sjiang Tsjing wilde loea vermoorden at zijn Carters plannen met Oost-Europa? Ambtenaar vraagt rechtbank om werk Geen Nobelprijs voor de vrede ranse premier telt kwestie ran vertrouwen Libanon Smith: sommige eisen niet serieus Nationalisten preken voor eigen parochie Russen op weg naar ruimtelaboratorium Noors comité vindt geen kandi daat Melkpoeder: meer kwaad dan goed? Koerdenleider beschuldigt Irak van moordpoging Vakbeweging in Italië ziet af van algemene staking Cuba zegt kapersverdrag met Amerika op ET I RDAG 16 OKTOBER 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 t€lf KING (AFP, AP, Reuter, UPI) Tsjiang Tsjing, de weduwe van Mao Tse-toeng wilde samen no. tdrie andere radicalen de gematigde Hoea Koeo-feng uit de weg ruimen. Inmiddels heeft Hoea n b o als partijleider opgevolgd. sie" e beschuldiging deed gisteren in m ing de ronde en betrouwbare g is, nese informanten spraken haar tegen. Bij het incident dat met eomplot te maken had zouden mensen om het leven zijn geko- maar niets wijst erop dat dat lang Tsjing of één van de andere o. Ook zouden mensen in ver- ij met de samenzwering zijn te- itgesteld,althans volgens geruch- die de ronde deden, maar hier- was geen schijntje van een be te krijgen. Sjanghai (een bolwerk van de ücalen) verschelten gisteren ;ni urkranten waarin de vier „sa- X» nzweerders tegen de partij" wer- inoemd. Het gaat behalve om Mao om vice-vooraitter ligAng Hoeng-wen, vice-premier e; ng Sjoen-sjiao en propagandist Wen-yoean. Naar alle ihijnlijkheid zitten zij al meer acht dagen vast. lOg. itn jtenlandse studenten mochten terrein van de twee universitei- van Peking niet op toen daarvde itaïurkranten waarin de radicalen ,-ai u-den aangevallen werden opge- er] üct. In één van de muurkranten, door Chinese studenten gretig ld gelezen, werd tevens kritiek lit op het „radicale" bestuur van Tsjingwa-universiteit. Voorheen rden slechts gematigden gegispt, nderdag werd in een gelijksoor- be krant een universiteitsbestuur- ervan beschuldigd „uioterst iks te zijn. Steeds duidelijker wordt dat in Chi na de gematigden de machtstrijd hebben gewonnen. In de Chinese- massamedia worden vooreichteg aanvallen op de radicalen voorbe reid. Beschuldigingen aan het adres van Tsjiang Tsjing en de drie ande ren gaan steeds meer in de richting van inderdaad een complot en ver valsing van uitspraken van Mao en van zijn testament. In de pers wordt gewaarschuwd zich niet te vergrij pen aan de woorden van de overle den partijleider. In Peking wordt aan genomen dat vooral het beroemde laatste woord van Mao („handel naar de vastgeleg de richtlijnen") een vervalsing van Tsjiang Tsjing was. Zij wilde een testament waarmee links het voor het zeggen zou krijgen. Over het citaat van Mao is in China al een geweldige woordenstrijd be gonnen. De hele bevolking moet de werken van Mao opnieuw gaan be studeren. Daarbij wordt vooral één uitspraak van de overleden voorzit ter door de partijleiding onder streept. „Breng het marxisme in de praktijk en niet het revisionisme, weest eensgezind en gaat niet ui teen. Weest open en eerlijk en wijs samenzweringen en intriges van de hand". En kennelijk is het voor de Chinezen zonneklaar wie welk soort revisionisme nastreefde en wie heeft geïntrigeerd. [PARIJS (DPA) De Franse premier Raymond Barre heeft ■en in het parlement de vertrouwenskwestie gesteld na een zitting over de aanvullende begroting voor 1976. igroting houdt verschillende ng- en andere maatregelen in lende de strijd tegen de infla tte ffij verbond de kwestie echter slechts met een deel van de maatre ten, waaraan de regering een bij- xe waarde hecht. >e hele begroting geldt als aangeno- Kn. wanneer de oppositie niet bin- en 24 uur een motie van wantrou- en indient. Een stemming over de ïtrouwenskwestie zal dan niet aatsvinden. De begroting omvat ir de uitgaven en inkomsten elk miljard francs. De linkse opposi- heeft al een motie van wantrou- ingediend. Het parlement zal !T een eventuele motie van wan- iwen pas dinsdag kunnen imen. pldens het debat had het parlement rder in de nacht een door links feld voorstel voor belastinghef- op rijkdom verworpen. De lag was 217 -181 tegen het voor- waarbij belasting zou zijn gehe- kop rijkdommen van particulie- ii en maatschappijen boven een van 2 miljoen frans (één mil- D gulden). ltstak een politieke storm op nadat nmier Barre begin van deze week ad gezegd niet tegen „theoretische over een dergehjke belasting f zijn. Voor Barre kans zag zijn itandpunt te wijzigen en zich radi aal tegen invoering van een derge- jke belasting te verklaren stroom en grote hoeveelheden kapitaal laar Zwitserland en daalde de franc ienlijk. Raymond Barre In Peking wordt ook gewezen op overeenkomsten met 1971 toen de ultra-linkse en later eveneens als „rechtse verrader" vervolgde minis ter Lin Piao werd uitgeschakeld. Chinese intellectuelen zeggen dat Lin Piao het voorbeeld voor Tsjiang Tsjing en haar aanhangers is geweest. BONN (UCD Velen zouden misschien vinden dat mevrouw Fe- licitas Strippgen een droom van een betrekking heeft. Zelf is ze er bepaald niet van overtuigd. Mevrouw Strippgen is een 57-jarige hoofdambtenares in het Westduit- se ministerie van huisvesting in Bonn. Ze verdient 715 Westdeutse mark per week... zonder er wat voor te hoeven doen. „Ik heb aangeko men van het nietsdoen", zegt ze. „Hoe zou u het vinden elke dag opnieuw weer in een kantoortje te moeten zitten met geen andere be zigheid dan kranten lezen en herle zen?" Mevrouw Strippgen kreeg er althans genoeg van en ze nam het ongewone besluit de rechter in de arm te nemen om van haar werkge ver meer werk af te dwingen. Haar zaak heeft veel interesse gewekt in een land waar de „modale burger" van mening is dat er teveel ambteraren ri1" ''ie te weinig om- handeri hebben. "Nog veel meer ambtenaren in Bonn zouden over wegen gerechtelijke stappen tegen hun nietsdoen te nemen. De zaak van mevrouw Strippgen werd deze week voor het ar beidsgerecht in Bonn afgesloten met een „kool-geit-uitspraak". De Rechtbank hekelde tot grote teleurstelling van Mevrouw Strippgen en haar bond de regering niet voor verspilling van belas tinggeld. maar gelastte het minis terie van huisvesting wel Mevrouw Strippgen „althans met minimum aan werk te verschaffen in over eenstemming met haar loonschaal". Felicitas Strippgen toonde haar „werkdagboek" om haar eis te sta ven. Er bleek uit dat zij over een bepaalde periode van 34 dagen ab soluut niets te doen had gehad. Deze lange periode van ledigheid werd één dag onderbroken door werk gedurende negen minuten. Op 16 juli schreef Mevrouw Strippgen in haar werkdagboek: „Hoera. Er zijn twee mappen op mijn bureau neergelegd". Maar er volgt een „PS": „Het bleek een vergissing te zijn. De mappen wa ren voor iemand anders Vakbondsvertegenwoordiger Peter Stumph zei dat hij geschokt was door het cynisme waarmee de meerderen van Mevrouw Strippgen staande hielden dat zij genoeg te doen had en „geen slapende hon den moest wakker maken". „Het hele ministerie van huisves ting heeft behoefte aan een effi- ciency-advies". zegt mevrouw Feli citas Strippgen. MOSKOU (UPI) Opnieuw draaien twee Russische ruimtevaarders baantjes om de aarde. Gisteravond werd verwacht dat de luitenant kolonels Wjatsjeslaw Zoedow (ij?) en Waleri Rozjdestwenski (37) op korte termijn vast zouden maken aan het nog steeds ronddraaiende ruimtela boratorium Saljoet 5. Daaruit keer den hun voorgangers in augustus na een verblijf van zeven weken terug OSLO (AP, AFP, Reuter) Er wordt dit jaar geen Nobelprijs voor vrede uitgereikt. Het Nobelprijscomité van het Noorse parlement kan géén geschikte kandidaat vinden. BRUSSEL Melkpoeder als voedselhulp kan in sommige ge vallen meer kwaad dan goed doen. Zo blijkt uit een studie van de wereidgezondheisraad is uitgevoerd. De afwezigheid van vitamine a in het melkpoeder berooft het menselijk organis me van zijn vitamincreserves wat kan leiden tot een vermin derd gezichtsvermogen en zelfs tot blindheid. Dat gevaar be staat vooral in ontwikkelings landen met een warm en droog klimaaat. Die studie van de wereldge zondheidsraad heeft de Europe se gemeenschap, die veel voed selhulp in de vorm van magere melkpoeder verstrekt, gedwon gen zich opnieuw op die hulp te bezinnen. Op verzoek van de Europese Commissie heeft de wereldgezondheidsorganisatie nu een overzicht gemaakt. Waa rin is aangegegeven in welke streken het meest behoefte be staat aan verrijking met vitami ne a en d van de magere melkpoeder. De wereldge zondheidsorganisatie zal de commissie ook gegevens gaan verstrekken over de graad van het vitaminetekort en over het voorkomen van rachitis En gelse ziekte") met die gegevens zal bij het opstellen van neiwue voedselhulpprogramma's van de EG rekening gehouden worden. De Europese Gemeenschap le vert elk jaar vele duizenden ton nen magere melkpoeder als voedselhulp af. Zuiveloverschot in de gemeenschap heeft ervoor gezorgd dat de voorraden mage re melkpoeder momenteel ver boven het miljoen ton liggen. Na de verovering op Palestijnse guerrilla's trekt een gepantserde Syrische kolonne de Libanese stad Roem binnen. Het kon geen keuze maken uit de vijftig voorgedragen kandidaten. Kennelijk had niemand genoeg ge daan aan „de verbroedering tussen de landen, het ontbinden of verklei nen van legers, of het organiseren of voorstellen van vredesconferenties". Dat zijn de voorwaarden voor het toekennen van de Nobelprijs van de vrede, neergelegd in het testament van de schenker van de prijs, de Zweedse uitvinder van het dynamiet en vredesidealist Alfred Nobel. Het comité heeft het recht de prijs niet toe te kennen. In de statuten van de Nobel-stichting staat alleen dat de prijs tenminste iedere vijf jaar moet worden toegekend. Het vijf leden tellende comité is ook niet Vervolg van pag. Volgens de laatste berichten rukken de Syrische troepen nu naar Aley op. Aley is een bolwerk van de Pales- tijnen en linkse Libanezen op geen twaalf kilometer afstand van Bei roet. Wanneer Aley door de Syriërs wordt ingenomen zou de weg tussen Beiroet en Damascus kunnen wor den heropend. Ondertussen maakte radio-Damas cus bekend dat delegaties van de bevolking van Aley. Sidon en Tripoli de Syrische hoofdstad hadden be zocht om Syrië om steun te vragen bij het herstel van rust en order in. Libanon. De publicatie van dergelij ke verzoeken is tot nu toe altijd aan Syrische militaire aanvallen vooraf gegaan. Waarnemers concluderen hieruit dat Syrië een aanval op Tri poli, de op één na grootste stad in Libanon, voorbereiden. LAUSANNE (Reuter) De woordvoerder van de Koerdische opstandelingen dr. Ismet Cheriff- Vanly die een week geleden in zijn woning in Lausanne in het hoofd werd geschoten, heeft de Iraakse regering er gisteren vanaf zijn zie kenhuisbed van beschuldigd dat zij hem probeert uit de weg te ruimen. In een brief beschuldigde de 52- jarige vertegenwoordiger van de Koerdische Democratische Partij (DKP) in Lausanne Irak ervan „te proberen met een aanslag op mijn leven een stem die zich verheft voor een rechtvaardige zaak tot zwijgen te brengen". SALISBURY (Reuter, UPI) Volgens de leider van de blanke minderheidsregering in Rhodesië, Ian Smith, preken enkele van de zwarte nationalisten in zijn land voor eigen parochie. „Som mige van hun eisen kunnen wij niet als serieus beschouwen", zo zei Smith in een vraaggesprek. Volgens Smith beseffen dat nationa listen dat zelf ook. Als voorbeeld noemde hij hun eis dat de vredescon ferentie m Genève veertien dagen moet worden uitgesteld, een eis die zij toen dat niet mogelijk bleek rap lieten vallen. Smith maakte opnieuw duidelijk dat hij zal vasthouden aan de bemiddelingsvoorstellen van de Amerikaanse minister van buiten landse zaken Henry Kissinger. Zo blijft de blanke leider eisen dat de ministersposten van defensie en jus titie in de overgangsregering die Rhodesië binnen twee jaar naar een zwart meerderheidsbestuur moet lei den zullen worden bezet door blanken. Als zwarten op die posten komen zullen de blanken volgens hem uit angst in grote getale het land verlaten. Smith zei dat hij zijn best zou doen om de conferentie van Genève over de toekomst van Rhodesië tot een succes te maken. Daar zal ook wor den beslist over zijn eigen positie in een overgangsregering. „Ik hoop dat wij met de zwarte Rhodesiers komen tot een vreedzame oplossing", aldus Smith, in het via satellieten overge brachte vraaggesprek. Het is volgens hem altijd mogelijk dat de coinfe- rentie niet slaagt, maar hij gaat er met een positieve instelling naar toe. Over nationalitische eisen dat er een einde wordt gemaakt aan politieke processen en politieke gevangenen worden vrijgelaten, zei Smith dat zij het soort eisen waarmee men geen stap verder zou komen omdat zij niet ontvankelijk zijn. De Rhode- sische premier zei met nadruk dat zijn regering niet bereid was tot enig vergelijk met wat hij terroristen noemde. „Degenen die naar de con ferentie gaan hebben niets met de terroristen van doen. De terroristen hebben laten weten dat zij niet wil len praten en dat ieder die dat wel doet hun vijand is. Onder die omstandigheden ben ik bereid het eens te proberen", aldus Smith. ROME (UPI, DPA) De Italiaanse vakcentrales zullen geen algemene staking uitroepen tegen het bezuini gingsprogramma van de christen democratische regeringsleider Giu- lio Andreotti. Dit hebben de drie grote vakcentrales van het land gis teren besloten na heftige discussies die meer dan tien uur duurden. verplicht een reden op te geven voor het niet toekennen van de No belprijs. In een verklaring van de voorzitster van het comité, het Noor se socialistische parlementslid Aase Lionaes, werd slechts gezegd dat „het Nobelprijs-comité van het Noor se parlement heeft besloten de No belprijs voor 1976 niet toe te kennen. Het geldbedrag, dat aan de prijs verbonden is. (bijna een half miljoen gulden) zal worden gereserveerd voor 1977. Het is de tiende keer sinds de Tweede Wereldoorlog dat de prijs niet wordt uitgereikt. Chilenen boos In kringen van het Chileense verzet in Nederland was men gisteren ver ontwaardigd over het toekennen van de Nobelprijs voor de economie aan Milton Friedman. Het toekennen van de prijs aan Friedman, „de ideo logische vader van de economische uithongering en verpaupering van het Chileense volk" werd omschre ven als een „belediging van de No belprijs". HAVANA (UPI, Reuter) Cuba heeft het verdrag met de Verenigde Staten waarin het beloofd geen asiel meer aan vliegtuigkapers te verle nen opgezegd. Dit maakte premier Fidel Castro gisteren bekend tijdens de begrafenis van de Cubaanse slachtoffers van het vlieftuigonge- luk verleden week bij Barbados. Castro beschuldigde de Amerikaan se inlichtingendienst van betrok kenheid bij het neerstorten van het vliegtuig van de Cubaanse luchtvaartmaatschappij waarbij 73 mensen om het leven waren ge komen. Castro verklaarde verder dat de VS In tegenstelling tot de Amerikaanse belofte in het nu door Cuba opgezegde verdrag om anti- Cubaanse activiteiten op Ameri kaans grondgebied tegen te gaan via de CIA Cuba was blijven aan vallen. Hij noemde negen voorbeelden van ontvoeringen, moorden en bom aanslagen sinds april van dit jaar en voegde hieraan toe dat de CIA vaak onder de mantel van organisaties van Cubaanse ballingen werkte. Ondertussen heeft de Venezolaanse politie een Cubaan en vier Venezo- lanen aangehouden op verdenking van sabotage in verband met het vliegtuigongeluk. Later verklaarde een groep die ageert tegen het huidi ge bewind in Cuba een bom aan boord van het vliegtuig te hebben gesmokkeld. door Victor Zorza De beroering in de Verenigde Staten naar aanleiding van Fords opmerking over Oost-Europa tornt precies op het moment dat het Kremlin in belangrijke mate probeert de banden van de oowjet-Unie met haar buurlanden te verstevigen. Partijleider Leonid Breznjew maakte op het partijcongres in februari duidelijk dat de tijd gekomen is om de controle van de Sowjet-Unie over Oost-Europa, die de laatste jaren was versoepeld, te verscherpen. De ..groeiende verzoening" tussen de landen van Oost-Europa is een „door «t recht geleid proces" geworden, 20 zei hij. In het marxistische jPraakgebruik betekent dit dat niets j&tt in de weg mag staan. De Sow- W-pers heeft daarna beschreven hoe a'e „verzoening" plaats vindt name- ü)k door de eenwording van econo mische en buitenlandse politiek en !*j|de militaire organisatie, de cul- ontwikkeling en de ideologie. jTesident Ford zei: „er bestaat geen ®®*Jèt-overheersing van Oost- europa" maar hij heeft uitgelegd dat eigenlijk bedoelde te zeggen dat Verenigde Staten een dergelijke °**«ieersing „niet toestaan" De ®°wjet-Unie interesseert het niet in eerste plaats of Ford zich ver brak maar of de VS zich willen gaan ^moeien met de pogingen van de J"*!et-Unie de banden met Oost- jjuropa aan te halen. Zowel het tu- ®uit dat volgde op Fords flater als "«Protesten, die destijds opklonken rjfcn de Sonnenfeldt-doctrine moe- Q Moskou ernstig verontrusten. Toen men aannam'dat Helmut Son- nenfeldt, Henry Kissingers be langrijkste medewerker, gezegd had dat de Verenigde Staten zouden moeten berusten in de overheersing van OostEuropa door de Sowjet- Unie, hield het Witte Huis vol dat de officiële samenvatting van de uit spraken, die hij tijdens een bijeen komst van Amerikaanse diplomaten ln december had gedaan, onnauw keurig was. Sonnenfeldt zei echter dat de niet-organieke, onnatuurlijke verhouding, waarbij de Sowjet-Unie Oost-Europa er louter door militaire macht onder hield een veel groter gevaar was voor de wereldvrede dan het conflict tussen Oost en West. Als het karakter van die relatie niet ver andert kan het vroeger of later tot een conflict leiden, dat op een Derde Wereldoorlog uitloopt. Niemand deed een poging dit gedeel te van de uitspraken te ontkennen, uitspraken, die in feite verklaren waarom de Verenigde Staten onder de Republikeinse president Eisenho wer niets deden aan de Sowjet- lnvasie in Hongarije en onder de Democratische president Johnson aan de invasie in Tjechoslowakije. De Sonnenfeldt-doctrine was slechts een nieuwe formulering van de stilzwijgende erkenning van in vloedssferen, die lange tijd heeft be staan tussen Washington en Moskou. Na verloop van tijd publiceerde het Moskouse maandblad USA het ver wachte antwoord van het Kremlin op „de drukte over de Sonnenfeldt- doctrine" en het deed een scherpe aanval op de beweringen in deze rubriek over het bestaan van die stilzwijgende erkenning van in vloedssferen. Dit gebeurde omdat Moskou bang was dat zo'n stilzwij gende erkenning zou worden be schouwd als het toestaan van -in vloedssferen niet alleen voor de Sow jet-Unie maar ook voor de Verenigde Staten bijvoorbeeld in Italië of in sommige delen van Azië en Afrika. Onafhankelijkheid De Sonnenfeldt-doctrine is nu over vleugeld door de opmerking van president Ford en het antwoord daarop van Jimmy Carter. Deze ver werpt de aanspraak van de Sowjet- Unie op een invloedssfeer in Oost- Europa net zoals het Sowjet-blad iedere stilzwijgende aanspraak van de Verenigde Staten verwerpt. In een toespraak voor een Pools- Amerikaans publiek in Chicago her haalde Carter een uitspraak, die hij verscheidene maanden geleden ook had gedaan maar waaraan toen wei nig aandacht was besteed. „Oost- Europa", zo herhaalde hij. kan nim mer een stabiel gebied worden tot dat de landen daar hun onafhanke lijkheid terugkrijgen. Wilde hij zeg gen dat een regering-Carter hen daarbij zou helpen? De Verenigde Staten, zo vertelde Carter dezelfde dag een ander pu bliek, zou 'alles moeten doen om vrijheid in de overheerste Oosteuro- pese landen aan te moedigen. Hij legde echter ook uit dat dit zou moeten gebeuren door handelsbe vordering en het uitwisselen van toeristen en door die landen vriendschap en „steun" aan te bie den. Een analist van het Kremlin zou meteen vragen wat Carter met „steun" bedoelt. Hij zou echter geen antwoord tegen komen in de toe spraken van Carter en daarom over zou schakelen op de geschriften van zijn adviseur voor buitenlandse poli tiek Zbigniew Brzezinski, di^ er door Moskou dikwijls van is beschuldigd samen te zweren om Oost-Europa los te weken van de Sowjet-Unie. Besmettelijkheid Brzezinski was tijdens de regering- Johnson de uitvinder van de poli tiek van „bruggen bouwen" naar Oost-Europa. Het Kremlin heeft hiertegen bijna evenveel bezwaar als tegen de politiek van „terugdrin gen" van de Sowjet-machtin Oost- Europa zoals, die werd voorgestaan door John Foster Dulles. In beide politieke theorieën wordt uitgezien naar de uiteindelijke onafhankelijk heid van Oost-Europa, zoals Carter nu doet. Wat daarom in de Verenigde Staten voor een meningsverschil over een verspreking van Ford moet door gaan moet in het Kremlin enkele van de ergste angstgevoelens over de bedoelingen van de VS hebben opgewekt. De reden waarom Sow- jet-tanks zowel Hongarije als Tsje- choslowakije binnenrukten was de angst van het Kremlin voor de be smettelijkheid van de vrijheid, die van die landen naar de Sowjet-Unie zelf zou kunnen overslaan. Voor Ford en Carter mag het dan gaan om het stemgedrag van de ethnische groepen in Chicago en Cleveland, voor het Kremlin is de kwestie of deze etnische groepen toekomstige politieke beslissingen zullen beïnvloeden. Wanneer de Verenigde Staten last hebben van verkiezingskoorts laten de betrokken politici zich weinig ge legen liggen aan de angsten en zor gen van andere landen. Maar de wonden, die tijdens de Amerikaanse verkiezingsstrijd andere landen worden toegebracht, laten hun litte kens achter en zij kunnen in tijden van crisis weer open gaan. Ik vind veel aantrekkelijks in de buiten landse politiek zoals die zowel door Brezezinski als Carter wordt voorge staan in de mate. waarin ik ze begrijp maar ik kan niet zeggen dat ik zie hoe een Oost-Europa- politiek van Carter er uit zou zien. Hoe meer tumult er ontstaat over Fords opmerking hoe minder licht er op de zaak wordt geworpen. Onderling afhankelijk Nu hij de grootst mogelijke electora le winst uit de kwestie heeft gehaald zou Carter de kiezers moeten vertel len wat hij zou doen om de landen van Oost-Europa hun onafhanke lijkheid te helpen herwinnen en wat de gevolgen zouden kunnen zijn. De politiek van het Kremlin, zoals die is ontwikkeld door de regering- Breznjew, is Oost-Europa te binden aan een nieuw systeem van onder linge politieke afhankelijkheid, in de eerste plaats door economische samenstelling en als dat niet helpt door het gebruik van tanks, zoals in Tsjechoslowaklje gebeurde. De Oost-Europapolltlek van de vol gende Amerikaanse regering is een belangrijk onderwerp in de verkie zingsstrijd geworden. Als Carter ge dwongen zou worden zijn politiek bekend te maken zouden zowel de kiezers als het Kremlin te weten kunnen komen wat ze hebben te verwachten en de etnische kiezers zouden enkele beloften kunnen krij gen. die de moeite waard zijn, in ruil voor al die stemmen die zij gedacht worden op Carter uit te brengen. De Amerikaanse politiek ten opzichte van Oost-Europa zou dan meer vruchten kunnen opbrengen dan on der Ford het geval is geweest zonder meteen ook meer uitdagend te zijn. Maar die politiek moet eerst worden vastgesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7