Toch nog twijfels vormstijging van over PSV NAC THUIS ERG SPRANKELEND Boskamp: hersenschudding, rode kaart Vitesse verovert periodetitel De Graafschap-Amsterdam 1-i Haarlem-Go Ahead 0-0 FC Den Haag-FC Utrecht 0-3 I Breitner: voetballers worden tot slaven Eindhovenaren ruim langs Telstar: 5-2 WILSON twia^iaad kSSSSftdSSSd?SSatS Bredanaars verslaan Eindhoven met agressief voetbal MAANDAG 4 OKTOBER 1976 SPORT TROUW/ KWARTET P10/RH 1 door Matty Verkamman EINDHOVEN Met de Europa Cup-duels tegen St. Etienne in het verschiet, is het moeilijk om de vorm van regerend kampioen PSV op dit moment te peilen. Ook na de ruim uitgevallen overwinning op eredivisiesluiter Telstar (5-2) blijft er voorlopig nog ruimte voor hoop en vrees. Waarbij heel PSV zeker zal wijzen op enige voortzetting van de vorige week getoonde opleving tegen FC Utrecht. PSV verloor dat duel weliswaar, maar voetbal de toen in ieder geval weer beter dan in voorgaande competitie duels. Het Ierse Dundalk leverde vervolgens geen problemen op (6-0). En ook de produktie van zaterdagavond tegen Telstar, zal het moreel zeker ten goede zijn gekomen. Maar andere zaken zullen een even tueel optimisme toch nog temperen. Daar hebben de blessures van doel man Jan van Beveren en vleugelver dediger Kees Krijgh en de nog niet teruggekeerde vorm van voorstop per Huub Stevens veel mee te ma ken. Natuurlijk, een rentree van de klasse-aanvaller Ralf Edström, zal PSV ook ten goede komen, maar op het oog liggen de problemen toch vooral in de defensie. Dat is best een beetje begrijpelijk. Want met steeds twee of drie andere gezichten in die afweer, blijft het moeilijk om naar een constante vorm toe te groeien. Wie PSV tegen het maar af en toe aanvallende Telstar zag verdedigen, moest er echter niet aan denken, dat diezelfde laatste lijn in het helse stadion Oeoffroy Guichard van St Etienne zal komen te staan. Hoewel daar bij aangetekend dient te worden dat de ADVERTENTIE DOETINCHEM Zelden heeft De Graafschap in het Doetinchemse Vij verberg stadion er zo van langs gehad als tegen het als hekkesluiter te boek staande FC Amsterdam. Via verplet terende cijfers werden de Achterhoe kers met de neus op de feiten gedrukt. Zo pover spelend als tegen de hoofd stedelijke lieverdjes stelde De Graafschap duidelijk zijn kandida tuur voor één der degradatieplaatsen. Uiteraard betekende het ontbreken van Hazelhekke, Stenvoort (beiden geblesseerd) en Mintjes (geschorst) een geduchte handicap voor de Doe tinchemse equipe, die vooral in tac tisch opzicht volledig faalde en niet bij machte bleek na een bliksemsnelle openingstreffer van Storm de wed strijd naar zijn hand te zetten. FC Amsterdam wilde na die vroegtij dige achterstand alleen nog maar kei hard gaan. Het nam daarbij veel risi co's maar de aanvalstactiek had het gewenste resultaat tot gevolg. Nog voor de wedstrijd een kwartier oud was het gelcgenheidsspits Van Bom mel. die de geblesseerde Pedersen verdienstelijk verving, de gelijkmaker op zijn naam gebracht. Opnieuw uit een pass van de op het middenveld sterk opererende Van Veenendaal be paalde de moeilijk grijpbare Wetzel de ruststand op 1-2. Trainer Teunissen nam een kwartier na rust zijn toevlucht tot een dubbele wissel, die hem door het teleurgestel de Doetinchemse publiek overigens bepaald niet in dank werd afgenomen. Met alle macht werd op vergroting van de voorsprong gemikt en toen de v4M»g£ Van Bommel ingevallen De Jong na een uitstekende voorzet van Wctzel de hoofdstedelingen de weg had gew%n zen, was De Graafschap een gcslagc^S ploeg. Het verschil in beweeglijkheid en stootkracht werd in de slotfase not# duidelijker geïllustreerd door treffers van Wetzel en Otto. st yetzei i Dp Graafschap - FC Amsterdam Storm 1-0. 13: Van Bommel 1-1, 10: Wetzel 1-2 De Jong 1-3. 82: Wetzel 1-4. 85: OturW Toeschouwers: 3500, Scheidsrechter. Van Ette- koven. IA Dp Graaf «chap: Doomebosch; Overgoor. MarUI^ iNanlohy). Brandts. Henk Koendere; Van LgJC donj Guus Hlddlnk (Kerllnt. Joop KoenderjM Abech. Storm. Rene Hlddlnk Int HAARLEM Haarlem en Go Ahead hebben aannemelijk gemaakt, dat hun hoge plaatsing op de ranglijst toch meer het gevolg is van kwaliteit en minder van bloot toeval dan aan vankelijk werd aangenomen. Het doelpuntloze gelijkspel, waarmee bei de clubs zich in de sub-top handhaaf den. gaf meer spanning en voetbalge not dan uit de dubbele nul valt af te lezen. Dankzij een strikte mandekking en een zwaar bezet middenveld had Go Ahead meer balbezit, het geroutineer de Haarlem daarentegen de betere kansen. Eén daarvan werd door Wen- tink twee minuten voor tijd benut, maar de treffer werd terecht door de overigens zwak leidende scheidsrech ter Beek afgekeurd. Een kwartier .erder had De Kip uit De PSV'er Paul Postuma komt alleen voor Telstar doelman Paul van der Meeren niet tot een doelpunt. Stijl Zuivere, soepel vallende wol. Melanges. gestoeld op twee eeuwen ervaring. Wilson «Sc Glenny kostuums bewijzen de tijdclooshcid van kwaliteit en stijl. In een Europese snit '76. eksklusicf bij hcienkledingspecialisfcn chaotische momenten voor het doel van de niet overtuigende derde doel man Tonny van Engelen weer eens niet los stonden van PSV's aan valsdrift: daar zal in St Etienne min der ruimte voor zijn. Trainer Kees Rijvers hamert er steeds weer op. dat PSV doorgaans te offensief opereert. Hoewel die speelwijze aantrekkelijk is voor het publiek, heeft Rijvers zonder meer gelijk, wanneer hij meent dat op die manier in het huidige counter voetbal grote taktische risico's ont staan. Zeker wanneer een toch al min of meer ervaren libero als Adri van Kraay maar matig orde op zaken blijft stellen. Het was opvallend dat Telstar bij de spaarzame counters, zo gevaarlijk was. Twee goals leverde het de Vel- sense ploeg op. Er was nota bene eer openingstreffer bij. Al in de tweede minuut scoorde de overigens zeer zwakke middenvelder Jaap Visser die goal. Knap aangespeeld door ver dediger Fred Bischot ontdeed Visser zich van een reeks PSV'ers, eer hij raak schoot: 0-1. Rijvers haalde Ste vens daarop (althans, na negentien minuten) naar de kant. Deacy was de vervanger, die in de spits plaats nam. Willy van de Kerkhof mocht toen in verdedigende zin zijn snelheid gaan gebruiken om corrigerend te kunnen optreden tegen de rappe en handige voorwaartsen Frank Kramer en Eddy Kraal. Telstars laatste verdediger Arno Wellerdieck nam de tweede goal (koppend) voor zijn rekening. Ook dat doelpunt bracht PSV weer in betrekkelijke moeilijkheden, want 3-2 ophaalde. De onzekerheid nam toen weer plotseling toe in de Eindhovense geldderen. Klassegoals van de weer in vorm zijnde Willy van der Kuylen drie maal kappen en toen pas scoren en René van de Kerkhof ingeleid door balverlies van Frank Kramer tegenover de voortreffelijk scorende Willy van de Kerkhof stelden nadien toch weer orde op zaken: 5-2. PSV steunde tegen Telstar weer voornamelijk op de punten snelheid, jagen en schotvaardigheid. De snel heid en de jacht op tegenstanders leverden niet minder dan drie goals op. Nadat Van der Kuylen met een strak laag schot de gelijkmaker had aangetekend, was het eerst de zwoe gende arbeid van René van de Kerkhof, die een doelpunt oplever de. De rechterspits ontfutselde Jos Jonker de bal in een driehoekspel. dat er van Telstar eerst zo klasserijk uitzag. Rijvers later: „Je kunt zo'n Jonker natuurlijk wel de schuld ge ven, maar ik vind het toch ook de verdienste van René." Jan Poortvliet, die een opvallend goede wedstrijd speelde (veel initiatief en schoten tegen paal en lat) rondde het werk van René van de Kerkhof af: een goede voorzet van Melchers tegen de lat gekopt. Het verschil tussen de Deventer ploeg en Haarlem was dat de thuisclub twee geblesseerde spe lers binnen de lijnen had staan, ter wijl Go Ahead zonder specifieke bui tenspelers naar het westen was geko men. Het gevolg was dat Kees van Kooten in de spits weinig afspeelmo- gelijkheden had. Trainer Wiel Coerver na afloop: „We hebben de bal prima in de ploeg ge houden. Dat wel. Maar we hebben te weinig over de vleugels gespeeld. Bo vendien durven de jonge spelers bij ons te weinig over de zestien meter- lijn te komen". Haarlem was gehandicapt, doordat aanvoerder Joop Wildbret last had van een knie-blessure en aanvalsleider Piet van den Berg met een dij beenblessure rondliep. Ze werden beiden tegen het einde vervangen en het was tekenend dat het vertrek van', de twee routiniers de aanvalslust vq£ de ploeg niet in het minst tempeqdtL^ Bij beide ploegen stond de taktiek zozeer in het teken van de collectieve^ arbeid, dat er nauwelijks plaats voor uitblinkers. Bij Go Aheaad kwam de negentien ja-' rige doelman Endeman en de één jaac. jongere Woudsma, die Van de Ban goeddeels uitschakelde, er iets bo venuit. Haarlem: Boersm». Wentlnk. Oeorge. Huyg. D« Vrlc». Wildbret iNeyssel). Van de Banr Melchers: De Winkel. Van den Berg i De Qgerj. De Kip Go Ahead: Endeman. Koopman*. Walbeek,Oti de Wesselink. Strtjdveen. Vuscovic. Sdf lischberger. Kist. Van dc Pas iHaarWoudenu* Van Kooten - 2-1. Tien minuten voor de pauze mocht Harry Lubse van opnieuw sto rend werk van René van de Kerkhof profiteren: 3-1. Commentaar van Telstar-trainer Joop Castenmiller na afloop: „Het is leuk dat we twee maal hebben ge scoord. We hebben in aanvallende zin gedaan wat we konden. Het is duidelijk, dat er veel spelers van PSV beter zijn dan die van Telstar." PSV-TrliUr S-2 <31)-2. Visser 0-1. 15: Van der Kuylen 1-1. 29: Poortvliet 2-1. 36: Lubse 3-1, 57 Wellerdieck 3-2. 73. Van der Kuylen 4-2.83. Rene van der Kerkhof 5-2, Scheidsrechter Ram. Toeschouwers: 18.000. PSV: Van Engelen. Poortvliet. Van Kraay. Ste vens (Deacy), Deljkers. W van dc Kerkhof. Pos tuma. Van der Kuylen, R. vnn de Kerkhof. Lubse. Dahlqvlst TELSTAR: Van der Meeren: Dnessen. Van Es sen. Wellerdieck. Bischot; Jonker. Visser (Hendnkse). De Wit: Kraal. Staats (Kerkhofi. vWf Van »#a DEN HAAG Niet de supporters van FC Utrecht, maar de ploeg zelf was verantwoordelijk voor dc enige ver nieling, die in het Zuiderpark werd aangericht. Een vernieling wel te ver staan van uitsluitend mentale aard. FC Den Haag zal de komende dagen bij zichzelf te rade moeten gaan wat er allemaal gebeurd is. De video-beelden van de onthutsende nederlaag van 0-3 kunnen daarbij helpen. Utrecht be zeerde Den Haag, dat daar zelf trou wens veel schuld aan had, mentaal en tevens lichamelijk. Van Leeuwen (diepe snijwond) en Schoenmaker moesten met forse blessures het veld verlaten. Thie kon (geblesseerd) de ontmoeting nog uitspelen. Albertsen, die de kans had gekregen zich vast in het eerste team te spelen. zou de grote zondebok worden. Zodra Den lfaag onder druk kwam, verloor hij zijn hoofd. Hij maakte met dc bal aan de voet nutteloze omzwervingen op het middenveld. Daarbij ver- speelkde hij vaak de bal, hetgeen in de 38e minuut tot het eerste doclpjnt van Hamberg leidde. Utrecht leek even terug te schrikken van zoveel voorspoed, maar het team vond zijn zelfvertrouwen spoedig terug. Toen was er voor Den Haag geen redden meer aan. De ploeg van de later volle dig gedesillusioneerde Malatinsky zakte diep weg. Pas na dc rust resulteerde het Utrechts overwicht in nog twee tref fers. Eerst kopte Albertsen. die kort daarvoor de gele kaart had gekregen, foutief terug op Thie. Streuer pikte de bal op en passeerde Thie. die daarbi geraakt werd. Blijkbaar zo erg, daj.lv ruim een kwartier later zo slecjf uittrapte, dat Hulshorst vrij kon rukken en de bal afgeven naar Van Stua, die zijn grote aandeel in dc icn ook nog eens met (jen doelpunt bewijzen: 0-3. Dat Den Haag daarf niet een keer doelpuntte, kwam door het voortreffelijke werk van doelman" Istatov. jj FC DEN HAAG-FC UTRECHT 0-3 (0-1) HarrT" burg O-I, 58 Streuer 0-2. 74 Van Staa,,3^ Scheidsrechter Dc Bruin. Toeschouwers: 7000 FC Den Haag: Thie. De C&luwe. Mansveld. Van Vliet, Korevaar; Albertsen. Perazlc. Schoenma- ker (Toet); Hoekema Van Leeuwen iVan Bk»-" ren). Jol FC Utrecht: Istatov Oostrom. Van Maurlk. Pau. novlc. Cabo: Cote. Van Veen. Streuer. Hamburg.' Van Staa. Hulshorst jW ARNHEM Vitesse heeft de eerste periodetitel in de eerste divisie gegrepen. De Arnhemmers wonnen het duel tegen Volendam met 40 en passeerden zo MW dat uit acht wedstrijden ook 13 punten gehaald had. Het doelsaldo van MW (15-6) is-echter aanzienlijk slechter dan dat van Vites se: 25-5. De Arnhemmers hielden zich gis termiddag knap Volendam van het lijf. In de eerste helft lukte het één keer via Charly Bosveld die opnieuw uitgroeide tot de uitblin ker van het veld. Na de rust was het de Joegoslaaf Bursac die de aandacht op zich vestigde. Hij zorgde voor een onvervalste hat- trick en eiste zo ook meteen de eerste plaats op de topscorerslijst voor zich op. Vitesse-trainer Henk Wullems toonde zich uiteraard zeer tevre den over het eerste succes in deze competitie. „We wilden er gewoon vanaf het begin van de competitie bij zijn. Dit periodekampi oenschap is natuurlijk leuk. maar het is wel de bedoeling dat we door gaan en een rol blijven spe len in de kopgroep." Bovenaan staat nog steeds MW. dat ruim won van Wageningen (5-0). MW-Wagen ineen S-0 (3-6-31: Brokamp 1-0. 34 Dekker 2-0. 44 Peters (eigen doel). 3-0. 67 VlteskJc 4-0. 77 Kerstgens 5-0. Scheids rechter: Weerink Toeschouwers. 11.000 FC Groningen-Heerenveen 1-4 (1-0)7: Bakker 1-0 Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter Bakker FEC-Veendam 4-1 (1-1)- 17: Wlennga 0-1. 26: R Hendriks 1-1. 57: Van Slooten 2-1. 61 B Hendriks 3-1. 80: Banhoffer 4-1. Toeschou wers: 5100. Scheidsrechter- Draalsma SW-FSC 1-2 (0-1). 26 Colombaln 0-1 (strafschop). 47 Pfennings 0-2. 65 De Haan 1-2 (strafschop). Toeschouwers 2600. Scheidsrechter Vervoort Boelpng voor Prauser (FSC «regens aanmerkingen op de leiding Excelsior-Den Bosch 2-2 (1-0. 8' Van Dlggele 1-0. 46 Leushuls t-1. 78: Kievit 2-1. 85: Bur- henne 2-2. Toeschouwers: 1600. Scheidsrech ter Bcukman. Oele kaart voor Vissers (Den Bosch) wegens het onderuit halen van een tegenstander FC Dordre<h(-SC Amersfoort'>0 (1-0). 31: De Keyzer 1-0. 70: Snijders 2-0. 61 Snijders 3-0. Toeschouwers 1750. Scheidsrechter FC Vlaardingen-Heltnond Sport 31 (1-1). S Berckenkamp 1-0.31 Delauw 1 1. 66 Zwam- bom 2-1. 85. Draplc 3-L Toeschouwers: 2500 Scheidsrechter: Tomas. Boeking voor Zwam bom (VI aardingen) wegens spelbe derf Vitease-Volendam 4-0 (I-O). 36 Bosveld 1-0. 61 Bursac 2-0. 70: Bursac 3-0, 83 Bursac 4-0 Toeschouwers 8500. Scheidsrechter Van Dijken Heraelrt-Wiliem II 1-2 (61). 29 Van de Lin den 0-1. 50 Timmer 1-1. 59 Zwaans 1-2 Toeschouwers 2 000. Scheidsrechter: Oetel- mans Gele kaart voor Zwaans (Willem IIi wegens het onderuit halen van een te genstander door Richard Matthijsse BREDA Gejuich en applaus vielen zaterdagavond in Breda NAC ten deel toen scheidsrech ter Berrevoets het slotsignaal liet horen van het opwindende duel tegen Eindhoven. De Bre danaars die de laatste jaren de weelde van een 4-1 overwinning niet meer hadden geproefd, laafden zich gretig aan het suc ces. Een succes dat was be haald met attractief sensatio neel agressief en bij vlagen sprankelend voetbal dat uitste kend werd geregisseerd door de heer Berrevoets. Een enkele keer manifesteerde de gretige Bredase ploeg zich wat al te agressief, wat trainer Rinus Gosens van Eindhoven (in het programma blad van NAC Boris Gosens ge noemd) de opmerking ontlokte dat wedstrijden als Roda JC-Anderlecht kennelijk inspirerende voorbeelden zijn. Voor de rest moest ook Gosens toegeven dat zijn manschappen met name in de tweede helft van het veld waren geveegd. Zoals NAC zich vorige week tegen Ajax toen echter met 0-1 werd verloren en zaterdagavond tegen Eindhoven presenteerde ziet het er naar uit dat menige tegenstander in de Bredase arena zal sneuvelen. NAC heeft zich tot dusverre onder trainer Bob Maaskant positief ontwikkeld en als de stijgende lijn zich door zet hoeft de ploeg dit keer niet met degradatieperikelen te worden ge confronteerd. Maaskant wees zaterdagavond te recht op de prestaties van Ad Brou wers en Ton Smits, de beide spitsspelers die op.de flanken opere ren. maar elkaar veelvuldig opzoe ken om een vloeiende combinatie op te zetten. Het was tegen Eindhoven juist de inbreng van dit duo dat de Jan Groenendijk kopt NAC naar 2-0. kwetsbare Eindhovense defensie niet alleen tot wanhoop maar ook aan de rand van een zenuwinstorting bracht. Met name doelman Adjanski was volkomen de kluts kwijt. Hij verkeek zich in de eerste helft al op een inzet van Ton Smits die de gelijkmaker inluidde en greep na rust niet tijdig in bij een door Smits genomen hoekschop waaruit Jan Groeneweg NAC naar 2-1 tilde Eindhoven, dat verrassend sterk was gestart en door Goedhart op 0-1 was gekomen, liet zich echter totaal over rompelen door het ontketende NAC dat via Brouwers en Groeneweg lat en paal al op hun deugdelijkheid hadden getest. Met Bertus Quaars als dirigent op het middenveld de ex-PSV'er won menig duel met Pleun Strik bleef NAC zoeken naar gaten in Eindhovens wankele laatste zóne. Toen Jan Groeneweg de zoveelste fout van Leen Warnaar doeltreffend afstrafte en daarmee voor de Bredanaars al zijn 7de doel punt aantekende, leek voor de Eindhovense ploeg een compleet drama in de lucht te hangen. i Tot opluchting van trainer Gosens, werd het slechts een mini-drama-: want verder dan een treffer van Been tus Quaars reikte NAC's aanvalsdrift»! niet. „Laten we maar niet over deze nederlaag zeurem Alleen moeten- atfc in Breda niet denken dat we een- slechte stoelgang hebben - Gosens doelde met die opmerking: op de hinderlijke gewoonte van een: deel van de Bredaase aanhamg dat. er kennelijk plezier in schept met closetrollen te gooien .se NAC—EINDHOVEN 4-1 (11) - 8 Goedhtót 0-1, 21 Smits 1-1. 53: en 58 Groeneweg 2-1 ttf 3-1. 85: Quaars 4 1, Scheidsrechter Bcrrev«ei*v Toeschouwers: 9000 2Q NAC: De Jong. Krijnen. Budisic. Bakker.t>»Hl- ker. Damen. Quaars. Diere kx. Smits. Grorm? weg. Brouwers jijj Kindho\rn Adjanski. Schalks. Savic. BIW~ mers. Btljderveer.. Strik. Warnaar. Soers. Qpcg hart (Posthumai, Kreekels. Schapendonk, f 14- BRUSSEL Voor de westrijd Nederland Noord Ierland zal interim-coach Jan Zwartkruis geen beroep kunnen doen op de bij RWDM voetballende Jan Boskamp, De oud- Feyenoordspler raakte bij de ontmoeting tegen Beerschot slaags met Lozano. Van beide kanten vielen rake klappen. De scheidsrechter trok voor beide spelers het rood, waarna Bos kamp per draagbaar van het veld werd verwijderd. Hij heeft hoogstwaarschijnlijk een her senschudding. Beerschot verloor de wedstrijd met 3-1. (doelpunten van Koens en Mar tens in de laatste vijf minuten) en heeft als gevolg daarvan moeten af haken in de strijd op de eerste plaats. Titelhouder Club Brugge en FC Antwerp namen afstand door over winningen op resp. Luik (4-1) en Charleroi (1-0) en delen de eerste plaats met 9 punten uit vijf wed strijden. Beerschot, dat op zeven punten bleef staan, kreeg gezelschap van Lierse SK (3-1 tegen Oostende) en Ander- lecht (2-1 tegen Winterslag). Bij An- derlecht was Rensenbrink de man die de score bepaalde Nadat Win terslag door een benutte strafschop van Rombaut de score had geopend, bracht Rensenbrink zijn club op 1-1. Vijf minuten voor tijd werd hij bin nen het strafschopgebied neergelegd en voerde zelf vanaf de stip het von nis uit (2-1). Op het veld van FC Luik slaagde kampioen Club Brugge erin een vroege 1-0 achterstand om te zetten in een verdiende overwinning (4-1). Lefevre. Krieger, Lambert en San ders zorgden voor de doelpunten. RWD Molenboek-Beerschot 31. Wlnterslag- Anderlecht 1-2. Oostende-Iersek SK 1-3. Luik- Club Brugge 1-4. Antwerp-SP Charleroi 1-0. KV Mechelen-KV Kortrljk 2-3. Waregcm-Berlngen 1-0. Beveren-Lokeren 1-1. Cercle Brugge Standard Luik l-I. STAND: 1 Antwerp. Club Brugge 9 3 Beerschot. Lierse SK. Anderlecht 7 SAINT ETIENNE Landskampioen PSV had zaterdaga vond drie spionnen op de tribunes van het Pare des Princes zitten om Saint Etienne aan het werk te zien tegen Paris Saint Germain. Trainer Kees Rijvers had de geblesseerde spelers Kees Krijgh. Jan van Beve ren en Ralf Edström met de auto op expeditie gestuurd. Ze zagen de komende tegenstander in het toernooi om de Europa Cup opnieuw een nederlaag lijden: 2-0. Een goede Indruk lieten de Fransen daarbij niet na. Saint Etienne staat nu in der onderste helft van de mid denmoot met acht punten uit negen wedstrijden. Paris 81 Oermaln-Samt Etienne 2-0. Lyon- Valenclennes 2-0. Nancy-Metz 4-1. Reims Bordeaux 2-1. Bastla-Troyes 30. Sochaux Marseille 1-2. Lille Nantes 1-3. Rennes-Laval 1.-3. Angcrs-Lena 3-2 KAISERSLAUTERN De komende tegenstander van Feye- noord in het toernooi om de UEFA cup I. FC Kaiserslautern. leed voor de Duitse competitie een nederlaag tegen Hertha BSC (0-2). Door een treffer van international Beer werd het op slag van rust 1-0. waarna Granitza uit een strafschop de stand in de tweede helft naar 2-0 tilde. Aanvoerder Diehl van Kaiserslau tern miste enkele minuten voor het einde zelf een strafschop De Bundesliga stond jarenlang be kend om zijn opvallend gebrek aan krachtsverschil tussen de achttien ploegen. Dit in schrille tegenstelling tot de Nederlandse competitie. Nu echter na acht speeldagen heb ben vier van de vijf topploegen uit het vorige seizoen zich andermaal bij de eerste vijf genesteld. En juist op dit moment wordt de Nederlandse competitie gekenmerkt door een he vige aanval op de gevestigde orde Landskampioen Borussa Mönchen- gladbach. dat zes jaar geleden voor de laatste keer voor de competitie in Frankfort kon winnen (4-1). had za terdag in het Waldstadion met in hoog tempo uitgevoerd aanvallend voetbal weinig moeite met Eintracht Frankfurt: 3-1. Zonder Rainer Bon hof werd Gladbach al na een kwar tier met de tegenslag van een eigen doelpunt geconfronteerd Koppels treffer werd daarna door doelpunten van Simonsen en Wlttkamp voor rust nog goed gemaakt Na de her vatting moesten de 50.000 toezien hoe machteloos het op eigen veld eens zo gevreesde Eintracht is ge worden en door Simonsen bepaalden de Borussen de eindstand op 3-1 ENGELSE LEAGUE: Arsenal-Queen'a Park Rangers 3 2. Birmingham City-Derby County 5-1. Bristol City Ipswich Town 1-2. Coventry City-Leicester City 1-1. Leeds U-Manchester U 0 2. Liverpool-Middlesbrough 0-0, Manchester City-West Ham United 4-2, Norwlcht City- Newcastle United 2 2. 8toke City-Aston Vllis 1-0. Sunderland-Evrrton 0-1. Wit Bromwich AJ blon-Tottenham Hotspur 4-7. STAND: 1 Manchester United 8 11 <15 8i 2. Manches ter City 311 <13-81 3 Liverpool 311 dl-6< 4 Middlesbrough 311 (5-3) 5 Bverton 8 10 6 Arse nal 8 10 SCHOTSE LEAGUE: Ayr United-Rangers 11, Celtle-Hlbemlans 1-1. Dundee United Motherwell 2-0. Heart of Midlothian Kilmarnock 2-2, Partlck This tie-Aberdeen 2-2 burg 1-5. 1 FC Kaiserslautern Hertha lin 32. Werder Bremen-Vfl Bochum 2-0. sla Dortmund-FC Bayern MUnchen 3-3. T Koln-FC Schalke 04 2-0, Tennis Boru&sla^ Un Hamburger SV 1-1, Eintracht BraunsNgi FC Saarbruckcn 1-0, Eintracht Frankk Borussla Monchengladbach 13 IT A Lie. AC Catanraro-AC Napoll 0 0 AC Cesena-AC Florentine 1-2. Foggla-Inter Milan 0-0. AC Or nua-AS Roma 2-2. Lazio Roma-Juvenilis 2-3 AC Mllan-Us Perugia 2 1. AC Torino Sampdoria 3-1. Hellas Verona-AC Bologna 3 3 SPANJE Barcelona-Salamanca 31. AUetlco Madrid Athletic Bilbao 2-1 Burgos-Santander 1-1, Cel La-EIche 1-1. SevUJa-ReaJ Madrid 1-I.Herculls Malaga 1-0. Zar agora Las Pol mas 2 1 J Stand 1 Valencia 8. 2 Espanol 7. 3 Srriiia. Barcelona. Hercules en Atletlco Madrid 6. MfNCHEN (ANP) De bij Real Madrid spelende Westduitse oud international Paul Breitner heeft in de Westduitse uitgave van het blad ..Playboy" verklaard dat „de ontwikkeling van de transfers in strijd is met |Je waardigheid van de mens en zijn fundamentele rechten". De oud-Bayern-speler onderstreept dat „de enorm hoge transferbedragen die de clubs voor hun werknemers vragen, deze spelers tot slaven makcé." Breitner voegt daaraan toe dat deze bedragen „tot taak hebben de goede spelers aan hun club te ketenen en dat ia", volgens Breitner, „in strijd met het principe van vrije arbeidskeuze".

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11