de Zwitser Haessler voor de ISU", aldus Roos. „De federaties willen in feite verder gaan dan het IOC. Dat is al jaren zo. Vroeger moest er een hard gevecht geleverd worden tegen Brundage. Nu gaat het allemaal wat soepeler, al blijft het vechten". Roos is met revolutio naire gedachten zijn sporttijd al vaak vooruit geweest „Ik ben al heel wat keertjes voor gek ver klaard. Jaren geleden diende ik al voorstellen in over loonderving voor de rijders. Had je moeten zien hoe ze me aankeken. Ik heb er hard voor moeten knokken en in 1969 werden mijn suggesties tijdens een congres in Engeland toch overgenomen. Wat dat betreft lagen we ver voor op de IOC-reglementen .Hennie Roos kan zich soms nog kwaad maken over zaken, die hem raken. „Neem nou dat geval met Jos Valentijn. Dat was een grote fout van de KNSB. Quarles van Ufford heeft dat heel slecht aangepakt. Ik zou het heel anders gedaan hebben. Quarles is naar het NOC gegaan en HENNIE ROOS; ,,Ik ben bij de ISU altijd met algemene stemmen herkozen". BUENOS AIRES (Reuter/UPI) Irak heeft zich teruggetrokken voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1978. De oorzaak daarvan is, dat Israël ook aan het toernooi deelneemt en dat de FIFA (internationale voetbalfederatie) besloot China niet als lid toe te laten. Dit heeft Herman Neubergcr, vice-voorzitter van de FIFA, in Buenos Aires meegedeeld. Neuber- ger is in de Argentijnse hoofdstad in verband met het daar te houden F1F A-congres. Joao Havelange, voorzitter van de FIFA, zei dat alles :n orde was voor het wereldkampioenschap in Argentinië. Ook liet hij weten, dat er maatregelen zullen worden genomen tegen landen, die weigeren te spelen uit politieke of raciale overwegingen. De FIFA-perschef René Court vertelde, dat de toegangsprijzen voor de wedstrijden van de eindronden tussen de 3 en 45 dollar (ongeveer 7,50 en 110 gulden) zullen liggen. De toegangskaarten zullen worden verkocht door de diverse nationale bonden. Alleen in Argentinië zorgen de staatsbanken voor de verkoop. De ontmoetingen zullen niet later beginnen dan 14.30 uur plaatselijke tijd. Hij was ook „onder de indruk, tevreden en buitengewoon optimistisch" over de vorderingen bij de bouw en verbouwing van de stadions, die ver voorliggen op het schema. heeft de feiten voorgelegd. Ja, dan wijzen ze naar artikel 26 en heb je geen poot om op te staan. Valentijn was door de ISU volledig gerehabili teerd. Jos was een apart geval. Hij had vier minuten bi) de profs gere den en geen geld ontvangen. In mijn eentje heb ik genoeg stemmen ver zameld om Valentijn te laten rehabi literen. En dan laten ze wel zo'n Jos Hermens aan de Olympische Spelen meedoen. Dat is toch te gek om los te lopen". Getikt" Toen Hennie Roos jaren geleden voor de eerste maal het onderwerp kunstijsbanen aansneed werd hij weer heel wat keren voor „getikt" versleten. „Wat moet dat wel niet allemaal gaan kosten, zeiden ze hier in Nederland Daar is geen beginnen aan. Maar ik wees op de kosten van een atletiekbaan en een voetbal veld. Ik zat in die tijd in de verde lingscommissie van de NSF betref fende de totogelden. Op een gege ven moment zei ik dat ik voortaan overal tegen zou stemmen. Eerst moest die kunstijsbaan er komen. Ik zei toen: iedereen kan zijn sport beoefenen behalve de schaatsenrij der. In 1962 had ik een gesprek met NSF-penningmeester Bakkenist aan het Valeriusplein in Amster dam. Ik vroeg een miljoen voor twee banen, in Amsterdam en Deventer. Bakkenist viel haast van zijn stoel. Hij zei: hoe durft u een miljoen te vragen voor een sport als er twee miljoen beschikbaar is voor alle sporten bij elkaar. Vier ton wilden ze geven, alleen voor Deventer. Ik kwam weer met mijn argument naar voren dat in Nederland alleen de schaatsenrijder niet zelf zijn sport kon beoefenen wanneer hij wilde. Mag je dan een keertje de helft krijgen, zei ik. Bakkenist had daar wel oren naar, maar kon niks belo ven. Uiteindelijk kreeg ik toch 800.000 gulden los voor Amsterdam en Deventer samen. Daarna hadden we het wereldkampioenschap in Gothenburg, waar Van der Grift eerste werd. Komen we terug en was het bedrag een miljoen gulden ge worden Van der Grift had dus 200.000 gulden voor ons verdiend. Bakkenist zei wel: nou hoef je voor lopig niet meer terug te komen. Ach, ik zou er wel een boek vol over kunnen schrijven". Roos is zelf geen hoogvlieger ge weest als schaatsenrijder. „Als vijf tienjarige won ik tijdens een korte- baanwedstrijd op Terschelling, waar ik vandaan kom. de tweede DUSSELDORP (SID) De Westduiise voetbalploeg heeft, met een totaal van zeventien inter landwedstrijden. de helft van de weg afgelegd die na het behalen van de wereldtitel in München (1974) naar Buenos Aires (1978) moet leiden. De oranjeploeg. die in tegenstelling tot de Westduitsers wel het pad van voorrondewedstrij- den moet volgen, speelde na de verloren finale van München even eens zeventien ontmoetingen. Hoewel de wereldkampioen in juni het Europees kampioenschap aan oosterbuur Tsjechoslowakije moest laten, kan trainer-coach Hel mut Schön op een indrukwekken de reeks wedstrijden terugkijken. Wanneer de na strafschoppen ver loren finale in Belgrado naar de uitslag tot en met de verlenging wordt gerekend (2-2), zijn de Westduitsers sinds maart 1975, in Londen 0-2 tegen Engeland, in der tien achtereenvolgende wedstrij den ongeslagen gebleven. Neder land, dat bij het Europees kampi oenschap weer een plaats achter West-Duitsland eindigde behaalde in de zeventien ontmoetingen wel iswaar elf overwinningen, maar moest ook vier nederlagen (Polen, Belgie, Joegoslavië en Tsjechoslo wakije) incasseren. De reeks ongeslagen wedstrijden is in het naoorlogse Westduitse voetbal uniek. In de jaren 1936 tot en met 1938 echter slaagde de le gendarische „Breslau-Elf". met onder andere Helmut Schön in de gelederen, er in zestien wedstrij den achter elkaar ongeslagen te blijven. De ongeslagen status van West- Duitsland wordt in de eerste helft van 1977 zeven keer op de proef gesteld. In februari ontmoeten de Westduitsers Frankrijk in Parijs, vervolgens worden in april snel op elkaar wedstrijden gespeeld tegen Ierland (in Keulen) en Joegoslavië (in Zagreb). De wereldkampioen reist in juni naar Zuid-Amerika, waar de wedstrijd tegen Argentinië in Buenos Aires een serie van vier interlands inluidt. Oranje speelt in het voorjaar van 1977 eerst vriendschappelijk tegen Engeland (op Wembley), waarna twee voorrondewedstrijden voor het eindtoernooi van het we reldkampioenschap op het pro gramma staan: 26 maart tegen Bel gië en daarna 31 juli tegen Usland. In de zeventien ontmoetingen ge bruikte Helmut Schön niet minder dan 41 spelers, onder wie 22 debu tanten. Franz Beckenbauer en Berti Vogts waren alle ontmoetin gen van de partij. Zij worden ge volgd door Hölzcnbein (vijftien wedstrijden). Maier (veertien), Schwarzenbeck (dertien). Beer (twaalf). Bonhof en Wimmer (ie der elf). Vergelijkenderwijs werden in de zeventien meest recente inter landwedstrijden die Oranje speel de 40 spelers opgesteld, van wie Ruud Krol zestien maal binnen de lijnen kwam. Hij wordt gevolgd door Wim Suurbicr (dertien), Adrie van Kraay (twaalf), Wim Jansen (elf), Jan Peters, Johan Nceskens, Wim van Hancgem en Rob Rensenbrink (ieder tien) LISSABON (ANP) Het Nederlandse zaalhandbalteam zal volgend jaar in de strijd om het wereldkampioenschap uitkomen in de B-poule. De ploeg bewerkstelligde die promotie dinsdag nacht door een overwinning van 16—15 op Zwitserland in de voorlaatste wedstrijd van de finalegroep in de C-poule. prijs. Mijn oudste broer werd eerste. Toen maakten ze voor de grap het rijmpje: Rozen bloeien op het ijs. de een de premie, de ander de prijs. Daarna ben ik naar Indië gegaan. Toen ik terug kwam heb ik nog wat wedstrijdjes voor arme mensen, zo als we dat noemden, gereden. Daar kon je een stuk spek of zo verdienen. Later heb ik nog eens een tweekamp tegen mijn broer Jan gereden om te kijken of ik er nog wat van kon. Ik kreeg een pak op mijn broek. Ik was alleen erg goed in de eerste meters". De conditie van de 73-jarige mag er nog altijd zijn. „Ik heb op Terschel ling. in Friesland en Amsterdam een fiets staan. En reken maar dat dat helpt. Kijk, maar". En Roos haalt de broekriem eens aan ten teken dat een buikje hem vreemd is. Nog een paar maanden en Héhnie Roos zal geen bestuursfunctie meer innemen in het schaatswereldje. „Natuurlijk zal ik mijn gezicht nog laten zien bij de titeltoernooien. Dat ben ik gewoon verplicht. Maar daar na ben ik vrij. Dan kan ik eens helemaal gaan doen waar ik zin heb". De video-opnamen, die destijds zijn gemaakt van het vierlandentoernooi in Zwitserland, zijn bijzonder nuttig geweest. Nederland wist hoe het zijn tegenstander moest bespelen: met lange aanvallen en op zijn tijd ver tragen. Toch kwamen de Zwitsers in het begin van de belangrijke ontmoeting met 3—1 voor. Toen echter was het Jo Helwegen, die dank zij drie tref fers achtereen zijn ploeg in de goede richting hielp. Nederland kwam op een voorsprong van 6—5 en doel puntte nog twee keer voor de rust. Na de hervatting vertraagde Neder land het spel. Zwitserland bleef lang bij 'Na der tien minuten wisten de Nederlanders echter een beslissende voorsprong te nemen van 15—11. Zwitserland kwam nog terug tot 15—14 en 16—15, waarna er niet meer werd gescoord. Nederland, dat de ontmoeting tegen Finland nog te goed heeft, werd door de zege zeker van een plaats bij de eerste drie in de finale-poule, die recht geeft op promotie naar de B-poule. Voor Nederland doelpuntten: Jo Hel wegen (5), Harry Weerman (4), Ton Reijnders (2), Piet Kievit (2), Bert Brouwer (2) en Peter Verjans. FINALEGROEP: Nederland—Zwit serland 16—15, Portugal—Finland 26—21. De stand: 1. Portugal 2 - 3 (45-40), 2. Nederland 2 - 3 (35-34), 3. Zwitserland 2 - 2 (36-30), 4. Finland 2 - 0 (35-47). Jo Helwegen \ADVERTENTIE) Hebt u ge IJ nodig dan kunt u dat op verschillende manieren lenen. De ABN kan u helpen de juiste kcu:e te doen. U weet toch dar de rente op een lening fiscaal aftrekbaar is. Wilt u graag steeds geld achter de hand voor wat extra's, dan is er het ABN Plan-Krediet. Daarbij kunt u desgewenst versneld aflossen en boven^ dien weer opnemen wat u heb» afgelost. Of gaat het om het opknappen van uw woning? Dan is een Beter Wonen Krediet natuurlijk het beste. Dat gaat rot f 15.000,- cn over het aflossen daarvan kunt u maxi- maal acht jaar doen. Wilt u geld voor een eigen huis? Dan heeft de ABN voor u een 1 hypotheek. De ABN overlegt graag met u welke manier voor u de beste is. Coupon voor meer informatie Ik wil er-Uk' meer wcli-n miT O Hipniluvk ABNIWkrnk-T 2 Ajnlruiwn wat gewenst is. fWti-r VltWH-n KoJkT H«\ltrrc«l*nnr,i<nincK| J, ABN.jj ntvn |J, ABN-i jnM*. Programma voor heden: Neder land—Finland, Portugal—Zwitser land. De eerste drie ploegen uit de finale- groep plaatsen zich voor de B-groep van het toernooi om het wereldkam pioenschap zaalhandbal bij de he ren. dat van 25 februari tot 6 maart 1977 in Oostenrijk wordt gehouden. Door de uitslagen van de dinsdag gespeelde wedstrijden hebben Por tugal en Nederland zich al verzekerd van een reis naar Oostenrijk. UTRECHT In een in Utrecht ge houden vergadering tussen de op 9 november afgetreden leden van de commissie van technische coördina tie en opleidingen van het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Ver bond en een afvaardiging van het bondsbestuur is besloten dat zes van de acht leden weer terugkomen in een nieuw te vormen TCO. Dat zijn: mevr. L. J. Vos-Koning, mevr. J. Meijers-Koppert. mevr. H. E. Lens- Gerrletsen en de heren W. Bot. 8. Faber en R. Klarenbeek. Behalve dit zestal gaven ook TCO- voorzitter H. Schwantje en TCO-lid J. Mol drie weken geleden hun functie op. De heer Schwantje heeft zich helemaal uit de KNGV terugge trokken, de heer Mol keert niet terug ln de nieuw gevormde TCO. Hij blijft wel beschikbaar voor andere werkzaamheden ln de turnbond. In terim-voorzitter van de nieuwe TCO wordt drs. J. Scholten, het enige lid van de negen dat drie weken geleden aanbleef. De acht leden legden hun functie neer omdat zij naar hun idee niet meer optimaal konden functio neren. Bij het onderhoud was ook bondsvoorzitter J. Tielrooy aan wezig. ROOSENDAAL Tatjana Le matsjko heeft ook in de vierde ronde van het interzonale dames schaak toernooi te Roosendaal nog niets behoeven prijs te geven van haar maximale score. De Bulgaarse schaakster won van Tatjana Fomi- na uit de Sovjet Unie. Van de Nederlandse deelnemeesters deelde Cathy van de Mije het punt, Corrie Vreeken verloor f- v Algemene Bank Nederland MOSKOU In het toernooi om de- Russische schaaktitel Is ln de derdeC ronde een opmerkelijke uitslag ge— vallen. Wereldkampioen Anatolil Karpov die met twee remises in de- eerste twee ronden toch al geen be-" vlogen start had. leed nu namelijk- een nederlaag tegen Eflm Geiler. Dat betekent dat Karpov voorlopig teruggevallen is naar een met velen gedeelde voorlaatste plaats. Aan de Russische titelstrijd nemen in to-I taal achttien spelers deel. Na drie ronden gaan Joeri Balasjov- en de meester Iosif Dorfman aan deZ leiding Zij hebben beiden twee par tijen gewonnen en een remise ge speeld. De tweede plaats met twee punten wordt gedeeld door- Michael Tal, Lev Poloegajevski en- Alexander Sacharov. De stand is: 1. Balashov en Dorfman" 2'/i pnt., 3. Tal, Poloegajevski en- 8acharov 2 pnt., 6. Geiler, Grigorij- an, Gulko, Petrosjan, Rashkovski, Smyslov en Tsesjkovski 1/. pnt., 13. Karpov, Kuprejchlk, Romanishin, Svesjnikov en Vaganijan 1 pnt., 18." Taimanov pnt. SANTIAGO Het lijkt steeds ze- kerder te worden dat de Italiaanse - tennisploeg gaat aantreden voor de finale van bet toernooi om de Davis Beker. De strijd dient te gaan tegen Chili, een tegenstander die grote groepen in Italië liever maar alleen Z willen laten. Uiteindelijk zullen ech- - ter de spelers de doorslag moeteö Z geven. Die betrokken spelers lijken - wel te porren voor de tennlswed- Z strijd op de banen bij het nationale stadion in Santiago. In dat stadion - werden kort na de gewelddadige - omverwerping van de regering- Allende duizenden tegenstanders - van het militaire regiem gevangen gehouden en gemarteld. Om die re- - den weigerde Rusland ln 1974 daar tegen Chili te voetballen, een beslis- - sing die Rusland een kans op eed Z plaats in het toernooi om de we- - reldtitel in West-Duitsland kostte. 1 In Santiago is inmiddels de Italiaan se tennisser Paulo Bertolucci aange- - komen om de toestand te bekijkend Z Bertolucci kwam daarbij al snel tot - de conclusie dat de anti-Chili- houding in Italië op „onwaarheid berust Ik heb de kans gekregen om te zien dat dit een normaal land is en het is niet rechtvaardig dat de finale om de Davis beker hier niet gehou den kan worden." Bertolucci vond een normaal le- venspatroon en „vrijheid" ln Santla- go. „Je ziet geen militairen ln de straten zoals de pers ln mijn land schrijft", zei hij. Volgens Bertolucci waren ook zijn ploeggenoten voor- - standers van het spelen van de flna- le ln 8antiago. De houding van Bertolucci is voor tenniskringen niet ongebruikelijk. Als Italië zou weigeren tegen Chili te spelen, zou dat land voorlopig uitge- sloten worden van deelname aan het toernooi, omdat de ILTF geen enke le politiek standpunt van zijn leden waardeert. Na Bertolucci zullen ook coach NI- cola Pletrangeli en de spelers Corra- do Barazutti en Antonio Zugarelli naar Zuld-Amerika vertrekken. De vierde speler. Adrtano Panatta. zit in Las Vegas, waar hij een 100.000 dollar wedstrijd moet spelen tegen Jimmy Connors Alle spelers zullen eerst samenkomen ln Buenos Aires l en daar de eindbeslissing nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 17