gestand in Libanon én dele nageleefd compromis' in proefstadium ith vreest nieuwe ïsen nationalisten - Foot vervangend leider Labour -f> 'J 1 Russische politie voert demonstrerende joden af raël doet mee in zuiden Libanon mier Rhodesië belooft redelijkheid 1 h Shirley Williams goede tweede Laatste sigaret Ramp met pont op Mississippi eist 75 levens sportieve mode Peking nu ook massaal tegen vier radicalen „Schrikbewind in Cambodja gestopt" Zuid-Afrika weer onrustig ET JAG 22 OKTOBER 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 boet, tel Avrv (Reuter, UPI, AP) Het vijfenvijftigste bestand in Libanon, dat ermorgen om vijf uur van kracht werd, is gisteren niet zo best nageleefd. In de hoofdstad 5 roet werden regelmatig schoten gehoord en in het zuiden van Libanon werd zelfs tamelijk hevig cj och ten tussen christelijke en moslim eenheden. Ook Israël bleek hier indirect van de partij te Ine eenheden van de 2500 man tnde Arabische vredesmacht na- i gisteren posities in tussen de |dende partijen in Beiroet om de udlngen van h?t bestand aan de p.p mese president Sarkis te kunnen j„— Pnn iron Ho j ndingen van het bestand moes- *noteren. De strijden'de partijen ;a l' U«» len. Een woordvoerder van de sche Liga zei het te betreuren de militaire waarnemers vele chfcen- zoals gebruikelijk, elkaar de *-|d van de bestandsschendingen, was het aantal schietpartijen lerkelijk geringer dan in vorige Aangenomen wordt dat het weer meewerkte aan de ge- Itelijke naleving van het bestand. fj! liet zuiden van Libanon, vlak bij grens met Israël werd echter nog ds hevig gevochten. De strijd ne ste zich toe om de stad Marjay- i,die weer in handen is van Pales- en, en linkse moslims. Volgens dl ten van de christelijke radio de stad geheel Ingesloten door itelijke milities. itaen naleving i falangistisch radiostation heeft leid dat er in het zuiden van het tijdens een volksvergadering is iten tot de oprichting van een •Libanees defensieleger. Uit de id van dit bericht werd opge- :t dat de christenen in dit ge- van Libanon niet van plan het vredesakkoord, dat afgelo- tJj> maandag in de Saoedl- pi bische hoofdstad Riaad werd ge- T,| len, na te leven. De taak van het ensieleger zal zijn de zuivering het zuiden van alle misdadige emdellngen, waarmee de Palestij- worden bedoeld. christelijke milities worden bij acties indirect gesteund door lëlische leger. Uit niet officië le Israëlische bronnen werd gisteren vernomen dat Israël de christenen in Libanon van alles heeft geleverd, van uniformen tot tanks toe. Ook zou Israël Libanese militairen een opleiding geven in het omgaan met tanks. Genoemde bronnen gaven als hun oordeel dat de Israëlische aan voerlijn naar de christenen in Liba non enkele maanden na het begin van de burgeroorlog in Libanon is begonnen, toen linkse en Palestijnse troepen dé overhand leken te behalen. die de Syrische troepen hebben toe gebracht aan de Palestijnen. Bemiddeling Hulp Een Israëlische legerwoordvoerder ontkende gisteren ten stelligste dat Israëlische militairen zouden deelne men aan de strijd in Libanon. Wel liet de Israëlische militaire censuur gisteren voor het eerst berichten door over Israëlische bijstand aan de Libanese christenen. Dit gebeurde nadat een Israëlische Journalist in Londen berichten met een dergelijke Inhoud overnam van de Britse radio. Eerder hadden verslaggevers in het zuiden van Libanon al melding ge maakt van de aanwezigheid van voertuigen met Israëlische kente kens. De Israëlische militaire woordvoerder wilde alleen zeggen dat er humanitaire hulp geboden werd aan Libanese oorlogsslachtof fers. De Israëlische activiteit in het zuid en van Libanon is erop gericht dit deel, dat bekend staat als Fatach- land, voortaan vrij te houden van Palestijnen. Vanuit het zuiden van Libanon zijn de laatste jaren her haaldelijk overvallen gedaan op Is raëlische nederzettingen in het noorden van het land. De Israëlische leiders hebben er nooit een geheim van gemaakt dat ze bijzonder inge nomen waren met de zware slagen NEVE (Reuter,UPI) De Rhodesische premier Ian Smith ft gisteren na aankomst in Genève gezegd te vrezen dat uwe eisen van de Afrikaanse nationalisten de Geneefse confe- tie over Rhodesië's toekomst zullen ondermijnen, „Ik en mijn egatieleden zullen uiterst redelijk en geduldig zijn. We zullen !bei i uiterste best doen om van de conferentie een succes te lab ken". mk« Irak, een van de voornaamste steun pilaren van de Palestijns-linkse alli antie in Libanon, heeft gisteren hel akkoord van Riaad veroordeeld. Irak is vooral ontevreden over het akkoord omdat het niet voorziet in een terugtrekking van de Syrische troepen. De Palestijnse leider Jasser Arafat heeft de afgelopen dagen een bezoek aan de hoofdsteden van Irak en Sy rië gebracht om de geschillen tussen beide landen wat af te zwakken. Arafat zou deze missie hebben uit gevoerd in opdracht van de deelne mers aan de eerder deze week ge houden conferentie in Riaad. Tij dens deze conferentie zou president Assad van Syrië zich verzoenlngsbe- reid hebben betoond ten aanzien van Irak. Zowel van de kant van de Palestij nen als van de linkse moslims is gisteren twijfel uitgesproken over de Syrische bereidheid het akkoord van Riaad na te komen. Het demo cratisch front voor de bevrijding van Palestina deelde gisteren mee dat de Syrische veiligheidsdienst een aantal Palestijnen in Damascus had opgepakt. Deze daad doet twij fel rijzen aan de Syrische vredelie vendheid, aldus deze Palestijnse groepering. De Moerabten-militie, de grootste strijdmacht van de Liba nese moslims, waarschuwde giste ren dat zij haar standpunt ten aan zien van het bestand zou moeten herzien als de tegenpartij zou door gaan met schieten. De leider van de linkse moslims. Kamal Joemblatt, verklaarde te ver wachten dat het staakt-het-vuren weldra volledig in acht zou worden genomen. Na een onderhoud met de Palestijnse leider Jasser Arafat ver klaarde hij dat de voornaamste taak van president Sarkis bestaat in het doen terugtrekken van de Syrische troepen. President Sarkis voerde gisteren besprekingen met de mili taire attaché van de Saoedi- Arabische ambassade in Beiroet over de uitvoering van het vrede splan van Riaad. i Y i WêêêêêêêêêêêêÊêKÈÊHÊIBÊÊ f LONDEN (Reuter, UPI) De Britse vice-premier Michael Foot is gisteren door de socialistische lagerhuisfractie officieel als tweede man na partijleider premier James Callaghan aangewe zen. Foot kreeg de steun van 166 collega's en de andere kandi daat minister Shirley Williams van onderwijs kreeg 128 stem men. Foot volgt Edward Short op, die wegens een benoeming als directeur bij het staatscommunicatiebedrijf uit de politiek stapt. Short is vijf jaar plaatsvervangend leider van de Labourpartij geweest. De Noordkoreaanse ambassa deur in Denemarken rookt een laatste Deense sigaret voor het vertrek van de trein uit Kopen hagen. De ambassadeur, Kim Hong Choel, en zijn medewer kers zijn door de Deense rege ring uitgewezen omdat ze zich schuldig zouden hebben ge maakt aan illegale handel in sigaretten en drank. Ook Noord koreaanse vertegenwoordigin gen in andere Scandinavische landen hebben zich schuldig ge maakt aan dergelijke illegale praktijken. Foot was aanvankelijk de enige kan didaat voor de functie, die voorna melijk een representatief karakter heeft. In het verleden heeft nog nim mer een plaatsvervanger het tot pre mier-partijleider gebracht. Aange zien Foot een vertegenwoordiger ls van de linkervleugel van de partij als zodanig streed hij dit voorjaar tevergeefs met de meer pragmatisch centrumgerichte James Callaghan om het premierschap wist de rech- MOSKOU (UPI, Reuter) De Russische politie heeft gisteren voor de vierde keer deze week een groep joden, die demonstreer den voor een uitreisvisum naar Israël, in een bus geladen en naar een plaats buiten Moskou gebracht. Eerder op de dag had een afvaardiging van de joden een gesprek met de Sowjet minister van binnenlandse zaken, Nikolai Sjelekow. LULING (Reuter. UPI, AP) Een ramp met een veerboot op de Ameri kaanse rivier de Mississippi heeft hoogstwaarschijnlijk aan 75 mensen het leven gekost. Tot nu toe zijn 22 lichamen geborgen; de 53 opvaren den, die nog worden vermist, zijn vermoedelijk ook verdronken. Het ongeluk met de veerboot ge beurde midden in de riviermonding, even buiten New Orleans. De pont werd midscheeps geramd door de Noorse tanker Frosta en kapseisde. (ADVERTENTIE) ed Kflth's delegatie bestaat uit 30 le en veiligheidsfunctionarissen, conferentie dient volgens hem ter restiging van de overeenkomst, de Amerikaanse minister van tenlandse zaken Henry Klssin- heeft uitgewerkt tijdens diens leldiplomatie in zuidelijk Afri- inl§„Dat zou heel eenvoudig moeten We zouden morgen weer naar kunnen gaan. Maar sommige Ben proberen deze overeen- ast te veranderen", aldus de Rho- ,nll dsche premier, al nationalisten staan afwijzend te- te rfiover delen van het plan- inger, met name tegenover de De gelling van een staatsraad, die tij de overgangsfase volgens rkjtfclth het hoogste gezag zou zijn, en ^enover de samenstelling van de irim-regering. Smith zegt met isinger te zijn overeengekomen de departementen van defensie openbare orden in de overgangs periode in blanke handen blijven. Daartegen verzetten de nationalis ten zich, omdat ze dan de feitelijke machtsuitoefening dan in blanke handen blijft. De Britse conferentievoorzitter, Ivor Richard, is gisteravond in Genève aangekomen. De nationalistische delegaties zullen waarschijnlijk tij dens het weekeinde arriveren. Na enkele dagen van voorbereidend overleg zal de Rhodesië-conferentie op donderdag 28 oktober officieel geopend worden. Afrikaanse guerrillastrijders hebben gemeld dat vijf Rhodesische vlieg tuigen boven Rhodeslsch grondge bied zijn neergeschoten, zo heeft ra dio-Mozambique gisteren bericht. Volgens de radio gaat het om een vliegtuig en vier helikopters, welke op 50 kilometer van de Rhodesische hoofdstad Salisbury waren neerge haald. Een sportieve man die goed gekleed wil gaan let op het Sturka-etiket Hij vindt het in blazers, jacks en vlotte kos tuums. Inderdaad: sportieve mannen mode met allure Informeer: tel. 020-176540. De Joden hielden voor de vierde ach tereenvolgende dag een zitdemon- stratle bij het parlement van de Sow- j et-Unie. Aan deze demonstratie na men ongeveer vijftig Joden, waaron der vrouwen en kinderen, deel. Toen de politie kwam, verspreidde een deel van hen zich, maar een ander deel liet zich arresteren. Eerder op de dag had een delegatie van drie Joden een gesprek met de Sowjetrminister van binnenlandse zaken, Sjelekow, maar deze weigerde de gevraagde uitreispapieren te ge ven. Ook wilde hij niet spreken over beschuldigingen dat de politie eer der deze week met geweld was opge treden tegen de demonstrerende joden. Na het bezoek aan de minister trok een groep van vijftig demonstranten door de straten van Moskou op weg naar het gebouw van het parlement van de Sowjet-Unie. Een aantal van hen droeg een gele Davidster. Er werd niet onmiddellijk ingegrepen door de politie. Tegen het einde van de middag werden de demonstran ten in bussen afgevoerd. De joden timmeren al sedert maandag aan de weg met hun aanhoudend verzoek om een uitreisvisum. Kunstenaars De Sowjet-leiders hebben gisteren verklaard dat er ernstige leemtes zit ten in de benadering van de Jonge kunstenaars. Ze hebben maatrege len in het vooruitzicht gesteld ter verbetering van hun positie. Deze liberale uitspraak van de autoritei ten in de Sowjet-Unie houdt verband met de kritiek die het centrale comi té van de communistische partij de laatste tijd uitoefent op de minister van cultuur, PJotr Demichew. Er gaan steeds meer geruchten dat Demichew zijn ministerschap en het lidmaatschap van het Politburo zal verliezen. De Prawda, het Sowjet partijblad, publiceerde gisteren een uitvoerige verklaring waarin staat dat er nog steeds ernstige leemtes zitten in de officiële benadering van jonge schrijvers, cineasten, schil ders, componisten en acteurs. Er moet meer aandacht aan deze groe pen besteed worden, zo schreef het partijblad. Er werden een aantal concrete maat regelen genoemd om meer ruimte te geven aan artistieke uitingen. Er moeten meer tentoonstellingsruim ten komen voor het werk van jonge schilders, er dienen meer studio's gebouwd te worden. Er zal meer geld beschikbaar gesteld worden voor de aankoop van het werk van Jonge kunstenaars. Twee bladen voor Jon ge kunstenaars en schrijvers zal nieuw leven Ingeblazen worden. PEKING OJPI.AFP.DPA) Minstens een miljoen chinezen zijn gisteren in Peking de straat opge gaan ter ondersteuning van de maatregelen tegen Mao Tse-toengs weduwe en andere radicale leiders van de communistische partij. De demonstratie, die een hoogtepunt vond op het plein van de Hemelse Vrede in de hoofdstad, was één van de grootste sinds de dagen van de culturele revolutie. Ze vormde ook een aanhankelijkheidsbetuiging aan Hoea Koeo-feng als nieuwe par tijvoorzitter. Het was de eerste keer dat Mao's weduwe Tsjlang-Tsjing en haar radicale medestanders Tsjang Tsjoen-tsjiao (vice-premier), Wang Hoeng-wen (vice-vooizitter van de partij) en Yao Wen-yoean (ideoloog) in het openbaar in Peking met name werden genoemd nadat ze eerder deze maand aan de kant wer den gezet. HONOKONG (Reuter) Het in Hongkong verschijnende blad Far Eastern Economie Review meldt dat de regering van de Rode Khmer in Cambodja is opgehouden met haar schrikbewind. De Indochina- kenner van het blad, Nayan Chanda, schrijft vandaag, dat de nieuwe, heersers van Cambodja klaarblijke lijk tot de conclusie zijn gekomen dat aan het bloedvergieten van de afgelopen achttien maanden een einde moest komen. tervleugel van de partij Shirley Willi ams over te halen mee te doen. Shirley Williams, die na het vertrek van Roy Jenkins uit de Britse poli tiek de onbetwiste leider is van die rechtervleugel en als zodanig één van de belangrijkste kanshebbers is voor de opvolging van Callaghan, wilde de premier, die om redenen van partijeenheid een voorkeur had voor Foot, niet teveel voor de voeten lopen. ZIJ weigerde daarom campag ne te voeren of zich anderszins tegen Foot af te zetten. De verwachting was dat Foot de stemming zou win nen met Shirley Williams als goede tweede. MacMillan Zowel premier Callaghan als zijn te genspeelster de Conservatieve leidster Margaret Thathcher hebben gisteren de oproep van de Conserva tieve oud-premier Harld MacMillan om de economische crisis in het Ver enigd Koninkrijk te lijf te gaan met een coalitieregering van meerdere partijen, van de hand gewezen. Cal laghan zei in het lagerhuis weinig enthousiasme te hebben bespeurd voor MacMillans voorstel en Marga ret Thatcher volstond met de opmer king: „De meesten van ons hebben liever een conservatieve regering met een flinke meerderheid dan een coalitieregering." Alleen de Liberalen hebben met het plan ingestemd; een coalitie is de enige regeringsvorm die hen rege ringsverantwoordelijkheid zou kun nen brengen. De oneerbiedigste re actie op het plan van de alom geres pecteerde grijze staatsman kwam van het Labourdagblad Daily Mirror, die op de voorpagina met grote let ters zei: „geen sprak? van, ouwe". Omkoping Premier Callaghan heeft gisteren een volledig en grondig onderzoek gelast naar de beschuldigingen van omkoping tegen drie lagerhuisleden. Het Britse zondagsblad The Obser ver meldde afgelopen zondag dat het Conservatieve parlementslid John Cordle en twee andere niet met na me genoemde parlementariërs zich hebben laten omkopen door de architext Poulson, die wegens omko perij van gemeenteraadsleden in het noorden van Engeland ee;i gevange nisstraf uitzit. De kwestie heeft in Groot-Brittannië tot grote beroering geleid omdat lagerhuisleden on schendbaar zijn. JOHANNESBURG (AP, Reuter) In zwarte woongebieden rondom de Zuidafrikaanwe stad Pretoria is het gisteren op verschillende plaatsen tot ongeregeldheden gekomen. In Atteridgeville drongen ongeveer 15 jongeren een school binnen, waar op dat moment examens werden afge legd. In een van de gangen werd een brandbom gegooid; de scholieren wisten de brand echter snel te blussen. In Kllpsprult in Soweto, het zwarte stadsgebied ten zuiden van Johan nesburg, vielen ongeveer 50 Jonge ren het huis van een zwarte politiea gent aan. Dor J. den Boef Openlijke samenwerking met Italiaanse communisten tfif et door de communisten ge- enste „historische compro- pjj üs" met de Italiaanse chris- rec n-democraten bevindt zich in le (n proefstadium, nu het min- aar erheidskabinet van de chris- n-democratische premier Gi lo Andreotti openlijk samen- erkt met de communistische m artij (PCI). et is echter de vraag of het experi- inl| lent van lange duur zal zijn. De orb immunlsten, die zeer impopulaire n2 laatregelen van Andreotti's kabi- V' et in het parlement willen steunen, bben al enige tijd grote moeilijk- *1tien met hun achterban. Deze kan iwe einig begrip opbrengen voor de sa nd- inwerking tussen de PCI en het w risten-democratische minder- M idskabinet en voor de drastische neringsmaatregelen, die groten- rö fels de goedkeuring wegdragen van tw 'communistische partij en de vak tod CGIL die onder communis me leiding staat. eigens de plannen van Andreotti JUen de prijzen van benzine, open- «ar vervoer, telefoon, licht, ^dgas. olieprodukten en misschien nog van de belangrijkste le smiddelen, nogal drastisch wor- to verhoogd. Deze prijsverhogin- 01 zijn in de eerste plaats bedoeld de enorme begrotingstekorten weg te werken en de betalingsbalans in evenwicht te brengen. Zij zijn ook bedoeld om de levensmiddelenpro- duktie en energiewinning te vergro ten en de structurele ontwikkeling van het onderontwikkelde Zuiden te financieren. Vakbonden Omdat volgens de regering de econo mische sanering en financiële stabi lisering, die met de maatregelen na gestreefd worden, in het belang van alle lagen van de bevolking is, ver wacht zij van de vakbonden (waar mee zij overigens van tevoren over leg heeft gepleegd) dat zij er begrip voor zullen opbrengen. Zonder deze f\—öri|iri,or maatregelen, die omgerekend in gul- Up©nilJK6i dens ongeveer elf miljard in de staatskas moeten pompen, zou de werkgelegenheid nog verder in ge vaar komen en zou Italië zich niet in de Europese gemeenschap kunnen handhaven. doorkruisen, maken het haar erg moeilijk om de zo noodzakelijke rust in de bedrijven te handhaven. Ook de communistische partij van Enrico Berlinguer zit met grote pro blemen. Zij steunt het kabinet van Andreotti door zich in het parlement van stemming te onthouden, omdat zij meent op die wijze zich waar te kunnen maken als toekomstige rege ringspartij. De partijbasis komt ech ter steeds meer in verzet tegen dit streven, nu zij tot de ontdekking is gekomen, dat de leiding een beleid wil ondersteunen dat ook de arbei ders dwingt om een flinke stap terug te doen. De bereidheid van de PCI en de grote vakbond CGIL om de regering in staat te stellen, haar soberheid sprogramma uit te voeren, heeft ech ter niet kunnen voorkomen dat met name in het noorden van het land luid geprotesteerd wordt en tot wilde stakingen wordt opgeroepen. De CGIL heeft tot dusver kunnen voor komen, dat het tot massale officiële stakingen kwam, maar de uiterst linkse groeperingen, die al jarenlang met bedrijfsbezettingen en dergelij ke het werk van de vakbonden Berlinguer doet bijzonder veel moei te om die partij basis duidelijk te maken, dat de partij niet het kabinet van Andreotti steunt, maar het pro gramma van besparingen als een voorwaarde beschouwt voor beteu gelen van de „Italiaanse crisis". Voor het centrale comité van de partij verklaarde hij deze week van de christen-democraten „nieuwe moge lijkheden tot overleg en samenwer king" te verlangen als nieuwe stap naar „een meer effectieve deelne ming aan de regering". Om te begin nen wil Berlinguer dat de PCI reeds bij de planning en ontwikkeling van- de regeringspolitiek meer en openlij ker wordt betrokken. Om de verontrusting bij de basis 0 Giulio Andreotti zoveel mogelijk weg te nemen zei Berlinguer, dat communistische steun voor regeringsmaatregelen al leen verwacht kan worden, als ze van geval tot geval beoordeeld juist en noodzakelijk zijn. Maar hij voegde er voor alle duidelijkheid aan toe dat het tot een economische in eenstorting zal komen, waarvan de arbeidersgezinnen het eerst de dupe zullen worden, als het niet lukt, de inflatie onder controle te brengen. „Zonder onze steun is dit laatste niet 0 Enrico Berlinguer mogelijk", aldus Berlinguer, „en ont breekt de drijvende kracht om ver nieuwing van het systeem te be werken". De vakbonden hebben nu laten we ten, zich niet tegen de regerings maatregelen te zullen verzetten, als aan enkele voorwaarden wordt vol daan. Voorop staat de eis dat de minderbedeelden compensaties krij gen, waardoor zij er niet op achteruit gaan. Voorts verlangen de bonden belastingverhoging voor zelfstandi gen, afschaffing van privileges, in grijpende maatregelen tegen belas tingontduiking, een speciale belas ting voor grondbezitters en eige naars van een tweede huis, prijs controle. een sociaal huurprijs- systeem en een industrie- ontwikkelingsplan, dat niet de schulden maar alleen de nieuwe in vesteringen van ondernemers finan ciert. Aftreden Voordat de eisen van de vakbonden formeel werden gesteld, had premier Andreotti al laten weten te zullen aftreden, als het parlement zijn be sparingsmaatregelen zou afwijzen of doen verwateren. Wel ls hij bereid gebleken de bevolkingsgroep met een laag inkomen tegemoet te ko men, onder andere door de belasting op kleinere auto's te verlagen. Maar terwijl Andreotti van de thans gebo den kansen gebruik maakt om met steun van de PCI de economische crisis te lijf te gaan, laat zijn partij (de Democrazia Cristiana) steeds duidelijker merken, dat zij niet erg gelukkig is met de voortvarendheid, waarmee Andreotti te werk gaat. Zo heeft zij laten weten met een wetsontwerp inzake abortus te zul len komen dat slechts in geringe mate tegemoet komt aan de plan nen die de meerderheid in het parle ment op dit gebied hebben. Door dit ontwerp zal de PCI in een dwangpo sitie worden gebracht, omdat zij zien reeds heeft vastgelegd op het standpunt van de meerderheid. Ont houden de communisten zich in het parlement niet van stemmen, als het ontwerp van de Democrazia Cristia na in stemming wordt gebracht, dan is het de vraag of Andreotti's kabi net kan aanblijven. Socialisten In de Democrazia Cristiana is het niet onopgemerkt gebleven dat de partijen, die na de verkiezingen van juni niet meer met haar wilden sa menwerken in het bijzonder de socialisten de huidige gang van zaken met gemengde gevoelens be oordelen. Socialisten en sociaal democraten zien thans allen in, dat de PCI bezig is de rol over te nemen, die in andere Westeuropese landen door sociaal-democratische en soci alistische geestverwanten wordt ge speeld. In beide partijen (die na de verkiezingen nieuwe leiders hebben gekregen) bestaat weer de bereid heid tot samenwerken. Of zij ook al zo ver zijn, dat zij het- weer eens samen met de Democra zia Cristiana willen proberen, valt nog niet te zeggen. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat als het kabinet van Andreotti ten val zou worden gebracht het verlan gen bij belde partijen om het „histo rische compromis" tussen commu nisten en christen-democraten in het proefstadium te doen misluk ken, zo groot zal blijken te zijn, dat zij opnieuw naar een vergelijk met de Democrazia Cristiana zullen streven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7