G Samen thuis? Ja,gezelletjes 't Nieuwe zoutje van Nibb-it. Stichting fimstelhuizen zoekt een predikant(e) Trouw Pr< FAMILIEBERICHTEN Chinese radicalen worden berecht wegens staatsgreep Pleidooi voor verzwaring taak hoofdredacteur VRIJDAG 5 NOVEMBER 1976 TROUW/KWARTET VRlJD kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.0(M9.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. „Weest blijde in de hoop, geduldig in de verdrukking, volhardend in het gebed Romeinen 12, 12 18 november 1936 18 november 1976 Klaas Geleynse Jannie Geleynse-Smoker We zijn blij en dankbaar, dat God onze ouders nu al 40 t;iar in liefde met elkaar en met ons deed leven. Veendam: Klasine Geleynse Den Haag: Adrie en Rinus den Harder Voorburg: Jannie en Henk Ruiter Veendam: Willy Geleynse Veendam: Bart en Rieneke Geleynse Steenwijk: Thea en Rijn de Jonge Veenendaal: Laurens en Jenny Geleynse Amersfoort: Nelie en Ron Smit en kleinkinderen l Veendam, Duurswold 23. Receptie op 18 november in hotel Veenlust, Beneden Oosterdiep Veendam van 19.00-20.30 uur. Ik verwacht de Here, mijn ziel verwacht en ik hoop op Zijn woord. Psalm 130 5. In volle overgave aan Gods beloften overleed heden, op 84-jarige leeftijd, onze lieve Vader, Grootvader en Overgrootvader Arie van Rijn weduwnaar van Petronella Kwakkelstein Ridder in de orde van Oranje-Nassau. Leidschendam D. van Rijn B. van Rijn-Ketel Baam: W. van Rijn N. M. van Rijn-Payne 's-Gravenhage. P. van Rijn Badhoevedorp: A. van Rijn M. F. van Rijn-Kouwenhoven Ouderkerk a/d Amstel: P. Franx-Van Rijn J. K. Franx Roxboro (Can.). A. C. M. Horst-van Rijn P. Horst Wassenaar: C. Wielenga-van Rijn G. Wielenga Amstelveen: C. van Rijn M. van Rijn-Struik Lijnden: P. D. van Rijn I. van Rijn-Scherpenzeel Wageningen: C. H. Rietveld-van Rijn L. C. Rietveld kleinkinderen en achterkleinkin deren 's-Gravenhage, 3 november 1976. Correspondentie-adres: Sweelincklaan 4, Leidschendam. Een rouwdienst zal gehouden worden maandag 8 november om 12.30 uur in de Opstandingskcrk aan de Daal en Bergselaan no. 50-50a te 's- Gravenhage. Gelegenheid tot condoleren na de rouwdienst. De teraardebestelling zal plaatsvinden te 14.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan 12 te 's-Gravenhage. Geen bloemen en geen toespraken. Heden overleed onze geliefde P roer, Zwager en Oom Arie van Rijn oud 84 jaar. Voorburg: H. A. van Rijn-Moerkerken Maassluis: H. W. van Rijn L. van Rijn-Parre Badhoevedorp: J. van Rijn A. van Rijn-Groeneveld Vlaardingen: D. van Rijn A. L. van Rijn-Wittekoek neven en nichten 3 november 1976. Heden is na een langdurige ziekte, in vol vertrou wen op zijn Heer, van ons heengegaan mijn zorgzame Man, onze Vader, Behuwdvader, Groot vader en Broer Adrianus Filippus Zeelen Leraar. op de leeftijd van 77 jaar. Leiden M. A. Zeelen-Schrier Heesch: F J. Zeelen N S Zeelen-Gonlag Aad, Franka, Johan, Marianne Bussum: G. A. Zeelen J. G. Zeelen-Eilander Han, Margreet, Annemarie Oosterbeek: G. M. van Schilfgaarde-Zeelen P van Schilfgaarde Steven, Roland. Willemijn, Muriel Sliedrecht: S. A. Prins-Zeelen Leiden. november 1976 Thorbeckestraat 7. De rouwdienst zal gehouden worden op zaterdag 6 november 1976 om 12.45 uur in het Groene Kerkje te Ocgstgeest, waarna de teraardebestel ling zal plaatsvinden op de erbij liggende be graafplaats Gelegenheid tot condoleren na afloop. Zo kort na het gouden huwelijksfeest, dat wij begin oktober mochten vieren, heeft het God behaagd te nodigen tot Zijn Grote Bruiloft onze geliefde Vrouw, Moeder en Grootmoeder Flora Bastiana Bikker-Pellikaan, op de leeftijd van 76 jaar. Wij zullen haar erg missen, maar: Wij zijn verze kerd dat noch dood noch leven, noch heden noch toekomst ons zal kunnen scheiden van (ie liefde Gods. welke is in Christus Jezus. Ds A. Bikker Metje en Wim van Heest-Bikker Riet en Ad de Geus-Bikker Piet en Maria Bikker-van Neuren Tineke en Kees de Geus-Bikker Dik en Rita Bikker-den Boer en kleinkinderen. Zeist, 4 november 1976 Arnhemse Bovenweg 18, flat 61. Er is gelegenheid tot condoleantie te Zeist op zaterdag 6 november tussen 15.30 en 16.30 uur in de rouwkamer, Prins Hendriklaan 23. De begrafenis vindt plaats D.V. maandag 8 no vember te Noordeloos. Vooraf is er een rouw dienst in de Christelijke Gereformeerd^ kerk. Noordzijde 1 om 13.30 uur. Heden nam God van ons in de Hope des Eeuwige Levens onze lieve broer, zwager en oom Arie Hendrikus Dubbeldam weduwnaar van Johanna Maria Oldemans op de leeftijd van 79 jaar. Vianen: A. van der Pijl - Dubbeldam T. van der Pijl Sleeuwijk: H.Dubbeldam J.W.Dubbeldam - van der Vlies Opijnen: H.A. Roelofs - Dubbeldam H.Roelofs. 'sGravenhage: I.D. Cramer - Dubbeldam A.J. Cramer Nijmegen: A. Oldemans - de Graaf, neven en nichten. Werkendam, 3 november 1976 Sasdijk 9. De rouwdienst zal worden gehouden D.V. maan dag 8 november a.s. om 14.30 u. in de Ned. Herv. Kerk te Werkendam, waarna de begrafenis zal plaatshebben om 15 u. op de Algemene Be graafplaats te Werkendam. Gelegenheid tot con doleren in het jeugdgebouw van de Nederlands Hervormde Kerk na afloop van de begrafenis. Na een kortstondige ziekte ging op 71-jarige leef tijd naar zijn Heer Jan Rudolf Westerveld eerder gehuwd geweest met J.W. Brunsveld. In zijn leven en sterven wees hij ons de weg. Openbaring 4 Ede: G. Westerveld-van Bruchem Velp: Joop en Els Westerveld Esther en Jan Rudolf Coevorden: Anton en Truus Westerveld Emile, Hedwig, Saskia en Wessel Velp: Hanneke en Arend Bulder Jojanne Alphen a.d. Rijn: Rudie en Marjan Westerveld Gerben, Liselotte en Valentijn. Ede, 4 november 1976 Kamperfoelielaan 36 Geen bezoek aan huis Pa is opgebaard in het uitvaartcentrum van de Monuta Stichting, Maanderweg 17 te Ede. Daar is gelegenheid te condoleren, zaterdag 6 november van 19.00 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in „De Open Haard", Willem de Zwijgerlaan te Ede, maandag 8 november om 13.30 uur; daarna heeft de begrafe nis plaats om 14.30 uur op de algemene be graafplaats te Ede. Het behaagde de Heere tot Zich te nemen onze geliefde schoonzuster en tante Maria van Oostveen weduwe van Pieter Oskamp in de ouderdom van 91 jaar. Namens de familie: P. R. van Oostveen Amstelveen, 3 november 1976 Correspondentie-adres: Jan Huddestraat 11 Geen bloemen. Geen bezoek. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 8 no vember tegen 11,45 uur op de begraafplaats Karssenhof te Ouderkerk a/d Amstel. Vertrek vanuit het P.C.B.-gebouw, Vondelstraat 101, Amsterdam, te 11 uur. Heden ontsliep in volle vrede, onze lieve Vader en Opa, Broer, Zwager en Oom Abraham Pieter Gortzak, weduwnaar van A. M. J. Vergne in de ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam: C. Gortzak Leiden, 3 november 1976 Huize „Groenhoven", Witte Rozenstraat 21. Corresp. adres: Driftstraat 30 (Geen bloemen) De overledene is opgebaard in de rouwkamer van Huize „Groenhoven", ingang Witte Rozenstraat 19. Bezoek aan de rouwkamer: zaterdagmiddag a.s. van 5.00 tot 5.30 uur. Een rouwdienst zal gehouden worden maandag 8 november a.s. in de rouwkamer van Huize „Groenhoven", aanvang 9.00 uur, waarna de be grafenis te 10.00 uur zal plaatsvinden op de alge mene begraafplaats „Rhijnhof". Ook na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. „Welzalig hij, die de God van Jakob tot zijn hulpe heeft, wiens verwachting is op de Here, zijn God". Ps. 146:5 Heden nam de He-re tot Zich, voor ons nog onverwacht, mijn geliefde man, onze lieve vader en grootvader Johannes Cornelis Oudwater echtgenoot van J. W. van Kouterik, op de leeftijd van 74 jaar. Rijnsburg: J. W. Oudwater-van Kouterik W. Oudwater D. Oudwater-de Mooij Oegstgeest: A. T. Oudshoorn-Oudwater W. Oudshoorn Lisse: J. Bruinsma-Oudwater J. Bruinsma Luxemburg: J. N. Hofkes-Oudwater S. P. Hofkes Rijnsburg: J. C. Oudwater en kleinkinderen Rijnsburg, 4 november 1976 Vliet Z.Z. 10. De rouwdienst zal worden gehouden op maandag 8 november a.s. om 2.00 uur n.m. in de Grote- of Laurentiuskerk te Rijnsburg, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Na afloop gelegenheid tot condoleren in de „Voor hof", Vliet n.z. 36. Na een langdurig lijden maar voor ons nog onver wachts heeft de Heere Zijn Kind, onze innig geliefde Man, Vader en Grootvader tot Zich genomen Kest Jelsma Innig geliefde echtgenoot van Nanneke van Dijk. Op de leeftijd van 75 jaar. ,*Al de weg leidt mij mijn Heiland" Blijham, 3 november 1976 Esweg 2. N. Jelsma-van Dijk Dalfsen: L. van der Veen-Jelsma J. van der Veen Janneke en Nanny Blijham: J. Jelsma I. Jelsma-Oosterhuis Kest en Plonie (verl.) Reriita Billerbeck (Did): R. Hidding-Jelsma G. Hidding Bert en Martin Vader is opgebaard in de aula Plantsoenweg 2 te Blijham. Condoleantiebezoek vrijdag 5 november van 19.00-20.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 6 november a.s. om 14.00 uur op de begraafplaats te Blijham. Zij, die Vader de laatste eer wensen te bewijzen worden om 13.00 uur in de Gereformeer de kerk, Oosterstraat te Blijham verwacht, al waar de rouwdienst zal worden gehouden om 13.30 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condo leren in het Dorpshuis te Blijham. Liever geen bloemen. De Here zal het voor mij voleindigen. O Here, uw goedertierenheid is tot in eeuwigheid. Laat niet varen de werken uwer handen. Psalm 138:8. In dit vertrouwen ging naar haar Heer en Heiland onze lieve zuster en tante HENDRIKA DE HAAN sinds 4 januari 1950 weduwe van Reyer Hendrikse op de leeftijd van bijna 82 jaar. Uit aller naam: Vinkeveen P. Burggraaf Amstelveen, 3 november 1976 Huize ,De Luwte", Wimbledonpark 1 Correspondentie-adres M. Gootjes-Hendrikse, v.d. Merschlaan 23, Zeist Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 8 november om 11.45 uur in Huize „De Luwte" De begrafenis zal daarna plaatsvinden om 13 uur op de begraafplaats „Karssenhof" te Ouderkerk aan de AmsteL Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot con doleren in Huize „De Luwte". Heden hebben wij in stilte onze geliefde Vader en Opa Willem Frederik Hermans begraven. Uit aller naam: W. F. Hermans Jr. Amsterdam, 5 November '76 Valeriusstraat 124 Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze Vader Johan Pieter Tuijtel betuigen wij fiiermede onze oprechte dank. Namens de familie: C. Tuijtel Maassluis, november 1976 Amstel 51, Amsterdam, Telefoon 020-225151 Stichting Amstelhuizen beheert in Amsterdam een aantal verpleeg- en verzorgingshuizen zoals Amstelhof, de Buitenhof, Eben Haëzer en Osdorperhof, die totaal zo'n 1500 bewoners tellen. Het bestuur van de Stichting Amstelhuizen die voornamelijk werkzaam zal zijn in het verpleeghuis Amstelhof aan de Amstel (ca. 200 bewoners) en daarnaast een zelfstandige deeltaak zal hebben in het verzorgingshuis de Buitenhof in Buitenveldert (ca. 350 bewoners). Haar of zijn taak omvat de pastorale begeleiding van de bewoner^ en tevens, in samenwerking met de andere disciplines in de huizen, de zorg voor een harmonieus woon- en werkklimaat. Zonodig bestaat de mogelijkheid om een pastoraal klinische training te volgen. De te benoemen predikant(e) zal door de Centrale Kerkeraad van de Hervormde Gemeente beroepen worden als predikant(e) voor 'bijzondere werkzaamheden". Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot Mevrouw C.H W. Hörchner-Met (telefoon 020-714323) of tot ds. J. Borghardt, predikant van de Buitenhof (telefoon 020-442044). Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan het Bestuursbureau van de Stichting Amstelhuizen, Amstel 51, Amsterdam. Uw meeleven na het over lijden van onze lieve Vader en Opa Harm Hoiting heeft ons diep getroffen Hartelijk dank hiervoor. Uit aller naam: M. Hoiting Emmen, Zuiderstraat 2 November 1976 Bij vonnis van de Rechtbank Alkmaar van 28 oktober 1976 is in staat van faillissement ver klaard N. P. KARDINAAL, aannemer, ook handelende on der de naam „Firma Kardinaal en Brink", Dorpsstraat 696, Noordscharwoude. met benoe ming van Mr J. A. Markus tot Rechter-Commissaris en on dergetekende tot curator. Alkmaar, Postbus 1972. Mr M. H. Schenkeveld, curator. DANKBETUIGING Voor uw hartelijk medeleven, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder Hendrika van Spronsen, geboren Van der Sar betuigen wij u langs deze weg onze welgemeende dank. Els Hanneke Arie Peter Monster, november 1976, Vlotlaan 14. ELKE ZATERDAG IN advertentie; pagina's voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND EN HOGER PERSONEEL Inlichtingen Advertentie exploitatie Tel. 020-913456 Toestel 794 reep. 783 en 750. PEKING (Reuter) Tsjiang Tsjing, de weduwe van Mao Tse-toeng en de drie andere verguisde Chinese radi cale leiders zullen worden berecht wegens het beramen van een staatsgreep, zo hebben Chinese functionarissen gisteren gezegd te gen een Finse delegatie die in de Chinese hoofdstad op bezoek was. De zogenaamde „bende van vier" stond volgens de zegslieden nu on der huisarrest. Een commissie on derzoekt of de radicalen illegale rela ties onderhielden met de Sowjet- Unie. Het Japanse persbureau Kyo- do meldde gisteren dat de vier van plan zijn geweest na bet mislukken van hun staatsgreep in het industrië le noordoosten van het land een communistische tegenpartij te stich ten en vandaar uit zich tegen Peking te verzetten. De vier hadden naar Sjenjang willen vluchten om daar troepen over te halen voor een aan val op de regering in Peking. De vier zijn nu in radiouitzendingen vanuit Peking bevorderd tot „bloedzui gers". Ruimere vrijstelling inkomen zelfstandigen voor kinderbijslag Van een verslaggever DEN HAAG Zelfstandigen met een Inkomen tot het niveau van het wettelijk minimumloon, inclusief vakantiebijslag, krijgen recht op kinderbijslag voor hun eerste en tweede kind. Dit blijkt uit een bin nenkort in de staatscourant te pu bliceren beschikking van staatsse cretaris Mertens. Voor deze kinde ren werd tot nu toe alleen een be drag voor kost en inwoning buiten Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De juridische) sitie van de hoofdredacteur 2 moeten veranderen. De wetgei zou moeten erkennen dat voor journalistieke verantwoordelijk» van een uitgave terecht moet bij hoofdredacteur. Dat is de mening van de heer H. I Brink, directeur van de uit versmaatschappij Bonaventura. heer Ten Brink sprak gistermidd op de Jaarvergadering van de Ned landse organisatie van tijdschr uitgevers (NOTU). Hij meent met die nieuwe juridische porf| van de hoofdredacteur een eind k komen aan veel verwarring. Bovi dien zou er zo een mogelijkheid doemen voor de toekenning van I verschoningsrecht Zouden er n voldoende waarborgen zijn voor toekenning van het verschonk recht, als de positie van de hoofd dacteur met een beroepseed w< bevestigd en als de schending v die eed door een tuchtraad voor journalistiek kon worden gesanct neerd?, zo vroeg de heer Ten Brl zich af. Hij meent ook dat het xno lijk is de opleiding van Journalist zo te verzwaren of toe te spitsen! elke journalist tegemoet kan kom aan de zware verantwoordelijk» van zijn hoofdredacteur. beschouwing gelaten. Vóór 1976» dit 2604 gulden. Deze vrijstelt krijgt nu een extra verruiming t een bedrag voor kleding van gulden per jaar en een bedrag zakgeld van 20 gulden per week.! deze verruimingen zal voor hete rekening worden gehouden bUf recht op kinderbijslag vanaf 1J» ari 1977.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 16