Bedreigde verpleger boos op officier van justitie ABN Uit de weekbladen 'NIEUWE' VERKADE ALBUMS Voor weg Rijswijk-Delft houdt Westerterp vier miljoen op de begroting Groep De Zeeuw breekt overleg met D'66 af Mr. Booster wijst op ambtelijke verplichting Dertig diefstallen met braak opgelost Toneelprijs voor Lodewijk de Boer BLONDE DUINEN DE BONTE WEI PEN-protest tegen gevangenhouding schrijver Zahl Hamburger Philharmoniker als gast in Rotterdam Sparen. Uw geld groeit in 6 jaar en 4 maanden van ^596,91 naar fi.ooo,- met ABN Kasbiljetten. Bewapeningen drugs Rode Hulp Verwaarloosde vrouw Van der Louw in 't geweer Minister Gruijters Ger Dassen Albert Mol ITET DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 BINNENLAND/KUNST TROUW/KWARTET 9 aan* ietrel Door Leo Kleyn it dat lende( MAASTRICHT Het hoofd van de verpleegkundige dienst van de Lückerheldekllnlek In Kerkrade. de verpleger A. P. Jansen, Is er ontstemd over dat de officier van Justitie bij de Maastrichtse rechtbank, mr. J. Booster er ruchtbaarheid aan heeft gegeven, dat hij telefonisch partij bedreigd is. Jansen heeft de dreigementen gemeld bij de politie ln zijn woonplaats ln Kerkrade, die hem heeft aangeraden er zijn mond over te houden. Als getuige in de zaak tegen Frans H. gehoord. zel gisteren dat hij het de officier kwalijk neemt dat zijn kinderen, ouders en andere nende familieleden vla de radio van de bedreiging hoorden. als getuige charge gehoord, ver klaarde dat hem nooit klachten over de slechte medische verzorging in de kliniek bereikt hebben. Hij hoorde wel eens klachten, zei Sistermans. maar die hadden betrekking op futi liteiten. Tijdens het verhoor van de directeur deelde verpleger Jansen de rechtbank mee dat het bestuurslid A. Coumans tweeëneenhalf jaar niet met hem had gepraat. Het ook in de zaal aanwezige bestuurslid liet daar op de rechtbank desgevraagd weten dat hij zich daarvan niets meer kon herinneren en dat hij ook niet meer wist waarom hij zolang tegen Jan sen gezwegen zou hebben. Het ver hoor van Jansen als getuige ét de charge zal vandaag of morgen wor den voortgezet. Van onze correspondente OUDENBOSCH De rijkspolitie van Oudenbosch heeft in samenwet king met de districtsrecherche in Breda een dertigtal diefstallen met inbraak opgelost. Hiervoor werden tien jeugdige verdachten uit Ouden bosch en Hoeven gearresteerd, van wie er inmiddels drie werden voorge leid. Dat zijn de 21-jarige J. van V. uit Hoeven en E. van W. (15) en A. L. (15). beiden uit Oudenbosch. De jon gens stalen voor een bedrag van vele tienduizenden guldens. In afwezigheid van de verpleger deel- linker de de officier maandagmorgen mee. orde<< dat hij de vroegere superieur van Lnlster Frans H. niet als getuige charge zal irisch» boren, omdat de man tot drie maal jer de toe telefonisch te verstaan zou zijn tronen gegeven dat hem, zijn vrouw en zijn inistei kinderen iets zou overkomen, als hij remiei tegen H. zou getuigen. Gisteren rea geerde hij op het verwijt van Jansen met de opmerking dat hij ambtelijk verplicht was van de bedreiging in bet openbaar mededeling te doen. Bovendien, aldus de officier, had hij de Indruk kunnen wekken dat hij zijn voet op de deksel van een beer put wilde zetten, als hij niet had laten weten waarom hij afstand van de getuige deed. I Omdat Frans H. en zijn verdediger I de ook als getuige decharge gedag- I vaarde verpleger wel wilden zien ver- schijnen, werd Jansen gisteren toch I door de rechtbank gehoord. De offl- I cier liet weten geen vragen aan J an ise n te willen stellen. I Wel stelde hij tijdens het getuigen- I verhoor over het hoofd van de ver- I pleger heen vragen aan de ver- I dachte. Uit de door Jansen afgelegde verkla- I ringen bleek, dat het hoofd van de I verpleegkundige dienst niet de me- 1 ning van Frans H. deelt, dat de patiënten in de kliniek onvoldoende I medische hulp kregen. H. heeft ver- klaard, dat hij insuline heeft gespo- I ten om de pijn van de door de artsen I verwaarloosde patiënten te stillen. I Jansen zei nooit gemerkt te hebben dat de patiënten van H. aan hun lot werden overgelaten. Personeelsgebrek De gisteren ook als getuige de charge gehoorde verpleger J.H.J.M. Olde Bijvank (28) vertelde de rechtbank dat de patiënten op de afdeling Nachtegaal, waarvan Frans H. hoofd was, niet optimaal begeleid werden vanwege gebrek aan perso neel. Ook H. zelf heeftsteeds gezegd dat de kliniek een groot perso neelstekort had. Olde Bijvank is van 1972 tot 1975 als subhoofd in de Lückerheidekliniek werkzaam geweest. De officier van justitie vestigde er bij het verhoor van de verpleger de aandacht op. dat deze ooit een schriftelijke waarschuwing van de directie had gekregen en aangera den werd ander werk te zoeken. Eco nomisch directeur J. K. Sistermans bevestigde dat en voegde daaraan nog toe, dat de verpleger luiheid was verweten. De verdediger van Frans H. protesteerde fel tegen deze ont hullingen, waarbij hij de officier toe riep dat Olde Bijvank niet als ver dachte, maar als getuige in de rechtszaal aanwezig was. Na afloop van de zitting liet de raadsman we ten, dat de getuige overweegt een klacht in te dienen bij de procureur- generaal in Den Bosch. Klachten Directeur Sistermans. gistermorgen itrg I MAASTRICHT De Nederlandse I toneelschrijver Lodewijk de Boer I zal op zaterdag 27 november in de I Maastrichtse Stadsschouwburg de I zogenaamde Edmond Hustinx-prijs I voor Nederlandstalige toneelau- J teurs ontvangen. Met deze prijs I wordt het gehele oeuvre van Lode- 1 wijk de Boer bekroond. Deze prijs is toegekend bij gelegen heid van het elfde colloquium van Nederlandstalige toneelschrijvers uit Nederland en België dat op 27 en 1.28 november in Maastricht wordt I gehouden. Na de prijsuitreiking op 1 27 november door dr. L. Cappuyns, 1 vice-gouverneur van de Belgische provincie Brabant, om 19.30 uur. I volgt een opvoering van Lodewijk I de Boers „Als jij de bloemen ver- trapt, zal ik Jou vertrappen", het I nieuwste stuk van de auteur. I Het thema van het colloquium, waa- I raan ongeveer 125 schrijvers, regis seurs en dramaturgen uit Nederland en Vlaanderen deelnemen, betreft de vierhoeksverhouding auteur dramaturg-regisseur-publiek. Eg- bert van Paridon, regisseur van Centrum, houdt de inleiding erover, waarop een forumdiscussie volgt, waarbij hij en Lodewijk de Boer mede zitting in het forum hebben. ADVERTENTIE De Hamburger Philharmoniker, die dinsdag als gastorkest in een van de series van het Rotterdams Philhar- monlsch Orkest optrad onder leiding van de Italiaanse dirigent Aldo Cec- cato, ree ruteerde uit eigen gelederen de solist van de avond: de Japanner Hlrofuml Fukai, eerste altist van het Hamburgse ensemble. Zijn solistisch aandeel had betrekking op Andante e rondo ungarese van Carl Maria von Weber in de athentieke versie voor alt en orkest (later heeft de compo nist de solopartij omgewerkt voor fagot) en een Sonata per la grand'vi- ola van Paganlnl. Weinig diepgang Beide werken vertonen helaas wei nig muzikale diepgang. Maar daar door viel het volle accent wel op de muzikale en in technisch opzicht DEN haag-het bestuur van de schrij versvereniging PEN-centrum Neder land heeft bij de ambassadeur van West-Duitsland geprotesteerd tegen de on- en anti-democratische gang van zaken die tengevolge had dat de straf voor de schrijver Peter-Paul Zahl met elf jaar is verlengd. Zahl werd in 1971, aldus het bestuur van PEN-centrum Nederland, ver oordeeld tot een half Jaar gevange nisstraf wegens het schrijven van de tekst voor een affiche voor vrijlating van alle politieke gevangenen. Hij dook onder, werd ontdekt maar wist te vluchten. De politie schoot op hem en hij schoot terug, waarbij hij een agent verwondde. IN 1972 werd hij hiervoor tot vier jaar veroor deeld. Hij zou nu vrij hebben moeten ko men. maar werd in dezelfde zaak kort geleden tot vijftien jaar gevan genisstraf veroordeeld, nu wegens „Tweevoudige poging tot moord" zodat hij er nog elf Jaar bovenop krijgt, aldus PEN-centrum Neder land. Het oordeel luidde „De juridische strafmaat van drie tot vijftien jaar moet ten volle worden benut omdat Zahl een door haat vervulde te genstander van de staat is en omdat het in dit geval noodzakelijk is spe ciale afschrikkingsmaatregelen te nemen. „Dit oordeel werd bekrach tigd. aldus PEN-centrum Neder land. zeer beheerste voordracht van Hiro- fumi Fukai. Steeds wist deze altist aan zijn instrument de schoonste cantilenen te ontlokken. Zuivere in tonaties tot in de moeilijkste flageo letten bij Paganlnl toe, en een gave en sterk genuanceerde toonvorming waren bepalend voor zijn succesvol optreden, dat door dirigent en or kest. uiteraard ln kleine bezetting, discreet en voortreffelijk werd bege leid. In de twee zuiver orkestrale werken die deze avond werden gespeeld kwamen de kwaliteiten van het or kest en zijn dirigent eerst goed tot uitdrukking. Het concert werd geo pend met de zogenaamde Haffner- symfonie van Mozart waarvan de vier delen zijn ontleend aan de vroe ger gecomponeerde tweede Haffner serenade. Mocht het orkest hiermede reeds een goede beurt maken, sterker nog was dit het geval met de na de pauze uitgevoerde achtste (vroeger vierde) symfonie van Dvorók. Aldo Ceccato, die pas een jaar dirigent is van de Hamburger Philharmoniker, leidde het orkest, uit het hoofd, tot haast opzienbarende prestaties. Het werd een musiceren van de hoogste orde. exact maar niettemin bijzonder spontaan en met een bruisend élan. Tijdens hun bezoek aan Egypte namen prinses Beatrix en prins Claus deze week ook een kijkje bij de beroemde pyramide van Sakkara Spoed gevraagd met besluit Westerschelde Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Westerterp houdt voor volgend jaar vier miljoen gulden beschikbaar voor de voorbereidingen van de aanleg van rijksweg negentien tussen Rijswijk en Delft. Een voorstel van de socialist Knot om die vier miljoen gulden te schrappen haalde gisteren bij de eindstemmingen over de begro ting van verkeer en waterstaat in de Tweede Kamer geen meerderheid. Ervoor stemden alleen de PvdA, PPR, D'66, DS'70, en de PSP. door W.H. Wolvekamp ROTTERDAM Zeer gering is het aantal werken dat voor altviool en orkest is geschreven. Een verklaring hiervoor zal wel gelegen zijn in het feit dat de toonomvang van het instrument het midden houdt tussen de lage en de hoge strijkinstrumenten van het symfonieorkest, waardoor contrastwerking in toonhoog te tussen het soloinstrument en het orkest achterwege blijft. Behalve de symfonie „Harold en Italië" voor altviool-solo en orkest van Berlioz bestaan er nog maar enkele composities voor deze combinatie. Minister Westerterp had eergisteren zelf al een miljoen gulden van zijn budget voor rijksweg negentien afge trokken. Dat budget bedroeg aan vankelijk vijf miljoen gulden. De mi nister deed dat omdat hij volgend jaar de werkzaamheden aan de rijksweg tussen-Schiedam en Delft wil stilleggen. Daarmee voldoet hij aan een motie, die twee weken gele den in de Kamer werd aangenomen met steun van links en enkele CDA-leden waarin werd gesteld dat de aanleg van rijksweg negen tien door het recreatiegebied mid den-Delfland tussen Delft en Schie dam tijdelijk moet worden stopge- legd. De Kamer wil een studie over de noodzaak en de eventuele inpassing van deze weg door het recreatiege bied. Minister Westerterp deelde gis teren aan de Kamer mee dat begin volgend jaar het resultaat van een dergelijke studie al mag worden ver wacht. De minister verdedigde zijn plan om door te gaan met de weg aanleg tussen Delft en Rijswijk met de stelling dat dit deel van de weg in ieder geval het plaatselijke we genstelsel van Rijswijk zal ont lasten. Westerschelde De Kamer nam met bijna algemene stemmen een wijzigingsvoorstel aan van de CDA-fracties, waardoor er in de begroting een post Is toegevoegd voor de vaste oeververbinding over de Westerschelde. Minister Wester terp heeft aangekondigd dat het ka binet volgend Jaar zal beslissen wan neer met de aanleg van deze deels tunnel deels brug kan worden begon nen. De Kamer drukte met steun aan het CDA-amendement uit graag spoed achter die beslissing te hebben. DEN HAAG De politieke groepering „Resoluut", een groepje rond de ex-KVP-voorzitter De Zeeuw, heeft het overleg met D'66 om te komen tot vergaande samenwerking bij de verkiezingen afgebroken. Reden daarvan is dat de „bestuursraad" van „Reso luut" vindt, dat D'66 teveel vasthoudt aan haar eigen politieke bestaan. Resoluut daarentegen wilde tot een geheel nieuwe partij komen. Door aaan haar oude bestaan vast te houden zal D'66 onvoldoende tot een maatschappelijk vernieuwend beleid in staat zijn, vindt de groepering. In een reactie hierop zei kandidaat voorzitter Glastra van Loon van D'66 dat deze laatste beschuldiging nau welijks serieus tc nemen is. Zowel hij als het hoofdbestuur van D'66 waren hoogst verbaasd en teleurgesteld over het besluit van de groep. „Het hoofdbestuur vraagt zich af hoe de bestuursraad van Resoluut zijn ein doordeel heeft kunnen vormen zon der van de opstelling van het congres van D'66 te hebben kennis maanden met vooraanstaande verte genwoordigers van Resoluut, die aan alle besprekingen deelnamen, volle dige overeenstemming bereikt. De heer Glastra van Loon kan de plotse linge wending van de Resoluut- groep dan ook niet anders zien dan als een blijk van onvoldoende eensgezindheid binnen de groep zelf. De heer De Zeeuw daarentegen ont kent dat beide groepen ooit tot volle genomen", aldus Glastra van Loon. .dige overeenstemming kwamen. Vol- Aanstaande zaterdag gaat dat congres besluiten nemen over de wij ze waarop men de verkiezingen wil Ingaan. Volgens D'66 werd in het gevoerde programma-overleg van de laatste gens hem wil D'66 een links liberale koers varen, terwijl hij het meer bij de sociale bewogenheid houdt. Wat de groep Resoluut nu verder moet, is ook De Zeeuw zelf nog niet duidelijk. Zaterdag 13 november gaat men dat bekijken. ADVERTENTIE Bij de ABN zijn kasbiljetten te koop: dat is een spaarvorm waarbij uw jjeld aanzienlijk groeit, maar waarbij de rente pas na enige jaren wordt uitgekeerd. U profiteert dus van rente op rente. Er zijn kasbiljetten met verschillende looptijden: 2jaar-f 4 mnd., 3 jaar-t- 4 mnd., 4jaar+4mnd.l5jaar+4nind.en 6jaar+4mnd. rner een rentevergoeding van resp. 654,754, 754,854 en 854%. Een voorbeeld: koopt u op 4 nov. 1976 een kasbiljet, waarvoor u op I maart 1983 1.000,'wordt uitgekeerd, dan betaalt u daarvoor f 596,91 De aankoopprijs hangt af van de datum waarop u ze koopt. Kasbiljetten zijn aan toonder. U kunt ze gewoon aan de balie kopen, voor uzelf of als een geschenk voor een ander. Algemene Bank Nederland De Tijd: De in de krijgsmacht als omstreden betitelde generaal-majoor M. H. von Meyenfeldt doet in een interview met De Tijd een aantal verhelderende nitspraken. Hij vertelt waarom hij enerxijds verdedigt dat met de huidi ge vernietingsmiddelen een krijgsmacht niet meer kan functione ren en anderzijds solidair blijft met de atoom-afschrikking. Von Meyen feldt: „Zolang we geen alternatief hebben gevonden (voor de atoombe wapening) moeten we het zo goed mogelijk doen met de middelen, die we hebben. De tegenstander moet weten dat het ernst is. Maar we moe ten er wel van af. Je kunt het vergelij ken met een patiënt die aan drugs verslaafd is." Terwille van de geloof waardigheid van de krijgsmacht tege nover de tegenstander, wijst Von Meyenfeldt ook op het belang van houding en gedrag van de soldaten. P. van der Eijk beschrijft in een reportage een bijeenkomst van ui terst rechts, waarop mr Harm van Riel en oud-strijder P. Ego de volksrepubliek voor de deur zagen staan. „Wordt wakker voordat het te laat is, anders zien we elkaar terug in de zoutmijnen", waarschuwde Ego. H. Pors sprak zijn afschuw uit voor de „socialistische eenheidsstaat met Jan Modaal als hoogste goed." In De Tijd ook een interview met Homateni Kaluenja, leider van de Swapo-delegatie, die een bezoek brengt aan Nederland. Kaluenja maakt zijn mening afdoende duide lijk: „Kissinger wordt oprecht be dankt. maar wij pikken niets meer van de blanken." Het blad biedt deze week tevens een ruim veertig pagi na's tellende boekenbijlage. Vrij Nedcerland: „Het valt moeilijk te zeggen wie er nu het meest toe heeft bijgedragen: de Rode Hulp. de veilig heidsdiensten van Israël en Neder land of de vaderlandse pers. die^ich al wekenlang beijvert spannende verhalen op te dissen over de „terro risten in Nederland", vraagt Rudie van Meurs zich af in Vrij Nederland in een artikel over een komende uitbreiding van het Wetboek van Strafrecht. Dit weekblad vindt deze uitbreiding „een onzalige maatregel, die zelfs het praten over plannen een eventueel vergrijp te begaan, tot een strafbare zaak maakt." Vrij Nederland verklaart verder bij monde van Igor Cornelissen de dis cussie over de „Weinreb-affaire" voor geopend. Niemand kan het 1681 pagina's tellend rapport van de heren Van Leeuwen en Giltay Veth zo goed hebben gelezen, dat de dis cussie nu al gesloten verklaard kan worden. „Wij blijven benieuwd naar andere analyses van het Weinreb- rapport," aldus VN. Vrij Nederland opent deze week met het „proces Frans H." in Maastricht. Hervormd Nederland: „Er is geen enkele politieke partij, die serieus rekening houdt met de vrouwen," zegt Hedy de Boer- d'Ancona in een interview met Cees Veltman in Hervormd Nederland. Dit PvdA-Eerste Kamerlid, redactri ce van het feministische maandblad Opzij, voert een pleidooi voor het recht op werk (buitenshuis) van de vrouw. Sietze Bosgra stelt ln zijn artikel „Kissinger speelt hoog spel in zuidelijk Afrika" dat het steeds duidelijker wordt dat er afspraken zijn gemaakt, die het apartheidsre gime versterken. Zendingsarts Herman J. Middel koop probeert in een gesprek aan te tonen, dat de derde wereld nauwe lijks is gebaat met de westerse vorm van gezondheidszorg. „De westerse geneeskunde is wezensvreemd aan de leef- en denkwereld van Azië en Afrika. Daar wordt ziekte gezien als een verstoring van een kosmisch evenwicht." De ontwikkelingslan den kunnen de westerse geneesme thoden trouwens noch minder be kostigen dan het westen zelf. De Nieuwe Linie André van der Louw. burgemeester van Rotterdam, een van de initia tiefnemers van Nieuw Links in de jaren zestig, verdedigt op de voorpa gina van De Nieuwe Linie het om streden PvdA/PPR-akkoord. Hij vindt dat de PvdA-resolutie in feite een gematigd stuk is, omdat de pro gressieven de CHU als regerings partner accepteren en de „slikken- of-stlkken-formule" van Keerpunt '72 hebben laten vallen. In een commentaar signaleert Jaap van Ginneken een „Europees fascis tisch complot" naar aanleiding van de kraak van 50 miljoen francs door voormalige O AS-commando's. Ook ln De Nieuwe Linie wordt pessimis me geuit over de stand van het femi nisme. De Vlaamse schrijfster Monl- ka van Paemel zegt droefgeestig te gen Hanneke van Buuren dat het eerste enthousiasme voor de eman cipatie van de vrouw is weggeëbt. Ze vindt dat veel vrouwen het feminis- vrae slechts gebruiken om hun leven een „kick te geven." Het socialisme, dat denkt ln termen van spreiding van macht en inkomen noemt ze „mannelijk, verstard, achterhaald". Alleen vrouwen kunnen socialisten leren wat werkelijk socialisme is: anti-macht, niet willen veroveren," is een andere uitspraak van deze schrijfster. Jan Nagel haalt uit naar Het Parool, onder het kopje „Pa rool-journalistiek". De krant wordt onware berichtgeving over de dei ning rond het PvdAPPR-akkoord verweten. Haagse Post: Minister van volkshuisvesting Gruijters voelt zich de directeur van een bijkantoor. In een gesprek met Ischa Meijer in de Haagse Post steekt hij niet onder stoelen of ban ken dat Nederland maar een provin cie is, waarin het Gruijters niet be schoren is een „echte rol" te spelen. In dit interview, dat meer vertelt over de mens Hans Gruijters dan over de minister, werkt Gruijters driftig met het begrip „De Nieuwe Zondigheid". Hieronder verstaat hij het „lekkere, zondige gevoel" van mensen, die demonstrerende als maar nee roepen. H. J. A. Hofland spreekt zich hem kon de verkiezing van Carter nog niet bekend zijn uit tegen de „uitbarsting van vroomheid" van de nieuwe president. Frans Nypels en Kees Tamboer hebben drs J. D. Hooglandt. de toekomstige topman van Hoogovens en Hoesch (Estel) aan de tand gevoeld. De geïnter viewde onderstreept dat een bedrijf niet kan worden vergeleken met een parlementaire democratie: „Een be drijf moet zich staande houden in een voortdurende concurrentieslag met andere, gelijksoortige onderne mingen. is veel meer een doelge richte organisatie dan een land." Op de vraag of deze „staat van beleg" niet beter kan worden opgeheven, antwoordt drs Hooglandt: „Dan is de prikkel weg waaraan we onze welvaart hebben te danken." Het artikel geeft Interessante Informatie over het denken van een onder- De Groene Amsterdammer: Ger Dassen, het lid van het Palesti na Komitee, dat in een Israëlische cel verbleef, stortte zijn hart uit te genover De Groene Amsterdammer. Hij is niet bepaald te spreken over de manier waarop de Israëli's hem behandelden. „Isolering, vernede ring en angst inboezemen." Nico van der Zee en Ate de Jong beschrijven de problemen van het openbaar vervoer en in het bijzon der die in de plattelandsgemeenten van Friesland. Conclusie: vooral de lagere Inkomensgroepen zullen de dupe worden van de bezuinigingen van minister Westerterp. In een interview met de Chileense schrijfster Marta Harnecker worden de lessen van de Cubaanse revolutie uiteengezet. In De Oroene ook een artikel over de beroering in de om roepwereld door het beleid van mi nister Van Doom van CRM, die niet langer wil dat de lezers omroepbla den, maar dat kijkers en luisteraars zelf de zendtijd verdelen Accent: Accent brengt op de omslag een portret van Albert Mol. met als kop: „Het grote ongenoegen van Albert Mol." BIJ lezing van het interview door Lisette Gotschall blijkt dat Mol vindt in Nederland niets meer te vertellen te hebben. HIJ onthult ook dat hij „graag een Baudelaire of een Van het Reve zou willen zijn." Ook Accent wijdt enkele kolommen tekst aan het PvdA/PPR-akkoord. Jaap Deltenre zocht de motorklan ten, die als „Heli's Angels door het leven razen" op in hun Amsterdam se hoofdkwartier, Angel Place. HIJ zag een zaal met hakenkruizen en nazi-vlaggen en sprak met de Heli's Angel Bobby, die „zich ontpopt als een intelligent prater met een gren zeloze haat tegen de samenleving." Drs. Arie de Boo schrijft in een com mentaar met als titel „Opstandige werknemers" dat de traditie van de niet-confessionele werknemer om socialistisch te stemmen zijn auto matisme weieens zou kunnen verlie zen. In Accent verder een reportage over de DDR. waarin Berry Zand Scholten constateert dat niemand er wil praten, menselijk contact nauwelijks mogelijk ls en het indivi du is ondergedoken ln de massa. Simpkins ..Jammer, we zoe ken naar kolen en we vinden olie

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9