Eindelijk een CAO Trouw assistente Tandarts berispt door tuchtcollege Uithuizermeeden en Uithuizen één gemeente Man door eigen auto overreden Jamani Corea van Unctad blijft optimist PTT werkt mee aan goede bezorging van ochtendbladen Constructiebedrijf in de knel tussen twee ministeries FAMILIEBERICHTEN WOENSDAG 1 DECEMBER 1976 TROUW/KWARTET PS 8/RH 14 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - Het Medisch tuchtcollege tn Amsterdam heeft een tandarts zonder bekende uoon- of verblijfplaats berispt omdat hij twee Jaar geleden ten onrechte een stlfttand met wortel en al had ver wijderd Hij deed toen weekend-dienst in een van de klinieken van de ATZ, die in Amsterdam ziekenfondspatiënten behandelt Een 17-jarige studente met ernstige pijnklachten werd daarheen verwezen omdat haar ei gen tandarts afwezig was. Op die ene stlfttand na - gevolg van een val had zij een practisch gaaf gebit De tandarts verdoofde en trok. Volgens zijn verweerschrift waren er tandheelkundig twee mogelijkhe den verwijdering van de wortelpunt of trekken Het eerste was „op dat moment'" niet mogelijk, dus stelde hij het tweede voor Het meisje zou daarin hebben toegestemd. Zl) ont kent dat Het tuchtcollege noemt die toestemming „uiterst on waarschijnlijk" maar voor de zaak niet eens belangrijk. De tandarts had. zelfs met toestemming, met mogen trekken voordat alle andere mogelijkheden van behandeling wa ren uitgeput. Als hij de alternatieve behandeling op dat moment met kon uitvoeren, had hij van enig in grijpen behoren af te zien. De betrokken tandarts, afkomstig uit Soedan, had gestudeerd in de Sowjet-Ume en werkte op een tijde lijke toelating van de minister van volksgezondheid Die toelating is vorig jaar niet verlengd. Het tuchtcollege sprak zijn bevreem ding uit over de houding van het ATZ. dat voor het Incident „klaar blijkelijk elke verantwoordelijkheid afwijst". De vader van het meisje gaat nu bij de rechter een els tot schadevergoeding indienen. Minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat bracht gisteren een werkbezoek aan Almere, waar hij de eerste supermarkt opende. Worst was een traktatie voor de bewindsman. Hij liet het zich best smaken. GRONINGEN Minister De Qaay Fortman van binnenlandse zaken zal wellicht de gemeenten Uithuizen en Uithuizermeeden samenvoegen tot één Eemshaven-gemeente. Dit zou dan het enige onderdeel zijn dat overeind blijft van de oorspronkelij ke herindellngsplannen van de Eemsmond. Een en ander wordt op gemaakt uit een veizoek van de be windsman aan gedeputeerde staten van Groningen om commentaar op samenvoeging van deze beide ge meenten. Eerder werd al bekend dat de gedachte om Appingedam en Delfzijl samen te laten vloeien tot één stad. door een nieuw stadshart tussen deze belde gemeenten te creë ren. van de baan is. In zijn brief aan Groninger gedepu teerden rept de bewindsman ook niet over de mogelijkheid om Delfzijl bij de Eemshaven te betrekken. De ze gemeente heeft er altijd voor ge pleit om èn de haven van Delfzijl èn de nieuwe Eemshaven in één ge meente onder te brengen. Hoe het met de andere Eemsmond gemeen ten die bij de oorspronkelijke herin delingsplannen betrokken waren (onder meer Bierum. Termunten en Nieuwolda) komt. is volstrekt ondui delijk. ROTTERDAM De 47-jarige vrachtrijder D. Voskamp uit De Lier is gisteren door zijn eigen auto over reden. Hij was op slag dood. Bij het wachten voor een gesloten spoorwegovergang, deed de man een plasje aan de voorzijde van zijn auto. Een achteropkomende vrachtwagen zag niet dat de auto van de vrachtrijder stilstond en reed tegen de wagen aan. UTRECHT De 235 werkne mers bij het ertsverwerkende bedrijf Jan de Poorter in Geertruidenberg zijn er giste ren in gesla ngd om na twee jaar onderha ndelen met de di rectie een CAO af te sluiten. Het bedrijf kende dertig Jaar lang geen collectieve arbeids overeenkomst. Wel hadden de beambten en het hoger perso neel een arbeidsvoorwaarden regeling. ald us een woordvoer der van die Industriebond NKV. De werknemiers hebben in het voorjaar vad 1974 twee maal gestaakt om op die wijze CAO- onderhandelllngen af te dwin gen. Over he t algemeen zijn ze tevreden met het behaalde re sultaat. al ls er in de CAO nog geen sprake van een dertiende maand extrsi loon en mankeert het volgens de woordvoerder ook nog aaoi een goede pensi oenregeling. Jan de Poorter heeft naast Geertruiden berg nog vestigin gen in Rotterdam en Gouda. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Jamani Corea van de wereldhandelsconferentie (Unctad) blijft optimistisch over overeenstemming tussen arme en rijke landen over grondstoffen. De arme staten willen zekerder prij zen. maar op de laatste Unctad (in de Keniase hoofdstad Nairobi) zeg den de rijke alleen toe erover verder te willen praten. Dat overleg, dat inmiddels in Genè- ve is begonnen, noemde Corea „een laatste test". Als overeenstemming daar uitblijft zullen de ontwikke lingslanden hun eigen weg zoeken, zo zei hij. In dat geval zouden zij kunnen pogen eenzijdig de prijzen van bepaalde grondstoffen te verho gen. zoals eerder de OPEC-landen dat met de olie hebben gedaan. De vroegere secretaris-generaal van de OPEC, Abd-el Rahman Khane. vindt een nieuwe verhoging van de olieprijzen met tien tot vijftien pro cent „op zijn zachtst gezegd te recht". Hij meent dat de verhoging van de olieprijzen in 1973 een histo rische stap was op weg naar een nieuwe internationale economische orde. (meer in 't voordeel van de derde wereld) Corea en Khane spraken beiden op het congres van de Vereniging voor internationale ontwikkeling dat nog tot morgen in de Amsterdamse RAI wordt ge houden. Van een verslaggever DEN HAAG De PTT werkt mee aan een stipte bezorging per post van ochtendbladen. Het is dan ook niet juist dat de postabonnees op landelijke ochtendbladen hun krant enkele malen per week een dag te laat ontvangen. Dit heeft staatsse cretaris Van Huiten (PTT-zaken) gis teren geantwoord op de desbetref fende klacht van het kamerlid Beek mans (D'66). Tussen de PTT en de uitgevers van kranten zijn vergaande afspraken gemaakt over de tijdstippen en de plaatsen, waar de ochtendbladen moeten worden aangeleverd, willen zij op de dag zelf in de postbezorging kunnen worden meegenomen. Van een onzo r verslaggevers GRONINGEN' Het constructiebe drijf Zwalve cnet 60 werknemers in Oude-Pekela ontbeert broodnodige regeringssteuin door een menings verschil tuss en twee ministeries. Volgens de betrokkenen wil het mi nisterie van. economische zaken geen geld gewen omdat het om een achterstallige belastingschuld gaat. Aan de andere kant wil het ministe rie van financiën niet afzien van die belastingschuld. Het ministerie van economische zaken heeft zelf geen commentaar gegeven op de kwestie. Bekend is echter dat de Noordelijke Ontwikkelings Maatschappij heeft geadviseerd de gevraagde steun wèl te verlenen, omdat de vooruitzich ten van het bedrijf goed zijn. Er komen behoorlijk wat orders bin nen. Men vreest dat door uitblijven van het rijksgeld. dat nodig is voor een overbruggingsperiode, het be drijf toch zal moeten sluiten wegens een te verwachten faillissement om dat de belastingdienst van plan is binnenkort de schuld op te vorde ren. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen.mogelijk van 18.00-20.00 uur. Op 13 december a.s. hopen onze ouders en grootouders J. H. Nagtegaal en C. E. A. Nagtegaal-Koren hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Wij geven u graag de gelegenheid hun met dit heuglijke feit U- feliciteren op de receptie, die gehouden zal worden op zaterdag II december 1976 van 15.00-16.30 uur in Hotel Seclt. IJsselvere 17 te Oudewater Coby en Gerard Johan Henme Henk kleindochter Linda Oudewater. 29 november 1976 Westsingel 26 Het is ons een groot voorrecht U op twee gedenkwaardi ge dagen te wijzen t.w 3 december 1976 waarop het 40 jaar geleden is dal onze ouders: Ds. K. Schouten en M. Schouten-Lotgering elkaar het ja-woord gaven, en 13 december 1976 waarop vader thans emeritus-predikant te Waalwijk terug kan zien op 40 jaar gezegende arbeid in de gemeenten. Wateringen. Coevorden. Nijmegen en Lisse. Dat te mogen beleven is voor ons allen louter genade. De kinderen en kleinkinderen. ..Do witte Keursteen". Gelrelaan ll.# Waalwijk. Met ontroering vernamen wij dat Johannes Gerard Verweij op 28 november jl. is overleden. Wij denken met dankbaarheid terug aan het werk dat hij als ouderling en de laatste jaren als diaken in en voor onze gemeente heeft mogen doen. De HERE trooste zijn vrouw en verdere familie. Namens de Diakonie van de Geref. Kerk van 's-Gravenhage-West: A Vreugdenhil. voorzitter. E. A Oosterveen-Kraan, secretaris. Namens de Kerkeraad Wijkgemeente IV. Ds A. C van Beek. praescs. J E den Broeder, scriba. 30 november 1976. Heden is opgenomen door zijn Hemelse Vader onze lieve Broer. Zwager en Oom Freerk Jan Hulsebos geliefde man van W. v.d. Klei op de leeftijd van 67 jaar. Maar 'j Heren gunst zal over die Hem vrezen, in eeuwigheid altoos dezelfde wezen Hoogezand. 28-11-1976 Leeuwarden J Wedeven Hulsebos Assen J Hulsebos-Kassies Rijswijk: R. Hulsebos-Brouwcr Ede F Hulsebos Sappemcer F. Boelen*-Hulsebos L Boe-lens Sappe-meer A. Hulsebos G llulsebos-v d Klei neven en nichten In plaats van kaarten. Op maandag 29 november 1976 is overleden Jan Bos geboren 17 april 1900, emeritus predikant van de Gereformeerde Kerk te Emmeloord. Hem wacht, zoals ons. de dag der opstanding Houten (Utr.); A. Bos-Koning H. I. Ambacht; Hannie en Karei, Lineke, Ans, Andries Heieen Berkum; Kees en Riek. Jan. Ankie. Bram. Daan. Elske Kootstertille; Bert en Gé Margreet, Kees Eindhoven; Piet en Bep. Maria Hanna, Jan Willem, Charles Steven. Annigje Berkcl. Jan Anne en Lidy, Jan Anne. Aleida, Berendine Nieuw-Vonnep; Bram en Aukje Jan Jozef. Gertje. Anneke Nuenen; Sari en Ton Henk Jan. Rien Amsterdam; Elizabeth Houten; Aleid en Volkert Een dienst van woord en gebed wordt D.V. gehou den op donderdag 2 december om 14.00 uur in de Gereformeerde Nieuw Jeruzalemkerk te Emme loord. daarna begrafenis op de begraafplaats te Emmeloord. Geen toespraak; geen bloemen s.v.p. Blijken van medeleven graag schriftelijk of per- sopnlijk na 1 januari 1977. „Wie in Hem gelooft, heeft het eeuwige leven" Heden heeft de Here tot Zich genomen mijn innig geliefde en zorgzame man Jacobus Leonardus Heuseveldt in de ouderdom van 86 jaar. G. M. C. Heuseveldt-de Vlieger Oegstgeest. 30 november 1976 Bejaardencentrum „Hofwijck". kamer 28. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het bejaardencentrum. Gelegenheid tot condole ren voorafgaande aan de rouwdienst. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 3 december a s in het bejaardencentrum „Hof wijck aanvang 14.00 uur. waarna de begrafenis te 15.00 uur zal plaatsvinden op de Ncderl. Herv. Begraafplaats aan het „Groene- of Willibrord- kerkje" te Oegstgeest. Ik kan slapen zonder zorgen. want slapend kom ik bij U thuis. Alleen bi) U ben ik geborgen. Gij doet mij rusten tot de morgen en wonen in een veilig huis. Psalm 4:3. Voor ons nog onverwacht, nam de Here tot Zich onze lieve Zuster. Schoonzusier. Tante en Vriendin, Johanna Pannekoek Loois op de leeftijd van 78 jaar. Uit aller naam. M. A. Crcmer 's-Gravenhage. 29 november 1976. Galileistraat 127. Bezoek aan de rouwkamer Fred. Hendriklaan 7 donderdag van 19 00-20.00 uur. De dienst van Woord cn Gebed zal worden gehou den vrijdag 3 december om 12.00 uur in de aula van „Oud Eik en-Duinen". Laan van Eik en- Duin. n 38 te 's-Gravenhage. waarna de begrafe nis zal plaatshebben „De Heer is mijn Herder." Heden nam de Heere tot Zich mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve, zorgzame Moeder. Grootmoe der en Overgrootmoeder Petertje Maartje Johanna Ketting- Reijs in de gezegende ouderdom van ruim 86 jaren. M. P. Ketting De Bilt: H. Ketting K. Vree-Appeldorn s-Gravenhage: N. de Jong-Ketting E. de Jong S van Kooij-Ketting C. R. van Kooij Kleinkinderen en achterkleinkin deren. 's-Gravenhage, 28 november 1976. „Duinhage", De Savornin Lohmanlaan 202. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den donderdag 2 december om 14 15 uur in „Duin hage", waarna de begrafenis zal plaatshebben om 15.15 uur op „Nieuw Eykenduynen". Kamperfoe liestraat 2a te 's-Gravenhage. Vertrek van „Duin hage" om 15.00 uur. Geen bloemen. Gezang 136 (oude berijming Heden nam de Heer tot Zich, onze lieve Schoon zuster en Tante Antonia Catharina Petronella van Eek- van der Bijl weduwe van J. van Eek. in de ouderdom van 86 jaar. Amsterdam: L. M. van der Bijl-van Drimmelen M. C. P. Mulder-Jansen Reinie Soestdijk. 29 november 1976 Waldeck Pyrmontlaan 26 Corr.adres. Postjeskade 151 hs., Amsterdam 1017. Geen bezoek aan huis. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden 3 de cember a.s. om 12.00 uur in de aula van de algemene begraafplaats aan de Veldweg te Soest, waarna aansluitend de teraardebestelling aldaar zal plaatshebben. Na afloop der plechtigheid gelegenheid tot condo leren in de aula. De Heere nam. voor ons nog vrij onverwachts tot Zich, mijn zorgzame tante Wilhelmina Kloosterman op de leeftijd van 88 jaar Groede: Mej. J. Kloosterman Groede. 28 november 1976. Dapper heeft zij haar strijd gestreden, gesterkt door de zegende handen van haar Heer Op 29 november is zij overleden, onze lieve Vrouw en Moeder. Rie van den Ham echtgenote van Andries van de Veen Geb. 24 augustus 1916 te Nijkerk Nu is de strijd beëindigd, de loop volbracht. De Heiland reikt de zijnen de krans die wacht Roermond: A. van de Veen Delft. Coby van de Veen Roermond. 29 november 1976 Oranjelaan 49 De dienst van Woord en Gebed zal plaatsvinden op vrijdag 3 december a s. om 14 00 uur in de gereformeerde kerk. Kapellerlaan 71. waarna de begrafenis zal geschieden op de Protestantse be graafplaats „Tussen de Bergen" Gelegenheid tot condoleren vanaf 13.00 uur in de consistorie van de kerk aan de Kappellerlaan Zeejr verdrietig, maar niet als mensen die geen hoojp hebben, delen wij u mede dat na een korte zeef ernstige ziekte is overleden onze lieve klein dochter en nicht Cora van der Neut op rde leeftijd van 19 jaar. Alphen aan den Rijn: E. J. van der Neut A. van der Neut-van der Veer G. van der Neut-Diepeveen De Bilt: Jaap en Gré van der Neut Alphen aan den Rijn. Piet van der Neut Sjaak en Gerda van der Neut Veenendaal: Chris en Riet de Kruijff Heerhugowaard: Arie en Bouke van der Neut Rotterdam: Nel van der Neut Alphen aan den Rijn: Jac en Hennie Bijl Al;phen aan den Rijn. 29 november 1976. Me t diep leedwezen geven wij kennis van het ovejrlijden van Cora van der Neut op de leeftijd van 19 jaar Twree jaar heeft Cora zich volledig ingezet voor ha ar pupillen. In de wijze waarop zij dit deed ttxindc zij zich een volgelinge van haar Heer. Bestuurscommissie. Directie en Personeel van „Groot-Schuylenburg" Apeldoorn. 29 november 1976. USet verslagenheid geven wij kennis van het over lieden van Cora van der Neut Tot begin november heeft Cora zich van uit haar christelijke levensovertuiging met volle inzet ge geven aan het werk waar zij veel van hield. Personeel paviljoen Goudenregen „Groot Schuylenburg" Apeldoorn, 29 november 1976. Ik heb de goede strijd gestreden, ik heb mijn loop ten einde gebracht, ik heb het geloof behouden. 2 Tim 4:7 Ingegaan tot de vreugde van zijn Heer onze lieve IMan. Vader en Opa Tjitte Reinsma op de leeftijd van 72 jaar. Breda: C. E. Reinsma-Kern Den Haag: G. R. Reinsma J. Reinsma-Bredewout Erna en Evelien Amsterdam: R. Reinsma J. A. M. Reinsma-Leijtens Breda. 28 november 1976 Regentesselaan 52 De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 2 december a.s. te 13.00 uur. in de Gereformeerde Kerk. Zandberglaan Breda De teraardebestelling zal plaatsvinden te r 14 00 uur op de begraafplaats „De Bieberg" te Breda Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestel ling in de kapel van de begraafplaats. Liever geen bloemen. Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van onze gewaardeerde Medewerker en Collega H. J. Vaders Ruim 23 jaar heeft hij als bode-incasseerder de belangen van ons ziekenfonds en de verzekerden op voortreffelijke wijze behartigd. Zijn nauwge zette plichtsbetrachting en prettige persoonlijk heid zullen in onze herinnering blijven voortleven. Bestuur, directie en personeel van de Stichting A.A. Z.- NUTSZIEKENFONDS. 's-Gravenhage. 28 november 1976. De kerkraad van de Ge reformeerde Kerk van Breukelen vernam met ontroering, dat op 29 no vember is overleden ou derling H. Leyen Dankbaar gedenken wij de trouw en de toewij ding waarmee hij jaren lang onze gemeente heeft mogen dienen. Schenke de Here zijn vrouw en kinderen de troost en de kracht die ook hun man en vader an Hem heeft mogen ontvangen. Ds. W. Molenaar, preases J. van Es, scriba. Op 29 november ging naar haar Heer en Hei land onze lieve schoon dochter en schoonzuster Gerry Hetjes- de Mots echtgenote van 1 Hetjes, moeder van Ineke en Niels. Broek in Waterland: C Hetjes J. Hetjes-van der Wekker Broek in Waterland. K. W. Mars-Hetjes J. P. Mars De begrafenis zal plaatsvinden 3 december op de nieuwe algemene begraafplaats Nunspeet des middags 13.30 uur. Zondagmorgen is na een lang geduldig gedragen lijden, in God ontslapen onze geliefde Vader, le vensvriend, Schoonva der en Grootvader Jacob van Beek in de leeftijd van 66 jaar Erica de Vries- van Beek Renco de Vries Jacob. Leo. Jessica E. Borghardt- Huhn H. D Borghardt E. Borghardt De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 2 december om 11 00 uur op de nieuwe Oosterbe graafplaats aan de Mid-' denweg. ingang Kruis weg, Amsterdam. Geheel onverwacht werd uit onze familiekring weggenomen onze neef Jan Slettenhaar Openb.: 21:5 Neven en nichten Slettenhaar Almelo, november 1976 De afdeling Inspektie van Trouw bestaat uit een binnen- en buitendienst. Voor de Info-afdeling van deze binnendienst, fungerend als ..thuisfront'' voor onze buiten dienstmedewerkers, zoeken wij een leeftijd.! 8-24 jaar Mavo-opleiding typevaardigheid goede kontaktuete eigenschappen Voor nadere informatie over deze funktie kunt u bellen met de heer C. J. Poot van de afdeling Inspektie. tel. 020-913456 tst. 786. Schriftelijke sollicitaties aan de afd Perso neelszaken van Trouw-Kwartet B.V., Wibaut- straat 131. Amsterdam. T a v. dhr. A. G. M. v. Asseldonk. Ieder die met ons meeleef de in de tijd van ziekte en na het overlijden van mijn Man hartelijk dank. Tj. Quartel-Eringa

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 14