Weinig ruimte voor Kissinger in Afrika Betogers in Spanje slaags met politie Radio- en televisieprogramma's Allon: tijd bijna rijp voor beraad DCLLy Zonder televisie Premier Smith van Rhodesië werkt tegen Massale staking in Baskenland Even puzzelen 1 B VAN ARNHEM DINSDAG 14 SEPTEMBER 1976 BUITENLAND /RADIO-TV Terug van vrij lang weggeweest, heb ik de wacht bij mijn buis weer betrokken. Hoewel behorend tot het ras van de veel-kijkers, bleek ik er geen moeite mee te hebben, de kast gedurende een flinke periode dicht te laten. Des te meer ging het mij verbazen, dat er zoveel mensen zijn. die zeggen, hun televisie geen dag te kunnen missen. Zonder huisbioscoop voelen zij zich ontregeld Mijn advies is: waagt u zich eens aan dat gevoel Daarna kijkt u allicht met meer plezier. Of misschien selektiever. omdat de zwakke plekken in de programma's eerder opvallen Dit laatste kan maandagavond het geval zijn geweest bij het volgen van de Discoshow. Van de Firato-lokatie werd pover gebruik gemaakt. Wat dat betreft hadden de nummers (af en toe opvallend slechte play-back) net zo goed op de Mokerhei kunnen worden opgenomen. Het meest opvallende vond ik. dat met zoveel nadruk heel bescheiden talentjes naar voeren werden geschoven. Groter waren de talenten van de vogels en de viervoeters die Jo Erkens en Maurice Nijsten in het vizier kregen voor hun documentaire Beestachtig. Met geluid en kennis van de natuur hebben zij de gedragingen van de in ons land voorkomende diersoorten geobserveerd. Dat zij sommige scenes best iets hadden kunnen inkorten, hebben de twee Limburgers met hun liefde voor de fauna op een te vergeven manier over het hoofd gezien. Minnaars van het toneel en vooral zij die het werk van Arthur Miller bewonderen, zullen hun scherm niet onverlicht hebben gelaten De KRO zond een televisiebewerking uit van After the falL Deze scherpe analyse van het menselijk schuldcomplex werd in 1964 aangrijpend gerealiseerd door Paul Steenbergen en leden van de Haagse Comedie. Uit mijn twaalf jaar oude recensie blijkt dat de opvoering mij toen meer heeft geraakt dan de televisiefilm. In de theatervoorstelling kwam de tragedie van falende mensen indringender op de toeschouwer af. De betrokkenheid was daardoor sterker. Ik schreef destijds: „Er komt van het toneel een geladenheid, die het publiek ook na de voorstelling nog gevangen houdt. Miller heeft inderdaad weer iets te zeggen: hij werpt de mens op zichzelf terug en dwingt het tot zelfonderzoek" ..Na de zondeval" heb ik nu heel anders ondergaan. Het waren veel meer de acteerprestaties die mij bezig hielden Door de fabuleuse talenten van Faye Dunaway. die in haar uitvoering van Marilyn Monroe meer de aandacht op zichzelf vestigde, werd Miller een beetje naar de achtergrond gedwongen Christopher Plummer, hoewel soms ontroerend, had toch geestelijk te weinig bagage om voldoende voelbaar te maken dat Wuentin's zelfanalyse tot op het bot ging. Voor mij wist Paul Steenbergen veel beter te verduidelijken dat de alleenspraak van deze man in feite een klassieke dialoog met de Onzichtbare is en tegelijk een verweving met de levens van de andere figuren in het drama. Het door elkaar heen spelen van mensen en gebeurtenissen uit verschillende periodes zal voor veel kijkers verwarrend hebben gewerkt. Zij misten de sleutel die Arthur Miller reeds in 1956 heeft verstrekt. Hij zei toen ..Het nieuwe sociale drama zal in die zin Grieks zijn, dat de mensen die erin optreden, niet op zichzelf genoemd zijn naar psychologie en karaktertekening, maar dat zij meer delen worden van een geheel, van het sociale, een geheel dat ..de mens" betekent". Met Afther the fall heeft Miller meer willen schetsen dan zichzelf en de tragische Marilyn Monroe, die tot 1960 zijn vrouw was. TON HYDRA Van een onzer redacteuren AMSTERDAM Zonder hooggestemde verwachtingen begint de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Henry Kissinger vandaag aan zijn vredesmissie in zuidelijk Afrika. De kansen dat hij de enorme spanningen in dat gebied voor enige tijd weg kan nemen worden niet hoog aangeslagen. Het grootste struikelblok voor Kissinger lijkt de halsstarrigheid van de Rhodesische premier Ian Smith te zijn. Premier Smith kwam gisteren in de Zuidafrikaanse hoofdstad Pretoria aan voor overleg met premier John Vorster. De boodschap die Vorster namens de Amerikaanse minister mag overbrengen luidt kort en goed: Binnen twee Jaar moet het blanke minderheidsbewind in Rhodesië zijn vervangen door een normale meer derheidsregering. Maar Smith heeft laten weten dat hij aan een dergelijk plan-Kissinger niet zal meewerken. In een redevoering zei hij afgelopen weekeinde nog dat hij wel verander ingen wil. dat hij ook wil samenwer ken met „de rest van de vrije we reld". maar dat hij geen zelfmoord wil plegen. Verder verklaarde hij dat hij niet geloofde in „politieke foef jes" zoals het „systeem van één-man één-stem of een meerderheidsbe wind". Smith liet zich gisteren bij zijn tocht naar Pretoria Vergezellen door zijn vice-premier David Smith en zijn minister van transport Roger Haw kins. De Zuidafrikaanse premier Vorster heeft in principe vandaag de hele dag de tijd voor zijn besprekin gen met Smith. Van de uitkomst van dit gesprek zal afhangen of Smith BILBAO (Reuter, UPI) De Spaanse oproerpolitie heeft giste ren zes mensen gewond toen met rubber kogels en traangas een eind werd gemaakt een protestdemonstraties in enkele voorste den van het Noordspaanse Bilbao. De betogers hadden de politie met stenen bekogeld, en barricades opge worpen van omgegooide auto's en vuilnisemmers. De betogingen maakten deel uit van een algemene staking van 24 uur in Baskenland uit protest tegen de dood van een 24- jarige man. die vorige week tijdens Premier een tegen de regering gerichte beto ging in Fuenterrabia door de politie werd doodgeschoten. cafés gesloten. Bij de protestdemon straties in Bilbao waren ongeveer 30.000 mensen betrokken, die borden meedroegen met opschriften als ..geen moorden meer" en „vrijheid voor Baskenland". In de provincies Vizcaya en-Guipuz- coa namen naar schatting 100.000 en 200.000 werknemers aan de staking deel. terwijl ook in de provincies Alava en Navarra duizenden mensen niet op hun werk verschenen. Als gevolg van de staking waren fabrie ken. winkels, banken, kantoren en Speciaal In ,,Te voet dwars door Aus tralië" lopen drie meisjes en twee jongens dwars door Aus tralië, van zuid naar noord, door woestijnen en moerassen, over bergen en dalen. Ned. 1/19.05 Puzzeluur heet het nieuwe AVRO-programma. Het is be doeld voor kandidaten in de stu dio als voor de kijkers. Algehele leiding Ruud ter Weijden. On derdelen.' Telecross waarin de kandidaten worden bijgestaan door Ronnie Biet man. Marijke Merckens en Jos Brink en Mi cro-Macro waarin snel voorwer pen moeten worden herkend. Ned. 1/20-6 De Amerikaanse oorlogssati re Mash wordt voortgezet. Ned. 1/21.05 In NCRV-tv van toen een special rond José Feliciano Ned. 2/19.30 Daaraan vooraf „Zo vader, zo dochter met als andere gezich ten in het panel Harriet Freezer en Jantje Weurding uit Bartje. Ned. 2/19.05 Leve het leven is een NCRVdocumentaire over de Deense dominee, dichter, to neelschrijver en verzetsheld Kaj Munk Ned. 2/21.15 Een eigen Hier- en Nu- reportage over hulpverlening in Calcutta. De camera volgt het werk van zuster Maria van Eg- mond die in een kindertehuis werkt. Ned. 2/21.40 Kamerdebatten over bet ab ortuswetsontwerp Ned. 2/22.50 Over pacemakers gaat het ak- tua-klankbeeld. Waar worden ze gefabriceerd, hoe worden ze ge bruikt, wat ia eigenlijk een pa cemaker? Hilv. 4/9.02 „Een vak leer je niet voor niet*" gaat over schoolverlaters die geen werk kunnen vinden. HUv. 4/9 30 De staking hield ook verband met de beslissing van premier Adolfo Sua- rez om vraagstukken zoals het even tueel verlenen van autonomie aan Baskenland en Catalonié te laten rusten tot na de algemene verkiezin gen van juni volgend jaar. De Cata laanse nationalisten eisen herstel van het zelfbestuur, dat wijlen gene raal Franco na de burgeroorlog van 1936-1939 afschafte. Aan een beto ging in Tarragona om kracht bij te zetten aan deze eis, werd zondaga vond door een politie met geweld een einde gemaakt. In het Industriecentrum Bilbao la gen gisteren grote fabrieken, zoals het staatsbedrijf voor staalproduk- ten Al tos Homos, en de werven stil. Ook kon een dagblad van de Falan- gistische beweging niet verschijnen. In Galicië, in het noordwesten van Spanje, sloten zich ongeveer 11.000 metaalarbeiders aan bij de circa 20.000 bouwvakarbeiders in de pro vincie La Coruna. die al drie weken in staking zijn voor hogere Ionen- Het afgelopen weekeinde hebben de drie ondergrondse vakcentrales de onder communistische leiding staande, „arbeiderscomité's". het so cialistische, „algemene arbeidersver- bond" en het linkse „syndicale arbei- dersverbond" besloten hun acties te coördineren- Hierdoor wordt de kans op grootscheepse stakingen in de komende herfst vergroot. zelf nog met Kissinger zal gaan pra ten. Ook dat gesprek zou dan waarschijnlijk in Pretoria worden gehouden. Kissinger wil de blanke minderheid in Rhodesië (ruim 270.000 mensen) bij een machtsovername door de zwarte meerderheid een materiële schadeloosstelling en veiligheidsga ranties bieden. In Rhodesië is dit al verachtelijk „het plan van de dertig zilverlingen" genoemd. Smith's grote troef tegenover Kissin ger en Vorster is de verdeeldheid binnen de gelederen van het Rhode sische verzet. Alle pogingen van de leiders van de omringende landen om daar wat eenheid in te brengen zijn totnutoe mislukt. Guerrilla De zwarte verzetsbewegingen zijn niet van plan om hun guerrilla tegen de regering van Smith op te schorten tijdens Kissingers reis door zuidelijk Afrika. Dit werd gisteren door presi dent Kaoenda van Tanzania gezegd tegen journalisten. „Het kan geen kwaad als minister Kissinger ons be zoekt, zolang wij maar niet ophou den met vechten", aldus Kaoenda. In de Rhodesische hoofdstad Salis bury werd gisteren bekend gemaakt dat er de afgelopen drie dagen zeven tien mensen, onder wie zeven ver zetsstrijders en één soldaat van Mo zambique, waren gedood bij bot singen tussen de regeringstroepen en ede guerrilleros. Minister Kissinger vloog gisteren van '"'wshington naar Zürich. Van daag gaat hij naar Dar-es-Salaam, de hoofdstad van Tanzania. Verwacht wordt dat hij minstens tien dagen in zuidelijk Afrika zal blijven. Hij heeft zijn vredesmissie in dit gebied ai omschreven als de ingewikkeldste procedure waarin hij als minister ooit verwikkeld is geweest. KARATSJI (Reuter) Minstens 75 mensen zijn om het leven gekomen en 46 zwaar gewond geraakt toen een flatgebouw van zes verdiepingen in de Pakistaanse stad Karatsji in stortte. Men neemt aan dat het dodental nog zal stijgen. Volgens de politie is het gebouw bezweken doordat de fun deringen niet deugden. De eigenaar van het gebouw dat een jaar geleden klaar kwam en de aannemer zijn gearresteerd. (ADVERTENTIE} 'n winkel vol kleur Horizontaal 1 schoen vorm. 4 lijst, 8. overblijfsel bij verbranding. 10 bevel. 12. bijrivier van de Drau, 15 reeks. 17. lofspraak. 19. boom. 20 pret. 22 onderricht. 23 opium toebe reid om te roken. 24. wandversie ring. 26. tennisterm. 27. boom. 29. witte suiker. 30. elk, 31. een zekere. 1 L W K s H 1 a l u b lil •9 X) 1 1 ïl 2* fj i» 29 - id aaa - - JJ ir 15 a 37 - 33 oude lengtemaat. 37. familielid. 38 houten klepper. 39 geurigheid Verticaal. 1 werpstrik. 2. boom. 3 muzieknoot. 5. spil van een wiel. 6. landbouwwerktuig. 7. huisgoden. 9 heden, 11. behoeftig. 12. suiker stroop. 13. handelsbetrekking, 14 in- sekteneter, 16. keur, 18. vernuft, 21. loflied, 24. turkse titel, 25. groente. 27. plaats in Gelderland. 28. tent. 32. voorzetsel, 34 muzieknoot, 35. lid woord. 36. voertuig. 37. rivier in Italië. Oplossing van vorige puzzel. Hor 1. ast, 4. slegel, 9. prei, 11 edel, 12. ingeval. 16. Oer. 17.de, 18. toeleg. 21. ges. 22. oor, 23. nepent, 25. em. 27 Ier, 28. kasteel. 31. most. 32. keer. 34. Marter. 35 dek Vert. 1 A P 2 Sri, 3 tenger, 5. lev 6 Edam. 7 gel. 8. el. 10. IgeL 13. eren. 14 geste. 15 stoet. 17 den.. 19. oom. 20. geit. 21 gereed. 24. peek. 26 last. 28 kor. 29 sté 30 lee. 31 ma. 33. R K JERUZALEM (Reuter. UPI. AP) De Israëlische minister van buiten landse zaken Yigal Allon verwacht over enkele maanden nieuwe initia tieven om tot een duurzame vrede tussen Israël en de Arabische landen te komen. De nieuwe stappen kunnen worden ondernomen wanneer in Libanon de rust weer is hersteld en in de Veren igde Staten een nieuwe regering is samengesteld. Tegen die tijd Al lon noemde begin volgend jaar zouden Egypte en de andere Ara bische landen belangstelling kunnen hebben voor een vredesregeling. Vol gens de Israëlische bewindsman zou den besprekingen kunnen worden gehouden in Genève en zouden de Verenigde Staten als gangmaker kunnen optreden. Met betrekking tot het Palestijnse vraagstuk zei Allon dat er geen op lossing mogelijk is zonder de mede werking van Jordanië. De Israëlische minister heeft de indruk dat de Jor daanse koning Hoessein de hoop nog niet heeft opgegeven de door Israël bezette westelijke Jordaanoever terug te krijgen. Dit ondanks de overeenkomst op de Arabische top conferentie van 1974. waarbij de Pa lestijnse beweging PLO als enige vertegenwoordiger van het volk op de Jordaanoever werd aangewezen 299 ..Dal is een litteraire aangelegen heid de verhouding van mijn vrouw en mij is klaar als een spiegel, klaar als een spiegel, niets is be floerst. niets is bewasemd, zo moet het blijven Oude Sam staart voor zich uit. hij zit ineengezonken, zijn ingevallen ge zicht is ongewoon dof en verslagen, boven worden vreemde geluiden ge hoord, het is gillen, dat soms op weerbarstig schreeuwen lijkt. „Dat is Moeder, dat had ze vannacht ook, ze wil opstaan en naar het raam lopen ik zal moeten helpen mijn jongen nee ga niet mee, de zuster en ik kunnen 't aan. ik pak haar bij de polsen en dwing haar tot lig gen als ze jou ziet, dan overvalt haar maar weer de angst, dat jullie niet wilt reizen de psychiater ver wacht ik straks, dan zullen we alles zo goed mogelijk regelen, zoals 't nu is. moet ze naar een inrichting en met dit gesprek schieten we niet op, maar een uitweg moet je vinden" Langzaam en zuchtend staat oude Sam op en met een moe handgebaar neemt hij afscheid van zijn zoon. Dolly gelooft heus niet, dat de toe stand in Nederland nog lang gunstig zal blijven, de laatste maanden heb ben het restje illusies verslagen, Oos tenrijk. Tsjechoslowakije. Danzig, Polen, van dit Duitsland is alles te verwachten. Aan de waterlinie ge looft ze nog maar flauwtjes, misschien zal het Duitse leger even 220.Waarom was er zoveel ontstelte nis te zien geweest op het anders zo rustige gelaat van smidje Verholen? Laten we eerlijk zijn: voor een par tijtje gezond knokken was hij heus niet bang. Doch nu vervulde hem iets met grote zorg. De heer Sjakie Jansen, beter bekend als de atonale dichter Sacha Jansonius, had name lijk gemerkt, dat zijn vrienden kunstenaars niet opgewassen waren tegen de soldaten, die dagelijks ge hard worden met onbegrijpelijk ru we oefeningen. Het ging er dus op lijken, dat de ongewassen kracht der cultuur en schone kunsten het danig moest afleggen tegen de brute kracht van het veldgrijs en de solda tenlaarzen, stompen, schoppen en trappen „Dan maar de fik erin knarsetandde Sacha. „Wij, Kunstenaars, denken nu eenmaal anarchistisch. Wij willen oude, ge vestigde instellingen wegvagen. En wat is daarbij nuttiger dan een doos je Koning Dagobert's Bloedeigen Ziektebestrijdende Piratenluci- fers!" En hoeplaaa rnrts! Daar ging de eerste vlam al aLra „Wel poffer-de-hier-en-gunt<p gromde Sacha. „We hebben de 1 n kels toch zeker niet voor niets n[apar' gebracht!" „Hoeraaaaüü Del kels gaan weer aan!" brulden £Daai cha's vrienden opgetogen. „Steek dat boel in de fik, jongens! Het hele di t moet er aan! Laat het knetterenr u, huizen, kerk en leger en al!! Er btjve hoog se G het PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN geen steen op de andere!" vastberaden en kwaadaardige i zichten van dikke Sacha en zijn judanten voorspelden waarlijk nfniem veel goeds... f men spre [blijk KIJK eÖMSjMeRKlA/AARDIG'DSAUIl HeeFT HE.16AAAAI G6Ö listis MOTOR zelfs maa uit'w wett ling door Henriette L.T de Beaufort worden tegengehouden, misschien ook niet, zijn niet in Polen talloze parachutisten, gewapend tot de tan den. neergelaten? Die zullen zich om geen waterlinie bekreunen. Al hoopt ze soms, tegen alle hoop in, toch bekruipt haar dikwijls een angst, dat Nederland kans loopt door de ooste lijke militaire kolos te worden ge kaaid. Als haar broer Jaap haar eens met schouderophalen geruststelt, dat een overval van Duitsland ook weer niet te ernstig genomen moet worden, want Engeland zal dat om geen prijs gehengen, Engelse vlieg tuigen zullen immers dat heethoof dig sabelgezwaai van de nazi's terstond tot stilstand brengen, heeft ze vehement geargumenteerd, zij re kent niet op een afdoend ingrijpen van Engeland, nee geen macht, ook niet die van Engeland, is opgewassen tegen de gewapende nazi's, illusies houdt ze er heus niet meer op na. Als ze émigranten in huis heeft, die moeite hebben om de schepen ach ter zich te verbranden, kan zij ze met klem van reden overtuigen, dat alles beter is dan de nazivervolging lijde lijk af te wachten en emigratie bete kent opbouw, een inzet van alle krachten, het is moeite en verdriet heus wel waard. En 't is waarlijk vele keren gelukt om het zwaar beladen gemoed van haar gasten lichter te maken. In den beginne, tijdens de bezetting van Oostenrijk, heeft ze nog trots en fier geloofd, dat haar ariërschap Sam zou kunnen dekken, maar ook die hoop is in rook opge gaan. Ze vertrouwt niet meer op het fatsoen van de nazi's. Sam staat bij zijn oosterburen bekend niet alleen als een pacifist maar als een overtui gend anti-nazi. Wil Dolly dan nochtans binnen de Nederlandse grenzen het onheil dat haar en haar man treffen, afwach ten? Sam heeft een internationale reputatie. Zoals hij 't zelf zegt. kan hij zijn orgeltje op de hele wereld draaien, ze hoeven ook niet op de bonnefooi te vertrekken, in andere landen vinden ze uitgestoken han den, die ze zullen helpen, een piano- stoel en een piano staan er in elk land en het lange en moeizame pro ces om van uitgestotene tot onafhan kelijk burger te groeien bestaat voor hen bijkans niet. Dolly kan op elke plek van de aarde haar Shakespeare- werk voortzetten, ze is aan land noch plaats gebonden, het twijfelachtige bestaan van een vluchteling behoe ven ze in geen land door te ploeteren. Ze kunnen een loyale weg bewande len. Misschien is 't zelfs een voor recht om nog één keer, nu op de middaghoogte van het leven met rijpte ervaring en geoefende krad zei ten een nieuw bestaan te beginne^ ste Waarom wil dit mensenkind het lai niet verlaten? Zij weet niet, wat i n wil- Honderden malen zegt haar vei r.' stand ja. ze moet en zij wil Nederlanó d|{ de rug toekeren, zij denkt aan di twee regels uit het Wilhelmuslied dat David moest vluchten voor San de tiran zo spreekt haar vei stand, maar haar gevoel zegt: neen Vierkant neen. Die stem is sterk e de veel sterkere. Daarom is er ee nooit eindigend debat in haar gf moed. Een ondefinieerbaar gevoe zegt 't haar, dat ze behoort bij d grond die haar draagt, de bodei waarop ze geboren is, bij dat wate en bij die wolkenluchten. Aan wi hecht ze eigenlijk, dat ze niet zo kunnen reizen? Is het haar vader Dat stille, stomme gezicht, ginds ji de kussens? De goede Christine, di alles weet en alles begrijpt? De Duin kant, de Beukenloose bomen of di paden, waarop Cobi gelopen en ge stoeid heeft? Ze zou het niet me namen kunnen noemen, ze is vei kleefd aan alles, aan het zand en aai de stenen, eerder zou ze zich zei kunnen ingraven, dan wegreizen. Al het land gevaar loopt, dan dut zendmaalduizend keer liever op di plaats omkomen, dan de wortels er uit trekken en er vandoor gaan Maar waarom die gevoelens? Z vindt geen antwoord. Het besef sterker dan ieder gevoel. Ze haat ell gesprek erover, met wie ook, zelfs met Sam. Waarom praten over on wrikbaarheden? (Wordt vervolgd RADIO VANDAAG HILVERSUM I <298 m en FM-kanalcn) AVRO. 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Dag met een gaatje. (7-30 Nieuws. 7.41 Radiojournaal.) 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek van de huisvrouw. 8.45 Programmaoverzicht. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Gevarieerd, klassieke muziek. 10.00 Radio Lawaaipapegaai. 10.10 Arbeidsvitaminen: Populair verzoekpla tenprogramma. (10.30 Nieuws. 10.33 Radio journaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf, een uur allerlei voor iedereen. (11.55 Beursberich ten.) 12 30 Nieuws. 12.41 Radiojournaal 13.00 Knipperlicht, verkeersmagazine 13.25 "n Middagje AVRO: muziek, informatie en service 415.30 Nieuws. 1533-15.40 Radio journaal) OVERHEIDSVOORLICHTING 17 20 Antillen kroniek AVRO 17 30 Nieuws 17.32 Radiojournaal 17.50 (3) Tekstjqwelcn. een programma van Neder landse muziek PP: 18.19 Uitzending van DS"70. 18.30 Nieuws. 18.41 De Bondsrepu bliek voor de verkiezingen 19.00 (S) Ychudi Menuhin en Stephane Grappelli. viool, spe len lichte muziek. NOS: 19.15 Koren in het vizier AVRO: 20.00 Vanavond: Muziek, vro lijkheid en verstrooiing, met om 20.00 (S) Top-lien-easy-hstening. 20.45 (S) Voor nu en nog eens. muziek en herhalingen AVRO programma's. 21.20 (S) De Triffids, hoorspel En om 22.00 Snaren uit Laren, jazz. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 23.00 (S) Parklane Serenade: Het Melropole Orkest 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 4402 m en FM-kanalen) KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Het levende woord. 7.25 Badinerie: klassieke muziek. 7.54 Overweging. 8.00 Nieiiws 8.11 Echo. 8 30 Aubade: klass. mu ziek. 9 00 De letter M. Menselijk magazine. (9.30 Scheepspraat 9.35 Waterstanden) 10 30 Schoolradio. (11.00 Nieuws. 11.05-11.20 Actualiteiten 11.30 Ouder worden we alle maal. bejaardenprogramma. 12 00 Vijf tel len na nu licht programma. OVER HEIDSVOORLICHTING 12.49 Uitzending voor de landbouw 13 00 Nieuws 13.11 Echo magazine 13 40 Een mens als jij: gesprek ken 14 00 Schoolradio 15 00 In de wachtka mer. 16.00 Nieuws. 16.03 Spreekuur, ge sprek. 17.00 (S) De hutsgeklutste kinderspe len. 17.20 (S) Country time. 17.45 Verken ning: nieuws, feiten en achtergronden op sociaal-maatschappelijk terrein. 17.55 Me dedelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Echo. 18.30 (S) Calorieën, een vreetzaam programma. 18.50 (S) Belcanto op de zomeravond. 19.30 Kerk in meervoud, rubriek over liturgie, kerkopbouw en missie. 20.00 Nieuws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Die Entführung aus dem Serail, opera. 22.40 Belle van Zuylen. radiofonische tckstmontagc. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Actua liteiten. 23.20 Den Haag vandaag. 23 52 Even ontspannen voor het slapen gaan 23.55- 24 00 Nieuws. HILVERSUM IV (FM-kanalenl TROS: 7 00 Nieuws. 7 02 (S) Capriccio: kamermuziek 9 00 Nieuws. 9.02 Aktua-klankbeeld. 9.30 (S) Het kind en wij. 10.00 4S) Opus tien tot (waalf. 12.00 (S)Intermezzo. 13 00 (S) De meest verkochte ..klassieke tien". 13.30 (S) Koren en korpsen. 14.00 Nieuws. 14.02 Actu- a-special. 14.30 (S) Om de kunst, cultuur en kunstuitingen beoordeeld 15.00-17 00 (S) Belcantonum. 21.50 AVRO: George Shearing presenteert George Shearing: licht muziekprogramma 22.30 NOS: Journaal 18.55 Journaal 19.05 NCRV: Zo vader zo zoon 19.30 NCRV-TV-van (oen: Jose Feliciano. zanger/gitarist 20.00 NOS: Journaal 20.25 NCRV: Sutherland gn|p« m. politieserie 21.40 Hier en nu 22.35 NOS: Oen Haag Vandaag 22.50 Journaal De mogelijkheid bestaat dat vanavond het programma ais volgt gewl|Zigd wordt 22.35 Journaal 22.40 Samenvatting van de Kamerdebatlen Simpkins TV VANDAAG NEDERLAND I 14.00 NOS/NOT: Spelraam -1 14.25 Kinderen uit Zutd-Amerika 3 18.45 NOS: TV-inlormatie voor Spanjaarden 16.55 Journaal 19.55 Oe zomer in het hoofd tips voor de vavantiehid 20.05 AVRO s Puzze«-uur 21.05 MASH'' Komische tv-sene 21.35 NOS: Journaal ..Hij heeft dat toch wel aardig gedaan, moei ik zeggen >CWM64MvJ- /3/2' Ht

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4