Een ontdekkingsreis naar onbekende klankgebieden mm dichtbij Commentaar Muziek en bloemschikken op „Warschause Herfst" Te groot risico (1) Te groot risico (2) DSM krijgt boete na lozing cyanide Partij van de Arbeid: Aanvulling nodig in wetsontwerp op ondernemingsraden v Uiv'ifc MN' 'K VV.L EEN; .Ate HE zegels voor en door kinderen oo.al uw,oost oproep overval dom het weer door hans de jong I Hagel als kleine voetbal weerrapporten In het verkeer omgekomen VOENSDAG 6 OKTOBER 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Binnen West-Europa zijn de Neder landse arbeidskosten sinds begin 1974 het hoogste. Sommige landgenoten die zo graag koploper willen zijn, zullen dat wel vreemd vinden. Wij zijn dan zo ongeveer het meest sociale land ter wereld. En dat is om bijzonder trots op te zijn, niet waar. Wat meer nuchter ingestelde lieden zullen over deze uitkomsten van het statistisch bureau van de Europese gemeenschap alles behalve verrukt zijn. Integendeel. Een ieder die niet alleen op eigen wel en wee uit is en ook oog heeft voor de belangen van andere generaties (daartoe kan men de hui-dige schoolverlaters reke nen), zal ernstig verontrust zijn over deze nieuwste gegevens. Deze feiten zijn met name buiten gewoon ernstig voor een land als Nederland, dat staat en valt met een groeiende export. Nu worden deze Europese cijfers op een moment gepubliceerd dat uit Den Haag het bericht komt, dat de werkloosheid in september eniger mate is teruggelopen. Op zichzelf moet men daar bijzonder verheugd over zijn, het is tenslotte voor het eerst sedert lange tijd dat de uit komsten een iets fleuriger beeld tonen dan we lange tijd gewend waren. Maar laten we voorzichtig zijn in onze vreugde. De afgelopen tijd heeft het kabinet zoveel geld in de economie gepompt, dat het hele maal niet onwaarschijnlijk is, dat deze daling van de werkloosheid een zeker kunstmatig effect in zich draagt. I In een bijzonder boeiend artikel in i het maandblad ,,AR Staatkunde" j van oktober wijst prof. Albeda er- op, dat het een ernstige misvatting I zou zijn, te denken dat de grote groei van de jaren vijftig en zestig dank zij een serie extra maatregelen wel zo ongeveer tegen het eind van de jaren zeventig zal terugkeren. Albeda noemt dit terecht een op pervlakkige, optimistische visie. En inderdaad wie nu nog niet wil inzien, dat er wel degelijk iets an ders aan de hand is dan een gewone inzinking in het economisch leven, kan een grote mate van oppervlak kigheid niet worden ontzegd. Dat zo zijnde is het een onontkoombare eis, dat we ons met name terwille van de werklozen nog meer matigen in onze eisen en verlangens. Laat, maar hopelijk niet tè laat, heeft dit kabinet ingezien dat één van de voorwaarden om de groeien de werkloosheid een halt toe te roepen, een sterke matiging van lonen en inkomens vereist. In wezen is dat e.en onzuivere for mulering. In de jaren zestig hebben wij ver boven onze stand geleefd; een belangrijk deel van de werken de bevolking heeft een hoger Ioon- inkomen gekregen dan waar we op grond van de productiviteitsstijging recht op hadden. En achtereen volgende kabinetten misten de moed om ,,nee" te zeg gen, toen de onderhandelingsvrij heid van werkgevers en werkne mers resulteerden (achteraf gezien) in te hoge lonen. Zij die toen al waarschuwden werden dat is usance voor pessimist uitge maakt. Op dit moment is het onontkoom baar, dat dit kabinet en zijn opvol ger, het been strak houdt en ervoor zorgt, dat er de eerstkomende jaren een vrij stringente loon- inkomenspolitiek wordt gevoerd. Tweeërlei doel staat de regering voor ogen. Beteugeling van de in flatie en tegelijkertijd bestrijding van de werkloosheid. Moet nu het kabinet de duidelijke toezegging aan de vakbeweging doen (zoals de FNV vraagt) dat de onderhandelingsvrijheid over de ar beidsvoorwaarden in 1977 wordt hersteld? Als het kabinet daartoe zou besluiten (of zou worden ge dwongen) dan neemt het een zeer groot risico op zich. Te groot voor een kabinet dat niet alleen de belan gen van de vakbeweging in het oog moet houden, maar ook een nog grotere taak behoort te hebben voor werklozen, gepensioneerden en vele andere, min of meer weerlo zen. Kortom, de mensen wier stem zelden gehoord wordt. 8ITTARD Omdat DSM Limburg niet voldoende voorzichtigheid ln acht genomen heeft bij het lozen van cyanide ln de Limburgse Maas, heeft mr. H. Engelen, kantonrechter bij het kantongerecht ln Slttard, gis termorgen het bedrijf veroordeeld tot 15.000 gulden boete. Door het lozen van het gif stierven op 11 Juli 1975 en 5 april 1976 duizenden vissen ln de Maas. door R. N. Degens WARSCHAU De openbare les Japans bloemschikken, en de perfecte opvoering van de opera „De neus" van Sjostako- witsj waren voor mij dit jaar de meest opvallende onderdelen van het muziekfeest „Warschause herfst". Dat. bloemschikken was een pro grammapunt van het Japanse Tokk Ensemble en het was be dacht door een zekere Toshi Ichiyanagi, die na zijn studie, onder andere voor piano bij John Cage, een indrukwekken de muzikale staat van dienst vervulde en nu onder meer als pianist deel uitmaakt van het Tofck Ensemble uit Tokyo, dat binnenkort ook in Nederland zal optreden. Misschien ook wel met deze „Music for living process" waarin het subtie le spel van harp, piano (bescheiden), slagwerk, biwa en shakuhachi visu eel wordt opgeluisterd met het ge noemde bloemschikken. Door twee Japanse meisjes in traditionele kle derdracht op het podium geknield achter een paar bamboe-vazen, waarin zij takken en bloemen vol gens de regels van het Ikabana ste ken. Het was boeiend doordat het een ongebruikelijke toepassing van bloemen in een concertzaal was, en doordat het zo charmant werd ge daan. Bovendien was het een pas send sluitstuk op het optreden van dit kleine Japanse gezelschap, dat vooral met het gebruik van de sha kuhachi (bamboefluit) en biwa (tok- kelinstrument) in een zeer stil stuk van Fukushima aan het begin van hun optreden nog duidelijker ver band legde tussen muziek en bloemschikken dan in het genoemde slotstuk. Belevenis In elk geval wel een belevenis die je bijblijft, zelfs na negen dagen mu ziek van eenentachtig verschillende componisten van wie drieënnegentig werken in eenentwintig concerten werden uitgevoerd. Ik heb ze alle maal bijgewoond; bijna allemaal, want af en toe moest er ook nog wel even wat gegeten worden. Wat in Warschau toch al niet zo'n eenvoudi ge zaak is en wat nog extra moeilijk is wanneer bij een festival als dit de concerten achter elkaar 's middags om vijf, en 's avonds om acht en elf uur gegeven worden. Met nog elke dag van 's morgens tien tot 's mid dags één uur of een bespreking van de gebeurtenissen van de vorige dag, in aanwezigheid van componisten en uitvoerenden. Dat was ook nu alleen voor de onverzadigbaren die beslist niets wilden missen. Sinds lang heeft het Warschau- festival dit werkschema met twee of drie concerten per dag, maar nog nooit was de indruk van overladen- heid zo sterk als dit jaar. Toen het in 1956 voor het eerst werd gehouden was dat voor de Polen zelf het begin van de ontwikkeling van goede contacten met het westen. Voor de rest van de wereld was het een eerste kennismaking met wat het tot dan toe geïsoleerde Polen aan muzikale scheppingskracht her bergde. De verrassende ontdekkin gen die tijdens de daarop volgende festivals in Warschau wederzijds ge daan werden, de inspiratie en de stimulans die jonge Poolse compo nisten door de toenemende interna tionale uitwisseling ontvingen, de snelheid en de oorspronkelijkheid Van onze soc.-economische redactie DEN HAAG De PvdA in de Twee de Kamer wil enkele aanvullingen aangebracht zien in het wets ontwerp op nieuwe ondernemings raden, om een beter contact te waar borgen tussen de ondernemingsraad en zijn achterban. De PvdA-fractie kondigt dit aan in het schriftelijk voorlopig verslag .van het wets ontwerp. De grootste regerinsgezinde Ka merfractie is wel voldaan over het wetsontwerp, ook al ontbreekt daar in als gevolg van de politieke compromissen in het kabinet een eensluidende visie op een funda mentele democratisering van de be- drijfsverhoudingen op langere termijn. De D'66-fractie vindt het wets ontwerp „een bescheiden stap in de goede richting", ook al wenst D'66 eigenlijk veel verdergaande hervor mingen op gebied van de medezeg genschap in bedrijven. PvdA en D'66 willen, dat een werknemer slechts drie maanden in dienst hoeft te zijn van een bedrijf om mee te mogen doen aan verkiezingen voor de ondernemingsraad. Het recht in de raad gekozen te worden willen deze partijen laten ingaan zodra ie mand een half jaar bij het bedrijf in dienst is. Het wetsontwerp vermeldt veel langere termijnen. Lucia Kerstens, Vera Beths en Reinbert de Leeuw op het podium van de Warschause conservatoriumzaal tijdens de uitvoering van Peter Schats „Canto general" waarmee zij de nieuwste technieken leerden hanteren en toepassen, het waren evenzovele factoren die elk volgend festival weer tot een boeien de en verrassende gebeurtenis maakten. Het westen leerde niet al leen het wonder van het uit zijn as herrezen Polen kennen, het had re den om verbaasd en verwonderd te zijn over de explosie van artistieke scheppingskracht, niet alleen op het gebied van muziek, maar ook op dat van film, toneel en beeldende kunst. Provinciestad Witold Lutoslawski, een van de initi atiefnemers tot het oprichten van het festival noemt het Warschau van zijn studententijd een provinciestad waar de namen van elders bekende moderne componisten zelden of nooit op de concertprogramma's ver schenen. Zo kreeg bijvoorbeeld „Le sacre du printemps" van Strawinsky (toen al „klassiek" in het westen) pas zijn eerste Poolse uitvoering tijdens het Warschause festival van 1956. Polen haalde die achterstand snel in. De eerste tien jaren was alles muzi kaal verrassend, bewonderenswaar dig en avontuurlijk, en een jonge Poolse componistengeneratie wist in toenmende mate de aandacht van de internationale muziekwereld op zich gericht te houden. Met Lutoslawski en Penderecki voorop trok een niet dat zich weliswaar ook daar in hoofd zaak afspeelde op gespecialiseerde festivals, maar waarmee Polen zich toch ook bij de „gewone" muzieklief hebber in het buitenland een „ima ge" verschafte die niet meer uitslui tend werd bepaald door Frederic Chopin en Artur Rubinstein. Malaise Maar daardoor ontkwam het ook niet aan de algemene malaise die dat muziekmaken sinds een tiental jaren kenmerkt. Een malaise die in het Poolse componeren nog duidelijker waarneembaar is, doordat men zich daar zogoed als niet heeft ingelaten met tijdelijk verlichting biedende pep-middelen als minimal-music en stijlcitaten-techniek. En wat de soci aal en politiek geëngageerde muziek betreft, ik dacht dat geen Pool zich daar ooit vruchtbaar mee heeft be ziggehouden. Waarschijnlijk omdat de misstanden in het kapitalistische buitenland voor hen nog teveel aan lokkelijke en verleidelijke aspecten hebben om er muzikaal tegen te vel de te trekken. En voor hun eigen misère is de enige veilige en lonende muzikale uitlaatklep een stuk op een historische of een liturgische tekst. Voor de rest blijft het bij experimen teren met klankjes, bij een wat vrij blijvende, abstracte muziekmakerij, waarvan ook op dit festival voorbeel den in overvloed aanwezig waren. schat Krzysztof Penderecki, met Wi told Lutoslawski nog steeds in ternationaal de meest bekende en gespeelde Poolse componist. onaanzienlijke stoet Poolse compo nisten met succes mee in de interna tionale ontdekkingsreis naar onbe kende klankgebieden en nieuwe mu zikale uidrukkingsmiddelen. Polen telde weer mee in het actuele, avantgardistische muziekmaken, Geëngageerde werkstukken werden de festivalgangers overigens dit jaar ook niet onthouden. Daar was de première van „Praxodia" van de Ita liaan Franco Oppo op teksten van de Angolese dichter Agostinho Neto, en Peter Schats „Canto general" op een tekst van Pablo Neruda, dat op een zondagochtendconcert uitgevoerd door Lucia Kerstens, Vera Beths en Reinbert de Leeuw, merkbaar in druk maakte en dat naar mijn gevoel hier beter dan ooit tot zijn recht kwam. Stijlpersiflages waren er in „Die Musik kommt mir ëusserst be- kannt vor" een goedkoop-leuk thea terstukje van de Deen Bent Lo- rentzen op thema's uit Mozart- opera's, in Tzigane van de Joegslaaf Dubravko Detoni, en in „La Rossini- ana" van de Italiaan Renato de Grandis, die blijkbaar de iet te over treffen humor in Rossini's muziek nooit heeft begrepen. Zodat zijn Ros- siniana een slecht navertelde mop leek. En er was nog een stuk voor twee piano's „Vertical thoughts" van Morton Feldman, de „uitvinder" van de minimal music. Dit is het tweede artikel over het Poolse muziekfestival „Warschause Herfst". Het eerste stond in de krant van zaterdag 2 oktober. DE VAN EEN LEZER- Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. ^uilj -AfRiKA onder redoctie van loes smit Vandaag hebben zo'n vierhonder dduizend schoolkinderen geen echt vrije woensdagmiddag. Deze middag zijn ze allemaal op pad. weer of geen weer. huis aan huis aanbellend en elkaar adressen afsnoepend om maar zoveel mo gelijk kinderpostzegels aan de man te brengen. Dat is pas de helft van hun taak; vandaag no teren ze bestellingen, veel later gaan ze opnieuw op stap om die bestellingen af te leveren en met hun klanten af te rekenen. Het is, wat de kinderpostzegels betreft, een bijzonder jaar. Een „gouden" jaar. want de nieuwe serie is de vijftigste, en daarom zijn de zegels ditmaal bedrukt met kindertekeningen, gekozen uit duizenden werkstukken. Al leen het affiche (zie onderis niet door kinderen getekend. Het geld dat de actie opbrengt door de toeslagen op de postzegels, is als elk jaar weer bestemd voor kin deren in de ruimste zin van het woord. Kleinen en groteren, niet alleen in ons land. maar ook in andere landen, al gaat daar niet het grootste deel heen. Het geld wordt besteed voor hulp aan kin deren die tussen de wal en het schip dreigen te vallen, voor ge handicapten, voor kinderen in te huizen. voor allerlei projecten ge richt op jongeren, en ook groepen en bureaus delen mee die zich met jongeren bezighouden op so ciaal, maatschappelijk en me disch terrein; dankzij de verkoop van kinderpostzegels krijgen al die hulpverleners en verzorgers wat meer armslag. Natuurlijk rekent het Nederlands comité voor kinderpostzegels er zo'n beetje op, dat de zegels dit jaar weer wat meer opbrengen dan vorige jaren. De laatste keer kwam er niet minder dan 77» mil joen gulden uit de bus, maar dat geld is op, ivant gepot wordt er niet. Wat er binnenkomt, gaat er ook zo gauw mogelijk weer uit, omdat het geld overal hard nodig is. De hulp van de scholieren kan moeilijk gemist worden; die ne men zestig procent van de totale verkoop voor hun rekening. Of ze het allemaal even leuk vinden, of ze allemaal begrijpen waarom ze niet gewoon kunnen spelen van middag, is moeilijk te zeggen. Wel is elk jaar weer duidelijk dat ze het allemaal vol overgave doen, al was het alleen maar om niet met minder bestellingen op school te hoeven komen dan de klasgenootjes. Een soms moei zaam werkje voor de kinderen, want lang niet altijd, wordt er opengedaan, precies als later bij het bezorgen van de zegels. En dan proberen ze het nog maar eens en nog eens. voor het eten, onder het eten, na het eten. Zorg dus dat u vanmiddag thuis bent, dat spaart de kleine verkopers veel tijd en moeite. Wie een be stelling doet krijgt een zegeltje waaraan de „concurrentie" kan zien dat zo'n huis al voorzien is. En mocht er dan toch nog per vergissing een kind aanbellen dat misschien nog maar weinig succes heeft gehad, waarom dan niet nog een kleinigheid besteld? Het kind zal zielsgelukkig zijn en een postzegel extra is tenslotte nooit weg. IIIIIIHIIHI In ons land bestaan verschillende patiëntenverenigingen, waarin lij ders aan bepaalde ziekten samen iets proberen te bereiken. Er is een vereniging voor hartpatiën ten, één voor MS-patiënten, de Stomagroep, maar er is er nog altijd geen voor mensen die aan de ziekte van Parkinson lijden, en dat terwijl er volgens de laatste cijfers wel zo'n vierhonderddui zend (3 procent van de bevolking) Parkinson-patiënten zijn. Een van hen, een mevrouw uit Bun- nik, vindt het intussen hoogtijd dat ook zij samen een vereniging gaan vormen. Zij stelt zich voor dat zo'n vereniging maandelijks een blad of blaadje kan uitgeven met bijdragen van de leden en allerlei informatie over de ziekte. Want, zegt zij, iedereen die hier aan lijdt, weet voor zichzelf wel wat de nadelen nü zijn, maar niet waar het naar toe gaat. Hoe het precies moet worden, is ook haar nog niet geheel duidelijk, wel dat in zo'n vereniging de leden zeker iets voor elkaar kunnen beteke nen. In elk geval moet daar eerst op een vergadering over gepraat worden, en daarvoor moeten er eerst leden komen. Zij wil haar naam niet noemen, omdat het om de toekomstige vereniging gaat en zij zichzelf niet in het middel punt wil stellen. Wel wil ze voorlo pig als centraal punt fungeren, waar men zich als lid kan opge ven. Wie zich wil aansluiten, kan naar dit adres schrijven: Prinses Beatrixstraat 5, Bunnik. Of bellen naar: 03405-2606 De dure, zwaardere vuurwapens mag je in de VS niet zonder ver gunning hebben, maar het goed kope, lichtere schiettuig is nog altijd vrij verkrijgbaar. Met be hulp van zo'n goedkoop, maar evengoed levensgevaarlijk wapen is onlangs voor de derde maal een Amerikaanse senator dicht bij het Congresgebouw in Was hington op straat bedreigd en be roofd. Ditmaal was het senator Alan Cranston uit Californië, nota bene de man die al tijden vurig pleit voor een verbod op het bezit van deze goedkope vuurwapens. Het is duidelijk: hoe intelligenter een man is, des te eerder pakt hij aan in het huishouden. Althans volgens prof. Scanzonl van de uni versiteit van Indianapolis, die lezen we in Gevu-Klanken, perso neelsblad van het gemeentelijk energie en vervoerbedrijf Utrecht daarnaar een onderzoek instel de in ruim drieduizend Ameri kaanse huishoudens. Hij kwam tot de conclusie dat ontwikkelde mannen het meest bereid zijn hun vrouw thuis een handje te helpen. Vrouwen, van wie de man thuis nooit iets doet, maar die onderuit gezakt zijn krantje leest als zij staat te koken of af te wassen, weten nu dus dat ze met een dom me man getrouwd zijn nog steeds volgens die professor dan. Het is vorige week woensdag tijdens het noodweer zeer on veilig geweest in Putten op de Veluwe. Van half elf tot elf uur kwam daar extreem zwaar weer voor. Tijdens die onweersbui viel op het rieten dak van een boerderij aan de Beulekampersteeg een brok ijs zo groot als een kleine voetbal. Hij viel stuk op het dak. maar de bewoner wist toch een overblijvend brok te pakken te krijgen en te con serveren in de ijskast. De af metingen ervan zijn: 17 cm lang. 7 cm breed en 2 tot 5 cm dik De steen is blauw ge kleurd en ruikt sterk naar ammoniak. (Als gevolg van een scheikundige reactie in de wolk?) Zo'n grote ha gelsteen is voor ons land een zeldzaamheid. Eerder, name lijk op 26 augustus 1950, viel er tijdens een onweersbui in Den Bommel hagel met een doorsnee van 8 tot 10 om en op Zuid-Beijerland een brok ijs van 10X6X4 cm. dat 2 ons woog. Destijds deelde het KNMI mee. dat dit een re cord was. Naar men mag aan nemen heeft het „hemelijs" van Putten een grotere in houd gehad. Op 6 juli werd er in Potter, Nebraska, een hagelsteen ter grootte van een grapefruit opgeraapt. Gewicht: ander half pond. Dichterbij huis was zeer frappant de steen van 24x13x12 cm, op 19 au gustus 1925 gevallen door het dak van een huis in Heidel- berg. Door hagelstormen kunnen mensen het leven verliezen, zoals op 1 mei 1928 in Roemenië (6 kinderen), en op 10 juli 1923 in Rostow toen 23 mensen door hagelstenen van 1 tot 2 pond zwaar wer den gedood. Die zeer grote stenen kunnen ontstaan zijn door sa menklontering van grote ha gelstenen. maar ze kunnen ook „solo" zijn opgebouwd rondom een kern van korrel- hagel of korrelsneeuw. On derkoelde waterdruppeltjes in de wolk (water met toch een temperatuur van ver on der het vriespunt) vriezen er op vast. Er ontstaat dan een al of niet doorzichtig laagje omheen. Naarmate de steen langer in de zware on weersbui verkeert, worden er meer laagjes omheen ge bouwd tot hij eruit ziet als een soort ui. In India zijn stenen gevonden met 20 la gen, afwisselend wit door mee-ingevroren luchtbellet jes en helder bij onderkoelde druppeltjes met weinig luchtbelletjes. In één steen werden zelfs 25 verschillende lagen vastgesteld. Die steen moet 25 reizen tussen de top en de basis van de bui heb ben afgelegd. Dat kan omdat inzware. tot 10 km of hoger reikende buien, naast elkaar zeer krachtige opwaartse en dalende luchtstromingen voorkomen. Men heeft op waartse snelheden vastge steld van 110 km per uur. Zweefvliegers hebben in ha gelbuien het wel meege maakt. dat ze van onderen door hagelstenen werden ge mitrailleerd. In Frank W. Lane's boek „The Elements Rage" las ik het volgende bijna fantas tisch aandoende verhaal: een Amsterdam regen De Bilt zwaar bew. Deelcn zwaar bew. Celde zwaar bew. Eindhoven zwaar bew Den Helder zwaar bew. R ld. regen piloot, vliegende over het westelijk deel van New Jer sey belandde in het voorste deel van een onweersbui. Hij noteerde later: „Voor ik het goed in de gaten had, was ik 1300 meter hoog gekomen. Ik zette de motor af en dook met een snelheid van 160 km per uur en nog ging ik de hoogte in". Londen Luxemburg onbewolkt Madrid onbewolkt Malaga licht bew. MaUorca onbewolkt Munchen geheel bew. Nice regenbul Panja Rome Split Stockholm geheel bew. Wenen zwaar bew. Zünch onbewolkt Caaa Btanca licht bew. latanboel New York Tel-Aviv licht bew Tumi half bewolkt Hoogwater 7 okt Vlisslngen 1 21-13 28, Ha- rlngvUetslulzen 1.33-13 51, Rotterdam 3 33- 15.31, Scheveningcn 2 34-14 51, IJmuiden 3.07- 15.24. Den Helder 7.15-12.14. Haxllngcn 9.23- 21 38. Delfzijl 11 21-23 55 Van een verslaggever W1JMBRITSERADEEL De 59- jarige Catharimus de Schiffart uit het Friese Scharnegoutem is bij een verkeersongeluk ln Wijmbritsera- deel omgekomen. De man sloeg met zijn fiets op de Lege Dyk linksaf om zijn volkstuintje te bereiken en werd overrreden door een hem achterop komende personenauto. WOENSDRECHT - De 22-jarige mevrouw P. de Vos uit Ossendrecht is in het Brabantse Hoogerhelde (Woensdrecht) bij een verkeersonge luk omgekomen. Zij moest met haar auto uitwijken voor drie loslopende paarden, waarna de wagen tegen een boom botste. LICHTENVOORDE - De 57-Jarige B. C. van Eeten uit Aalten is bij een verkeersongeval op de Oude Aalten- seweg in Lichtenvoorde overleden. Hij reed met zijn auto tegen een rechts van de weg staande boom. NIJMEGEN - De 26-jarige W. J. Willemsen uit Etten (gemeente Gendringen) is in een bocht van de Arnhemseweg in Beek (gemeente Bergh) met zijn auto tegen een boom gereden en onmiddellijk over leden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5