HINT VOOR'N SLIMME SINT Investeringspolitiek j overheid weinig nut SINGER Nota over uitbreiding Groningse Eemshaven krijgt toch een kans Hoop op gezond verstand bij loononderhandelingen Trouw 1 PPR-fractie steunt PvdA-motie Student wilde niet misvormd worden FAMILIEBERICHTEN SINGER PRIJSPRIMEUR i IK GEEF EEN I KAD0-AB0NNEMENT. DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 TROUW/KWARTET 14 GRONINGEN De In juni verworpen Eemshavennota van gedeputeerde staten van Groningen krijgt opnieuw een kans. Opvallend is dat dit mogelijk gemaakt is door de PPR. die tegen die nota is. Deze partij kreeg het indertijd gedaan dat de Eemshavennota verworpen werd. hoewel haar eigen gedeputeer de Halbe Kuipers „dwarslag" Küjpecs poogde namelijk de nota er toei» door tr krijgen door bij de stem ming weg te vluchten, maar moest later toet» alsnog tegen stemmen. GKt*ren steunde de twee man ster ke pPIt-fractie echter een PvdA- motie om erin Januari toch er over te PQBten- Dit betekent een nieuwe kgns voor de nota. die door de ach terban van de PPR niet wordt ge wenst omdat men tepers poogde na melijk gen chemische industrieën bij de Eemshaven la. Het PPR-statenlid Berend Kingma zegt het risico te onderkennen maar het ia volgens hem niet de opzet dit te bewerkstelli gen Zowel gedeputeerde Kuipers als hijzelf zullen opnieuw tegen stemmen. In PvdA-kringen uTeef men gisteren echter opgelucht in de handen. De kans dat de nota het nu toch haalt, acht men aanwezig, omdat het bi) de stemming om slechts één stem ver schil gaat Afwezigheid van één of meer statenleden kan de stemming gemakkelijk anders doen uitvallen. Bovendien ls volgens de PvdA- fractie de zaak nu weer geheel open. Men speculeert er daarbij op dat het CDA <of enkele leden daarvan) deze keer vóór de nota stemt. Volgens Kingma van de PPR kan het CDA zich dit echter niet permit teren zonder gezichtsverlies. De ..vlucht" van gedeputeerde Kuipers was indertijd echter ook al Ingege ven door de overweging dat het CDA misschien wel om zou gaan Het CDA stemde wel lis waar tegèn dé no ta. maar dat was alleen omdat een CDA-motie om de uitbreidingsmoge lijkheden van de haven In de toe komst open te houden, werd ver worpen. Vóór Het CDA is anders dan de PPR juist wel voor de Industrialisatie bij de Eemshaven. Een nieuwe CDA- motie over het openheiden van de uitbreidingsmogelijkheden werd gis teren opnieuw verworpen, maar dit aspect komt bij de meuwe bespre king over de Eemshavennota weer aan de orde. Het ziet er dan ook naar uit dat de onverkwikkelijke behan deling van juni weer wordt herhaald. Volgens fractie-leider J. van der Ploeg kan men de kans dat het CDA van gedachten zou veranderen, wel vergeten. De kwestie heeft intern in de PPR ook al veel stof doen opwaaien. Ge deputeerde Kuipers gaf geen gevolg aan een els van zijn partij om op te stappen. Later werd de vrede weer getekend, mede door toedoen van de Groningse polemoloog dr Hylke Tromp, die sinds kort voorzitter is van een nieuw gewestelijk bestuur, waarin overigens ook enkele te genstanders van Kuipers zijn opge nomen. Van een verslaggever ROTTERDAM „Ik voelde me als een dcbieltje, dal werd beziggehouden. Een hele hoop mensen worden hier volgens mij misvormd, ze worden gees telijk verwrongen. En ik wil niet tot arts misvormd worden." Met deze gevoelens nam stu dent Tom Krijger (23) na twee jaar afscheid van de Erasinusu niversiteit in Rotterdam. Hij deed dal op bindend advies van de commissie die vaststelde dal hij zijn tenta mens niet had gehaald. Maar hij onderscheidde zich van vele an dere studiestakers door tegen dat advies in beroep te gaan. zodat hij te bestemder plaatse kon uitleggen waarom bij was afgeknapt. Zijn kritiek, aldus het universiteitsblad Quod No vum. snijdt zaken aan die wel vaker bij de faculteit tot „heet hangijzer" zijn verklaard. „Ik kreeg steeds meer kritiek op de studie die je nergens kwijt kan", aldus Krijger. ,,lk had het bijvoorbeeld liever over de vraag wie Querido (de oprichter van de medische faculteit in Rotterdam) is, dan over al die vakken die je klakkeloos moest gaan doen. Het is gewoon angs tig hoe weinig dialoog er op de faculteit is". „De artsen raken hier con tactgestoord. Door hun vorming moeten ze zich achter witte jas sen verstoppen. Kijk maar in het cafetaria, waar ze in hun witte jas lunchen. Dat is bela chelijk, de meeste artsen en specialisten hebben in hun werk helemaal geen witte jas meer nodig. Mijn grootvader droeg hem al niet meer." In de medische opleiding is voor Krij ger de mens zoekgeraakt en heeft de medische techniek zich op de voorgrond gedrongen. Lanser: VAD goed, wetsontwerp slecht Van een verslaggever MAASTRICHT Na het afspringen van de loonbesprekingen binnen de Stichting van de Arbeid zullen thans gesprekken tussen werkgevers en werknemers bedrijfstakgewijs worden gevoerd met alle risico's van dien. Hopelijk zal het gezond verstand hierbij de overhand hebben. Dit zei CNV voorzitter J. Lanser in Maastricht tijdens een beurslunch van het departe ment Zuid-Limburg van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De werkgevers kunnen niet garande ren. aldus Lanser. dat een mindere stijging van de lonen vergroting van het aantal arbeidsplaatsen zal in houden. Het prijscompensatiesys teem ls intussen niet heilig, althans niet voor het CNV. Met betrekking tot de VAD. zei Lan ser dat dit een goede zaak is. maar dat het wetsontwerp slecht is. Dit gaat er namelijk vanuit dat het pro- duktievermogen maatschappelijk bezit zou zijn en dat de aanwas aan de werknemers ten deel moet vallen. De consequentie hiervan zou moeten zijn dat de vermogensaanwasdeling ook aan de gemeenschap zou moe ten toevallen. Het CNV deelt het standpunt niet van de FNV. die de aanwas van het vermogen in één pot terecht wil laten komen. Het CNV staat een verdeling tussen het indivi du en het collectief voor omdat elke werknemer een eigen bijdrage tot vermogensaanwas levert en-een el- gen verantwoordelijkheid bezit. Meisje verongelukt AMSTERDAM Het twintigjarige meisje C. J. Modder is gistermiddag bij een verkeersongeluk op de Stad houderskade in Amsterdam om het leven gekomen. Het meisje kwam met haar fiets te vallen en raakte daarbij onder de wielen van een vrachtwagen met aanhanger. Zij was op slag dood. Van een onzer verslaggevers APELDOORN De subsidiepolitiek van de overheid ter aan moediging van investeringen, heeft weinig invloed op het vesti gingsbeleid van het bedrijfsleven. Het bewijs hiervoor ligt in de totaal mislukte subsidiemaatregelen voor het noorden en het iden van ons land. Ook wat het bedrijvenwerk betreft bestaat er verschil van Inzicht tus sen FNV en CNV. Ziet het FNV be drijvenwerk meer als een instituut ten behoeve van de vakbeweging. Het CNV beschouwt dit als een dienst aan de mensen in een onder neming. Het CNV deelt evenmin de opvatting van de FNV over de ont wikkeling van ondernemingsraden tot zuivere personeelsorganen uit gaande van de tegenstelling tussen werkgevers en werknemers Het CNV staat samenwerkingsverban den voor. gebaseerd op fundamente le gelijkwaardigheid van alle betrok kenen en niet op belangentegenstel lingen. Ethisch Lanser ging in op de economische orde die volgens hem vooral ethisch benaderd moet worden. Zij moet dienstbaar zijn aan de ontwikkeling van eenmenselijke samenleving, waarbij bepaalde waarden als lei draad moeten dienen en waarbij men het niet zonder opvatting over de mensen en hun bestemming kan stellen. De economische orde is geen doel maar een instrument om een menswaardig bestaan voor ieder te verwezenlijken. Het gemengde sys teem van de Westerse landen komt hieraan volgens Lanser het meest tegemoet. Tot deze conclusie is dr J. Funken van Centraal Beheer in en. Het be wijs hiervoor ligt in de totaal misluk te subsidiemaatregelen voor het noorden en het Apeldoorn gekomen, die hierbij nog aantekent dat de oor zaak van het mislukken van de over- heidspolitiek is gelegen in het feit. dat het bedrijfsleven zich in eerste instantie laat leiden door winstver wachtingen. De heer Funken. die onlangs promo veerde op het onderwerp „de kwanti tatieve behoefte aan kantoorruimte" meent, dat er onvoldoende inzicht bestaat in de behoefte aan kantoren en bedrijfsgebouwen. Op grond van een ntal overwegingen komt hij ech ter tot de indruk dat de behoefte de komende jaren niet belangrijk zal toenemen Er bestaat in bedrijfsge- boustaat in de behoefte aan kanto ren en bedrijfsgebouwen Op grond van een wen momenteel een leegstand van gemiddeld tien tot vij fentwintig procent. Dat betekent niet dat er een overschot aan be drijfsruimte is, maar een belangrijke oorzaak is dat een aantal van deze Weer stormschade aan de bossen Van een verslaggever DEN HAAG De bossen hebben deze week weer te lijden gehad van de storm. Staatsbosbeheer durfde gisteren echter nog geen schatting te maken van het aantal hectaren waar schade aangericht is. gebouwen op een verkeerde plaats is 1 gebouwd. Hij meent dan ook dat institutionele beleggers (waarvan Centraal Beheer één van de grootste in ons land is) méér zekerheden dienen in te bou wen. willen zij niet terecht komen in de zuivere speculatie. Institutionele beleggers moeten bovendien het zwaartepunt meer op het beleggings- dan op het ontwikkelingsaspect leggen. Werkgelegenheid Eén van de belangrijkste overwegin gen van dr Funken. op grond waar- ,van hij verwacht dat de behoefte aan kantoren en bedrijfsruimten de ko mende jaren niet sterk zal groeien, is de relatieve daling van het aantal arbeidsplaatsen in de sector dienstverlening. De laatste tijd ne men de twijfels toe over de vraag, of de groei in deze sector (zestig pro cent van alle arbeidsplaatsen) zal blijven toenemen. In dit verband noemt de heer Funken de „uitstoot" die al in de detailhandel plaats heeft en de besparingen op arbeidskrach ten bij banken, verzeke- ringmaatschappijen. de ge zondheidszorg en de maatschappe lijke dienstverlening. Hij vreest, dat een grotere structure le werkloosheid te verwachten is als niet-rendabele arbeidsplaatsen wor den „opgeruimd". Hierdoor zou de structurele (hardnekkige) werkloos heid volgend Jaar wel eens kunnen oplopen tot zo'n 400.000 man. kunnen van maandag tol en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Met dank aan God delen wij U mede dat onze ouders J. Rijken M. Rijken-Van den Dongen Dv. op 16 december 1976 50 jaar getrouwd zijn Wij hopen dit te vieren op vrijdag 17 december a.s. o.a met een receptie van 17.00 tot 19.00 uur. in Huis te Zaanen Zaanweg 93—94 Wormerveer. Hun dankbare kinderen. Wormerveer 2 dec 1976 Vinkenstr. 6. Op 10 december a.s. zal het D.V. 50 jaar geleden zijn dat onze geliefde ouders en grootouders G. Gritter en A. Grit ter-S tegeman in het huwelijk traden. Met hen zijn wij de Here daar voor dankbaar cn we willen deze dag dan ook feestelijk herdenken op 14 december a.s. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen J. Gritter A. Gntter-v.d. Vinne Geert, Frans, Betsie. Truus. Bertus, Johan B Gritter B. Gritter-Kassies Gert, Ankie. Bettine. Liesbeth D. Gritter H. Gritter-Wille Gerald en Christian H. Snoeijer-Gritter P. Snoeijer Bertrille Vroomshoop. dec. 1976 HammersUaat 29. Zij. die ons hiermee willen feliciteren, geven wij graag de gelegenheid, dinsdagmiddag 14 december van 16 0Ö-17.30 uur in gebouw „Irene". Julianastraat 18 te Vroomshoop. 1951 12 december 1976 Dankbaar melden wij u dat onze ouders M. Kroon A. Kroon-Verhoe ven met ons hun zilveren huwelijksfeest hopen te vieren. U kunt hen feliciteren vrijdag 10 dec. 1976 van 20-22 uur in Hotel-Restaurant JDe Rustende Jager". Venneperweg 471, Nw-Vennep. Henk en Ank Joke en Han Nelie Mar greet N w-Vennep Staringstraat 47. Ingegaan tot het feest van haar Heer Nelletje van den Pol in de ouderdom van 81 jaar sedert 14 januari 1956 weduwe van C. Bontekoe. Zij heeft naar haar beste kunnen voor ons de moederplaats vervuld. Haar enige troost ln leven en in sterven was Zondag L Uit aller naam: L. Bontekoe Dienst van Woord en Gebed zaterdag 4 december om 14 00 uur in „Rèst en Utsjuch" aan de Rondweg te Dokkum. Gelegenheid tot condoleren vanaf 13.30 uur. Dokkum. 30 november 1976 Correspondentieadres: J. Bontekoe. Altenastreek 28. Dokkum. In Jezus ontslapen onze lieve Moeder. Groot- en Overgrootmoeder Barbar» van den Hout-Stoop weduwe van Klaas Dirks van den Hout in de ouderdom van 79 jaar. Wij zijn dankbaar dat wij haar zo lang in ons midden mochten hebben. Voorschoten: M. A. van den Hout P. J. van den Hout-Kógeler Alphen a d Rijn: P. N. van den Hout A. van den Hout-Stoop Rijsoord: C. B. van Nes-van den Hout A. R. van Nes Heerenveen: N. W. van den Hout H. C. van den Hout-Kogeler Zwijnd recht. J. P. van den Hout A. van den Hout-Kraayeveld klein- en achterkleinkinderen Zwijndrecht: 30 november 1976 Huize „De Lichtkring" Burg. Jansenlaan 3 Corr. adres: Rotterdamseweg 242, Zwijndrecht. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond 3 de cember a.s. van 19.30 tot 20.30 uur in de consisto rie van de Bethelkerk aan de Rotterdamseweg 73, Zwijndrecht. De begrafenis zal plaatsvinden za terdag 4 december a.s. om 12 uur op de algemene begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht. Hieraan zal voorafgaan een dienst in de Bethelkerk welke zal aanvangen om 11 uur. „Hij is verlost' God heeft hem welgedaan." De Heer heeft heden, na een langdurig lijden, tot Zich genomen Zijn kind. mijn lieve, zeer zorgza me Man. onze lieve Vader. Grootvader en Over grootvader Gerrit Rudolf ter Horst op de leeftijd van 77 jaar. Uit aller naam, C. F. TER HORST-BODE s-Gravenhage 1 december 1976. „Landscheiding" Isabellaland 1700. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den maandag 6 december om 13.30 uur in „Landscheiding", waarna de crematie zal plaatsvinden om 15 00 uur in het crematorium „Ockenburgh". Ockenburghstraat te 's- Gravenhage Loosduinen. Vertrek van „Landscheiding" om 14.30 uur. Liever geen bezoek Geen bloemen. Bedroefd, maar dankbaar voor wat God ons in hem heeft geschonken, dolen wij u mede, dat toch nog onverwacht uit dit aardse leven is bevorderd tot heerlijkheid onze geliefde Vader. Schoonva der, Groot- en Overgrootvader Jan Berger sinds 1949 weduwnaar van Neeltje Stoppelenburg op de gezegende leeftijd van 86 jaar. Zijn vertrouwen was: „En nu, wat verwacht ik. Here? Mijn hoop. die is op U." Rotterdam: B. Berger J. J. Berger-Edenburg Rotterdam: A. Berger Chr. Berger-Pennings Krimpen aan den IJssel: N. Bcrger-Rikkengaa Rotterdam: J. Berger N. Berger-Ravestijn Zeist: W. Berger Capelle aan den IJssel: C. Berger T. Berger-Douma Klein- en achterkleinkinderen Rotterdam 1 december 1976 Correspondentieadres: J. Berger, Stuivingastraat 9. Gelegenheid tot condoleren vrijdag van 19-19.30 uur in het Chr. Bejaardentehuis „De Schutse", Cordell Hullplaats 22. De rouwdienst wordt gehouden D.V. zaterdag morgen in de rouwkamer van „De Schutse" om 9.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 10.30 uur op de begraafplaats „Oud- Kralingen". Kralingseweg 334. Psalm 23 (oude ber.) Het heeft de Here behaagd tot Zich te nemen onze beste Oom Arie Dijkhuizen op de leeftijd van 56 jaar. Neven en nichten Geen bezoek aan huis Geen bloemen De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden don derdag 2 december 1976 om 12.00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan te 's Gravenhage. Scheveningen. 27 november 1976 Markensestraat 140. Wie in de schuilplaats des Alterhoogstens is gezéten. Vernacht in de schaduw des Almachtigen." Psalm 91:1 In Jezus ontslapen onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Martijntje van Gink weduwe van Gerardus Asmus op de leeftijd van 87 jaar. Chicago (U.S.A.): C. J. Asmus Utrecht: W. G. Smit-Asmus J. F. Smit Almelo: G Asmus J. W. Asmus-Pastoor klein- en achterkleinkinderen Driebergen. 1 december 1976 Hogesteeg 10 Corr.adres: Minaretdreef 29, Utrecht Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren op vrijdag 3 de cember a.s. 's avonds van 7-8 uur in „Huize Reho- both". De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 4 december a.s. des namiddags 3 uur op de nieuwe algemene begraafplaats aan de Verl. Traay te Driebergen. Vooraf wordt een rouwdienst gehou den in „Huize Rehoboth". Hogesteeg 10 te Drie bergen, welke om kwart over 2 begint. Ook be langstellenden van buiten „Huize Rehoboth" zijn hier welkom. Heden nam God tot Zich onze geliefde Zuster. Behuwdzuster, Tante en Oud-tante Johanna Christina Poolsma in de ouderdom van 94 jaar. Dordrecht: H. B. Poolsma Bodegraven: C. de Graaf Zeist: P. Groeneveld-de Graaf Erik Cees Hans Peter Dordrecht, 1 december 1976 Balistraat 1 I Geen bloemen Liever geen bezoek aan huis. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 6 decem ber a.s. op de algemene begraafplaats om 11.30 uur vanuit de aula. Vertrek vanaf het woonhuis om 11.15 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer Van de aula. Slimme Sinten geven dit jaar liever één goed cadeau, dan 10 dure §rapjes. Daarom geven zij deze inger Merritt zig-zag naaimachine met vrije arm. Dooréén handbeweging maakt u van deze vrije arm. een vlakke arm machine en omgekeerd. Exclusief liggend doorzichtig spoel- klosje voor de naald. 3 Naaldstanden geven een gemakke lijke oplossing voor vele steek- soorten, het maken van knoops gaten en aanzetten van knopen. Ingebouwde motor en volledig gesloten hoofdplaat. Drukknop voorsnel "terugtransport", gecombineerd met regelschijf voor steeklengte. Lichtgewicht aluminium uitvoering. Gewicht ±8 kg. 499.- Er is overigens al een elektrische Singer zig-zag machine voor 399,-. m ^(nf' Nieuwe Singer naaimachines met Singer service alleen verkrijgbaar bij de echte Singer winkel en in de Bijenkorf Een hande smerk van The S>nger Company Service tot in lengte van jaren. „God heeft hem welgedaan". Wij konden hem nog niet missen, maar plotseling is hij ingegaan tot de vreugde van zijn Heer en Heiland, mijn lieve Man en onze zorgzame Vader Jan Slettenhaar in de leeftijd van 51 jaar. Wij zijn erg verdrietig, maar zullen blijven den ken aan alles wat God ons in hem heeft gegeven. Dini Slettenhaar-Ligtenberg Henk Wilma Wilko - Hillie Robert Almelo. 29 november 1976 Apollolaan 32. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden op vrijdag 3 december a.s. om 12 uur in de Pniëlkerk. Rembrandtlaan, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats, in gang W. de Clercqstraat. te Almelo. Gelegenheid tot condoleren voor de aanvang van de dienst Geen bloemen. Tot onze droefheid nam de Here plotseling uit onze familiekring weg onze geliefde Schoonzoon, Broer, Zwager en Oom Jari Slettenhaar echtgenoot van Dini Ligtenberg Wierden: E. Ligtenberg-Wieldraayer Almelo: Fam. D. Slettenhaar Fam. T. Slettenhaar Fam. W. Ligtenberg D. Ligtenberg-Grabben Huizen: Fam. K. Visser Wierden: Fam. D. van Zuuren Overschie: Fam. NL M. Ardon Rijssen: Fam. D. Ligtenberg Almelo, 29 november 1976 Elke vrijdag In Inlichtingen over de aantrekkelijke adverten tietarieven worden u gaarne verstrekt. Tel. 020-913456, toestel 703 en 716. n ,/rf. Fk I Noteert U een kado-abonnemenl voor I 1 Adres Plaats I I Dit kosl mi| voor de eerste termijn 6.25 I minder daarna de normale kwartaalprijs Het j bedrag zal ik na ontvangst van de acceptgiro- kaart betalen Stuurt U de acceptgirokaart naar Naam I Adres Plaats Handtekening. Datum Ik adresseer via een open envelop Trouw/Kwartet B V antwoordnummer 2792

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 14