orgenavon Duitse dieetvoeding door bacterie uit Nederland besmet Aantal politiekorpsen versterkt om zware misdaad te bestrijden Personalia Ook uitbreiding van narcotica-brigade FAMILIEBERICHTEN docent Er CsJL is tbcA Vvotde£ige\f WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1976 Van onze parlementsredactie ÓEN HAAO De gemeentelijke politiekorpsen van een aantal sfrote steden worden versterkt ter bestrijding van de zware misdaad en de handel in drugs. rfadat men begin vorig jaar voor bestrijding van de zware misdaad al 182 man extra mocht aanstellen, beeft men nu van minister De Gaay Portman van binnenlandse zaken opnieuw de mogelijkheid tot uitbrei ding gekregen. Ditmaal met 114 man. Voor de bestrijding van de han del in verdovende middelen wordt bovendien nog een uitbreiding met 50 man toegestaan. De gemeentelijke politie-apparaten die van deze versterking gaan profi teren zijn die van Amsterdam. Rot terdam. Den Haag, Utrecht, Eindho- yen, Haarlem. Groningen, Tilburg, Nijmegen, Enschede, Apeldoorn, Arnhem, Zaanstad, Maastricht en Heerlen. Bij de verdeling van de 50 man extra voor de bestrijding van de drughandel krijgt Amsterdam het leeuwendeel, 20 van de 50 man. Rot terdam krijgt er zes en Den Haag fier extra mensen voor dit doel. Bij de verdeling van het extra contingent voor de bestrijding van de zware misdaad komen de drie grootste gemeenten met elkaar voor bijna de helft in aanmerking. Amsterdam krijgt voor dit doel 21 man extra, Rotterdam 18 en Den Haag 15. Burgemeester Per 1 oktober is benoemd tot burgemeester van Co- then (Utrecht) de heer P. T. Bunjes (39), die sinds 16 februari 1975 burge meester van Langbroek is en dat ook blijft: daarnaast wordt hij dus burge meester van Cothen. Van een verslaggever DüSSELDORF, DEN HAAG Bac- teriële besmetting van een uit Neder land geïmporteerd bestanddeel heeft in West-Duitsland een aantal gebruikers van kinder- en dieetvoe ding in het ziekenhuis doen belan den. Het ging om caseïnaat, het hoofdbestanddeel van melkeiwit, waarmee het bedrijf Humana- Milchwerke in Herford (Noordrijn- Westfalen) het eiwitgehalte van zijn „Humana Heilnahrung" verhoogde. Op 11 augustus ontdekte het Insti tuut voor volksgezondheid van de universiteit van Frankfort dat daar salmonella-bacteriën in voorkwa-, men. In het academisch ziekenhuis waren sinds eind mei toen al vijftien kinderen behandeld voor voedsel vergiftiging door deze bacterie. Na der onderzoek toonde aan dat de besmetting van het Nederlandse ca- seïnaat afkomstig was. Humana heeft met de leverancier een schade- vergoedingsregeling getroffen en wil de naam van deze leverancier niet noemen. Het besmette caseïnaat is volgens Humana ook naar andere Duitse bedrijven gegaan. Volgens het ministerie van landbouw in Den Haag bestaat er een redelijke garantie dat de be smette grondstof niet op de Neder landse binnenlandse markt is geko men. Caseïnaat, dat onverwerkt niet te gebruiken is, hoeft niet gecontro leerd te worden voordat het in kin- der- of dieetvoeding wordt verwerkt. Wel moet het eindprodukt door het Controlestation voor melkproduk- ten in Den Haag worden getest. Het ministerie deelde verder mee dat vrijwel alle in Nederland geprodu ceerde caseïpaat bij export wordt gecontroleerd op samenstelling en bacteriële kwaliteit. Dat is namelijk een voorwaarde voor de uitbetaling van een EG-toeslag op zulke export. GOIRLE Bij de meubelfabriek Meufeko in Goirle (Noord-Brabant) zijn gisternacht voor ruim 25.000 gulden aan bankstellen ontvreemd. Een gestolen Mercedes vrachtwagen waarin de meubelen werden ver voerd werd gisteren teruggevonden. Van de daders ontbreekt verder elk spoor. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Psalm 146 5 Op 22 september a.s. hoppn onze lieve Ouders en Groot ouders H. A. de Geus en J. N. de Geus de Haan 40 jaar getrouwd te zijn. Wij zijn blij dat we dit met elkaar mogen vieren Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren op 22 september van 17.30 19.00 uur in Le Coq d'Or, Ley weg 533, t.o. Euro Cinema. den Haag, Wolweversgaarde 533. Voor de vele gelukwensen, bloemen en cadeaus t.g.v. ons 60-jarig huwelijk, willen wij allen heel hartelijk be danken. Dat zovelen hebben bijgedragen om een voor ons en onze kinderen onvergetelijke feestdag te maken stemt tot grote dankbaarheid. Delft, augustus 1976 L. Dik J. Dik-v.d. Vijver Allen die bij de herdenking van ons 40-jarig huwelijk op welke wijze ook belangstelling hebben getoond zeggen wij mede namens onze kinderen hartelijk dank. P. Leeuwenburgh E. Leeuwenburgh-v. Teulingen Numansdorp Eikenlaan 14. Zacht en kalm is in haar Heer en Heiland ontsla pen onze lieve Moeder, Grootmoeder en Over grootmoeder Maria Wouda weduwe van Jan de Bock in de ouderdom van 92 jaar. A. J. de Bock E. J. de Bock-Nossberger J. de Bock-Kats kleinkinderen en achterkleinkinderen1 Amsterdam. 13 september 1976 Huize „De Schutse", Hemsterhuisstraat 123 Correspondentie-adres: A. J. de Bock, Jisperveldstraat 115, Amsterdam-Nieuwendam. De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 17 september om 9.45 uur in Huize „De Schutse", waarna tegen 11 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk. „Mijn oog zal op u zijn". Psalm 32 8. Hierbij laten wij u weten dat in haar Heer en Heiland is ontslapen mijn lieve Vrouw, onze lieve "Moeder, Oma en Zuster Geertrui de Jongh-van Woerkom op de leeftijd van 82 jaar. Wij zijn dankbaar voor de vele jaren die zij zorgzaam in ons midden mocht zijn. 's-Gravenhage: W. de Jongh Pijnacker: D. van der Zee-de Jongh K. van der Zee Yvonne en Ad Marianne Hans Haarlem: H. Marseille-de Jongh G. J. Marseille en verdere familie. Ts-Gravenhage, 13 september 1976 Usselincxstraat 38 Gelegenheid tot bezoek in de rouwkamer van de "Diaconesseninnchting „Bronovo", Bror.cvolaan .9, dagelijks van 13.30-15.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in de Trium- fatorkerk. Laan van Nieuw Oost-Indié 143. op vrijdag 17 september a.s. om 14 uur. Voorganger dr. C. Gilhuis. De begrafenis zal daarna plaatshebben om 15.15 uur op de begraafplaats „Nieuw Eykenduynen". Kamperfoeliestraat 2 A. „De Heer zal u bewaren voor alle kwaad, Hij zal uw ziel bewaren. De Heer zal uw uitgang en uw ingang bewaren van nu aan tot in eeuwigheid." (Ps. 121:7 en 8) Van ons is heengegaan onze lieve Suzan Zij werd ons toevertrouwd op 22 september 1959 W. Wattèl C. Wattèl-Geschiere Peter Maddy Gilles Dronten, 13 september 1976 Colijnweg 15 In de kerk „de Ark" zal een rouwdienst worden gehouden op vrijdag 17 september om 13.30 uur, waarna wij haar met de familie naar het graf willen brengen. Voor de dienst is er gelegenheid tot condoleren. Op Gods tijd werd plotseling uit onze familie weggerukt onze lieve kleindochter en nichtje Suzan Wattèl op de leeftijd van 16 jaar. „Gods wegen zijn ondoorgrondelijk" Haar diepbedroefde grootouders en familie Vlissingen: G. Geschiere M. Geschiere-Geschiere Emmeloord: J. Geschiere J. Geschiere-ten Klooster Rutten: J. Geschiere H. Geschiere-Van de Linde Bergen op Zoom: M. Geschiere Nieuw Vennep: J. Geschiere K. Geschiere-Hammers Hilversum: M. Geschiere Swifterbant: G. Geschiere W. Geschiere-v.d. Vegt Vlissingen: L. Geschiere en verl. en neefjes en nichtjes Dronten, 13 september 1976. Vier maanden na het overlijden van onze Broer, nam God plotseling uit onze familie weg, onze lieve Schoonzuster Wil Mulder-van Leeuwen wonende te Bergen op Zoom. 13 september 1976 Familie: P. H. Verseveldt-Mulder Familie: B. van Heyningen-Mulder Mevrouw C. Wander-Mulder Familie: H. Mulder-van der Harst Mevrouw W. G. de Flines-Mulder Correspondentie-adres: Van Hogenhoucklaan 70, Den Haag De crematie zal in stilte plaats hebben. D'eenvoudigen wil God steeds gadeslaan Ps. 116:4 Heden nam de Here nog onverwacht uit ons midden weg onze geliefde Broer en Oom Willem Haxenoot in de ouderdom van 76 jaar. T. Plug-Hazenoot M. Plug D. Plug-van der Plas J. Kuyt-Plug K Kuyt W. Plug T. Haasnoot-Plug C. Haasnoot C. H. Schaap-Plug J. A. Schaap H. Plug J. Hartog-Plug W. L. Hartog E. Plug achternichten en -neven Katwijk aan Zee, 13 september 1976 Batavenstraot 19. De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 17 september om 14.00 uur in de aula van de Algeme ne Begraafplaats te Noordwijk. waarna de begra fenis aldaar zal plaatsvinden om plm. 14.30 uur. In het Diakonessenhuis, waar zij voor verpleging was opgenomen, is vanmiddag tegen alle ver wachting in plotseling overleden onze lievde oudste Zuster, Schoonzuster en Tante Tjitske van Goudoever op de leeftijd van 76 jaar. Gorssel (Gld), W. A. van Goudoever Almelo, A. M. Nijholt-van Goudoever Dordrecht, Th. A. van Goudoever M. F.. A. van Goudoever-Ludwich Uffelte (Dr.), J. C. van Goudoever C. E. E. van Goudoever-van der Schoot Deurne (N.Br.), A. A. van Goudoever-ten Have Neven en nichten Utrecht, 11 september 1976 Correspondentie-adres: Joppelaan 36, Gorssel (Gld.). Haar stoffelijk overschot zal ter aarde worden besteld op de Algemene Begraafplaats aan de Brandenburgerweg te De Bilt op donderdag 16 september a.s. om 11.00 uur. Vertrek van de rouwkamer Maliesingel 75, Utrecht, waar de over ledene ligt opgebaard, te 10.30 uur. Sander Hendrik is van ons heengegaan. Wij hadden hem zo lief. Willy en José Blik Ria en Jo Blik Greet en Jan Bakker Paula en Jaap Rijs Nel Hillegonds (oma bus) Lutske Amsterdam, 11 september 1976. Lucellestraat-24 II, Amsterdam. Wij nemen afscheid van hem op vrijdag 17 sep tember a.s. tegen 10.45 uur op Crematorium Westgaarde einde Ookmeerweg Amsterdam- Osdorp. In verband met het overlijden van onze lieve Zoon Sander Hendrik zal ons bedrijf op vrijdag 17 september 1976 zijn GESLOTEN Archiefvernietiging Jo Blik Oudpapierhandel, Vliegtuigstraat 8 Amsterdam. Met grote droefheid en rouw in het hart geeft de kerkeraad van wijkgemeente 7 van de Hervormde gemeente te Dordrecht kennis van het overlijden van zijn geliefde Herder en Leraar Ds. Gijsbert van Estrik. De Heere trooste zijn diepbedroefde Vrouw en kinderen. „Zie het Lam Gods, dat de zonde der wereld wegneemt" Joh. 1:29 Dordrecht, 13 september 1976 Namens de kerkeraad R. Terlouw L. Vos De Kerkelijke Vereniging „Waarheid en Vrede" afd. Dordrecht, van de Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk, deelt met droefheid mede, dat haar jaarpraeses Ds. G. van Estrik in de nacht van zondag op maandag plotseling door de Heere aan ons is ontnomen. Groot is de verslagenheid onder ons en allen die bij ons behoren. Wij zullen hem missen als één van onze getrouwe predikanten, die Gods Woord op de rechte wijz** predikte. Ons welgemeend medeleven gaat uit naar zijn vrouw en kinderen. Wij hopen en bidden dat de Heere God hen in deze zal vertroosten met Zijn nabijheid. Ps. 103 vers 17 en 18 Het dagelijks bestuur. Ds. K. Schipper C. A Boel H Leonard. TROUW/KWARTET PS 12 ife. Na een kort ziekbed heeft God tot Zich genomen Jacobus van Wijk op de leeftijd van 72 jaar. Wij zijn erg verdrietig, maar weten ons getroost dat hij de vaste grond gevonden heeft waarin zijn anker eeuwig hecht. Baarn, P. van Wijk-de Bruijne Voorhout, Wim van Wijk Adrie van Wijk-Philippo Jolanda Willemijn Capelle aan de IJssel, Jozien van dér Sluijs-van Wijk Siem van der Sluijs Simon Paul Mare -Thomas Baarn, 13 september 1976 „Baarnsteijn", Prins Hendriklaan 154 Liever geen bezoek aan huis. Een dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op vrijdag 17 september om 13.00 uur in het „Brandpunt", Oude Utrechtseweg 6. In aanslui ting daarop zal de teraardebestelling tegen 14.00 uur plaats vinden op de Nieuwe Algemene Be graafplaats, Wijkamplaan 71 te Baarn. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de Aula. Na een korte ziekte nam God uit Onze familiekring tot Zich in Heerlijkheid onze lieve Broer en Zwager Jacobus van Wijk te Baarn. Utrecht: I. van Dijk Utrecht: N. Smit-van Wijk W. Smit Rotterdam: M. van Wijk-Moene Utrecht, 13 september 1976 Nog vrij plotseling is onze zeer geachte zwager en oom de heer Jacobus van Wijk Echtgenoot van PI. de Bruijne. te Baarn overleden. Namens familie de Bruijne Groningen Augustinuscollege (atheneum en school voor havo op prot. chr, grondslag) te Groningen OT" Wegens ziekte wordt voor zo spoedig ian mogelijk gevraagd een voor het vak Nederlands voor 8 lessen per week, te geven in de 4e klas Havo, dus eerste-graads bevoegdheid gewenst. De rector van de school, Drs. A. J. H. J. Hobbelt is graag bereid inlichtingen te verstrekken. Tel. 050-139720. Sollicitaties van hen, die uit overtuiging het christe lijk onderwijs willen dienen, kunnen worden gericht aan het bestuur der Vereniging voor Prot. Chr. Voortgezet Onderwijs. Grote Rozenstraat 34b, Groningen. Romanties lang négligé met smock- en borduurwerk. (38-46) Geraffineerd bloemdessin in drie verschillende kleurnuances. (40-50) 20.- Dankbetuiging Voor de belangstelling en het medeleven betoond najhu{ overlijden van onze lieve Moeder, Groot- en Overgrfhorr moeder E13 Sophia Hendrika Heek-Meijers j 2s betuigen wij U onze oprechte dank. Kinderen, Klein- en Achterkleinkinder Noordwijk aan Zee. september 1976. Toen Wimmie naar de hemel ging, was het meeleven aarde voor .ons hartverwarmend. ds. en mevrouw Wïersinga Peter en Harry Wij sturen geen kaarten. Emmen. 15 september 1976. Pieter van der Pijl Zijn innerlijke bewogenheid voor de Heer mocht hij dienbaar maken aan de naaste. Namens de K.A.Z. van de Geref. Rotterdam-Alexanderstad J. Tevel voorz. P. Moet scriba Namens de diaconie: A. Buijk voorz. G. de Jong secr. Op Zijn tijd nam God tot Zich in Zijn heerlijkheid onze broeder en mede-ambtsdrager kerk te

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 14