ii« Ml IS lil Mister X in Mickery SPAARWEEK 1976 feest voor het hele gezin Rabobank Tegenstelling tussen groepen werknemers van Philip Morris Personalia O"*** sch^J "7—'essssz' Eindhoven staakt, Bergen op Zoom niet Palestina Comité noemt Nederlands beleid slap Vier doden en twee gewonden bij botsing KfeONOERDAG 14 OKTOBER 1976 TROUW/KWARTET PS 13/RH 15 door André Rutten ADVERTENTIE iu AMSTERDAM „Mister X", nu in Mickery te zien, is een S voorstelling van de professionele toneelgroep „Gay Sweatshop", die al enkele malen eerder in Mickery is opgetreden. Zij bestaat uit homoseksuelen, die middels het theater een authentiek beeld willen geven van hun manier van zijn ter correctiè van de vele verkeerde beelden die er van hen In omloop zijn. In deze voorstelling ge ven zij een pittige kritiek op die homoseksuelen, die zich onder de dmk van de vooroordelen, gangbaar inde openbare mening, óf „gedrukt" houden, zich min of meer verstop pen, óf in tegendeel er uitdagend x legen in gaan. a Mister X is een homoseksueel, die lijn anders zijn zoveel mogelijk ver- JJJ bergt, in zijn beroep, in zijn omgang x*-«t familie en kennissen. Door enke confrontaties komt hij tot een Catharsis", praat nuchter over zijn .anders" zijn, gedraagt zich onbe- rangen gewoon. Dat gebeurt beslis send in een „club", waar een homo seksuele conférencier zich uitdagend nichterig gedraagt. Daar gaat mister X fel tegen in. De voorstelling is uiterst sober: vier acteurs, eender gekleed in gele broe ken met bretels en een wit shirt, waarop de naam van de groep. Zij spelen op een kaal vlak met slechts vier stoelen. Zij tekenen de figuren scherp en bondig In beknopte scè nes, waarin de essentie van de zes confrontaties helder wordt aange duid. Een overtuigende vorm van zakelijk kritisch toneel. „Mister X" is tot en met 24 oktober (om 22 uur) in de bovenzaal van Mickery te zien en maakt vervolgens tot en met 7 november een uitvoerige tournee door Nederland. Van één onzer verslaggevers NIJMEGEN Het Nederlands Pa lestina Comité is uitermate teleur gesteld door „de slappe houding van 'de Nederlandse regering met betrek king tot de Nijmegenaar Ger Dassen die sinds vorige week donderdag door Israël wordt vastgehouden". Dit heeft de voorzitter van het Pa lestina Comité, Bertus Hendriks, gisteren in Nijmegen verklaard op een persconferentie. De Nederlandse regering had naar lijn mening krachtiger kunnen pro testeren togen het feit dat Israël de Nederlander een week vasthoudt zonder enige beschuldiging en dat Nederland ook de rechtsbijstand van Dassen krachtiger had kunnen aanpakken. JOok.het verzoek van de algemeen secretaris van het Palestina Comité, m; dr IVagtendonk, aan de Nederlandse *£j ambassade op Cyprus om contact I op te nemen met het kantoor van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO) werd niet ingewilligd. .Omdat de ambassade op dringen de instructies van minister Van der Btoel geen contact op mag nemen met de PLO", aldus Wagtendonk. Het Palestina Comité heeft inmid dels via de voorzitter van de Israë lische Liga voor Mensen- en Burger rechten dr Israel Shahak, de advo caat Ali Rafi uit Haifa, bereid ge- ronden bijstand te verlenen. Vol gens het Palestina Comité is het tot gisteren echter deze advocaat niet ïlijk gebleken hem een bezoek le brengen. Alhoewel er geen enkele relaties bestaan tussen het Palestina Comi- itt en het Nederlandse meisje Ludwi- jta Jansen die nu al twee weken in Israël vast zit onder verdenking van ftn poging tot het kapen van een riiegtuig, heeft het Palestina Comi- lé de advocaat ook gevraagd haar te verdedigen. Mr Ali Rafi heeft dit toege2egd. maar met de mededeling dat hij de twee zaken strikt wil scheiden. De beschuldiging van Israëlische zijde dat R. Dassen relaties met terroristische organisaties zou on derhouden zou volgens het Palesti na Comité ook kunnen leiden tot aanhouding van een aantal Kamer leden, zoals Roethof, Beekmans en Van Eisen en een aantal journalis ten, omdat ook zij veel in het Mid den-Oosten reizen. „Ik voorspel dan ook dat Dassen zal worden uitgewe zen zonder vorm van proces, omdat men zich anders belachelijk zou ma ken", aldus Hendriks. De 28-jarige Dassen is in opdracht van het Palestina Comité verschei dene malen naar het Midden-Oosten geweest. Zo bracht hij in maart van dit jaar twee ambulances over land naar Syrië voor de Palestijnse Rode Halve Maan. De Israëlische ambassade in Den Haag verklaarde gisteren dat Das sen gearresteerd is op verdenking van samenwerking met tegen Israël werkende terreurorganisaties. Zijn arrestatie zou geen verband houden met het feit dat hij lid van het Palestina Comité is, aldus de Israë lische ambassade in Den Haag. Vandaag zal een vertegenwoordiger van de Nederlandse ambassade in Israël Dassen in de gevangenis van Hamleh mogen bezoeken. LEMMER De 68-jarige C. Faber vit Lemmer kwam diezelfde avond °m het leven, toen hij op zijn fiets geen voorrang verleende aart een Personenauto die op de provinciale "eg tussen Lemmer en Balk reed. WEKEROM Tijdens het laden van een vrachtauto met eiken palen i® de 61-jarige mevrouw H. Hendrik en-Pater uit Wekerom dinsdaga vond door een vallende paal op het achterhoofd getroffen. Zij was op dood Van een verslaggever EINDHOVEN/BERGEN OP ZOOM Onder het personeel van de sigarettenfabriek Philip Morris (afbreken in Eindhoven en Bergen op Zoom) zijn te genstellingen ontstaan. Maandag kondigden de vakbonden aan dat er bij beide vestigingen ac ties tegen de concentratieplannen van Philip Morris zouden worden voorbereid, waarbij het uitgangs punt was dat de twee vestigingen moesten blijven bestaan. Bij de dis cussies, dinsdag, bleken de vak bondsleden in Bergen op Zoom ech ter niet bereid tot acties over te gaan. Volgens een woordvoerder van de bonden omdat het personeel in Bergen op Zoom erop. vertrouwt dat de plannen om de produktie te con centreren in Bergen op Zoom zullen doorgaan. In reactie hierop heeft het personeel in Eindhoven besloten acties te voe ren om de totale produktie naar Eindhoven of Helmond te krijgen; een besluit waar de Federatie van Werknemers in de Voedings- en Ge notmiddelenindustrie en de Unie BLHP zich achter hebben gesch aard. De overwegingen hierbij zijn dat 1) de werknemers in de Voe dings- en Genotmiddelenindustrie en de Unie BLHP zich achter hebben en 2) dat een concentratie in Eindho ven veel meer tijd vergt, waardoor meer kan worden gedaan aan de sociale gevolgen van de samenvoe ging. Bovendien speelt mee dat ver plaatsing van de fabriek te Eindho ven 500 man zou treffen, terwijl bij de verplaatsing van Bergen op Zoom 350 mensen betrokken zijn. De acties in Eindhoven beginnen vandaag met het neerleggen vban het werk gedurende een uur. Morgen houden de Voedingsfederatie en de Unie BLHP een demonstratieve bij eenkomst, gevolgd door een tocht door Eindhoven. De Voedingsfederatie NW/NKLV en de Unie BLHP zijn. zo blijkt, afge stapt van het standpunt, dat de ves tigingen beiden moeten blijven ge handhaafd. EINDHOVEN De 54-Jarige me vrouw A. de Wijs-Heijmans uit Eindhoven is door een verkeersonge val omgekomen. Zij werd door een personenauto aangereden toen zij met haar fiets het kruispunt wilde oversteken. Nieuwe kamerleden Dinsdagmid dag. voordat de Tweede Kamer een begin maakte met het algemene po litieke debat, zijn twee nieuwe ka merleden geïnstalleerd, mr. H. van der Broek <KVP) en A. de Graaf (PvdA). De heer De Graaf (29), die ondermeer lid van de gemeenteraad van Arnhem is en binnenkort zijn studie privaatrecht te Utrecht af rondt, is opvolger van P. Jansen, die als stafmedewerker in dienst trad bij de NEHEM, de Nederlandse Her structureringsmaatschappij. Mr. Van der Broek (39) is de opvolger van dr. G. J. ter Woorst, die werd benoemd tot inspecteur bij het agra risch onderwijs. Mr. Van der Broek is voorzitter van het kringbestuur Gelderland van de KVP en was tot voor kort werkzaam bij Enka Glanzstoff. Inspecteur Rijkspolitie Minister Van Agt heeft P. J. Plattel, comman dant van het district Nijmegen van de rijkspolitie, voorgedragen voor benoeming tot algemeen inspecteur van het korps rijkspolitie. W. M. •Rehorst zal deze functie per 1 janua ri 1977 neerleggen omdat hij met pensioen gaat. Hij was sedert 1 okto ber 1973 algemeen inspecteur. Plat- teel kwam in 1949 in dienst bij de rijkspolitie als aspirant-officier In 1962 werd hij benoemd tot comman dant van het district'Nijmegen. In 1973 is hij bevorderd tot kolonel. '&«>»Tdï!?,oortolen. m««' n,el lldi9l3 !n OatlSm00'in «hg'arden/lot. in de sportl ifidt w" uwgiashandel hee JSnadere ^ff,ooe(,e'S voldoende' ,m,.wnkb.V. MMI». Tttoom DELDEN Bij een frontale botsing op de rondweg rond het Overijsselse Delden hebben gisteravond vier mensen het leven verloren en zijn twee mensen zwaar gewond geraakt. Wat de toedracht tot de botsing is. was de politie gisteren nog niet dui delijk. De slachtoffers zijn de 74-jarige J. P. Jansen uit Holten en zijn even oude echtgenote, mevrouw G. Jansen- Moerman. die vermoedelijk met hun auto uit de richting Hengelo reden. In de andere auto kwamen de 24- jarige Spanjaard Lopez Perez Gon zalez en zijn twee ma r<' :r!e zoontje Roberto van de Spar.; ook in ri gewon br Voor tweede keer binnen veertien dagen getrouwd Van een verslaggever DUIVEN Oerrit Marks en Frieda Derksen zijn op 30 september in het huwelijk getreden zonder dat zij een echtpaar werden. Enkele dagen geleden bleek namelijk dat de ge boortedatum van Gerrit verkeerd was opgenomen, het huwelijk was dus niet geldig. Gisteravond is het nog een „dunnetjes overgedaan" in het ouderlijk huis van de bruid in Duiven. Niemand vond het erg om het huwelijk nog eens te sluiten. Mooi meegenomen zo'n feestje, zei een van de getuigen. NANCY De Westduitse concertpi anist Werner Haas is woensdag in de nse stad Nancy overleden aan ■ndingen. die hij had opgelo- n auto-ongeluk. Haas is 45 irt wonende pianist end door zijn vertol- pianowerken van De- .el. Tijdens de Spaarweek van 18 t/m 22 oktober wordt sparen bij de Rabobank extra beloond Spaar bij de Rabobank en u krijgt een prachtige kalender kado. Voor de kinderen ligt een leuke set bouwplaatjes klaar, waarmee 'n kompleet dorp kan worden gebouwd. Pa en Ma openen een spaarrekening en laten elke maand een vast bedragje over boeken van de privé-rekening. Dat spaart makkelijk. Oma stapt - in overleg met de bank - van "gewoon" sparen over op een Spaar- Premie-Boekje Dat biedt standvastige spaarders rente-voordeel! Dochterlief vanelf begint te sparen met het unieke Grijp-5 spaarplan van de Rabobank voor de jeugd van 11 t/m 14 jaar. Dat geeft 5% extra premie over het gespaarde bedrag en over de hoge rente! Prachtige gezinskalender "Natuurlijk Nederland" Een kalender voor 1977, waarin ook de maanden november en december van dit jaar zijn opgenomen. U kunt hem meteen gebruiken. Met twaalf magnifieke kleu renfoto's van Kees Scheerer, van Neder landse landschappen. Bi) elke foto is een fiets- en/of een autoroutekaartje opge nomen waarop ook staat aangegeven waar de opname werd gemaakt Dan kunt u er zelf eens een kijkje gaan nemen. Kinderen bouwen hun eigen dorp! Met het kleurige kado-pakket bouw plaatjes kan de jeugd haar eigen dorp bouwen De set is ook te gebruiken in kombinatie met bijvoorbeeld electrische treinen (H.O.) Jongste zoon van zestien monstert aan op de Zilvervloot het 'Ideaal Spaarplan' voor jonge mensen van 15 t/m 20 jaar. Dat geeft maar liefst 10% extra premie, zowel over het gespaarde bedrag als over de hoge rente! Oudste zoon en verloofde sparen op een spaarrekening met opzegtermijn. Dat betekent een extra hoge rente. Die hoge rente blijft van kracht als ze het geld eerder opnemen om te gaan trouwen of voor het kopen van een huis. Goed afspraakje met de Rabobank, nietwaar? Kleine geschenken onderhouden de vriendschap De Rabobank kent velerlei spaarvormen. Voor jong en voor oud Overleg met de Rabobank welke spaarvorm voor u de meest geschikte is, óók als het om de kinderen gaat. De Rabobank geeft graag alle informatie. Sparen tijdens de Spaar week betekent een feestelijk kado. Kleine geschenken onderhouden de vriend schap! geld en goede raad

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 15