CONTROLE OP DOPING NOODZAKELIJK *wente: lager kan niet choofs tafeltenniscoach Het zal je lot maar wezen. Nederland voor tegen Schotland Si AZ'67 distantieert zich van beschuldigingen aan adres van Roda JC-speler Sjef Blatter «blesseerde Epi Drost:Komende duels moet het gebeuren' oeming op voordracht van selectiegroep Aibanski weer in Pools voetbalteam Bayern München tegen Cruzeiro om wereldbeker De Staatsloterij. Al 250jaar Tijdens schaakolympiade in Haifa Sheila Young stopt met schaatsenrijden 27 OKTOBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 JCMAAR Jimmy van V ompu, alweer een viertal ja- clubarts bij AZ'67, heeft iteren in een brief aan de edische commissie van de pnlnklijke Nederlandsche jetbal Bond zijn bezorgd- id geuit over het zijns in ns hand over hand toene- ende verschijnsel van do ng in de voetbalsport en in speciaal het betaalde etbal. Van Rompu, 57 Jaar, gt geen harde bewijzen voor mden te hebben, maar eldt, dat „iedereen die een letje weet wat er gebeurt en staat is bepaalde verschijn- 's len te beoordelen, zijn be- rgdheid zal moeten delen". mny van Rompu heeft juist nu de zaak aanhangig gemaakt omdat het doping-probleem geen pro bleem meer is dat slechts hier en daar de kop opsteekt. Van Rompu: „Het verechijnsel is op zich niet nieuw. Maar het wordt op het ogenblik wél zodanig dat je het moet signaleren, al was het alleen maar om je eigen spelers te be schermen". Van Rompu zegt tegenstander van het gebruik van doping te zijn. Wijst daarbij op vroegere eigen ex perimenten. waarbij hij een speler vijf tabletten amfetamine gaf, zon der dat dit de prestaties in positie ve zin beïnvloedde. Integendeel. Het rendement van de voetballer, die zow^lconditioneel, technisch als tactisch bezig dient te zijn, daalde. Van Rompu is voorstander van een gerichte doplngscontrole na afloop van wedetrijden in het betaalde voetbal. Een gang van zaken, die overigens bekritiseerd o.a. in België al door de Bijzondere Opsporings Brigade wordt verricht en ook bij de laatste Olympische Spelen in Montreal gebruikelijk was. Hoewel Van Rompu weigert voor beelden met naam te noemen heeft hij wél de beschuldigende vinger in de richting van Roda JC-speler Sjef Blatter gewezen. „Afgelopen zon dag heb ik in de ogen gekeken van Sjef Blatter. Voor mij als arts en trouwens ook voor de toeschouwer is het dan niet moeilijk iets te constateren. Al kan je zoiets na tuurlijk (nog) niet bewijzen". De uitspraak van Van Rompu doet overigens op zijn minst kreterig aan. Blatter werd zondag na een onbezonnen reactie op tergende ac ties van AZ-zijde weliswaar van het veld gestuurd, maar als er dan toch iets te constateren viel, had Van Rompu ook zeker in eigen gele deren rond mogen kijken. Richting Hugo Hovenkamp bijvoorbeeld, een speler waarover na afloop van de wedtrijd duidelijk insinuerende vragen met betrekking tot moge lijk doping-gebruik werden gesteld. Zoals ook in het verleden (toen hij nog als arts bij FC Amsterdam actief was) wel eens vragend in de richting van Van Rompu werd ge keken. Roda JC-manager Hans Coerver: ,,Na afloop van de wed strijd AZ'67—Roda JC is mij inder daad gevraagd of ik nu de verhalen over Hovenkamp wilde geloven. Heb je hem bezig gezien? Twijfel Je nu nog aan doping? Ik heb toen geantwoord en doe dat nu op nieuw: mij Interesseert het niet wat anderen doen. Wij doen het in ieder geval niet". AZ'67 heeft zich inmiddels van Van Rompu's beschuldigende uitspra ken over Blatter gedistantieerd. „Het is een privémenlng van de heer Van Rompu". liet het AZ- bestuur aan manager Coerver we ten. Deze Coerver nu: „In het verle den heb ik, wanneer ik met mensen sprak, mij altijd rot geërgerd, wan neer men suggereerde dat deze of gene wel eens spoot of een pilletje gaf". En ook: „Als we In Nederland ooit komen tot een controle op do ping bij voetbalwedstrijden dan kan ik in ieder geval twee dingen verzekeren: Roda JC zal hier ten eerste graag aan meewerken en ten tweede ben ik ervan overtuigd, dat ook dan Roda JC één van de clubs is. die zal spelen, zoals het de afge lopen Jaren altijd heeft gespeeld". iir Peter Onvlee ICHEDE De publiciteit, die Jan Masman als voorzitter van FC Twente het afgelopen weekeinde naar zich toe trok door Amsterdamse fluiter Jan Beek als een „karakterloze heidsrechter" te bestempelen (inmiddels is het aan de gerichte protest afgezwakt tot psychologische tekortko- li Drost (1), hier met Niels Overweg en Theo de Jong, deelt mee tde malaise bij FC Twente. Jan Masman heeft dat laatste niet direct voor ogen gehad, ook al zal hij de laatste zijn om te ontkennen, dat de ploeg van trainer Spitz Kohn op dit ogenblik het meest gebaat is bij een zo normaal mogelijke voortgang van het dagelijkse voetballeven. Pa niekreacties zijn voorbarig en even onnodig als schadelijk. Daarvoor zijn de kwaliteiten van de Twente- ploeg te groot. Desondanks: de val omlaag heeft de Enschedeërs niet onberoerd gelaten. Was er een maand geleden nog het optimisme van manager Tom van Dalen, dat FC Twente rond de jaar wisseling wel weer mee zou draaien bij de top, op het ogenblik is er de realiteit van de laatste plaats. „De komende twee thuiswedstrijden zal er wat moeten gebeuren," zegt Epi Drost, „anders ga ik het somber in zien. We zitten op het ogenblik dom weg In de hoek waar de slagen vallen en moeten gewoon weer eens het geluk hebben compleet uit te komen." Tegenslagen. FC Twente kan er dit seizoen een boekje over volschrijven. De lijst met geblesseerden is sinds de succesvol verlopen oefencampag ne onverminderd erg lang geweest en de gebeurtenissen van de laatste week zijn eigenlijk typerend voor de gang van zaken tot nog toe. Na het duel bij Sparta in Rotterdam, waar FC Twente het eerste punt buiten Enschede in de wacht sleepte (1-1), kon Jaap Bos opnieuw met een knie blessure op de lijst van niet-fitte spelers worden bijgeschreven en het duel met Ajax leverde eersteen bles sure van Harry Bruggink en later één van Arnold Mühren op. Diens gebro ken teen manifesteerde zich eerst later tijdens een training. Afgelopen zaterdag kwam ook de naam van Epi Drost op de blessurelijst te staan. „Jan Groeneweg trapte in de eerste RDAM (ANP) Bert 'fs (31) is voorlopig voor een f benoemd tot coach van de heren ectie van de Nederlandse Tafel wils Bond (NTTB) Van beide zij- Is een optie voor verlenging met >g eens twee jaar. et de benoeming van Schoofs, nog tiel speler in het eerste team van tlta Lloyd, is een einde gekomen in de moeilijkheden rond de lei- ag van het herenteam. Die leidden bijvoorbeeld toe dat bondsvooizit- Römgens de samenstelling van nationale heren selectie voor het 'mende seizoen voor zijn rekening it moeten nemen. trt Schoofs was als coach voorge- agen door de overige leden van de ren selectie. Zijn benoeming heeft t gevolg dat hij zelf geen deel meer 1 uitmaken van die selectie. Aan- nkelijk was Carel Deken de eerste ndidaat voor de functie van coach, hij moest bedanken omdat de hooi waar hij werkzaam is, geen estemming gaf. Tijdens de tot nu gespeelde wedstrijden van Ne tland in de tweede divisie van de Europese competitie hebben Carel Deken (tegen Polen) en oud-coach Dusan Tigerman (tegen Bulgarije) elk een keer waargenomen. Bert Schoofs debuteert in zijn functie tijdens de open Belgische kampioenschappen, die dit weekein de in Charleroi worden gehouden. Voor het komende seizoen zal de nationale selectie bestaan uit veer tien dames (coach Gerard Bakker) en zeven heren. Uit deze groepen zullen de teams worden samenge steld die aan de belangrijke interna tionale wedstrijden deelnemen. Voor de open Belgische kampioenschap pen zijn aangewezen: Sandra de Kruiff, Bettine Vriesekoop, Marian Wagemakers en Judy Williams, Han Gootzen. Bert van der Helm, Nico van Slobbe en Jaap van Spanje. De geselecteerde dames zijn verder: Mieke Arntz, Vivian Blanckaert, Sonja Heltzel, Brigitte Kooter, Ju dith van Maarseveen, Jolanda Noordam, Annemieke Smits, Addie Snijders, Marian van der Vliet en Ine Willems. Het zevental van de heren wordt gecompleteerd door Bert van 1AR3CHAU Wlodzimierz Lu- banski, vroeger één der beste aan vallers van Europa, maakt na een Mwezigheid van drie jaar zondag in warschau zijn rentree in de Poolse lationale voetbalploeg. Polen ont boet in een wedstrijd voor groep in de voorronden van het toer- "ooi om het wereldkampioenschap 1978 Cyprus. pe 30-jarige Lubanski, die momen kel speelt bij de Belgische eerste klasser Lokeren. brak in 1973 in de Jterlandwedstrijd tegen Engeland fljn been. Hij miste daarna het toer nooi om het wereldkampioenschap 'oetbal in West-Duitsland. Trainer 'acek Gmoch was dermate onder de «druk van de vorm van Lubanski. uat luj nem weer in de nationale selectie opnam. De achttien spelers, die door Gmoch zijn geselecteerd voor de ontmoeting tegen Cyprus, zijn: doel: Zygmunt Kukla en Andrzej Turek; achter: Krzystof Rzesny, Henryk Wawrowski, Wojciech Rudy, Wladzslaw Zmuda, Pawel Janas en Henryk Kaculewicz; midden en voor: Wlodzimierz Lubanski. Kazi- mierz Deyna, Henryk Kasperczak, Zblgniew Boniek, Gogd&n Maszta- ler, Wlodzimierz Mazur, Janusz Sy- bis, Andrzej Szarmach, Stanislaw Terlecki en Michael Wrobel. Aanvaller Grzegorz Lato is geveld door de griep en ontbreekt in de selectie. den Ham, Rene Hijne en Hans Lingen. Op het programma voor de selecties staan voorlopig: open Belgische kampioenschappen (30/10 en 1/11)., open Italiaanse kampioenschappen (12-14/11); damesselectie - Roemenië (25/11; Nederland—Griekenland (15/12); Nederland—Ierland (19/1); open kampioenschappen van Tsje- choslowakijke (5—6/2); Neder land—Oostenrijk (10/2); België—Ne derland (3/3) en wereldkampi oenschappen (26/3—4/4). MUNCHEN De houder van de Europa Cup voor landskampioenen, Bayern München, zal in november en december spelen om de wereldbe ker. De tegenstander van de Duit sers is de kampioen van Zuid- Amerika, Cruzeiro Belo Horizonte. De Brazilianen komen op 23 no vember naar München en de tweede wedstrijd wordt op 21 december ge speeld in Belo Horizonte. Bayern München dat al drie keer de Europa Cup I veroverde (Atletico Madrid, Leeds United en St. Etlenne werden overwonnen) heeft de vorige jaren een confrontatie met de kampioen van Zuid-Amerika vermeden. De laatste keer dat er om de we reldbeker gevoetbald werd was in 1972. Ajax speelde toen tegen het Argentijnse Independiente. In Bue nos Aires eindigde de ontmoeting in een 1—1 gelijkspel door doelpunten van Sa en Johan Cruyff. In Amster dam won Ajax met 3—0. Johan Neeskens en tweemaal Johnny Rep zorgden voor de doelpunten. mingen van het scheidsrechterscorps in het algemeen en de gewenste begeleiding op dit punt) is door de meer achterdochti ge volgers van het betaalde voetbal óók gezien als een afleiding van de hoogst ongewone positie, die de Enschedese formatie op het ogenblik in de eredivisie bezet. De laatste. helft tijdens èen sliding tegen de zijkant van mijn voet." weet de aan voerder van Twente. „In de rust be merkte ik het pas. In de tweede helft kon ik nauwelijks meer lopen. Na afloop van de wedstrijd kon ik mijn schoenen niet meer aan. Zo dik was mijn voet geworden." Epi Drosts blessure was indirect ook de oorzaak van NAC's beslissende derde treffer. Bij een snelle uitval van Ton Smits kon Epi Drost het in een één-tegen-één situatie niet meer klaren. Drost terugkijkend: „Dat doelpunt was echter niet alleen maar een gevolg van het feit dat ik minder goed kon lopen. Ik had inderdaad al om vervanging gevraagd, maar de fout lag elders. Theo Pahlplatz ver speelde zo'n tien meter van het strafschopgebied van NAC de bal en Smits kan daarna ongehinderd naar ons strafschopgebied lopen. Een te kortschietende organisatie. Ga ik er in, dan speelt hij de bal achter mijn rug om. Nu schoot hij en op het ogenblik is ieder schot bij ons een tegendoelpunt. Dat komt er dan nog eens bij." Epi Drost inmiddels weer met een wat genormaliseerde voet, ook al hebben röntgenfoto's uitgewezen, dat er een scheurtje in zijn midden voetsbeentje zit; over al dan niet spelen zal eerst zaterdag of zondag iets zinnigs gezegd kunnen worden is er van overtuigd, dat alles wat Twente op het ogenblik tegen kan zitten ook inderdaad tegen zit. Bles sures (typerend: zijn vervanger van zaterdagavond, Niels Overweg was ook geen 100%, maar werkelijk fitte spelers kende de selectie van Spitz Kohn met een negen man tellende blessurelijst niet meer), pech, scheidsrechterlijke beslissingen. Drost: „Je zult die reeks tegenslagen een keer moeten doorbreken. Week- in-week-uit wordt je ermee ge confronteerd. Wanneer we het geluk hebben, dat we weer eens een keer met een compleet elftal zouden kun nen spelen, zit dat erin. Maar voorlo pig zie ik dat nog niet zitten." Toch moet er in Enschede wat ge beuren. Drost: „Je kunt ook niet zeggen dat er slecht wordt gespeeld. Neem Sparta, neem ook de wedstrijd tegen Ajax. Maar je verliest wél. Ook bij NAC ga je toch de boot in, terwijl je toch een sterk begin hebt en on danks alle tegenslagen en een 2-0 achterstand direct na de rust tot 2-1 terugkomt en kans op meer krijgt Maar dan krijg je weer zoiets als ik nu had." Epi Drost ziet positieve zaken in de noodgedwongen inpassing van de wat jongere garde in FC Twente, een zaak, die de laatste Jaren nauwelijks aandacht kreeg. „Piet Wilschut speelde zonder meer goed tegen NAC, Henk van Santen deed het op het middenveld ook knap. En dan heb je nog een jongen als Thoresen, een knappe voetballer. Maar het is natuurlijk voor hen en voor Twente beter, wanneer die inpassing in een goed draaiend elftal kan gebeuren. Nu komen zij ook terecht in een elftal, dat steeds in een andere sa menstelling speelt en zoekt." FC Twente wacht al met al op betere tijden. Mogelijk al de komende we ken. Twee thuiswedstrijden op een rij (zondag komt FC VW in het Diekman-stadion op bezoek en een week later trekt Eindhoven naar En schede) zouden de neergaande lijn kunnen doorbreken. Epi Drost: „In die wedstrijden zou het moeten ge beuren. Vier punten. Zo zien, dan wordt het nog somberder dan het al is. Ook al is lager dan nu eigenlijk al niet meer mogelijk." Bij alle sombere competitlezorgen is cr voor FC Twente hoopvol ge start voor dit seizoen waarin mede met de rijkeljke gemeentelijke sub sidie van een miljoen het Europese voetbal naar Enschede terug moest keren één positieve kant. De be langstelling is tot nog toe van de zijde van het publiek niet tegenge vallen. „Misschien dat het publiek het omhoogworstelen vanuit de de gradatiezone een extra aantrekkelij ke zaak vindt," zegt Ton van Dalen wat wrang. De publieke belangstel ling heeft Twente echter óók de rest van het seizoen broodnodig om de hoog opgeschroefde begroting (door de zwaar drukkende salarissen van nog altijd topspelers als Frans Thijs- sen) rond te krijgen. Het is een an der. wellicht nog groter probleem. ADVERTENTIE Het zal je lot maar wezen. Eindelijk dat antieke. Engelse kastje kunnen kopen. Emmy blij. Maar laat het nou net niet in de wagen passen. Daar sta je dan. Nou ja, dan maar even een bestelwagen laten komen. Toch maargoed, dot we in de Staatsloterij meegespeeld hebben. Anders hadden we ons dit kastje nooit kunnen permitteren. Tja. 't zal je lot maar wezen. Trouwens zo"n kans kunt u ook krijgen. Gewoon meespelen in de Staatsloterij. Alleen, of met een paar. De loten kosten f25,- per stuk, "n vijfje f5.- I' koopt ze bij de Staatsloterijkantoren, waarvan u de adressen in de beroepengids vindt. Vanaf elke le maandag in dc maand kunt u er terecht, 10 dagen lang. Gemiddeld 4 op de 10 loten zijn prijs. Dat is een kans van 1 op 2op zo'n 800.000 prijzen van f 10.- tot f500.000, Iedere maand. Per lot speelt u 3 trekkingen mee. De uitslagen komen op de t.v. en in de kranten. Uitbetalingen na de derde trekking. Postrekeninghouders kunnen héle loten bestellen door storting op postrekening 5151 t.n.v. de Collecteur Directie Staatsloterij. Den Haag. Na overmaking van f25,- (of een veelvoud daarvan) ontvangt uenkele dagen voorde le trekking uw lotnummers). Als het bedrag vóór het eind van de maand van uw postrekening is afgeschreven, speelt u in de volgende loterij mee. Ook kunt u de Staatsloterij machtigen cenS per maand of tweemaandelijks een bepaald bedrog te laten afschrijvep. Incassomachtigingen en alle inlichtingen: 070 - 653955. HAIFA In de tweede ronde van de schaakolympiade in Haifa staat Ne derland met 1-1/2-1/2 voor tegen Schotland. Twee partijen werden af gebroken, beide in een gunstige stand voor de Nederlanders. Tim man speelde met zwart aan het eerste bord tegen Pritchett een zwa re partij waarin zeer kleine voor deeltjes langzaam tot een reëel over wicht verdicht werden. Door spel te gen een zwakke pion van Pritchett wist Timman af te wikkelen naar een iets beter eindspel en later een pion te winnen. De afgebroken stelling ls echter nog moeilijk en winst is niet zeker. Sosonko kreeg met wit door Levy een Benkogambiet voorgezet en kon daarin niet veel voordeel be reiken. Het leek even aardig toen Sosonko op de koningsvleugel een kleine aanval kon ensceneren maar er kwam toch niet veel uit en al gauw werd remise overeengekomen. Donner speelde een bijzonder aardi ge partij tegen Jamieson. In een Franse partij liet hij zijn konings vleugel uit elkaar slaan om met twee lopers geheel op het centrum te spe len. Toen hij naar het eindspel kon afwikkelen triomfeerde zijn strate gie volledig en leidde hij zijn centrumpionnen onstuitbaar naar dame. Llgterink speelde met wit tegen Findlay een Steinitzgabian van het Spaans, een oude opening met nieu we motieven. Toen Ligterink tot een aanval dreigde te komen vluchtte zijn tegenstander in een slecht eindspel, waarin Ligterink een pion voor kwam. Ook hier is de afgebro ken positie nog onduidelijk, al heeft Ligterink goede winstkansen. Opmerkelijk is dat de grote favoriet. de Verenigde Stater nu toe nog met veel b -.s heeft laten zien. In de co-ste ronde verloren zij een punt tegen Iran, wat nog niet zo erg was omdat Iran een vrij sterk schaakland is. In de tweede ronde faalden de Amerikanen echter ge heel tegen het zwakke Chili. De stand in de match Chili-Verenigde Staten is 1-1/2-1-1/2. De afgebroken partij zal de Amerikaanse ploeg wel gaan winnen. In de Damesolympiade staat Neder land met 2-0 voor tegen Japan. De afgebroken partij staat beter voor Nederland. INZELL De Olympische kam pioene op de 500 meter Sheila Young is van plan met wed- strijdschaatsen te stoppen, omdat de Amerikaanse schaatsbond geen geld beschikbaar heeft gesteld voor de sprinttraining. Dit heeft Peter Schotting in Inzeil verklaard. De Nederlander, die vorig seizoen de Amerikanen trainde, is thans de be geleider van de Canadezen. Volgens hem heeft de Amerikaanse schaatsbond geweigerd 60.000 dollar beschikbaar te stellen voor de bege leiding van de Amerikaanse sprin ters. De tweevoudige Olympische kampioene Sheila Young, die met 40.58 seconden ook houdster is vèn het wereldrecord en tevens uitblinkt in een andere tak van sport (wielren nen, waarin zij wereldkampioene op de sprint is), heeft daarop besloten niet naar Europa te komen. Drie andere Amerikaanse schaats- cracks. Peter Müller (olympisch kampioen op de duizc:. mev: Nancy Swidcr en Beth Heiücn zon daarentegen wel op eigen kosten naar Inzeil gekomen om daar hun ijstraining op te bouwen ZAALHANDBAL De Nederland* dames zsalhondbalploeg zal vrijdag en taterdag tegen Hongarije twee Interlandwedstrijden •pelen. Deze twee duels In Hongarije komen ln plaats van het oorspronkelijk vastgestel de vler-landentoernooi daar. Dc Nederlandse selectlcploeg bestaat uit: Doel: Jenny Rogge (DVO), Sandra Relndera (Hellas) en Anjo Bosman (PSV); veld: EL* Boesten, Suzanne Oeerdlnk, Marie-Louise Puts en Marjo 8meets (Swllt Roermond); Hannie de Kok. Ingrld van Koppen. Marja Noldus en Mleke Pottuyt (Hellas); Joke Rombouts en Tooa Alsem geest (Qulntus). Erna Balk (V en K Groningen) en Thea Jongcrius (HHS) OLYMPISCHE SPELEN President Ford van de Verenigde Staten heeft Lord Kllla- nln. de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, een brief gestuurd, waa rin hij schreef dat alle landen die Ud zijn van het IOC zullen worden toegelaten tot de winterspelen van Lake Placid ln 1080 In dezelfde brief gat Ford van zijn afkeer bUJk over de poUUeke gebeurtenissen ln Montreal. WIELRENNEN - Ocdurende het algelopen wlelersetzoen werden In Frankrijk 1049 do pingcontroles uitgevoerd. 24 Renners, vijf profs en negentien amateurs, reageerden poslUef. Daarbij waren twee buitenlanders, de Spanjaard Manzaneque en de Brit Harris. TENNIS De Amerikaanse tennisser Jim my Connors, de laatste Jaren onder andere winnaar op Wimbledon cn Forest Hills, heelt bekend gemaakt dat hl) dit jaar voor het eerst zal deelnemen aan het wcreldkam- acht spel VOETBAL De Arnhemse sportjournalist Rene van Eljk heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling door de Vitesse- speler Herman VeenendaaL De voetballer had zich geërgerd aan het verslag van de betrokken Journalist over de ontmoeting FSC-Vltesse, een weck geleden. Daarin stond dat hij te egoïstisch had geapeeld. Veenendaai maakte zich daar zondag voor de wedstrijd Vltesse-FC Den Bosch zo kwaad over dat hij dc Journalist bij de keel greep en een kopstoot gaf. TENNIS Manuel Orante*. winnaar van de open Spaanse tenniskampioenschappen. Is de leider ln het Orand Prlx-clrcuit Raul Ramirez lol op 82 punten genaderd. Dc kop van het klassement ziet er sis volgt uit: 1. Paul Ramirez (Mex) 713 punten. 2 Manuel Orantes (SpalMl. 3 Eddy Dlbbs(V8l«37.4 Jimmy Connors (V8) «00, fl. OuHlermo VUas (Arg) 532. VOETBAL Celtic heeft zich geplaatst voor de eindstrijd van het toernooi om de Schotse Leaguecup. In de halve finales ver sloeg Celtic met 2-1 Hearts. ZWEMMEN Het A «rtkaanse zwem- vakblad BwtmmJig Woi heeft Kornella F:.der 'O-DU en John Naber <V8> gekozen tot de zwemmers van het Jaar. Zowel Ender als Nuber won in Montreal vier gouden me dailles en een zUverrn Kornella Ender ver wierf dezelfde onderscheiding ookZver 1073.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13