Toekomst Rhodesië weer onzeker Noorwegen breidt ,,zijh" zeegebied uit tot 200 mijl Geruststellende taal van Breznjew Joemblatt: Syrië maakt overleg om Libanon onmogelijk Israëlisch kabinet beraadt zich over onrust op Westbank President van Portugal kritiseert corrupte en onbekwame ambtenaren Genscher wil meer van Schmidt Veel arrestaties na moord op lid -Spaanse kroonraad Neerslag Chinese kernproef leidt tot waarschuwing Britse minister boos op Powell Spelen in Ulster Botsing tussen studenten en Thaise politie Moet Kissinger zijn veldwerk overdoen? WOENSDAG 6 OKTOBER 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 MOSKOU (AFP, Reuter) Partij leider Leonid Breznjew geeft toe dat de Sowjet-Unie een ..indrukwek kende" strijdmacht heeft opge bouwd, maar dat niemand zich daar door bedreigd hoeft te voelen. De Sowjet-leider zei dat in een vraaggesprek met de Franse televi sie (een unieke gebeurtenis), dat maandag werd opgenomen en giste ren gelijktijdig in Frankrijk en de Sowjet-Unie werd uitgezonden. De 69-jarige Breznjew leek tijdens het vraaggesprek zeer gezond. Hij sprak langzaam en zeer duidelijk. De bewapeningswedloop, zo legde Breznjew uit, is de Sowjet-Unie op gedrongen. ,,Wij zijn gedwongen ge weest onze eigen defensie te perfec tioneren. Ik herhaal: gedwongen, omdat we waren geconfronteerd met een ongebreidelde wapenwedloop." ,,De Sowjet-Unie heeft inderdaad een indrukwekkende strijdmacht op dit moment. Maar wij verklaren dui delijk en onomwonden: de Sowjet- Unie heeft niemand bedreigd, en zij bedreigt niemand, en is bereid haar strijdmacht elk moment in te krim pen op basis van wederkerigheid," aldus de secretaris-generaal van de communistische partij van de Sow jet-Unie. „Wanneer iemand zich werkelijk zorgen maakt over het peil van de Sowjet-strijdkrachten lijkt dat een reden te meer dat de andere partij in ernst gaat trachten de bewapening te beperken en stap voor stap af te gaan op het grote doel van algemene ontwapening", aldus Brezjnew. Hij zei dat de Europese veilig heidsconferentie in Helsinki, vorig jaar, nieuwe, goede vormen van sa menwerking heeft opgeleverd. De Sowjet-Unie „eerbiedigt en houdt de hand aan de overeenkomsten die in Helsinki zijn bereikt" en staat samen met andere communistische landen aan de spits bij het uitvoeren van die akkoorden, zei Brezjnew. Oogst Brezjnew herhaalde zijn verklaring van vorige maand dat de Sowjet- Unie dit jaar een „zeer goede" oogst heeft, ondanks het slechte weer. „Vorig jaar was de oogst slecht, er was grote droogte. Dit jaar was het weer ons evenmin gunstig gezind, maar door extra inspanning van de landbouwarbeiders krijgen wc een zeer goede graanoogst". Het vraaggesprek vormde de inlei ding van een week aandacht van de Franse televisie voor de Sowjet- Unie. BEIROET, PARIJS (AP, Reuter, UPI) De leider van de linkse moslims in Libanon, Kamal Joemblatt, heeft de Syriërs gisteren met de nazi's vergeleken. Tijdens een persconferentie in de Franse hoofdstad, waar hij momenteel verblijft voor besprekin gen met de Franse regering beschuldigde Joemblatt Syrië ervan een conferentie over Libanon onmogelijk te maken. OSLO (Reuter) Noorwegen is van plan om per 1 januari van het volgend jaar een zogenaamde economische zone van 200 mijl langs zijn lange kustlijn in te stellen. Dat betekent dat Noorwe gen dan exclusieve aanspraken maakt op alle levende have in het water en alle bodemschatten onder het water binnen de strook van 200 mijl uit de kust. Het voornemen werd gisteren door de Noorss premier, Odvar Nordli in het parlement aangekondigd. Hij zei dat zijn regering de maatregel nodig vindt omde Noorse visgronden goed te kunnen beschermen en de vele Noorse vissers een bestaam te kun nen verzekeren. Premier Nordli zei nadrukkelijk dat Noorwegen zal pro beren conflicten over deze „gebieds uitbreiding" te voorkomen. „De Noorse politiek zal worden bepaald door onderhandelingen, niet door confrontatie." aldus de premier. Met deze maarregel loopt Noorwe gen vooruit op de uitkomst van de grote zeerechtconferentie van de Verenigde Naties, die vorige maand opnieuw uiteen is gegaan zonder we zenlijke resultaten. Wel is de meer derheid op deze conferentie voor in voering van een economische zone van 200 mijl. Het grote struikelblok is echte* het beheer en de winning van de bodemschatten onder de open zee, dat wil zeggen buiten de MADRID (AFP, DPA, Reuter) De Spaanse politie heeft tot dusver meer dan 100 arrestaties verricht on der mensen die ze ervan verdenkt in verbinding te hebben gestaan met de daders van de aanslag in San Sebastian, waarbij maandag vijf do den vielen. Onder hen bevond zich Juan Maria de Araluce Villar, lid van de Spaanse kroonraad, het voor naamste adviesorgaan van de ko ning. De Baskische ondergrondse verzetsbeweging ETA heeft in het Zuidfranse Bayonne meegedeeld verantwoordelijk te zijn voor de aanslag. HARRISBURG Inwoners van de Amerikaanse deelstaat Pennsylva nia zijn gewaarschuwd voor radioac tief neerslag van de Chinese kernproef ran eind vorige maand. Door regen/al is daar „een aanzien lijke hoeveelheid" radioactieve stof fen uit de atmosfeer naar beneden gekomen, naakten de autoriteiten in Harrisbu-g bekend. territoriale wateren. De meeste ont wikkelingslanden willen een ge meenschappelijk beheer van deze rijkdommen onder toezicht van een internationaal orgaan. De westerse landen onder aanvoering van de Ver enigde Staten achten een dergelijk beheer in strijd met de belangen van het particuliere bedrijfsleven. Het instellen van een 200-mijlszone is voor veel landen zo belangrijk geworden dat zij niet meer willen wachten op de resultaten van de zeerechtconferentie. Zo stelde IJs land vorig jaar al de grens van zijn soevereine visgebied op 200 mijl uit de kust. Canada zal dezelfde maatre gel doorvoeren per 1 januari aan staande, de Verenigde Staten volgen dan per 1 maart. Binnen de EG wordt hetzelfde overwogen. Sowjet-Unie De Noorse maatregel kan tot wrijvin gen leiden met Groot-Brittannië en de Sowjet-Unie, die beide grote be langen hebben in de Noorse kustwa teren. De Britse regering heeft giste ren in een eerste reactie gezegd dat zij zo snel mogelijk met de Noren wil gaan onderhandelen. De Sowjet- Unie heeft zich in beginsel akkoord verklaard met de economische zone van 200 mijl. maar wil zelf met het instellen wachten op de uitkomst van de zeerechtconferentie. Noorwegen en de Sowjet-Unie zullen in elk geval overeenstemming moe ten zien te bereiken over de verde ling van de Barentszee. Het grootste deel van deze zee, die zeer rijk aan. vis is, komt onder zeggenschap van beide landen te staan. LONDEN (Reuter) De Britse mi nister van binnenlandse zaken. Mer- lyn Rees. heeft dinsdag het plan- Powell voor repatriëring van Azia tische en Afrikaanse immigranten ten sterkste afgewezen. Rees noemde het plan om elke immi grant die het verenigd koninkrijk verlaat, duizend pond te geven, niet realistisch. „De regering is vierkant tegen aanmoedigingen of over heidsmaatregelen voor uitwijzing van mannen, vrouwen en kinderen van buitenlandse afkomst die wetti ge inwoners van dit land zijn", aldus de minister. Geen enkele regering zou dit zelfs maar overwegen en de gedachte aan repatriëring is zinloos wanneer men weet dat 40 procent van de niet- blanken in dit land er zijn geboren, zei hij. Syrië stelt de deelname van Jordanië als voorwaarde voor zo'n conferen tie. aldus de Libanese leider. Syrië zou uit zijn op de vorming van een federatie tussen Jordanië. Syrië, Li banon en een Palestijnse staat op de westelijke Jordaanoever. „Wij willen geen federatie met Syrië omdat dit land geen democratische instellin gen kent. Wij willen de grote Sy rische gevangenissen niet van bin nen zien. Wij willen niet worden op gepeuzeld door de Syrische tijger of door de Israëlische wolf", aldus Joemblatt die daaraan toevoegde dat „het Midden-Oosten geen privé jachtgrond voor de Verenigde Sta ten moet worden. „Voor ons is het belangrijkste de overwinning van de Palestijnse revolutie in het Midden- Oosten". verklaarde Joemblatt, die tevens ontkende dat de betrekkin gen tussen hem en de Palestijnse leider Jasser Arafat op een laag pitje zouden staan. Overleg Het dagelijks leven in Noord-Ierland wordt nog steeds beheerst door angst en geweld. In een club in het centrum van Belfast ontplofte gisteren een bom, waardoor zeven mensen gewond raakten. De voortdurende aanwezigheid van Britse agenten en soldaten is voor de Noordierse kinderen aanleiding hen bij hun spel te betrekken. LISSABON (AP, UPI) De president van Portugal, generaal Antonio Ramalho Eanes heeft gisteren een felle aanval gedaan op het politieke misbruik dat wordt gemaakt van het ambtelijke apparaat. Hij riep op een eind te maken aan de corruptie en de onbekwaamheid van de ambtenarij. Tegen ontmoetingen tussen de Pa lestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO) van Arafat en Syrië zei Joemblatt geen bezwaren te hebben. Volgens de moslim-radio in Libanon zouden besprekingen tussen Syriërs en Palestijnen aanzienlijke vorderin gen gemaakt hebben. Hani al Has san, een politieke raadsman van Ara fat, reisde gisteren heen en weer tus sen Damascus en Beiroet. Over re sultaten van deze besprekingen zijn nog geen mededelingen gedaan, maar volgens de radiouitzending van de moslim-radio zouden er belangrij ke vorderingen zijn gemaakt, die op korte termijn een einde zouden kun nen maken aan de voortdurende ge vechten. Deze berichten zijn van be lang omdat rekening gehouden wordt met de mogelijkheid dat de christelijke troepen morgen een nieuw offensief zullen ontketenen te gen de Palestijnen en de linkse moslims. Het schijnt overigens niet zo goed meer te boteren tussen de Syriërs en de Libanese christenen, die tot dus ver een tamelijk verenigd front heb ben gevormd tegen Palestijnen en moslims. Zo zouden vier Libanese soldaten geëxecuteerd zijn door Sy rische militairen wegens het niet uit voeren van bevelen. De Syriërs zou- Generaal Eanes sprak ter gelegen heid van de zesenzestigste verjaar dag van Portugal als republiek. Het is deze week 66 jaar geleden dat met het aftreden van koning Manuel een einde kwam aan de monarchie in Portugal. In zijn toespraak stelde Eanes dat niet langer kan worden toegestaan dat belangrijke sectoren van het pu blieke leven worden overheerst door politieke krachten, die meer be langstelling hebben voor partij doe leinden dan voor de bevordering van het algemeen welzijn. De president riep op een einde te maken aan de duidelijke, ongestrafte corruptie, de algemene onbekwaamheid op alle niveaus en het bestaan van instellin gen waarvan niemand ooit gehoord heeft en die geen enkel nut hebben. Volgens sommige politieke waarne mers is de rede van de president, die voor de televisie werd uitgezonden, een nauwelijks verholen uitval naar de regering van premier Soares. De kritiek van Eanes sluit volgens hen aan bij de kritiek die de volksdemo craten (PPD) enige dagen geleden uitoefenden op de regerende socia- listen, omdat deze bij het aantrek ken van personeel voor de staadsme- dia meer zouden letten op partijbin ding dan op bekwaamheid. Anderzijds waarschuwde de presi dent de strijdkrachten tegen aansla gen tegen de democratische orde zo als die in het verre en het nabije verleden hebben plaats gevonden. Dit was een toespeling op de greep naar de macht die in 1926 het leger aan de macht bracht, maar ook op de linkse en rechtse rebellieën in de twee jaar na de staatsgreep van april 1974. Het kabinet van Mario Soares heeft een wetsontwerp goedgekeurd over het stakingsrecht, dat bepaalt dat alleen de vakorganisaties het recht hebben om stakingen te proclame ren. Het wetsontwerp bepaalt dat arbeidersraden hetzelfde recht ge nieten in bedrijven waar de vakorga nisaties onvoldoende zijn vertegen woordigd. Het wetsontwerp verbiedt het uitsluiten van werkwilligen. den een halt hebben toegeroepen aan de activiteiten van de christelij ke eenheden na de door hen gepleeg de wreedheden tijdens het offensief in de bergen ten oosten van Beiroet. Inmiddels is een christelijke delega tie naar Damascus vertrokken om de geschillen bij te leggen. Moslim Druzen hebben gisteren een afvaardiging naar Damascus gezon den om zich over de door christenen begane wreedheden bij de Syrische regering te beklagen. Tenminste 54 burgers zouden door hen zijn gedood of ontvoerd. Ook de afgezant van de Arabische Liga, Hassan Sabri al- Kholi heeft zich over de wreedheden beklaagd. BONN (Reuter, UPI) De leider van de Duitse liberalen (FDP), Hans-Dietrich Genscher is gisteren besprekingen begonnen met kanse lier Helmut Schmidt over een voort zetting van de sociaal- democratisch-liberale coalitierege ring. Eerder op de dag verklaarde Genscher officiéél dat zijn partij niet in zee zou gaan met de christen democraten van Helmut Kohl. Met de 39 zetels die de liberalen bij de verkiezingen van afgelopen zon dag heeft behaald zitten ze op de wip tussen christen-democraten (244 zetels) en sociaal-democraten (213 zetels). Een voortzetting van de huidige coalitieregering is mogelijk im dat deze beschikt over een meer derheid van acht zetels. De Duitse liberalen zullen van hun wippositie gebruik maken om een grotere invloed in de huidige coalitie uit te oefenen. Men houdt daarom rekening met langdureige onder handelingen en politieke spannin gen tussen de twee partijen. Maar het duurt nog tien weken voordat het parlement in de nieuwe sa menstelling bijeenkomt en tot dat moment heeft men tijd voor overleg. BANGKOK (Reuter) De politie van Thailand heeft gisteren met ge weld enkele universiteitsgebouwen in Bangkok ontruimd. De gebouwen waren bezet door studenten, die pro testeren tegen het verblijf in Thai land van de vroegere militaire dicta tor Thanom Kittikatsjorn. Deze keerde enkele weken geleden uit vrijwillige ballingschap naar Thai land terug om als monnik in een boedhistische tempel te gaan leven. Studenten eisen zijn uitwijzing om dat zij bang zijn dat Kittikatsjorn nog eens zal proberen de macht te grijpen. De dictator kwam in 1973 ten val na een studentenoproer. De huidige Thaise premier, Seni Pra- moj, heeft gisteren zijn nieuwe kabi net voorgesteld. Evenals de vorige regering is de nieuwe een coalitie van vier partijen. De democratische partij van prins Seni zelf is de kern. Het vorige kabinet-Seni traf af in verband met de onrust over de terug keer van Kittikatsjorn. JERUZALEM (Reuter, UPI) Het Israëlische kabinet komt vandaag in spoedzitting bijeen om zich te beraden over de toeg/nomen spanning tussen joden en moslims op de westelijke Jordaanoever na de onrust van de afgelopen dagen in Hebron. Israëlische kranten waarschuwden gisteren'voor het uitbreken van een godsdienstoorlog tussen joden en moslims. Ze veroordeelden de be schadiging van joodse boekrollen door de moslims, maar wezen tevens op de provocaties van de kant van de joodse nationalistische beweging Goesj Emoenim en rabbi Levinger. De onafhankelijke krant HaSretz vroeg zich af hoe lang de regering zich in de luren zal laten leggen door De Israëlische autoriteiten hebben gisteren besloten het graf van de pa triarchen in Hebron voor onbepaalde tijd gesloten te houden zowel voor joden als moslims. Hiermee willen ze een einde maken aan de gespannen betrekkingen tussen de beide bevol kingsgroepen. De avondklok zal ge handhaafd blijven tot na de begrafe nis van de wetsrollen. door Nico Kussendrager De nabije toekomst van Rhodesië ligt weer open. Dat er op de niet eens zo lange termijn een zwart meerderheidsbewind zal komer, daar twijfelt niemand aan. Maar er zijn opnieuw verschil lende wegen die naar zo'n meerderheidsbestuur leiden: politieke èn militaire. Ook de gematigde zwarte leider Jos hua Nkcmo heeft nu de bemidde- lingsvooistellen van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken van de hand gewezen. Hij kon ook moei lijk ancérs. Eerder noemden de 'frontlijnpresidenten' de staats hoofden »an Rhodesië's buurlanden) de planien onaanvaardbaar, rap daarna \olgden de radicale zwarte voorman Robert Moegabe en bisschop Abel Moezorewa. in naam nog steeds voorzitter van de Afri kaanse nationale raad. de overkoe pelende verzetsbeweging in Rhode sië. Nko-no stond daardoor en door het massale welkom van Moezorewa in Sali&ury zondag zó alleen dat hem niets anders restte de voorstel len eveneens van tafel te vegen. Verschilpunten De verschilpunten zijn duidelijk. Volgens de opvatting van Smith moet er de komende twee jaar een in meerderheid zwarte overgangsrege ring komen, maar onder het gezag van een staatsraad, met een blanke voorzitter. Bovendien moeten vol gens de lezing van Smith van de Amerikaanse voorstellen de minis ters van justitie en defensie in zo'n regering blanken zijn. In het Kissin- ger-akkoord (afgedrukt in het Britse blad The Observer van afgelopen zondag) wordt verwezen naar Ango la. Willekeurige arrestaties leidden daar (volgens de overeenkomst) tot de ineenstorting van het regerings apparaat en dat moet in Rhodesië worden voorkomen. Maar de achterliggende verschillen van mening gaan veel verder dan deze vastomlijnde geschilpunten. Zo menen de frontlijnpresidenten dat Smith hen een regeling probeert op te leggen, terwijl het in feite toch Groot-Brittannië zou moeten zijn dat een erondweteevende vergade- ■a ring bijeenroept. De blanke minder heidsregering in Rhodesië heeft Rhodesië eenzijdig van Groot- Brittannië losgemaakt en is daar door in de ogen van de frontlijnpresi denten en de zwarte nationalisten een rebellenbewind zonder enig ge zag. Maar Londen is tot nu toe alleen bereid een conferentie te organise ren om over de voorstellen van Kis singer en de verschillende manieren waarop die kunnen worden gelezen te praten. Tot een conferentie die een nieuwe grondwet voor Rhodesië moet opstellen en waar de over dracht aan de zwarte meerderheid op korte termijn moet worden gere geld zijn de Britten niet bereid Zwarte élite Ook speelt bij de zwarte nationalis ten de angst dat bij een oplossing zoals die de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor ogen staan in feite de huidige blanke élite zou worden vervangen door een zwarte. De „zwarte man in de bush" zou daaraan niets hebben en niet beter uit zijn dan op het ogenblik. Niet voor niets werd in een recent artikel in op Amerikaanse leest geschoeide Herald Tribune Kenia als voorbeeld genoemd voor Rhodesië. Maar in Kenia is de macht in handen van een kleine zwarte élite (bijgenaamd de ..koninklijke familie"i die een' groot deel van de betrekkelijke rijk dommen van het land verzamelt. Bovendien is de invloed van de blan ken in Kenia nog steeds zeer groot. Nergens valt dat meer op dan in hotels en banken waar ondanks de aanwezigheid van veel zwarten en Aziaten niet zelden een blanke uit eindelijk de touwtjes in handen heeft. Met een dergelijke regeling in Rhodesië zouden de Verenigde Sta ten en Groot-Brittannië de westerse belangen in Rhodesië veilig stellen en een oorlog voorkomen. Socialistisch Dat is in feite waar de meest radica le nationalisten in Rhodesië zich te gen verzetten. Zij willen geen oplos sing als in bijvoorbeeld Kenia maar ook als in Zambia en Zaire die voor het westen „aanvaardbaar" zijn. Wat de zwarte nationalisten voor ogen staat is een socialistische sa menleving zoals die in opbouw is in bijvoorbeeld Angola en Mozambi que. Niet voor niets verzetten de staatshoofden van die landen zich het hardst tegen de door Kissinger voorgestelde regeling. In deze twee voormalige Portugese koloniën is de zwarte bevolking politiek bewust geworden door militaire strijd. De opkomende zwarte leider Robert Moegabe vindt dit (als er geen ande re oplossing is) ook voor Rhodesië de weg. Moegabe is de man die in de allereerste plaats een militaire een heid nastreeft tussen de verschillen de vleugels van het Rhodesische verzet en pas daarna een politieke Het besluit van Nkomo eveneens de voorstellen van Kissinger van de hand te wijzen heeft het zwarte verr zet althans op het ogenblik en in politiek opzicht een schijn van een heid gegeven. „Het akkoord van Pretoria bestaat voor ons niet meer", aldus Nkomo. Op een dienblad In de Zuidafrikaanse hoofdstad bood de leider van de blanke min derheidsregering in Rhodesië. zijn „hoofd aan op een dienblad', zoals een Amerikaanse zegsman het uitdrukte. Was dat werkelijk zo of was de knieval van Smith een nieu we tactische zet om een regeling voor Rhodesië opnieuw uit te stel len? Eerder al (in het overleg met de Britten en laatstelijk vorig jaar in het gesprek met Nkomo» scheen een oplossing wat dichter bij. terwijl zij uiteindelijk verder weg bleek dan ooit. Of het de „sluwe vos' Smith was die in Pretoria overstag ging of de politicus met eindelijk werkelijk heidszin is moeilijk te beoordelen. Feit is wel dat hij door zijn lezing van de voorstellen de zwarte natio nalisten verenigd heeft in hun afwij zing. Een mogelijke opzet om het zwarte verzet verder te splitsen is tenminste tot op heden niet gelukt. Len deling nu zou ook veel gevaarlij ker zijn dan voorheen. Het risico wordt dan levensgroot dat de presi denten van Rhodesiës buurlanden moeten kiezen tussen de verschil lende vleugels. Zambia en ongetwij feld ook Botswana zitten op de lijn van de gematigde Nkomo, de positie van Tanzania is onduidelijk, terwijl Angola en Mozambique voorkeur hebben voor de strijdvaardige Moe gabe. Als ze die keus. gezien hun eigen economische problemen ook militair waar kunnen maken, zal in Rhodesië pas echt een „Angola- achtige situatie" ontstaan: verschil lende verzetsbewegingen, met ver schillende buurlanden die hen steu nen en het gevaar van overslaan van de strijd naar andere delen van zuid elijk Afrika. Dan ook zal de Verenigde Staten duidelijk zijn dat met deze voorstel len de westerse belangen in zuidelijk Afrika niet zijn veilig gesteld. De fout die Henry Kissinger heeft ge maakt is dat hij zijn plan niet heeft overlegd met die nationalisten waarvan hij kon verwachten dat zij er het meest afwijzend tegenover zouden staan. Kissinger heeft alleen gepraat met Joshua Nkomo en ook hij had al zijn bedenkingen. De voorstelling zoals die van Ameri kaanse zijde werd gewekt dat de betrokken partijen met de bemidde lingsvoorstellen akkoord zouden zijn was daarom onjuist En dat begint zich nu te wreken kleine extremistische groepen die het recht in eigen hand nemen. De spoedzitting van het kabinet vindt plaats op verzoek van de mi nister voor religieuze zaken. Jitzhak Raphael, die de bijeenkomst giste ren al wilde laten plaatsvinden. Op verzoek van minister Peres van de fensie is de bijeenkomst een dag uitgesteld om de zaak te onder zoeken. Minister Raphael was gisteren aan wezig bij het overbrengen van de rollen naar het graf van Abraham. Vandaag zullen ze begraven worden op de joodse begraafplaats van He- bron. Voor de joodse wet staat een boekrol van het Oude Testament gelijk met een levend wezen Daar om dient een beschadigde rol een begrafenis te krijgen, aldus rabbijn Shlomo Goren, die de plechtigheid leidde. De rabbijn deed een beroep op de Israeli in hun hart te rouwen, maar niets te doen dat de spannin gen zou kunnen vergroten „We moe ten in de toekomst met elkaar leven en daarom moeten we een manier vinden om de gebeden op de heilige plaatsen te regelen zodat de ene ge meenschap de andere niet hindert", aldus Goren. Ook het Israëlische parlement zal vandaag bijeen komen om zich over de jongste incidenten in Hebron te beraden. Ook gisteren vonden er op de westelijke Jordaanoever weer on geregeldheden plaats In Nabloes.de grootste stad op de Westbank wer den banden in brand gestoken en stenen gegooid naar Israëlische pa trouilles. Een bus met Arabische ar beiders die in Israel werken werd met stenen bekogeld. Ook in Ramal- lah. Jenin en Toelkarem vonden rel len plaats

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7