St. Etienne steunt op defensie Kaiserslautern hoopt op snelle Ronald Sandberg m Nederland gelijk tegen Engeland Geld steeds belangrijker in toptennis De Utrecht handhaaft haar toppositie op het gebied van winstdeling. s Gérard Janvion vreest René van der Kerkhof niet Geen Europees voetbal meer op Amerikaanse TV Herstelde Zweed moet aanval versterken Hans Vultink niet naar EK bandstoten Makkelijke winst voor Betty Stöve Nederlandse ruiters naar het buitenland Eerste plaats bij Olympiade behouden BentuockcU SdwActe Conti TS lOO.OOOkfft club? ET 1 WOENSDAG 3 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 11 door Matty Verkamman EINDHOVEN In de zomer van het jaar 1971 maakte St. Etienne's manager Pierre Garonnaire een reis naar Zuid- Amerika, die zo bleek later twee „gouden" transacties opleverde. Garonnaire maakte de toernee om een groot aantal getipte spelers te bekijken. Die tips betroffen zowel ervaren internationals als volstrekt onbekende spelers. In Argentinië regelde de nadien bewierrookte manager de eerste transfer. De vangst heette Oswald© Piazza, inmiddels de hardste, maar tevens één der beste voetballers van St. Etienne. Piazza was in die periode al doorgedrongen tot het Argentijnse nationa le elftal. Maar omdat hij voor de kleinste betaalde club van Beunos Aires (Lanus) uitkwam, was hij nochtans een onbekende voor zeer velen. Bij de Franse topclub kwam zijn grote talent evenwel spoedig voor een breder publiek aan de oppervlakte. New York - De Columbia Broad casting System, de grootste Amerikaanse omroepmaat- schappij, heeft besloten niet meer aan „Europees" voetbal te doen. Gebleken was dat de belangstelling voor de in 1975 uitgezonden voetbalwedstrij den in de VS zo gering was geweest dat er geen uitzendin gen meer zullen worden gewijd voor de televisie. In 1976 waren er twee wedstrijden van be roepselftallen uitgezonden maar ook toen bleef de be langstelling onder het ge wenste peil. Selectie BELFAST - Danny Blanchflo- wer, de coach van het Noord- ierse voetbalteam, heeft zijn selectie bekend gemaakt voor de wedstrijd tegen België op 10 november in Luik in de voor ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap. De ze ventien geselecteerden zijn. Jennings (Tottenham), Piatt (Middlesbrough), Rice (Arse nal), Nicholl (Manchester Uni ted), Hunter (Ipswich Town), Nelson (Arsenal), Scott (York City), Jackson (Manchester United), Cassidy (Newcastle United), Hamilton (Everton), O'Neill (Nottingham Forest). Mcllroy (Manchester United), McGrath (Manchester United), Anderson (Swindon Town), Spence (Blackpool), McCreery (Manchester United) en Best (Fulham). Amateurs DEN HAAG Jo van Marie, sectievoorzitter van het ama teurvoetbal, zal tijdens de ver gadering van de Europese voetbal Unie te Zürich. de amateurbepalingen ter sprake brengen. Van Marle meent dat die, zoals is gebleken tijdens de voorbereidingsperiode op het Olympische toernooi, niet overal gelijk worden toege past. Nederland hield zich al tijd strict aan de bepalingen van het I.O.C., maar in Duits land bijvoorbeeld wordt ge werkt met onkostenvergoedin gen op ruime schaal. De Westduitse amateurs heb ben het echter aanzienlijk „be ter" dan die onkostenvergoe dingen zouden doen vermoe den. Egon Schmitt, die tegen Joegoslavië zijn zeventigste wedstrijd voor de Westduitse amateurs speelde, bevestigde dat. Schmitt verklaarde voor die wedstrijd, Duitsland won met 2—0, waarom hij altijd amateur was gebleven. Eerst om de kans te hebben met de Duitse amateurs naar Mexico te gaan. vervolgens om tijdens de spelen van München te kun nen meedoen en ten slotte om de kans te hebben Montreal te halen. Schmitt, die vroeger voor Kickers Offenbach uitkwam en tegenwoordig voor Saarbrücken speelt, verklaar de dat hij er financieel beter van zou zijn geworden, als hij een profcontract had gete kend. maar voegde er onmid dellijk aan toe dat hij nu als amateur de halve wereld had gezien en dat hij als prof niet zo ver zou zijn gekomen. „Bo vendien", onthulde hij. „be hoef ik er geen geheim van te maken, dat ik net als alle ande ren mijn premies ontvang." TENNIS Na de grand peis toernooien van de afgelopen week heeft de Mexicaan Raul Rami ret nog altijd de leiding in het lagemeen klassement Ramirez verzamelde 743 punten. De tweede plaats is voor de Amerikaan Eddie Dibbs met S77. Manuel Orante* (Spa) is derde met (II punten. BOKSEN Het wereldtiteïjeverht In het wellergewieht (tt'BC-veriie) tuisen de Ame- rikanene Palomino en Muniz. dat op Cnovem ber was gepland, is uitgesteld in verband met een blessure van Palomino. Hij brak tijdens een training een middenhandsbeentje. ATLETIEK - De Pool Kopijan heeft in Boedapest een internationale marathon ge wonnen. Hij lief een tijd van 2 uur, IS minu ten en 20.2 seconden. Zijn landgenoot Plerzin- ka werd tweede met een achterstand van 21 aeconden. BOKSEN Wereldkampioen vedergewicht (WBA-versie» Alexis Arguellu uil Nicaragua heeft zich teruggetrokken uit de boksport Zijn titel, die hij op 13 november zou verdedi gen tegen de Panameev Rafael Ortega, is daardoor vacant. Mogelijk bokst Ortega nu tegen Coronado. een landgenoot van Argu- cllo- KL'NSTRIJDEN De 17-jarige Amerikaanse Barbie Smith lirrf! in l.indrn de kunslrij- wedstrijden om de Rirhtnond trofee gewon nen. Barbie Smith eindigde vorig jaar als tweede. Zij kon rle rest van het seizoen niet meer aan wedstrijden deelnemen wegens ern Op het einde van zijn reis, bracht Garonnaire ook nog een bezoek aan het Franse overzeese gebiedsdeel Martinique. De voetbalkenner Ga ronnaire was geïnteresseerd geraakt, nadat twee andere Caraïbische spe lers Trésor en Adams van het nabij Martinique gelegen eiland Gu adeloupe het in de Franse topklas se ook zo aardig deden. Hij het zijn oog vallen op de atletische, toen 17- jarige verdediger Gérard Janvion, die voor de dorpsclub Case Pilote speelde. Binnen de kortste keren ontwikkelde Janvion zich in Frank rijk tot een echte professional. Vorig seizoen debuteerde hij op de rechtsback-plaats in het Franse elftal tijdens een interland tegen Oost-Duitsland. In die beginjaren '70 legde St. Etien ne de basis voor de latere successen. Want kort voor de komst van Piazza en Janvion. maakte doelman Ivan Curkovic (ex-Partisan Belgrado), Jean-Michcl Lopez en Gérard Fa- rison hun opwachting bij de club uit de Franse Industriestad. Lopez, een in het Algerijns Aln Temouch'-nt geboren Fransman met Spaanse voorouders, wei j bij het zuidelijke Cannes weggehaald. Farison, de eni ge Stephanois (inwoner van St. Etienne) in de ploeg, kreeg merkwaardig genoeg pas ten contract aangeboden, toen hij 27 jaar was. Op 32-jarige leeftijd debu teerde de linkerverdediger tegen Po len in het Franse elftal. Die vrijwel gelijktijdig aangetrok ken verdedigers vormen inmiddels de sterkste linie van St. Etienne. De buitenlanders Curkovic en Piazza zijn uitblinkers, terwijl de overigen Franse internationals zijn. St. Etien ne steunt voor een groot deel op de ijzersterke afweer. PSV weet er alles van. In drie wedstrijden heeft de Nederlandse kampioen nog niet één maal gescoord tegen „Les Verts". Desondanks lijkt toch vooral de wel iswaar talentrijke Janvion, geen on neembare barrière. René van de Kerkhof bewees dat vorig seizoen in St. Etienne. Speciaal in de tweede helft van bedoeld duel, liep PSV's Zo verlieten de St-Etiennespelers in april van dit jaar het PSV-terrein. Afgewacht moet worden of dit nu weer het geval zal zijn. snelste spits de donkere verdediger herhaaldelijk voorbij. Janvion wil daar liefst niet aan worden herin nerd. Aan de vooravond van weer een beslissend Europa Cup duel te gen PSV stelt hij: „René van de Kerkhof is snel. maar tijdens een test. ben ik bij mijn club ook de snelste speler gebleken. Ik legae de honderd meter in 10.9 seconden af. Nee, ik heb geen angst voor Van de Kerkhof. Dat Rijvers hem tegen St. Etienne op links laat spelen, is zijn zaak. Langzamerhand ben ik wel iets gewend. Wanneer je tegen Hoeness en Blochln hebt ge speeld, dan mag je dat toch zeggen" Janvion noemt Blochin. de sterspe ler van het Russische Dynamo Kiev, die vorig jaar tot Europees voetbal ler van het jaar werd gekozen. In het vorige Europa Cup toernooi ont moette St. Etienne de Russen in de kwartfinales. Janvion schakelde Blochin nagenoeg uit, maar tijdens de wedstrijd in St. Etienne leidde een blunder van hem wel tot een unieke, maar gemiste kans voor Blo chin. Wanneer de Rus die kans kort voor tijd had benut, dan had St. Etienne niet eens in de halve finale tegen PSV kunnen aantreden. Janvion over het cruciale moment: „Ik ben een tamelijk aanvallend in gestelde verdediger. Dan kan het wel eens gebeuren, dat je directe tegenstander even los komt. Dat ligt in de speelwijze opgesloten". Gérard Janvion voelt zich goed thuis in het Europese voetbal. En zeker in het Franse, dat qua tempe rament bij zijn „natuur" aansluit. In de Franse competitie ergert hij zich evenwel mateloos aan de scheidsrechters, die hem al talloze gele kaarten voor hielden, nadat te genstanders „racistische opmerkin gen" in zijn richting maakten. Evenals zijn trainer Robert Herbln is Janvion van mening dat St. Etien ne geen enkele tegenstander hoeft te vrezen. De Fransen voelen zich redelijk veilig na de 1-0 overwinning tijdens de eerste wedstrijd. De club, die levensgevaarlijk is in de tegen aanval, zal in vergelijking met het eerste duel, vrijwel zeker op één plaats zijn gewijzigd. De weer in genade aangenomen aanvaller Her- vé Révelli vervangt Larios. St. Etienne begint in de volgende opstelling: Curkovic, Janvion, Lo pez, Piazza, Farison, Santini, Bathe- nay, Synaeghel, Rocheteau, Patrick Révelli en Hervé Révelli. De door Herbin tijdelijk wegge stuurde Sarramagna heeft de trai ning weer hervat. In Eindhoven be hoort hij echter nog niet tot de 17 man tellende selectie. door Richard Matthijsse ROTTERDAM Ronald Sandberg, de 29-jarige Zweedse inter national, zal vanavond in de return-confrontatie met Feyenoord als linkerspits worden ingezet. Bij aankomst gisteravond van het team van FC Kaiseralautern op de luchthaven Zestienhoven verklaarde Sandberg dat hij zich geheel fit voelde en dat hij zich de laatste dagen volledig op zijn come-back voor het UEFA Cup-treffen heeft voorbereid. „Het meespelen van Sandberg zal zonder twijfel een stimulerende invloed hebben op de rest van het elftal", vertelde een opgeluchte trainer Erich Ribbeek, die zijn ploeg weliswaar niet veel kans geeft, maar toch hoopt op een eervol rsultaat. „Zaterdag spelen we tegen Bayern München en het zou psychologisch van groot belang van zijn als we in Rotterdam een goede prestatie kun nen leveren". Het Rotterdamse pu bliek krijgt vanavond dus twee Zweedse sterspelers te zien, want behalve Ronald Sandberg kent het elftal ook een Zweed als doelman. Dat is Ronnie Hellström, 57 maal international, die tijdens de we reldkampioenschappen in 1974 door zijn on-orthodoxe en vooral specta culair keeperswerk een van de vedet ten van dat toernooi werd. Hellström steekt in een glanzende vorm. zoals hij vrijdagavond in de uitwedstrijd tegen Werder Bremen nadrukkelijk bewees. Kaiserslautern verloor wel iswaar met 2—0 maar de nederlaag had nog groter kunnen uitvallen als de Zweedse sluitpost niet enkele mi raculeuze reddingen had verricht. Hellström heeft de lijdensweg van Sandberg, die op 20 augustus een meniscusoperatie onderging, en na zijn genezing veel last ondervond van een pijnlijke knieband, van na bij meegemaakt, want even buiten Kaiserslautern bewonen beide Zwe den met hun familie een riant huis. Het langdurige wegvallen van Sandberg is volgens Hellström er mede oorzaak van dat FC Kai serslautern in de Bundesliga er zo deplorabel voorstaat. Toch gelooft de Zweed dat het herstel zich spoe dig zal manifesteren. Hellström: „We Ronald Sandberg, langdurig geblesseerd, moet bij Kaiserslautern de aanval tot grotere daden inspireren. hebben praktisch hetzelfde team als vorig seizoen. Onze problemen ko men voort uit een reeks van blessu res waarvan die van Sandberg de ergste was. Verdedigend zit het nog steeds goed in elkaar, maar aanval lend maakten we er niets van. We scoorden nauwelijks en hadden de laatste tijd zelfs twee ex-aanvallers als Ritschel en Stickel als verdedi gers opgesteld." Vooral het ontbre ken van Sandberg is de oorzaak van de aanvallende malaise omdat inter national Toppmüller. pas hersteld van een auto-ongeluk, in grote mate afhankelijk is van zijn Zweedse col lega. „Maar nu Sandberg er weer bij is kunnen we de dieptepass gebrui ken. HIJ is op de eerste 20 meter enorm snel en schiet in alle standen." Of de hoge verwachtingen die Hell ström van de rentree van Sandberg koestert zullen uitkomen, moet over igens worden afgewacht. De Zweed se spits die in de afgelopen drie sei zoen bij Kaiserslautern niet minder dan 60 maal scoorde heeft de afgelo pen twee maanden nauwelijks de kans gehad wedstrijdritme op te doen. Tegen Bochum werd hij on langs door Ribbeek ingezet maar 20 minuten voor het einde strompelde de Zweed al weer naar de kant. De laatste weken heeft hij in Saarbrücken met behulp van krach- tapparatuur aan zijn conditie ge schaafd. De rentree van Sandberg heeft voor de 20-jarige Hans-Peter Briegel tot consequentie dat hij niet in de basisopstelling voor komt. En het was Juist Briegel die in het eerste treffen voor de beide Westduitse doelpunten tekende. Het jeugdige loopwonder zal zonder twij fel onmiddellijk in actie komen wan neer zich bij Sandberg opnieuw pro blemen met zijn knie voordoen. Rib beek heeft Josef Pirrung thuisgela- ten. Zijn vervanger op de rechter vleugel is Heinz Wilhelmi. Trainer Ribbeek ontzenuwde gisteravond het gerucht dat er van een groeiende spanning sprake is tussen hem en de clubleiding nu het FC Kaiserslau tern zo slecht vergaat. „Ik weet dat men in mijn land trainers snel de laan uitstuurt als het met het eiftal niet goed gaat. maar bij mijn weten is het met mij zo ver nog niet". DEN HAAG Hans Vultink. die afgelopen zondag in Deventer Ne derlands biljartkampioen ankerka der 47/2 werd. zal niet deelnemen aan het Europees kampioenschap bandstoten. De Europese titelstrijd wordt van 25 t/m 28 november in Bottrop (WD1) gehouden. Nederland zal in Bottrop nu alleen vertegen woordigd zijn door Christ van der Smissen. Vultink heeft zich voor de wedstrijden in Bottrop in verband met werkzaamheden niet vrij kun nen maken. LONDEN In de tweede ronde van het internationale tennistoernooi in Londen heeft Betty Stöve een een voudige overwinning behaald op Renata Tomanova (TsJ). De 31- jarige Stöve stond haar tien jaar jongere tegenstandster slechts een game toe: 6-0 6-1. Ook de Ameri kaanse speelster Betsy Nagelsen en de Britse tennissters Sue Barker en Glunis Cole bereikten gemakkelijk de tweede ronde. Rolf Thung is in de eerste ronde van de open Japanse indoor tenniskam pioenschappen in Tokio uitgescha keld. Thung verloor in twee sets van de Australiër Russell Simpson: 7-6, 7-6. Cochabamba Bolivia heeft zich ln Cochabamba geplaatst voor de vol gende ronde van het Davis Cup toernooi (Zuidamerikaanse zone) door met 4-1 te winnen van Peru. De volgende tegenstander van Bolivia is Brazilië. Na de eerste singles en het dubbelspel leidde Bolivia met 2-1. DEN HAAG Nederlandse springruiters zullen de komende we ken deelnemen aan internationale indoorconcoursen in het buitenland. Van 5—7 november komen in Mun- telier Piet Raymakers met Le Due Rota. King Rota en Sir Rota en Herman Seiger met Flinto, Era tosthenes A en Scotch uit. Naar Wenen (11—14 november) gaan Johan Heins (Alme en Seven Val leys), Leon Melchlor (Mlrabelle en Ahorn). Piet Raymakers (Le Due Rota. King Rota en sir Rota) en Dick Wieken (Sultan en Era tosthenes). Aan het internationale indoorcon- cours, dat van 19 t/m 22 november in West-Berlijn wordt gehouden, ne men Johan Heins (Doretta, Alme en Romantico 8). Hans Hom «Codex. Godfather en Wakefield) en Henk Nooren (Funest. Jagermeester en Pluco) deel. KERKRADE Wanneer Je de bedragen tegen elkaar zet gaat het voor het goedbetaalde kwar tet tennisspelers zes dagen lang in Nederland eigenlijk maar om een „schijntje". In totaal leveren de gisteravond in de Kerkradese Ro- da-hal begonnen seances, die voorts via Haarlem. Groningen, Rotterdam en Utrecht zondag in Arnhem hun finale krijgen, de spelers bij elkaar 125.000 gulden op. Dat bedrag, dat Tom Okker. Bob Lutz. Jan Kodes en de voor Vitas Gerulaitis ingevallen Zeljko Fra- nulovlc te verdelen hebben, ligt beduidend hoger dan vorig jaar. Toen echter kwamen ook Björn Borg en Ilie Nastase, spelers van een beduidend hoger kaliber, naar Nederland. Nu bedingen zij de man ten minste een ton. Het geld speelt in het internationale tennis een steeds grotere rol. De startgelden zijn de laatste jaren vervijfvoudigd om van de prij2én niet te spreken. Voor de duidelijk heid eerst de (benaderde) winstsommen van de vier nu in Nederland acterende heren. Tom Okker, met zijn 32 jaar al lang niet meer de jongste en de beste, is altijd nog goed voor een slordi ge 300.000 dollar per Jaar, het zelfde houdt de Amerikaan Bob Lutz (29) aan zijn activiteiten met racket en bal over en Jan Kodes. na de grillige Ilie Nastase de twee de man van Tsjechoslowakije, slaat jaarlijks nog meer bijeen. Franulovic blijft daarentegen wat achter. Het geld wordt voorname lijk als prijzengeld bijeen ge gaard. al zijn ook de heel wat lucratievere contracten van WTT (World Team Tennis) niet te ver smaden. Dat het hierbij steeds maar gaat om één gewonnen set en zeker niet pr^statieverhogend zal werken, is slechts een bij komstigheid. Terug naar het Nederlands toer- nooienclrcuit. mét het proftoer- nooi in het Rotterdamse Sportpa leis Ahoy van de WCT-groep de sterkst bezette show gebeurtenissen. Het geld speelt er de allesoverheersende rol. „Het speelt een veel te grote rol," zegt Wim van Luyken zells namens de organisatie. „In de voorberei dingsperiode. wanneer de contracten worden merk je het steeds danks het verhoogde i krijg Je nog maar moeilijk lijk goede spelers." BJöm Borg en Jimmy Connors zijn benaderd. „Te gek om los te lopen wat vooral die Connors vraagt. Een garantie van zo'n drie ton. Je zou de toegangsprijzen tot zo'n honderd gulden moeten op schroeven en dan nog kom je er nauwelijks uit." Ook anderen als Nastase. Fibak en de laatste da gen vooral de top van het in Parijs spelende gezelschap, werden ge vraagd. De actie tijdens het zon dag beëindigde Franse lndoor- toernooi (met winst voor Tom Ok ker en Marty Riessen in het dub belspel) was nodig geworden doordat Vitas Gerulaitis het op het laatste ogenblik vla zijn ma nager af liet weten. Hij had ver plichtingen elders. Anders en be ter gezegd; elders waren meer dol lars te verdienen dan ln Neder land. Gerulaitis zal door de oi« nisatie voor de extra kosten ai - sprakelijk worden gesteld, maar die maximaal tienduizend gulden wegen niet op tegen de meer- inkomsten die voor enkele de monstratiepartijen in de States kan ontvangen. Wim van Luyken: „Dit soort zaken maak je mee. Wat voor waarde moetje nog aan afspraken of contracten hechten?" Onbeperkt opvoeren van de geldprijzen is welhaast onmoge lijk. Irreëel ook. want zestigdui zend gulden voor zes dagen win nend tennissen is toch zeker riant betaald. Zelfs de vierde en laatste prijs, vijftienduizend gulden, ligt nog altijd ver boven het Inkomen van de modale werknemer. Voqr de „werknemers" van het derde een kleintje in het internationale gebeuren zonder „toppers" Ne derlandse toemooiencircuit ech ter slechts een „schijntje". Iets wat er tussendoor even plezierig wordt meegenomen. Zoals de hefl wat hoger op de ranglijst geno teerde Argentijn Ouilermo Villis op het ogenblik met drie anderen in Zuld-Amerika ln een weekje een kwartmiljoen „verdient". HAIFA Met vier remises tegen Engeland heeft Nederland in de achtste ronde van de Schaakolympiade in Haifa de eerste plaats behouden. De Britten hadden in de weinig opwindende wedstrijd weinig kansen de achterstand van een half punt, die hun van het Oranje-viertal scheidt, in te lopen. Desondanks waren zij niet ontevreden. Zij hebben een zwaarder programma achter de rug dan Nederland en zijn in feite de grootste kanshebbers op de eindzege geworden. Aan het eerste bord koos Jan Tim man. verkouden en katterig na een slapeloze nacht, met zwart tegen Mi- les een rustige variant van het dame- Indisch. De partij liep langs gebaan de wegen, ruil van veel stukken en een snelle remise Sosonko werd enigszins verrast door een interessant openings experiment van Keene: 1. d4 e6 2. c4 b6 en kreeg met wit zeker geen voordeel uit zijn opening. Langza merhand verbeterde hij echter zijn stelling. Op het moment dat remise werd gegeven, had hij de beste kan sen. al zou Keene de stelling met nauwkeurig spel wel hebben kunnen houden. Ree moest met zwart in een Nlmzo- Indische verdediging enkele bange momenten doormaken. In de ope ning overzag hij een doorbraak van Harston. Het viel allemaal nog mee en er kwam even later een gelijk eindspel op het bord. dat remise werd gegeven. Ligterink was met wit tegen Stean in een Siciiiaanse partij een tikje in het nadeel geraakt, toen de Engelse cap tain in de mening dat zijn andere spelers beter stonden, zijn speler aanraadde remise aan te bieden De Nederlandse ploeg heeft nu met 22 punten de leiding voor Engeland dat een half punt minder heeft De belangrijke partij tussen de Ver-, enigde Staten en Argentinië deze landen staan op de derde en vierde plaats is afgebroken bij de stand l'/.IV,. De dames hebben ln de tweede ron de van de finale poule gelijk ge speeld tegen West-Duitsland. De uitslag was 17»17*. Van der Mije speelde remise tegen Laakman. Bel le verloor van Weichert en Van der Glessen won van Wasnetsky. Na twee ronden staan de Nederlandse dames op de derde plaats met drie punten. Aan kop gaat de Verenigde Staten met vijf punten en Israël staat tweede met 37, punten plus één afgebroken partij. ADVERTENTIES Vraag uw garage maar eens! Bijna een vijfde deel van de premies voor levensverzekeringen (in vaktermen: individuele kapitaal- en rente verzekeringen) komt over het afgelopen jaar als winstdeling aan verzekerden ten goede. Daarmee handhaaft de Utrecht zich aan de top op het gebied van winstdeling. (Dat mag ook wel als je het al sinds 1833* doet.) Daar staat AMEV achter. De Uliti-hl legde Sis eerste en enige NV het rechl tip winstdeling bijrieiiprichting (1863) in de sUtuten vaal. t UTRECHT

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11