(ih CONCORDIA Verzeker uw leven, maar: betaal er niet teveel voor I Vrijwel altijd biedt Concordia u een lagere premie i Trouw Aanklacht Zeeliedenbond voor goedkope vlag Staking bij uitgeverij FAMILIEBERICHTEN Ontvlucht die koude winter Boek een winterzonvakantie bij uw ideale vakantiepartner! Cascois 8-daagse vliegreis v.a469 Algarve 8-daagse vliegreis v.a498 Madeira 8-daagse vliegreis v.a665 Drie Portugese bestemmingen naar uw hart! Jongen gewond bij schietpartij Drie doden bi verkeersongelu gj VRUDAG 19 NOVEMBER 1976 TROUW/KWARTET-a kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen.mogelijk van 18.00-20.00 uur. Met vreugde en dankbaar heid aan God geven wij kennis dat wij op 29 okto ber 1976 Arthur Somsak mochten adopteren. Hij is geboren op 25 sep tember 1976 in Nidon Tha- ni. Thailand Sophie en Henk Meester Waardassackerstraat 11 Abcoude Rectificatie Donderdag 25 november a.s. hopen onze ouders J. van Hooidonk en M. Hooidonk-Mulder de dag te herdenken dat zij 40 jaar getrouwd zijn. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen: Jan, Greet/Remco, Edwin Henk, Ditty/Marjolein, Ieneke, Jan Joke, Ad Kees, Leni/Keesje, Jeroen Ken, Ria/Robert, Daniël Er is gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 27 november van 17.00-18.00 uur in Restaurant „Groenedijk", Hoge Rijndijk te Hazerswoude. Servatiusstraat 11 Zoeterwoude 1936 29 October 1976 Nu laat ons God de Heere dankzeggen en Hem eren want goed zijn alle dingen die wij van Hem ontvingen Op 26 november a.s. hopen onze Ouders en grootouders G. N. den Boer M. den Boer-Gravelaiïd hun 40 jarig huwelijksfeest te gedenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Wim en Hennie Marjan-Edwin Klaas en Coby Jacolien-Gertje Prov. Weg West 63 Haastrecht Gelegenheid tot feliciteren op 26 november van 15.30 tot 17.30 in het Verenigingsgebouw bij de Geref. kerk Hoogstr. 136 Haastrecht Dankbaar en blij, dat God hen zolang voor elkaar en voor ons heeft gespaard, mogen wij zaterdag 27 nov. met onze ouders en grootouders J. Braaksma en T. Braaksma-Haverkamp de dag gedenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Huizen, (N-H): Anje en Eisse Els, Jaap, Bert en Tineke Ermelo: Klaaske en Eib Jan, Tinie en Janine Wagenborgen: Henk en Emma Jaap, Liesbeth en Tineke Uithuizen: Jan en Janny Jacob, Peter, Johan en Gert Oosterhout (N.-Br.): Trijn en Peter Johan-Peter en Jakob-Wim Bedum: Gerry en Ysbrand Fokke-Gert, Jakob-Henk en Trea-Jolanda U kunt hen feliciteren 's middags van 16.00 tot 17.30 in gebouw de Kandelaar. Schoolstraat 9. Uithuizen. Uithui zen, Oosterstraat 10. Ik heb geloofd en daarom zing ik. Heden ging naar haar Heer onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Elizabeth Koster weduwe van Pieter Oosterlee in de ouderdom van 89 jaar. Krabbendijke. Jan en Adrie Oosterlee-Mastenbroek Pernis, Bep en Dik van Aalst-Oosterlee Pernis, Jo Oosterlee Pernis. Henk Oosterlee Pincher Creek (Alta-Canada), Bas en Mary Oosterlee-Hoogwerf klein- en achterkleinkinderen Rotterdam-Pernis, 18 november 1976. Vermaetweg 88. Moeder ligt opgebaard in de rouwkamer van het bejaardencentrum ,,Het Havenlicht", Velsenaer- straat 4 te Pernis. Gelegenheid tot rouwbezoek aldaar maandagavond van 7.30 tot 8.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 23 november a.s. om 2 00 uur in „Het Havenlicht", waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Pernis. Vertrek vanaf „Het Havenlicht" om 2.30 Zalig de reinen van hart, want zij zullen God zien. Matt. 5:8 De Here nam op Zijn tijd tot Zich in Zijn Eeuwige Vaderhuis mijn lieve Man, onze Vader en Groot vader Hendrikus Luth op de leeftijd van 69 jaar, geliefde echtgenoot van Alberta Corporaal Ter Apel, 16 november 1976 Mezenhof 35 A. Luth-Corporaal kinderen en kleinkinderen De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 20 november op de algemene begraafplaats te Ter Apel. De rouwdienst vangt aan om 14 uur in het „Kruis punt", Dr. Beekenkampstraat 42. Zij die de rouwdienst wensen bij te wonen, wor den om 13.30 uur verwacht in bovengenoemd „Kruispunt". Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren. Geen bloemen Geen bezoek aan huis. In Jesus ontslapen mijn lieve Vrouw, onze zorgza me Moeder, Groot- en overgrootmoeder Jannigje Adriana van Bleek geb. Muilwijk in de ouderdom van 83 jaar. Wageningen: G. W. van Bleek Sr. C. C. Bongers - van Bleek J. Bongers G W. van Bleek Jr. Zevenaar: A. M. Schreuders - van Bleek W. Schreuders Ede: M. J. C. van Bleek W. van Bleek- Wulffraat Klein en achterkleinkinderen. Wageningen, 17 november 1976 Schaepmanstraat 8 I Geen bloemen Geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in de rouwkamer aan de Gerdesstraat 1 te Wageningen. Bezoek aldaar en gelegenheid de famillie te condoleren vrijdag 19 november van 19.00-19.30 uur. De teraardebe stelling zal plaatsvinden zaterdag 20 november a.s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Wageningen. „Afijn oog zal op U zijn". Psalm 32:8. Na een kortstondige ziekte heeft God in Zijn Heerlijkheid tot Zich genomen onze lieve Moeder. Schoonmoeder, Grootmoeder en Overgrootmoe der, Zuster en Tante Maria Jacoba Spilker-Smit, weduwe van H. K. Spilker, in de ouderdom van 86 jaar. 's-Gravenhage: H. K. Spilker S. Spilker-Bogerd Leusden (C): T. Spilker G. Spilker-van der Ree kleinkinderen achterkleinkinderen en verdere familie 's-Gravenhage, 17 november 1976. Frederik Hendrikplein 53. Bezoek bij voorkeur 's avonds na 7 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in de aula van de begraafplaats „Oud Eik-en-Duinen", Laan van Eik en Duinen 38, op maandag 22 november a.s. om 2.30 uur. waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden. Psalm 103; vers 15 en 16. Op 15 november is van ons heengegaan mijn lieve man en onze lieve vader Jan Sebastiaan Michelsen op de leeftijd van 77 jaar. J. H. Michelsen-Lintjes E. M. Michelsen J. H. Michelsen Amsterdam, 18 november 1976 Overeenkomstig zijn wens heeft de teraardebe stelling in stilte plaatsgehad. Op 15 november 1976 overleed, na een korte, ernstige ziekte, onze lieve, onvergetelijke moeder, groot- en overgrootmoeder Wilbelmina van der Vlies weduwe van Jan Willem Meij op de leeftijd van 82 jaar. Wij zijn natuurlijk erg bedroefd dat wij haar moeten missen, maar wij zijn dankbaar, dat zij mocht heengaan in de zekerheid naar Huis te mogen gaan. Amstelveen P. Brandhoff - Meij Th. F. Brandhoff Wim en Marian Bep en Ron; Petra Amsterdam, J W. Meij J. M. Meij-van Raalte Rob en Marijke; Mandy, Sandra Jim Peter Hanneke Wouter Amstelveen, P. Meij E. Meij-de Gast Jeannette Wimmie Jan-Willem Hans Onno Amstelveen, Verzorgingshuis „De Luwte", Wimbledonpark 1 Correspondentie-adres: J.W. Meij Argonautenstraat 61 Amsterdam Liever geen bloemen. Moeder is opgebaard in het gebouw van de Pro testantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101 te Amsterdam. Op vrijdag 19 november zal Ds R.J. Beukema om 11 uur een rouwdienst leiden, die gehouden wordt in de Handwegkerk te Amstelveen, waarna de begrafenis om 12 uur zal plaatsvinden op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk te Amsterdam. Na een moedig gedragen lijden is ingegaan tot de feestvreugde van haar Heer en Heiland onze innig geliefde Vrouw, Moeder en Grootmoeder Albertha Postma-ter Wal geb. Dwingeloo op 17 mei 1927 Haar trouwtekst op 9 juli 1948 luidde: Welgelukzalig is het volk, welks God de Heere is. Tijdens haar ziekzijn schreef zij het volgende gedicht: „Zij volgde waar de Heer haar leidde En 't Kruis Hem nadroeg hier op aard Dan is omhoog een Kroon bewaard En waar men eens haar doodsbed spreidde is 't plekje van haar Hemelvaart." (18 november 1976) Beilen, 18 november 1976 Lijsterlaan 25 Beilen: H. Postma Assen: Rienk en Clara Sneek: Jan, Marianne en Betty Leeuwarden: Rienold Rolde: Roelf en Piety Sneek: Sietse en Janny Beilen: Gerard, Gerda en Jaap Ellen en Tina De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 22 november 1976 om 15 uur op de algemene be graafplaats, Asserstraat te Beilen. Vooraf zal er een rouwdienst worden gehouden in de Geref. kerk, de Vos van Steenwijkstraat te Beilen. Aanvang van de dienst om 14.30 uur. De rouw dienst zal worden geleid door Drs. A. Hekman, Geref. predikant Gelegenheid tot condoleren r bovengenoemde kerk. i de begrafenis in 1 Cor. 15:57 Maar Gode zij dank die ons de over winning geeft door onze Here Jezus Christus" Op Zijn tijd nam de Here tot Zich onze geliefde zwager en oom Gerrit Heemskerk echtgenoot van Catharina van Diggele, op de leeftijd van 69 jaar. Fam. van Diggele' en Fam. te Nijenhuis neven en nichten Rijnsburg, 17 november 1976. Na een korte ziekte heeft het de Here be haagd tot Zich te ne men onze geliefde Schoonzoon, Zwager en Oom Jan Westra geliefde echtgenoot van Trijntje Fokkinga op de leeftijd van 69 jaar. Trooste God zijn vrouw en kinderen met dit gro te verlies. Emmeloord, 17 novem ber 1976 Grijpskerk: R. Fokkinga-Middel Kommerzijl: H. Kamminga- Fokkinga K. Kamminga 't Zandt: W. Snaak-Fokkinga M. Snaak Ma rum: A. Fokkinga M. Fokkinga- Hoogeveen Utrecht: L. van Dam- Fokkinga H. van Dam Groningen: M. Hut-Fokkinga P. Hut Neven en nichten Heel veel dank voor Uw medeleven en Uw steun, die wij ondervonden bij het overlijden van onze lieve Jos C. J. Dogger W. D. Dogger- Lebbing Willemein en Wim, Wenda Lisette Oma Dogger Amstelveen, novem ber 1976 Troskerslaan 2 Uw medeleven en belang stelling in welke vorm dan ook, betoond voor en na het overlijden van onze gelief de Man en Vader Johannes van Leeuwen hebben wij zeer gewaar deerd. Onze hartelijke dank hiervoor Namens allen G. v. Leeuwen v. Muiswinkel Zwammerdam, November 1976 v. Brederodestr. 1. Want tot U, Here, hef ik mijn ziel op. Want Gij, o Here, zijt goed en gaarne vergevend, rijk in goedertierenheid voor allen die U aanroepen. Tot onze diepe droefheid is na een ernstige ziekte van ons heengegaan mijn lieve en zorgzame Man, onze geliefde Vader en Opa Gerrit Schreuders op de leeftijd van 68 jaar. Amstelveen: F B. Schreuders-van de Weteringh Hoofddorp: Cor en Danielle Schreuders Fleur en Daan Uithoorn: Herman en Dikkie de Vries Wilfred en Sonja Amstelveen: Piet Schreuders Fred en Irene Schreuders Amstelveen. 17 november 1976 Charlotte van Montpensierlaan 8 Gelegenheid tot condoleren zaterdag 20 november van 15.00-16.00 uur, Charlotte van Montpensier laan 8. De rouwdienst zal worden gehouden op maandag 22 november om 13.00 uur in de Kruiskerk, Van de Veerelaan te Amstelveen, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 14.30 uur op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk te Amsterdam. Mede namens de familie wil ik allen hartelijk dankzeg gen, die hun medeleven hebben getoond na het heengaan van mijn lieve man Ds Dick Ringnalda M. Ringnalda-Rotteveel Haarlem, november 1976. Roordastraat 124. Heilij Martha Verzeker uw leven, maarreken vóór u tekent Want een levensverzekering is een „produkt" dat u nu koopt maar gedurende vele jaren - in premies - betaalt En als u nu te gemakkelijk „ja" zegt betaalt u misschien jarenlang meer premie dan nodig is! Het loont dus altijd de moeite om te vragen wat een vergelijkbare levensverzeke ring u bij Concordia gaat kosten. En behalve die vrijwel altijd gunstiger premie wacht u nóg een prettige ontdekking: Concordia's winstdelingsregeling. Die is onvergelijkbaar: meer dan V^yan alle ontvangen premies werd dit jaar onder alle individuele verzekerden verdeeld, als winstbijschrijving. Dat is 'n uniek voor winst bijschrijving gereserveerd bedrag. Bij Concordia delen daarom alle ver zekeringen in de winst De kleinste zowel als de grootste polis. Ja, zelfs een pure risicoverzekering. moet n legenhe Dat b Mink v houden Molden Me :.deM belache ilet zo. iteedsl niet ;en te iroduk noeten lerlang neer fa milleuv de Mun relnigir len, ma weer staan. 1 talen ei de fabi Ede Verp LEVENSVERZEKERING, Oudenoord 10, Utrecht, Telefoon 030 - 33 34 33 Het Nederlandsch Bijbel genootschap, afdeling Amsterdam, maakt be kend dat haar jaarvergade ring gehouden zal worden op 25 november a.s.< om 20.30 uur in de Thomas- kerk, Prinses Irenelaan te Amsterdam. Secretaris Mr. J. van Andcl. met z'n 355.000 intensieve lezers en lezeressen EEN ONMISBAAR ADVERTENTIE MEDIUM rPerscombinatie reizen Informatie/boeking: Wlbautstraat 131 Amsterdam Tel. 020-913456 ROTTERDAM De Rotterdamse koopvaardijpredikant ds. J. Leij heeft als voorzitter van de Internati onale Christelijke Vereniging voor Zeevarenden (IMCA) een brief aan de Internationale arbeidsorganisatie in Genève gestuurd, waarin speciale aandacht wordt gevraagd voor de bemanning van schepen die onder goedkope vlag varen. Deze schepen voldoen vaak niet aan de vereiste nonnen en de bemanningen lopen daardoor grote risico's. In het stuk wordt gezegd dat de armoede en kwetsbaarheid van zeelieden misbruikt wordt om hen te laten werken in onmenselijke omstandig heden. De identiteit van de ware verantwoordelijken blijft echter om bekend. In de brief van de IMCA staat verder te lezen: Al te vaak hebben onze leden-organisaties troost en steun verleend aan getroffen gezinnen van mannen, die hun leven verloren heb ben op hetgeen koel omschreven wordt als schepen van ontoereiken de kwaliteit. AI te vaak hebben onze organisaties hulp moeten bieden aan bemanningen, die zonder geld in de steek gelaten werden door geweten loze profiteurs van de scheepvaart. De IMCA is het overkoepelend li chaam van organisaties, die zich Van een verslaggever DEN HAAG Omdat zijn vriend door Turken betrapt was bij het stelen van een fiets, meende een 35-jarige Hagenaar dat hij maar eens verhaal moest gaan halen in het Turks café aan de Stationsweg. Met een vriend ging hij er, pis- toolzwaaiend, naar binnen om ver volgens vier schoten te lossen. Een kogel raakte een 19-jarige Turkse jongen in de borststreek, die daarop, niet gevaarlijk gewond overigens, in het ziekenhuis moest worden opge nomen. De Haagse politie had zich kort daarvoor ook al over de vriend van de schutter ontfermd: deze wilde een fiets meepikken, maar de Tur ken bemerkten het en trokken hem van de fiets, waarbij de dief lichtge wond raakte. Via het ziekenhuis be landde hij op het politiebureau, waar even later ook zijn pistooltrek- kende vriend verscheen. fir h Drei De he er „dc hebben belast met het welzijn vaf ^ertal zeelieden. De IMCA heeft de statu to van waarnemer bij de International ,lult Arbeidsorganisatie. ïraaf .ceerd naast immei iterke langrt HliBf ibeu ïek SCHIJNDEL De 31-jarige Pa Jagroep uit Aalburg, zijn 28-jarig vrouw en hun tweejarig zoontje z gisteren bij een verkeersongeluk het Brabantse Schijndel om het ven gekomen. Een vierjarig dochtëj^eic tje werd zwaar gewond. Het vierf zat in een auto die frontaal botste een inhalende bestelauto. AMSTERDAM De meerderhe van het personeel van de Amste damse uitgeverij en boekhani Van Gennep heeft gisteren gestaa uit protest tegen het ontslag van collega. Ook vandaag zal door b niet gewerkt worden. De vrouwelijke collega, werkzaa in de boekhandel van het bedri) kreeg eind vorige week ontslag ai gezegd. Volgens directeur Rob vi Gennep is bij het gewestelijk 1 beidsbureau een ontslagaanvra ingediend wegens „haar vergaani tekort aan collegialiteit en haaro aanvaardbare benadering van klanten". De stakers stellen zich daarentegi op het standpunt, dat beslissing! over ontslagen genomen moeti worden door het zogenaamde lectief". Sinds zes jaar worden' uitgeverij en boekhandel beheet door alle werknemers. De dagelijl leiding is echter toevertrouwd i een twee man sterke directie, i inzake ontslagbeslissingen een vet recht hebben. Verder eisen zij, dat de ontsli aanvraag bij het GAB geschal wordt. Deze schorsing moet volgö hen voortduren totdat er een I sprek heeft plaatsgehad over i functioneren van het „collectie Dit gesprek moet plaats hebbeno der voorzitterschap van een nf traal persoon. g' vertal Ik vra van i streel Pal Onge hetp sidie kent dlrec van Coml raël 1 cratL schre ragrs leen in Pa tekei Jode gevli wat i 'sGr Dui Wam moge belee dat I ren v van wach neen ring, radlc vindt den i date dito niet regei Nijn

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 20