HINT VOOR'N SUMME SINT SINGER Nieuwe boeken FAMILIEBERICHTEN SINGER PRIJSPRIMIUR /Ilslll£\il IK GEEF EEN KAD0-AB0NNEMENÏ. DINSDAG 30 NOVEMBER 1976 TROUW/KW/RTET 10 55^ kunnen van maandag tol en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16 00-20.00 uur. Allen, die hebben medege werkt om de feestvreugde van ons 40-jurig ambts- en huwelijksjubileum te ver hogen. zeggen wij hartelijk dank De spontane wijze, waarop "tl gereageerd hebt. door uw persoonlijk be zoek. of schriftelijke geluk wens, veelal onderstreept door een fijne attentie, heeft een diepe indruk op ons gemaakt Ook uw aanwezigheid bij ons afscheid op 7 novem ber heeft ons verkwikt. Ds J P GEELS J GEELS-VERBURG Haarlem november 1976 Leidsevaart 528 Onverwacht nam de Here tot Zich onze on vergetelijke vriend Hennie Dijkema Joh. 11:25b Lcens: J. D. Ekster J. G. Ekster-Bouman Doorwerth K. Stou'meiier G Stoutmeijer Sinninghe Die hoop moet al ons leed verzachten komt. reisgenoten, 't hoofd omhoog'. (Gezang 291) Geheel onverwacht nam de Here uit ons midden weg mijn innig geliefde en zorgzame Man en onze onvergetelijke Vader en Opa Hendrik Dijkema (Echtgenoot van M. Wierenga) Hij werd 62 jaar oud. Leens: M. Dijkema-Wierenga Stadskanaal Wirri Dijkema Ineke Dijkema-Ritzema Eric en Gerwin Dronten: Riewert Dijkema Anneke Dijkema-Boven Peronne en Marije Ermelo Ido Dijkema Nel Dijkema-Bos Leens. 29 november 1976 Van Weerdenstraat 25. De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op donderdag 2 december a s om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk te Leens. Vanaf 13.30 uur gelegenheid tot condoleren in gebouw .Pro Rege" (achter de Ge ret". Kerk). De begrafenis zal plaatsvinden na de kerkdienst op de ..'graafplaats. Achtervalge te Leens Thuis liever geen bezoek - geen toespraken. Onverwacht nam de Here uit onze familiek ring tot Zich Arie Vreugdenhil echtgenoot van H. E van Dorp Mesdaglaan 2. Maassluis Catechismus, zondag 1 Wij zijn erg verdrietig maar hebben een fijne herinnering aan hem. Familie van Dorp. Dienst van Woord en Ge bed dinsdag 30 novem ber om 1.30 uur in de Immanuelkerk. Lange Bonestraat. Maassluis, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. GEMEENTE TEN BOER De burgemeester van Ten Boer maakt bekend, dal de raad de zer gemeente in zijn vergade ring van 24 november I97fi heeft besloten te verklaren dal voor hel buitengebied in deze gemeente een bestemmings plan wordt voorbereid Bij dit besluit is bepaald dat voor in hel besluit aangegeven werken, geen bouwwerken zijnde, en werkzaamheden een aanlegvergunning is vereist Het bi-sluit met bijbehorende tekening ligt op de gemeentes.- cretarie voor een ieder Ier inzage. Ten Boer 30 november 1076 De burgemeester voor noemd. J M Zandbergen God haalde op Zijn tijd. voor ons onverwacht, thuis Zijn kind. mijn geliefde Man. onze zorgzame Vader en Opa Jan Willem Frederik Scholten op de leeftijd van 67 jaar. Aalten: G.E. Scholten-Houwers Nijverdal: H A. Tornij-Scholten Aalten: H. J Schotten H. C. Scholten-Winkelhorst Gorinchem J G Schipper-Scholten J. Schipper Koudem: J H. W. de Jong-Scholten W. de Jong Aalten: W. Scholten. H B Scholten-Scholten en kleinkinderen Aalten. 29 november 1976 Varsseveldsestraatweg 102 De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 2 december a.s. op de begraafplaats ..Berkenhove" te Aalten. Vooraf wordt om 13.30 uur een rouwdienst gehouden in het Uitvaartcentrum. Romienendiek 2a. Degenen, die de overledene de laatste eer willen bewijzen, worden hierbij beleefd uitgenodigd. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Uitvaartcentrum. Zeer onverwacht is heden v heer s heengegaan de Hendrik Dijkema in leven sokretaris onzer gemeente, in de ouder dom van 62 jaar Wij gedenken hoe hij in grote trouw en met volle toew ijding onze gemeente gedurende meer dan 40 jaar heeft gediend, waarvan meer dan 12 jaar als sekretnns Wehe-dcn Hoorn. 29 november 1976 Het gemeentebestuur van Leens. W 11 Ausma. burgemeester H J Having, loco-sekretaris. Het gezamenlijk personeel in dienst van de ge meente Leens geeft met droefheid kennis van het overlijden van de heer II. Dijkema in leven hun gemeentesekretans. Zijn toewijding en trouw zal ons steeds tot voor beeld strekken. Wche-den Hoorn. 29 november 1976 Het gezamenlijk personeel van de ge meente Leens. ..Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijl Mijn." Jesaja 43:2. Voor ons nog onverwacht heeft de Here, op Zijn tijd. tot Zich genomen mijn lieve man_onze lieve, zorgzame vader en opa Johannes Gerard Verweij op de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam: K. L. Verweij-Makkenze 's-Gravenhage. 28 november 1976. Ermelostraat 40. Bezoek aan de rouwkamer Fred. Hendriklaan 7 dinsdag van 16.00-17.00 uur en woensdag van 19.00-20.00 uur. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den donderdag 2 december om 11.45 uur in de Valkenboskerk 'ingang Loosduinsekade 359), waarna de begrafenis zal plaatshebben om 13.00 uur op ..Westduin". Ockenburghstraat 27 te 's-Gravenhage Loosduinen. Vertrek van de Val kenboskerk om 12.40 uur. Gelegenheid tot condoleren na de kerkdienst of na de begrafenisplechtigheid. Dp Here nam voor ons nog vrij onverwacht tot Zich mijn zorgzame Vader en onze Opa Johannes van der Werff Meeden (Gr i Rie van der Werff Frits en Willy Rudi en Ria Enklnn/en. 29 november 197-6. Slimme Sinten geven dit jaar liever één goed cadeau, dan 10 dure grapjes. Daarom geven zij deze Singer Merritt zig-zag naaimachine met vrije arm. Dooréén handbeweging maakt u van deze vrije arm, een vlakke arm machine en omgekeerd. Exclusief liggend doorzichtig spoel- klosje voor de naald. 3 Naaldstanden geven een gemakke lijke oplossing voor vele steek- soorten, het maken van knoops gaten en aanzetten van knopen. Ingebouwde motoren volledig gesloten hoofdplaat. Drukknop voorsnel "terugtransport", gecombineerd met regelschijf voor steeklengte. Lichtgewicht aluminium uitvoering. Gewicht ±8 kg. 49%- Er is overigens al een elektrische Singer zig-zag machine voor 399,-. Nieuwe Singer naaimachines met Singer service alleen verkrijgbaar bij de echte Singer winkel en in de Bijenkorf van The S-ngcr Cotpany Service tot in lengte van jaren. Heden is van ons heengegaan, in de Hope des Eeuwigen Levens, onze dierbare zuster, schoon zuster en tante Bastiaantje Huijser weduwe van Joh. de Bel. in de ouderdom van 85 jaar. „D'eenvoudigen wil God steeds gadeslaan." 'k Was uitgeteerd, maar Hij zag op mij neder. Keer. mijne ziel. tot uwe ruste weder; Gij zijt verlost, God heeft U welgedaan!" Uit aller naam: J. Huijser Rotterdam. 29 november 1976 Bejaardenflat ..Tuynenburgh". Oosterse Tuin 83. Korr.adres: K. Huijser, Hordijk 39 te Rotterdam. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van „Tuynenburgh". Gelegenheid tot kondoleance- en rouwbezoek, woensdag van 19.30—20.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden, donderdag 2 december a.s. omstreeks 10.45 uur in de recreatie zaal van „Tuynenburgh", waarna de teraardebes telling zal plaatsvinden op begraafplaats te IJssel- monde. Benedenrijweg omstreeks 11.30 uur. Met ontroering namen wij kennis van het plotse ling overlijden van de heer 4. T. Reinsma tot voor kort commissaris onzer vennootschap. Zijn werk en vriendschap zal bij ons in dankbare herinnering blijven. Directie en Commissarissen van Bosch Keuning n.v. Baarn. 28 november 197( Op zondag 28 november 1976 nam God plotseling tot zich mijn oud-collega en vriend Tjitte Reinsma oud jaar Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. mede oprichter en oud-direkteur van Unitas-Service N.V. Het zal voor zijn vrouw en kinderen een grote troost zijn. dat hij leefde vanuit een rotsvast geloof. J. Douma J. Goudsblom. Pasmunt. 2e herz. en uitgebr. druk. Amsterdam. Querido. 1976. 45 blz. (De Boekvink) ƒ.9.90 (eerste druk 1958). Aforismen schrijven: te veel willen zeggen in te weinig woorden Met dit aforisme relativeert Goudsblom zijn eigen bedrijf, maar wat mij be treft slaat het grotendeels op al die anderen die het genre ijdel en 91 te vernuftig beoefenen. Zoals Goudsblom aforismen schrijft kun nen maar weinigen het: bescheiden, vermoeid, scherp analytisch, inge keerd Het is in de opeenvolging dat de relativerende toon nog versterkt wordt, zodat alle wijsneuzigheid er aan gaat ontbreken en er wel zoiets als wijsheid optreedt, al zal Goudsblom zo'n kwalificatie met argwaan aanhoren. Toch gaat zijn gevoel voor betrekkelijkheid ook weer niet zo ver dat hij niet schrij ven kan: ..Pasmunt kleingeld, gauw versleten, maar niet zo vaak vals" Zijn aforismen zijn pasmunt, gelukkig maar. ze bekostigen moge lijk niet de grootste waarheden als die er al zijn maar dekken toch de kosten van het dagelijks verkeer en naar mijn ervaring ermee wel meer dan dat. Vandaar dat deze herziene en onder andere met een afdeling ..Twijfel ik?" uitgebreide herdruk een mooi ding is. Goudsbloms boekje met aforismen, korte notities, fijnzinnige en geesti ge versjes was veel te lang uit de handel. ..Pasmunt" behoort bij de hand te zijn T.v.D. Clipper race met ..The ptal escape" door Hendrik Huisman. Uitgave van Unieboek NV in Bussum. 128 blz. prijs 19.50. Ruim twee jaar geleden zeilden ook Nederlanders mee ln de Financial Times Clipper Race. te weten Hendrik Huisman en Dirk Nauta Men zeilde van Londen naar Sydney met vier deelnemende jachten en terug met vijf. Gewonnen hebben we niet. maar tweemaal bijna 100 dagen op zee geeft genoeg stof voor verhalen Tientallen foto's en vele tekeningen begeleiden de tekst, waarvoor meruge watersporter be langstelling zal hebben. Willy Lauwens. De verre eilanden. 's-Gravenhage Rotterdam. Nijgh éz Van Ditmar. 1976. Nieuwe Nijgh Boeken 81 152 blz. 17 90 „Een knappe tot bijzonder knappe bundel", noemt de flap dit verhalen boek van Lauwens Ergens in wel zeer uitzonderlijke regionen moet men dit werk dus plaatsen (tussen „knap" en „bijzonder knap" in. om precies te zijn). Er is echter geen sprake van dat Lauwens' talent daarmee rechtgedaan zou worden wat hij schrijft is slecht tot bijzon der slecht. Het meest bijzonder slecht is wel het titelverhaal, waarin modieus, maar weinig doeltreffend, een associatieve collage wordt ver vaardigd. Puberaler proza valt haast niet te verzinnen. „Kronen Lotusbloemen. Verblindend azuur Ik had geen vriend. Ik was alleen Ook aan de tennisracket kon ik niet meer tillen. Verleidelijke parels Schitteringen Flonkeringen. Oor ringen. De jungle. Onzekerheid was en is mijn lot. Bloed. Lijkgeur. Cha os. Zijde. Zilver. Engelen. Bevroren jasmijnen. Blauw verdriet. Angst." Etc. Men moet zich daardoor niet op stang laten jagen en het gewoon onzin vinden, want dat is het. Lau wens klaagt ergens in het verhaal „Spijkers" over de geringe waarde ring die zijn werk ondervindt. Hij praalt met eigen visies op zijn boe ken en verwacht er wonderwel veel werking van: „Waarom mochten de arbeiders in uw provincie niet met de waarheid van mijn boeken ken nismaken. U recenseert geen boe ken. u verdedigt de verdrukking Sommige emimente. prominente, excellente recensenten en academi ci begrijp ik niet." Welnu, informa tie: Willy Lauwens schreef de verha lenbundels „Zing zacht zanger'. „Het kristal bitterheid" en „Verrek martelaar" en de romans ..Het vuur van de trots" en „De vuile angst". Men kèn ze lezen. Tv.D, T. Lebret. Th. Mulder. J. Philippona. A. Timmerman: Wilde ganzen in Ne derland. Geïllustreerd. 183 blz. Uitge verij Thieme en cie., Zutphen. Prijs fl. 39,j>0. Uitgave nr. 23 in de biblio theek van de Koninklijke Neder landse natuur-historische vereniging, in samenwerking van de Nederlandse vereniging tot bescherming van vogels. Wilde ganzen overwinteren sinds de zestiger jaren in steeds grotere geta le in Nederland met jaarlijks meer dan tweehonderdduizend ganzen op bezoek is Nederland een van de dichtst bezette overwinteringsgebie- den in Europa. Ook de belangstel ling voor wilde ganzen neemt toe en de vier ganzen-kenners die dit boek hebben geschreven, willen de nieuwe ganzenliefhebbers de weg wijzen in het boeiende ganzenleven De au teurs hebben gezamenlijk al zo'n honderdtwintig jaar ganzen-kijken achtpr de rug en hebben veel broed gebieden en winterkwartieren bezocht. Het boek, waarvan ieder hoofdstuk een korte samenvatting in het En gels en een literatuuroverzicht be vat. gaat in op algemene eigenschap pen van ganzen, zoals de trek. de dagindeling in het overwinteringsge- bied. het gedrag en de opbouw van de ganzenbevolking, en behandelt ook de zes ganzensoorten die ln Ne derland algemeen voorkomen. In het laatste deel van het boek komt de verhouding tussen mensen en gan zen aan de orde: de jacht, de vangst, het bijgeloof en de eventuele schade die ganzen aan de landbouw zouden toebrengen. Op dit laatste punt wordt uitvoerig ingegaan en uit het aangedragen onderzoek blijkt dat ganzen in de meeste gevallen geen schade veroorzaken en soms voor een hogere opbrengst zorgen. Er wordt voor gepleit waar nodig de ganzen zo te verstoren dat zij in redelijke mate gespreid voedsel zoe ken Tenslotte bevat het boek een uitvoerig overzicht van de bijna hon derd pleisterplaatsen van de zes soorten wilde ganzen in Nederland. H. S. De Nuttelozen, vier verhalen van R. Blijstra. Uitg. De Beuk. Amsterdam. 132 blz - 17.50 Bij uitg. Meijer Pers, Wormerveer is op initiatief van Albert Heijn, uitge komen. als laatste in de serie. Hel Volkomen Kookboek. In dit 472 blad- Zijden tellende boek, zijn ongeveer 1200 recepten te vinden. Medewer king verleenden: W. Born, M. Stuit, H. Halverhout voor de recepten en het Voorlichtingsbureau voor de Voeding voor de hoofdstukken over voedingsleer. Het boek is te verkrij gen via Albert Heijn. Een tijd van leven, een tijd van ster ven, de vierde druk van de roman van E. M. Remarque, Uitg. Unie boek. Bussum 354 blz 19.90 Een geknakt riet niet breken, door L. ter Steeg. Dr L. J. M. ter Steeg, is studiesecretaris van het katholiek studiecentrum voor geestelijke volksgezondheid. Dit centrum be steed aandacht aan het verband tus sen geestelijke gezondheid en religi ositeit. De avonturier, het verhaal van de echte James Bond door M. Minshall. Uitg. Hollandia, Baam 358 blz. 24.90 Boulctte. een complete handleiding geschreven door ir E. H. M. Terheg gen; uitgegeven door Luitingh, La ren 186 blz 24.90 Doktersvrouw gezocht, roman van Nel van der Zee. Uitg. Westfriesland, Hoorn. 152 blz. 17.90 Monsignore. roman van J. A. Léger. Deze roman begeeft zich in de ge dempte sfeer van de gangen van Vaticaanstad. Uitg. Meulenhoff, Amsterdam. 310 blz. 24.90 Het complete kookboek voor de goede keuken, door E. Meyer-Berkhout. 606 blz. met 900 recepten. Uitg. Zo mer en Keuning. Wageningen. Prijs tot 31 december: 44.50. daarna: 52.50 Van uitgeverij Veen, Wageningen ontvingen wij: Macho! Macho! een spannende roman van N. R. Nash. (288 blz 19.90) en De Fontini- strijders, roman van een huive ringwekkend mysterie door R. Lud- lum (384 blz. 18.90). Dit nu is het eeuwige leven, dat zij U kennen, den eeuwigen waaraclitigen God en Jezus Christus, dien Gij ge zonden hebt. Joh. 17:3 Steunend op het volbrachte werk van haar Hei land. ontsliep mijn lieve Vrouw. Moeder en Groot moeder Hendrikje Schoppink echtgenote van J. Kroeze op de leeftijd van 60 jaar Hellendoorn: J. Kroeze Den Ham: G. Kroeze W. M. Kroeze-van de Kamp Mariëtte Vorden: G. Kroeze H. Kroeze-Willemsen Harold Henriet Westerbork: B. Kroeze K M. Kroeze-Schuinder Hanna Den Ham: W. Kroeze T. Kroeze-Bosch Ingrid Jeroen Hellendoorn: A. Kroeze J. Waalderink (verloofde) Egede. 27 november 1976 t Lohuisweg 7 De rouwdienst zal D.V. worden gehouden op woensdag 1 december 's middags om 13.00 uur in de Gereformeerde kerk, Ommerweg 17 te Den Ham, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats „Dennenhof". Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 19.45-20.30 uur in de aula. achter de Rank. Brinkstraat 6. Den Ham. Geen bloemen. Geen toespraken. Na een langdurige ziekte werd uit ons midden weggenomen onze gewaardeerde medewerker de heer Daniël Waleboer hij bereikte de leeftijd van 35 jaar Ruim 15 jaar heeft hij onze onderneming met ijver en plichtsbetrachting gediend. Zijn volledige inzet en zijn sympathieke omgang met een ieder zullen wij niet licht vergeten. Moge Zijn vrouw en kinderen de kracht vinden dit zware verlies te dragen. Hij ruste in vrede. Direktie en medewerkers van De Hoop Groenpol Industrie Rotterdam b.v. Rotterdam, 27 november 1976. Na een moedig geduldig gedragen lijden heeft God van ons weggenomen onze lieve en zeer zorgzame Moeder. Schoonzuster, Tante en Nicht Johanna Rolina Barendrecht weduwe van Rombout Luijendijk in de ouderdom van 82 jaar M. J. R. Tuincnburg-Luijendijk J. J. Tuinenburg en verdere familie. Dongen 28 november 1976 Belgiëlaan 5 Verzoeke geen bloemen De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het St. Jozephziekenhuis. Pasteurlaan 9. Oos terhout (N.B.). Bezoek en gelegenheid tot condole ren aldaar woensdag a.s. van 18.30-19.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 2 december a.s. in gebouw „De Magneet". Cranen- donckweg 40. Rotterdam, IJsselmonde om 14.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben in het familiegraf op de Hervormde begraafplaats van IJsselmonde aan de Benedenrijweg om 15.15 uur. Gc-zang 217:4 Tot onze diepe droefheid nam de Here op 26 november uit onze familiekring weg onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Hendrika Cornelia Smit-Visscher echtgenote C. J. Smit Hilversum: Fam. Luijendijk-Visscher Delft: Fam. Visscher-Houtman neven en nichten Het Gereformeerd Kerkkoor Scheveningen geeft met groot leedwezen kennis van het plotseling overlijden van haar koorlid de heer A.van der Deijl Duinstraat 103 Scheveningen. Met grote dankbaarheid denken wij terug aan zijn dienstbaarheid en enthousiasme. De Here trooste zijn vrouw en kinderen. Zaterdag 27 november is. na een ernstig oigeval op dinsdag 17 november, ingegaan tot de vnugde van zijn Heer en Heiland mijn lieve Man ei onze Vader. Grootvader en Overgrootvader Arie van der Kaaden in de leeftijd van 83 jaar Het leven was hem Christus en het sterven jewin Hij genoot van alles wat God hem schoik en daarvan heeft hij altijd getuigd. ..Wat zal ik met Gods gunsten overlaan die Trouwe Heer voor zijn gena vergeldei?" Wij zijn verdrietig omdat wij hem zullen nissen, maar dankbaar voor alles wat God ons ii hem gegeven heeft. Rotterdam: J. van der Kaaden-Vastenhout Veendam: A van der Kaaden A. van der Kaaden-Dijk Rotterdam: J. van der Horst-van der Kaadtn J. van der Horst Rozendaal (Gld): A. E. Puttenstein-Van der Kaaien G. Puttenstein kleinkinderen en achterkleinkiid Rotterdam. 27 november 1976 Kramerstraat 94 Correspondentie-adres Goudsesingel 332 D Rotterdam-3001 Gelegenheid tot condoleren: dinsdagavont van 6.15—7.15 uur in een der zalen van de Verrijienis- kerk, Springerstraat. Rotterdam „ALexaider- stad" De rouwdienst zal worden gehouden D.V. woensdag 1 december a.s. om 12 30 uur in de Verrijzeniskerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats Oud- Kralingen". Kralingseweg 334 om ongeveerl4.00 uur. Na de teraardebestelling is er nog gelegenhed om te condoleren in de kapel van de begraafjlaats. Perscombinatie reizen voor Weekendreizen Wintersportreizen Winterzonreizen Intercontinentale reizen Cruises Vraag hel wmterprogrammel Kleurrijk - vol afwisseling Tel 020-913456 Adres Wibautstraal 131 Amsterdam ,7* 1 Noteert U een kado-abonnement vo«r Naam Adres Plaats- Dit kost mij voor de eerste termijr 6,25 minder, daarna de normale kwartaalpijs. Het bedrag zal ik na ontvangst van de aceptgiro- kaart betalen. Stuurt U de acceptgirokaart naar Naam Adres: Plaats Handtekening. Datum. Ik adresseer via een open jnvelop Trouw/Kwartet B V antwoordnummr 2792. Amsterdam !l£ïï

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10