Regering voelt wel voor een kleine tegemoetkoming aan FNV 183 dichtbij deTijd 'Geen wonderen nodig voor decentralisatie van overheidstaken' -^Commentaar Afdanken Tien jaar Bijlmermeer Weekblad 'Nee' van werkgevers netelig probleem voor Boersma Staatssecretaris Polak: trouw aan de geboortegrond voorspelling giftig van vroeger weer Het blijft zacht BSE3SS9 „Hulp aan Spanje" wordt voortgezet TE' IjnONDERDAG 21 OKTOBER 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Pe nogal dreigende reactie van mi nister Boersma om uit het kabinet Den Uyl te stappen als de PvdA/PPR-resolutie niet wordt in getrokken, lijkt verrassend.*Toch is dat niet het geval. Terecht feageert Boersma nogal fel op deze hoogst bedenkelijke uitspraak van PvdA en PPR. Dit kabinet zou mense lijkerwijs in 1973 nooit tot stand zijn gekomen als Boersma op een dieptepunt in onze parlementaire geschiedenis niet het landsbelang boven partijbelang had geplaatst. Die wel erg individuele daad is Boersma door een groot deel van zijn partijgenoen nooit in dank af genomen. Achteraf is er wel meer begrip ontstaan voor zijn houding maar erg wervend is zijn optreden niet voor de Anti's geweest. Terzijde: Zou mevrouw Van den Heuvel zich dat wel ooit eens heb ben gerealiseerd? Dank zij Boersma's daad zijn KVP en ARP tenslotte toegetreden tot het zogeheten extra-parlementaire kabinet-Den Uyl. Beide partijen hebben zich daarmme op dat moment niet alléén vervreemd van hun politieke partner, de CHU- maar ter wille van de bestuurbaar heid van het land stelden zij zich tevreden met een tweede plaats in het. kabinet. e* ve br sai relö 20 fd op STEVENSBEEK (N.Br.) De 53- jarige religieuze G. Philipsen uit Stevensbeek is bij een verkeerson geval in haar woonplaats om het leven gekomen. Zij werd op haar fiets aangereden door een perso nenauto, toen zij vanuit een uitrit de weg opfietste. (ADVERTENTIE) Wat de ontwerpers ervan droomden en wat de be woners ervan maakten een omstreden project dat het toch zal winnen van de chaos in de oude stads wijken Hoe het CDA Van Agt tot lijsttrekker koos De katholieken van Ne derland hebben hun ziel verkocht: de opzienbaren de rede van dr. W.J. Berger Prof. J. Tinbergen over een rechtvaardiger inter nationale orde De Pa poea's geen partij voor keiharde Indonesiërs Bon voor proefabonnement 5 weken de Tijd voor 5 gulden. adres: plaats:. Zonder postzegel zenden aan de Tijd, Antwoordnummer 6. Amsterdam. Betaling na ontvangst van acceptgiro. Overal te koop: I 2.-. Abonnementen: tel. 020 - 23 39 84 dóór Johan van Workum DEN HAAG De regering voelt best wat voor een tussentijdse loonsverhoging per 1 november. Wel vindt zij de veertig gulden per maand, die de Federatie Nederlandse Vakbeweging heeft geëist per 1 oktober, zonder meer te veel. De werkgevers zijn echter vierkant tegen enigerlei verhoging. Er dreigt nu een grote ruzie te ontstaan, nog voordat het eigenlijke loonoverleg over 1977 is begonnen. Met deze opvallende vérgaande te- jemoetkomingen aan de progressie ve drie wilden KVP en ARP een brug slaan voor een langduriger samenwerking in het bijzonder met de PvdA. ,,Het is niet goed dat een zo grote partij zo lang in de opposi tie blijft", was wel zo ongeveer het thema in die tijd. Boersma was een van de aanhan gers van deze visie. Hij is als het er op aan komt de man geweest, die de deur van het Catshuis voor Den Uyl c.s. heeft opengezet. Nu zal Boersma waarschijnlijk niet van de progressieven verlangen dat hij als beloning nog dit jaar-een standbeeld in Franeker krijgt. Dat zal te veel gevraagd zijn. Maar dat van hem wordt geëist om met zijn CDA-vrienden opnieuw plaats te men op de bijwagen in het vol- nde kabinet, getuigt van te weinig ilitiek fatsoen. „Dat is het afdanken van je colle ga's waar je jaren mee hebt ge werkt", zei Boersma. En daar heeft hij gelijk in. Voor zijn politieke zelfrespect kan van Boersma niet worden verlangd, dat hij de ontwerpresolutie van PvdA-PPR voor kennisgeving zal aannemen. Doordat de prijzen iets meer stegen dan aanvankelijk was verwacht, zal de koopkracht van de werknemer die over 1975 20.000 gulden bruto verdiende, niet zijn gestegen als Je straks het hele jaar 1976 vergelijkt met het hele vorige Jaar. De nul-lijn voor de twintig-mille-man dus. Daar bij is dan bovendien nog het effect van promoties en zo meegerekend. Wie daarbuiten is gevallen dit jaar, ziet zijn koopkracht in feite met een fractie van één procent dalen ten opzichte van vorig jaar. Nu had de regering eind vorig Jaar als doelstelling dat de twintig-mille- man die thans op zo'n 21.350 gul den bruto staat zijn koopkracht zou moeten kunnen handhaven in 1975. De eis van het FNV hoeft dus niet ingewilligd te worden om de doelstelling van de regering overeind te houden, zo zeggen de werkgevers terecht. Maar in de loonmaatregel van juli, toen een lagere prijsstijging werd geraamd dan thans, kwam de nullijn te liggen bij lonen van 25.000 gulden en zat er voor de twintig- mille-man een verbetering van de koopkracht met 0,7 procent in het vat. Door de prijsstijging is die ver betering nu verzuurd. Minister Boersma van sociale zaken heeft de afgelopen maanden al een paar keer gezegd dat de regering niet „met de handen over elkaar" zou wachten met iets te onderne men tot die twintig mille-man zijn koopkracht op de nullijn uitkomt Op grond hiervan mag worden ver wacht dat de regering een kleine loonsverhoging per 1 november wel ziet zitten. De regering heeft hiervoor nóg een reden. Deze week was er overleg tussen Boersma en werkgevers en vakbeweging over de FNV-eis. Daar bij werden twee dingen voortdurend door Boersma benadrukt: hoe ver beteren we „het sociaal- psychologisch klimaat" met het oog op het loonoverleg over 1977, en hoe Minister Boersma voorkomen we dat volgend jaar het loonmatigende effect van de loon maatregelen wordt „ingehaald"? Voorschotje Van onze parlementsredactie DEN HAAG Staatssecretaris Polak (binnenlandse zaken) ziet de verwerkelijking van de decentralisatie niet somber in. „Om tot een echte overheveling van overheidstaken naar provincies en gemeenten te komen, hoeven er geen wonderen te gebeuren, zoals vaak gesteld wordt. We moeten alleen het wetsontwerp reorganisatie binnen lands bestuur tot wet maken en op basis daarvan taai aan het werk gaan". Aldus de bewindsman in zijn antwoord aan de Kamer, die voor de tweede dag debatteerde over de be groting van binnenlandse zaken. Wel gaf hij toe dat er bij veel depar tementen en rijksdiensten weinig be reidheid bestaat om rijkstaken over te brengen naar de lagere overheid. Die departementen realiseren zich dan nog onvoldoende dat decentrali satie volstrekt noodzakelijk is, wil Nederland bestuurbaar blijven. In dit verband noemde hij, evenals de Kamer, de gang van zaken bij CRM een gunstige uitzondering. Op dit departement is men druk bezig de rijkssubsidieregelingen om te zetten in rijksbijdrageregelingen. Hierdoor krijgen provincie en gemeente zelf het welwijnsbeleid meer in handen. De staatssecretaris zegde de Kamer toe, dat er bij het binnenkort ver schijnende wetsontwerp tot reorga nisatie ook een degelijke kostenbe rekening komt. Daarbij wist hij nu al te vertellen dat de kosten aanmerke lijk lager zullen uitkomen dan het bedrag van anderhalf miljard per jaar en een half miljard ineens. Eer der dacht hij aan een half miljard per jaar, inclusief de wachtgelden die uit de reorganisatie van het be stuur voortvloeien. Overigens be streed Polak dat een gecentraliseerd bestuur goedkoper is dan een gede centraliseerd bestuur. Die misvat ting nam hij op alle departementen, ook op financiën, waar. Ambtenaren Over de positie van het over heidspersoneel, waarover bijna iede re fractie gesproken had, konden de bewindslieden van binnenlandse za ken nog maar weinig zeggen. Minis ter De Gaay Fortman vond het beter hierover eerst het georganiseerd overleg, dat nog gaande is, af te wachten. Wel kondigde hij aan dat op zeer korte termijn bepaalde top salarissen van ambtenaren bekeken gaan worden. Uitdrukkelijk vertelde de minister hierbij dat het niet gaat om salarissen die in een bepaalde schaal zitten maar om die van functionarissen als bijvoorbeeld commissarissen van de Koningin. De betrokkenen zelf worden in het over leg daaromtrent betrokken. Boersma had gedacht dat beide za ken gediend zouden zijn met een kleine tegemoetkoming aan de FNV. De FNV zelf zei immers al dat een tussentijdse loonsverbetering zou worden afgetrokken van de prijscompensatie waarop men toch per 1 januari aanspraak maakt. De regering zelf had al uitgesproken dat de oude manier van prijscom- penseren in ere hersteld zou kunnen worden. Een voorschotje op 1 janua ri kan dan niet veel kwaad, en zou gunstig werken om de achterban van de FNV-bonden wat gunstig te stemmen, zodat ze geen overdreven looneisen stellen voor 1977. Zo'n voorschotje zou niet veel invloed hebben op inflatie en werkloosheid, en bovendien, zo zei Boersma nog eens, moet je ook blijven letten op het op peil houden van de binnen landse consumptieve vraag. Maar nu hebben de werkgevers deze week zeer duidelijk „nee" gezegd tegen FNV en Boersma. Het is ge woon onbetaalbaar, vinden ze. „De financiële positie van het gros van de bedrijven is bar slecht, ik heb er geen andere woorden voor", zei werkgeverszoorzitter Van Veen na het overleg van deze week. Er valt voor de werkgevers ook niets voor te schieten, want zij willen verande ring van het automatisme van prijs compensaties. Dat hadden ze bij het komende loonoverleg aan de orde willen stellen. De werkgevers zijn dan ook kwaad dat de regering deze zomer dit plannetje doorkruiste met de mededeling dat de automatische prijscompensatie van de regering best weer mocht terugkeren na de loonmaatregelen. Nu kan de regering de werkgevers een bepaalde loonsverhoging dwin gend opleggen via de loonwet. Deze wet geeft de regering eigenlijk al leen een middel om te hoge loonsverhogingen tegen te houden. Maar voor het lopende halfjaar is er tijdelijk ook nog de mogelijkheid een verhoging dwingend voor te schrijven. (Boersma zou deze be voegdheid overigens best perma nent in de loonwet willen hebben). Maakt de regering hiervan gebruik, dan zal ze worden bedolven onder een storm van werkgeverskritiek. Dat zou dus het tegendeel zijn van een bijdrage aan verbetering van „het sociaal-psychologisch kli maat", dat Boersma nu juist zo be langrijk vindt met het oog op het komende loonoverleg over volgend jaar. Lanser Een heel netelig probleem voor de regering. Het is begrijpelijk dat Boersma volgende week nogmaals wil'proberen de FNV maar vooral de werkgevers tot enige soepelheid te bewegen. Het schijnt dat CNV- voorzitter Lanser daartoe deze week in het overleg al een poging heeft gedaan. Het CNV zelf voelt niets voor inwilliging van de FNV-eis. Maar als FNV en wrkgevers op dit punt toch een tussenoplossing zou den kunnen vinden, zou dat een goed klimaat scheppen voor het toch al bijzonder moeilijke loon overleg over 1977. En zou de rege ring zelf de knoop doorhakken en óf werkgevers, óf FNV tegen zich in het harnas jagen, dan zou het loonover leg voor volgend jaar wel onder zeer ongunstig gesternte van start moe ten gaan. Van een opnieuw mislukken van het loonoverleg hangt dit keer nog meer af dan andere jaren, vooral ook poli tiek. Bij het overleg deze week heeft Boersma opnieuw nadrukkelijk ver klaard dat de regering „voor 1977 niet weer een loonmaatregel over weegt, en evenmin van plan is een stok achter de deur gereed te hou den". (Dat laatste slaat op een wets ontwerp tot wijziging van de loon wet, dat nodig zal zijn voordat een nieuwe loonmaatregel voor volgend jaar kan worden afgekondigd). De regering zal dus langer wachten dan ooit, voordat ze een nieuw ingrijpen onontkoombaar zal vinden. Tóch in grijpen zou een afgang zijn, voor de regering, maar vooral voor de „soci ale partners", werkgevers en vakbe weging. De toestanden waarin ons land dan zou verzeilen, laten zich nog moeilijk voorzien. Maar één ding is al wel zeker: de werkloosheid zal daardoor groeien en de bestrij ding ervan zal gebrekkiger worden. DE- Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prènten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- onder redactie van loes smit Je kunt het nog zo beleefd vragen, je mag altijd wel een wat ongewo ne reactie verwachten, als je' in Volendam vraagt waar de fami lie Schilder woont. Dat is onge veer hetzelfde als in Amsterdam informeren naar het adres van ene De Jong. want in Volendam wonen zoveel Schilders, dat het zoeken naar een speld in een hooiberg wordt als je verder niets van zo'n gezin weet. Wie het tele foonboek opslaat zal al gauw ont dekken: minstens twee kolommen Schilder, evenveel Tol en Veer man, en ook de gezinnen met de achernaam Zwarthoed, Runder kamp, Molenaar, Kwakman, Jonk, Koning, Buys, De Boer en Bond vullen heel wat Volendam- se ruimte in dat boek. En dan zullen er nog wel flink wat van die naam zijn die het zonder tele foon doen, maar ook in Volendam wonen. Je kunt het natuurlijk nooit hele maal precies nagaan aan de hand van een telefoonboek, maar vaak valt toch op. dat bepaalde families in één plaats een grote inbreng hebben, al was het alleen maar door hun getalssterkte. Dat zijn meestal ook de families die hun geboorteplaats van grootva der op vader op zoon. en van grootmoeder op moeder op doch ter trouw blijven. In Katwijk aan Zee moeten dat bijvoorbeeld de families v. d. Plas (bijna vier ko lommen in de telefoongidsi. Guyt, Haasnoot, Parlevliet en Meyvo- gel zijn, in Landsmeer vooral de Goede's en Bakkers. In het Noordhollandse Huizen moet ie dere inwoner wel een Kos, Rebel. Als er ook maar een greintje waar heid in eeuwenoude spreuken schuilt, kunnen we een zwaar win tertje verwachten. Veel van die spreuken sloegen op het weer en al ligt de tijd ver achter ons dat de gewone man zulke voorspellingen voor zoete koek slikte, de spreu ken zijn er nog steeds en veel mensen kennen ze nog. Deze bij voorbeeld: „Eikels per vracht, kwaad weer verwacht". Dit na jaar kan er inderdaad van vrach ten eikels gesproken worden (net als van de beukenootjes trou wens): normaal werpt één eik zo'n vijftienduizend vruchten af en nu is dat bijna het dubbele. De Hoge Veluwe (en die niet alleen ligt er mee bezaaid, en wie dezer dagen in de herfstige bossen gaat wan delen mag van de stichting De Hoge Veluwe gerust een vrachtje eikels, kastanjes en beukenoten mee naar huis nemen. Als de pad destoelen maar blijven staan. Die zijn er ook wel volop, maar ze staan nu juist zo vrolijk dat het zonde is als volgende wandelaars er niet meer van kunnen genieten. Voor een (door het insstituut voor natuurbeschermingseducatie uit gezette) herfstwandeling over De Hoge Veluwe liggen in het bezoe kerscentrum gratis routebeschrij vingen klaar. Wie de route van a tot z uitwandelt, krijgt een specia le sticker ter herinnering. En wat die winter betreft: ook toen de mensen er nog vast in geloofden, kwamen de voorspel lingen lang niet altijd uit. „Een droevig voorval heeft eene achtenswaardige familie te Prin- cenhage in diepen rouw gedom peld. Na het gebruik van eigen gezochte champignons bleek het geheele gezin vergiftigd te zijn. Een dochtertje van 8 en een van 14 jaren zijn reeds overleden, ter wijl de heer des huizes nog zeer bedenkelijk ligt. De overige leden des gezins zijn herstellende". Een bericht uit de Leeuwarder Courant van honderd jaar gele den, na het lezen waarvan de abonnees toen ongetwijfeld geen paddestoelen meer durfden pluk ken. We bedoelen maar: wie niet alles van paddestoelen afweet, kan ze in elk geval maar beter laten staan, nog afgezien van het verzoek van De Hoge Veluwe (zie ook: voorspelling). Bout. Westland of Veerman ken nen, zoveel wonen er met die na men. terwijl Hop de uitgebreidste familie in het Gelderse Hierden moet zijn. Het Zuidhollandse Ouddorp schijnt haast uitslui tend met grote families bevolkt te zijn; je vindt er opvallend veel met de naam Tanis en Grinwis maar ook Breen, Westhoeve, Wit te, Padmos. Voogd, Klooster. Klepper. Meyer, Hameeteman, Akershoek, Aleman, Bakelaar en Bezuijen mogen niet worden uit gevlakt. „Trouwe" namen uit bijvoorbeeld Zeeland zul je ook zelden in een Groningse plaats aantreffen. Zo ver wordt er blijkbaar nauwe lijks verhuisd. Vind je in het Zeeuwse Oostkapelle veel namen als Maljaars. Wattel en Wonder- gem, en in het ook Zeeuwse Oos- terlandveen een opmerkelijk aantal honkvaste Stoutens. Goudzwaards, Bolle's en Steen- poorte's, in het Groningse On- stwedde tref je weer totaal ande re namen: vooral Migchels, Wil- zing. Volders, Sterenborg, Lukens en Bessembinders. In Leiden zijn de Bavelaars, de Neuteboom-en, ge wone Boom-en en Blom-men niet van de lucht en in Heerenveen zijn de Dijkstra's, de Hoekstra's en de De Haan-en in grote getale aanwezig. De grootste familie van Heemskerk in Noord- Holland heet Beentjes en in Kerkrade zijn typisch Limburgse namen als Thomas, Ploum, Paf fen en Amkreutz sterk vertegen woordigd. Op Marken wonen nog veel mensen met een naam, waa raan je kunt zien welk beroep zij of hun vodorouders uitoefenen of uitgeoefend hebben: aan die na men te zien maken daar de fami lies Visser, Zeeman en Schipper de dienst uit. En dan laten we alle Smitten. Jansens, Pietersen, Mulders, De Jongen en De Vriezen nog buiten beschouwing. Die vind je overal in diverse variaties terug. Ruim honderd poppen uit ,,De tijd van vroeger" zijn tot het eind van deze maand te bezichtigen èn te koop in de vleugelgalcrie van het Slot Zeist. Ze zijn allemaal ge maakt door de inmiddels befaamde Utrechtse poppenmaakster Toos van Dam die zelf gehandicapt alles doet om met haar werk gehan dicapte kinderen te helpen. Het is de vierde keer dat ze (ditmaal on der auspiciën van de Lions Club Utrecht) een tentoonstelling houdt van haar poppen, die ze uitsluitend van antieke stoffen maakt. Maar het is meteen ook de laatste maal, dus wie nog aan een pop van Toos van Dam wil komen, moet er dit keer echt naar toe. De opbrengst is in z'n geheel bestemd voor gehan dicapte kinderen, wat nog niet be tekent dat iedere bezoeker ver plicht is een pop te kopen. Een kleine of grotere gift in de ton op de expositie mag ook. De toegang is gratis cn de deuren zijn elke dag van tien tot vijf uur open, behalve op maandag (hele dag gesloten), zaterdag en zondag (alleen 's mid dags geopend). door hans de jong DEN HAAG Het comité „Hulp aan Spanje" dat tijdens de Spaanse burgeroorlog van 1936 tot 1939 hu manitaire hulp verleende aan de be volking in republikeins gebied, is opnieuw opgericht. Het voorlopig bestuur van het nieu we comité heeft bekendgemaakt, dat ook in de Verenigde Staten, Ca nada, Engeland, Oostenrijk. Frank rijk en Italië overeenkomstige comi- té's zullen worden (her)opgericht. Het doel blijft hetzelfde als in 1936, namelijk humanitaire hulp verlenen aan het Spaanse volk, dat tegen de fascisten strijdt voor het vestigen van een democratie. Men hoopt, dat reeds bestaande in stellingen die politieke gevangenen en hun familieleden hulp verlenen hun werk zullen voortzetten. Dr B. H. Sajet, die ook in het vooroorlogse comité actief is geweest, is erevoor zitter van het nieuwe comité. In west-Rusland wintert het. Een hoge druk van 1.048 mil libar deelt daar de lakens uit. Kleine storingen hebben in die omgeving plaatselijk een decimeter sneeuw gebracht. Enkele stations rapporteer den gisteren een sneeuw hoogte van circa twaalf cm. Ook in Finland blijft het koud met in de zuidelijke en middelste gebieden strenge nachtelijke vorst, —10 tot —12 graden Celsius. Een uit loper van het maximum breidt zich over de Oostzee enigszins in noordwestelijke richting uit. waardoor droge re lucht met zuidoostelijke winden naar zuid-Zweden en zuidoost-Denemarken wordt aangevoerd. Het bovenstaan de klinkt wat dreigend, maar de depressies op het oostelijk deel van de oceaan blijven ons beschermen tegen een vroege, winterse kou-inval met oost- tot noordoosten winden. Zolang die systemen zich daar ophouden en af en toe fronten op de Lage Lan den afsturen blijft het hier mild bij veelal wind uit zuid oost tot zuid. Roosendaal re gistreerde gisterenmiddag zestien graden Ceisius maxi maal na dertien mm regen- aftapping in de ochtend. In de tweede helft van deze week voorzien wij nauwelijks veranderingen in de tempera tuur: twaalf vijftien gr. C. maximaal, hooguit wat varia ties in droog en nat weer. De eerstvolgende frontlijn kan later op donderdag van het westen uit enige regen bren gen en/of een bui. Koudegolven. Het bronge- bied voor zulke golven is op het noordelijk halfrond voor al het polaire bekken.Als uit- valspoorten komen vooral in aanmerking oost-Groenland en Nova-Zembla. De koude lucht breidt zich bij waaier vormige windverdeling naar alle richtingen uit, maar dui delijk het sterkst naar het zuiden en zuidoosten. Dit is in de eerste plaats een gevolg van de afwijkende, afleiden de kracht van de draaiing der aarde: west - oost, Eén van de markantste kou-uitvallen door lucht in noord- en mid den- Rusland naar midden- en west-Europa is die van 16 tot 23 oktober 1908 geweest. Hij volgde op een uitgespro ken warmtegolf. In een krant van die dagen lees ik, dat er op 15 oktober 1908 te Lemmer nog in de Zuiderzee werd gezwommen en dat er geen week later op dezelfde plaats geschaatst werd.... Op de weerkaart van 20 oktober 1908 zien wij dat een hogedrukgebied van 1.040 mb boven noordoost- Europa zich steeds verder over west-Rusland en Fin land heeft ontwikkeld en zich nog verder naar midden- Europa uitbreidt. Tegen de draad in dus.... De door uit straling afgekoelde luchtmassa's worden aan de zuid- tot zuidoostelijke flank van het maximum door oost tot noordoostelijke winden boven het continent naar midden- en west-Europa ge transporteerd. Gevolg: zeer koud weer voor de tijd van het jaar tijdens deze kou- inval van 16 tot 23 oktober met in het oosten van ons land minima van —6 graden, let wel geen uitstralingskou bij heldere hemel en windstil te. maar bij krachtige tot har de oostelijke winden, net als in hartje winter. Morgen laten wij u zien. wel ke vorderingen de nul graden-isotherm oftewel de vorstgrens tijdens die voor deze eeuw unieke vroege kou periode maakte. De Bilt regi streerde in die oktober maand vijf vorstdagen. in de cember zes ijsdagen en vier strenge vorstdagen De win ter van 1908 - '09 viel als ge heel naar de koude kant uit. Rld zw bew. 10 lm licht bew 10 0 1 rr mist 15 Oir licht bew. 15 0.2 ir licht bcw. 16 Om zw bcw. 14 2 rr J*en,e l'icht bew. 16 0.2 rr V»»'n«<n zw. bcw 15 0 m ZdLimburg zw b(.w ]8 Om Aberdeen regenbui 13 1 rr onbew 20 0 I m Barcelona licht bew. 18 7m 13 Om Bordeaux half b 10 1 n 13 I R 15 Om zw bcw 14 02 m lichl bcw 5 Om half bcw 16 Om volgens IJnsen neemt hij de 27ste plaats in strengheid se dert 1849 in. Speciaal voor onze agrarische lezers het volgende nieuwtjerwoensdag 27 oktober aanstaande zal „internationaal agrarisch nieuws", onderdeel van de tv- rubriek „Van Gewest tot Ge west" geheel gewijd zijn aan de gevolgen van de droogte voor de agrarische wereld. (Uitzendtijd tussen 19.05 en 19.55 uur, Nederland I.) B rustel Frankfort Gonève Helsinki lnntbrueck Kopenhagen i,chl bew. 10 Om Lissabon zw bcw |9 0(r L°c*rno licht bcw. 13 Omm Londen zw bcw 14 Omm zw bcw 13 Omm zw bew 16 Omm geh bew. 22 Omm regen 18 12 mm regen 17 2 mm licht "bew 14 2 mm onweer 20 1 mm regen 19 0,4 rr Luxemburg Madrid Malaga Munchcn Oslo Split Stockholm Wenen geh bew 7 0 mm i""™ licht b.» 10 Omm ra»a Blanco k..„ i3 0mm Hoogwater: vrijdag 22 oktober Vllsstngen 0 47- 13 06. HarlngvlleUlulzen 0 47 13.12, Botterdam 247-1452. Scheventngen 140-14 11. IJmulden 2 22 14 44. Den Helder 6 56-18.43. Haxlingcn 6 53-21 51, Delfzijl 10.46-23.27

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5