Bart Stuyf: vendelzwaai- en met reuzen-waaiers I c Koffie zetje met zorg...Omdatje koffie drinkt wanneer je samen bent.Met je vrienden, je man, je kinderen.Dat zijn momenten van gezelligheid. En dan is alleen de lekkerste koffie goed genoeg.Vandaar dat vertrouw de rode pak.Van Douwe Egberts. iff, Protesten van Harm Dost tegen censuur Peter Custers zou Bangladesj worden uitgewezen Unie BLHP gelooft in voortzetten deel van Holland United Douwe Egberts koffie... lekkere koffie. waarnemend HOOFD verzorging/verpleging (mnl. of vrl.) Roodmerk 3.06 DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1976 TROUW KWARTET 6 pONC door Hans W. Ledeboer AMSTERDAM Na alle zeker niet onaantrekkelijke bewegingstheater buitenissigheden die wij van Bart Stuyf's „Multi Media" hebben leren kennen, doet .^ventails", waarmee deze groep tot en met 17 september in het Shaffy Theater optreedt, bijna sober aan. Geen in autobanden, schuimplastic kubussen, pluisbollige beer-beesten of een overmaatse levende slang ver pakte dansers. Wel vaste klauter- staketsels en attributen, die dienst doen als bewegings-gereedschap In ..Èventails" blijven de dansers want de beweging van „Multi Media" blijft nog altijd dans mensen, zij worden nergens levende dingen. ..Èventails" duurt ongeveer drie kwartier en bestaat uit een aantal korte schetsen die op elkander aan- Vin een verslaggever ARNHEM Harm Dost. die wegens hulp aan drugverslaafden in een Büitse gevangenis zit heeft enkele door hem bestelde tijdschriften niet rékregen. Dost, die sedert 10 sep tember van het vorige jaar vast zit. heeft daarom bezwaar aangetekend bij het Oberlandesgericht in Düssel- dorf De rechtbank te Kleef heeft -namelijk besloten om de door Dost "bestelde en betaalde tijdschriften niet door te geven. De strafkamer van de rechtbank vreest dat de orde in de Düssel- dorfse gevangenis in gevaar komt. Hkrm Dost had bijf exemplaren van Tiet tijdschrift „Extrablatt" besteld. Dèarin stonden enkele kritische ar tikelen over de manier waarop men in West-Duitsland met de democra tie pleegt om te springen. De rechtbank was kennelijk bevreesd dat Dost deze artikelen zou versprei den onder zijn medegevangenen. Maar Dost zegt in zijn bezwaar schrift niet in te zien hoe zijn be langstelling voor de instandhouding van de democratie de orde in de gevangenis in gevaar kan brengen. Hij had trouwens al eerder een exemplaar van het blad per post ontvangen De vijf extra exempla ren had hij besteld om naar Neder land te sturen. Zijn motief was dat men in Nederland een beter inzicht zou krijgen omtrent wat ..hier (in West-Duitsland» aan de hand is". Dost protesteert tegen de willekeur van de Kleefse rechtbank om tijd schriften die de politieke mening van de strafkamer niet weerspiege len. te censureren AJ"an een onzer verslaggevers ~>EN HAAG Het ministerie van iuitenlandse zaken kan niet het be- icht bevestigen in het Britse blad "he Guardian dat de Nederlandse correspondent Peter Custers na ver oordeling in Bangladesj het land zal .yorden uitgezet. Casters staat terecht op beschuldi ging van staatsgevaarlijke activitei ten Volgens een correspondent van The Guardian zal Custers de vijf a tien jaar gevangenisstraf die hem te dachten zou staan, niet behoeven Uit te.zitten Hij wordt berecht in 'een proces achter gesloten deuren. Hij zit sinds 8 december jl. in Dacca gevangen met zestien andere ver dachten Een autoriteit in Dacca zou hebben gezegd ..Wij hebben een zwak plekje hier voor buitenlanders en we willen de Nederlanders niet ergeren." sluiten. Het franse woord „éventail" betekent waaier en de naam slaat op een van deze schetsen, een soort vendelzwaaien met reusachtige, bij na onhanteerbare linnen waaiers, een fors stukje ritmische krachtsport. Soms doet het denken aan een warrige haven in het Verre Oosten met zeilende jonken de zeilen van deze vaartuigen hebben immers lattenzeilen. die aan waaiers doen denken Die indruk wordt ver sterkt als de waaiers ten slotte met veel geratel dichtklappen, zoals een jonk de zeilen neerlaat „Èventails" is niet overal even sterk. -HEERLEN Ondanks de ernstige .moeilijkheden waarin de landbouw- machinefabriek Holland-United ver keert. blijft de Unie BLHP geloven in een gedeeltelijke voortzetting van het bedrijf Dit verklaarde dinsdag de regiovoorzitter J. Franssen. "Volgens hem zijn enkele bedrijven geïnteresseerd in gedeeltelijke voortzetting van Holland-United in een breder kader Of deze plannen doorgaan hangt voor een groot stuk af van financiële medewerking van het ministerie van economische zaken. "Ipdien een gedeplte van Holland- United in Haarlen gered kan worden dun schat Franssen het aantal te gehouden arbeidsplaatsen op circa 80 van de thans 120 Binnenkort plegen de vakbonden hierover over jreg Nog deze maand zal iets moeten gebeuren, aangezien de aan Hollan d-Ünited verleende surséance van betaling begin oktober afloopt Osdorperhof bestaat uit een modern verzorgingstehuis, waar 258 bejaarden zijn gehuisvest met een afzonderlijke ver- pleegafdeling van ca. 30 patiënten. Bovendien is er in januari 1976 een complex van 134 bejaardenwoningen in gebruik genomen- In de organisatie is op korte termijn behoefte aan een onder het hoofd Verzorging en Verpleging ressorterend (jcwcct dat 'tgocd is) in de rang van eerste Verplegende A. Diploma A en/of B vereist. Hij/zij dient behalve over goede verpleegkundige kwaliteiten ook te beschikken over goede contactuele en leidinggevende eigenschappen. In deze functie is hij of zij tevens hoofd over een van de verzorgingsafdelingen Aanstelling en salariëring vindt plaats volgens de C A O voor de Bejaardentehuizen. i Zij die belangstelling voor deze functie hebben worden uitgenodigd schriftelijk te solliciteren en deze sollicitatie te richten aan de afdeling Personeelszaken Osdorperhof. C K. Eloutstraat 3. Amsterdam. Telefonische inlichtingen kunnen eventueel verkregen wor den bij de Verpleegkundig directeur, de heer R. Pitstra, tel. 020-19 81 82

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8