I een leid(st)er Van Doorn wil Groningen niet zelfde rechten geven als Fries Antieke spoorwagens gaan weer rijden Minder boten van en naar Engeland een Full-time Teamcoördinator beroepskeuze-adviseur VALKENHEIDE Maarsbergen ortho-pedagoog MAATSCHAPPELIJK WERK(ST)ER DE BORN, BENNEK0M, DIREKTRICE/KOöRDINATRICE ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1976 TROUW/KWARTET T UIT Kort*, duidelijk geschreven. liefst aan één kant getypte, briever. kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. BIJ publikatle wordt de naam van de schrijver vermeld. VAN LEZERS Actie De heer Van Haaren, bestuurslid van de RAI. noemt de aktie „Blij dat ik rij" vriendelijk. Mij darentegen komt het voor dat deze reklame een voorbeeld is van bijzonder agressie ve marktbenadering. Er wordt dui delijk gemikt op een groep al of niet toekomstige „rijders", die een auto eigenlijk helemaal niet nodig heb ben. maar een aantal argumenten worden voorgehouden (ik heb er hard voor moeten werken, een stukje vrijeheid enz.) waardoor de aankoop gerechtvaardigd kan worden. De ar gumenten om ondanks een knagend geweten toch maar in een auto te rijden zijn bijzonder misplaatst en spelen in op een mentaliteit die bij veel autobezitters wel aanwezig is, maar blijkbaar niet voldoende ont wikkeld. pe opmerking of een zucht, of neop- roepen tot gebed voor deze jonge man. Laten wij het gebed als wapen gebruiken tegen de genadeloze en mensonterende behandeling van on ze medebroeders in de zg. psychia trische klinieken in de Sowjet-Unie. Scherpenzcel A. G. J. Wierenga-Reenders Ik stel voor dat de heer Van Haaren eens een eindje ging Fietsen door een natuurgebied en ben dan erg benieuwd naar zijn ervaringen opge daan uit konfrontaties met automo bilisten. Vermoedelijk begrijpt hij dan waar die protesten tegen het toenemend onnodig autogebruik vandaan komen en dat het niet het autorijden is „dat we wél even zo willen houden", maar iets heel an ders UTRECHT STEVEN TEN CATE Argentov Toen ik de brief van Alexander Ar gentov. een jonge Russische Ortho doxe gelovige las, kwam bij mij de vraag boven: „Wat doen wij christe nen. die dit lezen, met dit verhaal?" Maken wij ons er af met een goedko- Zogezegd In uw blad van 7 september onder ..zogezegd" hebt u een uitspraak op genomen van dr. K. van Nes. voor zitter college van bestuur der Vrije universiteit, luidende: „Laten we blij zijn dat er jongeren zijn die vragen naar christelijk radicalisme, die zich het lot van vervreemden en vervolgenden willen aantrekken. Laten we er als ouderen voor waken, dat onze houding op hen niet over komt als die van een farizeeër". Ik moet helaas aannemen, dat u het links radicalisme verkiest boven hetgeen prof. Diepenhorst betoog de. Ik zou uit de rede van genoemde professor willen citeren: Zogezegd. „Het gaat om de beoordeling van het communisme, dat politiek de democratische vrijheden verwerpt, zich bedient van onderdrukking op grote schaal, de moraal onderwerpt aan de ideologie van de partij en nu reeds jaar en dag aanstuurt op het verdwijnen van de religie". Dit is inderdaad een heel wat minder mild oordeel dan wat dr. Van Nes uit sprak. maar ik voel mij er beter bij thuis. Tenslotte: dr. Van Nes bedoelt met zijn „farizeeërs" toch zeker niet o.a. prof. Diepenhorst, of wel? 't Harde J. W. van Putten Preek Over het werk van ds. Doucé en de preek van ds. De Jong in de krant van 9 september zou heel wat te zeggen zijn. Ik wil echter alleen in gaan op een opmerking in de preek van ds. De Jong, nl. daar waar hij spreekt over „in de heilige huwelijk se staat". In geschriften van de NVSH en COC. waar ds. Doucé dap per mee samenwerkt, zul je zo'n uitdrukking niet gauw vinden. Het is zeker niet hun bedoeling dat het homofiele samenleven dit model gaat overnemen. Integendeel, ze vinden dat de heterofiele le vensvorm nodig op de helling moet. Het hoeft niemand te bevreemden dat deze organisaties zo denken. Wel vreemd is het dat ds. Doucé er ook zo over denkt. Dat is me uit een persoonlijk gesprek met hem van enige dagen geleden gebleken. Zijn uitgangspunt is: Sexualiteit is om van te eenieten en dat kan ieder in een vorm doen zoals hij dat wil. Het is jammer dat deze mening niet wat duidelijker uitkomt in de geschrif ten van de stichting Bijzonder Pas toraat Buitenland. De naam van de ze stichting „Christus Bevrijder" vind ik op z'n zachtst gezegd mislei dend. Amsterdam Krijn de Jong Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Van 30 september tot en met 13 oktober zal in de dagelijkse spoordienst Zandvoort —Maastricht ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van Wa- gon-Lits een antiek salon-rijtuig en een Wagon-restaurant meerijden. Beide wagens dateren uit 1929 en behoren tot de zeer weinige uit die tijd. die nog in goede technische staat zijn. Meerijden in een van de wagens kost één gulden extra, maar daarvoor krijgt men dan een gratis kop koffie aangeboden. GRONINGEN Minister Van Doorn (CRM) weigert om andere streektalen dezelfde rechten te ge ven als het Fries. Hij heeft aan de culturele raad van Groningen laten weten dat alleen in het Nederlands of in het Fries geschreven romans, gedichtenbundels en dergelijke voor een aanvullend honorarium in aan merking komen. Deze raad had om een gelijke behandeling gevraagd. De bewindsman schrijft dat hij Friesland beschouwt als tweetalig: „In het Fries geschreven literatuur heeft dan ook dezelfde status als in het Nederlands geschreven werk en is dus formeel van landelijk belang. In de streektaal geschreven litera tuur valt daar buiten", zo meent de bewindsman. Streektalen moeten volgens hem gezien worden als van slechts regionaal belang. „Vanuit het oogpunt van juist toegepaste decentralisatie dient de bevordering van de streektalen dan ook door de regionale overheden, voor het geval deze hier een taak zien, aangevat worden". De Groninger culturele raad ziet hierin een discriminatie en zal daar om aan het provinciaal bestuur vra gen om het Gronings (de voertaal van rond tweehonderdduizend men sen) ook te verklaren tot een officië le „tweede taal" en dezelfde rechten bij het rijk claimen als voor het Fries. UTRECHT De door de Britse zeeliedenbond aangekondigde sta king, die zaterdag om middernacht begint, zal tot gevolg hebben, dat er het komende weekeinde twee boten uitvallen tussen Hoek van Holland en Harwich: de dagboot van Har wich naar Hoek van Holland op zon dag en de nachtboot van Hoek van Holland naar Harwich in de nacht van zondag op maandag. Dit heb ben de Nederlandse Spoorwegen medegedeeld. Zinvol werken in een gebied dat rijk is aan natuurschoon. Wilt u dat? gezins- of bejaardenverzorging met ervaring en minimaal M.B.O. Bent u dat? Een protestants-christelijke levenshouding, waarop de maatschappelijke dienstverlening is gebaseerd Onderschrijft u dat? Solliciteer dan bij het Protestants Christelijk Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening, Noord-West Veluwe, Stationsstraat 14, Putten. Er zijn vacatures in de rayons Ermelo en Harderwijk. Arbeidsvoorwaarden volgens COAM-regeling. Inlichtingen bij de staffunctionarissen: tel. 03418-3444. Het bestuur van de Stichting Open Bejaardenwerk te Bedum, zoekt belangstellenden voor de functie van leider/ster van het dienstencentrum De functie omvat o.a.: - koördinerend en stimulerend werkzaam zijn ten aanzien van het open bejaar denwerk in de gemeente - het ontwikkelen en begeleiden van rekreatieve en vormende akt'iviteiten. - het geven van voorlichting en advies. Geboden wordt: - een zelfstandige werkkring met ruime mogelijkheden tot ontplooiing van eigen initiatief. - salaris volgens rijksregeling, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Gevraagd wordt: diploma van een sociale akademie of van een gelijkwaardige opleiding. - organisatievermogen en ervaring in het bejaardenwerk. Sollicitaties te richten binnen 14 dagen na verschijnen aan de secretaris van de Stichting p/a gemeentehuis te Bedum. Bedum is een snelgroeiende plaats; gunstig gelegen voor werken, wonen en leven, op ongeveer 10 km. van de stad Groningen. Bedum kent een rijk geschakeerd verenigingsleven o.a. op gebied van kerk, sport en cultuur. Voor het verkrijgen van een woning zal bemiddeling worden verleend. hoendei JONGENSHUIS "HOENDERLOO" te Hoenderloo (Gld.) In verband met langdurige ziekte van onze direkteur zoeken wij ten behoeve van ons orthopedagogisch instituut voor moeilijk opvoedbare jongens van protestants christelijke signatuur een waarnemend DIREKTEUR die te zijner tijd tot direkteur benoemd kan worden. Onze gedachten gaan uit naar iemand met een positief christelijke levensopvatting en een bij voorkeur universitaire opleiding. In ons internaat verblijven ongeveer 180 jongens, in leeftijd variërend van 6-18 jaar, die hier een opleiding volgen aan interne scholen voor basis- en technisch onderwijs. Mij dient ervaring te hebben in een leidinggevende funktie en over zeer goede kontaktuele eigenschappen te beschikken. Zijn taak bestaat uit het organiseren en koördineren van de werkzaamheden van 130 medewerkers. Vor de financieel-ekonom'ische sektor wordt hij daarbij terzijde gestaan door een ekonomisch adjunct-directeur. Zijn leeftijd zal omstreeks 40 jaar moeten zijn. Het salaris bedraagt volgens de geldende regeling ten hoogste f 5.477,63 bruto per maand excl vakantietoelage. Inschaling op basis van leeftijd en ervaring. Direkte opname in een weh/aartsvast pensioenfonds. Een dienstwoning is beschikbaar. Brieven aan het Bestuur van het Jongenshuis "Hoenderloo". F 7, Hoenderloo - 6736. STICHTING CONSULTATIEBUREAU VOOR ALCOHOL en DRUGS en kliniek voor verslovingsziekten zoekt voor haar alcoholteam, Spaar- ne 62 te Haarlem Deze afdeling van ±10 medewer kers zoekt een collega maatschappe lijk werk (liefst met V.O.-opleiding) met gevoel voor organisatie. Inlichtingen bij de wrnd. coördinator, tel.: 023 - 319294. Sollicitaties graag binnen 14 dagen aan de directeur H Hesseling. ADVIESBUREAU voor SCHOOL- en BE ROEPSKEUZE uitgaande van de Christe lijke Stichting voor School- en Be roepskeuze te Rotterdam Voor ons bureau zoeken wij met spoed wegens behoefte aan uitbreiding taak: hulpverlening bij het zoeken van de juiste oplei- dings- en beroepsmogelijkheden, derhalve optimale per soonlijke. maatschappelijke ontplooiingsmogelijkheden van personen van 11-40 jaar via individuele en groepsbenadering werkterrein: op het bureau en op scholen van uiteenlo pende typen in de provincie Zuid-Holland PART-TIME of FULL-TIME dienstverband Prot. Chr. signatuur Sollicitanten kunnen zich richten tot de directeur der Stichting: B. van Gelderen. Heemraadssingel 333, Rotter dam, te). 010-775266. De FEDERATIE VAN SOCIAAL PEDAGOGISCHE DIENSTEN IN OOST-GELDERLAND gevestigd te Zutphen, Marschpoortstraat 3a vraagt voor haar werkgebied een MAATSCHAPPELIJK WERK(ST)ER voor het gespecialiseerd maatschappelijk werk ten behoeve van geestelijk gehandicapten. In de federalie participeren de Chr, Sociaal Pedagogische Dienst Gelzona, regio Achter hoek en de Sociaal Pedagogische Dienst Zutphen e.o. De te benoemen functionaris, bij voorkeur met Protestants Christelijke levensovertuiging. komt in dienst van de S.P D, Zutphen en zal werkzaam zijn vanuit het regionaal bureau te Aalten Vereisten: het bezit van het diploma Sociale Academie, ofwel het diploma Hogere Sociale Arbeid, stu dierichting A.M.W. diploma voortgezette scholing in dienstver band maatschappelijk werk voor zwakzinni gen, ol bereidheid deze te volgen het bezit van een geldig rijbewijs B/E. Salaris: volgens de normen van de Rijkssubsidierege ling voor het gespecialiseerd maatschappelijk werk voor zwakzinnigen. Autokostenvergoeding volgens de C.O.A.M.- regeling. Bij het vinden van huisvestingsmogelijkheden kan eventueel hulp worden geboden De werkzaamheden omvatten: hulp aan geestelijk gehandicapten en hun ouders, contacten met voorzieningen (dagver blijven voor oudere geestelijk gehandicapten, kinderdagverblijven, gezinsvervangende tehui zen. sociale werkplaatsen enz.), deelname aan verschillende teams Inlichtingen te verkrijgen bide directeur van de federa tie. de heer K J. Lintenbrink, tel 05750-14635 Sollicitaties te richten aan het bestuur. Marschpoortstraat 3a te Zutphen ..Valkenheide" is een vakinternaat met een gedif ferentieerde methodiekvoering ten behoeve van zo 'n 120 jongens van 13 tot 18 jaar. verdeeld over 11 woonverblijven; een kinderbeschermingsorga nisatie waarin op horizontaal niveau wordt samen gewerkt. In deze organisatie is plaats voor een die zijn pedagogisch specialisme binnen de organi satie als specialisme vertegenwoordigt en zijn werkzaamheden uitvoert met betrekking tot de behandelingsaspecten van de pedagogische bege leiding in de inrichting. Tot zijn vaste taken behoren: vorm en inhoud geven aan het individuele behandelingsplan overeenkomstig de inrich tingsdoelstelling en de praktische uitvoering daarvan adviserend begeleiden. participatie in het opnamebeleid. participatie bij het overleg in beleidszaken. Wij vragen iemand met een opleiding op universi tair niveau en een ruime ervaring in de jeugdwel- zijnszorg (kinderbescherming). Bij de benoemingsprocedure worden groepsleiders en specialisten ingeschakeld. Het salaris is afhankelijk van opleiding en ervaring. Voor huisvesting kan worden gezorgd.. Sollicitaties naar deze functie kunnen schriftelijk worden gericht aan de personeelsbegeleider. de heer F. P. Kovacsék, „Valkenheide", Maarsbergen. Oe Lukasstichting vraagt voor haar tehuis „De Ree ve'' te Kampen een GROEPSLEIDSTER Het tehuis biedt orthopedagogische hulp aan 63 moeilijk lerende jon gens en meisjes van 7 t/m 16 jaar die het buitengewoon l.o. in de stad volgen. Vereisten: leeftijd ca. 24 jaar. voltooide beroepsopl. op niveau dipl. MBO-iw, tenminste 3 jaar inrichtingserva ring. prot. chr. levensovertuiging. Tel. informatie onder nummer (05202) 25 88. Sollicitaties te richten aan de direk- tie van de Lukasstichting. Postbus 65, Zwolle. De Stichting Kinderdagverblijven Geestelijk/Lichamelijk Gehandicapten Flevoland vraagt op zeer korte termijn voor haar kinderdagverblijf te Lelystad EEN PSYCH0L0(0)G(E) voor 3 o 4 uur per week en EEN 0RTH0PEDAG0(0)G(E) voor 4 o 8 uur per week Uitbreiding z.s.m. Onze gedachten gaan uit naar iemand met goede kontaktuele eigenschappen en ervaring in de zwakzinnigenzorg Inlichtingen bij mej. Korteland, hoofd leidster k d v tel 03200-22485. Sollicitaties binnen 10 dagen te richten aan het bestuur van de Stichting p/a: Buitenplaats 128. Lelystad. Welke ervaren ziet het als een uitdaging om samen met nog in opleiding zijnde collega s het Algemeen Maatschappelijk Werk in de Betuwe (binnen de driehoek Arnhem-Ni|megen-Tiel) te gaan opbouwen'' Candidaten die een protestantse levensovertuiging zi|n toegedaan wordt verzocht hun sollicitatiebrieven met uitvoerige inlichtingen te zenden aan het Dageh|ks Bestuur PCMD. Postbus 66. Eist (Gld Stichting PROTESTANTS CENTRUM voor MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING vormingscentrum in internaatsverband, werkend vanuit een demokraties-socialistiese grondslag, zich vooral richtend op scholing en vorming van vrouwen, vraagt z.s.m. een met: - belangstelling voor emancipatories vormingswerk met vrouwen - ervaring in vormingswerk met volwassenen of soortgelijk werk - belangstelling voor en liefst ervaring met organisatie en beleid - oog voor de huishoudelijke en administratieve kanten van het centrum - opleiding bij voorkeur: V.O., universitaire'opleiding of vergelijkbare achtergrond Salaris en rechtspositie vlg. landelijke richtlijnen. Een psych. techn. onderzoek kan deel uit maken van de sollicitatie-procedure. Schriftelijke sollicitatie met uitvoerige informatie en referenties vóór 1 oktober aan: Bestuur en staf van vormingscentrum de Born, Bornweg 12, Bennekom. Inl. evt. bij kursusstaf, tel. 08389-4131. PROT. CHR. STICHTING TEHUIZEN ft DAGVERBLIJVEN te Ommen )-• vraagt voor haar dagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen A een Ie groepsleidster en B. een 2e groepsleidster. Voor de funktie A dient men in het bezit te zijn van één van de volgende diploma's: Z-diploma Kinderbescherming A-B Akte A-B Kleuteronderwijs O.P.M. V.S.I.D. M.B.O. Voor funktie B zijn de vereisten: Mavo O.P.M. K.V.J.V. Inlichtingen worden u gaarne verstrekt door mej. L. Franken, hoofdleidster. Tel. 05291-2410. Sollicitaties te richten aan het Kinderdagverblijf "De Elzenhoek", Elzenstraat 1, Ommen. Stichting hulp aan buitenlandse weriaiemeis Maasstraat 11. Rotterdam - 3002 In onze stichting zijn diverse werksoorten ondergebracht nl. individueel werk, groepswerk, opbouwwerk en onderwijs. Bovendien heeft de stichting een voorlichtende taak. Het 37 medewerkers omvattende team telt een groot aantal buitenlanders verdeeld over 7 nationaliteiten. Op korte termijn kan nog worden aangesteld: A) een koördinator opbouwwerk (m/v) zijn of haar taak zal zijn: - koördinatie en verder ontwikkeling van het opbouwwerk - het geven van werkbegeleiding - het onderhouden van kontakten met instanties en organisaties, die t.a.v. de buitenlandse werknemers een taak hebben - het opzetten van projecten op basis van de gegevens van en in samenwerking met de overige werksoorten - meewerken aan de beleidsvoorbereiding. Naast specifieke deskundigheid t.a.v. de desbetreffende werksoort wordt voor deze funktie vereist: minimaal diploma Sociale akademie of vergelijkbaar niveau ervaring met het werken in teamverband goede kontaktuele eigenschappen. een begeleidster voor Marokkaanse gezinnen haar taak zal zijn: - de begeleiding van Marokkaanse gezinnen bij het zoeken naar een oplossing voor hun problemen - het geven van informatie over de specifieke problemen van Marokkaanse gezinnen aan de buitenlanders in onze regio - het geven van voorlichting (tesamen met anderen) aan de Nederlandse instellingen, die t.a.v. de buitenlandse werknemers een taak hebben. Voor een goede vervulling van deze funktie wordt van de kandidaten verwacht: een goede kennis van de Marokkaanse taal en van de Nederlandse taal een goede kennis van de Marokkaanse en Nederlandse kuituur een goede algemene ontwikkeling, die gebasseerd is op een degelijke opleiding of ervaring het vermogen om in teamverband te kunnen werken. Salaris: volgens de normen van het Ministerie van CRM. Voor deze funktie kunt u inlichtingen verkrijgen bij de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers "Rijnmond", tel. 010-331911, tst. 29, de heer A.W. van Lijssel. Sollicitaties binnen 14 dagen te richten aan de sollicitatie-kommissie van de S.H.B.W. "Rijnmond", Maasstraat 11Rotterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8