Akkoord met PPR verdeelt de PvdA $CHER „representatief kantoorpand" AMERSFOORT Trouw Sluiting bedrijven van Volvo gaat niet door Afrikaanse koorts door WHO herkend (nog) Machinist weet niets meer van treinongeluk FAMILIEBERICHTEN een jongeman/vrouw VRIJDAG 15 OKTOBER 1976 Vervolg van pagina 1 Ook de PPR-Iractlelelder De Oaay Fortman benadrukte dat men een eind «11 maken aan de oude lood om oud ijzer politiek waarbij christen democraten kunnen uitmaken of ze dan wel met de PvdA dan wel met de WD willen samenwerken. „CDA- fractles hebben een alternatief in samenwerking met de WD. de pro gressieven hebben dat alternatief niet. Is het dan zo vreemd dat wij de keizers om meer zetels vragen," vroeg De Gaay Fortman. Wiegel (WD) zei: „Als Ik Den Uyl was. zou dit voor mij onaan vaardbaar zijn." Hij meende dat de partijbesturen de oppositie ln willen om na enkele Jaren weer sterker terug te komen. „Aan de hand van de PPR-kabouter gaat de PvdA- reus op leeuwenvoeten op weg naar dromenland," aldus Wiegel. HIJ no digde het CDA gelijk maar uit na de verkiezingen een nieuw kabinet te vormen en noemde de door An dries- sen gestelde voorwaarden „be spreekbaar". Wiegel benadrukte dat met de WD samenwerking op basis van evenredigheid en wederzijds respekt mogelijk is. Andriessen (KVP) noemde de opstelling van PvdA en PPR „bui tengewoon teleurstellend". „De perspectieven voor samenwerking mét de PvdA worden er niet beter op, tenzij het partijcongres wijzere EINDHOVEN De sluiting van twee dealer-bedrijven van Volvo gaat voorlopig niet door. Vorige week was aangekondigd dat vesti gingen ln Schiedam en Eindhoven dicht moesten, waardoor het werk van 85 mensen op de tocht kwam te staan. Volvo zou proberen, ln andere garages van het concern werk voor ze te vinden. Na een bespreking tussen hoofddi rectie en vakbonden, gisteravond, heeft de directie toegezegd dat zij naar een alternatief plan gaat zoe ken. Volgens districtsbestuurder C. Bel van de Industriebond CNV zou daarbij het uitgangspunt zijn dat het dienstverband van de 85 perso neelsleden gehandhaafd zou blijven. Dat was destijds bij de fusie van Volvo met DAF ook afgesproken. De sluiting werd nodig geacht omdat door die fusie doublures waren ont staan in het dealernet van de combi natie. besluiten neemt" Andriessen ver weet Van Thijn er geen rekening mee te houden dat andere partijen óók door de kiezers worden gekozen. „Als wij bereid zijn om voor de ver kiezingen ons voor samenwerking met de PvdA uit te spreken, dan k=n Je toch niet zeggen dat wij nog aan het oude machtsdenken vastzitten." aldus Andriessen. Niet officieel Aantjes (AR) benadrukte dat de wens van het partijbestuur gelukkig nog geen officieel standpunt van de PvdA ls. „Van het CDA wordt voort durend verlangd dat zU voorkeur voor de PvdA uitspreekt. Als wij dat doen, maar de PvdA wordt niet de grootste partij, dan doet die partij ineens niet mee. Dat is toch geen duidelijkheid tegenover de kiezers," aldus Aantjes. Hij wees op de vreemde situatie die ontstaat Indien de PvdA bijvoorbeeld drie zetels wint maar de PPR er vier zou verlie zen. Ook dan fcou regeringssamen werking niet mogelijk zijn volgens de partijbesturen. PvdA en PPR voerden een harde discussie met de vroegere partner D'66. De fractieleider Terlouw heeft het akkoord volstrekt afgewezen. Van Thijn noemde het vreemd dat een partij die ls opgericht om poli tieke vernieuwingen te bereiken zich nu zo tegen hen keert. Terlouw wees erop dat de meerderheid van de Kamer Jammer genoeg die ver nieuwingen niet wilde. „Daar leg lk me als democraat bij neer en lkzoek geen surrogaatoplossingen om die veranderingen alsnog te bereiken," zei hij. GENEVE (Reuter, DPA) De be smettelijke koorts die in minstens twee Afrikaanse landen nu al hon derden dodelijke slachtoffers heeft gemaakt, is de Marburg-ziekte. Dit ls uit het onderzoek van de We reldgezondheidsorganisatie geble ken. Deze virusziekte werd voor het eerst ln 1967 gezien in de Westduitse stad Marburg, bij laboratoriumme dewerkers die organen hadden ge hanteerd van een dode groene aap uit Afrika. Van de dertig patiënten in Soedan waren er eind vorige week 59 overleden. In het aangrenzende noorden van Zaïre zouden al 800 slachtoffers zijn gevallen. De Mar burgziekte is uiterst zeldzaam. Het laatste bekende geval vóór de huidi ge epidemie betrof een Australische vrouw die ln maart vorig Jaar in Johannesburg overleed. De wereldgezondheidsorganisatie heeft de regeringen aangeraden, rei zigers uit Soedan en Zaïre zorgvul dig te onderzoeken. Anti-stoffen die sedert de uitbraak in Marburg be schikbaar zijn, kunnen in de huidige situatie niet worden gebruikt. De nu circulerende stam van het Marburg virus verschilt teveel van die uit 1967. Op de autosnelweg Gent-Kortrijk bij Gentbrugge deed zich gistermorgen in dichte mist een kettingbotsing voor, waarbij zes Nederlandse vrachtwagens en drie Belgische personenwagens betrokken waren. De Belgische auto's werden verpletterd, waarbij een 54-jarige Belgische vrouw uit Deinze om het leven kwam. De chaos op de weg ontstond toen een vrachtwagen uit Gouda een andere vrachtwagen aanreed. Die laatste wagen was geladen met verf, die op de rijbaan terechtkwam en er een glijbaan van maakte. UTRECHT De machinist van de sprinter die op 4 mei van dit Jaar even buiten het station Schiedam op een tegemoetkomende D-treln botste waarbij 24 inzittenden van de Sprinter om het leven kwamen, kan zich niets meer van het ongeluk en wat daaraan voorafging, herinneren. HIJ heeft het feit dat de door hem bestuurde Sprinter met een snelheid van bijna negentig kilometer per uur op de D-trein reed, later ln de krant gelezen. De machinist, de heer H. W. Kop- hoff, heeft dit verklaard tegen de politie ln Schiedam en de spoorwe grecherche. De verklaring werd gis teren tijdens het openbare onder zoek van de Spoorwegongevallen raad ln Utrecht voorgelezen door de voorzitter van de raad, mr. A. F. Schepel. De machinist, die bij het ongeval ernstig gewond is geraakt (ter plaatse moest een onderbeen worden geamputeerd), weet zich vanaf het moment dat hij die och tend zijn auto bij het Centraal Stati on in Rotterdam parkeerde tot hij ln het ziekenhuis bijkwam, niets meer 1 te herinneren. ■Volgens de arts van de Nederlandse Spoorwegen, de heer A. Banning, treedt bij iedere hersenbeschadi ging geheugenverlies op, ook al bij een zware hersenschudding, en is het zeer wel mogelijk dat de machi nist zich niets kan herinneren. De machinist ls de enige die een sein kan hebben gezien, dat van groot belang is, namelijk het sein dat on geveer 300 meter na het station Schiedam staat (het uitrij-sein) en dat op rood moet hebben gestaan. Dat sein stond op rood omdat op het zelfde spoor uit tegenovergestelde richting de D-trein uit Hoek van Holland aankwam die een stoptrein Inhaalde. Na de inhaalmanoeuvre zou de D-trein kort voor het station Schiedam zijn doorgewisseld naar het zuidelijke spoor. De machinist van de D-trein. die ln verband met dit doorwisselen langzaam reed, kreeg kort voor het ongeluk een rood sein. HIJ remde zo hard moge lijk en redde zijn leven door enkele seconden voor de botsing uit de lo comotief ln de berm te springen. Volgens de deskundigen moet het uitgesloten worden geacht dat het sein voor de sprinter niet op rood heeft gestaan. Als zich een kleine storing zou hebben voorgedaan die later uit zichzelf is hersteld, had het achteraf geconstateerd moeten worden. Dat is niet het geval ge weest. Indien een sein op rood staat, geeft het sein daarvóór dat aan met geel. Volgens de deskundige stond het sein voor het station Schiedam al meer dan twee minuten op geel toen de Sprinter passeerde, zodat bekend moet zijn geweest dat het sein na het station op rood stond. Onduidelijkheid bestond ook over het vertreksein, een wit lampje aan het eind van het perron. Alleen als dat lampje brandt, mag de hoofd- conducteur het vertreksein geven. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 16.00-20.00 uur. HANS De Here vertrouwde ons een derde zoon en een broertje toe Johannes Willem W. G. Gerritsen J.A. Gerritsen- Vermeulen Henk De Lier. 14 oktober 1976. Hoofdstraat 53. Jac. Verloop en P. H. Buurman wed. van Ir. A. F. Vlag geven U hiermede kennis van hun huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op zaterdag 30 okt 1976 om 13.30 uur ten gemeentehuize te Lisse. Kerkelijke inzegening om 14.30 uur in de Ned. Herv. Kerk aan de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee door de Weleerw. heer ds C. v.d. Bergh te Rotterdam-Z. Ieder, die ons persoonlijk wil gelukwensen, is van harte welkom in Motel Sas- senheim te Sassenheim van 16.30-19 uur. 13 okt 1976 Noordwijk aan Zee. Nieu we Zeeweg 102 Lisse, Veldhorststraat 27 Toekomstig adres: Veldhorststraat 27 Lisse Tel. 02521-13832. trouwtekst: 1 kronieken 28 vers 10 zie nu. hoe de here u heeft verkoren om een huis ten heiligdom te bouwen; wees sterk en doe het. 21 oktober hopen onze ouders en grootouders N. A. van Nes en J. A. van Nes-Hennink de dae te herdenken waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijk werden verbonden. Wij vinden het een groot voorrecht dit met elkaar te mogen vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot gelukwensen woensdag 20 oktober van 16.30 tot 18.00 uur in de Blauwe zaal van „het Slot Zeist", Zinzendorflaan 1 te Zeist. Zeist, oktober 1976 Choisyweg 14 Eben Haezer Dankbaar en blij hopen onze lieve ouders en grootou ders P. Hentzepeter en H. Hentzepeter-Krüger op vrijdag 22 oktober D.V. hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Zij die onze ouders en grootouders met deze blijde dag willen gelukwensen zijn welkom op 22 oktober van 20.00-21.30 uur in het ..Trefpunt". Burg v. d. Weijerstraat 28 te Bunnik. Utrecht, oktober 1976 Oudwijkerlaan 3 Met veel dankbaarheid geven wij u kennis, dat onze ouders en grootouders J. BOLT K. BOLT-TIGCHELAAR op vrijdag 22 oktober a.s. hun 50-jarig huwelijksfeest hopen te vieren De wens van hun kinderen is. dat hun dagen mogen zijn als het morgenlicht (Spr. 4 18). Groningen, oktober 1976 Bezettingslaan 5 Gelegenheid tot felicitatie: vrijdag 22 oktober van 16.30- 18.30 uur in de Maranatha-kerk. van Lenneplaan 97, Groningen. „En Henoch wandelde met God, en hij was niet meer, want God had hem opgenomen." (Genesis 5:24) Op 13 oktober nam God tot Zich br. Leendert de Graaf (geboren 1886) Hij was als een vader onder ons. Ons gebed is voor zijn vrouw en kinderen, en met hen voor de vrede van Jeruzalem. Baptistengemeente Alphen aan den Rijn-Noord. In een groot verlangen naar haar Heer en Heiland en haar beminde man is van ons heengegaan onze lieve Moeder, Schoonmoeder en Beppe Stijntje Hornstra Sedert 27 februari van dit jaar weduwe van Freerk Wieringa op de leeftijd van 82 jaar. Psalm 23 Rijswijk (Z.H.): W. Wieringa D. E. Wiennga-Bulens Pretoria (Z.A.): W. Wieringa W. C. E. Wieringa-Heij Haarlem: N. Aukes-Wieringa G. A. Aukes Klein- en achterkleinkinderen Wageningen. 13 oktober 1976 Veluviaweg 22 Corr.adres: Beetslaan 230 Rijswijk (Z.H.). Verzoeke geen bloemen Moeder is opgebaard in haar eigen huis. Gelegen heid tot bezoek zaterdag en zondag. De teraardebestelling zal plaatsvinden maandag 18 oktober a.s. om 13.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Wageningen. Na de teraarde bestelling is er gelegenheid de familie te condole ren in de aula van de begraafplaats. ,,'k Zal eeuwig zingen van Gods goedertieren heid" Heden heeft de Here tot Zich geroepen, onze lieve Moeder en Grootmoeder Geesje Noorman-van Eerden op de leeftijd van 61 jaar, sinds 25 september 1969 weduwe van Jan Noorman. Groningen, 13 oktober 1976. Frans en Dorien Andrea Jan en Ina Catrien en Mennes Freek en Hetty Anje en Albert Ria en Jack Liedy en Bert Bernie Hennie Doornbos en kleinkinderen Thuis geen bezoek. Geen bloemep. Gelegenheid tot condoleren op vrijdag 15 en zater dag 16 oktober 's avonds van 19.00-20.00 uur uit vaartcentrum „Algemeen Belang", Esdoornlaan 187, Groningen. De uitvaartdienst wordt gehouden op maandag 18 oktober a.s. om 11.00 uur op de begraafplaats Selwerderhof te Groningen, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden. Correspondentie-adres: Paterswoldseweg 231, Groningen. Heden nam de HEER nog onverwacht tot Zich onze geliefde Diacones Jannie Eendebak op de leeftijd van 61 jaar. Zij was 40 jaar aan ons huis verbonden. BESTUUR. DIRECTIE en MEDEWER KERS van het Diaconessenhuis, Heemstede. Heemstede, 13 oktober 1976. Handellaan 2. Zuster Jannie ligt opgebaard in het mortuarium van het Diaconessenhuis, Handellaan 2 te Heemstede, alwaar gelegenheid is tot bezoek 's middags van 2-3 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben maandag 18 oktober- a.s. 10.30 uur, op de Algemene Be graafplaats aan de Bergweg te Bloemendaal. Op 13 oktober overleed plotseling te Pearcedale, Australië, onze lieve Broer Popko Hoeksema echtgenoot van Sjouk Schuhmacher Leeuwarden: Rita Hoeksema-Perth Duco Hoeksema Amsterdam: Titia Hoeksema Tynaarlo, Boerzand 9 Derk, Pauline en Merlijn Hoeksema J. A. Hoekstra longarts Diakonessenhuis Groningen AFWEZIG Vm 25 oktober De Heer is haar Herder Hij geeft haar rust. Met grote droefenis de len wij mee dat onze lie ve Tante Geesje Noorman- van Eerden van ons is heengegaan. Haar zonnige opgewekt heid is overgegaan in He melse vreugde. Neven en nichten Groningen, 14 oktober 1976. Bij de firma Metz in Amsterdam is een expositie ingericht van sieraden en kunst uit de volksrepubliek China. Ling-Ling jw seert hier met een mandarijnenmuts, afgezet met jade, koraal, paarlen en ijsvogelveren. De muts is gemaakt van zijde/chenillt uit ongeveer 1850 en kost rond f 1500,00. Om de hals draagt 2f een amulet uit Noord-China, kosten ongeveer f 2000,00. Aan doorgaande verkeersweg gunstig gelegen t.o.v. station en centrum, bestaande uit: ca. 1270 m2 kantoor ca. 400 m2 magazijnruimte ca. 130 m2 kelder. grote kantine en vergaderlokaliteit. Het geheel is voorzien van verlichting, verwar ming, luchtverversing, verplaatsbare schei dingswanden, vloerbedekking. Ook in gedeelten te huur. Uitvoerige documentatie op aanvraag. MAKELAARDIJ IN ONROERENDE GOEDEREN Met leedwezen geeft het bestuur van de Anti- Revolutionaire Kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Alkmaar kennis van het overlijden van haar erevoorzitter G. H. Hoijtink Met dankbaarheid gedenken we hoe hij zijn Christen-zijn ook in de politiek heeft uitgedragen. Voor het bestuur: W. H. van Noortwijk, voorzitter J. J. Kruizenga, secretaris Heden is in haar Here en Heiland ontslapen onze lieve moeder Aaltje de Groot sinds 1963 weduwe van G.G. Gratz in de leeftijd van bijna 89 jaar. „Want het leven is mij Christus, en het sterven is mij gewin, hebbende begeerte, om ontbonden te worden en met Christus te zijn; want dat is zeer verre het beste." FiL 1 21, 23b Delft. B. Gratz C.A. Gratz-Wigboldus Amsterdam. T. Gratz Amsterdam, 14 oktober 1976 Eerste Helmersstraat 113' Gelegenheid tot condoleantie-bezoek zaterdaga vond van 7-8 uur in het gebouw van de Protes tantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 18 okto ber om 13 uur op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk. Tevens gelegenheid tot condoleren in de ontvang kamer van de begraafplaats. Thuis liever geen bezoek. Geen bloemen. PROTESTANTS CHRISTELIJK OCHTENDBLAD met kommercieel en kreatief inzicht die in een dynamisch team, waar hard wordt gewerkt, wil meewerken om het medium te versterken; wij verkopen advertenties. Bel Peter op der Heijde en hij nodigt je graag uit voor een vrijblijvend sollicitatiegesprek. Tel. 020- 913456 toestel 711 In plaats van kaarten In onze grote droefheid om het plotseling overlijden 1 onze lieve Man. Vader en Opa Menno Johannes ten Berge zijn wij diep getroffen door uw intens meeleven en v blijken van warme belangstelling. Daarvoor zijn wU1 allen oprecht dankbaar. Groningen, oktober 1976, Troelstralaan 42. B. H. A. ten Berge-Hemmel en kinderen

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 16