Nr.l "Leg MEHACO,Nederlands grootste importeur van bedrijfswagens, gerust op de testbank icrtdenyMirekteuf Kies het zekere voor het onzekere... kies Mercedes-Benz 0Mehaco (wordt vervolgd) MEHACO bedrijfswagens b.v., Postbus 2074, Utrecht. Telefoon (030) 45 19 22. De beste bedrijfswagen, goed. Er is nogal wat nodig om de beste bedrijfs wagen ter wereld te maken. Grote technische vak kennis. Langdurige ervaring. Inventief talent. Maar ook uitgebreide research-faciiiteiten. Een duidelijke toekomstvisie. En natuurlijk een keiharde, onverbiddelijke kwaliteitsbewaking. De Daimler-Benz fabrieken hebben 't allemaal in huis, al zo'n 90 jaar. De bijna spreekwoordelijke kwaliteit van een Mercedes-Benz bedrijfswagen is daaruit dan ook gemakkelijk te verklaren. Maar hoe staat 't met de mensen? Wat koopt men voor de beste bedrijfswagen ter wereld, als men er niet meteen de beste begeleiding bij kan kopen? MEHACO durft te zeggen, dat de mensen in haar organisatie net zo goed zijn als hun bedrijfswagenmerk. Inderdaad, de beste mensen. In elke afdeling, in ieder stuk gespecialiseerde dienstverlening. Enkele van die specialisten komen hier aan 't woord. Lees eens wat ze te zeggen hebben. Toegegeven, het zijn nog steeds woorden. En is de werkelijkheid niet dikwijls net even anders? Nee, beweert MEHACO. Kom maar. Kijk maar. Probeer maar. Stel ze op de proef. Leg de komplete MEHACO-organisatie gerust op de testbank! PD. de Braber, Chef Afdeling Verkoop Autobussen "De banden worden lek geschoten bjj snelheden van dik 100 km per uur." Er wordt héél veel aan research gedaan. Technische research en veiligheidstests. Op de testbank en op de slip- baan. De banden van een Mercedes-Benz bus worden lek- gcschotcn om het effekt op het weggedrag te bestuderen. Veiligheid gaat ook bij de bussen voor illes. Naar mijn bescheiden mening bestaan er dan ook geen betere bussen dan die van Mercedes-Benz. Maar wie ben ik? Ik loop pas zo'n 27 jaar mee. Alle gekheid op een stokje. Ik meen wat ik zeg. Op het punt van komfort en veiligheid is ons merk niet te kloppen. Als je als fabrikant van bedrijfswagens 5000 touringcars per iaar maakt wil dat wel wat zeggen. Elke Mercedes- Benz bus of touringcar heeft rolbeugels vóór en achter in de standaard fabriekscarrosscric Als zo'n bus op z'n kop in een ravijn duikt, wordt het dak niet ingedrukt. Aan particuliere bedrijven en aan gemeentelijke ver voersbedrijven leveren wc autobussen van 12 tot 150 per sonen. Voor grocpsvervoer en lijnvervoer. Zojuist heeft een grote gemeente 25 Mercedes-Benz bussen aangeschaft. Gelede bussen die 150 personen kunnen vervoeren. Lijkt me een machtig gezicht. E. W. Wassink, Hoofd After Sales Service "Bedrijfswagens rijden ook nachts. We staan dus dag én nacht klaar." Onder de After Sales Service ressorteert een conglomeraat van diverse afdelingen, die allemaal ten dienste staan van onze kliénten. De afdelingen Service en Garantie, de Technische Buitendienst, de Technische Staf, onze werkplaatsen en magazijnen. Geen overbodige luxe die verscheidenheid aan service verlenende afdelingen, want wc sturen een klicnt nu eenmaal niet de jungle in We begeleiden hem vanaf het moment van aankoop tot het moment van afschriiving. Elke medewerker van de After Sales Service neemt 2 weken per jaar onze 24 uurs' nooddienst voor z'n rekening. Dat is naast organiseren veelal ook improviseren gebtazen. Want wij kunnen wel veel. maar wc zijn geen wonderdokters. We proberen telefonisch voldoende informatie te krijgen om te kunnen bepalen waar de schoen wringt. Is direktc hulp noodzakelijk en mogelijk dan alarmeren wc de dichtsbijzijnde dealer. Dat kan in Llubljana zijn maar ook in Rome. We hebben zelfs de gehele mobiele Mercedes-Benz Trans Europa Service tot onze beschikking. Een aanvullende serviceverlening voor het internationale transpon langs alle Europese transito-wegen. Komplete rijdende werkplaatsen zijn het. Bemand door de beste monteurs die de Mercedes-Benz organisatie tot haar beschikking heeft. Soms komt het voor dat een chauffeur op een vrijdagavond ergens in Europa een garage binnenrijdt. Bijvoorbeeld met een gebroken voorruit. Zo'n chauffeur vervoert vaak aan beden onderhevige goederen. Kan dus geen uur verspelen. Het komt nogal eens voor dat een chauffeur onvoldoende geld bij zich heeft en dat een Mercedes-Benz bedrijfswagens zijn minder dorstig omdat ze in 't algemeen een lager brandstofgebruik hebben. garagehouder kontante betaling eist. Daar is voor gezorgd. In 16 Europese landen wordt door de Mercedes-Benz organisatie de Service AMI kredietkaan geaccepteerd. Wij ondersteunen de invoering van deze krediet service die op initiatief van de IRU tot stand-is gekomen zeer krachtig. MEHACO heeft permanent zo'n 43.000 verschillende onderdelen in voorraad. De After Sales Service beschikt over twee eigen werkplaatsen. Eén voor het aflcvcringsklaar maken van nieuwe voertuigen en één model servicewerkplaats, ten dienste van de gehele organisatie. Daar worden werkelijk technische hoogstandjes verricht. De afdeling Technische Staf houdt zich bezig met het adviseren inzake speciale technische toepassingen van de voertuige en zorgt voor de type-keuringen welke noodzakelijk zijn om een voertuig in het verkeer te mogen brengen. Zo adviseren wij als importeur over de maximaal toelaat bare belasting en kapacitcit, alsmede de toepassing van voor speciaal werk aange paste bedrijfswagens. Dit kunnen zijn: kraanwagens, kippers, betonmixers, tankwagens enz. We maken een diep gaande studie van welke auto het meest geschikt is voor een bepaalde ondernemer en voor een bepaald type werk. Da's erg belangrijk want het voor komt in de praktijk vele teleurstellingen Zo'n studie en serviceverlening worden door MEHACO zelfs tot en met de werktekeningen verricht. Eventuele modificaties worden onder supers isie van MEHACO zowel binnen als buiten de eigen werkplaatsen aangebracht. Gevolg is een brede specialistische know how omtrent de mogelijkheden van op- en aanbouw. Onze relatie met de carrosseriebedrijven is dan ook bijzonder goed. We hebben een eigen technische vertaalafdeling die technische literatuur, welke uit Duitsland komt, geschikt maakt voor gebruik in Nederland. MEHACO beschikt over vele strekkende meters boekenplanken met technische literatuur van Mercedes-Benz bedrijfswagens. B.J. van Gils, Chef Afdeling I 'erkoop Zware Voertuigen 't Is belangrijk om te weten waarom je verkoopt t Is nog belangrijker om te weten waarom je niet verkooptr Dealers van Mercedes-Benz bedrijfswagens roepen vaak de hulp in van MEHACO als zij worden uitgenodigd door de grote concerns, fleetowncrs en grote ihternationale beroepsvervoerders. Een goede zaak. Want een klant moet zowel op kommercieel als op technisch gebied worden geadviseerd. Twee weten nu eenmaal meer dan één. Belangrijk. Zeker in het gesprek met grote opdrachtgevers. Als importeur kennen wij de meeste van deze opdrachtgevers. En zij kennen ons. Logisch. Want de zware bedrijfswagens van Mercedes-Benz zijn een begrip. Dat is trouwens een aspekt van het werk wat mij persoonlijk boeit. Het merk Mercedes-Benz. En het komplete pakket. Daar kan ik, na 15 iaar in de bedrijfswagenverkoop te hebben gezeten, nog steeds warm voor lopen. Ik realiseer me altijd héél erg goed, dat wij een stuk gereedschap verkopen waarmee iemand zijn brood verdient We moeten daarom erg zorgvuldig en voorzichtig zijn met onze adviezen. Als wij iemand adviseren en een wagen hebben verkocht heb ik altijd het gevoel dat ik tijdelijk bij dit bedrijf werk. overal hun draai. Zware bedrijfswagens zijn de barometer van onze ekonomie Als het goed gaat in de bouw, verkopen we veel kippers. Gaat het goed in de textiel dan merken wij dat onmiddellijk aan de verkoop van onze speciale trucks voor hangend vervoer. Een reden temeer om de vinger aan de pols te houden van het wel en wee in de diverse branches. In de toekomst zullen onze aktiviteiien nog meer dan in het verleden branchegericht zijn. Daarin ligt namelijk de basis van ons sukses. MEHACO streeft een voortreffelijke samenwerking met de opbouwindustrie na. Het zou niet de eerste maal zijn als we samen morgen weer een revolutionair idee ontwikkelen voor een bepaalde branche. We dragen de laatste know-how over aan monteurs, chauffeurs en magazijnmeesters. Maar ook voor gespecialiseerde branches houden we kursussen en ontwikkelen we ideeën. De nabije toekomst zie ik met een bijzonder groot vertrouwen tegemoet Bijzonder groot ja. Omdat o.a. de "nieuwe generatie" van Mercedes-Benz een dermate grote uniformiteit van onderdelen heeft dat verder sukses niet achterwege zal blijven. In kabines, motoren, versnellingsbakken, achterassen, chassis en veren vindt men deze standaardisatie in sterke mate terug. Een maximale bedrijfswagenlijn met een minimum aan verscheidenheid in onderdelen. Alle basisprincipes en alle voordelen van de "nieuwe generatie" zijn volledig ingebouwd in alle types. E.F. Mattner, Chef Afdeling Technische Buitendienst "Efficiency, da^s nou eenmaal het sleutelwoord in 't vervoersbedrijf." Wij zijn verantwoordelijk voor de technische begeleiding van elke geleverde wagen, z'n leven lang, natuurlijk in nauwe samenwerking met onze deal er organisatie. Maar ook geven we de nodige technische adviezen aan onze kollega's van de verschillende verkoopafdelingen. Soms worden we er al bijgehaald nog vóór de verkoop, als het gaat om wagens die onder heel speciale omstandigheden moeten werken, of die uitermate gespecialiseerd werk moeten doen. Een voorbeeld? We verkopen een hoogwerker aan een brandweerkorps. De klant stelt 3 extra veiligheidseisen, voor de tijd dat dit apparaat in werking is Ten eerste: bij 't bereiken van het juiste toerental moet de motor geblokkeerd worden. Ten tweede: de versnellingsbak moet geblokkeerd zijn tijdens het werk. Ten derde: hij mag niet in z'n toeren afzakken, dus niet onder het minimale toerental komen. Welnu, samen met de technische mensen van het opbouwbedrijf hebben we dit alles, op technisch relatief eenvoudige wijze klaargespeeld, tot volle tevredenheid van de klant. In feite lever je zo een stuk maatwerk - een machine die volkomen is aangepast aan alle eisen die het werk én de klant stellen. De Benz 50-PS vrachtwagen uit 1913. De afdeling van de heer Manner telt 10 medewerkers, waarvan er 8 werkzaam zijn als service-inspekteur. Deze staan theoretisch allemaal hun mannetje, mede dankzij de speciale kursussen die de fabriek regelmatig geeft, teneinde de vakkennis up-to-date te houden. En verder beschikken ze natuurlijk over een schat van praktijkervaring - de meesten zijn trouwens eerst jarenlang ergens chef werkplaats geweest. Efficiency op ieder gebied, da's nou eenmaal het sleutelwoord in het vervoersbedrijf. Daarom strekt de begeleiding van onze technische afdeling zich óók uit over zaken die, na de aflevering, van belang kunnen zijn voor de exploitatie. Dat kan uiteenlopen van adviezen over de juiste smeermiddelen tot adviezèn over de aanschaf van het juiste speciale gereedschap voor de werkplaats. Ook zulke adviezen worden altijd met open armen ontvangen. En da's één van de leuke kanten van ons werk. L.A. Hartjesveld, Chef Afdeling Verkoop Speciale Voertuigen "Mijn ideaal is dat een ambulance automatisch wordt vereenzelvigd met het merk Mercedes-Benz!' Dat mag wat vreemd klinken, maar dat is het niet. De reklamewerking van de bekende Mercedes-Benz ster op opvallende auto's zoals ambulances en brandweerwagens, straalt af op ons totale programma. Dat is duidelijk. Een ambulance moet op elk moment van de dag en de nacht zonder mankeren inzetbaar zijn. Net als een brandweerwagen. Wij, als importeur, hebben altijd het belang ingezien van een gespecialiseerde afdeling die zich door middel van produkt- en branchekennis inzet voor gespecialiseerd vervoer. Een verkoopafdeling, die funktioneert als een gespecialiseerde dealer binnen het bedrijf ten behoeve van de totale dealerorganisatie. Die specialisatie heeft bewezen bestaansrecht te hebben. Ons marktaandeel in de sector personenwagen ambulances is zeer hoog. Dertien jaar geleden verkochten wij de eerste dieselambulance. Een uitkomst voor de particuliere zieken vervoerder, voor wie de faktor exploitatie van belang is. Vandaag de dag rijdt het merendeel van de particuliere ziekenvervoerder diesel. Bij de GGD's en DGD's rijden overwegend benzinewagens. Ook de brandweerwagen is een dankbaar specialistisch object. Neem b.v. onze 4x4 klasse. Die brandweerauto's hebben met name bij de enorme bosbranden van deze zomer in moeilijk toegankelijk terrein door dik en dun bewezen superieur te zijn. Dat heeft iedereen op de TV kunnen zien. Mercedes-Benz brandweerwagens gaan jaren en jaren mee. Van de korpsen verhuizen zij vaak naar bedrijfsbrandweerkorpsen en zelfs naar het Midden-Oosten. Om nog jarenlang dienst te doen. Het model kan verouderen, de techniek blijft perfekt. Onze afdeling steunt op 3 belangrijke pijlers. Ambulances, brandweer- en reinigingsvoertuigen. Daarnaast groeit de vraag naar andere speciale voertuigen. Rijdende Melkontvangsten bijvoorbeeld. Een zeer specialistisch vervoer van de boer naar de zuivelfabriek. De RMO's zijn eigenlijk kleine rijdende zuivelfabrieken Voorts mobiele betonpompen, hoogwerkers, voertuigen voor milieuhygiëne, vliegveldvoertuigen enz. Dit speciale werk is al ruim dertien jaar mijn hobby. Het werk dat veel contact vraagt met particuliere bedrijven, met overheidsinstanties, maar vooral ook met de opbouwindustrie, zal altijd dankbaar werk blijven. Daar ben ik zeker van.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 36