Deprimerend geluid uit de gevangenis DCLLT VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Journaal Radiodocumentaire van Bob Uschi Tijdelijk aanbod: nieuwe dubbél-LP Luister naar de grootste solisten en meest vermaarde dirigenten van deze tijd: Even puzzelen 1 5 5 4 S 6 7 8 9 O 11 Programma over Dag Hammarskj'öld Bewoners flat weer thuis VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1976 BINNENLAND/RADIO-TV Het televisiejournaal ls zo'n hertrouwd verschijnsel, dat Je ook als ..broodkijker" gemakkelijk kan vergeten, de nleuwsverwerking en presentatie kritisch onder de loep te nemen. Gisteren heb ik het wel gedaan en het reslütaat is dat ik de Journaalredactie een compliment wil maken. De uitzending van acht uur verschafte veel Informatie zonder dat het een gejaagde affaire werd. De internationale probleemgebieden werden overzichtelijk belichten daarna kregen zaken die ons in eigen land bezig houden goed de aandacht. Letterlijk wat meer kleur kan worden gegeven aan de kaarten die het weeroverzicht moeten Illustreren. Dit doen de Duitsers beter. ZIJ hebben er meer bewegend kijkwerk van gemaakt. Op 9 Juni zond de KRO een docu mentaire uit over genezen door acu punctuur. Dat was een goed opge bouwd programma. Kees Boomkens doceerde zeer voorzichtig de beelden van het prikken met de naalden om te voorkomen dat de kijkers van deze Chinese methode zouden gaan griezelen. De samensteller bleek op de Juiste wijze het publiek met acu punctuur in kennis te hebben ge bracht. Niet minder dan 7000 brieven kwamen binnen bij de Haarlemse kliniek. In het woensdagavond uitgezonden vervolg vertelde de Engelse kliniek chef dr P E. Gill dat de meeste briefschrijvers hadden gevraagd wanneer zij zouden kunnen worden geholpen. Dit zegt toch wel iets. Aan genomen mag worden dat een nog groter aantal mensen al het een en ander heeft geprobeerd om ergens baat te vinden. Velen zullen voor de therapie met de naalden nog wel terugschrikken. We zijn immers niet vertrouwd met Oosterse geneeswij zen. dus is het logisch dat menigeen er huiverig voor is. Zelf leerde ik in Indonesië de kunst van het „pidjitten". Een vorm van acupunctuur zonder naalden. Druk- punt-massage, is het in feite. Ik ken in mijn omgeving verscheidene men sen die ik met ..dat enge gedoe" niet aan het lijf moet komen, hoewel zij zien dat anderen van even pidjitten lekker opkikkeren en hun hoofdpijn bijvoorbeeld kwijt raken. Het is ook hiermee: wat we niet kennen, lusten wij niet. Door dieper in te gaan op de filosofie achter deze geneeswijze heeft Boomkens meer zicht geboden op de verschillen tussen de westerse en de oosterse benadering van de zieke mens. Dat verrijkte zijn tweede programma met interessante aspec ten. waarover waarschijnlijk veel kij kers nu graag meer willen horen. Impromptu nr. 4". gespeeld door Arthur Rubinstein, kwam mij be kend voor. Of het een herhaling be treft dan wel dat ik de opname via een buitenlands station toegeleverd kreeg, kan ik mij niet meer herinne ren. Evenals destijds vond ik de kleuren lelijk en dat kan niet aan mijn pas gereviseerde toestel liggen. Tussen haakjes: let u er weieens op of de kleurenlijnen correct over el kaar liggen bij het testbeeld? Vooral oudere kijkers schijnen daarvan on voldoende op de hoogte te zijn. Zij constateren slechts als hinderlijk dat ergens op hun scherm valse con touren ontstaan. Bijvoorbeeld bij ie mand die een witte jas draagt, loopt een rode of groende lijn over de schouder. Het euvel is vlug te verhel pen door een vakman met gevoel voor wat hij noemt „convergeren". Hij brengt dan met behulp van een vernuftig kastje de kleurenrasters horizontaal en verticaal en naar de vier kanten van het beeld weer net- De opname van „Schubert s ieS op hun plaats' TON HYDRA Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Op basis van een groot aantal gesprekken in en buiten de strafinrichting heeft Bob Uschi voor de NOS een vijfdelige radiodocumentaire over het gevangeniswezen samenge steld, onder de (aan een oud kinderliedje ontleende (titel „Want de bajes is zo grootHet eerste deel zal vanochtend van 9 uur tot 9.35 uur via Hilversum 2 worden uitgezonden. De volgende delen worden uitgezonden op de vrijdagen 1. 8. 15 en 22 oktober, op dezelfde tijd en zender De gesprekken werden gevoerd door Joop Heintz en Hans G. Janssen, die wekenlang in verschillende strafin richtingen hebben rondgelopen De geluiden die zij daarbij hebben vastgelegd, mogen deprimerend en In een enkel geval zelfs angstaanja gend worden genoemd Deprime rend is de uitspraak van een bewaar der in het Arnhemse huis van bewa ring. die. alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. laat weten geen enkele bevrediging in zijn werk te vinden. Diezelfde bewaarder spreekt van een „schrikbarend" ziektever zuim onder zijn collega's van 30 tot 35 procent. Angstaanjagend is in het eerste deel het ook in de Arnhemse koepel gere gistreerde kabaal van op hun celdeu ren timmerende en schreeuwende gedetineerden die daarmee hun on genoegen over een bepaalde maatre gel kenbaar maken Zo n registratie is veelzeggender dan de vele woor den die al over het gevangeniswezen zijn geschreven en gezegd Ook in deze documentaire wordt overigens weer heel wat afgepraat. De strekking van alle uitspraken is. ADVERTENTIE Zacht insluimeren, diep en behaag lijk. slapen als een roos Natuurlijk en gezond onder dons van Irisette Met trlsette is uw bedje gespreid. Voor onze najaarsprijsvraag stelt Irisette zeven kwalltelts donzen- dekbedden met modieuze over trekken en kussenslopen ter waarde van 380 per stuk be schikbaar. Meer radio- en tv- nieuws op pagina 13 Speciaal Een Big Band en een koor voeren in het AVRO- programma muziek van The Be atles uit. Ned. 2/20 2S De erfenis van een arme man is een KRO-documentaire over Franriscus van Assisi en over de Minderbroeders. 750 jaar na zijn dood. Ned. 1/22.00 Onderwerpen in Televiezier Magazine zijn: Een eigen repor- tage over Zuid-Afrika. een sa menvatting van het debat Ford- Carter, en het verkiezingspro gramma van D'66. Ned. 2/2/22.05 De IKON zendt het laatste deel uit van Ons dagelijks beeld. Ned. 1/22.50 De VPRO presenteert een se lectie uit 2000 jaar Amerikaanse muziek. Hilv. 4/15.00 Van een radioserie over het gevangeniswezen wordt door de NOS het eerste deel uitge zonden. Hilv. 2/9.00 Het Symfonie Orkest van de Oostenrijkse omroep speelt Psalm 112 van Handel en de vierde symfonie van Gustav Hilv. 2/20.05 Gerton van W'ageningen en Hans Knap zorgen voor nieuws uit de wereld \an wetenschap en technologie. Hilv. 2/22.30 dat het gevangeniswezen niet deugt, maar dat er nu eenmaal geen alter natief voor handen ls. Een bij de reclassering werkzame jurist zegt dat degene die een goed alternatief bedenkt, wel eens „de Einstein van het strafrechtwereldje" zou kunnen worden. Overigens komt de oud-vice- president van de^Haagse rechtbank, prof. mr. W. F. C. van Hattum, in deze documentaire wel met een mo gelijke oplossing van het gevangeni sprobleem op de proppen. Hij pleit ervoor gedetineerden niet op te slui ten. maar zinvol werk te laten doen in ..kampboerderijen" Jammer ge noeg wordt niet aan andere „deskun digen". aan bewaarders of aan de gedetineerden zelf gevraagd of zij dat een goed alternatief vinden Op de documentaire valt af te din gen dat zij een lichtelijk chaotische indruk maakt: iedereen doet zijn zegje, waarbij er kennelijk niet naar is gestreefd enige lijn in het geheel aan te brengen. Wel moet hierbij het voorbehoud worden gemaakt dat de laatste aflevering van de serie, die een soort recapitulatie biedt, nog niet voor uitzending gereed was. en derhalve nog niet beluisterd kon worden. Eigen opinie Bob Uschi is overigens van mening dat de luisteraar zelf maar orde moet scheppen in de chaos. Hij gaat ervan uit dat hij slechts een registrerende taak heeft en dat de luisteraar, op grond van wat hem wordt gepresen YchiKli Mi nuhin cn SvjjtinUv Uu hu r. IXiitiil Hjrvnlxnm in I l.in ili" Vries, Auili-mv <»l SiMart in-in-thc-Fichls in IIitIhti ion karajan. Zi- spelen ioor u 1 kumplete com i-rton plus 1 luisterrijke rm gihvn: karn I: Mo/art - Simhmic nr. 40 kant 2: Uruih - nooliomiTi nr. I kam 1: Gricg - Pianoconcert in a kam 4: I lummel - ininxloktie. thema en variatie i oor holm en «irkeM. Sibelius - I inlandia Memlelssohn - Scher/o in g Maak nu kennis mei I lis Master's Vot< e.het beroemde merk met het luisterende hondje ilhjuIÜ/bi; yife». Muziek op zn allermooist. Vul horizontaal m: 1. visje. 2. onder richt. 3. wolvlokje. 4 ogenblik. 5. vertragingstoestel. 6. schortje. 7. ke ver. 8. tennisterm. 9. houten vat. 10. huid. 11. bloeiwijze. Bij juiste oplos sing leest men verticaal 1. de naam van een Amerikaanse vogel. Oplossing van vorige puzzel Hor.: 2. sober. 6. re. 8. A P 10. por. 11. toe. 12 som. 14. sereen. 16. slap. 17. berk. 18 Est. 19 ruim. 21. Ares. 23. Ier. 25. adem. 26. Lena, 27. ironie. 29. ton. 30 dar. 31. set. 33. si. 34. A.K.. 35. merel. Vert.: 1. passer. 3. op. 4. bos. 5. ere bus. 6. roek. 7. een. 9. pols. 11. ter miet. 13. matador. 15. rei. 19. remise. 20. kranig. 22. ren. 24. Enos. 25. arak. 27 Ida. 28 eer. 32 te 229. En nu eindigt het verhaal net zoals het begonnen is. Op een mooie ochtend stond smidje Verholen rus tig een pijpje te roken voor de smid se, toen Justus Zeegelaer, de postbo de, er kwam aanstappen. „Ik heb een brief voor je Verholen." zei hij. „Een brief met een vreemde postzegel uit buutenland. Ik mag een boon wezen, als die brief niet van dezelfde dr. Yokito komt als de vorige keer. Jon ge. jonge, wat is dóór toen een ellen de uit voortgekomen, hè? Als ik je nou een goeie raad mag geven. smid. Lees die brief dan niet. Lees die brief niet, Verholen!" „Ik zou niet weten waarom ik de brief niet zou lezen," mompelde de smid en hij scheurde hem open. „Hoogwaardige vriend Verholen", stond er boven. „Het is je misschien wel opgevallen dat ik al tijd een R zei, als ik een L moest zeggen. Maar schrijven kan ik de L natuurlijk wel. Ik spreek dus de hoop uit, dat deze brief jou evenveel vreugde mag schenken, als mij de kersebloesems in mijn verre land. Doch hoe groot deze vreugde ook moge zijn. 4 véél groter nog is de vreugde die ik heden onderging, toen mij een grote kist werd bezorgd, af gezonden door de politie van Uw onvolprezen hoofdstad Gra- vendrecht. In die kist zat mijn. jawelI Mijn sportcomputer! Ik heb hem vernietigd, doch intussen hebl alweer een nieuwe uitvinding daan. Een veel grotere en mooier e Zou ik bij jou mogen komen om proefmodel te* vervaardigen?" „NEE!" riep de smid. En dat rieph nóg toen hij 's avonds naar bed gin s „Voor mij voorlopig asjeblieft get avonturen meer!" En die wensi werkelijk in vervulling gegaan, war51 smidje Verholen heeft tijdenlang bi na niets bijzonders beleefd. En wi hij wél heeft beleefd het stai nog niet eens vast of dit óóit get^ kend en verteld zal kuni worden EINDE FERDINAND Bob Uschi. samensteller van „Want de bajes is zo groot teerd, zijn eigen opinie moet vormen. Het ministerie van justitie, dat er terecht voor waakt gedetineerden aan schadelijke publiciteit bloot te stellen, heeft aan'Bob Uschi en de zijnen alle medewerking verleend. De NOS-ploeg was de eerste die in verschillende strafinrichtingen op namen mocht maken. Volgens Bob Uschi was eerder de toegang tot die inrichtingen aan een radioploeg van de VARA geweigerd. Behalve in de Arnhemse koepel werden opnamen gemaakt in de jeugdgevangenis in Zutphen. in de Van Mesdagkliniek (voor tbr-gestelden) in Groningen en in de open inrichting Te Roer in Roermond. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM „Eenzame hoogte" heet het IKON-televisieprogramma dat Henk Biersteker samenstelde over Dag Hammarskjöld. in leven tweede secretaris-generaal van de Verenigde Naties. In de nacht van 17 september 1961 kwam hij bij een vliegtuigongeluk om het leven toen hij op weg was voor een laatste •poging om het afgescheiden Katan ga bij Kongo terug te brengen. Uit zijn dagboek „Merkstenen" blijkt dat hij zich op eenzame hoog te van zijn functie liet inspireren door mystici en denkers als St. J an van het Kruis, Thomas Kempis, Meister Eckehart en Pascal. Het IKON-programma, dat om 22.10 uur op Nederland 1 wordt uitgezonden, is ter herdenking van zijn sterfdag samengesteld. Oud-medewerkers, onder wie Brian Urquart en Hannah Platz. zijn Nederlandse secretaresse, voegen persoonlijke herinneringen toe. 1 SCHIEDAM De 24 gezinnen dii vorige week donderdag het Rijn. mondflatgebouw aan het Sibelius-ie plein in Schiedam moesten ontrui men als gevolg van een hardnekkige ii brand met gasvorming in het e zachtboard tussen de muren, zijn e gisteren weer naar huis gegaan. De brandweer heeft metingen verricht of er nog gevaarlijke gassen in hete gebouw waren, maar dat bleek niet het geval. Interieur van een naar eigen smaak ingerichte cel in de Van Mesdagkliniek in Groningen. ADVERTENTIE 308 Margaretha aan de achterlijke kant en dan aanleg te hebben om jeugd te leiden, overlegt Dolly in stilte, maar ze hoedt zich iets nader te vragen, ze kent de krampachtige pogingen, die haar schoonzuster nog altijd doet om de achterlijkheid van haar doch ter te verbergen. Margaretha is intussen een jonge vrouw van vijfentwintig jaar met een niet volgroeid verstand van 'n kind van dertien. Als de jeugdbewe ging van Hitier dat garnalenver- standje tot ontplooiing kan bren gen. dan kunnen ze iets, dankt Dol ly. Ze informeert -naar de jongste zoon Siegi, hij is cadet in Breda en zal dit jaar officier worden. „Hij maakt 't best," Clemens zegt het tevreden, „het is een boom van een vent. wanneer heb je hem het laatst gezien? Hij is nog een hoofd groter dan Heini." „Het is aandoenlijl, zoals die twee broers aan elkaar gehecht zijn." zegt Evchen met een golf van bewogen heid. terwijl haar hardblauwe ogen vollopen „Ik geloof, dat ze elkaar elke week schrijven." „Nee dat nou niet. dat zou te dikop zijn. grommelt Clemens voor zich uit. „Dóch," Evchens stem heeft een snauwgeluid. haar natte ogen zijn even gauw opgedroogd als ze over liepen. Clemens zwijgt. Deze heel kleine ontstemming tussen man en vrouw, te gering om een woorden wisseling te zijn. laat Dolly noch tans beseffen, dat er veel verdeeld- door Henrictlc LT. de Beaufort heid in dit gezin moet zijn, ze denkt aan Heini's verzuchting toen hij haar eens zei. dat zijn ouders of elkaar bekankeren of met zijn tweeën hun medemensen. Over Hei ni zwijgen ze alle drie. voorzichtig heidshalve. vermoedt Dolly, 'tls een smartelijk gevoel, dat deze breekba re atmosfeer zijn huislijke familita- fel is. arme Heini. Er wordt door de huisknecht ge diend, zijn tegenwoordigheid helpt, dat er minder ontsporingen in het gesprek komen, 't is onschuldige beuzelpraat. Dolly houdt van deze eetkamer, zware, antieke meubelen, zoals in het hele huis, artisticiteit en lichtheid van geest ontbreken in de smaak en in de schikking, maar het is nochtans niet zonder stijl. Tussen de borden oudblauw aan de muur ontdekt ze een bord met Houzee erop. De eettafel is smaakvol ge dekt. zilveren vaasjes met bloemen, vier kandelabers met rode kapjes op de witte kaarsen, een getemperd licht, dat de ogen doet uitrusten, alleen bij 't buffet heeft de knecht een kleine lamp. Het menu ls ver zorgd. Evchen zet Dolly met onge wone vriendelijkheid telkens aan om zich toch vooral goed te be dienen. „Je moet alleen plaats overhouden voor je lievelingszoetje." zegt Cle mens met zijn goedige, iets verlegen glimlach, die Dolly dikwijls heeft doen denken aan de glimlach op het gezicht van Rembrandts Nicolaes Bruyninck. Het treft haar. dat Cle mens niet alleen matig eet en sober drinkt, maar dat hij geen bovenma tige aandacht meer heeft voor wat op zijn bord ligt. Hoe ter wereld is deze verandering in hem gekomen? Het is alsof zijn lichaam en de din gen zijns lichaams zijn belangstel ling niet meer hebben, hij is ook 'n heel stuk magerder en hij schijnt minstens tien jaar jonger. Na tafel drinkt hij niet meer dan één kopje koffie en er na niet eeps 'n poesje, hij is fris en zijn gezicht heeft de trek ken en de uitdrukking van een bezi ge geest. Wat is er in de laatste jaren toch met hem gebeurd? Dolly houdt niet op erover te denken. Zijn dikbloedige corpulentie is verdwe nen. ten enenmale weggesmolten, hij is haast spierkrachtig, de ver welkte blik bestaat niet meer, in zijn ogen leeft een lust om toe te grijpen, de slordige mond van voorheen heeft strakke mondhoeken gekre gen. de lippen sluiten weer ordelijk op elkaar. Ze moet telkens naar hem kijken. Pas nu ze hem dichbij ziet. beseft ze. dat hij een nieuwe existen tie is begonnen, zonder dat ze kan bevroeden, wat ze inhoudt. Na tafel gaan ze in Clemens' kami zitten. Een groot vertrek gevuld mt die zekere penetrante reuk, die leer heeft, als het jarenlang met ta baksdamp is volgezogen. De reuk doet Dolly goed. ze herinnert aan Willem Hendriks kamer in Beuken- loo. Op de tafel liggen Volk en Va derland-nummers verspreid tussen grote asbakken. Ze gaat met de rug naar de schrijftafel zitten op de shesterfield, om niet de impertinent grote foto's van Mussolini, Hilter en Anton Mussert voor ogen te hebben. Clemens heeft ze alle drie op zijn schrijftafel staan. Als Clemens en Eva me iets te zeggen hebben, dan moet 't nu wel komen, denkt Dolly niet zonder strijdvaardigheid, toch heeft ze zich voorgenomen, misschien eerder nog terwille van' Heini dan voor Sam, kalm en verzoe nend te blijven. Heini is jong en onverwondbaarder dan haar Sam. Ergens in haar gemoed doet 't haar toch goed om Clemens weer te zien, gewoon met hem te praten. De om gang met juist deze broer is voor haar altijd een vasthouden aan het verleden van de voorbije maar nooit vergeten jeugdtijd op Beukenloo. Hoe dikwijls ze 't ook op afstand met hem oneens is, in zijn tegen woordigheid voelt ze de ondefinieer bare homogeniteit van saamhorig heid en familieband herinneringen die 't hele leven voedsel verschaffen gaan dan opleven. Evchen installeert zich met haar breiwerk, 'n grote mannenpullover. Clemens heeft een pijp opgestoken en begint behaaglijk te dampen. (wordt vervolgd RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m en FM-kanalent KRO 7 00 Nieuws 7.02 Het levende woord. 7 07 (Si Hans van Willigenburg. gevarieerd programma (7.30 Nieuws.) 8.30 Nieuws 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw NOS: 8.45 Spiegel van Belgie. KRO: 9.15 (S) Anne van Egmond. gevarieerd programma. (10.30 Nieuws.) 12 00 (S) Hans van Willigenburg. <12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws 14.00 (S) Anne van Egmond. gevarieerd programma (15 30 Nieuws 16.00 <S) Spreekuur. 17.00 (S) Anne van Egmond voor kinderen. 17.30 Nieuws 17.32 Echo Magazine 18.30 Nieuws. 18 41 Marktberichten 18 44 Sprong in het heelal, hoorspel 19.30 (S) Edwin, platen en swingen. 20.00 (S) In antwoord op uw schrij ven. verzoekplaten. 22.00 Reisoogst. toeristisch magazine 22 25 Overweging. 22 30 Nieuws 22.40 (Si Goal. programma vanuit en rondom sport. 23.55- 24 00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) NCRV 7.00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 Tc Deum Laudamus gewijde mu ziek 7 54 Herkenning, praatje. 8 00 Nieuws. 8.11 Hier en nu. 8.25 Rozegeur en prik keldraad het Ipven van alledag. NOS 9.00 Want de bajes is zo groot documentaire over het gevangeniswezen. 9 35 Waterstan den 9 40 Schoolradio. 10 00 Wat heeft dat kind' - pedagogische rubriek. 10.15 De taal in je hand praten over het leven in de taal. 1030 Eurolight 1100 Nieuws. 1103 Meer over minder de stem van de sprekende minderheid 12.30 Toerismo toeristische in formatie Overheidsvoorlichting 12 49 Uit zending voor di- landbouw NOS: 13.00 Nieuws NCRV 13 11 Hier en nu. NOS 13.30 Vonken onder de as Nederlandse volksverhalen en volksgebruiken 13 45 On der de Groene Linde oude liedjes en balla den. 14.00 Aspecten van de kamermuziek I Bariton en piano moderne liederen. II. In strumentaal kwintet klassieke muziek. 15.00 Zoeklicht op Nederland, met om 16 00 Nieuws. 16 30 Kijk op buitenland VPRO: 17 00 Welingelichte kringen debatprogram ma 17.45 Symbiose 17.55 Mededelingen. 18 00 Nieuws. 18.11 Embargo: NOS: 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Europees Concertpodium: Symfonieorkest van de Oostenrijkse Om roep met koor en solisten klassieke muziek 2130 NOS-Cultuur 22 30 Gamma van Alpha en Bèta wetenschappelijk nieuws 23 00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Actualiteitenovi-rzicht radio-tv. 23.20 Den Haag vandaag. 23 52 Even ontspannen voor het slapen gaan 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) EO: 7 02 Gospelsound 8.03 (S) Tijdsein informatie en muziek (8.03. 8.30 en 8 45 Actualiteiten.) 9 02 (S) De Muzikale Fruit mand verzoekplatenprogramma voor zie ken. 10.03 (S) Te elfder ure: nonstop mu ziekprogramma. TROS: 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12 03 (S) De Hugo van Gelderen Show met de Nederlandstalige Top-Tien en Kwiswtjs. NCRV: 13 30(S) Pop contact met de Nationale Tip-30. NOS 16.03 (S) Hitmeeslers Nationale Hitparade met de Top-30. 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-Maal VERONICA 19 02 (S) Veronica op drie: de Nederlandse Top-40 VPRO: 20 02 (S) VPRO-Vrijdag-op-drie. 23 03 Radio Vrij Belgie. 0 02 (S) Amigos de Musica. AVRO 1 02 (S) Er floot een vogel in de wei. 2.02-7.00 (S) Continu de nacht door HILVERSUM IV (FM-kanalen) NOS 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws 10.30 (S) Vocalise, werk van Elgar en operetteverzoeken. 12.00 (S) Lunchcon cert Kamermuziek voor viool en piano EO: 13 00 (S) Klankspiegel. muziek uit heden en verleden 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Klankbord 14.20 (S) Daar waar de molens staan. Muzia- kale rondreis 14.45 (S) Theologie naar de Heilige Schrift VPRO 15.00-17 00 (S) Mu ziek op vier. Amerikaanse muziek tussen 1776 en 1976 18.15 TELEAC: Engels voor beginners 2 18.45 NOS: Kortweg NEDERLAND II 18.45 NOS: Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal 18.55 Journaal 19.05 KRO: Tw.etie, enTomenJerry. tekenfilms 19.25 Carrousel, musical 21.35 NOS: Journaal 21.50 KRO: Interview mei de minister president 22.00 de erfenis van een arme man. documentaire 22.50 Trekking staatsloterij 22.55 IKON: Ons dagelijks beeld, documentaire 23.20 NOS: Journaal 19.05 AVRO: AVRO s toppop presenteert de nationale hitparade 20.00 NOS: Journaal 20.25 AVRO: The big band and ihe Beatles 21.15 De gebroeders Hammond, serie 22.05 Televizier Magazine 22.45 AVRO's sportpanorama 23.15 Journaal Simpkins TV VANDAAG NEDERLAND I 11.10 NOS/NOT: Schooltelevisie bedreigde ,.Ik wilde even over het zojuist door u verkochte kostuum spreken."

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4