KORTj Renovatie Delftse woningen had al lang moeten beginnen CCWS beperkt veilen van importbloemen NAAIMACHINES Bond van Volkstuinders tegen aantasting van complex in Dijkpolder Trouw Haagse Mozartlaan met stop" verkeersveiliger St. Elisabeth Ziekenhuis zal ook dit jaar nog met verlies werken Meer nieuws uit de regio zie pag. 17 Alle merken ZIG ZAG v.a. *)"]Q Onderzoekbureau: „Bestuur van St. Hippolytus moest vorig jaar al opstappen wegens falen." NABEZORGING VAN DE KRANT chef regionale redactie Compromis woningbouw in Leidse polder Panden bij hoofdbureau worden gesloopt In 1975 903.209,- Keukens MÜO^QDOMUS VRUOAQ 22 OKTOBER 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET jjj Orgelconcert Morgenavond om 20.15 uur lj een orgelconcert ln de Gg Kerk aan de Prinsenlaan te Mc dijk. De organist Jan J. van< Berg geeft zijn jaarlijkse i zoekprogramma. Om zoveel i gelijk verzoeken in te kunnen ligen is er een uitgebreid p gramma samengesteld. De t IK gang is 3 (reductie voor CJ CH houders en 65+-ers). „De Luifel" De echtgenote van de Haagse thouder van maatschap] welzijn, mevrouw Hï^ Renckens, zal zaterdag in het' kenboskwartier het ontmoet centrum voor bejaarden op< Het Centrum, „De Luifel" naamd, is tot stand gekomend nauwe samenwerking tussen Werkgroep 65+ en de Sticht Voorzieningen voor Ouderen.] zal voortaan geopend zijn maandag, dinsdag en donder van 10-12 en van 2-4 uur. O voortaan spreekuur door e sulent van de Stichting ningen voor ouderen, dage!; (behalve woensdag) van 10-12t Promenadeconcert) De serie Promenadeconcerl van het Haags Orgel Konti wordt zaterdag om 16.00 uur sloten met een concert in de G te Kerk door de organist Raas. Op het programma sti composities van Andriesi Sweelinck, Bach en Mozart. In de voormiddag o; Haags Orgel Kontakt een orgelexcursie. Ditmaal bezoeken gebracht aan de Oi Kerk te Voorburg, om het o; gerestaureerde orgel te be 'gen, en de Oude Kerk te Rijstt om het enige nog authentl Reichnerorgel te beluisterea excursie start om 13.00 uur bij Oude Kerk te Voorburg. „Onder ons" De Chr. Sport- en Ontspannii vereniging „Onder Ons" te Haag/Loosduinen bestaat 40, Van een in 1936 opgericht i delclubje is een vereniging groeie die thans 600 leden telt vereniging kent nu een afd< gymnastiek, een afdeling d band en majorettenkorps ei afdeling badminton. Ter gele heid van dit 40-jarig bestaai zaterdag a.s. aan de leden feestavond in Amicitia, Wes de 15 te Den Haag, worden aa boden. Niet-leden kunnen betaling van 2.50 toegang i krijgen. Telefoon Vanavond zullen van 18.00 24.00 uur uitbreidingswerkzai heden aan het telefoonkabel plaatsvinden. Ongeveer 100 ab nees, wonende in het gebied begrensd wordt door Mient, Ki I perfoeliestraat, Loosduinem en Zuiderparklaan en ongeï 300 abonnees in het gebied I begrensd wordt door Copernii laan, Vlierboomstraat, Laani Eik en Duinen, Mient en Valï boskade zullen deze av< waarschijnlijk enige tijd hunt foon niet kunnen gebruiken Rommelmarkt Zaterdag a.s. houdt de vereni van Vrijzinnig Hervormden, a ling Honselersdijk, een grote i melmarkt in en om het I kerkje bij de Valbrug. De brengst is bestemd voor dei warming van het witte kerkje Dienstencentrum B. en W. van Den Haag hebl besloten de raad een voorsté doen toekomen over de aank van het perceel Prins Mauritsl 49/49a. Het pand is in gebruik Dienstencentrum voor Oudi door de Stichting Voorzienk voor Ouderen. Het gebouw aangepast en vernieuwd won de kosten daarvoor worden groot op 200.000. „Harmonie" Ter afsluiting van het 70-jarig bileum van de Gemen Zangvereniging „Hannoi wordt zaterdag a.s. in het PI' centrum te Naaldwijk een ree tie gegeven. Het jubilerende k geeft een receptie voor haar den, oud-leden en donateurs belangstellenden zijn van to welkom. „Laudate Dominum De Chr. Oratoriumvereni „Laudate Dominum" te Voorl geeft vrijdag 29 oktober om 1 uur een uitvoering in de Vi Burchtkerk, Potgieterlaan Voorburg. Medewerking zal den verleend door het Gewf lijk Orkest voor Zuid-Holland, listen zijn Thea Ekker-Van Pas (sopraan) en Ruud van Meer (bas). De dirigent is Jos Veldhoven. Kaarten zijn verkJ baar bij het bureau van dit Parkstraat 22. K|ft I I ITT WESTEINDE83 Llt,m I I h I LEVWEG 633,TEL.463000*-661387 Van onze correspondent LEIDEN De leden van de Leidse PvdA, PPR en D'66 be sluiten vanavond welk standpunt de progressieven in de raad zullen innemen ten aan zien van bebouwing van de Ste- venhofjespolder, tussen Leiden en Voorschoten. In een gemeenschappelijke leden vergadering wordt vanavond ge stemd over een ontwerp-resolutie van de drie partijen. In de resolutie wordt voorgesteld om pas ln 1980 een beslissing te nemen over het al of niet bebouwen van de Stevenhof- Jespolder. Op korte termijn moet de woningbehoefte worden opgevan gen door nieuwbouw te plegen op terreinen binnen de bebouwde kom van Lelden. Wel moet er vóór 1980 een bestem mingsplan voor de Stevenhof Jespol- der op tafel liggen. Aan de hand van die informatie moet de gemeente raad beslissen over de verdere ont wikkeling van de polder. In de reso lutie wordt gesteld dat de mogelijk heid om de polder ln 1980 niet te bebouwen gegarandeerd moet wor den. Er mogen geen voorbereidende werloaamheden plaats vinden die de besluitvorming kunnen beïnvloeden. De opgestelde resolutie duidt erop dat PvdA. PPR en D'66 elkaar ge vonden hebben ln een compromis. Binnen D'66 en de PPR zijn grote bezwaren tegen de bebouwing van Stevenhofjespolder. Medio dit Jaar dreigde de uit D"66 afkomstige wet houder B. D. Oosterman zelfs op te stappen wanneer de polder als bouwlokatle zou worden aange wezen. Uw krant onverhoopt niet ont vangen? Ala n voor 12 uur belt wordt de krant zo vlug mogelijk, maar in ieder geval dezelfde dag nog, bij u nabezorgd. In DEN HAAG. VOORBURG en RUSWUK kunt u bellen nummer 070-469445. In DELFT nummer 015-132519, b.g.g. 070-469445. Voor LEIDEN nummer 070- 409445. Buiten deze plaatsen kunt u zich in verbinding stellen met de agent Van een medewerker WESTLAND Op de Centrale Co öperatieve Westlandse Snijbloemen veiling in Honselersdijk zullen voor lopig geen buitenlandse bloemen worden geveild. Het bestuur van de CCWS heeft deze maatregelen ge troffen naar aanleiding van een rap port van de V.B.N. (Verenigde Bloe menveilingen Nederland) omtrent de problemen rond het veilen van importbloemen. Indien mocht blijken dat het huidige veilingpakket van bloemen in be paalde perioden onvolledig en kwali tatief beneden aanvaardbare nor men blijft, zal de oplossing moeten worden gevonden door de eigen kweek te stimuleren en niet door invoer van bloemen. Volgens het be stuur zijn belangrijke mogelijkhe den daarvoor de techniek van de assimilatiebelicbting en de zgn. con tainerteelt. Het CCWS-bestuur is er verheugd over. dat bij het V.B.N. bereidheid bestaat om met elkaar over deze problematiek te praten. Ook wordt het verheugend genoemd dat bij alle veilingen de wil bestaat om per sei zoen over de totaal in ons land te veilen hoeveelheden importbloemen en het sortiment overleg te plegen. Al enkele jaren is er in de wereld van de bloemenveilingen een discus sie gaande over het al of niet veilen van importbloemen, die over het al gemeen afkomstig zijn uit de Derde Wereld. Het bestuur van de CCWS stelde zich tot dusver afwijzend op, daarbij gesteund door een uitspraak van de ledenvergadering. Men meende, dat de Nederlandse kweker niet gebaat is bij het veilen van importbloemen. Het afzetapparaat en het systeem van prijsvorming is op de veiling zo goed, dat deze niet beschikbaar moeten worden gesteld aan de concurrentie. Afgelopeh week werd bij een totaal omzetbedrag van ruim zes miljoen gulden voor nog geen 40.000 waar de aan buitenlandse bloemen in Honselersdijk geveild. Voor het ko mende seizoen heeft het CCWS- bestuur nu besloten, dat niet meer importbloemen zullen worden ge veild, dan in het afgelopen seizoen. Verder worden alleen die produkten geveild van landen, waarmee een zng. bilateraal overleg over de om vang mogelijk is. Vierde fase De' Commissie van de Europese Ge meenschap heeft inmiddels gunstig beschikt op een subsidie-aanvraag van de CCWS voor de bouw van de vierde fase van het veilingcomplex. De CCWS krijgt een bedrag van 3,25 miljoen uit het Europese Oriëntatie en Garantiefonds voor de Landbouw. De Nederlandse regring neemt voor 1.579.200 deel aan de financiering van dit projekt, zodat totaal op 4.829.200 kan worden gerekend. De vierde bouwfase omvat een uitbrei ding van de veiling met nog eens 34.000 vierkante meter. DELFT Het bestuur van de RK Bouwvereniging St. Hippolytus in Delft had vorig jaar al moeten opstappen. De renovatie van de woningen aan de Van der Madestraat had al lang van start moeten gaan. Dit zijn de belangrijkste conclusies uit een rapport van het organisatie bureau Ketel Sc Partners. Op ver zoek van het bestuur van St. Hippo lytus werd vorig Jaar oktober een onderzoek Ingesteld naar het functl- oneren van de vereniging. Het be stuur legde het advies echter naast zich neer. De tienduizend gulden die de samenstelling van het rapport kostte waren ln feite voor niets uit gegeven. Ondanks het advies om op te stappen bleef het bestuur aan. De raad van commissarissen hau wei pogingen ln het werk gesteld om het advies van het onderzoekbureau ter harte te nemen. liet renovatieplan, dat Jaar na Jaar uitbleef, ondanks gedane toezeggin gen en beloften legde het bestuur naast zich neer. Deze week kwamen de bewoners van de Van der Made straat en omgeving, zoals wij meldden, bijeen om hun ongenoegen over de verpaupering van hun hul zen te uiten. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Haagse Bond verzet zich tegen de aantasting de Dijkpolder te Monster. van Volkstuindersverenigingen van het volkstuinencomplex in Als gevolg van de aanleg van een fietspad, waarvan de Bond de nood zaak betwijfelt, zullen dertig volkstuinen verloren gaan. Het fietspad is aangegeven in het be stemmingsplan „Dijkpolder", een gebied ten noordoosten van Poeldijk (gemeente Monster). Volgens B. en W. van Monster is het fietspad ln het bestemmingsplan opgenomen uit overwegingen van toeristische en re creatieve aard. Het pad sluit nl. aan op de Haagse recreaUegebied Uithof. „De geprojecteerde en bestaande re creatieve elementen ln het gebied zijn aanleiding om Juist een dergelij ke route op te nemen", zo meent het college. B. en W. zijn het niet eens met de door de Haagse Bond van Volkstuindersverenigingen voorge stelde alternatieve route voor het fietspad langs de Arckelweg en de Verburghlaan. B. en W. menen dat voor storende Invloeden niet behoeft te worden gevreesd, omdat het ver boden zal zijn voor bromfietsers op het pad te rijden. In het bestemmingsplan „Dijkpol der" wordt naast de belangen van de tuinbouw aandacht geschonken aan het landschap en het milieu van dit driehoekige gebied dat wordt omslo ten door de grens van Monster met Den Haag. de Gantel en de Nieuwe- weg. De boerderij Arckelsteyn aan de Arcxeiweg zal worden ge handhaafd. In het plan zijn ook de bestemmingen „sportterrein" en „woonwagenkamp" opgenomen. De gemeenteraad van Monster buigt zich op 26 oktober over het plan. Over de Interne organisatie van St. Hippolytus staat in het rapport on der meer het volgende: „WIJ (het onderzoekbureau, red.) moeten constateren dat er van een schelding van taken tussen bestuur, raad van commissarissen en uitvoe rend apparaat op geen enkele ma nier sprake ls. Beleid en beheer lig gen binnen het bestuur. De controle taak die de commissarissen hebben ten aanzien van het bestuur wordt nauwelijks uitgevoerd." De achterstand ln de jaarrekenin gen, waar zich een huuraffalre uit ontwikkelde, was daar een voorbeeld van. Voor wat de renovatie van het complex Van der Madestraat en om geving betreft adviseerde Ketel Partners St. Hippolytus opdracht te geven aan de Vlaardlngse architekt van Pelt de werkzaamheden te orga niseren. In plaats van dit advies op te volgen meende het bestuur van de bouwver eniging er beter aan te doen ir. W. J. van Dort, bestuurslid van St. Hippo lytus, die in Delft een atelier voor architectuur en ruimtelijke ordening heeft, daarmee te belasten. De gedu peerde bewoners, die deze week heb ben aangekondigd acties te onderne men wanneer niet op korte termijn met de renovatie wordt begonnen, werden van dit alles niet op de hoog te gesteld. BIJ de Haagse regionale redactie van het protestants-christelijke ochtendblad ontstaat een vacature wegens vertrek van de Voor het vervullen van deze functie is nodig: gedegen journalistie ke ervaring, dito kennis van de Haagse regio, het leiden van en het samenwerken met een klein team in Den Haag en het onderhouden van contacten met de centrale redactie in Amsterdam. Sollicitaties aan de algemeen redactie chef Trouw, Postbus 859, Amsterdam (tel. 020-913456 toestel 742). DEN HAAG Op het binnenterrein van het hoofdbureau van politie aan de Burgemeester Patijnlaan en het Alexanderplein is men begonnen met de sloop van een dertigtal panden. De bebouwing moet verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het hoofdbureau. Eind dit jaar moet het bouwterrein kaal zijn, zodat aansluitend met de nieuwbouw kan worden begonnen. Gaat alles volgens schema dan kan het politiepersoneel medio 1979 de nieuwe huisvesting betrekken. DEN HAAG Dezer dugen is de gemeente begonnen met de herinrichting van de Mozartlaan in de wijk Waldeck ter verbetering van de verkeersveiligheid. De werkzaamheden zijn het direct gevolg van protestacties van de bewoners, die maatregelen bepleitten voor het tegengaan van doorgaand autoverkeer op de Mozartlaan, een druk gebruikte sluiproute tussen Loosduinen en het stadscen trum. In overleg met een werkgroep Mozartlaan7PaIestrinaweg wordt nu een „stop" aangebracht in de Mozartlaan ter hoogte van de Palestrinaweg. Die „stop", welke ook in het bestemmingsplan Nieuw-Waldeck is opgenomen, is uit de verschillende alternatieven, mede door de verkeerspolitie aangedragen, als de enige ëffectieve oplossing naar voren gekomen. Het gaat hier om een blijvende maatregel. Het gedeelte tussen de Palestrinaweg en de Catharina van Rennesstraat wordt ingrijpend gewijzigd. Het wordt alleen toegankelijk voor fietsers en voetgangers, terwijl een nieuw plantsoen wordt aangelegd. B. en W. zeggen te verwachten dat na de realisering van de „stop" het doorgaande autoverkeer zich voortaan via de Laan van Meerdervoort zal afwikkelen. Van een onzer verslaggeefsters LEIDERDORP Naarmate de vraag naar hogere kwaliteit in de ziekenhuizen stijgt, stijgen ook de kosten. Door deze ontwikke ling heeft het St. Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp in 1975 een verlies van 903.209,- (bijna 3 procent van de omzet) geleden. Eén van de voornaamste oorzaken van dit verlies zijn wel de personeelskosten. Het bleek dat er in 1975 voor deze post 954.830,- meer nodig was, dan was begroot. Uit het jaarrapport blijkt tevens dat de poliklinische behandelingen sterk toegenomen zijn en nog toenemen. De gemiddelde verpleegduur daar entegen is korter geworden, maar ook het aantal klinische verrichtin gen is veel sterker toegenomen. Dit betekent dat er in minder dagen veel meer wordt gedaan om een patiënt beter te maken, zodat de behande ling, maar ook de verpleging inten siever is geworden. Hieruit vallen dan tevens de verhoogde perso neelskosten af te leiden, omdat door de intensievere behandeling meer personeel nodig was. De heer A. J. J. de Bont, hoofd econo- mische-administratieve dienst, te kende hierbij aan dat nagenoeg alle in het ziekenhuis gehanteerde tarie ven niet kostendekkend zijn. Dit geldt vooral voor de verrichtingen (kostendekking van de klinische ta rieven is nog geen 40 procent, terwijl voor de polikliniekruimte de dek king slechts 15 procent is). De meer kosten, ook die in de polikliniek, worden nu verhaald in het verpleeg- tarief. Mocht het COZ (College voor Ziekenhuisvoorzieningen) overgaan tot het kostendekkend maken van deze tarieven, dan zou dit betekenen dat het verpleegtarief met ruim 30 procent verlaagd zou kunnen wor den. Hierbij moet wel in de gaten worden gehouden, dat de kosten van bijv. een operatie natuurlijk stijgen. In 1975 en dit jaar heeft het St. Elisabeth Ziekenhuis ook enkele uitbreidingen ondergaan. Zoals de kaakchirurgie, waaraan in de regio grote behoefte bleek te zijn. Dit ls in nauw overleg met de faculteit van het Academisch Ziekenhuis in Lei den opgezet. Tevens is het aantal bedden van de orthopedie-afdeling uitgebreid met tien, zodat het zie kenhuis nu beschikt over 30 bedden. Dit hangt nauw samen met de ko mende sluiting van de St.- Annakliniek in Leiden, waar 80 be dden voor de orthopedie verdwijnen. Een deel hiervan wordt overgeno men door het Academisch Zieken huis. (48 bedden). Deze uitbreiding van het St. Elisabeth Ziekenhuis is ook tot stand gekomen in nauw over leg met de negen ziekenfondsen uit de regio. Voor dit Jaar verwacht het St. Elisa beth Ziekenhuis ook een verlies, hoe wel voor de personeelskosten dit jaar geen verhoging is te verwachten. (ADVERTENTIE) 'ADVERTENTIE) Iwt woonwjietilkJK>Vijn\A<xxn& Dieeboumn Rijswijk-winkelcentrum In de Bogaard Service, betangriik aspect bij woninginrichting, deskundig advies, snelle hnvrlijden en gnde behulpzaamheid zijn bepalend voor een goede service. Coordinates, (Fr. coordiner). hiermede bedoell men dal ruimlc uaar gekookt wordt en de inrichting daarvan. Worden binnen de totale woonruimte steeds verder geperfectioneerd met technisch vernuft, waarbij de inriclitingstijl de sfeer moet waarborgen Koliektic. het totaal aan keuze mogelijkheden binnen hel kcukcngcbcurcn. Een koliek tie is pas breed als lief hebbers van keukens op niveau kunnen kiezen uil alle verschijningsvormen van modern keukenkomfort, in de entourages der verschillende stijlen. bij een goede woninginrichting bij elke slijt passende entourage voorhanden moet zijn in belijning, materiaal en afwerking: b.v. tapijten, gordijnen rle. Betrouwbaarheid, de zekerheid dal men klasse-meubelen koopt met de volledige Vroom Urccsmann garantie Vendomus, keukens op niveau. Zie ook Keukens, Koliek tic. Service, Coordinates cn Betrouwbaarheid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6