^Opheffings uitverkoop 30 TO, 70% De Haagse Gemeente begroting 1977 Een joed en een ilecht ;ook- loek „De Stad „De Stad Parijs" hRigoletto" vol gloed Trouw Haags college: nieuwbouw van streekschool noodzakelijk TEGEN ZULKE LAGE PRIJZEN, KUN JE ZELFS IN LONDEN NIET KOPEN: Boetiek MISS-I-SIPPY, VAN HERENMODE EN KONFEKTIE WAGENSTRAAT 45-45a - DEN HAAG Wagenstraat 45-45A - DEN HAAG Zeeland Schitterende rondreis Indonesië! 3690,- 4390- rTET IÉNSDAG 17 NOVEMBER 1976 TROUW/KWARTET H 9 sche hrift is er mer- t de I ver-1 naar ze I ïrge-1 'olga aan- ld en iden, lusie e bij waa- land ,Wat hij. loor Willem Schrama n deze tijd van slanke-lijn- :ultussen en allerhande afval- ■aces is het een ware verade- ning kennis te nemen van een praktisch en uitgebalan- :eerd, maar bovenal nuchter roedingsboek waarin de be- itrijding van hart- en vaat ziekten nog steeds volks vijand nummer één een hoofdrol vervult. Een boek er vanuit gaat dat ba sisstoffen als eiwitten, kool hydraten en mineralen niet per ons te koop zijn. En dat daarom alleen een goede on derlinge verhouding van deze stoffen een gezond bestaan kan bevorderen. Waar we het over hebben is Het ikboek van de Hartstichting lertitel „Uw hartuw leven") Bonnie Buurke, die als diëtiste inden is aan het Voorlich- bureau voor de Voeding. Het c is tegelijk met een lang- tlplaat door de Nederlandse tstichting uitgegeven in het ka- van een campagne, die verder deze on(jer meer op tweeduizend ba- leeft sisscholen met het project „Hartte- ;ljk" zal worden voortgezet. De titel van het boek wekt de voor zichtige indruk dat slechts lijders aan hart- en vaatziekten er belang bij hebben, maar niets is minder waar. Het is een vlot en begrijpelijk [eschreven stuk voedingsleer, uit- lebreid met een groot aantal onge- impliceerde recepten voor men- n die gezond willen zijn en IJven. venwichtlg henals in haar eerder verschenen JMizend Calorieën Boek" rekent Bonnie Buurke af met zowel de vetzuchtigen als de rauwkostaan- bldders. Met de „schijf van vijf" als enige leidraad voor een evenwichti ge voeding, pleit zij ook voor „even wichtig" afvallen. Niet door een re gelrechte ondermijning van de ge zondheid (te weinig en om die re den ook vaak te eenzijdig voedsel), maar door dagelijks zorg te dragen voor een juiste hoeveelheid bouwstoffen. Op zich een simpel lijkende aange legenheid, maar in de praktijk blij ken weinigen zich af te vragen of hun dagelijks menu verantwoord is samengesteld. Vandaar dat het boek zich niet beperkt tot een scala van feestmenu's, maar goede Ideeën geeft voor gezonde ontbij ten, lunches en warme maaltijden. Verder komen ook voorgerechten, soepen, vlees, vis, salades en zelfs sausen en gebak ruimschoots aan bod, maar alle samengesteld uit gezonde ingrediënten. Zo wordt nog eens met nadruk ge wezen op het gevaar van een ver hoogd cholesterolgehalte van het bloed (voornamelijk door het veel vuldig eten van eierdooier, lever, nier. garnalen) en het ongemerkt nuttigen van verzadigde vetzuren in dierlijke vetten, veel kaassoor ten, roomboter en margarine. Alle bedenkingen over de zgn. meervou dig onverzadigde vetzuren ten spijt blijft het boek hameren op de voor delen van deze linolzuren (uitslui tend in dieetmargarine). die in staat zijn het cholesterolgehalte van het bloed te doen dalen. Tenslotte ook aandacht voor het overmatig gebruik van zout (bloeddruk verhogend), de voor- en nadelen van koolhydraten en het belang van zemelen (voor een goe- Peulvruchten De Peulvruchten Studie Combina tie te Wageningen heeft onlangs een boekje samengesteld met' daarin een groot aantal recepten met peulvruchten. Dit boekje kan wor den aangevraagd door overmaking van 1,20 op giro 3500035 te Wage ningen. of door 1,20 aan postzegels in een envelop te zenden naar P.S.C., postbus 9 te Wageningen. de stoelgang), die bepaald niet per se bij de drogist behoeven te wor den gekocht omdat ze ruimschoots aanwezig zijn in volkorenproduk- ten, peulvruchten, groente en fruit. Dr. Atkins Een schril contrast tot voornoemd voedingswerk is het „Dr. Atkins' Di eet Revolutie Kookboek", uitgege ven als vervolg op de bestseller „Dr. Atkins Dieet Revolutie". Hierin be leed de gelijknamige Amerikaanse arts zijn credo „dat we het slacht offer zijn van een koolhydratenver- giftiging" en „dat het niet de vetten, maar de koolhydraten zijn die dikke mensen nog dikker maken." Kort en goed: ons leven zou veran deren als we ons er voor de rest maar vrijwel uitsluitend koolhydraatloos doorheen zouden slaan. Dus geen brood, geen melk, geen fruit, weinig groente, en veel vlees, vis, kaas, eie ren, room, boter en vetten. Afgezien van de onevenwichtige samenstel ling van Atkins" menu (gevaarlijk voor mensen met klachten over hart en bloedvaten, lever, nieren, darmen en voor diabetici), blijft het nauwe lijks mogelijk een aantrekkelijk me nu samen te stellen waaraan geen koolhydraat te pas komt. In zijn eerste boek was Atkins nog wel zo attent een aantal recepten te geven (onder meer een uit eieren, kaas en zoetstof samengesteld „dieetrevolu- tie-broodje"), maar een kind kon vermoeden dat zijn volgelingen zich 's morgens vroeg niet op het koude keukenzeil zouden wagen om een „kaascake" te bakken. Vandaar nu dit „Dieet Revolutie Kookboek", waarin de heer Atkins, volstaat met een bemoedigend voor woord om door te gaan met zijn dieetfanfare. („door mijn eerste boek te lezen zult u dit boek beter begrijpen"), en vervolgens de dames Fran Gare en Helen Monica een groot aantal recepten laat voor schrijven. Recepten, die uitblinken in gecompliceerdheid en die toch zeer eenzijdig zijn. Wederom onder het motto „Lekker eten en toch slank blijven" worden de lezers verblind door een kleine tweehonderd pagina's heerlijks, dat bij nader inzien nauwelijks variaties vertoont op zijn eerdere gees tesvruchten. Het zijn weer de vet ten. vlees, vis en eieren, die het me nu bepalen. „Dit is goed eten", zegt Atkins in zijn voorwoord. Gezien het ongeloo flijke commerciële succes van zijn eerste boek een begrijpelijke constatering. Bonnie Buurke: „Het kookboek van de Hartstichting". Uitg. Luitingh. Tot en met 31 december 10, daarna 19,90. Fran Gare en Helen Monica: „Dr. Atkins Dieet Revolutie Kookboek". Uitg. Bosch Keuning. 19,50. zóvéiloor Adr. Hager ra latr in w IELFT In de aula van de Delftse T.H. kon men zich maandag- i ^ivond warmen aan de gloed van Verdi's opera „Rigoletto". ndanks de kille temperatuur scheen de Italiaanse zon op kestbak en podium. at wekt geen veerwondering als en weet, dat Coen Ruivenkamp de Idlng had van de opvoering. Deze recteur van de Haagse Volksopera niipt als het ware in de huid van erdi en ondanks veel beperking in ilddelen weet hij zo'n Rigoletto- artituur leven In te blazen. let een minimum aan decorstukken n een paar dia's behelpt men zich. och de muziek staat centraal En- housiaste koorleden geven alles wat in zich hebben, het H.V.O.-Orkest pant zich tot het uiterst in en Rui- enkamp werkt als een paard. Hij ou overai tegelijk willen zijn en na en geslaagd eerste tafereel zou hij riereen willen omarmen. n het Haagse Congresgebouw gaat eze opvoering a.s. zondagavond in iremière en ook dan zal men kunnen enieten van een uitstekende Rigo- etlo-creatie van Guiseppe Forgione. ndrukwekkend werk, dank zij hem irijgt deze weergave allure. Niet al- een vocaal, doch ook qua spel weet hij zijn moeilijke rol gestalte te ge- Yen. Annabella Rossi zingt de Gilda- •artij en zij doet dat even vak- echnisch bekwaam als charmant. )e partij van de hertog wordt ge- iracht door Renato Cazzaniga. een ors zingende tenor met wat weinig kleuren op zijn vocale palet. De kleine rollen zijn aanmerkelijk minder bezet, soms zelfs uitgespro ken zwak. doch Ruivenkamp „sleept" iedereen er doorheen. De regie laat ook geen overweldigende indruk achter, doch dat neemt weg dat men bewondering krijgt voor hetgeen met de beschikbare midde len is bereikt. DEN HAAG B. en W. van Den Haag vinden het terrein van de voor malige Stichting „De Poort" ge schikt voor de vestiging van de School voor Werkende Jeugd. Het huidige complex van deze streekschool aan de Falckstraat vol doet op geen enkele manier aan de eisen die gesteld worden om goed modern onderwijs mogelijk te ma ken. In antwoord op vragen van de PvdA-raadsleden mevrouw Vooys- Bosma en de heer Duivesteijn zegt het college, gezien de situering bij de hofjes „Cornelia van Wouw" en „Floris van Dam" bedenkingen te gen uitsluitend een school te heb ben. Nader wordt onderzocht of de school op de plaats van „De Poort" in combinatie met woningbouw tot stand kan worden gebracht. Met na druk verzekeren B. en W. dat ernaar wordt gestreefd dit jaar een defini tieve vestigingsplaats aan te wijzen. Simpkins Plisseebroeken, onderwjjdte Ai- pijp 3 mtr, mt. 36-42ZD," Corduroy jacks, r%r- ml. 36-42J £.0," Kung Fu jacks in I O tZ gestepte satijn, mt. 36-424lD9" Salopets/Overgooiers, Ar vele kleuren, mt. 36-44ODj" Keizerstraat 45, Scheveningen. GEMEENTE.DELFT Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van de gemeente Delft brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 19 november 1976. gedurende 14 dagen, voor een ieder ter gemeentesecretarie van Delft, afdeling stadsontwikkeling en openbare werken. Oude Delft 116. kamer 16. ter inzage liggen de aanvragen om vergunning voor twee in opdracht van de gemeente Oelfl te realiseren bouwplan nen voor a. een beweegbare brug voor fietsers en voetgangers over het Ri|n-Schiekanaal. ter hoogte van de Ham (Hambrug): b. een beweegbare brug voor fietsers en voetgangers over de Schie, tegenover de Abtswoudseweg (Lage Abtswoudsebrug) Het onder a. vermelde bouwplan is voor wat het zuidelijk deel betreft met in overeenstemming met het thans geldende uitbreidingsplan Zuiderstraat-Kanaalstraat, doch wel met de in voorbereiding zijnde herziening van dit bestemmingsplan. Hel bouwplan rs voor genoemd ge deelte gelegen in een gebied, waarop, een voorberei- dingsbeslud van kracht is. Wij zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimteli|ke ordening vrijstelling te verlenen van de desbetreffende voorschriften van het thans geldende uilbretdingsplan en de gevraagde vergunning le verlenen Gedurende de termijn van de ter inzage-ligging heefl een ieder de bevoegdheid bij ons college bezwaren in te dienen tegen het verlenen van de bouwvergunning. Het onder b. vermelde bouwplan is in overeenstemming met het thans geldende uitbreidingsplan tndustneterrein Schieoevers. doch is gelegen in een gebied, waarop een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het bouwplan is voorts niel in strijd met de in voorbereiding zijnde herzie ning van dit bestemmingsplan Wij zijn voornemens met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet de gevraagde vergunning te verlenen. Tegen het verlenen van de vergunning voor dit bouwwerk bestaat in plaats van het kunnen indienen van bezwaar schriften voor een ieder de mogelijkheid gedurende bovenbedoelde termijn aan ons college schriftelijk op- of aanmerkingen over te leggen. Delft, 17 november 1976. Burgemeester en wethouders van Delft, (get.) A. P. Oele. burgemeester, (get.) H. de Haas. secretaris. Winkelen begint op de advertentie pagina's van j j speciaalzaak voor ook grote extra grote lengte en bulkmaten Na ruim tachtig Jaar toonaangevend te zijn op herenkonfektle en modegebied gaat door diverse omstandigheden, de bekende heren kledingzaak „DE STAD PARIJS" definitief sluiten!!! ONZE GEHELE WINKELVOORRAAD WORDT VERKOCHT MET KORTINGEN VAN ..DE STAD PARIJS" AL.V I l-»u/ Donderdagavond-Koopavond (Naast da Haagsche Courant) tegenover da Bijenkort (Zuid Beveland). Rilland: een 2 jaar oud zeer luxe hall vrijstaand herenhuis met grote tuin. c.v en garage. Krabbendijke: vrijstaande wo ning met grote tuin. 47 000 Krabbendijke: leuke woning met grote tuin, 45.000 Goes: hall vrijstaande woning met uitzicht over park en water. 85.000 Kapelle-Blezelinge: vrijstaan de woning met leuke tuin, 32.000. Rilland: wat ouder vrijstaand herenhuis, moet goed geschil derd worden. 85.000. Yerseke: halt vrijstaande wo ning. dicht bij de haven, 55.000 Wolphaartsdljk: hall vrijstaan de woning met grote tuin, f 32 000 MINNAARD VASTGOED. Provlncialeweg 11, s-Gravenpolder. Tel. 01103-1463. 22-doogse reis 26-doogse reis Informatie/boeking Perscombinatie reizen WibauUtraal 131 Amsterdam Tel 020-913456 De Gemeenteraad behandelt in de periode van 15 november t/m 3 december in 16 vergaderingen de gemeente begroting Dat is hot werkprogramma voor de gemeente, dat het CoUege van B W nan de Raad voorstelt volgend jaar te gaan uitvoeren. In de komende dagen zal de raad de volgende hoofdstukken bespreken: Jeugd, Sport en Recreatie. Beschouwingen 19 november 19.30 uur Beantwoording 24 november 19.30 uur Het jeugd- en jongerenwerk zal bijzondere aandacht Krijgen, vooral geldt dat ton aanzien van jeugd en jongeren in probleemsituaties, jeugdige Surinamers en jeugdige werklozen. Wijkverenigingen zullen zoveel mogelijk moeten kunnen beschikken over volwaardige accommodaties. Het beleid is daarbij gericht op een meer voudig gebruik van deze accommodaties. De raad zal een voorstel voorgelegd krijgen over de medezeggenschap van de burgerij in het club-en buurthuiswerk. De subsidieregelingen op het totale werkterrein van de sector Jeugd, Sport en Recreatie zal worden geïnventariseerd. Volgend jaar zullen enkele dcelnota's aan de raad worden aangeboden over aanleg en onderhoud van openbaar groen. Met name wordt daarbij ingegaan op de betrokkenheid van de wijkbevolking bij de groenvoorzieningen. Vrijkomende terreinen zullen zoveel mogelijk voor recreatie geschikt gemaakt worden. Daarbij wordt ook de inrichting van nabij gelegen straten en pleinen betrokken. In samenwerking met de georganiseerde sport zal een programma worden opgesteld voor niet-georganiseerde sportbeoefenaren. Wijkaangelegenheden. Beschouwingen 19 november 19.30 uur Beantwoording 24 november 19.30 uur De geïntegreerde wijkaanpak, als uitvoering van de nota "Verbetering leefsituatie per wijk", krijgt gestalte. Grote aandacht wordt gegeven aan de samenhang met stadsvernieuwing. Onderdelen van de aanpak zijn: de herindeling van de wijken, het opzetten van wijkenboeken en de ontwikkeling van hanteerbare voorzieningennormen. Voorafgaande aan de geïntegreerde wijkaanpak zijn voor Transvaal- en Zeeheldenkwartier bedragen gereserveerd voorresp 2,1 en 0,75 miljoen gulden. Voor deze laatste wijk komen nog projecten aan de orde. evenals voor Spoorwijk, Bomen- en Bloemenbuurt en Bezuidenhout. Voor het wijkcontactenwerk zijn nu zes wijkcontactambtenaren aangesteld. Kr is overleg met andere wijkwerkers om de samenwerking te optimaliseren. Voor de interne behandeling van de vragen en problemen die dc wijkcontact ambtenaren uit de wijk meebrengen, wordt een controlesysteem ontwikkeld. De vergaderingen van de Gemeenteraad zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal aan de Groenmarkt U kunt cr zelf bij zijn om te luisteren naar de discussies over de onderwerpen die u interesseren. Het kan voorkomen dat cr een verandering komt in het vergaderschema In het Gemeentelijk Informatiecentrum kan men u dal precies vertellen Het centrum is geopend van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. op zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur en op de uren waarop de Gemeenteraad vergadert. Ook telefonisch kunt u de gewenste informatie krijgen op nummer 62 41 21, toestel 2692 of nummer 63 53 34 Bovendien worden alle vergaderingen van de raad - ook van de bcgrotingsvergaderingen - met advertenties aangekondigd in de plaatselijke dagbladen. In hel Informatiecentrum aan de Groenmarkt kunt u komen kijken naar alles wat met de begroting verband houdt: de officiële stukken en samenvattingen van de toelichting op de begroting. U kunt zo'n samenvatting ook meekrijgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9