Vijf eeuwen Maria-ikonen WINTERSPORT? Bmwpjjó ren Ook al ben je nog wat klein, de grote mode is er ook voor jou 26.- Protest tegen bezoek rector uit Zuid-Afrika Uwen. mdvttOwx Zetytfdrtoutoeri turn jt (ma Symbool en Glorie Big INLICHTINGEN Tel. 020-913456, toestel 783. VROOIVmDREESMANN Tien jaar geëist in hoger beroep wegens doden boer Van een verslaggever LEIDEN Een bezoek van de rec- tor-magnificus van de (blanke) uni versiteit van Pretoria in Zuid-Afrika aan de Rijksuniversiteit in Leiden is voor een aantal Leidse studentenor ganisaties aanleiding vanmorgen vanaf half negen een protestdemon stratie te houden bij het administra tiegebouw van de Leidse universi teit op het Stationsplein. De protes terende organisaties vinden dat de bloedige onderdrukking van het re cent verzet van de onderdrukte be volking tegen de apartheid een extra argument vormt om scherp te protesteren tegen de ontvangst van de rector-magnificus uit Pretoria. Het protest wordt onderschreven door de Abva-groep universiteit en academisch ziekenhuis Leiden, de Anti-apartheids Beweging Neder land. het Algemeen Nederlands Jeugdverbond. de Boycot Outspan actie, de CPN. de PvdA-jongeren. de Leidse studentenbond. de Neder landse vrouwenbeweging, het NW- jongerencontact, PPR, PSP en zes pastores van de Leidse studenten- clesia. Een woordvoerder van de Leidse universiteit zei. dat het bezoek van de Zuidafrikaanse universiteitsver- tegenwoordiger niet officieel is maar een werkbezoek. „Wij ontvangen ie dere universitaire vertegenwoordi ger die bij ons wil rondkijken" Echteld „Symbool en Glorie, vijf eeuwen Maria-ikonen", dat is de titel van een bijzondere ten toonstelling van oude Russische ikonen. die tot 17 oktober in Kas teel „De Wijenburgh" te Echteld (bij Tiel) wordt gehouden. De meeste van de 150 getoonde stukken zijn nog nooit eerder in West-Europa te zien geweest. Uit vele bronnen, direct uit Rusland en uit verschillende particuliere collecties is een keuze gemaakt, die een periode van de 14e tot en met de 19e eeuw omvat. Wat betreft het afbeelden van Maria op de Russische ikonen is een onderverdeling te maken in drie categorieën. Het meest be kend zijn de portret-ikonen, waar op alleen de uitbeelding van Ma ria. vaak ook met het Kind. Dan zijn er de ikonen met taferelen uit het leven van Maria en de derede Grusinskaja Moeder Gods van Georgie. Moskouschool, 15e16e eeuw met origineel zilverbeslag in plaatjes, het „basma", 50 x 67 cm. categorie betreft de legenda rische Mariaverschijning waarin zij symbool is van zuiverheid, troost, bron van alle leven, in terpretaties die in de loop der eeuwen een vast deel geworden zijn van de door het geloof gehei- ldigde ikonenvoorstellingen. De stukken, die te koop zijn, wor den begeleid door een duidelijke beschrijving, bronvermelding en andere belangrijke gegevens. De tentoonstelling is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 11 tot 17 uur. Wie op andere tijden een bezoek wil brengen kan een afspraak maken: telefoon 03444 1804. DEN HAAG Een 29-jarige inwo ner van Rotterdam zou bij een enor me reeks diefstallen en inbraken een buit van meer dan een half miljoen vergaard hebben De man, die in een groot deel van Zuid-Holland actief was, werd door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Tegen het vonnis is de man in hoger beroep gegaan bij het Gerechtshof. Het hof zal op 28 september arrest wijzen. Ga met naar de Kitzbuheler Alpen bi|voorbeeld Kirchberg: verblijf in Gasthof Rössl (half pension) Trein v.e. 398 Auto v.o. 160 Vlio«en v.o. 398 In samenwerking met Informatie/boeking Wibautstraat 131. Amsterdam. Tel. 020-913456 naar Oostenrijk. Het luchtvaartmuseum van het Parijse vliegveld Le Bourget is in het bezit gekomen van een oude, maar nog steeds in goede staat verkerende B-17, het zg. Vliegende fort uit de Tweede Wereldoorlog. Sinds de oorlog had het nationale geografisch insti tuut van Frankrijk drie van deze machines in ge bruik voor het maken van luchtopnamen en we tenschappelijk onderzoek. Een ervan is nu naar het museum om daar tot in lengte van dagen te blijven. Dr H. Lindemann Bewust ontspannen aoor autogene training Het boek over Autogene training: de praktische methode die u m staal stelt uzelt te bevri|den van spanningen en daaruit voortgekbmen psychische en fysieke klachten. Paperback f 14,90 Persoonlijkheidsvorming door oefening Wanneer zelfvertrouwen door opvoedingsfouten ol anderszins met of onvolledig lot stand komt. wordt men geremd in zi|h ontplooi ingsmogeii|khoden Zelfvertrouwen i$ echter te lerer psychdiagnostrsch instituut te Kemen helpt u daarmee Paperback f 17 50 Het omstreden boek over de multinationals door Prof CN- Parkinson over deze en vele andere speciale advertentiepagina's op zaterdag advertentie-exploitatie tOUW Prof. C. N. Parkinson (van de 'Wet van Park.nson') over de opkomst en huidige macht van de multinationale ondernemin gen. Een verhaal van talrijke successen in de wereld van in. dustrie en handel, maar ook van wereldschokkende debacles. In de boekhandel. Paperback f29,50. Met meer dan 100 illustraties. WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1976 Van een verslaggever ARNHEM De procureur-generaal bij het gerechtshof in Arnhem heeft in hoger beroep tien jaar gevange nisstraf geëist tegen de drie Limbur gers. die betrokken waren bij de gewelddadige dood van de 86-jarige eierboer Gijsbert ter Mate in Ach terberg. De drie hadden het hoger beroep aangetekend tegen het von nis van de rechtbank in Arnhem, die hen tot negen jaar had veroordeeld, waarbij nog eens twee jaar voor een grote reeks zware diefstallen in Zuid-Limburg. Het drietal, de 25-jarige H A. die bekend staat als beroepsinbreker de 45-jarige koopman T. V. en de 27-jarige R. N. ook koopman, uit Heerlen, kwam 23 mei vorig jaar na een aantal cafés te hebben bezocht en onder invloed te zijn geraakt, op het plan in te breken. De eerste poging bij een boer in Lunteren mis lukte. waarna ze naar de alleenwo nende boer Ter Mate togen. Ze had den gehoord dat de man een aardige spaarduit in huis had van ongeveer 100 000 gulden Om dit geld te be machtigen braken zij de deur open en mishandelden Ter Mate dusda nig. dat de man in een ziekenhuis moest worden opgenomen, waar hij twaalf dagen later aan de verwon dingen bezweek. Mr. Vriesema vond dat bij het bepa- jeo van de strafmaat de beveiliging van de maatschappij voorop moet staan De drie verdedigers achtten het ten laste gelegde niet bewezen en vroegen vrijspraak of een veel lagere straf. Bovendien wilden zij nietigverklaring van de dagvaar ding Uitspraak 27 september. L J teen Vtogeongen TROUW/KWARTET Rt NVis en waarachtig. Die nieuwe fijne mode met kleurtjes en dessins van over de hele aardbol is er ook voor de kleineren. Omdat een vrouw een vrouw blijft, hoe klein ze ook is. Kleuterovcrgooiertje van 100% katoen, matelassé doorgestikt en met grappig tasje. In rood of marine. Maatjes 98 t/m 116 Meisjesjurkje van 100% acryl met aange knipte mouwen, strik- ccintuurtjc en leuk tasje. In rood of marine. Maatjes 122 t/m 146 Meisjesjurkje van corduroy met gro1 rits. De mouwen, en het ceintuurtje hebben een typisch folklore-dessin. In zwart/rode kombinatie. Maten 152 t/m 170 Meisjesjurkje van acryl met aange knipte mouwen, bind- ceintuurtje en band garnering. In rood of aqua. Maatjes 122 t/m 146 Kleuterjurkje van 100% acryl met matelassé inzet en strikceintuurtjc. In twee kleurenkombi- naties, rood of marine. Maatjes 98 t/m 116 Meisjesjurkje van corduroy met rits en strikjes en inzet in folklore-dessin. In rood/zwarte kombinatie. Maten 152 t/m 170

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 12