ERVARING MOET DOORSLAG GEVEN Ger Reitsma mogelijk vervanger Weinig toekomst voor Westduits schaatsen m Kortsj noj wint schaaktweekamp In het weekend koken maakt nog geen moeder van u, meneer. 2> ^eyenoord-trainer Boskov hoopt op goed draaiend middenveld tegen Espanol l« iru John Newcombe aan einde van carrière Aanvoerder Eddy Treytel tobt met kuitblessure dei ie Weinig perspectief voor Tilburg: 5-6 Jan Timman geeft zevende partij op Part-time coach Henk van Dijk Turnploeg voor interland tegen Noorwegen rond Winst voor Okker Ci OENSDAG 24 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 11 i legt ARCELONA Er is niet veel ver beeldingskracht voor nodig om te stellen dat Feyenoord. de enige over- :ebleven Nederlandse vertegen- foordiger in het UEFA-cuptoernooi iet vanavond tegen de Koninklijke Sportvereniging Espanol Spaans be- iauwd zal krijgen. Vujadin Boskov. de dynamische trainer van de Rot terdammers die zondag Espanol- -Real Madrid (4—1) observeerde, leeft bij die gelegenheid al een klein voorproefje te zien en te horen gekre gen van de heksenketel die onze va derlandse koploper ongetwijfeld te wachten staat. Boskov. die enkele weken terug bij de loting glimla chend vaststelde dat Feyenoord het iter had kunnen treffen, heeft „Zo< laa waren om dt iet s: iet": itand, •rs dit de oui ogden beto ïmoiu di veel n gelen" zijn zorgeloosheid danig moeten temperen. De informatie, die Branko Zebec zijn Joegoslavische collega van het Westduitse Eintracht Braunschweig, dat door Espanol werd uitgeschakeld, heeft verschaft, heeft Boskov tot het besef gebracht dat Feyenoord een heel wat zwaar der karwei tegemoet gaat dan tegen het middelmatige FC Kalserslau- tern. Boskov: „Zebec heeft me vooral gewaarschuwd voor de hardheid van Espanol. De Spanjaarden zijn op dat gebied bijzonder geroutineerd. In het persoonlijke duel gebruiken ze hun hele lichaam. Als ze trappen naar de bal gebruiken ze tegelijker tijd hun handen om de tegenstander weg te trekken. Zebec heeft me er ook op gewezen dat wanneer Espa nol verdedigt de ploeg dat met negen man doet". Boskov zegt Feyenoord alleen een goede kans te geven om de derde ronde ongeschonden door te komen wanneer zijn hoofdmacht vanavond met tenminste twee doelpunten ver schil zou winnen. „Want dan kunnen wij in Rotterdam verdedigen en dat ligt ons wel. Van groot belang zal overigens zijn dat ons eigen midden veld goed draalt. Zijn Wim Jansen (zijn blessure is niet al te ernstig). Kreuz en De Jong op dreef, dan draait meteen het hele elftal. En dan moeten we natuurlijk de bal steeds razendsnel afspelen om de harde persoonlijke dq,els te vermijden. Feyenoord bezit Wat meer internati onale ervaring dan Espanol en dit pluspunt moeten we maar goed uit buiten". Espanol leeft al jaren in de schaduw van het schatrijke Barcelona. Niette min staat de club. die wordt getraind door de voormalige vedette van Real Madrid José Emlllo Santamarla op dit moment verrassend hoog geklas seerd in de Spaanse competitie. De ploeg staat gelijk met haar eeuwige rivaal Barcelona en verzamelde slechts één punt minder dan de hui dige leiders Atletico en Valencia. Boskov benadrukte gisteren dat Es panol op hem geen grote indruk heeft achtergelaten, maar dat de Spanjaarden door hun aanhang on voorstelbaar worden opgezweept en dan bij vlagen levensgevaarlijk zijn. Drie spelers hadden op Boskov de meeste indruk gemaakt: Fernadez. bijgenaamd De Kat. de kleine pitti ge middenvelder Amado (onlangs te gen Las Palmas na een vechtpartij van het veld gestuurd) en de Brazili aanse spits Jorge de Sllva Jeremias. Doelman Fernandez is Inderdaad een hoogst betrouwbare sluitpost. De lange lenige doelverdedlger, die vanwege blessures van Luis Borja Echevarria vorig seizoen uit Paragu ay is gehaald, is sinds zijn debuut in de eerste UEFA-cup ontmoeting steeds sterker geworden. De Kat van Espanol geniet de nodige faam op het gebied van het stoppen van strafschoppen. Jorge de Silva Jere mias is het type van de zwervende spits en is een balgoochelaar van het zuiverste water. Middenvelder Ama do, die Boskov vergelijkt met Kick van der Vall. is de motor van de ploeg. Een reeks van spelers heeft met ern stige blessures moeten afhaken. Des ondanks is trainer Santamarla er steeds in geslaagd een representatief team op de been te brengen. Boskov heeft een belangrijk zwak punt in Feyenoords tegenstander ontdekt. „Espanol begint erg nerveus. Het heeft tijd nodig om in zijn spel te komen. Het contact tussen de linies laat bovendien veel te wensen over". MELBOURNE Het ziet er naar uit dat Australië zijn laatste tennlstop- per verliest. John Newcombe heeft bekend gemaakt niet aan de Austra lische kampioenschappen te zullen deelnemen. Zijn commentaar daar bij doet sterk vermoeden dat New combe zijn carrière als geëindigd beschouwt: „Ik heb genoeg gehad. Het heeft geen zin door te gaan. nu ik zo slecht speel. Ik heb ontzettend veel successen meegemaakt in een fantastische loopbaan Waarom zou ik die op het spel zetten?" Zijn laatste overwinning dateert in derdaad van twee Jaar geleden. Toen versloeg hij in de finale van het toernooi in Melbourne de huidi ge nummer één, Jimmy Connors uit de Verenigde Staten. Driemaal won Newcombe het belangrijkste tennis toernooi op Wimbledon, In 1967, '70 en '71. Vijfmaal bleek hij met zijn partner Ken Rosewall te sterk in de dubbel-finale in het tennismekka. door Richard Matthijsse I BARCELONA Pas gistermiddag bij aankomst op het vlieg- Iveld van Barcelona werd trainer Vujadin Boskov van Feyenoord "op de hoogte gesteld van het feit dat doelman Eddy Treytel naandagmiddag tijdens de training een spiertje heeft verrekt in Izijn kuitbeen. De dit seizoen uitstekende aanvoerder van de I Rotterdammer^ acht de kans dat hij in staat is om te spelen vrij I gering. De definitieve beslissing of hij tegen Espanol zou kunnen aantreden zal pas in de loop van vandaag worden genomen. Ger Reitsma de reservedoelman dié bij Feyenoord nog veertien dagen onder contract staat en zaterdag na weken door een beenblessure te zijn uitgeschakeld weer voor het C-elftal uitkwam, neemt zo nodig de plaats van Treytel in. Joop Hiele, de I doelman van het hoogste amateurelftal van Feyenoord zal zich vandaag voor alle zekerheid bij de selectiegroep vervoegen. voori l bij S 1 De r en n, dal allatii uari g me >unt r een miru afle ehoi mdl astx waai eld it ad< 'ijl sn bi it led IVV ond sc hoe best;'' o: et af( nis :rieix Bril zei omst idinf neer aan ernit inlal nen ■mat o. U ■psvr dr. aetii te De laatste voetbaldagen zijn overi gens geteld voor Ger Reitsma, die vijf Jaar lang, een enkele uitzonde ring daar gelaten, nooit uit de scha duw is getreden. Reitsma treedt bln- nkort in dienst als arts bij een itterdams bedrijf en zal geen enke- traan plengen om zijn afscheid bij ■yenoord. Als hij de balans van zijn irtstondige carrière bij de Rotter damse club overziet, zit hem het meest dwars dat bij de buitenwereld het beeld leeft van een „arrogante lcwast," ongenaakbaar voor zijn me despelers en een speler, die niet het minste begrip kan opbrengen voor de publiciteitsmedia. Wie vijf jaar lang met een dergelijk stigma heeft moeten leven, neemt het liefst ge ruisloos afscheid van het voetbalbe- drijf Feyenoord. Maar is Ger Reitsma werkelijk zoals hij hierbo ven is afgeschilderd? Te zijner verde diging voert hij aan: „Vraag maar aan de spelers of ik werkelijk zo'n vervelende vent ben. Ik heb er nooit iets van gemerkt. We gaan bijzonder kameraadschappe lijk met elkaar om. Ik heb me bij de spelers ook nooit in een geïsoleerde positie gevoeld." Het was in 1970 voor de toenmalige student in de medicijnen allemaal als een schone droom begonnen. Als doelman van de zaterdagclub Zwart Wit'28 oogstte hij week na week lof voor zijn optreden tussen de palen. Zijn atletisch figuur, zijn perfect ge voel voor show, zijn vlekkeloos optreden in het toenmalige nationa le zaterdagelftal was de scouts van Feyenoord niet ontgaan. Eddie Ple- ters Graafland werd immers een jaartje ouder en het kon geen kwaad het oog op de toekomst te richten. Ger Reitsma zei uiteraard gretig ,Ja" op het aanbod van de club, die Juist bezig was te bouwen aan een reeks van schitterende internationa le successen. TILBURG In de eerste wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen heeft Tilburg Trappers in Tilburg voor 2500 toeschouwers de ijhockeywed- strijd tegen SC Langnau uit Zwitser land met 5-6 verloren. Slechts één periode heeft de Neder landse ijshockeykampioen de Zwit serse titelhouder partij kunnen ge ven. Een gelijkwaardigheid, die. uitsluitend gebaseerd op kracht en inzet, in de resterende tijd door Langnau werd opgeheven. Met een surplus aan vooral persoonlijke techniek bouwden de Zwitsers in de tweede periode een voorsprong op (3-2), die aan het begin van de derde twintig minuten tot een beslissende stand van 2-6 leidde. Dat Tilburg in een furieus slotoffensief. nadat de krachten van de Emmenthalers weggevloeid waren, de eindstand (5- 6) nog een redelijk aanzien gaf. zal niet meer baten voor de return op 14 december in Langnua. De standen per periode waren: 2-1, 0-2 en 3-3. Het scoreverloop was: 6. Christiaans 1-0, 7. Haas 1-1. 10. Van den Broek 2-1. 26. Luethl 2-2. 29 Beaudin 2 3. 44. Hutmacher 2-4. 46 Berger 2-5. 47. Wuethrlch 2-6. 47 McDonald 3-6. 51. Van den Broek 4-6. 59. Buckton 5-6. De overgang van de amateurclub naar het machtige Feyenoord werd in die dagen breed in de kranten uitgemeten. En Juist daar begon voor Ger Reitsma de ellende, waar hij tot op de dag van vandaag nog de vervelende naweeën van moet ondervinden. Deels uit groot enthousiasme, deels uit onervaren heid liet hij zich ontvallen dat hij het in het betaalde voetbal „snel hoopte te maken". Althans woorden van dergelijke strekking, die voor wie het wilde, negatief konden wor den uitgelegd aan het adres voor de man, die op dat moment het doel van Feyenoord verdedigde. Het re sultaat: een geweldige lokale rel. Reitsma: „Het was een onvoorstel baar vervelende ervaring voor me. Later heb ik nog herhaaldelijk moe ten horen: daar heb Je die arrogante dokter, die nooit iets presteert. Was het zo vreemd dat ik daarom vaak met een grote boog om de Journalis ten ben heengelopen, of. als het niet anders kon. wat kribbig reageerde. Achteraf zeg ik: ik had beter moeten worden begeleid. Jeugdige spelers zeggen in overmoed dingen, waar van ze de consequenties niet kun nen overzien. Een voetballer, die naar mijn gevoelen die begeleiding permanent nodig heeft, is Wim van Hanegem. Die vertelde nog niet zo lang geleden dat hij er niet over dacht om voor 75.000 gulden bij Fey enoord te tekenen. Wat moeten de mensen met een modaal inkomen daar wel van denken? Neem ook Wim Rijsbergen. Het was natuurlijk fout wat hij in het openbaar over directeur Guus Brox zei, dat deze geen verstand van voetbal had. Maar moet Je als club zo'n jongen dan straffen met een boete van dui zend gulden?" GER REITSMA: afscheidswedstrljd tegen Espanol? Ondanks alle teleurstellingen, die hij bij Feyenoord in het sportieve vlak kreeg te verwerken, ziet Ger Reitsma niet om in bitterheid. „Na tuurlijk, ambitieus als ik was. had ik me van mijn loopbaan meer voorge- steld. Maar op den duur leer Je leven met bepaalde situaties. Er is een periode geweest dat ik dacht: nu komt mijn kans. Maar dan weer was het pech, dan weer een blessure of een wedstrijd waarin ik een bepaal de fout maakte, die me deed realise ren dat ik weer van de grond at aan moest beginnen. Ik heb nu vijf Jaar op de reservebank gezeten en dan komt er een fase in Je leven dat je andere dingen belangrijker gaat vin den. Ik had graag chirurg willen worden, maar door allerlei omstan digheden kon dat niet. Toen kwam me een advertentie onder ogen van een Rotterdams bedrijf dat een be drijfsarts zocht. Het leek me bijzon der aantrekkelijk. Een baan met vaste werktijden en eindelijk in de weekends vrij. Ik verheug me echt op mijn nieuwe leven. Mijn vrouw zegt dat ik Feyenoord zal missen, maar ik geloof er niets van. Ik heb zoveel andere uitlaatkleppen in mijn eigen vak." Feyenoords schaduwdoelman heeft in de achterliggende periode niet minder dan vijf trainers „versleten": Ben Peeters, Ernst Happel, Wiel Coerver, Antoni Brzezanczyk en Ad Zonderland. Happel wordt door Reitsma geschetst als een uitermate kundige trainer. „Met Coerver kon ik niet praten, het klikte absoluut niet tussen ons. Met Brzezanczyk had ik een beter contact. Het was een brave man, maar hij kon van die rare oefeningen geven. Soms lagen we dubbel van het lachen. HIJ had, evenals Happel destijds ook grote problemen met Willem van Hane gem. Willem was soms door nie mand ln toom te houden. Hij had aan alles lak. Ik herinner me dat het zo'n tien graden vroor en dat Brze zanczyk een veldtrainlng met rondjes lopen had geprogrammeerd. Willem kwpm uiteraard niet opda gen. De overige spelers pikten dat niet en vroegen de trainer maatrege len tegen Van Hanegem te nemen. Maar dat gebeurde niet. Er was nie mand die hem durfde aan te pak ken. Een keer werd hij wel gestraft, toen hij zich kritisch had uitgelaten over de voetbalcapaciteiten van de Zuidafrikaanse gebroeders Wegerle. Maar later is toch maar gebleken dat Willem het bij het juiste eind heeft gehad. Ik heb nog nooit een tegenstrijdiger figuur in de voetbal wereld ontmoet als Van Hanegem. Een verschrikkelijk goede voetbal ler. En als je moeilijkheden had was hij de eerste die klaar stond om de helpende hand te bieden." Reitsma's analyse over Feyenoords huidige trainer Vujadin Boskov wijkt in niets af van het oordeel dat al zijn ploeggenoten over dp Joegos laaf hebben. „Je kunt aan alles mer ken dat hij zijn hele leven met voet bal bezig is geweest. Hij voelt alles perfect aan". Ger Reitsma meent dat een trainér best dictatoriale trekjes mag verto nen. „Voetballers zijn van nature luie mensen. Dat ben ik ook. Ze BONN (UPI) De komende winter biedt West Duitsland op schaatsge- bied weinig perspectieven. Blessu res in de aanloopperiode en de af wezigheid van een full-time coach hebben de Westduitse kansen op herhaling van de successen van de laatste jaren aanzienlijk verkleind. „Ik geloof niet dat onze jongens en meisjes veel kans hebben ln het nieuwe seizoen", aldus de in Neder land geboren part-time coach Henk van Dijk. „Het is nu eenmaal een feit. dat onze betere schaatsers de gevolgen van blessures en ziekten in de voorbereidingsperiode nog niet te boven zijn en dat onze Jon gere generatie ervaring en uithou dingsvermogen mist om internatio naal gezien mee te kunnen komen". Van Dijk heeft voor een deel de plaats Ingenomen van Herbert Höfl, die een jaar geleden met ruzie vertrok. Het relatief kleine contingent Westduitse schaatsers heeft in het verleden mccttuaien van zien uuen spreken. Erhard Keiler won bij de Winterspelen van Grenoble (1968) en Sapporo (1972) het goud op de 500 meter. Monlka Holzner-Pflug werd in Sapporo Olympisch kampi oene op de 1000 meter. Keiler heeft momenteel een tandartspraktijk ln München en rijdt nu hij op natio naal niveau is gereamateurlseerd voor de aardigheid nog wat wed strijdjes. De 23-Jarlge Holzner-Pflug heeft na de Olympische overwinning in Sap poro meer downs dan ups beleefd. Bij de Olympische Winterspelen van 1976 in Innsbruck eindige ze als vijfde op de duizend meter en als twaalfde op de vijfhonderd me ter. Het Duitse meisje heeft terrein moeten prijsgeven in de concurren tiestrijd met de Amerikaantjes Sheila Young en Leah Poulos en de Canadese Sylvia Burka. In Juni van dit Jaar onderging zij een operatie aan haar heup en startte twee maanden later een lichte training. „Het blijft de vraag of Monlka op tijd in vorm is voor het nieuwe seizoen", aldus Van Dijk. Bij de heren heeft Herbert Schwarz van de zomer een enkelband ge scheurd. Hij heeft pas vier weken geleden de training hervat. Günter Schumacher, de Duitse hoop ln de grote vierkamp, ondervindt nog steeds de naweeën van een van de zomer opgelopen voetblessure. Afgezien daarvan heeft West Duits land ook problemen op het begelei dende vlak. Twee Nederlanders: Henk van Dijk als jeugdtrainer en Kees Broekman als trainer van de baan van West Berlijn, begeleiden de vertegenwoordigende ploegen. Maar de Westduitse bond blijft uit zien naar een full-time-trainer. Wer ner Deregoski. de voorzitter van de Westduitse schaatsbond, hoopt als nog tot overeenstemming te gera ken met Thormod Moum, de Noor, die aan het einde van de jaren zestig nationaal coach van West Duitsland was. moeten voortdurend geprikkeld wor den. Een trainer die zijn spelers de vrije hand laat. boekt geen sucessen. Je mag ook geen vergelijking trek ken tussen de voetbalmaatschappij en de gewone maatschappij, waar bij voorbeeld Inspraak een normale zaak is. Feyenoord heeft destijds een spelersraad gehad, die echter nauwe lijks functioneerde. Toch vind ik dat het geen kwaad kan als de clublei ding van tijd tot tijd met dingen wordt geconfronteerd die in de groep leven. Ik heb me als speler altijd zoveel mogelijk buiten de discussie gehouden, omdat ik per slot van rekening tot de reserves behoorde". Het ligt voor de hand dat Ger Reitsma een meer dan normale be langstelling heeft voor de medische begeleiding van de sportman. Hoe wel met name de laatste jaren de medische begeleiding bij Feyenoord vaak een punt van heftige discussies is geweest, wil Reitsma slechts de opmerking kwijt dat waar gewerkt wordt ook fouten worden gemaakt. „Iedere dokter handelt naar zijn ei gen inzichten". Wel vindt de Feye- noorder het een opmerkelijk feit dat geen enkele betaalde topclub in Ne derland een full-time arts in dienst heeft. „Een club als Feyenoord zou dat toch moeten hebben. Aan de andere kant kun Je je ook afvragen of er voor zo'n arts wel genoeg werk is". Ger Reitsma schuift de publici teitsmedia ln de schoenen dat zij Feyenoord Jarenlang hebben afge schilderd als een club waar de sfeer verziekt was. „Natuurlijk zijn er pro blemen geweest, maar die zijn altijd weer bevredigend opgelost. Sommi ge Journalisten begrijpen niet wat ze een club en vooral de spelers kunnen aandoen. Ik ben in de loop der jaren herhaaldelijk gegriefd. Is het dan zo verwonderlijk dat ik buiten de publi citeit wilde blijven". En dan te den ken dat ik vroeger, toen ik nog voor Zwart Wit '28 speelde, alle kranten kocht om te zien of ze iets over me hadden geschreven. Nu kan me het allemaal niets meer schelen. Ze noe men me een arrogante kwast. Ik ben eraan gewend geraakt. En voor mijn vrouw vind ik het wel eens verve lend. Is het in feite niet triest dat iets wat ik vijf jaar geleden ln mijn en thousiasme heb gezegd, me nu nog kwalijk wordt genomen?" LEEUWARDEN De Rus Viktor KortsJnoJ heeft de ze vende partij van de schaaktweekamp tegen Jan Timman ln Leeuwarden ge wonnen. Door deze zege heeft KortsJnoJ, met nog één partij te spelen, een voorsprong van 4'/i-2Vi waardoor hij onbereik baar is geworden voor Tim man. Na 44 zetten werd de ze vende partij afgebroken ln een gunstige stelling voor KortsJnoJ. Timman gaf zonder verder te spelen later op. De zevende partij had het volgende verloop: Wit: Timman, zwart: KortsJnoJ. 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6.3. Lfl-b5 a7-a6, 4. Lb5xc6. In deze belangrijke partij kiest Timman een variant die hij zeer goed kent en waar wit in het algemeen zonder risico op winst kan spelen. 4 d7xc6, 5. 0-0 f7-f6. Na lang na denken gespeeld. Met 5 Dd6 heeft KortsJnoJ eens tegen Mecklng slechte ervaringen opgedaan. 6. d2-d4 e5xd4, 7. Pf3xd4 c6-c5, 8. Pd4-b3 Dd8xdl, 9 TMxdl Lc8-g4,10. I2-Ï3 Lg4-e6, 11. Pbl-c3. Na 11. Lf4 c4 12. Pa5 Lc5+ 13. Kfl Lb6 staat zwart goed, bv. 14. Pb7: Tb8 15. Pd6+ cd6: 16 Td6: Lf7. Uit deze variant blijkt hoe belang rijk het is dat zwart de zet 10. f3 heeft uitgelokt. 11... Lf8-d6. 12. Lcl-e3 b7-b6. 13. a2- a4 Ke8-f7. Een nieuwe en sterke zet. Bekend is 13.0-0-0 14. a5-Kb7 en nu is 15. e5„ een Interessante aan- valspoging die tot grote complica ties leidt. Sterker nog is 15. pa4„ 14. a4-a5 c5-c4 15. Pb3-d4 b6-b5. De stelling Is ongeveer gelijk. Wit heeft een goede meerderheid op de ko- ningsvieugel. maar als een paar stukken geruild zijn kan hij last krijgen van de zwakte van pion a5. 16. Pd4-f5. Een zwakke zet waarna wit direct ln grote moeilijkheden komt. Beter was 16. f4 p-e2. 16... Le6xf5 17. e4xf5 Pg8-e7 18. g2-g4 h7-h5. Deze aanval is bijzonder las tig voor wit. bv. 19. h3 hg4: 20. Hg4: Th3 of 19 Pe4 Hg4 Hg4: 20. Pd6: Cd6: 21. Fg4: Th4. steeds met duide lijk voordeel voor zwart. 19. Le3-f2. Wit offert een pion. maar lost de moeilijkheden daarmee niet op. Na 19. Pe4 Hg4: 20. Fg4: is 20- Th4 sterk. 19... h5xg4 20. F3xg4 Ld6xh2+ 21. Kgl-g2 Lh2-e5 22 Lf2-g3 Le5xc3. Na 22... Lg3: zou wit met Pc3-e4-c5 te gen spel krijgen. 23. b2xc3 Ta8-c8 24. Kg2-f3 Th8-d8. Wit heeft geen spel voor zijn pion. 25. Kf3-e4. Een interessante tege naanval was nog mogelijk met 25. Td8: Td8: 26. Lc7: Td2 27 Tel met het plan Te6 ook hier moet zwart echter kunnen winnen, een goede mogelijkheid lijkt 27. Pd5 28 Lb8 Tc2 29. Te6 g5 30. Ta6: Tc3: 31. Ke2 (31. Ke4 Td3» b4. 25.... C7-C6 26. Tdl-d6 Td8xd6 27. Lg3xd6 Tc8-d8 28. Ld6xe7 Kf7xe7 Het torenelndspel is gewonnen voor zwart. Wit heeft een pion minder en ook nog tal van zwakke punten. 29. Ke4-e3 Td8-h8 30. Tal-el Ke7-d6 31. Tel-dl Kd6-c7 32. Tdl-d2 c6-c5 33. Td2-f2 Kc7-c6 34. g4-g5 b5-b4 35. C3xb4 c5xb4 36. g5 g6 Th8-e8+ 37. Viktor Kortsjnoj Ke3-d4 Kc6-b5 38. Kd4-d5 Te8-e5» 39. Kd5-d4 c4-c3 40. Tf2-h2 Te5xf5 41. Th2h7 Tf5g5 42 Th7xg7 Kb5xa5 43. Kd4-c4 Ka5-a4 44. Tg7- a7. afgebroken En wit gaf na het afbreken zonder verder spelen op. Er kan volgen 44... a5 45. g7 Tg4+ gevolgd door de ma noeuvre Ka4-a3-b2 DEN HAAG Het koninklijk Ne derlands gymnastlekverbond heeft de ploeg rond, die zaterdag aan staande In Moss tijdens de dames- landenwedstrljd tegen Noorwegen zal uitkomen. De aanvankelijke problemen waren al uit de weg geruimd, toen het hoofdbestuur besloot de nationale kampioene Marianne Heeren niet als deelneemster, maar als toeschouwster uit te nodigen. Mari anne Heeren verblijft namelijk niet op het turn-internaat op Papendal en heeft als zodanig volgens de over ige meisjes geen rechten om Neder land internationaal te vertegen woordigen. De scheldende coach Eva Bartha heeft vier turnsters di rect aangewezen: Monique Bolle- boom (Pro Patria) Karin Stubbe (Excelsior). Gerrie van Soeren (Ex celsior) en Conny Zwarthoed (St. Mauritius). Drie anderen kwalifi ceerden zich vla een selectie wedstrijd. Het zijn Truus Schouten (Turnlust), Arleen Houter (Klim-op) en Annelias Nijdam (WIK-ftc). Wie van de zeven geselecteerde turnsters bi) de landenwedstrijd als reserve zal fungeren, staat nog mét vast WARSCHAU Tom Okker heeft tijdens een invitatietoernodl in Warschau, waarin om één set werd gespeeld, twee overwinningen be haald. Okker versloeg zijn Ameri kaanse dubbelspelpartner Marty Riessen met 6-4 en won vervolgens van de Tsjech Jan Kodes: 6-3. In een derde partij nam Riessen revanche op Okker: 6-3. In het dubbelspel wonnen Okker en Riessen ln drie sets (5-7. 7-6 en 6-3) van Kode^ en Fibak (Tsj./Pol.) /ADVERTENTIE! Moeder zijn betekent veel meer, 1 Iel is in feite een onbetaalbare baan.Ook financieel gezien. Dat blijkt maar al te zeer. als /ij er niet meer zou zijn. Zorg daarom voor een goede verzekering. Praat met elkaar en met uw verzekeringsadviseur 1 over de HarlcVwitii polis van de lMreclil.de speciale verzekering voorde getrouwde vrouw. UTRECHT >i.i.ii \MK\

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11