Kinderbijslagen van eind december al hoger J Proefschrift over rol van de bonden valt niet lekker Opleiding arts schiet te kort voor praktijk Personalia Trouw Inkomens vanaf 26.000 gulden gaan door afschaffing kinderaftrek achteruit Leraren mijden promotie Actie om student vrij te krijgen uit Poolse cel Veiliger sluiting in 1978 op alle Nederlandse treinen Besluit regering wekt woede van vervoersbonden Toestand tanden en kiezen van kinderen beter Plan: standbeeld van Hendrikje Stoffels Voorzitter KNMG meent: rr JOAQ 8 OKTOBER 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 9 Jezus zeide: „Ik ben de opstanding en het leven. tn Mij gelooft zal leven ook al is hij ge korven". plotseling is van ons weggerukt mijn lieve man en onze lieve vader Cornells Hania Hij is 52 jaar geworden. Bergen (N.H.): A. Hania-Kits Zutphen: Sjoerd en Lies Noordscharwoude: Ineke Borgen (N.H.), 7 oktober 1976 Luiveland 22. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum van de Associatie Uitvaartverzorging, Westerweg 320, Alkmaar. Gelegenheid tot condoleren aldaar zaterdagavond 9 oktober van 18.00-18.39 uur. De rouwdienst bij de uitvaart zal gehouden wor den maandag 11 oktober om 11.00 uur in „Het Witte Kerkje", Dr. v. Peltlaan te Bergen, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden om obge- veer 12.00 uur op de algemene begraafplaats aldaar. Met grote Verslagenheid delen wij u mede dat plotseling door een ernstig ongeval is overleden onze lieve Zoon, Broer, Zwager en Oom Cornells Hania geliefde echtgenoot van Aukje Kits op de leeftijd van 52 jaar Zondag I Heidelbergse Catechismus Dokkum: Sj. Hania Dokkum: D. Hania-Visser Sneek: W. Yntema-Hania Oppenhuizen: T. Hofstee-Hania P. Hofstee Dokkum, P. Hania R. Hania-Woudsma Moorefield (Can.): J. N. Lise-Hania L. Lise Dokkum: S. Hania Apeldoorn: S. de Mandt-Hania W. de Mandt neven en nichten lergen (N-H), 6 oktober 1976 Met verslagenheid geven wij kennis van het, plot selinge overlijden van de Heer C. Hania ouderling van onze kerk. Met dankbaarheid gedenken we de blijmoedige wijze, waarop hij zich in de dienst van zijn Heer inzette voor het werk in onze gemeente. Wij zijn medewerkers aan uw blijdschap, want door het geloof staat gij vast." 2 Cor. 1 24b. Moge God zijn vrouw en kinderen tot steun zijn in den moeilijke weg. De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Bergen (N.H.), namens deze: P. Houter, praeses J. B. Dragt, scriba Bergen (N.H.), 7 oktober 1976. Tot ons groot leedwezen is gisteren door een verkeersongeval om het leven gekomen oiize me iewerker, de heer C.. Hania Zijn grote inzet voor ons bedrijf en zijn sterke persoonlijkheid maken hem voor ons Dnvergetelijk. Direktie en personeel Bonda's Veevoederbureau B.V. Leiden, 7 oktober 1976. Prediker 9 1 «Dat de rechtvaardige en de wijze met hun wer ken in Gods hand zijn" Voor ons is nog geheel onverwacht overleden onze ere-voorzitter, de Heer Herman Roozenbeek leven is hij de stichter en gedurende 47 jaar voorzitter van onze schoolvereniging geweest. Met volle toewijding en overtuiging heeft hij de belan gen van het prot. chr. onderwijs gediend. Moge zijn wilskracht de onze zijn. De Here trooste zijn vrouw en kinderen. Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Rotterdam-Schiebroek. Het Bestuur. inkbaar voor hetgeen hij voor ons en onze scholen heeft betekend delen wij met droefheid mede, dat op 5 oktober 1976 overleden is onze Oud-Voorzitter U. Roozenbeek De Here trooste zijn vrouw en kinderen. Namens het personeel van de: Groen van Prinsterer MAVO L. F. H. van Gulik Groen van Prinsterer Basisschool F. Wieringa Petra Basisschool W. Schipper Heden overleed zacht en kalm onze lieve Moeder ®n Oma Johanna Sara Maria Verbokkem weduwe van Johannes Jacobus Schoonhoven op de leeftijd van 77 jaar. Heemskerk, 6 oktober 1976. Huize „Sint Agnes". Uit aller naam: J. J. Schoonhoven Burgemeester v. d. Steenhuygstraat 1. Tiel. Hezoek m de rouwkamer zaterdag van 15.00-16.00 uur in het Uitvaartcentrum te Heemskerk. A. verherenstraat 6. De rouwdienst zal worden gehouden maandag 11 oktober om 14.00 uur in de Morgensterkerk, Vrij- purchtlaan te Heemskerk, waarna de begrafenis jjj' Plaatsvinden op de begraafplaats Eikenhof, "wquettelaan te Heemskerk. ..Vrees niet, want Ik ben met u; zie niet angstig rond, want Ik ben-uw God. Ik sterk u, ook help Ik u, ook ondersteun Ik u met Mijn heilrijke rechterhand." Jesaja 41 10 O.p Zijn tijd nam de Here tot Zich onze lieve, zorgzame Man, Vader en Grootvader Jacob Winter in de leeftijd van 68 jaar. Amsterdam, 7 oktober 1976 Ohmstraat 7 II. B. Winter-Kabboord 's-Gravenhage: J. Winter J. J. Winter-van der Weele Jacob, Pirn, Anita en Christiaan Koog a.d. Zaan: Th. Winter G. J. M. Winter-Kramer Marianne De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op maandag 11 oktober 1976 om 14 uur op de Nieuwe Oosterbe graafplaats aan deKruislaan, voorafgegaan door een rouwdienst in de Koningskerk, Van 't Hoff- laan 20, aanvangende om 13 uur; voorganger ds J. C. Baumfalk. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis. Geen bezoek, geen bloemen. De Heer der Kerk heeft van zijn plaa'ts in het midden van onze kerkelijke gemeente afgelost: broeder J. Winter op de leeftijd van 68 jaar. Vele jgren heeft hij als ouderling, als scriba en administratief met zijn grote gaven van hoofd en hart onze gemeente gediend. Moge de Here zijn vrouw en kinderen zeer nabij zijn. Voor de geref. kerk van D.W.B. wijk- gemeente Watergraafsmeer Joh. C. Baumfalk F. Velders 7 okt. 1976. Gezang 270 4 Omdat Gij opstond uit het graf, kan mij de dood niet binden. Gij neemt mij angst en zorgen af en doet mij vreugde vinden. Waar Gij, Heer Jezus Christus, zijt, daar zal ik zijn in eeuwigheid. Ja, ik ga heen in vrede. Heden is mijn lieve man, onze zorgzame vader en fijne óp& Lucas Wildeboer op de leeftijd van 68 jaar ontslapen M. W. Wildeboer-Bergmans An en Aad Dronkert- Wildeboer Mily en Dick Hakenkruger- Wildeboer Mien en Henk Wander- Wildeboer en kleinkinderen Rotterdam, 6 oktober 1976 Rosvèld 20 Corr.-adres: fam. Wander Berkenstein 13 GEEN TOESPRAKEN Gelegenheid voor condoleance- en rouwbezoek in de rouwkamer van de O.R.V., Goereesestraat 10, Rotterdam-Zuid vrijdag van 20.00 tot 20.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden zaterdag 9 oktober a.s. op de begraafplaats Charlois van de Hervormde Gemeente Rotterdam-Zuid. Char- loissb Lagedijk 680, Rotterdam-Zuid om ongeveer 13.15 uur. Vooraf wordt een dienst gehouden inde Credokerk, Slinge 150, welke begint om 12.15 uur. Heden is op de leeftijd "van 55 jaar mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Adrianus Valster heengegaan in de verwachting de Here Jezus te ontmoeten. Wij zijn dankbaar voor hetgeen hij voor ons geweest is in zijn leven en werken. A. Valster-van den Blink M. de Lange-Valster H. G. de Lange J. L. Valster M. Valster-de Haan F. Valster A. Valster-Hordijk P. Valster J. Valster J. Valster-van der Velden klein- en achterkleinkinderen Rotterdam, 6 oktober 1976 Almstein 129 Geen bloemen Gelegenheid voor condoleance- en rouwbezoek in de rouwkamer van de O.R.V. Goereesestraat 10 Rotterdam-zuid, vrijdag van 19.30 tot 20.00 uur. De teraardebestelling in het familiegraf zal plaatsvinden zaterdag 9 oktober a.s. op de be graafplaats Charlois van de Hervormde gemeente Rotterdam-zuid, Charloisse Lagedijk 680, Rotter dam-zuid om ongeveer 10.15 uur. Vertrek van de Credokerk, Slinge 150 om 10.00 uur. Vooraf wordt een dienst gehouden in de kerk, welke begint om 09.30 uur. De Vereniging voor Christelijk Nationaal Onder wijs te Zuidland (ZH) maakt met groot leedwezen bekend dat op 5 oktober 1976 plotseling een einde is gekomen aan het werkzame leven van de heer Jan Hendrik Prins tot voor kort nog hoofd van de christelijke ba sisschool „De Bbngerd" aan de Julianastraat te Zuidland. welke hij slechts enkele maanden gele den wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd had verlaten. Wij zullen moeite heb ben om het nu verder zonder zijn deskundigheid en zijn liefde voor het christelijk onderwijs te moeten stellen en bidden God dat Hij de familie Prins zal troosten nu zij man en vader moet missen. Namens het Bestuur: J. Kootstra B. v.d. Linden, secretaris. BOETERS B.V. kassenbouw en metaalconstructie vraagt voor spoedige indiensttreding leerling tekenaar en vakbekwame metaalbewerkers Goed salaris en sociale voorzieningen. Sollicitaties; Lierweg 53. De Lier. Tel. 01745-3100. Van onze soc.-econ. redactie DEN HAAG De kinderbijslagen die eind december worden uitbetaald, zullen al hoger zijn dan normaal. Dat is het gevolg van het plan van de regering voor afschaffing van de kinderaftrek in de belasting en verhoging van de kinderbijslag voor vooral lagere inkomens. Uiteindelijk zullen inkomens van 26.000 gulden bruto af er door deze operatie op achteruit gaan. De uiteindelijke netto achteruitgang Hieronder volgt een overzicht van de voor- en nadelen van de nieuwe regeling voor kinderaftrek en -bijslag per Jaar voor verschillende belastbare inkomens voor achtereenvolgens werknemers met een kind. met twee kinderen, en met drie of meer kinderen, en zelfstandigen met drie of meer kinderen. Voor zelfstandigen met lage inkomens en daardoor kinderbijslag voor ook het eerste en tweede kind blijft de huidige regeling gehandhaafd. bedraagt voor werknemers met en kele kinderen en met inkomens van rond veertig mille bruto enkele tientjes tot bij veel kinderen enkele honderden guldens per jaar. Dat blijkt uit het wetsontwerp dat thans op het ministerie van sociale zaken in de maak is. Het wets ontwerp ls voor advies voorgelegd aan de Raad van State en de Sociaal- Economische Raad. Daarna moet het door het kabinet nog definitief worden vastgesteld. Nu al is duide lijk dat met name de CDA-partijen nogal zwaar aankijken tegen de ach teruitgang In Inkomen voor inko mens van dertigf tot vijftig mille, de zogenoemde middengroepen. De nieuwe regeling wordt zo opgezet dat inkomens van 26.000 gulden bru to (22.855 gulden belastbaar inko men) onder de nieuwe regeling het zelfde krijgen als onder de oude. Lagere inkomens krijgen er voordeel bij. De operatie levert uiteindelijk voor het rijk een besparing op van 300 tot 400 miljoen gulden per jaar. De verhoogde bijslagen gaan al eind december in, omdat anders werkne mers al in hun weekloon of maandloon in januari het nadelig effect zouden merken van de af schaffing van de kinderaftrek, ter wijl de (verhoogde) bijslagen pas na afloop van het eerste kwartaal van het Jaar worden uitbetaald. 15.000 20.000 22.855 '30.000 50.000 ƒ100.000 werkn. werkn. werkn. zelfst.3 1 kind 2 kind 3 kind. of qjeer kind 98 ♦ƒ128 ♦ƒ158 30 46 44 44 0 0 0 0 0 12 -ƒ44 -ƒ76 -/ 31 -ƒ186 -ƒ311 -ƒ435 -ƒ124 -ƒ350 -ƒ563 -ƒ774 -ƒ211 Burgemeester Met Ingang van 1 november is benoemd tot burge meester van Eersel drs. J. A. M. van Agt te Heeze. Hij is 33 Jaar en we tenschappelijk medewerker aan de technische hogeschool ln Eindho ven: Tevens voorzitter van de ho- geschoolraad. Hij is rooms- kathoiiek en lid.van de KVP. Van onze onderwijsredactie DORDRECHT Het Nederlands Genootschap van Leraren (17.000 leden) is niet gelukkig met het proefschrift van dr. J. M. G. Leune over de rol van lerarenbonden in de onderwijspolitiek. Het bestuur van het genootschap is daarom vorige week niet verschenen op de promotie in Rotterdam. Zoals wij vorige week berichtten heeft dr. Leune onderzocht hoe de vier lerarenorganisaties van het vroegere middelbaar onderwijs zich hebben opgesteld tegenover het on derwijsbeleid van de overheid tussen 1945 en 1970. Hij heeft daar een be schouwing aan vast geknoopt over de periode na 1970. Zijn conclusie dat de»leraren remmend werkten op de vernieuwing, zijn daarmee van toepassing verklaard op het huidige N.G.L., dat na 1970 ontstond uit een fusie van de vier oude organisaties. Drs. F. J. Roefs, voorzitter van het genootschap, zegt in het weekblad van de Rotterdamse universiteit, dat het boek van Leune het karakter heeft gekregen van een politiek pamflet. „We waren wel gekomen als hij zich had beperkt tot de onder zochte periode. Maar zijn uitspraken over de periode na 1970 berusten niet op wenschappelijk onderzoek." In het Weekblad voor leraren wordt uitvoerig kritiek geleverd op de pas sage in het boek van Leune. die handelt over de werkweek van lera ren. De vice-voorzitter van het Ne derlands genootschap van leraren legt uit dat de gemiddelde werktaak van een leraar v.w.o.-havo in 1970 (tijdens schoolweken) 47 uur en 40 minuten was ln plaats van 46 uur en 35 minuten. Overigens onthoudt het N.G.L. zich van commentaar. Minister Van Kemenade heeft op een bijeenkomst van leraren ln Haarlem gezegd dat de fout van ons onderwijs niet bij de leraren zit, maar bij de structuren. Volgens de minister hebben de leraren vaak ge probeerd Iets te verbeteren, maar keer op keer zijn ze stuk gelopen op de bestaande indeling van het onder wijs. Brugklas Een van de fouten ln ons syteem,ls de tweedeling tussen de brugklas van het lager beroepsonderwijs en die van het algemeen voortgezet on derwijs. De ontwerpers van de mam moetwet hebben al geprobeerd die kloof te dichten, maar het is hun niet gelukt. Ook in deze kabinetsperiode bleek de toenadering tussen belde onderwijsvormen te stuiten op poli tieke onwil. In dit verband is het interessant, dat het eerder geciteerde weekblad van het NGL deze week nog eens waarschuwt tegen een verdere ge lijkschakeling van het brugjaar. Vol gens het blad zou ook staatssecreta ris De Jong ln deze richting denken, ondanks het feit dat hijzelf vier Jaar geleden deelnam aan het verzet te gen deze voorstellen. Op 5 oktober 1976 nam de Here tot Zich onze zorgzame Oom Menko Ubbens Wij zijn dankbaar voor alles wat hij na het ster ven van onze Vader als steun voor onze Moeder en als voogd voor ons als kinderen heeft gedaan. Assen: L. T. M. Touwen- Dijksterhuis L. Touwen H. U. Dijksterhuis A. Dijksterhuis- Prins en kinderen. met z'n 355.000 intensieve lezers en lezeressen EEN ONMISBAAR ADVERTENTIE MEDIUM Geldbelegging bosgrond WU KUNNEN U TE Eerbeek (Veluwe) kavels bosgrond aanbieden uit een groot complex genaamd kavel plan „Coldenhoven" Begroeiing: loof/naaldhout, gedeeltelik met heide als ondergroei geaccidenteerd terrein Ligging: tegenover een reeds bestaande villawijk prachtig gesitueerd, ca. 5 min. gaans van hel dorp Alle percelen zijn goed bereikbaar Bestemming: Thans bosgrond, van gemeentewege wordt momenteel geen toezegging gedaan wat betreft bouwen e d Jaarlijkse lasten: Ca. f 25 per iaar per kavel Perceelsgrootte: vanaf 2000 tot 5000 m2 Prijzen van 2,50 tot 4,50 per m2 k.k. Geen makelaars kosten Geen BTW WU ZIJN A S ZATERDAG FN ZONDAG 9 EN 10 OKTOBER VAN 12.00 TOT 16 00 UUR AANWEZIG VOOR BEZICHTIGING EN VERKOOP IN CAFE-RESTAURANT „DE HEIDEROOS". HARDERWIJKERWEG 28 TE EERBEEK. VOOR AFSPRAKEN OP ANDERE DATA 05765-424. B.G.G. 06334-2392 Van een onzer verslaggevers VLAARDINOEN De Rotter damse mevrouw J. P. van Hoeven (31) ls een actie begonnen om de 27-jarige Vlaardlngse student Wal ter de Ling vrij te krijgen uit een Poolse gevangenis. Omdat zijn moeder, mevrouw C. D. de Llng-Wulf, de door de Poolse staat gee te borgsom van twintig duizend gulden niet kan betalen, heeft mevrouw Van Hoeven het Ne derlandse publiek opgeroepen een financiële bijdrage te leveren. Wal ter de Ling verloor op 6 augustus de macht over het stuur ln de Poolse stad Katowice en reed een meisje aan, dat na enkele dagen overleed. Mocht de borgsom op tafel komen, dan zal de student snel op vrije voeten worden gesteld. Anders kan hij, ln afwachting van het proces. Polen niet verlaten en wacht hem een gevangenisstraf van minstens zes Jaar. Burgemeester W. A. Kieboom van Vlaardingen zei gisteren dat hij van daag contact zal opnemen met het ministerie van buitenlandse zaken. Mevrouw Van Hoeven, die de actie voor Walter de Ling voert, is te be reiken op telefoonnummer 010-221286. DEN HAAG Over twee Jaar zul len er geen Nederlandse treinen meer rijden zonder velligheldsslul- tingen op de deuren. Buitenlandse treinen zonder veillgheldsslultlngen zullen zoveel mogelijk uit Nederland worden geweerd. Dat heeft minister Westerterp aan de Tweede Kamer laten weten. Sinds 1971 zijn er twaalf mensen om het leven gekomen door het al of niet opzettelijk tijdens de rit openen van een klapdeur. Bijna alle treinen met klapdeuren zullen volgend voorjaar zijn voor zien van een veillgheldssluiting. die het onmogelijk maakt de deuren te openen wanneer de trein boven een bepaalde snelheid rijdt. Alleen aan de serie rijtuigen die half '78 uit de dienst zullen worden genomen wor den deze voorzieningen niet ge troffen. Over streekvervoer Van onze soc.-econ. redactie UTRECHT De Vervoersfederatle NW/NKV en de Vervoersbond CNV zijn verontwaardigd over de beslis sing van de regering niet terug te komen op de plannen van minister Westerterp ter besnoeiing van het streekvervoer. Zij betreuren het ook dat er van de zijde van de Tweede Kamer geen reactie is te verwachten op het negeren van een meerderheid sopvatting van de volksvertegen woordiging. In een gisteren uitgegeven verkla ring vragen de bonden zich af waar op de verwachting ls gebaseerd, dat de maatregelen van minister Wester terp een besparing van twaalf mil joen gulden per Jaar oplevert Zij hebben ernstige twijfel over deze besparing, die ln verhouding tot de bedragen die met het openbaar ver voer zijn gemoeid slechts een fractie betekent. Wel heeft de Inkrimping van het verzorgingsniveau een ver dere afbraak van het openbaar ver voer tot gevolg. De vervoersbonden maken zich ook zorgen over de gevolgen, die de maatregelen van de regering hebben voor de werkgelegenheid en de socia le positie van de werknemers in het streekvervoer. Inmiddels zijn de ver voersbonden met de streekvervoer bedrijven overeengekomen dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de gevolgen die de frequentiever mindering voor het inkomen van het personeel heeft De uitkomst van dit onderzoek zal bepalend zijn voor het opnemen van garanties in een nieuw af te sluiten cao. ..Als politici aldus de bonden tolereren dat er een afbraak plaatsvindt van het streekvervoer, zal de vakbeweging niet toestaan dat dit tevens een af braak wordt van het inkomen van de werknemers." UTRECHT Er zijn aanwijzingen dat de toestand van tanden en kie zen bij kinderen iets beter wordt Van de vorige jaar in het kader van het „dertlenjarigen-plan" door hun tandarts onderzochte kinderen kwam 39 procent in aanmerking voor de .integrale tandheelkundige verzorging" die de ziekenfondsen beschikbaar stellen mits de toe stand van het gebit aan bepaalde minimum eisen voldoet. Een Jaar eerder bedroeg het percentage „goedgekeurde" gebitten van der tienjarigen nog 30 procent En dat was al wat meer dan waarmee men bij de opzet van het plan had gere kend (25 procent). Het is niet waarschijnlijk dat het oplopen van het percentage behoor lijke gebitten toegeschreven moet worden aan een verzachting van de aangelegde normen. Die zijn name lijk centraal vastgelegd en ook de toepassing ervan wordt centraal ge controleerd. Kinderen die in het der tienjarigen-plan worden opgenomen krijgen recht op een betere behan deling bij de tandarts dan het mini mum dat voor andere zieken fondsverzekerden geldt (en waar de meeste verzekerden overigens geen gebruik van maken). Zij behouden dat uitgebreide verstrekkingenpak ket levenslang tenzij ze alsnog hun gebit zouden gaan verwaarlozen. AALTEN Het Achterhoe kse plaatsje Bredevoort (gemeente Aal ten) krijgt mogelijk volgende zomer een standbeeld van Hendrikje Stof fels. tweede vrouw van de schilder Rembrandt. Hendrikje heeft een deel van haar jeugd ln Bredevoort doorgebracht. Het beeld ls ontwor pen door de Aaltense beeldhouwster mewvrouw T. Doodeheefver. Van een onzer verslaggevers BREDA Dr. J L. A. Boelen, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse maatschappij tot bevordering der geneeskunst, heeft opnieuw zijn ongerust heid uitgesproken over de kwa liteit van de artsenopleiding in Nederland. „Het eindprodukt blijkt niet meer voldoende toe genist te zijn voor de veelom vattende taak van de arts", zei hij gisteren bij de opening van het jaarlijkse ledencongres van de KNMG. Dat was zijns Inziens de afgelopen Uentallen jaren al tot uitdrukking gekomen ln de steeds verdergaande specialisatie „en ln de registratie vol gens strenge regels als specialist, so ciaal-geneeskundige of hulsarts". Oeneeskunst is volgens dr. Boelen „voor het overgrote deel een zaak van een goed hart en een gezond hoofd, en kan vrijwel geheel plaatsvinden ln het arbeidsterrein van de hulsarts. De huidige werkers op dit arbeidsterrein zijn evenwel onvoldoende medisch-technlsch toe gerust, zowel wat betreft bemanning als kennis, voorts maatschappelijk onvoldoende geschoold om de door velen gewenste verschuiving van zie kenhuis naar thuiszorg te be werkstelligen." Er ls volgens de voorzitter van de overkoepelende artsenorganisatie maar één manier om hierin verande ring te brengen. ..De beroepsoplei ding tot hulsarts dient zo spoedig mogelijk langer te worden dan nu het geval ls (één jaar - red.). Wanneer u aan mij zou vragen; boe lang?, dan ls er ook slechts één antwoord; zo lang mogelijk!", aldus dr. Boelen. HIJ merkte verder op dat de KNMG steeds meer met de samenleving ver vlochten raakt. De Maatschappij „heeft haar Ivoren toren verlaten en zich op een ongewis pad begeven. ZIJ ls hierdoor kwetsbaarder geworden, maar ook rijker. ZIJ ls zich bewust van haar grootste opdracht en zij ls bereid, de consequenties te aan vaarden." Een vraagstuk van groot belang voor de toekomst van de KNMG noemde dr. Boelen de grensafbakenlng van de gezondheidszorg. „waarbij zorgvuldig dient te worden onder zocht welke betekenis men wil toe kennen aan het begrip gezondheid en aan de inhoud van de zorg." Het kiezen van de grenzen „zal ruim en flexibel moeten zijn. In het bijzonder zal aandacht moeten worden ge schonken aan het oplossen van de problematiek die ontstaat op de grensvlakken met andere discipli nes. die eveneens groeien en hun grenzen verleggen."

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9