Torino protesteert bij UEFA [t eel rumoer rond talië-Engeland Italië toch tegen Chili 'zssS&Sfr m li Jritse coach Don Revie vervangt hele defensie West-Duitsland wint van Japan Tennisbond wacht tevergeefs op verbod van regering Zwaardere straffen voor gebruik van anabole steroïden Tweekamp van start met remises Geen uitstel van stemming bestuur betaald voetbal Mazda dealers o.a. te: AMSTERDAM RÓTTERDAM VARTE ENSDAG 17 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 tfRIJN AC Torino, dat deze week zwaar gestraft werd door de (uropese voetbal unie (UEFA) naar aanleiding van het gebeurde In de wedstrijd Borussia Mönchen- [ladbachAC Torino voor het Eu ropese bekertoernooi voor indskampioenen, gaat proteste- (n. Giuseppe Bonetto. secretaris ran de Italiaanse kampioensclub. iaat vandaag al naar Bern om buj bet secretariaat van de UEFA het irotest in te dienen. Op 3 november werden bij de ont moeting Borussia Mönchengladba- eh—AC Torino in Dusseldorp drie Italiaanse spelers uit het veld ge stuurd. Bovendien trok de Bel gische arbiter nog een gele kaart voor een Italiaan waardoor Torino in komende wedstrijden voor Euro pese bekertoernooien vier spelers tal moeten missen. Doelman Cas- tellini zal bijvoorbeeld vier wed strijden niet mogen spelen. Verder werd Torino beboet met 100.000 Zwitserse franken (ruim 100.000 gulden). Torino wil protesteren te gen beide maatregelen. „Nog nooit is een Europese club zo zwaar gestraft als wij", aldus Bo- netto, die zijn protest in Bern kracht wil bijzetten met het beeldverslag dat de Italiaanse tele visie heeft uitgezonden van de wed strijd. Arbiter DEN HAAG De wedstrijd Espa- nol—Feyenoord. die op 24 novem ber in Barcelona voor de derde ron de van het toernooi om de UEFA- beker wordt gespeeld, zal onder lei ding staan van de Oostduitser Adolf Prokop. De arbiter uit Erfurt leidde vorige week in Luik de inter landwedstrijd België—Noord- Ierland. De Fransman Wurtz is aangewezen voor de return op 8 december in Rotterdam. In de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker komt één Nederlandse scheidsrechter in actie. Het is Char les Corver die op 24 november de ontmoeting Athletic de Bilbao- AC Milan leidt. Herrera ROME De eens zo befaamde Argentijnse trainer Helenio Herre ra. kortweg genaamd H.H.. is terug in de voetbalsport. Herrera die zich enkele jaren geleden terugtrok we gens een hartinfarct, was berucht om zijn harde optreden en zijn bij tende kritiek op zijn collega trainers. Herrera die Internazionale in 1964 en 1965 naar de overwinning in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen leid de. zal nu een functie aanvaarden bij Rimini als technisch-directeur. Rimini bezet momenteel de laatste plaats in de tweede divisie van de Italiaanse liga. Meniscus ZWOLLE De rechtervleugelver dediger van PEC. Klaas Drost, moet geholpen worden aan zijn rechtermeniscus. In de wedstrijd tegen FSC. die in oktober is ge speeld. is Drost geblesseerd ge raakt aan zijn knie. Televisie ROME Op verzoek van het parle ment en premier Giulio Andreotti heeft de Italiaanse radio en televi sie. RAI. besloten geen live- uitzending te verzorgen van de van daag te spelen interland Italië—En geland. Oorspronkelijk lag het in de bedoe ling de wedstrijd, die om 14.30 uur plaatselijke tijd begint, live uit te zenden in heel Italië behalve Rome. Nu zal de wedstrijd op band wor den opgenomen en om 18.15 wor den uitgezonden. 15.00 tOME In vijf van de negen Europese kwalificatiegroepen voor het wereldkampioenschap 1978 worden vanavond belangrijke Interlands gespeeldd. In Italië is de belangstelling bijzonder groot voor de in het Romeinse Olympische stadion te spelen wedstrijd in groep 3 tegen Engeland. Het stadion, met een capaciteit voor 90.000 toeschouwers, is al geruime tijd uitver kocht. verpool), Mills (Ipswich Town), Cher ry (Leeds United). Brooking (West Ham United), Greenhoff (Manches ter United), Greenhoff (Manchester United), Bowles (Queens Park Ran gers), Channon (Southampton) en Keegan (Liverpool). In groep I speelt het uit huidige en voormalige profs samengestelde De nemarken de uitwedstrijd tegen het nu al bijna uitgeschakelde Portugal. Denemarken won reeds tweemaal van Cyprus: 5-1 en 5-0. De Portuge zen verloren hun eerste wedstrijd in eigen land met 0-2 van Polen. Na deze nederlaag hebben de Portuge zen een beroep gedaan op de 17- jarige Chalana, die voor meer kracht op het middenveld moet zorgen De klasserijke aanvaller Jordao is bui ten de ploeg gelaten. Sinds hij ver huisde van Benfica naar het Spaan se Sevilla is hij geen vast keus meer. ooy )e Engelkse coach Don Revie heeft "lelijk gekozen voor een verdedi- le taktiek. Hij is hierbij zo ver an dat hij voor een compleet ïwe defensie heeft gekozen. Voor- terugkeer van de Liverpoolspe- [ughes is opmerkelijk. Don Re- Mijn keus op Hughes is geval- loor zijn enorme ervaring in be- jke wedstrijden en door zijn Ie spel voor Liverpool op dit mo lt. Hughes is dè man voor deze ieur te nissen." omstq itan Bowles, de bekwame, maar ui- rst wispelturige aanvaller van ueen's Park Rangers, maakt ten oste van Stuart Pearson zijn "■■Hfntree in de Engelse ploeg. Na een broer, afliet in 1974 met de toenmalige iach Joe Mercer kwam Bowles niet eer aan de bak. Don Revie is echter lukkig met Bowles. „Stan speelt I laatste tijd bijzonder goed. Ik heb Vlach- ooit aan zijn kwaliteiten getwijfeld lik hoop dat hij net zo speelt tegen ulië als hij doet voor Queen's Park xs", aldus de Engelse coach. Heer. dertie- IMtaliaanse bondscoaches Bernar- Ift en Bearzot hebben voor acht llfcrs van de twee Turijnse clubs, Mentus en Torino, gekozen. Juven- 13 is met zes spelers hjet best verte- pwoordlgd. Juventus schakelde in lift UEFA-cuptoemooi de beide (clubs uit Manchester uit: City en [United. Inde Italiaanse pers wordt geen mo- [elijkheid onbenut gelaten, om een iphitsende sfeer rond de interland te weken. De laatste ontmoeting tus- en beide landen is hier de grondslag an. In New York. ter gelegenheid an het tweehonderdjarig bestaan van de Verenigde Staten, ontaarde Ie wedstrijd in een ware veldslag. ;land won overigens met 3-2 na 1-0 achterstand. Ook de coaches 'an beide teams zijn echter met de ite provocatie bezig. Op de vraag ui zijn spelers Engels spraken, zei ïearzot: „Je hoeft niet in Cambridge ;eweest te zijn om een Engelse gek herkennen". opstellingen van beide temas Ijn: Italië: Zoff (Juventus), Tardelli (Ju- "entus), Mozzini (Torino), Cuccured- ö'i (Juventus). Fachetti (Inter Mi an). Benetti (Juventus). Capello (AC Milan). Antognioni (Fiorentina), |Causi° (Juventus). Grazianl (Torino) Bettega (Juventus). >5 uur, Isa ng op n van r zal De Denen missen in Lissabon (de wedstrijd zou eerst in Oporto wor den gespeeld, maar is door de hevige regenval verschoven naar de hoofd stad) Henning Jensen, de steraan valler van Real Madrid. Hij is ge blesseerd. -Wel speelt ex- Feyenoorder Jtirgen Kristensen mee. evenals de kleine voorhoede- speler van Mönchengladbach Allan Simonson. Olympisch voetbalkampioen Oost- Duitsland begint de voorronde in groep 4 met de thuiswedstrijd tegen Turkije, dat eerder met 4-0 van Malta won. De Turken, die al een week In Dresden verblijven, hebben aangekondigd zoveel mogelijk te gaan verdedigen. George Buschner, de trainer van de Oostduitsers, hier over: „De Turken zullen ons voorin weinig ruimte geven. Daarom moe ten we het spel verleggen naar de vleugels en veel schieten vanuit de tweede lijn. „De Oostduitsers die twaalf wedstrijden ongeslagen zijn. zijn zich bewust van het belang van de partij tegen Turkije. „Een ge lijkspel verkleint onze kansen om winnaar van deze groep te worden. Wij zullen onze tegenstander dan ook zeker niet onderschatten", al dus Buschner. Doelman Jürgen Croy vestigd vanavond een nieuw Oostduits record door zijn 75ste in terland te spelen. Frankrijk staat vanavond in het Pa- rijse Pare de Prince stadion tegeno ver de Ierse Republiek De Fransen hebben eerder groep 5 van in de Don Revie: ,,Als we verliezen is dat niet het einde van de wereld". voorronde voor een verrassing ge zorgd door in Sofia met 2-2 gelijk te spelen tegen Bulgarije. Ook nu heeft de Franse coach Michel Hidalgo voor een aanvallende opzet gekozen. „Het is niet alleen nodig deze wed strijd te winnen, het is een verplich ting'aldus Hidalgo, die vier spelers van .Saint Etienne in zijn opstelling heeft geplaatst. Dit zijn Janvion. Lopez, Bathenay en Rocheteau. Het Franse team telt één debutant, de 27-jarige Raymond Keruzore van Laval. Het Ierse elftal bestaat voorname lijk uit spelers die uitkomen in de eerste Engelse divisie Alleen de kee per. Mick Kearns speelt bij de derde divisie club Walsall. De Ieren heb ben geen blessureproblemen De be kendste speler is ongetwijfeld de linkerspits van Liverpool. Steve Heighway. In Glasgow spelen Schotland en Wa les voor 80 000 toeschouwers een Britse wedstrijd in groep 7. De Schotse coach Willie Ormond was optimistisch over het duel: Ik denk dat we Wales verslaan, omdat we een betere en bredere basis heb ben" Ormond heeft noodgedwon gen drie veranderingen in zijn team moeten aanbrengen in vergelijking met de interland tegen Tsjechoslo- wakije in Praag, die met 2-0 verloren ging. Andy Gray is geschorst en wordt vervangen door zijn broer Ed die. terwijl de plaatsen van Buchan en Masson (beiden geblesseerd) wor den ingenomen door Blackley en Burns. De coach van Wales. Mike Smith, kan bogen op een goede aan val. Buitenspeler Mike Thomas en de lange spits John Toshack moeten voor het gevaar zorgen voor het Schotse doel. Tsjechoslowakije. ook uitkomend in groep 7. speelt vanavond in Hanno ver een vriendschappelijke inter land tegen wereldkampioen West- Duitsland. Bij de Westduitsers ver vangt Erich Beer (Herta BSC) de spits Dieter Müller. Bij de Tsjechen kunnen door blessures en schorsin gen zes spelers niet spelen. Ingeland. Clemence (Liverpool), •lement (Queens Park Rangers). Mc rarland (Derby County), Hughes (Li- LAHORE De Westduitse hockey- ploeg heeft in het internationale toernooi in Lahore (Pakistan) zijn tweede wedstrijd in groep B met 3-2 pewonnen van Japan. De eerste ont moeting hadden de Westduitsers met 4-2 van Pakistan B gewonnen. West-Duitsland heeft in groep B nu de leiding met vier punten voor Ne derland dat twee punten heeft Van daag speelt de Nederlandse ploeg tegen Pakistan B. BOEDAPEST De internationale «ewichthef federatie (FIH) heeft tij wij i dens het congres in Boedapest be goten het gebruik van spierverster- kende middelen (anabole steroïden) m de toekomst zwaarder te bestraf fen Tot nu toe kon een gewichthef- Ier die betrapt was op het gebruik *an anabolica voor ten hoogste een laar worden geschorst. De maxi mum termijn van schorsing be draagt nu twee jaar. ROME Na acht weken tevergeefs te hebben gewacht op een regerings besluit heeft de Italiaanse tennisfe- deratie besloten de finale van het toernooi om de Davls-beker tegen Chili wel te spelen. De eindstrijd wordt in decmeber in Santiago <Chi) gehouden. Indien de federatie de ontmoeting had geboycot, hetgeen door tegenstanders van het regime in Chili was gevraagd, zou Italië voor het toernooi van volgend jaar zijn uitgesloten. Dat zou niet zijn ge beurd als het een regeringsbesluit was geweest. Het Italiaanse team zal bestaan uit Barrazzuttl, Bertoluccl, Panatta en Zugarelli. Chili plaatste zich voor de finale doordat de Sovjet Unie weigerde de halve finale tegen dat land te spelen. Na een onderbreking van twee jaar hebben de Amerikaanse dames weer eens een overwinning behaald in de traditionele wedstrijd tegen Groot- Brittannië De Amerikaanse meisjes, onder aanvoering van Chris Evert, wonnen met 5-2. Evert zelf zorgde voor belangrijke punten Zij versloeg in het enkelspel achtereenvolgens Wade en Barker en was samen met Rosemary Casals succesvol in het dubbelspel tegen Barker/Wade Ca sals verloor haar beide enkelspelen In de partij tegen Wade staakte zij wegens een voetblessure de strijd bij de stand one-set-all Ken Rosewall behoort nog altijd tot de betere tennissers. De kleine Aus traliër won het internationale toer nooi in Hongkong. In de eindstrijd moest de Roemeen Ilie Nastase bui gen voor de oude meester. Rosewall versloeg hem met 1-6. 6-4. 7-6, 6-0 De slecht gehumeurde en zo emotio nele Roemeen, die de eerste set ge makkelijk won. haalde zich daarna het ongenoegen van de 2000 toeschouwers en zijn tegenstander op de nek door de bal diverse malen ongecontroleerd ln de tribunes te slaan. Nadat Nastase de tie-break in de derde set had verloren miste hij alle controle over zijn gedrag In de vierde set culmineerde dat in een incident. Nastase weigerde, na bevel daartoe van de scheidsrechter, zijn opslag opnieuw te nemen, om dat Rosewall nog niet klaar was Vervolgens joeg Nastase de bal over de tribunes van het Vlctoria-park. Met een overwinning van 4-6. 7-5, 7-6 in het duel van de hnkshandigen op Manuel Orantes heeft de 33-jarige Brit Mark Cox op verrassende wijze de hoofdprijs gepakt bij het 155.000 dollartoernooi van Stockholm De flegmatieke Brit had een groot aan deel in de favorietenval in de Zweed se hoofdstad Nadat hij achtereen volgens de Pool Wojtek Fibak en de Zuid-afrikaan Byron Bertram had uitgeschakeld, pakte hij tegen alle prognoses in ook de als eerste ge plaatste Amerikaan Jimmy Con nors: 7-6, 3-6, 7-6 Tegen Orantes be sliste Cox de derde tie-break binnen 24 uur in zijn voordeel (7-3). In de eindstrijd van het heren dub belspel konden Okker en Riessen, die achtereenvolgens hadden gewon nen van Orantes'Gisbert en Gottfried Ramirez, niet op tegen He- wittMcMillan. De Zuidafrikaanse combinatie vierde de derde overwin ning in drie weken met de cijfers 6-4, 3-6, 6-4. Humphrey Hose, die in Nederland competitie speelde voor Popey GS. heeft het enige punt gemaakt voor Venezuela in de wedstrijd uit het toernooi om de Davis-beker tegen de Verenigde Staten (4-1) Hose ver sloeg Dick Stockton in vier sets. 6-4. 3-6. 11-9 en 9-7. De partij duurde vier uur. In Buenos Aires won Argentinië met 4-1 van Ecuador en Japan zegevierde in de ontmoeting tegen Zuid-Korea. eveneens voor de tweede ronde van het toernooi om de Davis-beker 1977. met 3-2 LEEUWARDEN De eerste twee partijen van de schaaktweekamp tussen Timman en Kortsjnoi in Leeuwarden zijn allebei geëindigd ln remise. In de tweede partij moest de Rus al na dertien zetten moeite doen om het evenwicht te handha ven. Kortsjnoj dwong echter ruil van bijna alle stukken af en toen ontstond een toreneindspel waar geen van beide spelers ook maar enige winstkans had. Na 31 zetten werd remise overeen gekomen. In de eerste partij besloten Kortsjnoj en Timman na 52 zetten tot remise. Nu was het Timman die moeite had. Hij speelde een variant van het nimzoindisch, die hij zeer goed kent. Kortsjnoj kende de complicaties echter goed genoeg om zich staande te houden en gemakke lijk af te wikkelen naar remise. Analyse eerste partij: wit Timman Zwart: Kortsjnoj I. d2-d4. Pg8-(6. 2. c2-c4, e7-e8; 3. Pbl-c3. L(8-b4. 4. Lcl-gS Een weinig gebruikelijke zet, maar zeker geen verrassing voor Kortsjnoj. want Timman heeft dit de laatste jaren bijna altijd zo gespeeld 4.. c7-c5; 5 d4-d5. Lb4xc3 6 b2xe3. d7-d6; 7 c2-e3, e6-e5; 8 f2-f3. Pb8-d7. 9. Lfld3. Pd7-(8; 10. Pgl-e2. Pf8-g6 Deze stelling Is in het trainingskamp voor de Nederlandse Olymplaplocg ook behandeld De algemene mening was toen dat wit hier 11 e4 zou moeten spelen waarna de stelling zeer sta- Usch wordt. Timman heeft Intussen een andere visie ontwikkeld. HIJ laat de ruil van xljn zwarte loper afdwingen en vertrouwt op zijn voor sprong In ontwikkeling. II. h7-h6, 12. LgSxta, Dd8xl6; 13 Pe2-g3 Interessant was het plonoffer 13 (4 e(4: 14 P(4: 15. T(4: Dc3: 16. cl gevolgd door 17. Tc4 130-0: 14. Ddl-c2. Df6-g5. De enige zet als wit 15. (4 zou kunnen spelen zou hl) prachtig staan. 15. Dc2-d2. Weer een Interessant moment. Hier ziet de variant 15 (4 et4: 16 Pe4 DeS 17 Tael fe3: 18. P(6* g(6 19 Lg6 er aardig uit voor wit Zwart speelt echter sterker 18 Kh8 en komt ln het voordeel 15 n-f5: Nu heeft zwart zich tegen wits acties gewapend. HIJ heeft de openingsproblemen overwonnen 16. (3 14. e5x(4: 17. e3xf4. Dg5-h4; 18 Tal-el. Lc8-d7; 19. Dd2-c2. Dh416. 20 Tel-e3. D(6-f7 HetUJkt of wil het Initiatief heeft, maar hij kan zijn stelling nauwelijks versterken. Na 21 Tfel kan zwart goed 21.Tae8 spelen. 21. Pg3-h5. Ta8-e8 22 Te3-g3 Een verantwoordelijke beslissing. Wit wil zijn tegenstander onder druk houden, maar geeft daar mee wel de o-llJn op Na een zet als 22 Tfel zouden remlseachUgc stellingen ontstaan, waarbij zwart de enige zou zijn die op voordeel zou kunnen hopen 22. Te8-e7; 23. Dc2 (2. Df7-e8; 24. Tfl-bl. Pg6-h8; 25 Tg3-h3. b7-b6 Zwart heeft toch de gesondere stelling. Wit kan niets ondernemen 26 Tbl-b2 Bedoeling 27 Te2 Wit moei nu zelf de stukken ruil uitzoeken, die hij net nog uit de weg is gegaan, 26Te7-cl»; 27. Ld3-tl. Tf8-f7; 28. Tb2-e2. Telxe2; 29 Df2xe2, Tf7-e7 Hel eindspel na 29. De2 zou zwart geen serieuze winstmogelijkheden bieden 30. De2-d2, Ph8-g6: 31. Kgl-d3. Pg«-fB; 32. Lfl- d3. P(8-h7; 33 Ph5-g3. De8-f8 Wit moet de stukken die voor de aanval be doeld waren alle terugtrekken Zwart staat dui delijk beter, maar zijn winstkansen blijven klein 33De8-f8, 34. Kf2-gl, g7-g6; 35 Pg3-fl, Ph7-f6. 36 Th3-e3. Kg8-f7 37 Dd2-e2. a7-a6. 38 Dc2-b2, Te7xe3, 39. Pflxe3. b6-bS, 40. C4xb5. a6xb5. Ook ln deze vereenvoudigde stelling heeft zwart beslist de beste kansen 41 c3-c4 Hier werd de partij aanvankelijk afgebroken 41 Df8-e7 De afgegeven zet In aanmerking kwam ook 41 bc4 42 Lc4 (Het actieve 42. Pc4: Pe5: 43 Db7 ls na 43 Kc6 onvoldoende) waarna wit net als in de partij tot passiviteit gedoemd ts. maar de stelling wel houden kan 42 Db2-d2. b5-b4 Hier zou wit na 42.bc4 wel 43. Pc4: kunnen doen. bv 43. Pd5: 44. U5 43. g2-|3, Pf6-e4 Zwart hakt de knoop door en wikkelt af naar een envoudlge stelling met een duidelijk Zij het klein voordeel. 44 Ld3xe4. de7xe4; 45. Dd2-e2. Ld7-c8 Het begin van een alechte manoeuvre die veel tijd kost Veel meer kansen had zwart gekregen als hij meteen had geprobeerd om met zijn koning naar a5 te lopen 46. Kgl-12. Lc6-a6. Zwart wil nu met zijn koning naar aS lopen. Wit moet daar tets tegen doen 47. De2-(3. De4-d4. 48 D(3-e2. Kf7-e7; 49. De2- c2, La6 c8. na 49 Kd7 zou wit 50. Da4 Lc4: 51. Oa5t kunnen spelen. 50. h2-h4, U8-d7. 51. Kf2-e2 h6-h5. Om voor altijd te verhinderen dat wit zelf h4-h5 speelt. 52. Dc2-b3. Nu dreigt wit zijn zwakke a-plon met 53. a3 op te ruimen Na 52 Dal kan wit S3 Pdl spelen gevolgd door 54 Db2. waarna een remise eindspel ontstaat Hier werd de partij dan ook remise gegeven ADVERTENTIE .1™ c\5 UTRECHT Het bestuur betaald voetbal zal de procedure ten aanzien van de verkiezing van drie leden van de leiding van die sectie niet wijzi gen. Vorige week vroeg de federatie van betaald voetbal organisatie (FBO) pas tijdens de algemene ver gadering van het betaalde voetbal op 27 november ln Zeist vast te stel len hoe het bestuur zal worden sa mengesteld. De stemming was toen reeds uitge schreven. Uiterlijk vrijdag 19 novem ber moeten de stembiljetten terug zijn bij het bondsbureau. De werkge versorganisatie de heren Tlmman. Hoppenbrouwer en Van Zanten wa ren kandidaat gesteld voor de aftre dende doch herkiesbare bestuursle den Zwikstra. Kernkamp en Zon wilde tijdens de algemene vergade ring een discussie met het zittende bestuur aan de verkiezing laten vooraf gaan. De leiding van het betaalde voetbal, die in Utrecht heeft vergaderd, heeft mr. J Visser, voorzitter van de regle mentscommissie benaderd. Ditover- leg leerde dat het op formele gron den niet mogelijk is de stemming alsnog uit te stellen In een schrijven aan de 37 clubs had de leiding van het profvoetbal ver klaard het stellen van tegenkandida ten als een motie van wantrouwen te beschouwen. Dat hield ln dat bij verkiezing van een van hen het be- stuul zou aftreden „Het is logisch", zo stond in de brief, „dat dan geen van de zeven leden zich herkiesbaar zal stellen voor een plaats in het dan te vormen nieuwe bestuur betaald voetbal". De leden van de FBO vonden dit een ongepaste wijze van beïnvloeding van de stemming. Zij verzochten de leiding van de sectie deze passage terug te nemen. 'TAMSTELVËËIJ l AUTOMOBIELBEDRIJF AUTINGA I Amaterdamaeweq 136. 020-413222-457238. Donderdagavond 19.30-21.00 u AUTOMOBIELBEDRIJF J. A. LUDRIKS Overamstelatraat 17-19. Telef. 020-351420. Na 19.00 uur 02903-1551. 'a Zatardaqa geopend van 10.00-16.00 uur. AMSTERDAM SIEBERG HANDELMIJ B.V. Stadhouderskade 93, 020-717944, b.q.q. 717947. I AMSTERDAM PUNT'S AUTOBEDRIJF B.V. I Sam van Houtenetraat 199, 020-135103, 3a Schlnkelatraat 33. 020-725245. ARNHEM AUTOBEDRIJF TON SCHAAP JanablnnaMalngat 12. 085-424820- BAFLO GARAGE G. BRANDTS Harastraat 2, taf.: 05950-2514. B LIJHAM, AUTOMOBIELBEDRIJF C. G. MEIN, Hoofdweg 22. tal.: 05976-1306 DIRKSLAND AUTOMOBIELBEDRIJF J. DE GAST Kortewegen 41, taf. 01 «77-1628. GOUDA AUTOMOBIELBEDRIJF STOLK EN VAN VEGTEN Nllvartietdaatraat 79. tal 01820-15917 GRONINGEN AUTOBEDRIJF VENEMA Gaulalraal-Baiatlraal 3-3S-39. 050-261815/281717. DEN HAAG MAZDA WIERINGA Ballalraat S3, lat. 070-462686 I KWINTSHEUL AUTOMOBIELBEDRIJF C. VALSTAR I Bovandljk 19. tal 01742-3241 MULOER MAZDA ROTTERDAM Showroom Walenburgerweg 143, lel. 671800' 5 servicepunten In Rotterdam e.o. PfFI AUTOMOBIELBEDRIJF M. SPEELMAN Strultonwsg 15. warkplaata 010-293061. Dorpsweg 90. showroom 010-603136. SANTPOORT KOSTERS AUTOMOBIELBEDRIJVEN SANTPOORT Wüat®laan>8flfc023;37802^ AUTOMOBIELBEDRIJF S. D. LANDMAN, MAZDA DEALER VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN _NoordmotanauaatiJ7ttari01^26623y^^^_^^_^_^^_^^^^^ SOEST AUTOMOBIELBEDRIJF „DE SOESTER" B.V. Kostvarlorenweg 1. 02155-13655 ZEIST E.O. AUTOBEDRIJF JOH. KLUMPER B.V. Prlna Alaaandarwag 10. Mala lar Malda. 03404-31427. VOETBAL Het ledenaantal tin de Deutsche Fussballbund 1DFB1 la dit jaar met niet muider dan 154 183 gestegen Het totaal bedraagt nu 3 721 234 Hel aantol aan de compeUUe deelnemende elftallen steeg mei 5 276 naar 114 000. het aantal aangeslo ten verenigingen ging met 193 omhoog naar 17 344 Een vergelijking rnet 1966 leert dat het aantal leden sindsdien met 38 proeent gegroeid is. Er kwamen ook meer dan dertig procent aan elftallen bij ALGKMfcEN Da prijs voor spor'geneea- kunde ia dit jaar toegekend aan dr J A Vos. wetenachappelijk medewerker asn da ka tholieke universiteit te Nijmegen Hij krijgt de pms van vijfduizend gulden voor zijn proefschrift statische en dynamlache krachtmetingen De jury onder voorzit-

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13