DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 TROUW/KWAR UIT VAN LEZERS' Den Uyl (3) De heer Toppen uit Zwolle werd zeer onaangenaam getroffen door het stukje van T. Brandsma over Den Uyl. Het ligt er maar aan van welke kant men de politiek bekijkt. Men vergete namelijk niet. dat Den Uyl en diens politieke vrienden destijds met een minderheidsgroepering als doel hadden langzaam maar zeker te willen stevenen naar de socialis tische welvaartsstaat in ons land, waarbij natuurlijk medewerking no dig was van een tweetal confessione le partners die, hoe men het ook bekijkt als gedogers in niet gerin ge mate hebben bijgedragen tot de realisering van de progressieve plan nen. Het is voor mij een onbegrijpe lijke zaak, dat juist Den Uyls overi gens ongeëvenaarde politieke slim heid de ogen van zijn confessionele partners voor de gevaren van zijn toch wel doorzichtige politiek nog steeds niet geopend heeft. Voor hen geldt daarom: wordt nu eindelijk eens wakker! Weinig leergeld betalen. Bij P& Utrecht D. C. J. Oosting Den Uyl (slot) Niet ontkennend, dat er moeilijkhe den geweest zijn wil ik de heer Top pen toch vragen, of hij nog weet hoe dit alles tot een oplossing werd ge bracht. De olie-crisis, waarbij Den Uyl ons kwam vertellen dat het nooit meer zo zou worden als het was. Wie heeft ooit de z.g. benzine bonnen gebruikt? De gijzelingen (erg, natuurlijk) nog steeds een ge voel van onbehagen bij velen. En dan. welk kabinet ervaart geen moeilijkheden? Welk kabinet kon ongehinderd zijn gang gaan? Het werd gedoogd! Waarom wijst u ook niet op de vele zekerheden die we door het optreden van dit kabinet zijn kwijtgeraakt! Nicuwveen a. p. j. clsvcldt Samen op weg (2) De verklaring van het hoofdbestuur van de gereformeerde bond In de hervormde kerk, uitgegeven ter gele genheid van de komende ge meenschappene vergadering van de hervormde en gereformeerde synode is weer eens hard aangekomen. Het hoofdbestuur schijnt er behoefte aan te hebben telkens weer opnieuw de gemeenten kopshuw te maken voor een eventuele samenwerking of hereniging met de gerformeerde ker ken. De manier waarop het hoofdbe stuur zich in deze opstelt Is niet ln de geest van 1 Cor. 13. maar hard en liefdeloos. De wijze waarop gespro ken wordt over de Vrije Universiteit cn de Theologische Hogeschool te Kampen Is ver beneden de maat. Men kan bezwaren hebben tgen be paalde theologische ontwikkelingen ln de gereformeerde kerken, maar het onverkort vasthouden aan de letter der belijdenis, als zou daarmee het laatste woord gezegd zijn, doet evenzeer tekort aan de rijkdom der Heilige Schrift, waaruit telkens weer oude en nieuwe dingen te voorschijn komen en onderschat het werk van de Heilige Geest, ook ln deze tijd. Laten we zoeken naar hetgeen ons bindt en trachten elkaar te herken nen en te erkennen als broeders en zusters ln Christus, om zo samen verder op weg te gaan. Moge de gezamenlijke synodevergadering daartoe bijdragen. Den Ham J. Ardesch Schiphol Schiphol, trots of afschuw? Wie meermalen op Schiphol is geweest, stelt zich de vraag: hoe moeten we Schiphol zien? Als een werkgelegen- heidsobject van de eerste orde? Als een noodzaak om zich snel en com fortabel te verplaatsen? Of moeten we meer het criterium hanteren, wie zijn financieel het meest betrokken bij het bloeiend bestaan. Naast de leveranciers van brandstoffen en vliegtuigen is de overheid ook een belanghebbende geworden. Zo heeft het bewakingskorps en de mare chaussee de meest uigebreide be voegdheden gekregen, die men zich denken kan. Elke dag laat de rijkspolitie district Amsterdam as pirant-agenten de pieren langs gaan met karabijn aan de schouder. De rijkspolitie rijdt met pantserwagens met kogelvrij glas. Hetzelfde type dat in de Nieuwmarkt gebruikt werd. terwijl de snelste tanks met mitrailleur door marechaussee gere den worden. Natuurlijk wenst nie mand naar de politieke oorzaken van terrorisme te zoeken. Staatsmacht versterken is makke lijker Beter de geboden gelegenheid tot bewapening aangrijpen. Amstelveen K. vandeEnde WD-program In het ontwerpprogram van de WD of beter van Hans Wiegel, staat, dat de nieuwe regering na de verkiezin gen de werkloosheid moet te rugbrengen tot 125.000. Dat is een fabel en dat weet Wiegel ook weL Als er tn Europa van de EEG vijf mil joen werklozen zijn, hoe wil hij dat oplossen? Door maatregelen die be slist niet bevorderlijk zijn voor de arbeiders. Hij schermt wel met ver laging van de belastingdruk, maar er is met de WD als regerings partner nooit veel van terecht geko men. Ook wil hij een vrijwillig leger. De hemel beware ons daarvoor. Het was dan met de democratie gauw gedaan. Ik zou wel eens willen we ten. hoe de werkloosheid in de EEG wordt aangepakt. Ik geloof dat er weinig schot ln zit. Zo lang er ln de EEO geen EZAMENLIJKE REÊE LE AANPAK KOMT. ZAL Hans Wiegel beter doen op te houden met zijn rechtse Ideeën te spuien. Daar is niemand mee gebaat. Zeker de ar beider niet. Amsterdam M. W. de Moor

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8