Golfclub krijgt terrein in Vlaardingse Broekpolder INNEM.EE BV De Haagse Gemeente begroting 1977. medewerkster CARNAVAL IN RI0! Na zeven jaar onderhandelen College Alphen wil 31 miljoen in aanleg van randweg steken Zakkenroller aangehouden Illegale zender TEL. 070/60.39.05 CALCULATOR Diakonesseninrichting BR0N0U0 DOCENTE Maak je sterk met het CNV steno-typistes en een typiste /RH f DINSDAG 23 NOVEMBER 1976 TROUW KWARTET H15 IDA 23 trait Ma upoim )m. Ctt r. oaia iCuraci ti nr fo Dlbralu nolulu i 125 zo O 3rdho»n BOROI Uwaboi r Antwer elbourw tassar r Singly tr Du bil KERK 201.00 325.000 105.40 054.00 185.00 ROTTERDAM/VLAARDINGEN De „affaire golfclub", met als belangrijkste hoofdstuk Staelduynen, Rijnpoorthaven en de komst en het verdwijnen van de kabouter-beweging gaat de laatste episode in. Na zeven jaar zal het slot worden gevoegd aan het lijvige dossier. Burgemeester en wethouders van Vlaardin gen stellen de gemeenteraad van deze plaats voor in het noorde lijk deel van de Broekpolder een golfterrein te laten aanleggen door de stichting Golfcourse Rijnmond. De raad kan in feite slechts ja zeggen omdat Gedeputeerde Staten ook te gen de wil van Vlaardingen tot de aanleg van het golfterrein zouden kunnen besluiten.' Na zeven jaar moet er nog wel even haast gemaakt worden. Voor 25 januari 1977 moet de provincie een terrein aanbieden aan de golfstichting. De golf-club-perikelen komen in het nieuws nadat een initiatiefcomité onder aanvoering van baron De Vos van Steenwijk plannen ontvouwde voor een golflinks. Het comité maak te de tekeningen nadat een deel van het Staelduynse bos nabij 's Graven- zande was aangekocht voor ruim een miljoen gulden. Het bos werd in sterk verwaarloosde staat aange kocht; de eigenaar van het stuk groen slaagde er niet in voldoende onderhoud te plegen. Het plan om in Staelduynen een golfterrein aan te leggen werd in korte tijd zeer fel aangevallen. Er werd een werkgroep opgericht die voor het behoud van het bos pleitte. Zelfs prins Claus werd vragen ge steld. En leden van de aan het eind van de jaren zestig in opkomst zijnde kabouterbeweging bezetten het re creatieterrein en propageerden hun Oranje Vrijstaat. De plannen wan kelden en vielen definitief ineen toen tal van politieke partijen de vesti ging van de club in Staelduynen van de hand wees. De stichting Rijnmond-Staelduyn, zoals de golfliefhebbers hun toe komstige vereniging hadden ge noemd. zag zich onder deze druk genoodzaakt het bos weer van de hand te doen aan de provincie. Voor bijna twee miljoen werd de provincie eigenaar om Staelduynen al snel door te geven aan de stichting Het Zuidhollands Landschap. Aan die koop zaten wel enkele ver plichtingen. De belangrijkste was het aanbieden van een vervangend terrein voor 25 januari 1977. Op zoek naar de 60 hectare voor de golfstich ting richtte de provincie de blik voorshands op de groenstrook rond de Rijnpoorthaven. Nadat de plan nen voor deze haven evenwel werden getorpedeerd moest verder worden gezocht, omdat bij het niet vinden van een geschikt terrein de stichting Golfcourse Rijnmond weer recht zou kunnen laten gelden op het prijs gegeven Staelduynse bos. Dat alternatieve terrein meent men thans gevonden te hebben op de door giftig havenslib verontreinigde grond van de Vlaardingse Broekpol der. De betreffende gronden zijn ei gendom van de directie Beheer Landbouwgronden. De golfcourse ligt op grond van Vlaardingen en van Maasland. Bij het lokaliseren van het golfter rein is rekening gehouden met de door de Rijkswaterstaat ontworpen Rijksweg 24. Maasland heeft zich in principe bereid verklaard de nodige medewerking te verlenen. Akkoord Zoals de zaken er thans voorstaan zijn de meeste partijen het met el kaar eens. De vereniging van natuur monumenten in Nederland, de stich ting Het Zuidhollands Landschap en Een beeld uit 1970: Estafettelopers bieden aan de toenmalige minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Schut handtekeningen aan van mensen die *et Staelduynse bos voor open recreatie willen behouden. verschillende milieugroepen hebben laten weten tegen de komst van een golfbaan in de Broekpolder geen be zwaar te hebben. Ook bij CRM, Rijn mond en de stichting Onderzoek Midden-Delfland gaan akkoord zij het dan dat Rijnmond aarzelt omdat men liever de hele Broekpolder in een keer recreatief had ingedeeld. Het Vlaardingse gedeelte van de Broekpolder wordt begrensd door de Vlaardingse Vaart en de grens met Maasland. Uit het bestemmingsplan blijkt dat dit deel van de polder bestemd is voor recratieve doel einden. Bovendien wordt het gebied in het streekplan Rijnmond aangewezen voor recreatie van regionale bete kenis. Zijn formele bezwaren, ook al onder druk van het terugdraaien van grondaankopen, niet in te brengen; Vlaardingen heeft toch wel beden kingen. Voornaamste bezwaar is, al dus B. en W., dat een om zich be perkte groep een zo groot grondge bied krijgt. Aan dat bezwaar komen Gedepu teerde Staten enigszins tegemoet. GS hebben een zo groot mogelijk openbaarheid geëist die kan worden bereikt door ontsluiting door wan del- en fietspaden en door een open bare groenstrook rondom het golfterrein. GS zijn verder bereid mee te werken aan een goede ont sluiting van de hele Broekpolder. Een aansluiting op Holy-Noord door een brug over de Vlaardingse Vaart is daar onderdeel van. Verder wordt een boselement van formaat noodza kelijk geacht. Volgend jaar krijgt de Vlaardingse raad een ontwerp-bestemmingsplan voor de hele Broekpolder aangebo den. De bestemming na 1986 wordt stad- en dorpsgebied waarbij 50 ha een recreatieve bestemming zal krijgen. De Broekpolder wordt op dit mo ment voor 78 procent niet gebruikt. Zoventien procent wordt gebruikt ten behoeve van de landbouw en vijf procent doet dienst als proefgebied voor beplating. De polder is gevuld met havenslib afkomstig uit de Bot lek- en oostelijke Petroleumhavens. ALPHEN AAN DEN RIJN - B. en W. van Alphen aan den Rijn stellen de raad voor om een bedrag van ruim 31.000.000,— beschikbaar te stellen voor de aanleg van de noor delijke randweg met brug over het Aarkanaal en het doortrekken van de Eisenhowerlaan. De noordelijke randweg is ontwor pen als enkelbaansweg. met nabij de Dijksloot een fietstunnel ten be hoeve van het aan te leggen fietspad Alphen aan den Rijn Ter Aar. De brug over het Aarkanaal wordt een beweegbare lage brug met een lengte van 60 meter. Het aan te leggen tweebaans gedeelte van de Eisenhowerlaan loopt van de Con- certweg tot de noordelijke randweg en heeft een totale lengte van 1 kilometer. In stedelijk gebied wordt deze weg voorzien van vrijliggende fietspaden. De uitvoering van het totale project is gepland in de jaren '77 en '78. Van een verslaggever DEN HAAG Een 18-Jarige Marok kaan uit Amsterdam heeft tegeno ver de politie in Den Haag bekend op grote schaal zakken gerold te hebben. De Marokkaan had per dag 75 gulden nodig voor heroïne, welke bedrag hij bij elkaar kreeg door zak ken te rollen in warenhuizen en openbaar vervoer. Zaterdag liep hij bij V. en D. tegen de lamp, toen hij er met een portemonnee vandoor wilde gaan, maar een oplettende mevrouw belette hem dit. Hij spuw de de dame in het gezicht, waarna een opstootje ontstond en de Ma rokkaan gearresteerd werd. Van een verslaggever DEN HAAG De PTT en de Haag se politie zijn er zondag in geslaagd de illegale zender „Angélique" uit de lucht te halen. „Angélique" zond uit vanuit een woning in de Pahud- straat. Tegen de eigenaar werd pro ces-verbaal opgemaakt en de zender werd in beslag genomen. BEGRAFENIS-EN CREMATIEVERZORGING IDSEN (us a alle formaliteiten verz. advertenties eigen rouwkamers eigen rouwdrukkerij eigen rouw/volgauto's dag en nacht HOOIKADE 43-46 DEN HAAG VOSKAMP EN VRIJLAND KASSENBOUW B.V. RIJNVAARTWEG 38 - 's-GRAVENZANDE Wij vragen voor onze afdeling verkoop een Taakomschrijving: voorcalculeren van warenhuizen, ketelhuizen en be drijfsruimten. opstellen van offertes. het contact over deze objecten met onze vertegenwoordi gers, afnemers en toeleveringsbedrijven. Opleiding en ervaring: goede algemene ontwikkeling. goede contactuele éigenschappen. voldoende bouwkundig inzicht met betrekking tot bo venstaande objecten. bij voorkeur een aantal jaren ervaring in onze branche. Onze gedachten gaan uit naar een accuraat persoon met commerciële inslag en gevoel voor verantwoordelijkheid. Leeftijd: tot ca. 30 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan ons postadres: postbus 30 's- Gravenzande. Tel. 01748-3921. 54 «1 56 81 18 01 Voor de radiologische afdeling zoeken wij voor spoedige indiensttreding een aktieve en pientere Leeftijd: ca. 18 jaar. Betrokken medewerkster krijgt o.a. tot taak: eenvoudige korrespondentie verzorgen invallen op administratie/receptie assistentie bij het typen van rapporten. Onze gedachten gaan uit naar een akkuraat meisje, dat de Nederlandse taal behoorlijk beheerst, beschaafd is in haar optreden en een type-diploma bezit of dit snel wil behalen. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de direktie, Postbus 2900, Den Haag, onder vermelding van de letters R A. Gevraagd: WOONRUIMTE voor echtpaar, waarvan de vrouw apothekersassistente is Inlichtingen bij Apotheek Van Breest Smallenburg, Loeve- stein 7, Leiderdorp, tel 071—890000 DATSUN DEALER TE KOOP aan de Regentesselaan in Den Haag a. pand (ingericht als kapsalon) met 3-kamerwoning en verhuurd boven huis. b. verhuurd winkelpand met dagverblijf Vraagprijs voor het geheel 135.000,— k.k. Event, ook alz. Ie koop. Inl. bij de makelaardij o.g. D. J. DE KOK NEDERLAND B.V. AMSTERDAM. Reimersbeek 1. tel. 020-444651. CHRISTELIJKE SCHOLENGEMEENSCHAP VOORBURG Rijnlandlaan 1 Ie Voorburg, teleloon 070-694061 vraagt voor zo spoedig mogelijk MUZIEK 9 uur Inlichtingen bij en sollicitaties telefonischaan de rector. J. C. T. Voogt. Ik Chr. Nationaal Vakverbond, ÏVJ J de kleine centrale mét.de grote inbreng. Utrecht, IGvellaan 1, Postbus 2475, Telefoon 030-941Ó41 Vertrek 13 februari 1977 onvergetelijk fascinerend kleurrijk Boek nul Prijs 14-daagse reis v a 2648 Wibautstraat 131 Amsterdam Tel. 020-913456 De Nationale Investeringsbank NV Onze bank houdt zich bezig met het verlenen van investeringskredieten aan het bedrijfsleven. Op enige van onze afdelingssecretariaten hebben wij plaatsingsmogelijkheden voor met tenminste een Mulo/Mavo opleiding en een ruime ervaring. Wij bieden: interessant werk in een kleine groep goed salaris gunstige secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een 13e maand en 7,7% vakantietoeslag mogelijkheid tot deelneming aan het pensioenfonds of spaarfonds en aan een bedrijfspremiespaarregeling. Getypte sollicitaties worden gaarne ingewacht op de afdeling Personeelszaken. Carnegieplein 4, Postbus 380, 's-Gravenhage. Gereedschapsmachines Machinegereedschappen Verpakkingsmachines Intern-transportinstallaties Bakkerijmachines Wij vragen in, verband mef uitbreiding van de produktiecapaciteit: a. een MACHINEBANKWERKER voor de afdeling gereedschapsmachines b een ERVAREN LAKSPUITER/PLAMUURDER c enige ERVAREN K0NSTRUKTIE- BANKWERKERS/LASSERS voor de afdeling bankwerkerij bakkerijmachines d. een ERVAREN ELEKTR0M0NTEUR (sterkstroom) e. een goede MAGAZIJNBEDIENDE voor ons technisch magazijn. Voor energieke mensen, die graag in een vooruitstrevend modern en dynamisch bedrijf werkzaam willen zijn, liggen hier goede mogelijkheden om vooruit te komen. Goede salariëring; goede sociale voorzieningen Wilt u nadere inlichtingen of een afspraak maken, belt u dan onze afd. personeelszaken, tel. 01748-3911, toestel 112. Ons adres is: Einsteinstraat 1 ,'s-Gravenzande. De Gemeenteraad behandelt dezer dagen de gemeentebegroting, het werkprogramma voor het volgend jaar dat het College van Burgemeester en Wethouders de raad voorstelt De raadsleden geven over de plannen van het College hun mening tijdens de beschouwingen, waarna Burgemeester en Wethouders een nadere toelichting geven en eventuele vragen beantwoorden. De komende dagen zijn de volgende hoofdstukken aan de orde. Maatschappelijk Welzijn en Volksgezondheid. Beschouwingen 25 november 19.30 uur Beantwoording 29 november 13.30 uur Er zijn maatregelen in voorbereiding die de problematiek rond de vestiging van migranten uit Suriname zullen moeten oplossen. De problemen liggen vooral op het gebied van huisvesting, werkgelegenheid, onderwijs en gezondheidszorg. Subsidiemaatregelen zullen het totstandkomen van bewonersorganisaties stimuleren; uitbreiding van het aantal opbouwwerkers wordt in dat kader wenselijk geacht, Het tiantal wijk- en dienstencentra zal worden uitgebreid. In voorbereiding zijn de centra Transvaa! (uitbreiding), Regentessekwarticr. Moerwijk, Kortenbos en Loosduinen. De wenselijkheid van financiering van de kosten van vrijwilligerswerk wordt onderzocht. De gemeente zal volgend jaar circa 31 miljoen moeten bijpassen aan bijstands uitkeringen; het Rijk vergoedt niet alle lasten die de gemeente moet dragen. Uitbreiding van de personeelsbezetting van de Gemeentelijke Sociale Dienst blijft noodzakelijk. Hierover wordt overleg gevoerd met het rijk cn de andere grote gemeenten. De maatschappelijke dienst verlening in stadsvernieuwingsgebieden zal extra aandacht krijgen. De Keuringsdienst van Waren kampt met ruimtegebrek door uitbreiding van de werkzaamheden. De Haagse Ziekenhuizen achten het noodzakelijk te komen tot een betere onder linge afstemming van voorzieningen en een doelmatiger spreiding van specialismen. Een nieuw centraal gebouw voor de G.G. en G.D. zal op het terrein Groenestein aan de Loosduinsewcg worden gebouwd. Openbare Orde en Veiligheid. Beschouwingen 25 november 19.30 uur Beantwoording 29 november 13.30 uur Het in 1975 ingevoerde systeem van rayon-agenten in 28 wijken verloopt volgens verwachting. De surveillance door geüniformeerd en recherchepersoneel in de binnenstad ter bestrijding van de terreur gaat onverminderd voort Ook de bestrijding van dc politieke terreur zal volgend jaar de nodige aandacht krijgen. Extra politietaken, zoals bij voorbeeld de ambasaadebewaking. vragen een uitbreiding van de organieke sterkte. Hierover is overleg gaande met de Minister van Binnenlandse Zaken. De sterkte is nu 1895 man: in 1977 wordt deze verhoogd met 40 man. Het tekort zal circa 180 man bedragen Een nieuw onderkomen voorde technische dienst van de verkeerspolitie zal worden gebouwd aan de Binckhorstlaan. De handel in harddrugs neemt toe; de bestrijding ook, Die wordt echter bemoeilijkt omdat de handel zieh verplaatst naar privé-woningon Er zijn voorstellen in voorbereiding over de vervanging van dc verouderde brandweerbureaus aan de Burgemeester van Karnebceklaan en de Archimedesstraat alsmede over de verbouwing van het bureau Duinstraat. Uitbreiding van de technische hulpverlening van dc Brandweer zal in 1977 leiden tot aanschaffing van aangepaste en moderne apparatuur. De vergaderingen van de Gemeenteraad zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal aan de Groenmarkt. U kunt er zelfbij zijn om te luisteren naar de discussies over de onderwerpen die u interesseren. Het kan voorkomen dat er een verandering komt in het vergaderschema. In het Gemeehtelyk Informatiecentrum kan men u dat precies vertellen. Het centrum is geopend vun maandag t/m vrijdag van 09 00 tol 17.00 uur. op zaterdug van 10.00 tol 16.00 uur. Ook telefonisch kunt u de gewenste informatie krijgen op nummer 62 41 21. toestel 2690of2692 of nummer 63 53 34 Bovendien worden alle vergaderingen van de raad - ook vun dc begrolingsvergaderingcn - met advertenties aangekondigd in de plaatselijke dagbladen In het Informatiecentrum aan de Groenmarkt kunt u komen kijken naar alle» wol met dc begroting verband houdt dc officiële stukken en samenvattingen van de toelichting op de begroting Ikunt zon samenvatting ook meekrijgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 15