ÜRM stuurt aan op sanering NAU staat (ooruitgang de weg Argentinië verzekert FIFA van goede uitvoering WK Nieuwe regels maken waterpolo sneller Zaalhandballers in laatste groep [tra geld in begroting voor gezondmaking betaald voetbal leten haalden top '76 niet Honkballers naar wereldtitelstrijd Op grote toernooien twee scheidsrechters Tegen Portugal, België en Engeland Hockeyteam speelt gelijk tegen Polen Mitrovic naar FC Vlaardingen \G 24 SEPTEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET17 Peter Onvlee Bo< tr< HAAG Tussen alle mil- die er op de rijksbegro- voor het komende jaar zijn •okken, zijn in principe enkele miljoenen guldens erveerd voor de ge making van het betaalde ial in Nederland. Het mi- rie van CRM heeft de post organisaties voor 1977 13 tot 17 miljoen gulden Dogd en in de memorie van chting is de vingerwijzing iden waar de extra uitge- :en gelden naar toe gaan. !e memorie van toelichting „Of een deel van de middelen tze post (het betreft subsidies organisaties, red.) aangewend orden ten behoeve van steun- lüng aan de pogingen tot ver- lijking van de bestedingen en ven van het betaald voetbal zal afhangen van de adviezen die minister Van Doorn, red.) door lantal deskundigen zullen wor den uitgebracht, over de mogelijkhe den om het betaalde voetbal een gezondere basis te geven." De gezondere financiële basis zal sa nering moeten zijn. Hoewel de raad van het betaalde voetbal in een ui terst zwak rapport is uitgegaan van het instandhouden van het aantal van minimaal 36 betaald voetbalor ganisaties, is bekend, dat er op het ministerie van CRM andere gedach ten leven. De eerste divisie met na me is een vaak bodemloze put, waar door een gezondere financiële basis in de huidige situatie een utopie lijkt. Mede op dit punt zal de enige maan den geleden door minister Van Doorn ingestelde commissie van deskundigen onder leiding van de Rotterdamse hoogleraar Christiaan- se (oud-voorzitter van de NCSU, Ne derlandse Christelijke Sport Unie en tevens raadslid van de gemeente Rotterdam) opheldering dienen te verschaffen bij de bestudering van het eerder genoemde rapport van de Raad voor het betaalde voetbal. De hoofdafdeling sport van het mi nisterie van CRM heeft vooruitlo pend op de bevindingen van de groep-Christiaanse in de begroting voor 1977 geanticipeerd. Niet ont kend wordt, dat er „enige ruimte is ingebouwd voor het betaalde voet bal en mogelijk enige andere vormen van topsportbeoefening." Duidelijk staat bij aanwending van de be schikbare miljoenen echter voorop, dat gezondmaking (sanering) van het betaalde voetbal doel dient te zijn. Zoals ook deze voorwaarde zal wor den verbonden aan de uitkering van de toto/lottogelden voor het betaal de voetbal, niet minder dan 5,6 mil joen gulden groot. Met de dan in totaal ruim 8 miljoen gulden zou het betaalde voetbal in één -keer naar een gezondere situatie kunnen groei en, waarbij naast de rond twintig resterende betaalde clubs de over blijvende (afvloeiende) verenigingen teams uit de profsector onderge bracht zouden kunnen worden in nieuw te vormen overgangsklassen met daarin tevens de top van het door vergoedingen ook al niet meer zc amateuristische voetbal. „De mi nister wil beslist geen geld in een bodemloze put gooien," is dan ook op het ministerie van CRM te beluis teren. Het betaalde voetbal in de huidige vorm is zo'n bodemloze put. De KNVB. die de afgelopen weken onder meer een gesprek heeft ge voerd met de vaste kamercommissie van CRM en daar in maart volgend jaar opnieuw mee aan de tafel gaat zitten, rekent erop, dat de gelden van de toto/lotto én het ministerie zonder doelbepaling zullen worden uitgekeerd „aangezien dat bijna al tijd het geval is". Een overigens IJde le hoop. Binnen de totale „sportbegroting" van CRM is overigens ook op een aantal onderdelen beknot. De spor tieve recreatie, troetelkind van CRM, heeft een ton minder toebe deeld gekregen (2,7 miljoen), het sporttechnisch kader krijgt ruim een ton minder (0,75) en de ruimte voor sportaccommodatie ls eveneens minder. CRM kondigt daarbij tevens de afbouw van een aantal regelingen aan (het „stuwmeer" van de accom- toekomst door de provincies in stand gehouden dienen te worden) en verwacht op bijvoorbeeld het ter rein van de sportieve recreatie, dat de plaatselijke instanties hiervoor ook de verantwoordelijkheid over zullen nemen. Voor de Nederlandse Sport Federa tie (NSF), die de begroting voor 1977 met wat gemengde gevoelens heeft ontvangen, is het duidelijk dat CRM met de sport niet dezelfde kant op wenst te gaan als met het bijna voor lOOTo gesubsidieerde jeugdwerk is gebeurd. Tegenover de rond 160 mil joen gulden voor dit werk staat prak tisch niets voor de sportverenigin gen waar toch ook meer dan ander half miljoen jeugdigen bezig zijn. De sportverenigingen krijgen slechts via wat plaatselijke regelingen (en kele guldens per jeugdlid per Jaar) én stille subsidies in de vorm van goed koop gebruik van accommodaties steun. Overleg over de subsidiestro men is nog altijd een (vrome?) wens, ook al is er voor het komende jaar modaties moet, veertig miljoen gul- een discussiedag over de problema- den groot, in vijf jaar leeglopen, waarna de gemeenten deze taak zul- tiek van de topsport aangekondigd en is er binnen de weinig sprankelen- len moeten overnemen, hetzelfde de sectie Sportreal overleg op het geldt voor de sportraden, die in de terrein van de sportieve recreatie. Theo Reitsma ERDAM Een enkele goede prestatie aan het slot van [itletiekseizoen 1976 heeft niet kunnen uitwissen, dat het ook aar voornamelijk gokken op toevalstreffers was binnen de leden tellende KNAU. Het overleg met de Belgen, zoals jich de laatste weken heeft afgespeeld, werd ingegeven door tunisme, toen andere wegen niet konden worden bedacht, fertussen mort een groot deel van het Nederlandse trainers- r vooral omdat hun trainings-opzet niet eens onderwerp van lussie is geworden. evalstreffers in 1976 bleven uit l het grote publiek tijdens de bpische Spelen kennis nam van richtingen van de Nederlandse latie. Insiders beseften dat'de [de plaats van Hermens op de meter en het hoogspringen Ria Ahlers niet onvoldoende n, maar het waren prestaties die lsloos konden worden bijge geven. Met dien verstande dat de ptere constateringen van Her- s over de Finse loper Lasse Viren [publiek ook nog in het verkeerde »t schoten. r het gehele seizoen 1976 zijn de igang in de carrière van Ruud en het op de voorgrond tre- |van Gerard te Broke verheugen- [ebeurtenissen, terwijl de voor- ng die Eltjo Schutter boekte r op nationaal niveau opmerke- ls. Maar, Wielart is een eenzame [springer die geen concurrentie Te Broke voegde zich op het (au van Hermens, maar pas vol- i jaar moet blijken dat ditinter- jpnale consequenties heeft. En kutter vroeg zich na het bereiken 1 de internationaal niet opge- jkte 5 meter grens bij het polstok- [springen af. „Waar blijft de rest alijk". Spijtig was het dit jaar [oppers uit het vorige seizoen in jbppemand verdwenen, ik Nusse verdween, terwijl zich lontreal nadrukkelijk de mening mg dat hij een goede finalist kunnen zijn. Nusse kwam, na een blessure, op de terugweg de wedstrijdsport de verlokkin- van redelijke vergoedingen te- zoals hij die in de atletiekwe- niet kende. Nusse trainde daar- uitgebreid voor het veredelde tlopen, zoals de Superstar tv- dstrijden zijn. Op de atletiek ac- nmodaties werd hij niet meer ge il. Olga Commandeur was die an- re topper uit 1975 die door blessu- iroblemen uit de kijker raakte en zich slechts via Superstar- urtenissen weer liet zien. el van wat er in Nederland aan estatie bovenkomt is een gevolg geluk. Volhoudende clubtrai- rs komen zo nu en dan talenten gen en begeleiden die dan trots er de nationale top. Gebrek aan nnis wordt ze wel verweten, maar de opvulling van leemten in hun nnis wordt nauwelijks geïnves- »3Hèerd. De twee bondstrainers, estphal en Noordenbos, bemoei- n zich de afgelopen jaren vooral i een afgebakend terrein. estphal, door de ervaringen uit rumoerige periode rond 1968, Jk' tótig geworden, hield zich verre in het strijdgewoel en liep daarbij ffD !t verwijt op weinig te doen voor xu )n 1600 gulden per maand. Noor- mbos riep uit het niet meer te zien iten. maar lijkt opnieuw kandi- lat voor de functie van trainings- (Ud ttrdinator, waaraan nu behoefte n a Mtaat. Zo'n trainingscoördinator »n erd geopperd in een plan dat vele 'tanden geleden uit de koker van bereidwillige trainersgroep *am. Grewer, de voorzitter van de ationale technische commissie, heeft dat plan inmiddels beoordeeld als te duur voor de KNAU en is ondertussen vergeten om dat aan die groep duidelijk kenbaar te ma ken. Het ambitieuze plan, waarin gelonkt werd naar de Finse atletiek- samenleving, zal schipbreuk lijden en de open sollicitatie naar de post van coördinator zal er niet komen. Een groot deel van de trainerswe reld zal dan ook duidelijk afwijzend reageren wanneer Grewer en zijn collega van de technische commis sie jeugd. Van Drunen, met een in derhaast opgesteld plan voor de ko mende vier jaar richting Olym pische Spelen 1976 komt. De pas geaccepteerde mogelijkheden van een samenwerking met de Belgen ten spijt. Grewer is in de afgelopen jaren beoordeeld als een goedwillen de leider van de technische commis- TOKIO (ANP) Twaalf landen, waaronder Nederland, hebben tot nu toe ingeschreven voor het we reldkampioenschap honkbal (ama teurs) dat van 3 tot 19 december in Columbia plaatsvindt. Dit kam pioenschap is het eerste dat zal wor den georganiseerd door de onlangs opgerichte ANIBA (Internationale Honkbalfederatie voor amateurs). De landen die hebben ingeschreven zijn: Columbia, Cuba, Dominicaan se Republiek, Guatemala, Japan, Mexico, Nicaragua. Nederland, Pa nama, Portorico, Taiwan en de Ver- enigde Staten. ROLHOCKEY Spanje It In Oviedo we reldkampioen rolhockey geworden. In de finale van het toernooi versloeg de thul&spe- lende ploeg de grote concurrent Portugal met 2—1. Nederland eindigde op de negende plaatf. DEN HAAG (ANP) - De nieuwe waterpoloregels, die tijdens het FINA-congres in Montreal zijn aangenomen, zullen het spel naar alle waarschijnlijkheid aanzien lijk sneller en attractiever maken. Een belangrijke wijziging is, dat het spel niet langer wordt gestopt, als een speler het water wordt uitgestuurd. Zijn straftijd gaat pas in op het moment, dat de overtreder het speelveld heeft verlaten. De duur van de straf is teruggebracht van 60 tot 45 se conden. Een andere wijziging om te komen tot meer offensief spel is, dat de partij, die in het bezit is van de bal binnen 35 seconden een poging moet hebben gewaagd om te scoren. Tot dusverre had men daar 45 seconden de tijd voor. Een vrije worp mag in het vervolg worden genomen door elke speler en niet alleen door degene tegen wie de overtreding is begaan. Hierdoor wordt het spel sneller en krijgt de partij van de overtreder minder kans de verdediging te organiseren. Ook mag de doel man de bal verder naar voren gooien dan tot dusverre was toe gestaan: tot aan de vier meter lijn van de tegenstander inplaats van tot aan de middenlijn. Het congres verwierp het voorstel om het aantal spelers per team uit te breiden van elf tot dertien. Wel kreeg het bestuur de aanbe veling mee om te bewerkstelligen, dat in navolging van de Europese kampioenschappen bij de Olym pische Spelen en de wereldkampi oenschappen twee spelers extra mogen worden meegenomen. Met dien verstande, dat per wedstrijd niet meer dan elf spelers mogen worden ingezet. Tijdens de Olym pische Spelen en de wereldkampi oenschappen zal in het vervolg worden gewerkt met twee scheidsrechters per wedstrijd. De onderlinge verantwoordelijkheid moet nog worden vastgelegd door de waterpolo-commissie van de internationale zwemfederatie. Het voorstel was om het bad bij de middenlijn in tweeën te delen. Maar bij het geharrewar rond de twee scheidsrechters bij het congres is dat onderdeel van de spelregelwijzigingen onder tafel gevallen. Aanvankelijk was het namelijk de bedoeling, dat voort aan elke wedstrijd door twee scheidsrechters zou worden zou worden gearbltreerd. Toen dit niet haalbaar bleek werd door de Verenigde Staten, Rusland en Joegoslavië het voorstel toege spitst op wereldkampioenschap pen en Olympische Spelen. Daar voor verwierven zij de steun van de Afrikaanse landen en daarmee de meerderheid. Als gevolg daar van dienen twee reglementen te worden opgemaakt: één voor het spelen met één scheidsrechter en één voor het spelen met twee scheidsrechters. Dat zal nog wel geruime tijd op zich laten wachten. Zwembonddirecteur Wim den Boer acht de kans gering, dat de overige, tamelijk ingrijpende wij zigingen, reeds per 1 januari van het komend jaar van kracht zul len zijn, zoals in theorie zou moe ten. De wereldzwembond doet er meestal nogal lang over om wijzi gingen officieel op schrift te stel len. Daarna kost het tijd om ze in de KNZB-reglementen op te nemen. Daarnaast wordt het een minder gelukkige zaak geacht, dat in zo'n geval midden in de competitie de regels zouden moeten worden ge wijzigd. De kans is dan ook aan wezig, dat dit pas na afloop van de competitie zal gebeuren. Inmiddels zal het Nederlands ze vental wel mogelijkheden dienen te krijgen om ervaring met de nieuwe spelregels op te doen, want de wedstrijden om het Euro pees kampioenschap komende zomer in het Zweedse Jonköping zullen volgens de nieuwe regle menten worden gespeeld. Mieke Sterk: geen Montreal, geen prestaties. sie, die te veel toezegde en te weinig realiseerde. Hij nam te veel hooi op zijn vork, liet zich influisteren door wat wel de Amsterdamse groep (Westphal, Mieke Sterk) werd ge noemd. maar ziet zich geplaatst voor een mogelijk terugtreden van Westphal, voor een conflict tussen Westphal en Sterk en zal Mieke Sterk nu toch dringend moeten vra gen om te kiezen voor de plaats in de technische commissie of voor pres taties. Slachtoffers zijn dan natuurlijk de mensen die zich dikwijls veel meer opofferingen getroosten dan in an dere takken van sport: de atleten. Uiteindelijk komt een enkeling toch boven, dat is nodig om de kunststof- banen die het volgend seizoen dan eindelijk in een redelijk aantal lig gen in Nederland aan noodzakelijke trekpleistertjes te helpen. Maar, te veel van de mogelijkheden blijven liggen. DEN HAAG Hans Vultink zal van 7 tot en met 10 oktober in Wycben zijn nationale titel in het bandstoten verdedigen. Hij zal onder meer Europees kampioen Christ van der Smissen tegenover zich vinden. De deel nemers zijn Hans Vultink. Christ van der Smissen, Henk de Kleine. Hans Sundquest. Louis Havermans. Ben Velthuis. Piet Vet en André van Ham. WENEN (ANP) Voor het eerste toernooi om het wereldkam pioenschap zaalhandbal heren in de B-groep, dat van 25 februari tot 6 maart 1977 in Oostenrijk wordt ge houden, zijn twaalf landen in vier groepen ingedeeld. Tijdens de lo ting, die in Wenen plaatsvond, wer den Tsjechoslowakije (groep A), Zweden (groep B), Oost-Duitsland (groep C) en Spanje (groep D) als de sterkst geachte ploegen geplaatst. De loting had het volgende resul taat: Groep A: Tsjechoslowakije, Bul garije en de 3e van het wereldkam pioenschap groep C. Groep B: Zweden, Frankrijken Oos tenrijk. Groep C: Oost-Duitsland, IJsland en de le van het wereldkam pioenschap groep C. ZURICH Argentinië, organisator van het toernooi om de wereldtitel voetbal in 1978, heeft de FIFA nog eens verzekerd, dat er goede vorder ingen worden gemaakt. Tijdens een tweedaagse vergadering die deze week op het FIFA-hoofdkantoor in Zürich werd gehouden, hebben de Argentijnse organisatoren laten we ten dat de persfaciliteiten voldoende zullen zijn en dat alle omstandighe den zullen worden geschapen om zo efficiënt mogelijk te kunnen werken. In een verklaring die de FIFA na de ontmoeting uitgaf, staat onder meer: ,,Het tempo van de uitvoering van de voorbereidingen zal worden ge controleerd als een FIFA delegatie eind november een bezoek brengt aan Argentinië". Volgens de FIFA hebben de Argentijnse organisato ren al hun plannen nog eens duide lijk uiteen gezet. In het FIFA-communiqué staat ver der, dat Rene Court (public relations man van de FIFA) en Wilfried Ger- hardt (vice-voorzitter van de perscommissie) tevreden waren over de informatie die zij gekregen had den. Argentinië ontkende overigens zoals steeds dat er sprake van zou zijn dat enkele faciliteiten voor het toernooi om de wereldtitel niet tijdig gereed zouden zijn. BECKENBAUER Kaiser Franz", ausputzervan Bay- ern Münehen, heeft een aanbod van het Franse Paris St. Germain afge wezen. Deze club had zes miljoen mark over voor de transfer van Bec- kenbauer naar de Franse hoofdstad. De helft van dat bedrag zou aan GEORGE BEST in actie voor Fulham in de wedstrijd tegen Bristol Rovers, waarin Best het enige doelpunt maakte. Op de grond Peter Aitken. Bayern worden betaald als transfer som, terwijl de andere helft aan de speler zelf ten goede zou komen. Deze week heeft een delegatie van Paris St. Germain, een club die in stand wordt gehouden door zeer rij ke geldschieters, onderhandelingen gevoerd in Münehen. Beckenbauers persoonlijke manager Robert Schwan maakte bekend, dat het aan bod van Paris St. Germain na een vijf minuten durend gesprek al was afgewezen. Volgens Schwan hadden Becken- bauer (30) en hij alleen uit beleefd heid besloten om een gesprek te voeren met de Franse delegatie. Beckenbauer speelde tot nu toe 100 maal voor het Duitse nationale elftal, waarvan hij, evenals bij Bay ern Münehen, aanvoerder is. FULHAM Er zijn gouden tijden voor de Britse tweede divisieclub Fulham aange broken. Minder dan een maand na dat iedereen wat meewarig het hoofd had geschud over de plannen van Fulham kan de club wijzen op een toekomst die er financieel ge sproken zeer rooskleurig uitziet. Manager Alec Stock besloot name lijk George Best en Rodney Marsh te contracteren. Beide spelers had den een verre van onberispelijk voetbalverleden en waren ten slot te terecht gekomen in het dollarcir cus dat Amerikaanse competitie wordt genoemd. Stock durfde het aan om hen voor Fulham te contracteren. De komst van Marsh trok al enigs de aandacht, maar toen bekend werd dat George Best voor 500 pond per wedstrijd ook weer ging voetballen, voorspelde men Stock nogal wat problemen. Een com mentator schreef zelfs; „Dit ls zelfmoord. Een zwarte dag voor het Engelse voetbal." De gok van Stock werpt echter zijn vruchten al ruimschoots af. Best komt zowaar regelmatig op de trai ning en Fulham heeft sinds de komst van het koppel Marsh-Brest nog geen wedstrijd verloren. De kassa rinkelt ook nadrukkelijk op Craven Cottage Ground in Londen. Zonder de twee sterren trok Ful ham in de eerste competitiewed strijd 9400 toeschouwers. In de thuiswedstrijden met het duo kwa men er respectievelijk 21.777 en 25.700 toeschouwers. ..We zitten op een goudmijn," zegt Stock dan ook. „We hebben nu al zoveel aanbiedingen gekregen dat we een voetbalcircus op kunnen zetten. We gaan volgende week woensdag tegen Stavanger in Noor wegen spelen. In november is er een trip naar Israël die nog voor Kerstmis tegen ons willen spelen. Iedereen wil Best en Marsh samen zien spelen. Het is prachtig om zo populair te zijn. Maar het grote probleem is dat de tournees inge past zullen moeten yorden tussen ons normale programma in. Maar daar wordt druk aan gewerkt." Groep D: Spanje. Noorwegen en de 2e van het wereldkampioenschap groep C. Het toernooi om het wereldkampi-, oenschap voor de C-groep wordt in november in Portugal gehouden. Nederland is in Lissabon ingedeeld met Portugal. Groot-Brittannië en België. In Porto spelen Zwitserland. Finland, Luxemburg en de Far-Oer eilanden hun groepswedstrijden. De drie hoogst geklasseerde landen plaatsen zich voor het toernooi van de B-groep in Oostenrijk. Als afronding van het voor het eerst op deze manier opgezette we reldkampioenschap zaalhandbal heeft in 1978 in Denemarken de ti telstrijd voor de A-groep plaats. Daarvoor plaatsen zich zestien lan den. waaronder één vertegenwoordi ger uit Amerika, uit Afrika en Azië. alsmede het organiserende land. Bo vendien hebben de eerste zes landen van de Olympische Spelen (Sovjet- Unie, Roemenië, Polen. West- Duitsland, Joegoslavië en Honga rije) het recht van deelneming in de A-groep,. De resterende zes plaatsen vallen tóe aan de zes best geplaatste ploegen van de B-groep. De trainers van de Nederlandse handbalploeg, George van Noesel en Jan Tuik, hebben de selectie be kendgemaakt voor de Nederlandse herenploeg, die van 25 november tot 2 december in Portugal, zal deelne men aan het voorronden-toernooi groep C voor het wereldkam pioenschap. De vijftien geselecteerde spelers zijn: Jo Helwegen. Piet Muies, Ger Norbart, Ton Reynders en Gabi Rietbroek (Sittardia). Hans Beugel. Bert Bouwe, Ron de Jonge en Kees Kooi (Hermes). Peter Verjans, Piet Kivit (Blauw-Wit), Bert Schimmel en Paul Schuurkes (De Gazellen), Harrie Oosting en Harrle Weerman (E en O). HAMBURG Nederland heeft gis teren op de eerste dag van het Euro pese kampioenschap hockey voor spelers tot 21 jaar gelijkgespeeld tegen Polen met 2—2. Na de eerste helft van deze wedstrijd in groep B was de stand 1—1. In dezelfde groep won Ierland met 2—1 van Frankrijk. In groep A ver nietigde West-Duitsland de Belgen met 7—0. Spanje versloeg Wales met 3-1. Nederland kwam tegen Polen al in de virde minuut op een voorsprong door Borstlap. Vlak voor de rust van deze harde strijd maakte Derezinski gelijk uit een strafcorner. Oranje kwam in de 65ste minuut op 2—1 door Bouman. Een overwinning te gen de ook tot de favorieten beho rende Polen zat er echter niet in. Twee minuten voor het einde scoor de Derezins ki straf bal. SUnd. O roep A: Wwt-Dultslzod 8p«nje WaJcs Beigie OROEP B: Ierland Nederland Polen frankrijk weer, nu uit een 1 1 0 0 7-0 3 1 1 0 0 3-1 2 10 0 11-30 10 0 10-70 I 1 0 0 2-1 3 10 10 2-21 10 10 2-31 10 0 11-20 MODERNE VUFKAMP - Na de derde da« van het Jeufdvaretdkamploenscnap moder ne rijfkamp In de Poolae plaats Ztekma Oora staat het Nederlands team vijftiende met 71S6 pnt. Eerste la de 8ovJ*t ünle. In het persoonlijk klassement beeft de Hongaar Dobl de leiding met 3078 pnt. Bert Bergsma staat ais beste Nederlander op de veertigste plaats IJSHOCKEY Het bondsbestuur van de Nederlandse IJshockeybond heelt de over schrijving van Jerry Schaefter van HIJ8 naar Amsterdam goedgekeurd. De Haagse vereniging had beswaar aangetekend, om dat men vonddatde speler was weggekocht VOETBAL De aanvoerder van het Engel se elftal. Oerry Francis, zal niet kunnen uitkomen In de kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap tegen Finland op 13 oktober. Francis, die dit seizoen nog geen wedstrijd voor rijn vereniging Queens Park Rangers heeft kunnen spelen, heeft last van een beknelde zenuw en zal drie weken moe ten rusten VLAARDINGEN De eerste divisieclub FC Vlaardingen heeft gisteren de Joegoslaaf Kristo Mitrovic gecontracteerd. Mitrovic komt van OFK Belgrado, waar hij in acht Jaar meer dan 400 wedstrijden in het eerste elftal speelde. Hij kwam één keer uit In het Joegoslavische elftal, achttien keer zat hij in de selectie. Deze week werd de Ausputzer, voor wie ook FC Utrecht belangstelling had. twee keer getest. Mitrovic ls bij Vlaardingen de tweede Joegoslaaf naast Drapic. De Hongaarse voetbalbond heeft Ferencvaros verboden internationale wedstrijden te spelen tot 1 maart 1977. De club uit Boedapest mag nog slechts deelnemen aan de strijd om de Europacup voor landskampioenen. Dit is de straf voor het spelen met een reserveteam tegen Honved in de slotfase van de competitie. Een soortgelijk geval deed zich ook voor bij Newcastle United, dat in de eerste wedstrijd van de kwartfinale in het toernooi om de Anglo-Schotsc beker tegen Ayr eveneens met een reserveteam speelde. De club krec g een boete van 4000 pond (20 000 gulden). Bovendien kreeg manager Gordon Leo een ernstige waarschuwing van de Engelse en Schotse voetbalinstanties Ayr had geklaagd dat het aantal toeschouwers zeker 8000 hoger had gelegen, indien Lee niet had gezegd met een B-team te spelen. Ayr gaat nu over naar de volgende ronde. In de eerste wedstrijd van de eerste ronde van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars heeft de Poolse club Slask Wroclaw In Valetta met 4—1 gewonnen van Floriana Malta. De Poolse doelpunten kwamen op naam van Gavslovski (2). Kwialowski en Famiggla (eigen doel) Vassallo scoorde voor Floriana.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 17