onderzoekt beleid grote wapenaankopen dichtbij Commentaar Ingewikkelde, langdurige procedure verwacht Inconsequentie Kamercommissie Verzet tegen niet benoemen marxist Deel van werk commissie-Donner wordt .overgedaan' Steeds meer schoolgaande kleuters Tegenvaller premie AAW lotto lijkt onverwoestbaar klassehond ges.ieuveld een zware pijp om te roken het weer Depressieaanvallen weerrapporten Werkloosheid september gedaald WOENSDAG 13 OKTOBER 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Meermalen hebben wij er in deze kolom voor gepleit dat het kabinet met name de kleine en middenklei ne bedrijven extra steun behoort te verienmen, bijvoorbeeld in de fisca le sfeer. Nog onlangs kwam deze steunverlening ter sprake bij het geven van meer steun en geranties aan kleine exporteurs. Het stemt dan ook tot voldoening dat staatssecretaris Hazekamp van economische zaken ervoor gepleit heeft dat de staat ook de vorming van kleinere bedrijven moet bevor deren. De staatssecretaris hield dit pleidooi op de jaarvergadering van het Nederlands Christelijk Onder- nemersverbond. De heer Hazekamp keek daarbij met name naar de werkgelegen heid; het zou best eens zo kunnen, aldus de staatssecretaris, dat de kleinere bedrijven meer uitzicht jyq, bieden op een uitbreiding van de werkgelegenheid dan de grote be drijven. De vraag is natuurlijk of veel klei nere bedrijven niet tot hogere kos ten leiden. De staatssecretaris vreest van wel, maar gelukkig is dat voor de bewindsman niet de alleen- B zaligmakende factor. Het zou goed I zijn als er op dit punt nadere studies I zouden worden verricht, want een bloeiend midden- en kleinbedrijf is van niet te onderschatten betekenis W\ voor de samenleving. De staatssecretaris heeft er ook op gewezen dat organisatiedeskundi gen zich afvragen of de zuivere bedrijfseconomische voordelen van de grote schaal niet geheel of ten dele teniet gedaan worden door de maatschappelijke nadelen van span ningen, van eenzaamheid en van ziekte en dergelijke. En inderdaad, ook op dit terrein zou het midden- en kleinbedrijf wel eens gustiger uit de bus kunnen komen dan de grote en zeer grote bedrijven. Er zijn dus voldoende argumenten om extra veel aandacht aan de menselijke kant van het kleinere bedrijf te besteden. Nu is het wel merkwaardig dat juist dit onderwerp door de overheid aan de orde wordt gesteld. Het is de zelfde overheid die tal van kleine ziekenhuizen tot grotere eenheden ui! samenvoegen. En het is de over heid die doorgaat met het opheffen van kleine gemeenten. Wie bijvoor beeld de defensiebegroting onder ogen krijgt, ziet dat terwille van de hoge kosten tal van kleine militaire eenheden worden samengevoegd. Met andere woorden: dit kabinet is zelf druk doende allerlei kleinere eenheden op te heffen en tegelijker tijd houdt het het particuliere be drijfsleven voor om toch vooral de sociale voordelen te onderkennen vqn de kleinere bedrijven. Dat is toch wel een merkwaardige incon sequentie. Het is te hopen dat de overheid ook in eigen kring wat meer oog krijgt voor de sociale voordelen van de kleinere eenheid. door P. L. van Enk NIJMEGEN Het college van be stuur van de katholieke universiteit in Nijmegen heeft gistermiddag 1750 handtekeningen van studen ten, stafleden en overig personeel in ontvangst genomen. Deze handte keningenactie is gevoerd ter onder steuning van het beroep dat studen ten Nederlands hadden aangete kend tegen de afwijzing van de be noeming van een marxistisch staflid taalbeheersing op de sectie Neder lands. Deze benoeming was al bijna een feit, toen de algemeen directeur van de a-faculteiten besloot niet tot benoeming over te gaan. Waar is het, na het befaamde rapport van de commissie van drie (Donner, Peschar en Holtrop), nog voor nodig dat een bijzondere commissie uit de Tweede Kamer zich zet aan een onderzoek naar het beleid bij grote wapenaankopen voor luchtmacht en marine in de jaren '60 en '70? Het is lang niet zeker dat er op deze vraag een overtuigend antwoord mo gelijk is wanneer vanavond de bij zondere commissie haar eerste ver gadering achter de rug heeft. Het presidium van de Kamer dat de com missie heeft in- en samengesteld is het in elk geval niet gelukt, een opdracht te formuleren die ook maar bij benadering aangeeft wat zij zou moeten doen. De commissie heet: „De bijzondere commissie voor de hoofdstukken III (aanschaffingsbeleid van de ko ninklijke luchtmacht) en IV (aan schaffingsbeleid van de koninklijke marine in de periode 1967 t/m 1975) van het rapport van de commissie, alsmede de daarbij behorende an- nexen b en c (13 787)". De enige verhelderende opmerking die bij de ze tekst te maken valt is dat het getal 13 787 het nummer van het rapport over prins Bernhard temid den van de overige Kamerstukken aangeeft. Voor de rest moet de bij zondere commissie zelf maar zien wat er omtrent de wapenaankopen nog uit te zoeken valt. De vaagheid van de taakaanduiding van de commissie weerspiegelt na tuurlijk de verdeeldheid over de vraag of en zo ja, in welke mate een nader onderzoek nodig is. Het is een verdeeldheid die bestaat binnen het kamerpresidium dat immers is sa mengesteld uit leden van de zes grootste fracties, maar ook en zelfs in sterkere mate binnen de bijzondere commissie zelf waarin al le fracties, van groot tot klein, verte genwoordigers hebben zitten. Overtuigd van de noodzaak van een aanvullend onderzoek zijn eigenlijk alleen de linkse fracties, al lopen daar de meningen weer uiteen over de vraag op welk onderwerp het on derzoek zich zou moeten richten. Er is een groep progressieven ron- don^ het PPR-kamerlid Waltmans die er op uit is, de kwalijke kan ten van het wereldwijde „militair industrieel complex" in al zijn ver takkingen te onthullen. Het minste wat Waltmans c.s. willen bereiken is dat de natie er zich van bewust wordt, tot welk een smeerboel het handelen in zoiets verderfelijks als wapentuig wel moet leiden. Een andere groep progressieven onder wie de PvdA-leden Dankert en De Vries hoopt te kunnen naspeuren in hoeverre bij miljarden- investeringen voor marine en luchtmacht de parlementaire controle heeft kunnen functioneren. De PvdA rekent op bevestiging van wat zij sinds de vervanging van de Starfighter door de F16 al meent te weten: namelijk dat het parlement bij zo'n investering voor niet dan voldongen feiten komt te staan om dat de werkelijke beslissingen ach ter de schermen worden bedisseld in het overleg met NAVO- functionarissen en technici. Voorzitterschap Het onderzoek van de bijzondere commissie zou moeten laten zien tot welk een grote daden een parlement in staat is dat emst maakt met zijn controlerende taak. De progressie ven die van dit gezichtspunt uit wil len opereren, hadden het voorzit terschap toegedacht aan dr. J. C. Terlouw van D'66 om hem een „is sue" te verschaffen waarmee hij als een Nederlandse editie van het Amerikaanse congreslid Church in de verkiezingsstrijd voor de dag kan komen. Maar het voorzitterschap van Ter louw is niet doorgegaan (hij werd vice-voorzitter onder de KVP-er drs. M. J. J. van Amelsfoort) en de chris ten-democraten en VVD-ers die deze keus hebben gemaakt, zijn er niet geestdriftig over de parlementaire controle tot hoofdthema van het on derzoek te verheffen. Waarom zou het aanschaffiqgsbeleid bij luchtmacht en marine aanleiding moeten zijn tot een parlementair zelfonderzoek? En waarom niet de gunningen door rijksgebouwen dienst en rijkswaterstaat, of de aan koop van kantoorbehoeften door het rijkspersoneel, of het aantrek ken van schoonmaakdiensten voor de departementale werkruimten? De inbreng van de kant van chris ten-democraten en liberalen in de bijzondere commissie is minder am bitieus dan die van de progressie ven. De commissie van drie heeft al geconcludeerd dat bij luchtmacht zomin als bij de marine is gebleken van ongeoorloofde invloed van wa penproducenten op het aanschaf fingsbeleid. Wat zal een onderling verdeelde club van Kamerleden pro beren te concurreren met de com missie van drie waarin de ter zake doende disciplines rechten, finan ciële recherche en internationaal geldverkeer zo uitmuntend verte genwoordigd waren en die gedekt door een opdracht van regeringswe ge. tegelijkertijd in vrijheid en in beslotenheid kon werken? De opdracht van de commissie van drie was gericht op de betrokken heid van prins Bernhard en dat ele ment zal In onderzoek van de bijzon dere Kamercommissie niet meer aan de orde komen. De commissie van drie heeft wat het overige be treft natuurlijk niet alle mogelijkhe den van laakbare beïnvloeding uit puttend kunnen uitspitten. De he ren Donner c.s. doen hierover dan ook geen categorische uitspraak, zij hebben niet tot elk denkbaar detail kunnen afdalen. Om het nu mogelijk te maken, ook die allerlaatste marge van onzeker heid te overbruggen, willen naar valt te voorzien christen democratische en WD-leden van de bijzondere commissie eraan mee werken, dat de hoofdstukken drie en vier van het rapport van de commis sie van drie nog eens uitvoerig wor den nagelopen. Men kan ook zeg gen: dat het werk van de commissie van drie op de aangegeven terreinen nog eens wordt overgedaan maar nu als het ware rechtstreeks namens het volk en misschien zelfs in de openbaarheid. Procedure De procedure die de bijzondere com missie vandaag in werking zal stel len zal ingewikkeld en in elk geval langdurig zijn. Het is veler bedoe ling dat er een redelijk uitgebreide staf komt die het onderzoek profes sioneel zal kunnen begeleiden. Een menigte getuigen zal worden opge roepen: oud-ministers en de huidige minister van defensie, ambtenaren die toestemming van hun minis ter moeten vragen om te komen vertellen wat zij weten vroegere Kamerleden en allerlei lieden uit binnen- en buitenland die betrok ken zijn bij het „militair industrieel complex". De getuigen hebben geen verplich ting om te komen, noch kunnen zij onder ede worden gehoord, want er wordt geen onderzoek gedaan in de zin van de enquête-wet. Maar wie wegblijft, laadt allerlei verdenking op zich. En dan: wie zou de kans op een optreden bij zo'n chique gele genheid laten lopen? Het wonderlijke en eigenlijk ook wel het aardige is dat een scep tische meerderheid uit de kamer zich de moeite en het extra werk van het onderzoek op de hals haalt uit consideratie met de wensen van een minderheid. Het gebeurt zo'n beetje in de stemming van: als die progres sieven en in het bijzonder de PPR het zo belangrijk vinden dan moet het maar. Een interpellatie-verzoek wordt als regel toch ook toegestaan, zoals een WD-kamerlid het dezer dagen zei. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het aantal vier jarige kinderen dat naar de kleu terschool gaat is in 1975 vrij sterk gestegen. Ging in 1974 89 procent van de vicr-jarlgen naar de kleu terschool. in 1975 was dat 94 pro cent. Ook het percentage vijf jarigen dat naar de kleuterschool gaat is weer toegenomen en wel van 97 naar 98 procent. Deze cijfers zijn gepubliceerd door het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS). Het aantal leerlingen bij het kleuteronderwijs is In 1975, me de als gevolg van het bovenstaande, toegenomen met 5300 tot 518.890. Lang zal deze toename waarschijn lijk echter niet meer doorgaan, om dat de geboortebeperking zich zo langzamerhand gaat laten gelden in het kleuteronderwijs. Uit de cijfers van het CBS blijkt verder dat het gemiddeld aantal leerlingen per kleuterleidster verder is gezakt en wel van 27,7 in 1974 naar 26,9 in 1975. Het aantal scholen is toegenomen, namelijk van 7325 tot 7568. Dit is mede het gevolg van de verlaging van de gemiddelde schoolgrootte van 70 naar 69 leerlin gen per school. Van onze soc.-econ. redactie DEN HAAG In de kostenstijging van de sociale voorzieningen treedt een lelijke tegenvaller op. Volgens het algemeen arbeidsonge schiktheidsfonds zal in 1977 de pre mie voor de AAW (arbeidsonge schiktheidsuitkeringen) 2,2 procent moeten bedragen. De regering ging tot nu toe nog uit van 1,8 procent. Dit betekent voor de verwachte groei in de besteedbare inkomens een tegenvaller van bijna een half procent. Deze cijfers werden gisteren meege deeld op de maandelijkse persconfe rentie van het werkgeversverbond VNO. De oorzaak van de tegenvaller is niet dat het aantal aanmeldingen voor de AAW ingegaan op 1 okto ber groter uitviel dan verwacht. Wel meldden zich minder gegadig den die ai vanaf hun jeugd arbeid songeschikt zijn, de zogenaamde „vroeg-gehandlcapten." Daarente gen was het aantal overige gegadig den groter dan verwacht. In de wet is geregeld dat de uitkeringen voor vroeg-gehandicapten voor rekening van het rijk komen, en dat de overi ge gevallen uit premieheffing moe ten worden verzorgd. Tegenover de tegenvallende premie staat dus een voordeel voor de schatkist. Over de omvang hiervan werden gisteren echter nog geen mededelingen gedaan. onder redactie van loessmit Onze staatsloterij mag dan een oud en alom bekend instituut zijn, dat andere staats-kansspel, de lotto, doet er nauwelijks voor onder. Weliswaar gaat dat niet op voor ons land waar de lotto nog maar jong is, maar wel voor Oostenrijk, dat de langste tradi tie op dit gebied heeft. Daar stichtte keizerin Maria Theresia de staatslotto al op 21 oktober 1752 en sindsdien hebben bijna alle Europese landen de kunst om op die manier geld in het staatslaatje te krijgen, van Oos tenrijk afgekeken. Tsjechoslowakije heeft het een hele tijd zonder lotto gedaan. Het spel was, omdat het „een verfoei lijk overblijfsel van de Habsbur- gers" heette, vervangen door „sazka", waar zo weinig Tsjechen aan mee wilden doen. dat in het jbegin van de jaren zestig de lotto toch weer terugkwam. Niet direct om het volk te plezieren, maar vanwege de inkomsten voor de staat. In diezelfde tijd werd de lotto in Joegoslavië geïntrodu ceerd en in 1970 begonnen ook Zwitserland en de Sowjet Unie er mee. De eerste, omdat de Zwitsers toch in het buitenland speelden en de Zwitserse regering dat geld best zelf kon gebruiken, in de Sowjet-Unie omdat er gespaard moest worden voor de Olym pische Spelen in 1980; tot dusver is er alleen aan lotto-inkomsten al bijna zevenhonderd miljoen gulden in die pot gekomen. De Italianen spelen veel en graag in de lotto („de enige belasting die ze vrijwillig betalen", zei een vroegere minister van financiën daar eens), maar ze halen het nog niet bij de Finnen; de Finse schatkist wordt er wekelijks zo'n f 1,60 per hoofd van de bevolking beter van. Naar schatting spelen meer dan vijftig miljoen Europeanen iede re week mee, van wie de West- Duitsers het verwoedst: daar al leen al kruisen gemiddeld zeven tien miljoen mensen de getallen op hun formulier aan. De weke lijkse uitslag op de televisie heeft daar een grotere kijkdichtheid dan welk populair programma ook. Karin Ludwig, die jarenlang de winnende nummers voorlas, heeft zelf een fortuintje overge houden aan een bestseller, sa mengesteld uit brieven van kij kers die haar smeekten hun cij fercombinatie er uit te pikken. Nederland is het enige land met officiële lotto-adviseurs, die win naars van grote prijzen helpen hun kapitaal verstandig te beste den. In Finland komt een comité de winnaars persoonlijk de heug lijke tijding brengen, compleet met bloemen en gebakjes. In het ene land is de hoofdprijs groter dan in het andere, maar overal is de kans om te winnen dezelfde: piepklein, niet meer dan één op de zoveel miljoen. Waarom doen ze dan altijd weer mee. de Franse aristocraten, de Duitse huisvrouwen, de Finse houthakkers, de Nederlandse kantoorbedienden en de Hon gaarse fabrieksarbeidersEen commentator in de Westduitse Frankfurter Rundschau had er deze verklaring voor; omdat het voor een gewoon winkelmeisje, een arbeider en zelfs een hogere beambte nóg onmogelijker is ooit zoveel geld met werken bij elkaar te verdienen. Dankzij het feit dat ze schoo thondjes van het zuiverste water zijn, hebben het dwergpinchertje en het kleine soort terrier van lady Marcia Beaverbrook de weduwe van een Canadese kran tenmagnaat een eigen eerste klas compartiment in een eigen vliegtuig op weg van Londen naar Canada ter beschikking gehad. Hun bazin, die de dieren in de eerste klas op schoot wilde hou den. kreeg te horen dat honden en andere dieren uitsluitend in het vrachtruim werden vervoerd. Omdat lady Marcia dat haar hondjes niet wilde aandoen en de diertjes volgens haar ook niet bui ten haar nabijheid konden, zat er niets anders op dan dan een vlieg tuig te huren, waarin ze het zelf voor het zeggen zou hebben. Air Canada had op dat moment al leen een DC-8 straalvliegtuig met 227 zitplaatsen ter beschikking en dat werd het dus. Huur: 45.000, maaltijden voor de hondjes niet inbegrepen. En weer is er een record gesneu veld. Weliswaar niet direct een. waar de organisatoren van de Olympische Spelen van op hun kop zullen staan, maar wel een record waar de nieuwe „we reldkampioen" erg trots op is. Hij heet Cees Blokdijk, is van beroep disc-Jockey en zocht de toppresta tie dan ook in de platenbuslness. in het Noordhollandse Oudendijk draaide hij honderdvijf uur ach ter elkaar platen. Toen direct na afloop zijn fans hem uitbundig kwamen feliciteren, was alleen aan een ietwat mat glimlachje te zien dat hij vier volle etmalen plus nog eens negen uren achter de draaitafel gestaan had. In Hamburg was onlangs op een tentoonstelling van buitengewone voorwerpen deze grootste pijp ter wereld te xien als zoiets tenminste nog een pijp genoemd kan worden. Het ding is niet minder dan 3,65 meter lang en er zijn 466 pakjes tabak nodig om het te stoppen. Je zou er zelfs op kunnen zitten, maar dan moet ie wel eerst stevig gestopt zijn om te voorkomen dat je er in zakt. Niemand weet trouwens hoe je een pijp van deze afmeting zou moeten roken; vermoedelijk zal daar een afzuigappa- raat voor nodig zijn. door hans de jong DEN HAAG De werkloos heid is in de maand september in Nederland, ook als met de seizoensinvloeden rekening wordt gehouden, teruggelo pen. Voor het seizoen gecorri geerd bedroeg eind september de geregistreerde arbeidsreser ve (werklozen plus tewerkges- telden) 232.000. In vergelijking met een maand daarvoor bete kent dat een terugloop met 6.800. De geregistreerde arbeidsreserve, zonder rekening te houden met sei zoenswerkloosheid. bedroeg eind september 220.560 Daarvan zijn er 5.750 tewerkgesteld op aanvullende werken. 7.870 op sociale werkvoorzie- ningsobjekten en waren er 206.940 werkloos. Dit laatste ongecorrigeer de werkloosheidscijfer betekent een reële werkloosheidsdaling met 6.370 sedert eind augustus. de nieuwe cijfers is 5.1 procent van de afhankelijke beroepsbevol king werkloos, en bedraagt de totale geregistreerde arbeidsreserve 5,4 procent. In de maand september steeg de geregistreerde vraag naar personeel met 3.800 tot 47.800. Volgens het maandverslag van het ministerie van sociale zaken komt deze toena me vooral door de halfjaarlijkse en- quete van de gewestelijke ar beidsbureaus onder de bedrijven over openstaande vacatures. Deelbanen Behalve de volledig werklozen ston den er eind september 15.470 perso nen geregistreerd voor een partrtime baan. 84 procent van hen zijn vrouwen. Zeeland was in september de enige provincie waar de werkloosheid niet afnam Wanneer de cijfers van alle maanden van "76 toten met septem ber worden bekeken, blijkt dat Gro ningen de meest ongunstige tendens vertoont, en de provincies Drente en Overijssel daarentegen juist de minst ongunstige tendens. De depressies gaan er hard tegenaan. Gisteren trok een actief minimum van 974 mil libar met regen en buien naar de Hebriden om vandaar ver der een noordwestelijke koers in te slaan. Wij hebben weinig nattigheid van deze depressie gekregen. In de na middag kwam het alleen hier en daar tot wat lichte regen of een bui. elders alleen kwa men er maar wat spetters omlaag of. helemaal niets. In de vooravond gaf de on dergaande zon een zeer op vallende tegenbelichting met geel-bruinachtige kleureffec ten. Een tweede depressie aan de zuidzijde van de eerste heeft zich snel tot een actief stormcentrum ontwik keld. wat met circa 980 milli bar in de kern verder oostwaarts zal doordringen dan haar voorgangster Bij de westelijke ingang van het Kanaal daalden de barome ters gisteravond met 9 a 10 millibar in drie uur tijd. De computers verwachten deze depressie vanmiddag al bo ven het zeegebied tussen zuidoost-Engeland en Neder land. Het lijkt niet waarschijnlijk dat wij er deze keer alleen maar met een sisser vanaf komen. Ik voorzie althans de ontwikkeling van een uitdij end gebied met vrij uitgebrei de regen aan de oost- en noordoostzijde van de de pressie. Die nattigheid zal het eerst in zuidwest- Nederland voelbaar worden, later waarschijnlijk ook in het midden en noordoosten. Ook buien zijn in dat ncerslaggebied niet uitgeslo ten en bovendien wakkert de zuidoostenwind aan tot krachtig en aan de kust hard. Het behoeft nauwelijks be toog, dat de temperatuur bij deze stormachtige activitei ten niet meer tot grote din gen in staat is. Dinsdag was de room er trouwens ai af met uitersten van hoogstens 17 k 18 graden, daags tevoren 20 lot 22. In de tweede helft van deze week zal het met mid dagwaarden rond 15 graden wel bekeken zijn. Een ther mische aftakeling dus. Genoeg over de oceaan, nu nog even gekeken naar noord-Europa. Daar bevindt zich een hogedrukgebied van 1030 millibar (Spitsbergen» een uitloper van 1015 millibar (zuidwest-Zweden). Langs de oostelijke flank wordt koude lucht aangevoerd die de win ter een flink stuk op weg heeft geholpen. In de nacht van maandag op dinsdag werd in het noord-Zweedse Ertsstad zelfs min 20 graden genoteerd: zeer strenge vorst 's Morgens om 7 uur was het koufront gevorderd tot Sundsvall in midden-Zweden 'temperatuur om het vries punt en 4 mm aan regen en sneeuwt, in de loop van dinsdag verplaatste het zich verder in zuidwestelijke rich ting. Oeheel Finland zit mo menteel ook in de vorstlucht met 's nachts minima van min 8 in het noorden tot min 1 in Helsinki en omgeving (ook op de Amerikaanse ba sis Thule in noordwest- Groenland Is het een stuk kouder geworden in vergelij king met de afgelopen we ken: dinsdagmiddag om 1 uur min 18 graden). De Skan- dinavische vorstlucht breidt zich zoals gezegd langzaam in zuidwestelijke richting uit. zonder een bedreiging voor de lage landen te zijn, feite lijk niet eens voor Denemar ken. Deze streken blijven binnen de circulatiesfeer van de oceaandepressies. Wat wij ons nu toch wel gaan afvragen is: zal er eindelijk eens een echte doorbraak van een serie herfstdepres sies naar de Noordzee plaatsvinden met als gevolg storm of blijft „Scandinavië" de depressies ook ditmaal nog in een vrij vroeg stadium afremmen? Ukkel voorziet voor de komende dagen een stormachtige west noordwestenwind die vrij koude lucht aanvoert met buien en stormgevaar geeft op zee. HOOGWATER Donderdag 14 oktober - Vltsslngen 5 11-17.25. HanngvIletsJutzen 5 18-17 33: Rotterdam 7 04- 18 24. 8ch«vrningen 6 08-1824. IJmuiden MV 1808; Den Helder 10.50-22.52: Harllngen 052- 13.18. Dellzljl 2 54-15 14. Amsterdam De Bilt Dealen g Ma Eindhoven Den Helder Tld. t Vllssingrn Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordraua Brussel Frankfort Geneve Helt ink i Innsbruck Kopenhagen Ltttabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Munchen Nice Otlo Parijs Rome Spin Stockholm Wenm Zurich Caiablanca litanborl Lat Pal mat New York Tel Avlv «waar bew regen zwaar bew «waar bew «waar bew «waar bew geheel bew «waar bew onbewolkt twaar bew onbewolkt regenbui regen regen regen regen bchl be half bew weerlicht geheel bew geheel bew licht bew met ontv licht bew regenbui

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5