pp* Philips batterijen die gaan lang mee. /llaill£\ll L r Radio- en televisieprogramma's Het dal der Craddocks Minder werklozen als collectieve lasten maar met half procent stijgen fhsilislil Multinationals Lubbers gaat niet verder in op plan speciaal Vlieger gedood bij ongeluk Suriname D. de Jong nieuwe penningmeester van het CNV PHILIPS Nieuwe boeken Even puzzelen DINSDAG 16 NOVEMBER 1976 RADIO/TV - BINNENLAND Vanavond brengt de Vara de eerste aflevering op het scherm van een twee-delige documentaire over de „multinationals". Onder dit begrip vangen wij tegenwoordig de grote ondernemingen die in vele landen gevestigd zijn. Voor het overige zijn deze mammoetbedrijven ongrijpbaar en daarom wordt het tijd dat er meer greep komt op de giganten. Zo ongeveer is het uitgangspunt van degenen die menen dat een tegenmacht dient te worden gevormd die de macht van de multinationals beteugelt. Leiders van wereldconcerns zullen niet met knikkende knieën de tv Inschakelen uit angst voor wat hun nu weer boven het hoofd hangt. Dat hoeft ook niet, want de samenstellers van de Vara-produktie roepen geen onheil af over de internationaal vertakte ondernemingen. In tegendeel, zij laten Koos Postema in het commentaar onomwonden zeggen dat deze reuzen enorm veel hebben bijgedragen aan werkgelegenheid, productiviteit en uitbreiding van technische kennis. Het probleem is dat een belangrijk deel van de wereldmarkt wordt beheerst door een naar verhouding kleine groep multinationals. En zij vormen niet alleen economisch een machtsblok. Hun invloed is eveneens voelbaar in het politieke leven en InJiet dagelijks bestaan van de enkeling." ,,'s Morgens begint ons Unilever-leven", zegt Postema en de camera's tonen de talloze levensmiddelen en andere produkten waar wij niet meer buiten kunnen. Nog altijd denkt menigeen, dat er een keus is te maken uit elkaar beconcurrerende merken, maar de werkelijkheid is dat de fabrieken tot hetzelfde concern behoren. De hoofdlijnen van het beleid komen uit een bepaald punt en daarheen vliet niet het kleinste deel van de winst. Eén van de bezwaren tegen de door Ton Hydra multinationals is. dat zij te weinig inzicht geven in hun reilen en zeilen. Door hun perfecte organisatie en hun vertakkingen over de hele wereld beschikken zij over meer informatie dan nationale regeringen. Informatie is één van de pijlers van macht, zo wordt in de documentaire gezegd en, van macht kan misbruik worden gemaakt. Waartoe het uitbuiten van de monopoliepositie kan leiden, wordt geïllustreerd met praktijken van de Zwitserse producenten van valium en librium. Bazel koopt een grondstof voor zenuwstlllende middelen voor twintig Engelse ponden per kilo. Grote hoeveelheden van dat spul worden per vliegtuig naar Engeland gestuurd tegen 979 pond per kilo. Het bedrijf dat deze prijs moet betalen, behoort tot het concern. Bazel verdient dus aan zichzelf. Ralph Nader, een Amerikaanse advocaat voor consumentenzaken, stelt, dat wereldconcerns aan een gedragscode moeten worden gebonden. Jhr. Van Riemsdijk van Philips keert zich tegen het vaststellen van regels die alleen maar zouden gelden voor mammoetbedrijven. Hij vindt trouwens dat over dit onderwerp veel te generaliserend wordt gepraat. Als ideaal wordt gezien de vorming van een tegenmacht via de vakbeweging. Wegens het ontbreken van mankracht, middelen en voldoende internationale samenwerking blijkt dit nog lang een onvervulde wens te zullen blijven. Minister Duisenberg sluit de documentaire realistisch af. Je moet wereldondernemingen niet bestrijden maar door politieke samenwerking bereiken dat zij zich houden aan normen en meer inzicht verschaffen in wat zij doen. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Als de stijging van de lasten van overheid en sociale voorzieningen per jaar niet één procent bedraagt (zoals het kabinet Den Uyl van plan is), maar een half procent (zoals de WD wil), zouden er in 1980 20.000 werklozen minder zijn. ADVERTENTIE ROOD: NORMAL DUTY.GOUD: HEAVY DUTY. ZWART: DOUBLE DUTY. De produktle zou in de jaren tot 1980 met een half procent per jaar meer groeien, de prijzen zouden een half procent minder sterk stijgen, en de koopkracht van de gemiddelde werknemer zou er per jaar 0,3 pro cent sterker bij omhoog gaan dan in de regeringsplannen. Minister Lubbers meldt dit de Twee de Kamer op de schriftelijke vragen over zijn nota „Selectieve groei". De minister vermeldt in zijn cijfers over igens niet welke gevolgen voor de" overheidsuitgaven en sociale voor zieningen de cijferopstelling van de VVD zou krijgen. 'n winkel vol kleur De redactie van Achter het Nieuws maakte een programma over macht en onmacht van in ternationale ondernemingen. Ned. 1 19.03 In de aflevering van De Com missaris heeft Erik Ode de actri ce Lis Verhoeven als te genspeelster. Ned 1 I 21.SO AVRO's Televizier Magazine besteedt onder meer aandacht aan een enquête over eutha nasie. Ned. 2 I 22.15 Sladek, of: het Zwarte Leger is een toneelspel van Odön von Horvath over kruiperijen tij dens de Weimar-republiek. Klaus Swartzkopf speelt daarin vijf rollen. Duitsl. 1 I 21.00 Fons Disch spreekt met de theoloog dr. J. Lescrauwaat. Hilv. 2 I 16.03 Voor de AVRO maakte Chris van Leeuwen een serie van drie programma's over de overheid en de gijzeling. Hilv. 1 18.55 De KRO laat opnamen horen van het Delftse festival voor amateurcabaretgroepen. Hilv. 2 19.00 Investeringen Minister Lubbers vermeldt verder dat er tussen oktober vorig jaar en oktober van dit Jaar 21 vergunnin gen zijn aangevraagd voor grote in vesteringen, die vallen onder de wet selectieve investeringsregeling (SIR?. Alle gevraagde vergunningen in dit eerste jaar waarin de SIR werkt. Zijn verleend. Verder meldt minister Lubbers dat het niet snel loopt met de subsidies voor herstructurering van bedrijven ln Nederland die produktie-activlteit kunnen over doen hevelen naar ont wikkelingslanden. Voor de te her structureren bedrijven in Nederland was over vorig Jaar en het lopende jaar 70 miljoen gulden beschikbaar. Daarvan zal slechts ongeveer 32,3 miljoen gulden worden gebruikt. Van een verslaggever PARAMARIBO Op een vlieg veldje in het westen van Suriname is de Nederlandse vlieger Michel van Waveren om het leven gekomen. HIJ liep ln een draaiende propellor van een toestel. Van Waveren (24 jaar) was af komstig uit HUlegom. Hij werkte als tweede piloot bij de Surinaamse luchtvaartmaatschappij. Het onge luk gebeurde toen bij Waveren na de landing uit het toestel sprong om voorbereiding te treffen voor het ontladen van het toestel. UTRECHT De algemene vergade ring van het CNV heeft met algeme ne stemmen de heer D. de Jong benoemd tot penningmeester van het verbond met ingang van 1 janu ari 1977. Hij volgt dan O.J. Vunder- ink op die op die datum voorzitter wordt van de Raad van Arbeid in Amersfoort. De 56-jarige De Jong werd in 1954 districtsbestuurder van de toenmalige Christelijke metaal- bewerkersbond. In 1968 werd hij lid van het centraal bestuur van de CMB, waar hij zich speciaal bezig hield met sociale vereekeringen, pensioenvraagstukken en belastin gen. Vanaf 1973 beheert de Jong de financiën van de Industriebond CNV. Bij uitgeverij Ankh Hermes te De venter zijn weer twee deeltjes in de Ankertjes-serie verschenen: Krui den voor de spijsvertering en Help uw hart met kruiden. Beide boekjes zijn geschreven door J. Huibers. 82 blz - .50. Ook van J. Huibers is Gezond zijn met metalen. Hierin laat hij het verband zien van metalen met zon, maan en planeten. Maar ook toont hij de relatie van de metalen met onze geestelijke en lichamelijke structuur. 200 blz - 22.50. St Eustatius, een kort verhaal over het eiland en zijn monumenten in het engels door Y. Attema. Uitg. De Walburg Pers, Zutphen. 86 blz - 15- De volgende boeken zijn van uitge verij De Nederlandse Boekhandel te AntwerperVAmsterdam: Op verken ning in het onbekende, interviews op de grens van ruimte en tijd door T.v.d.Veer. (198 blz - ƒ33.50); De extatische mens? een antwoord op de impasse: de mens terug op maat van het mens-zijn, door S. de Batse- lier (122 blz - 20.90); Het boek der opbenbaring, een gids voor kosmisch bewust zijn door Noud van den Ee- renbeemt (112 blz - ƒ21.90). Winterrozen voor een kwakzalver, een roman van de Vlaamse schrijver J. Daisne. Uitg. Manteau, Brussel. 267 blz llelvoirt aan de Lei door A. Coolen 3e druk. Uitg. Hollandia, Baarn. 174 blz - 19.50. De Heilige tocht, dOorA. Prins. Deze vijfde druk is een, op kleiner for maat, fotografische herdruk van de eerste volledige uitgave. Uitg. Polak At Van Gennep, Amsterdam 250 blz. - 30.- Het eiland van de machtigen, een Keltisch avonturenverhaal, dat ont leend is aan het Mabinogion, een oud episch heldendicht door E. Wal ton. Uitg. Bakker, Amsterdam. 287 blz 29.50. Moderne inzichten in de postdui vensport, door J. W. M. Stam. Uitg. Thieme, Zutphen. 128 blz - 22.50 Een kind van veel woorden, roman van I. Murdoch. Uitg. Contact, Amsterdam. 382 blz 37.50 Lichte vensters, herdruk roman van O. van Nes. Uilkens. Uitg. Unieboek. Bussum. 191 blz - 19.90. De Futile uitgeverij in Rotterdam kwam met de volgende boeken op de markt: De toekomst, door J. W. H. Wentink. 93 blz - 12.50 en Behoor je werkelijk tot de volledige mensen? een bundel gedichten van W. Whit man. 161-blz - 13.50. Kruissteken. 97 pagina's voorbeel den en patronen van borduurmotie- ven. Uitg. Thieme, Zutphen. Prijs: 15.50 AO-boekje 1638: Radio-activiteit in dienst van de arts, door T. van Leeu wen. Uitg. Stichting IVIO, Lelystad. 20 blz - 1.50 Encyclopedie van de psychiatrie en psychoterapie van der G. A. Ladee uitgegeven in de serie Winkler Prins paperback van uitgeverij Elsevier, Amsterdam, 192 blz - 14.90 Van uitgeverij Bakker, Amsterdam: Babykleertjes (ideeën, patronen en werkbeschrijving) door P. Stuvel. 93 blz - 11.50. Ir. H. P. Kaper Moderne sneltrams. Uitgave: Uitgevers Wyt Rotterdam. Prijs: 41,50. De tram staat opnieuw in de schijn werper, maar velen die er heden ten dage om de meest uiteenlopende redenen mee geconfronteerd wor den, hebben weinig idee van de ken merken van de moderne tram en zijn toepassingsmethoden. Ir. Kaper heeft in een beschouwing „Moderne sneltrams" een algemene terreinver kenning gegeven van eigentijdse tramtechniek en exploitatie en om-| gevingssituaites. De beschrijving daarvan wordt ondersteund met ruim 200 illustraties. Dit boek is bedoeld als basisinfor matie voor hen, die zich in de sfeer van werk, studie of politiek engage ment plotseling met de onbekende tramwereld te maken krijgen. De schrijver behandelt ook de metro in binnen- en buitenland en komt onder meer tot de conclusie dat alle metro-systemen in Europa zijn te rug te voeren tot principebesluiten voor metrobouw, die zo'n tien tot twintig jaar geleden genomen wer den. De tijden zijn intussen veran derd: de grenzen aan de groei wor den duidelijk en de bodem van de schatkist wordt zichtbaar! Rfs HILVERSUM I (291 m en FM kanalen). AVRO 7 00 Nieuw». 7.02 (S) AVRÖ-klolc. (7.30 Nieuws 7.41 Radiojournaal). 6.30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8 45 De Groenteman. 8 50 Mor genwijding. NOS 9.00 Spiegel van België- AVRO 9.30 (S) Klassieke kamer- en orgel- muz 10 00 Radio Lawaaipapegaai. 10.10 Ar beidsvitaminen Populair v erzockplatenpro- gramma (10 30 Nws. 10.33 Radiojournaal). 11 30 (S) Kritiek op kritiek. 12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw. 12 30 Nieuws. 12 41 Radiojournaal 13 00 Knipperlicht Verkeersmagazine. 13.25 Beursplein 5. 13.30 'n Middagje AVRO. muziek, informatie en >ervice (15.30 Nieuws. 15 33 Radiojournaal). 17 00 Voor ons gemaakt, (door ons gekraakt). Kinderprogramma OVERHEIDSVOOR LICHTING 17 20 Boekennieuws uit de Ne derlandse Antillen. 17.30 Nieuws. 17.32 Radi ojournaal. 17 50 Toppers van toen P.P. 18.19 1 Uitzending van de PvdA AVRO: 18.30 Nieuws 18 41 Per Saldo 18 55 De overheid en de gijzeling, documentaire. NOS I9.15(S) Accoord Amateuristische muziekbeoefe- ningen AVRO 20 00 (S) Hoogtepunten uil operettes 21.15 (Sl Lesuur moord, hoorspclscne 21.35 (S) Ratatouille 22 30 Nieuws 22 40 Radiojournaal 23.00 (Sl Dich ter bij de muziek 23.20 (S) The Skymasters. 23 55-242)0 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM kanalen). KRO 7 00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnastiek. 7 20 Het levende woord 7.25 Badinerie. klas sieke muziek 7 54 Overweging 8 00 Nieuws. B II Echo 6 30 Aubade klassieke muziek. 9 00 De letter M, gevarieerd magazine. 9.30 Scheepspraat 9.35 Waterstanden 9 40 De letter M. vervolg. 10 30 Schoolradio 11.30 Ouder worden we allemaal; bejaardenpro gramma 12.00 Vijf tellen na nu. licht muziekprogramma. OVERHEIDSVOOR LICHTING 12.49 Uitzending voor de landbouw KRO 13 00 Nieuws. 13.11 Echo 13.40 Een mens als jij. gesprek. 14.00 School radio. 15.00 In de wachtkamer 16.00 Nieuws. 16.03 Spreekuur. NOS: 17.00 Het zal mijn tijd wel duren, klankbeeld. 17,20 (S) Eurolight. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. KRO: 18.11 Echo 18.30 (S) Op Vleugels, lichte muziek op twee piano's. 18.50 Verkenning: nieuws, feiten en achtergronden op sociaal maatschappelijk terrein 19.00 (S) Comeret- ten 1976 (2), amateur cabaretgroepen 19.30 Voor de verandering; gezinskatechesepro- gramma. 19 45 Kerk in meervoud; liturgie, kerkopbouw en missie 2000 Nieuws. 20.05 Overweging. 20 15 (S) Het Symphonieorkest van de Sudwestfunk Baden-Baden, klassie ke pianomuziek. 21.30 Arbeidersliteratuur (II). 22 30 (S) Pianorecital; klassieke muziek NOS 23 00 (Sl Met het oog op morgen (23.05 Actualiteitenoverzicht; 23.20 Den Haag van daag. 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan. 23-55 24.00 Nieuws. HILVERSUM lil (445 n> en FM-kanalen». VARA (7 00-8 00 (S) Actualiteiten via Din gen van de dag) 7 02 <S> Gesodemeurders 9 03 (Si Pep-op-dne. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld (12 00-14 00 Actualiteiten via Dingen van de dag) 12.03 (S) VARA'S zoekplaatje Zoek de plaat achter de zoekzin. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) LP-top-20 en de Tip-LP 17 03 (S) Alfred Lagardc NOS: 18.03 De Vakature- bank 18.10 (Sl NOS-maal. VARA 19.02 (S) Poprekonstruktic 20 02 (S) Nashville. 2102 (SI Jazz Blues 22.02 (S)(P)opdonder 23 02 (S) Wachten op middernacht 0.02 (S) Nacht- drte-dtaai 2 02 (S) Help. Voor werkers in de verzorgende en verplegende beroepen. 4 02 (Si Ut- iode dageraad e 7 fW rci Truck. Programma voor vrachtwagenchauffeurs. HILVERSUM IV (FM-kanalen). TROS: 7.00 klankbeeld- 9.30 (S) Van heinde en verre. 1000 (S) Opus tien tot twaalf: kamer- en orkestmuziek. 12.00 (S) Intermezzo. 13.00 (S) De meest verkochte klassieke tien. 13.30 (S) TV VANDAAG NEDERLAND I 10.45 NOS/NOT: Schooltelevisie 14.00 Schooltelevisie 11.15 TELEAC: nascholing huisartsen, les 1 18.45 NOS: Bereboot 19.55 Journaal 19.55 4r 2 voor 12 kwis 20.35 A Avondrood 21.35 NOS: Journaal 21.50 VARA: Oe commissaris, delectivo serie 22.50 Terug naar de na tv-serie 23 20 NOS Journaal 1845 NOS Kortweg, kunst op komst In ds komends week 20.25 21.25 AVRO IJsslerrenparade dl. 2 Oe gebroeders Hammond, tv-serie 18 55 Journaal 22.15 Televizier magazine 19.05 AVRO AVRO's toppop presenteert de nationale hitparade 23.00 NOS: Oen Haag vandaag 20 00 NOS Journaal 23.15 Journaal 45: Kalm en waardig klom brigadier Piet van het hek af en zo mogelijk nóg kalmer en waardiger schreed hij op T"h. Vlampyp toe. „Als jij ogen in je dikke hoofd hebt, dan kon je zien, dat ik bezig was over het hek te klimmen," zei hij streng. „En als je dat zag, hoefde je ook niet te vragen wat ik aan het doen was. Ik was dus aan het klimmen. Is dat duidelijk? Juist! Dan zijn we nu allemaal tevre den gesteld. En als je soms nóg niet tevreden mocht zijn, kijk hier heb je mijn politiepenning. Ik ben brigadier Piet van de Centrale Re cherche, momenteel belast met het onderzoek naar de verdwenen Karei Kleuntjes." „Wót?" Bent u brigadier Piet?" riep de norse machinist uit en zijn houding veranderde op slag. „Bent u nou die bekende Piet, waarvan altijd stripplaatjes in de krant staan? En wat moet u dan op ons emplacement doen, als ik het vragen mag?" - „Nou beginnen we elkaar te begrijpen," lachte Piet. „De kwestie is, dat ik zo'n idéé heb, dat de twee Italianen met Karei Kleuntjes via het opslagterrein van Sjouwerman en Vrachtjes op dil spoorwegemplacement zijn belani Nou zou ik wel eéns willen weten oi er vannacht een goederentrein vj hier naar Italië is vertrokken. Dai konden die schurken dan wel eens 'nl schuilplaatsje hebben gezocht. Be grijp je?" „Ga dan mee naar post T, zei Theodorus Vlampyp. „Daar werkt een man, die precies op de hoogte is van de treinenloop." Zo gezegd, zo gedaan. Even later liep het tweetal al op de trappen van het seinhuis, dat bekend stond onder de naam van post T. Koren en korpsen. 14 00 Nieuws. 14.02 (S) Om de kunst. 14.30 (S) Guitariteiten. 15.00- 17.00 (5) Belcantorium. STAD/RADIO AMSTERDAM (240 m mid dengolf). 17.00-19.00 Muziek en actualiteiten met Amsterdam Sociaal, om 17,30 Uit in Amsterdam en om 18.55 Amsterdamse vaka- turebank. -22- „De ouwe merrie van ons wies gevor derd door de soldaten. Me hebbe nooit een andere teruggekrege. En daarom kenne we geen mest hale oppet strand." „De boeren in de vallei gebruiken zeewier om er het land mee te mes ten," legde Rudd aan Paul uit „In derdaad zijn de meeste paarden hier door het leger opgekocht in het eerste oorlogsjaar. Ik heb hiervan aantekening gehouden. U hoeft dus niet bang te zijn dat er iemand hier niet aan zijn trekken zou komen. Maar wel Is het belangrijk dat u zich een indryk van de mensen vormt, waarmee u op het landgoed te ma ken krijgt" „Isset al zeker dattu sir Lovells landgoed koopt, meneer?" vroeg Sam Potter beleefd, maar Paul antwoordde: „Ik weet het nog niet. Het is te vroeg om dat zo te kunnen zeggen. Zwijgt u er dus maar liever over." Hij zei het met een ernstig gezicht, maar maakte zich inwendig vrolijk over de sensatie die zijn komst in de vallei had veroorzaakt. Hij genoot van het landschap, van het gevoel dat hij ergens kwam waar mensen leefden die hem nodig schenen te hebben, van de geur van de warme aarde en de zeebries. Diep in zijn hart gloeide echter nog een andere vonk: de herinnering aan Grace Lo- vell met haar bleke, glanzende huid. Hij vroeg zich af of ze ook door het gehucht aan de Valleibaai zouden rijden. Dan zou hij haar misschien weerzien. Intussen zorgde hij er voor, Rudd niet te laten merken dat hij aan haar dacht. Door de gebroken poort verlieten ze de Onderste Vallei en zetten koers naar het land ten oosten van de rivier. Rudd schudde zijn hoofd en zei lachend: „De Lovells stonden altijd op het punt die schooiers er uit te werken, maar op een of andere manier schenen ze zich op het laatste ogenblik te bedenken. Ik heb zo'n idee waarom. Lui als de Potters hebben het eeuwige leven. Ze zijn vies, oneerlijk toch vormen ze een goed tegenwicht naast mensen als de Pitts en de Willoughby's, van die stijve, degelijke lui. Hebt u gezien, hoe knap die meisjes zijn? Hoe komt het dat die lui zo door en door ge zond blijven? Ik denk dat die meis jes de doorslag hebben gegeven als er plannen waren om ze de huur op te zeggen. De Jonge Ralph placht er namelijk de pacht op te halen en blijkbaar werd die niet altijd in klin kende munt betaald. We zullen nu naar de hoeve van Willoughby gaan. een onschuldige nette vent, maar overgodsdienstig. Zijn zuster Mary is een aanwinst voor de vallei. Als R. F. Delderfield „De Boekerij. Baarn" Mary er niet was zou de helft van de kinderen uit de vallei niet kunnen lezen en schrijven." „Maar er bestaat toch leerplicht?" vroeg Paul ontzet. Rudd begon te grinniken. „De arm van de wet reikt niet zo heel ver; die komt niet tot diep in het achterland. We zitten hier zes kilometer van de dichtstbij zijnde hoofdweg en negen kilometer van het station van de spoorlijn. Het volk hier moet zelf zien hoe het grootkomt en reilt en zeilt, net als in de achttiende eeuw. De mensen heb ben zo hun eigen methoden om het zover te brengen. Mary is twintig jaar geleden met haar schooltje be gonnen en zowat alle kinderen hier hebben in die tijd les van haar ge had. Luistert u eens." zei hij en hield de teugels in op het hoogste punt van de heuvelrij. „U kunt hier de kinderen op Het Diepe Duin horen zingen. Als ik van de Potters kom. knap ik altijd op van dat geluid. Dankzij het feit dat Willoughby's hoeve tussen hen in ligt, vliegen de Potters en de Derwents elkaar niet naar de strot." Zwakjes klonk het gezang van de kinderen hen tegemoet, hoe langer hoe duidelijker naarmate ze de hoe ve naderden. Willoughby's dochter Elinor kwam het kippenhok uit om hen te begroeten. Toen Rudd haar aan Paul voorstelde sloeg ze haar ogen neer. Ze zou tante Mary even waarschuwen, zei ze» kennelijk om vlug weg te kunnen. Paul zag haar de klas binnenrennen, een langwer pig half houten bouwsel achterliet huis aangebouwd. „Hoe oud is ze eigenlijk?" vroeg hij aan Rudd. die prompt antwoor dde dat ze achttien jaar was en dat Will Codsali, de oudste boerenzoon van De Vier Winden, haar het hof maakte. „De oude Codsalls moeten niets van haar hebben," zei Rudd. „Ara bella Codsali heeft het hoog ln haar bol en vindt dat haar Will een betere vrouw moest hebben. In zekere zin heeft ze gelijk, maar Elinor is ervoor geknipt, de vrouw van een boer te worden. Ze flirt nooit en heeft altijd iets om handen en van kippen weet ze meer af dan wie ook. Deze hoeve is beslist niet verwaarloosd; hij is alleen maar een beetje te klein en levert daardoor minder op. Derwent heeft daar verderop de meeste en de beste grond van de hoeven aan deze kant van de rivier." (wordt vervolgd) rictvi touw! Üt fa Horizontaal woorden invullen die betekenen: 1. graafwerktuig, 2. gifslangetje, 3. jong schaap, 4. wijn maat, 5. zangvogel. 6. bloem, 7. me dicinale koolstof, 8. scheepsvloer, 9. effen, 10. teken in de dierenriem. Bij juiste invulling vormen de beginlet ters de naam van een reptiel. Oplossing van vorige puzzel Hor. 1. ark, 3. rem, 5. rad, 9. Aa, 10. sobat. 12. ma, 13. ramee, 15 tenor, 17. kar, 19 eer, 21. torment, 25. ree, 26. els, 27. rasteelf 31. bis, 32. lip, 34. kreet. 36. nagel, 38. Ee, 39. reden, 41. e.a. 42. Ase, 43. les, 44. ork. Vert. 1. aar, 2. raak, 3. roe, 4. eb, 5. mat, 7. Amor, 8. dar, 10. sero, 11. teen. 14 materie, 16. netelig, 18. om, 20. ert, 22 ras, 23. ene, 24. ast, 28. Aser, 29. te, 30. elan. 31. bres, 33. peer. 34 Kea, 35. tel, 36. nes. 37. lak, 40 de i >ij zij tn feldsi iet c vergat vroegi wld noet iet ln nome vaarc lioent Öoorg De hi "achl vroegi twee ianua laan. tond oenge 1177 t brei Uit B met 2 een vrouv Otter kwan

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4